Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Απιστια-θεμα χιλιοειπωμενο...

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Murto1975

# 1 στις 30/5/2017
author
Γυναίκα / 46 / Παντρεμένη
Ν. Έβρου / Αλεξανδρούπολη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 28
'Aρεσαν+: 0%

Απιστια-θεμα χιλιοειπωμενο...

Οπως θα καταλαβατε απο το θεμα ειμαι και εγω ενα απεγνωσμενο θυμα της απιστιας...ειμαστε 10 χρονια παντρεμενοι με δυο παιδακια. Το καλοκαιρι ειχα ενα προαισθημα οτι κατι ετρεχε με μια κοπελα κατα πολυ μικροτερη απο το χωρο της εργασιας του. Ειχα ενδειξεις, οχι αποδειξεις...και φυσικα με εβγαζε τρελη. Ωσπου αποφασισα να κανω την ενδειξη αποδειξη και τον παρακολουθησα. Αφησα μια συσκευη στο σπιτι και εγινα τελικα μαρτυρας τρελων ερωτικων εξομολογησεων...

Φυσικα δεν μπορουσε να το αρνηθει, απλα παραδεχτηκε οτι ηταν ενα ατομο που τον θαυμαζε και τον στηριζε στη δουλεια του ενω εγω ημουν απουσα και γενικα αρνητικη. Πραγματι πολλες φορες του πηγαινα κοντρα στο θεμα δουλεια...Βρεθηκε λοιπον η μικρουλα που τον κοιτουσε στα ματια, δουλευε για αυτον με ολο της το ειναι και αυτος γοητευτηκε.Αποφασισα λοιπον να αλλαξω. Δειχνω ζηλο για τη δουλεια του και τον βοηθω ενεργα. Κανω ο,τι μπορω για να βγω πανω απο αυτην (η οποια δεν ειναι πλεον στη δουλεια) και να αποδειχτω καλυτερη. Αναρωτιεμαι, αραγε ειμαι ο εαυτος μου η καποια αλλη που κανει απεγνωσμενες κινησεις για να αρεσει στον αντρα της?...Εδω και τεσσερις μηνες λοιπον  προσπαθω να μαζεψω τα κομματια μου... Αυτος υποτιθεται μετανιωμενος και εγω ενα κυκλοθυμικο ατομο που τη μια παω να του δειξω την αγαπη μου, την αλλη τον βριζω, την αλλη το παιζω αναισθητη, την αλλη με πιανει μια εκδικητικη μανια, την αλλη κλαιω...και ποσα αλλα...θα τρελαθω... 

Lucrezia_

# 2 στις 30/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο...Κι επειδή το θεωρώ εξευτελιστικό για έναν άνθρωπο να πέφτει τόσο χαμηλά, καλυμμένη δήθεν έστω υπό τον "ψευδομανδύα" του γάμου, παρακαλώντας από τη μια, εκδικώμενη από την άλλη,  καταφέρνοντας εν τέλει το αντίθετο αποτέλεσμα απ' αυτό που προσδοκά, κι επειδή αυτή τη στιγμή τα πολλά και "χοντρά" λόγια παρηγοριάς ίσως σε κάνουν να νιώσεις χειρότερα, θα σου πρότεινα το εξής:

Σταμάτα να του δείχνεις την αγάπη σου. Σταμάτα να τον εκδικείσαι, σταμάτα να κάνεις ότι κάνεις, ΤΩΡΑ. Ζήτησε του για ένα μικρό χρονικό διάστημα να σε αφήσει μόνη στο σπίτι με τα παιδιά... δώσε τον χρόνο στον εαυτό σου να περιποιηθεί τα πρώτα του "τραύματα", και ζήτα επειγόντως συμβουλή από ένα ειδικό. 

Δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα αν το κάνεις αυτό. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Murto1975

Αυτος υποτιθεται μετανιωμενος και εγω ενα κυκλοθυμικο ατομο που τη μια παω να του δειξω την αγαπη μου, την αλλη τον βριζω, την αλλη το παιζω αναισθητη, την αλλη με πιανει μια εκδικητικη μανια, την αλλη κλαιω...και ποσα αλλα...θα τρελαθω... 

wish_

# 3 στις 30/5/2017
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.319

Αυτό που με τρελαινει είναι ότι στην αρχή το αρνούνται κ όταν τους το τριβεις στη μούρη το παίζουν μετανιώμενοι.που την έφερνε κ σπιτι σας! Ποσο καιρό γινοταν αυτό?

Όχι κορίτσι μου δε φταις μόνο εσύ ούτε πρέπει να τρέχεις να κάνεις πραγματα ν αρέσεις για να τον κάνεις να φύγει απ την άλλη.αν δεν γίνουν ουσιαστικές συζητήσεις κ να κατσατε από κοινού κ αμοιβαία να κάνετε αλλαγές πάλι κάτι θα σπάσει.οπως εσύ.

Αν υπάρχει ή δυνατότητα απομάκρυνσου,το να μείνεις μόνη θα σε βοηθήσει αρκεί τα παιδιά μη νιώσουν άσχημα.εκεινος πως φέρεται απέναντι σου?

Murto1975

# 4 στις 30/5/2017
author
Επί εξι μήνες περίπου. Το προηγούμενο καλοκαίρι ειχαν 3 ανευ σημασιας (!!!) απ' ο, τι μου ειπε επαφες και οτι η σχεση τους ηταν περισσοτερο συναισθηματικη. Τον ακουγε και τον στηριζε στη δουλεια. Και φυσικα ετρεχε για τη δουλεια και ηταν καλο χερι. Το χειμωνα εκ των πραγματων δε βρισκονταν γιατι αυτη εμενε σε αλλη πολη. Τηλεφωνικη επικοινωνια ωστοσο ειχαν με τα γνωστα σαλιαρισματα...Οσον αφορα τη σταση του απεναντι μου, δεν μπορω να πω οτι ηταν αδιαφορη, ακομα και τοτε...Με προσεγγιζε και με διεκδικουσε. Ασχετα που η σχεση μας ηταν δραση αντιδραση. Εμενα εψαχνε ειπε και δεν με ειχε...

archagellos

# 5 στις 30/5/2017
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.453

Στο θεμα αγαπητη εχετε μεριοδιο ευθυνης και οι δυο . 

Ο καθενας το δικο του .
Το θεμα βεβαια ειναι απο εδω και περα τι θα κανεντε . 
Διοτι η αρνιτικη προσωπικη σας σχεση , σιγουρα βγαινει και επαν στα παιδια .
Σαν ζευγαρι αποτυχατε . Σαν γονεις δεν εχετε Δικαιωμα .
Απο πλευρας σου εαν θελεις να τα ξαναβρειτε κα ιανα αφησετε το ολο θεμα πισω σας ...απλα δεν το χειριζεσαι σωστα .
Το μονο που κανεις ειναι να τον στελνεις πιο κοντα στην μικρη ...ή σε οποια αλλη θα βρεθει στο δρομο του ...
ή πηγαινε σε εναν συμβουλο γαμου ... ή ο καθενας στο σπιτι του .

Keep Walking 

Murto1975

# 6 στις 30/5/2017
author
Εχεις απολυτο δικαιο archaggele... Γι' αυτο και απο κει και περα μετα απο αυτες μου τις αντιδρασεις, νιωθω και φοβερη ανασφαλεια... Πως ομως μπορω να το αφησω πισω μου και να φερομαι σα να μη συνεβη? Να του δειχνω την αγαπη μου ενω με πληγωσε τοσο? Το κανω και μετα κανω μαυρες σκεψεις, γινομαι αρνητικη και τα γκρεμιζω ολα...

archagellos

# 7 στις 30/5/2017
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.453

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Murto1975
Εχεις απολυτο δικαιο archaggele... Γι' αυτο και απο κει και περα μετα απο αυτες μου τις αντιδρασεις, νιωθω και φοβερη ανασφαλεια... Πως ομως μπορω να το αφησω πισω μου και να φερομαι σα να μη συνεβη? Να του δειχνω την αγαπη μου ενω με πληγωσε τοσο? Το κανω και μετα κανω μαυρες σκεψεις, γινομαι αρνητικη και τα γκρεμιζω ολα...

Εχεις απολυτο δικιο αγαπητη .

Ποιος ειναι ο τροπος ? 

Απλα ο καθενας απο εμας εχει τον δικο του τροπο . Εαν δεν ξερεις πως ακριβως να το κανεις ...καλο θα ειναι να παρεις την συμβουλη καποιου ειδικου .

jane-do

# 8 στις 30/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να σφίξεις τα δόντια και να κάνεις υπομονή.Πάλι με χρόνια με καιρούς πάλι δικός σου θα είναι.

Murto1975

# 9 στις 30/5/2017
author
Να αναφερω οτι μετα τα αποκαλυπτηρια τον ξαναεπιασα να της μιλαει γλυκα δυο φορες. Επειδη ειχαν επαγγελματικη σχεση μου ειπε δεν ηταν ευκολο να ξεκοψουν αποτομα. Και γιατι της μιλουσε γλυκα? Τη δουλευε μου ειπε για να γλυκανει το γεγονος οτι δε θα ξαναεργαστει στην εποχιακη δουλεια του...ουφ...δεν τα καταλαβαινω αυτα τα πραγματα. Δεν επρεπε να κοπουν ολα μαχαιρι? Λυπαται την καημενη που εχασε τη δουλεια της και οχι εμενα? Αλλα η γκομενα απ' ο, τι καταλαβα ειναι παντα σε πλεονεκτικη θεση. Ειναι το θυμα της υποθεσης και εγω η σκυλα που τα εβαλα μαζι της...

jane-do

# 10 στις 30/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Άνδρες παιδί μου,άνδρες,πολυγαμικά όντα,ενώ εμείς οι γυναίκες...

Υπομονή,θα γυρίσει κοντά σου,εσύ εν τω μεταξύ κάνε κανένα μποτοξάκι,φόρα κανένα σέξι εσώρουχο,ετοίμασε ρομαντικό δείπνο για 2 (αν θέλει ο καλός σου για 3 κάλεσε και καμιά ωραία φίλη σου).

matakiamoy12

# 11 στις 30/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Χμ Μυρτο Μυρτο Μυρτο...φφφ...

1ον και καλυτερο σε εβγαλε τρελη...παρενθεση(ρε αλανια απο τα πασαλιμανια...οταν μας κανετε ταρανδους και το βλεπουμε γιατι μας λετε τρελες...αντιστοιχα τρελους αλλη ατακα δεν βρησκετε...γιατι αν θελουμενα ειμαστε τρελοι και το Δαφνη ξερουμε που βρησκετε και οι γιατροι επισης..βρειτε κατι αλλο να πειτε..ειναι ηλιθιο ολο αυτο)Πως το δεχτηκες καλη μου κοπελα...

2ον αφου εβαλες καμερες ψιλοπιστηκε να σου πει οτι οκ ετσι ειναι...παλι καλα ηταν ικανος να πει οτι την πραξη την κανει ο κλονος του...

3ον ξαφνηκα γινεσαι χαλι για πατημα και τρεχεις και εσυ για την δουλεια του και εννοειετε οτι ακομη νιωθεις οτι κανεις τον μαλακα...

4ον δικαιολογια το δεν με πενευεις οπως κανει με την αθωα μικρη...αυτη τον πενευε στο κρεβατι...επρεπε κατι να σου πει...

5ον οσο για το οτι κανει γλυκες στην αλλη που δεν την πολυ νοιαζει αν το εμαθες...και το ψεμα οτι την παραμυθιαζει...εσενα παραμυθιαζουν γιατι βρησκονται.

Τι κανεις?μια συζητηση εφ ολης της..υλης..τι εισαι διατεθημενη να κανεις απο δω και περα εσυ...με τα παιδια σου...αν βλεπεις να μην προσπαθει ή να προσπαθει συγκαταβατικα ωραιοτατα πες του εχουμε την δουλεια απο κοινου συμμετεχεις και εσυ στο ταμειο..κανεις την ζωη σου κανει την ζωη του...

Κοριτσι?εσυ δεν μπορεις να βρεις εναν μαλακα(οπως βρηκε η αλλη τον δικο σου)και να σε εχει κυρια να περνατε ωραια?(ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΙΚΟ ΠΛΗΘΥΣΜΟ)..Ας συνεχισει μετην εταιρα του...

ΑΛΛΑ θα του πεις εχουμε δυο παιδια που δεν φταινε σε τιποτα...θελω να σε βλεπουν και να μενετε κατω απο την ιδια στεγη.Για πες του τα απλα και ομορφα θα του αρεσουν?και μετα κυρια εσυ πανε σε κανενα μαγαζι με εσωρουχα και ρουχα φορα οτι θελεις,βγες με τις φιλες σου...κανε νυχι μαλλι επι μονιμης βασης...

Θα στα τρωει μια πουτανα...τοσο ομορφα που σου τον ξελογιασε...και δεν μπορεις να γινεις η ιδια πουτανα...τι μας λες...και μας ρωτας τι να κανεις...Αλλαζεις συμπεριφορα για σενα...αυτος κοιταξε του πουλιου του την επιθυμια και καλα εκανε αν ετσι πιστευε..εσυ?εσενα?που βρησκεσε?εσυ...?για ξεκινα να τοποθετεισε...χωρις φωνες...χωρις μαλωματα.

Μαθαμε ολοι μωλις μας κουνηθει η πουτανιτσα απο απεναντη να της κανουμε κουκου...αν μας κουνηθει και εμας ο κυριος με την τεχνικη εταιρια...για να σας δουμε.

Δεν μπορω να σε βοηθησω οτι και αν σου εγραψα...ειναι πολυ ζορικα τα πραγματα και τα περνας μονη σου...με τα παιδια σου...μακαρι να βρεις την δυναμη να τα ξεκαθαρισεις μεσα σου και να αποφασισεις...οτι και να λεμε εσυ ξερεις πως περνας.

https://m.youtube.com/watch?v=lngMLT_caIs

matakiamoy12

# 12 στις 30/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εσυ που λες σκυλα(οπως λες εσυ η ιδια στο τελευταιο σχολιο σου)που τα εβαλες με την αλλη...μια χαρα δουλεψε το μυαλουδακι σου και βρηκες πιστηρια...

μενεις στην δουλεια του αντρα σου αφου την γνωριζεις...σε ασφαλιζει σου δινει και μισθο...οπως υπηρξε σκληρος...απεναντη σου...ειναι το λιγοτερο που μπορει να κανει.μεχρι να ορθοποδησεις και να βρεις αλλου δουλεια ή ακομη καλυτερα να μεινεις στην εν λογο...αλλαξε εμφανιση...για σενα...

Εγω υπηρξα κερατας και γδαρμενος εις υγειαν του κοροιδου ελεγαν...εσυ εχεις και παιδια ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Ελα εδω ξερω αλλοι συντηρουν τις πρωην γυναικες τους με ταξιδια χαρη στα παιδια που τους εκανε..να μην στεναχωριουνται..συντηρουν και την γκομενα την νομιμη και την παρανομη...τι με λες τωρα...υπαρχουν και αυτα τα κουλα..που ο συζυγος απο το πολυ κερατο που της εριξε νιωθει πλεον σε μια ηλικια τυψεις κ χρεος να αποκαταστει την μανα των παιδιων του...λογικο καθως μεγαλωνεις εισαι πιο ευαισθητος.

achinos

# 13 στις 30/5/2017
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Murto1975
3 ανευ σημασιας (!!!) απ' ο, τι μου ειπε επαφες 

πολύ μα πολύ μου αρέσουν οι επαφές "άνευ σημασίας"...

αφού από τότε που τις έμαθα,

όλο εκεί ο νους μου.

Πράγματι είναι κα τα πλη κτι κές.

Κ άμα έχεις κ οικογένεια για το καθωσπρέπει της υποθέσεως, τέλειες!!!

για δοκίμασέ τες κ συ, μπορεί έτσι να σου περάσει πού ξες

Murto1975

# 14 στις 30/5/2017
author
Jane-do, ολα αυτα τα κανω. Σεξουαλικα, συναισθηματικα και στο επαγγελματικο του κομματι θεωρητικα ειμαστε καλυτερα απο ποτε. Φαινομενικα τουλαχιστον, γιατι μεσα μου ειμαι καζανι που βραζει...οσο σκεφτομαι τι εγινε μεταξυ τους, οτι μπορει ακομα να μιλανε και να την ανεβαζει και οτι κοινως ειμαι μια κερατωμενη, χαλιεμαι πολυ...

Murto1975

# 15 στις 30/5/2017
author
Πολυ καλα τα λες matakiamoy12! Πικρη αληθεια, αλλα ΑΛΗΘΕΙΑ! Την αλλη δε τη βλεπει γιατι μενει σε αλλη πολη. Δεν ειμαι σιγουρη ομως οτι δε μιλανε... Παντως οσον αφορα τη σταση του σπεναντι μου, ειναι τρυφερος και φαινεται οτι προσπαθει να επανορθωσει...Να συμμαζεψει τα ασυμμαζευτα κοινως...

jane-do

# 16 στις 30/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ε, γίνε και χαλάκι να σε πατήσει και να σκουπίσει τα λασπωμένα του παπουτσάκια και ίσως να δεις φως στο τούνελ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Murto1975
Jane-do, ολα αυτα τα κανω. Σεξουαλικα, συναισθηματικα και στο επαγγελματικο του κομματι θεωρητικα ειμαστε καλυτερα απο ποτε. Φαινομενικα τουλαχιστον, γιατι μεσα μου ειμαι καζανι που βραζει...οσο σκεφτομαι τι εγινε μεταξυ τους, οτι μπορει ακομα να μιλανε και να την ανεβαζει και οτι κοινως ειμαι μια κερατωμενη, χαλιεμαι πολυ...

jane-do

# 17 στις 30/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μα...δεν γίνεται...δεν πρέπει...είναι γυναίκα...δεν είναι πολυγαμικό ον...

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από achinos

πολύ μα πολύ μου αρέσουν οι επαφές "άνευ σημασίας"...

για δοκίμασέ τες κ συ, μπορεί έτσι να σου περάσει πού ξες

achinos

# 18 στις 30/5/2017
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από Murto1975
κοινως ειμαι μια κερατωμενη, χαλιεμαι πολυ...

να σου πω ένα μυστικό που ο περισσότερος κόσμος κάνει ότι δεν το ξέρει.

Όλοι είμαστε, απλά οι πιο πολλοί δεν το ξέρουμε κ δεν μπορούμε να το μάθουμε.

Κ ο δικός σου είναι

κ αν δεν είναι ακόμα, θα γίνει αργότερα, μη σκας.

achinos

# 19 στις 30/5/2017
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από jane-do

Μα...δεν γίνεται...δεν πρέπει...είναι γυναίκα...δεν είναι πολυγαμικό ον...

Καλά ρε παιδί μου, να τις δοκιμάσει είπαμε, κ ας μην της αρέσουν, στο κάτω-κάτω είναι "άνευ σημασίας"

(ρε τι μπούρδες λέει ο κόσμος για να δικαιολογήσει τις τσιλιμπούρδες

αλλά αυτά είναι που λέμε, μαθήματα συμβίωσης, μπράβο στον Δάσκαλο )

Αρέσει στο μέλος Crazy_Horse

jane-do

# 20 στις 30/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τρολάρω βρε Αχινέ.:

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από achinos

Καλά ρε παιδί μου, να τις δοκιμάσει είπαμε, κ ας μην της αρέσουν, στο κάτω-κάτω είναι "άνευ σημασίας"

(ρε τι μπούρδες λέει ο κόσμος για να δικαιολογήσει τις τσιλιμπούρδες

αλλά αυτά είναι που λέμε, μαθήματα συμβίωσης, μπράβο στον Δάσκαλο )

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε