Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Απιστια-θεμα χιλιοειπωμενο...

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Murto1975

# 61 στις 7/6/2017
author
Γυναίκα / 46 / Παντρεμένη
Ν. Έβρου / Αλεξανδρούπολη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 28
'Aρεσαν+: 0%
Ακριβως λες και εισαι στο μυαλο μου!!! Ολες αυτες τις σκεψεις κανω και με τρελαινουν. Αυτο ακριβως του λεω. Οτι με εφερε προ τετελεσμενου. Οφειλε να μου πει εκ των προτερων τι τον ενοχλει. Με ολα αυτα ακριβως που ειπες παλευω και με τα συναισθηματα μου για αυτον και τα παιδια απο την απεναντι πλευρα...
Αρέσει στο μέλος VarethikaOla

Kontimo

# 62 στις 9/6/2017
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Μεσσηνίας / Καλαμάτα
Απαντήσεις: 37
Δεν ξερω πραγματικα τι θα εκανα σε περιπτωση που η απιστια θα συνεβαινε σε σχεση γαμου και με παιδια αλλά το σιγουρο ειναι πως θα μου ηταν εξαιρετικα δυσκολο να συγχωρησω! Ισως γιατι σε ολες τις σχεσεις μου προσπαθω παρα πολυ ωστε να μη καταληξουν σε τελμα, ειχα και δυο γονεις που παρα τα τρια παιδια και τη πεθερα μεσα στο σπιτι εδιναν συνεχεια αυτο το παραδειγμα σε εμας! Χωρις να θελω να κατηγορησω σε καμια περιπτωση κανενα, Καθως δεν εχω παιδια οποτε σαφως δεν μπορω να κρινω εξ ιδιων!Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι μπηκες στο κοπο να παρεις τις αποδειξεις που πηρες τη στιγμη που δεν ησουν ετοιμη για ριξη; Θα μπορουσες να κανεις ολα τα αλλα που απαιτουνται ωστε να ανανεωσεις τη σχεση να θεσεις αλλες βασεις πιο ουσιαστικες και ειλικρινεις χωρις να κανεις αυτο που προφανως και σε βασανιζει τωρα!Κρινοντας απο προσφατο παραδειγμα φιλικου προσωπου, οπου δεν υπαρψουν παιδια ή γαμος, απεφυγε να δει και να ακουσει ακριβως επειδη ηξερε πως αν το εκανε θα ηταν δυσκολο να το συγχωρησει καθως δεν μπορει να δικους της λογους να φυγει μακρια!

Murto1975

# 63 στις 9/6/2017
author
Έχεις δικαιο...ισως γιατι ηλπιζα να αποδειχτει οτι δεν τρεχει τιποτα...και εβγαλα τα ματια μου...
Αρέσει στο μέλος Kontimo

Kontimo

# 64 στις 9/6/2017
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Μεσσηνίας / Καλαμάτα
Απαντήσεις: 37

Murto1975

Ειναι αυτη η παρορμητικοτητα που μας καταλαμβανει ωρες ωρες! Μην νιωθεις ασχημα γι αυτο, και γω και ο καθενας θα επραττε ισως αναλογα! Ισως ειναι καλο πριν κανουμε πραξη το οτιδηποτε να το συζηταμε ωστε να βοηθηθουμε να παρουμε αποφασεις με ψυχραιμια και νηφαλιοτητα! Αυτο ισως πρεπει να κανεις και τωρα! Πηγαινε σε καποιο συμβουλο θα σε βοηθησει να δεις μεσα σου πιο ξεκαθαρα και πιθανον αυτο να συμβαλλει στο να μπορεσεις να το βαλεις πισω σου με καποιο τροπο ή να μπορεσεις να ελεγχεις το συναισθημα της προδοσιας που στεκεται εμποδιο στην αποφαση που πηρες! Ευχομαι να σου πανε ολα καλα και να βγεις πιο δυνατη και εσυ και η σχεση σου τελικα οπως το επιθυμεις!

Murto1975

# 65 στις 10/6/2017
author
Ευχαριστω πολυ Kontimo...

Murto1975

# 66 στις 27/6/2017
author
Μιλησα σημερα με ψυχολογο...δε νιωθω πιο δυνατη...πρεπει να συζητησω μαζι του για οσα νιωθω, ειπε. Να παλεψουμε μαζι την ανασφαλεια μου. Εγω οταν λεω στον αντρα μου οτι δεν τον εμπιστευομαι, καταληγουμε να μαλωνουμε...ουφ, κουραστηκα...

Murto1975

# 67 στις 10/7/2017
author
Παλι εδω μετα απο καιρο...η σχεση μου φαινομενικα υπεροχη. Εγω στηριγμα του αντρα μου στη δουλεια, καθε βραδυ κοιμομαστε αγκαλια, σεξουαλικα πολυ καλα, επικοινωνιακα σε καλο σημειο. Μεσα μου ομως δεν ξεχνω. Σημερα που ανεφερα κατι μετα απο πολυυυ καιρο, συγκεκριμενα τον ρωτησα αν μιλανε, εκνευριστηκε, φωναζε και μου ειπε να φυγω απο μπροστα του. Και ρωταω...ενας ανθρωπος μετανιωμενος δεν προσπαθει μετα απο την τοση κοροιδια να ηρεμησει τον ανθρωπο του? Αν εγω δεν τα καταπινα ολα αυτα τωρα θα μπορουσαμε να ειμασταν χωρισμενοι. Τοτε θα ετρεχε για να με πεισει να γυρισω. Τωρα δεσαμε το γαιδαρο μας? Μεσα στα νευρα ειμαι. Εδω και μια ωρα κλαιω. Και κερατας και δαρμενος δηλαδη...

Lucrezia_

# 68 στις 10/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

.. Κι εκείνος κατάπινε την αδιαφορία /νεύρα /γκρίνια /υστερία σου όταν είχε τα θέματα στη δουλειά... .. 

Δεν στο κρατάει μανιάτικο όμως!!! Μια χαρά σε π@δάει!!!.. Κι ούτε κάθεται να τα συζητάει όπως κάνεις εσύ. 

Πάρτο αλλιώς γιατί θα βρεις. 

_Bellezza_

# 69 στις 10/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Lucrezia_Είναι το ίδιο το ένα με το άλλο ?Δεν είναι φυσιολογικό να μην μπορεί να καταπιεί κάποιος την απιστία άπο τον άνθρωπο που μαζί του έχει κάνει οικογένεια ;;Ήταν σωστή συμπεριφορά του άντρα της να της μιλήσει τόσο άσχημα επειδή εξέφρασε την ανασφάλεια της;Δηλαδή εκείνη να το βουλώνει , να συμπεριφέρεται άψογα και να μην εκφράζει τα συναισθήματα και τις ανασφάλειες της στον άνθρωπο της , διεκδικώντας Όσκαρ γιατί αλλιώς θα στουκαρει σε τοίχο ; Εχει στουκαρει ήδη όμως και το φυσάει και δεν κρυώνει και ο άλλος σαν συζυγος από τα Lidl είναι στον κόσμο του.

Lucrezia_

# 70 στις 10/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ε.. χμ... συμφωνώ.. Και; 

Καλύτερα θα είναι αν εκείνος τα βροντήξει και φύγει; Ας αποφασίσει μόνη της, εμείς της παρουσιάζουμε τα πιθανά ενδεχόμενα.

_Bellezza_

# 71 στις 10/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κατά τη γνώμη μου καλύτερα θα ήταν . Δεν θα την βγάλει πουθενά όλο αυτό και υπάρχουν πιθανότητες να κλατάρει γιατί "μάζευε-μάζευε" θα κάνει κανα μπαμ και ειτε θα τον παρει και θα τον σηκώσει ειτε θα της βγει κάπου όλο αυτό στην υγεία της . Δεν γίνεται να ζει κανεις με τόση πίεση και ενταση και να προσποιείται ότι είναι καλά γιατί ο άλλος που έχει και λερωμένη την φωλιά του το παίζει και βαρύμαγκας και δεν σηκώνει και κουβέντα . Είναι πολύ ψυχοφθόρο όλο αυτό . Εγώ πιστεύω η θεματοθετρια μόνη της και συνειδητά θα το διαλύσει το πάρτυ.

Murto1975

# 72 στις 10/7/2017
author
Δεν ειναι φυσιολογικες οι οποιες μου ανασφαλειες, τις οποιες εκεινος μου δημιουργησε? Οσο ειμαι ηρεμη, ολα καλα και οταν του χαλαμε σπανιοτατα την ηρεμια γινεται Τουρκος?...Νιωθω με αυτη του την αντιδραση οτι δεν εχει επιγνωση του τι μου εχει κανει...

sAvArA

# 73 στις 10/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τι σου εχει κανει..

δηλαδη;;;

Χωρισε αν δε θες.

Πηγαινε παρακατω...

Με τα κλαψομουνιasmata, 

τι θες ν αποδειξεις;;;

Την υπεροχοτητα του χαρακτηρος Σου;;

Τι αληθεια;;;

Βρε αντε απο δω...

Μυξοκλαψανθρωπακια...

ανασφαλη μικρομυρμηγκακια ..

Lucrezia_

# 74 στις 10/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μυρτώ, 

Μπορείς να μου αποδείξεις ότι εσύ αισθάνεσαι χειρότερα από αυτον; Δεν ισχύει σε καμία περίπτωση. Εγώ ξέρω ότι ο άνθρωπος που κουβαλάει πάνω του την αμαρτία τον βαραίνουν οι περισσότερες ενοχές κι οι περισσότερες τύψεις. Αυτό μου έμαθε η ζωή. . Αυτό προσπαθεί να σου πει κι εκείνος με την αντίδραση του.. Αν είσαι έξυπνη (που είσαι) θα το καταλάβεις.

Αναρωτήσου εσύ τί αμαρτίες έχεις κάνει κι αν τις ξεπέρασες ποτέ καθώς και με ποιο τρόπο κι έλα γράψε μου...

Σταμάτα να κλαις

Murto1975

# 75 στις 10/7/2017
author
Συγγνωμη που ειναι το περιεργο που εχω ανασφαλειες? Και παλι οπως ανεφερα τις κρυβω σε μεγαλο βαθμο. Θεωρω αστοχους τους χαρακτηρισμους.

Murto1975

# 76 στις 10/7/2017
author
Lucrezia, αυτη ειναι η ενσταση μου...οτι απο την αντιδραση του δε μου δειχνει να εχει ενοχες. Ισα ισα το παιζει θυμα που του χαλαω την ηρεμια...

Lucrezia_

# 77 στις 10/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η αντίδραση του είναι φυσιολογικότατη θα έλεγα και η πλέον μη αναμενόμενη σε αντίστοιχες /ανάλογες καταστάσεις.. Συνήθως τα μαζεύει και φεύγει ο ένας από τους δύο... Δεν κάθονται και το προσπαθούν.

Αποφάσισε τί θες να κάνεις εσύ!!! Τείνω να συμφωνήσω με την μπελετσα, επειδή μου βγάζεις ότι είσαι ένα καταπληκτικό παιδί, μάλλον θα φύγεις εσύ.

Murto1975

# 78 στις 10/7/2017
author
Κοιμηθηκε, ξυπνησε και μου λεει: σου εφυγε η βλακεια απο τον εγκεφαλο? Τι θρασος...

Lucrezia_

# 79 στις 10/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τί βαρετός!! 

Κοπελιά, κάνε δυο τρύπες στο μυαλό σου, μια που θα μπαίνουν, και μια που θα βγαίνουν κάθε φορά οι π@π@ριές που θα σου λέει!!!

somebody961

# 80 στις 10/7/2017
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Murto1975

Φυσικα δεν μπορουσε να το αρνηθει, απλα παραδεχτηκε οτι ηταν ενα ατομο που τον θαυμαζε και τον στηριζε στη δουλεια του ενω εγω ημουν απουσα και γενικα αρνητικη.

Αυτό, να το 'καρφιτσώσετε' να υπάρχει στα πρώτα θέματα εδώ.

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε