Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τον εδιωξα απο το σπιτι.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

cagmenos

# 21 στις 30/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

ξερεις τι λενε ε?...οτι ο ανδρας ειναι το κεφαλι...αλλα οι γυναικες τι ειναι?...ο λαιμος...

οποτε καταλαβενεις ...τι τραβαει αυτο το κεφαλι...χαχαχα

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από jane-do

Ανάλγητες,σαν τα Μνημόνια.

rosalinda88

# 22 στις 30/5/2017
author
Γυναίκα / 32 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 260
'Aρεσαν+: 0%

Θελω να μεινω μονη μου.δεν ειμαι ετοιμη να προχωρησω απλα αυτη ηταν μια ανασφαλεια για το μελλον.οι αντρες κοντα σε αυτη την ηλικια κοιτουν να παντρευτουν.εγω μονο βαρος μπορει να γινω.γι αυτο ειπα οτι θα με κοιτουν 40 αρηδες. Με παιδια κ.πιθανον χωρις δουλεια δεν ειμαι κελεπουρι

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από jane-do

Εϊσαι 29 χρονών,νέα,εμφανίσιμη,με χιούμορ,καλό χαρακτήρα κλπ,και φοβάσαι από τώρα ότι δεν θα ξαναβρείς κάποιον που θα σε δει σοβαρά;

Eκτός αν εννοείς ότι δεν θέλεις/μπορείς να στηριχθείς στις δικές σου δυνάμεις και να μείνεις για ένα άλφα χρονικό διάστημα μόνη σου για να ανασυγκροτηθείς και να ατενίσεις το μέλλον με αισιοδοξία και θετική σκέψη.

jane-do

# 23 στις 30/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

¶σε το μέλλον προς το παρόν και δες τι θα κάνεις με το δικό σου κελεπούρι που δεν ξέρει τι του γίνεται.Είσαι διατεθειμένη να περάσεις ολόκληρη τη ζωή σου με έναν άνδρα που αλλού πατάει και αλλού βρίσκεται,που δεν ξέρει τι θέλει και γιατί το θέλει;

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από rosalinda88

Θελω να μεινω μονη μου.δεν ειμαι ετοιμη να προχωρησω απλα αυτη ηταν μια ανασφαλεια για το μελλον.οι αντρες κοντα σε αυτη την ηλικια κοιτουν να παντρευτουν.εγω μονο βαρος μπορει να γινω.γι αυτο ειπα οτι θα με κοιτουν 40 αρηδες. Με παιδια κ.πιθανον χωρις δουλεια δεν ειμαι κελεπουρι

Betty_83

# 24 στις 31/5/2017
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 970

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από rosalinda88

Τον αγαπω .αναγκαστηκα να τον διωξω απο.αξιοπρεπεια κ επειδη δεν αντεχα αλλο να μαστε στο ιδιο σπιτι κ να σαλιαριζει.αν δε μου πεταγε αυτα τα ψιχουλα αγαπης θα ταν πιο ευκολο για μενα να το ξεπερασω.προσπαθω να δειχνω σκληρη κ οτι τα καταφερνω μια χαρα σε αυτον . Γιατι με βασανιζει ?

Δεν ξέρω κατά πόσο λογίζεται ως αξιοπρέπεια το να κάνεις κάτι που δεν θέλεις, επειδή δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς. Όταν θέλουμε να υποστηρίξουμε τα δέοντα, το εννοούμε, δεν καιροφυλαχτούμε πίσω από κουρτίνες για να τσεκάρουμε αν ο άλλος επιτέλους έμαθε "το μάθημα" που εμείς θέλουμε να του δώσουμε να μάθει. Αυτό έχει κάποιο νόημα στις σχέσεις που είναι ζωντανές, όχι στην δική σας που έχει προ καιρού τελειώσει. Ο άνθρωπος στο δήλωσε ξεκάθαρα ότι δεν θέλει. Αξιοπρέπεια λοιπόν, δεν είναι να αναγκάζεις τον άλλο να συμμορφωθεί. Μην κρύβεσαι πίσω από βαρύγδουπες έννοιες. Το τελευταίο σου χαρτί παίζεις και ελπίζεις σε ένα θαύμα. Ακόμα...

Το κακό με τα "θαύματα", είναι ότι υποχρεώνουν κάποιους ανθρώπους να βασίζονται τόσο σε αυτά, ώστε  να συμπεριφέρονται σαν να πρόκειται οπωσδήποτε να συμβούν. Χάνουν χρόνο, όνειρα, ζωή.

ΥΓ: Rosalinda, αν εσένα θες να σου λένε κάτι οι ζήλιες ή η επιθυμία για σεξ, όταν προέρχονται από έναν άνθρωπο που δεν σε θέλει στην ζωή του, be my guest. Εμένα δεν μου λένε τίποτα. Μόνο στα περιστέρια είναι επιτρεπτό να ικανοποιούνται με ψίχουλα. Όχι στους ανθρώπους. Και ας προέρχονται από συζύγους, συντρόφους πρώην ή νυν, έρωτες ζωής και τα ρέστα

Αρέσει στο μέλος Katia_80

matakiamoy12

# 25 στις 31/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θυμάμαι το θέμα σου...μπράβο κορίτσι το έκανες...φυσικα και αυτός ήθελε να χωρίσετε...την είχε την άλλη στο ψήσιμο όμως με δύο σπίτια παιδιά και γκομενα προτιμά να διώξει την γκομενα...μακάρι να βρεις σύντομα άλλη δουλειά στα γρήγορα...μακάρι να σου έρθει κάτι καλό ακόμη πιο καλό σε θέμα δουλειάς...

Παραδέχτηκε κάτι ήσουν πολύ καλή στο κρεβάτι...ξερεις τι είναι για έναν άντρα η ΓΥΝΑΙΚΑ του να είναι καλή σε αυτό το θέμα? Εννοώ υποκειμενικό είναι αυτό να τον ικανοποιεί και γενικά να ικανοποιουνται και οι δύο...Με τις άλλες έχουν το φλερτ τα μηνυματακια τι φοράς? Που είσαι τώρα? Με σκέφτεσαι? Αυτήν την αγωνία μέχρι που του δώσες τα ρούχα παπούτσια και? Πάει η τυπισσα...την άφησε.Μπορει να έχει άλλες ως ελεύθερος...εσένα θα σκεφτεται...

φυσικα και εσένα σε καίει πρόσφατο είναι έχετε παιδιά...Μα πως να μην ζηλεύει λίγο να πάρεις τα πάνω σου και από δουλειά...(πότε δεν ξέρεις προσπάθησε τώρα που είσαι εκεί μήπως σε κρατήσουν και αν παλι δεν μήπως γνωρίζουν για καποια δουλειά...Ρώτησε δεν είναι κακό...)θα παλαυωσει...τι θα σου πει ο εγωισμός του άντρα έτσι πως τα έκανε? Για πες? Οτι σε θέλει πίσω...φυσικα και όχι...

εδώ σε κορταρει προσπαθεί να σε ρίξει στο κρεβάτι...ζηλεύει στέλνει μηνύματα ...αν σε δει με άλλον γιατί όχι και 40αρη καλό φτιαγμένο...τι θα κάνει? Θα έρθει να σε βρει? Πλάκα έχει ο γέλιος...εσύ του κάνες πλάτες...να φλερταρει μην τον φοβάσαι...μην τον φοβάσαι και μην μασάς ε...ζήσε την ζωή σου!τον αγαπάς πόνας αλλά είσαι πολύ μικρή και όμορφη όπως λες για να μην βρεις έναν άντρα που όλες αυτό θέλουμε ηρεμία και να μας στηρίζει...να μπορεις να ακουμπήσεις πάνω του.

Ας σκεφτόταν...του δώσες πολλές ευκαιρίες  και με τον σύμβουλο  γαμου κ.τ.λ...τώρα...ας προσεχε!Δείξε  δυνατή...και αν αρχισει  της ζηλειες βάλτον στην θεση του...δεν έχει  το δικαίωμα  πλέον να επέμβενει στην ζωή σου εφόσον προχωρά με άλλες...

Θέλει δυναμη  όλο  αυτό  την εχεις ήδη  από δείξει...

https://m.youtube.com/watch?v=tLaXqMlCDSM

matakiamoy12

# 26 στις 31/5/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ωχ το βίντεο άκυρο...χαχαχαχαχα ότι να ναι...Σορρυ!

maraki_lar_1980

# 27 στις 31/5/2017
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.370

Rosalinda88...

Ο άνθρωπος δεν αλλάζει κι αυτό πρέπει να το πάρεις απόφαση.

Η "τιμωρια" (να τον διώξεις από το σπιτι) δεν απέδωσε όπως περίμενες.

Μόνο για σεξ σε θελει,στο ειπε.

Κι αφού το έχεις αντιληφθεί αυτό,σταματά να βαυκαλιζεσαι όταν κάνει πως ζηλεύει.

Το "μαθημα" του (που εσυ προσπάθησες να του δωσεις μεσα απο τη σταση σου), δε το πηρε. 

Θελει να τσιλιμπουρδιζει?Οσο και να τον αγαπας...απιστασιοποιησου συναισθηματικα και μην αφηνεσαι στο να να σε επηρεάζουν τα λόγια ή οι πράξεις του. 

Κοίτα τη ζωή σου και τα παιδιά σου και μην ασχολείσαι με το τι είπε,τι έκανε,πως ενιωσε κτλ...

Νέα εισαι ακόμη και άνετα μπορείς να ξαναερωτευτεις ή απλά να ξαναφτιαξεις τη ζωή σου με τον όποιο τροπο.Και δουλεια θα βρεις κι ολα θα γινουν στην ωρα τους.

Για να νιώσεις ελεύθερη όμως(και να θελησεις να ξανακανεις πραγματα για σενα) πρέπει πρώτα να απεγκλωβιστεις απο τον άντρα σου(να "καθαρισεις" μεσα σου) και τη μόνη ιδιότητα που θα του επιτρέπεις να εχει στη ζωη σου να ειναι αυτή του πατέρα των παιδιών σου.

Αρέσει στα μέλη Katia_80, Betty_83 και σε ακόμα 1 μέλος.

rosalinda88

# 28 στις 31/5/2017
author

Οχι βεβαια γι αυτο τον εδιωξα

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από jane-do

¶σε το μέλλον προς το παρόν και δες τι θα κάνεις με το δικό σου κελεπούρι που δεν ξέρει τι του γίνεται.Είσαι διατεθειμένη να περάσεις ολόκληρη τη ζωή σου με έναν άνδρα που αλλού πατάει και αλλού βρίσκεται,που δεν ξέρει τι θέλει και γιατί το θέλει;

rosalinda88

# 29 στις 31/5/2017
author

Πω τι κουραγιο μου δωσε το μηνυμα σου...θα το διαβαζω συνεχεια να παιρνω δυναμη

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από matakiamoy12

Θυμάμαι το θέμα σου...μπράβο κορίτσι το έκανες...φυσικα και αυτός ήθελε να χωρίσετε...την είχε την άλλη στο ψήσιμο όμως με δύο σπίτια παιδιά και γκομενα προτιμά να διώξει την γκομενα...μακάρι να βρεις σύντομα άλλη δουλειά στα γρήγορα...μακάρι να σου έρθει κάτι καλό ακόμη πιο καλό σε θέμα δουλειάς...

Παραδέχτηκε κάτι ήσουν πολύ καλή στο κρεβάτι...ξερεις τι είναι για έναν άντρα η ΓΥΝΑΙΚΑ του να είναι καλή σε αυτό το θέμα? Εννοώ υποκειμενικό είναι αυτό να τον ικανοποιεί και γενικά να ικανοποιουνται και οι δύο...Με τις άλλες έχουν το φλερτ τα μηνυματακια τι φοράς? Που είσαι τώρα? Με σκέφτεσαι? Αυτήν την αγωνία μέχρι που του δώσες τα ρούχα παπούτσια και? Πάει η τυπισσα...την άφησε.Μπορει να έχει άλλες ως ελεύθερος...εσένα θα σκεφτεται...

φυσικα και εσένα σε καίει πρόσφατο είναι έχετε παιδιά...Μα πως να μην ζηλεύει λίγο να πάρεις τα πάνω σου και από δουλειά...(πότε δεν ξέρεις προσπάθησε τώρα που είσαι εκεί μήπως σε κρατήσουν και αν παλι δεν μήπως γνωρίζουν για καποια δουλειά...Ρώτησε δεν είναι κακό...)θα παλαυωσει...τι θα σου πει ο εγωισμός του άντρα έτσι πως τα έκανε? Για πες? Οτι σε θέλει πίσω...φυσικα και όχι...

εδώ σε κορταρει προσπαθεί να σε ρίξει στο κρεβάτι...ζηλεύει στέλνει μηνύματα ...αν σε δει με άλλον γιατί όχι και 40αρη καλό φτιαγμένο...τι θα κάνει? Θα έρθει να σε βρει? Πλάκα έχει ο γέλιος...εσύ του κάνες πλάτες...να φλερταρει μην τον φοβάσαι...μην τον φοβάσαι και μην μασάς ε...ζήσε την ζωή σου!τον αγαπάς πόνας αλλά είσαι πολύ μικρή και όμορφη όπως λες για να μην βρεις έναν άντρα που όλες αυτό θέλουμε ηρεμία και να μας στηρίζει...να μπορεις να ακουμπήσεις πάνω του.

Ας σκεφτόταν...του δώσες πολλές ευκαιρίες  και με τον σύμβουλο  γαμου κ.τ.λ...τώρα...ας προσεχε!Δείξε  δυνατή...και αν αρχισει  της ζηλειες βάλτον στην θεση του...δεν έχει  το δικαίωμα  πλέον να επέμβενει στην ζωή σου εφόσον προχωρά με άλλες...

Θέλει δυναμη  όλο  αυτό  την εχεις ήδη  από δείξει...

https://m.youtube.com/watch?v=tLaXqMlCDSM

rosalinda88

# 30 στις 31/5/2017
author

Απλα ετσι για την ιστορια...ηθελα να δω αν γυριζουν πισω.θα θελα πολυ να το κανει για να τον στειλω απο κει που ρθε.ξερω ειναι παιδιαστικο να σκεφτομαι ετσι ομως εχω θυμο. Τα  ελαττωματα μου ειναι οτι ειμαι εγωιστρια κ εκδικητικη κ προσπαθησα να αλλαξω τον εαυτο μου για να μαστε μαζι.καταπινα συμπεριφορες κ μονο εγω το προσπαθουυσα 

giorgos170

# 31 στις 31/5/2017
author
Ανδρας / 77 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.214

ούτε καθηγήτρια ψυχολογίας

την παλεύει...

λέμε

Αρέσει στο μέλος Betty_83

den_irtha

# 32 στις 31/5/2017
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Ιωαννίνων / Ιωάννινα
Απαντήσεις: 17

Τι εννοείς καλη μου γιατι με βασανίζει; Για αυτόν ΔΕΝ σε βασανίζει. Είσαι απλά η μάνα των παιδιών του και αυτή που έχει δεδομένη. Δεν νοιώθει ότι σε βασανίζει...πίστεψέ με...απλά ξέρει ότι τον θες ότι και να κάνει...και αυτός κάνει ότι γουστάρει κάθε φορα. Σου πετάει και λόγια αγάπης να μην σε χάσει εξολοκληρου (εννοώ το σεξ) και αυτό ειναι...

Παράθεση:

Τον αγαπω .αναγκαστηκα να τον διωξω απο.αξιοπρεπεια κ επειδη δεν αντεχα αλλο να μαστε στο ιδιο σπιτι κ να σαλιαριζει.αν δε μου πεταγε αυτα τα ψιχουλα αγαπης θα ταν πιο ευκολο για μενα να το ξεπερασω.προσπαθω να δειχνω σκληρη κ οτι τα καταφερνω μια χαρα σε αυτον . Γιατι με βασανιζει ?

Παράθεση:

rosalinda88

# 33 στις 31/5/2017
author

Πως  μπορει να μου λεει να βρω αλλον κ να πηγαινω κ σε αυτον?ειναι προσβολη.κ οταν με βλεπει καλα κ ετοιμη να παω παρακατω ερχεται κ μου πετα ψιχουλα αγαπης.πριν που με βλεπε χαλια ηταν εντελως αδιαφορος .με κοιτουσε σαν να μουν αντρας κ τωρα δε παιρνει το βλεμμα του απο πανω μου.απο εγωισμο τα κανει ολα.αφου βρηκα τη δυναμη να τον διωξω,παειτα δυσκολα περασαν .τωρα απλα πρεπει να ειμαι σκληρη μαζι του οταν μου δειχνει ενδιαφερον για να ταισει τον εγωισμο του.αχ κ μου ναι δυσκολο γιατι τον αγαπω αλλα δε μου αξιζει τετοιος ανθρωπος.μα ποτε αραγε θα το ξεπερασω??? Πηγα σε ψυχολογο.δε μπορω να ξαναπαω λογω οικονομικων κ μου ειπε οτι ειμαι στο πρωτο σταδιο ακομη μετα θα μου ρθει καταθλιψη .πιθανον τον αλλον μηνα ππου θα σταματησω τη δουλεια. Ελπιζω να περασαν τα δυσκολα κ να μην εχει κ συνεχεια 

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από den_irtha

Τι εννοείς καλη μου γιατι με βασανίζει; Για αυτόν ΔΕΝ σε βασανίζει. Είσαι απλά η μάνα των παιδιών του και αυτή που έχει δεδομένη. Δεν νοιώθει ότι σε βασανίζει...πίστεψέ με...απλά ξέρει ότι τον θες ότι και να κάνει...και αυτός κάνει ότι γουστάρει κάθε φορα. Σου πετάει και λόγια αγάπης να μην σε χάσει εξολοκληρου (εννοώ το σεξ) και αυτό ειναι...

Αρέσει στο μέλος den_irtha

giorgos170

# 34 στις 31/5/2017
author
Ανδρας / 77 / Σε σχέση
Γεωργία
Απαντήσεις: 8.214

ειναι αδικο

αυτη μεγαλωνει τα παιδια της ετσι κι αλλιως

μολις τελειωσει

να ειστε κι οι δυο ελευθεροι

δυο μετρα και δυο  σταθμα...

και μαλιστα να μη στα δινει...

rosalinda88

# 35 στην 1/6/2017
author

Δεν καταλαβα το σκεπτικο σου.

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από giorgos170

ειναι αδικο

αυτη μεγαλωνει τα παιδια της ετσι κι αλλιως

μολις τελειωσει

να ειστε κι οι δυο ελευθεροι

δυο μετρα και δυο  σταθμα...

και μαλιστα να μη στα δινει...

Αρέσει στο μέλος Betty_83

Betty_83

# 36 στην 1/6/2017
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 970
Σε διαβεβαιώ ότι για αυτό, δεν πρέπει να νιώθεις άσχημα
Αρέσει στο μέλος rosalinda88

IM____

# 37 στην 1/6/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από rosalinda88

Γι' αυτό υπάρχει ο έρωτας, που δεν έχει λογική...

Arxontoula_

# 38 στις 2/6/2017
author
Γυναίκα / 54 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Απαντήσεις: 1.744

Στο μεταξύ, μπορεί να είναι και η ιδέα μου βέβαια, αλλά αυτά τα δυό παιδιά (και δεν εννοώ τη ροζαλίντα και το σύζυγό της, τα άλλα εννοώ), εντελώς αόρατα.

Εμφανίζονται στα ποστ μόνο ως εμπόδια στη μελλοντική προσπάθεια της ροζαλίντας να ξαναβρεί σύντροφο, πιθανώς να αποτελούν και εμπόδιο στην αχαλίνωτη επιθυμία του (εντός ολίγου πρώην) συζύγου της ροζαλίντας να κάνει σεξ μαζί της, και ύστερα χάνονται στο ηλιοβασίλεμα..

Σαν τα μπεκατσόνια θα πάμε..

rosalinda88

# 39 στις 4/6/2017
author

Καλύτερα να προσεχεις πως μιλας .τα παιδια δεν τα αναφερω γιατι δεν υπαρχει.προβλημα.ειναι καλυτερα απο.οτι πριν.τωρα εχουν δυο γονεις.πριν ο πατερας τους ηταν απων κ τωρα ασχολειται πολυ μαζι τους κ.εχουν δεθει.τα βλεπω πολυ χαρουμενα απλα μου κανουν παραπονα οτι δε θελουν να με βλεπουν δυστυχισμενη κ ανησυχουν για μενα.μπορει πχ να μαι απλα κουρασμενη απο τη δουλεια κ αυτα θεωρουν οτι λυπαμαι 

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από Arxontoula_

Στο μεταξύ, μπορεί να είναι και η ιδέα μου βέβαια, αλλά αυτά τα δυό παιδιά (και δεν εννοώ τη ροζαλίντα και το σύζυγό της, τα άλλα εννοώ), εντελώς αόρατα.

Εμφανίζονται στα ποστ μόνο ως εμπόδια στη μελλοντική προσπάθεια της ροζαλίντας να ξαναβρεί σύντροφο, πιθανώς να αποτελούν και εμπόδιο στην αχαλίνωτη επιθυμία του (εντός ολίγου πρώην) συζύγου της ροζαλίντας να κάνει σεξ μαζί της, και ύστερα χάνονται στο ηλιοβασίλεμα..

thanos293

# 40 στις 5/6/2017
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Γερμανία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 740
Δεν ξέρω τις δυσκολίες σου γιατί δεν ήμουν στην ίδια θέση ποτέ. Αλλά οι απόψεις σου μου θυμίζουν θειά απ του χουριό. Προσπάθησε να μην σκέφτεσαι, όσο είναι εφικτό, τίποτα. Δώσε λίγο παραπάνω αξία στον εαυτό σου, τα λόγια του τύπου είμαι όμορφη δεν λεν τίποτα, προσέλκυσε ανθρώπους με χιούμορ και θετική αύρα. Οποίος σου λέει 29 χρονών με δύο παιδιά χωρισμένη, ότι έχεις τελειώσει, παραμέρισε τον αν είναι συγγενής ή ξεκοψε αν είναι φίλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε