Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με χωρισε μετα απο 2.5 χρονια..

Σελίδα : 1

Soula2020

# 1 στις 19/6/2017
author
Γυναίκα / 23 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Αρχαία Ολυμπία
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Ειχαμε μια παρα πολυ δυνατη  σχεση και βασιζοταν σε τρομερη αγαπη.. και οι δυο ενιωθαν πολλα ο ενας για τον αλλο. Μαλωναμε πολυ συχνα αλλα παντα μετα απο συζητηση τα βρισκαμε γιατι αγαπιομασταν παρα πολυ. Στον 1.5 χρονο απομακρυνθηκε για λιγο γιατι θεωρησε οτι δεν τον βοηθησα στην πανελληνιες. Τα ξαναβρηκαμε ποτε δεν με χωρισε απλα ηθελε τον χρονο του. Πριν λιγο καιρο μαλωσαμε γισ κατι μικρης σημασιας γιατι του εμεγα να διαβαζει για την σχολη και ελεινος θεωρουσε πως ολο τον μαλωνω. Δεν μιλουσαμε για 2 βδομαδες. Ηρθε στα γενεθλια μου σπιτι μου με κατι παιδια και μετα δεν μου μιλησε ενω του εστειλα. Μετα απο 3 μερες πεθανε ενα πολυ κοντινο του προσωπο. Του σταθηκα πολυ οπως μπορουσα μου ελεγε ευχαριστω. Μια μερα σταματησε να μου μιλαει. Μου ειπε πως κουραστηκε. Με χωρισε δεν ηθελε ουτε να με δει να μου εξηγησει απο κοντα δεν ηθελε να με δει επειδη θα εκλαιγα και δεν ξερω ισως ητσν πολυ πιεσμενος για να το αντεξει. Εχει περασει 1 και μηνας και εγω εχω κανει απειρες προσπαθειες. Απλα δεν μππρω να καταλαβω. Γινεται να ξυππνησεις μια μερα και να εχεις ξεαγαπησει καποιον; Γιατι με μισει τι εκανα; Γινετσι να σταματησεις να νοιαζεσαι; Δεν μπορω να καταλαβω πως ξαφνικα του τελειωσαν ολα.. 

archagellos

# 2 στις 19/6/2017
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.331

Αγαπητη ,

ξεκινας το θεμα με το οτι ειχατε μια πολυ δυνατη αγαπη .

Στην πορεια ομως αναφερεις οτι   ολο τσακωμους ειχατε . Αλλα μετα απο κουβεντα ολα καλα. 
Και ειχατε μεινει και καποιο καιρο χώρια .
Το πολυ δυνατη αγαπη , το βλεπεις μονο εσυ . Και ειναι μονο μεσα στο δικο σου το μυαλο .
Στου αλλουνου το μυαλο δεν ηταν  Και δεν σε ξεαγαπησε ετσι σε ενα βραδυ .
Απλα δεν αντεχε αλλο ...Εσκασε. 
Ξερεις κατι ? Εχεις μια σχεση για να σε ξεκουραζει ,να εισαι μαζι με τον ανθρωπο σου και να γαληνευεις ...οχι για να σου κανει τα νευρα πατσαβουρι .
Οποτε κοιτα να ηρεμεησης ...και αστον ησυχο . 
Το πιθανοτερο ...δεν ταιριαζεται ..αλλα εσυ ντε και καλα θες να παραμυθιαστεις οτι ειχατε τρομερη αγαπη.
Τελειωσε ...
καλη σου τυχη 

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, Polinaxatz

tangerinedream

# 3 στις 19/6/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

...δεν μπορώ να απαντήσω -σοβαρά ή όχι- σε ένα θέμα που αναφέρει "παρα πολυ δυνατή σχέση-τρομερή αγάπη" και λίγο πιο κάτω συνεχίζει λέγοντας "στον 1,5 χρόνο απομακρύνθηκε γιατί δεν τον βοήθησα στις Πανελλήνιες"...
...κάποια στιγμή οι θεματοθέτες-θεματοθέτριες, θα πρέπει να δείχνουν λίγο οίκτο ή τουλάχιστον λίγο έλεος προς τους αναγνώστες-σχολιαστές!!!

silencee

# 4 στις 19/6/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...φίλη μας,όχι,δε γίνεται να ξυπνήσεις ένα πρωί και να ξε-αγαπήσεις και να σταματήσεις να νοιάζεσαι για τον άλλον.Γίνεται όμως,ο ένας από τους δυο,όπως στην περίπτωσή σας,να θέλει να προχωρήσει...

...από την ηλικία σου και τη διάρκεια της σχέσης,καταλαβαίνω πως είστε μαζί από τα σχολικά χρόνια.Αργά ή γρήγορα θα έφτανε αυτή η στιγμή  και για τους δυο...

...ε,δύσκολα είναι στην αρχή,αλλά άφησέ τον και σεβάσου την απόφαση που πήρε.Καλή συνέχεια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Soula2020

Ειχαμε μια παρα πολυ δυνατη  σχεση και βασιζοταν σε τρομερη αγαπη.. και οι δυο ενιωθαν πολλα ο ενας για τον αλλο. Μαλωναμε πολυ συχνα αλλα παντα μετα απο συζητηση τα βρισκαμε γιατι αγαπιομασταν παρα πολυ. Στον 1.5 χρονο απομακρυνθηκε για λιγο γιατι θεωρησε οτι δεν τον βοηθησα στην πανελληνιες. Τα ξαναβρηκαμε ποτε δεν με χωρισε απλα ηθελε τον χρονο του. Πριν λιγο καιρο μαλωσαμε γισ κατι μικρης σημασιας γιατι του εμεγα να διαβαζει για την σχολη και ελεινος θεωρουσε πως ολο τον μαλωνω. Δεν μιλουσαμε για 2 βδομαδες. Ηρθε στα γενεθλια μου σπιτι μου με κατι παιδια και μετα δεν μου μιλησε ενω του εστειλα. Μετα απο 3 μερες πεθανε ενα πολυ κοντινο του προσωπο. Του σταθηκα πολυ οπως μπορουσα μου ελεγε ευχαριστω. Μια μερα σταματησε να μου μιλαει. Μου ειπε πως κουραστηκε. Με χωρισε δεν ηθελε ουτε να με δει να μου εξηγησει απο κοντα δεν ηθελε να με δει επειδη θα εκλαιγα και δεν ξερω ισως ητσν πολυ πιεσμενος για να το αντεξει. Εχει περασει 1 και μηνας και εγω εχω κανει απειρες προσπαθειες. Απλα δεν μππρω να καταλαβω. Γινεται να ξυππνησεις μια μερα και να εχεις ξεαγαπησει καποιον; Γιατι με μισει τι εκανα; Γινετσι να σταματησεις να νοιαζεσαι; Δεν μπορω να καταλαβω πως ξαφνικα του τελειωσαν ολα.. 

Betty_83

# 5 στις 19/6/2017
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 970

Η αγάπη (ή "αγάπη"), όπως δεν οικοδομείται σε μία ημέρα, έτσι δεν αποδομείται και εν μία νυκτί. Οι καταστάσεις, δεν αρχίζουν να υπάρχουν μόνο από την ώρα που τις συνειδητοποιούμε. Απλώς εσύ, στηριζόμενη μόνο στα δικά σου συναισθήματα, απέτυχαν να σου γίνουν αντιληπτά τα συναισθήματα της σχέσης σου. Τα διαλείμματα, είναι σχεδόν πάντα η παύση που μεσολαβεί, μεταξύ του "έχω σχέση" και του "στον επόμενο τόνο δεν θα έχω σχέση".

Όπως και να έχει, ό,τι και να πιστεύεις εσύ για το ποιο πρέπει να είναι το χρονικό διάστημα που θεωρείται επιτρεπτό για να λήξουν τα όποια συναισθήματα, όταν κάποι@ σου λέει "κουράστηκα", η ενδεδειγμένη στάση δεν είναι να τ@ν κουράζεις περισσότερο. Σταμάτα να γίνεσαι φορτική.

Υγ: Σε "μισεί", επειδή δεν υποχωρεί στην θέληση σου να τα ξαναβρείτε? Για δες το λίγο αλλιώς...

Αρέσει στα μέλη archagellos, maraki_lar_1980

Mileni

# 6 στις 19/6/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

γιατί να μην μπορεί;
χτίζεται δλδ. με αντισεισμικές προδιαγραφές όπως τα σπίτια
με σχέδια, κατάλληλο έδαφος, κατάλληλα σίδερα, τσιμέντα κ.λπ;

και αν ήταν χάρτινος πύργος ή πάνω σε κινούμενη άμμο;
ή απλά ένα ντεκόρ, μακέτα του ''σπιτιού'';

maraki_lar_1980

# 7 στις 19/6/2017
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.370

Soula2020...

Έχω την αίσθηση ότι εθελοτυφλεις...

Έχεις ωραιοποιησει τη σχεση για να μην πω θεοποιησει,εξου και η απογοητευση μετα την πτωση απο τα συννεφα!

Ο δικός σου αισθάνθηκε την ανάγκη να πάει παρακάτω...Άστον να τραβήξει το δρόμο του...

Μην ψάχνεις τα γιατί και τα πως(δεν εχει νοημα) και κανε κι εσύ βήματά προς τα εμπρός!

Καλο θα σου κανει ,όσο δύσκολο κι αν σου ακούγεται τώρα.

Με τον καιρο θα το πετύχεις και λυτρωθεις.

Αρέσει στα μέλη archagellos, Betty_83

panagiotismp90

# 8 στις 19/6/2017
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.623

καταρχην θα κανεισ αποχη, δε θα του ξαναστειλεισ κατι. οταν λεσ δε τον βοηθησεσ στισ πανεληνιεσ τι εννοεισ?

tangerinedream

# 9 στις 19/6/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...δεν τον "διάβασε"...δεν του έβγαλε τα σοσ...δεν του έγραψε τα σκονάκια...δεν του έστειλε τα θέματα με το κινητό...δεν τον πήγε απο το χεράκι στο σχολείο για να γράψει... αυτή είναι η βοήθεια στα μαθητάκια για τις Πανελλήνιες...

Polinaxatz

# 10 στις 19/6/2017
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αιγάλεω
Απαντήσεις: 5
Συμφωνώ με τον αρχαγγελο...μάλλον η "αγάπη " ηταν στο μυαλό σου ..σε όλο το κείμενο σου μας αναφέρεις χαζές αιτίες με τις οποίες θυμωνε το αγορι σου,αν θέλει να μείνει μονος αστον..και γνώμη μου ειναι αν ξαναγυρίσει να μη ξαναασχοληθείς ,και γενικά στη ζωή σου μη γυρνας στο παρελθον ,κράτα οτι ωραιο ειχατε ζήσει και προχωρα παρακάτω,καλοκαίρι έρχεται (ελπίζουμε δηλαδη) νέα κοπέλα είσαι βγες με τη παρέα σου και θα έρθουν και άλλα ωραια

tzoulia59

# 11 στις 19/6/2017
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

οτι δεν τον βοηθησε στις πανελληνιες ,,,

μονο ο αλαντιν θα εγραφε ετσι ;

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από panagiotismp90

καταρχην θα κανεισ αποχη, δε θα του ξαναστειλεισ κατι. οταν λεσ δε τον βοηθησεσ στισ πανεληνιεσ τι εννοεισ?

Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

tzoulia59

# 12 στις 19/6/2017
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

αγαπητη θεματοθετης γνωμη μου ειναι να τον αφησεις ησυχο ,,,

φανταζομαι ειστε σε εφηβικες ηλικιες 

με συναισθηματικα σκαμπανεβασματα και με γεγονοτα σημαντικα και καθοριστικα για την ζωη ενος νεου τις πανελληνιες ,,,

και δεν εφταναν ολα αυτα του ανθρωπου του ετυχε και τραγικο συμβαν στην οικογενεια ,,,

αφησε τον να ηρεμησει ,,,πιστευω οτι θα ξαναγυρισει μονος του να εισαι ηρεμη και γαληνια και να κανεις πως δεν συνεβει τιποτα ,,,

να του δειξεις οτι ακομη τον αγαπας και οτι θα εισαι διπλα του ,,,

αν ερθει ολα αυτα 

αν δεν ερθει παρακατω ,,,υπαρχουν 20 χρονες πορτοκαλιες εκει εξω ουου ,,,ξερεις ποσα πορτοκαλια κανουν; 

και στην τελικη με τον 20 χρονο θελεις να ειστε μαζι για παντα ;

αν ησουν στην γενια μου θα ειχε μια βαση αλλα τωρα ,,,

στην εποχη της παγκοσμιοποιησης και των τραπεζιτων ,,,

λιγο αστειο φανταζει ,,,

αλλα πονος σου ειναι τι να μην τον σεβαστουμε ;

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Soula2020

broomstick

# 13 στις 20/6/2017
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

τον επνιξες τον ανθρωπο...παλι καλα που το καταλαβε εστω και αργα...σωθηκε...

marion_b

# 14 στις 21/6/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Soula2020, 

Η αγάπη φαίνεται από πράξεις και όχι από λόγια.
Για να ξεχωρίσεις τι είναι πράξεις και τι είναι λόγια χρειάζεσαι μια πορεία μέσα σε βιώματα.
Είσαι μόνο 20 και ξεκίνησες αυτή τη σχέση Τρομερής Αγάπης στα 17.5.
Πότε έμαθες πως μοιάζει η αγάπη δίχως να΄χεις τα βιώματα?
Πως σου έχουν περιγράψει οι γονείς σου την αγάπη?  

Nononsense

# 15 στις 22/6/2017
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 872

20 χρονων ειστε, σιγουρα θα θελει να αποκτησει ''εμπειριες'' (κοινως να παει με αλλα κοριτσακια), και στα 30 θα αναρωτιεται που χαθηκαν τα καλα κοριτσια και γιατι μπλεκει μονο με -τανες

Οι ερωτικες επαφες εχουν γινει εμπορευμα προς καταναλωση οπως το κινητο που πρεπει να αλλαζει καθε χρονο (το πολυ). Μετα αναρωτιομαστε γιατι δε στεριωνουν οι σχεσεις.

Enikos

# 16 στις 22/6/2017
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.182

Να δω δυο αθρωπους που χωρισαν γιατι δεν αγαπιουντανε και δεν ειχαν τελεια σχεση...

Και να παω για μπυρονια ρε πτ μου!

Αρέσει στο μέλος Betty_83

jane-do

# 17 στις 3/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ε,έχουν αυταπάτες σαν τον πρωθυπουργό μας.

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Enikos

Να δω δυο αθρωπους που χωρισαν γιατι δεν αγαπιουντανε και δεν ειχαν τελεια σχεση...

Και να παω για μπυρονια ρε πτ μου!

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost