Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με χωρισε μετα απο 3 χρονια!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Stellaa24

# 1 στις 27/6/2017
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 11
'Aρεσαν+: 0%

Με χωρισε μετα απο 3 χρονια!

Γεια σας. Με το αγορι μου εχουμε χωρισει περιπου εδω και 3 εβδομαδες. Ημασταν μαζι 3 χρονια. Ενω ειχαμε αρκετους τσακωμους το τελευταιο διαστημα δε μου ειχε δωσει τηνεντυπωση οτι ηθελε να χωρισουμε. Μια βδομαδα μαλιστα πριν μου το πει ειχαμε βγει εξω για την επετειο μας και μου εκανε το τραπεζι μαζι με δωρα. Μου ειπε οτι δεν ηθελε με τιποτα να χωρισουμε, οτι ειναι ακομα ερωτευμενος μαζι μου και οτι οτι θελει το βρισκει σε μενα και πιστευει οτι θα ξεπερασουμε τα προβληματα μας. Το τελευταιο βραδυ λοιπον που τον ειδα τσακωθηκαμε και ειδε μετα στο κινητο μου οτι ειχα μιλησει πριν απο κανα μηνα που ειχαμε τσακωθει με ενα παιδι με το οποιο ειχα ξαναμιλησει στο παρελθον και ειχε θυμωσειπαρα πολυ. Δεν λεγαμε κατι κακο αλλα αυτος μου την επεφτε. Εγω στεναχωρηθηκα πολυ οταν εγινε αυτο και του ειπα οτι δε θελω να τσακωθουμε παλι για αυτη τη βλακεια και οτι δε σημαινει τιποτα για μενα. Μου εδειξε οτι τον πειραξε αλλα δε θυμωσε και κοιμηθηκαμε μαζι και το επομενο πρωι με γυρισε κανονικα σπιτι μου. Απο εκει αρχισε να χανεται και να μου μιλαει λιγο κι εγω απο τη μερια μου το αφησα για να ηρεμησει. Μετα απο λιγες μερες μου εστειλε οτι δε ξερει ποτε και αν θελει να με ξαναδει. Να σημειωσω οτι γενικα ειναι ανθρωπος που θελει το χρονο του και στη πιεση δεν αντιδρα καλα και οτι ετσι πιστευει οτι θα λυθουν τα προβληματα μας και οτι με το να απομακρυνεται απο εμενα ετσι με "τιμωρει" και οτι θα διορθωσω αυτο που τον ενοχλει. Γενικα μαζευει μαζευει και μετα κανει ενα μπαμ και δε μου μιλαει για μια με δυο εβδομαδες. Το εχουμε συζητησει αυτο και ξερει ποσο πολυ με ενοχλει και οτι ειναι λαθος. Για να μην τα πολυλογω τελικα κανονιζουμε μετα απο λιγες μερες να βγουμε και μου ειπε οτι θελει να χωρισουμε και οτι επαψε να ελπιζει σε εμας και οτι ειναι πολυ πιεσμενος και δε μπορει αλλους τσακωμους.  Σε καποια φαση ειπε και οτι θελει να χωρισουμε και απο εγωισμο κατι που δεν το καταλαβα. Να πω οτι δουλευει και κανει παραλληλα και μεταπτυχιακο και ειναι οντως πολυ πιεσμενος. Επισης, εχουμε 5 χρονια διαφορα. Καναμε ονειρα μαζι και μου ελεγε μεχρι και την τελευταια βδομαδα οτι με βλεπει σοβαρα και οτι θελει περισσοτερη επαφη με τους γονεις και τους φιλους του και σχεδιαζαμε τις καλοκαιρινες μας διακοπες. Σε αυτη μας λοιπον την συναντηση επειδη το εχει ξανακανει να ερθει για να χωρισουμε με σκοπο να τον παρακαλεσω να το παιξει δυσκολος στην αρχη και μετα να τα βρουμε εκανα ακριβως το ιδιο. Μετα λοιπον απο παρακαλια μου ειπε να τα ξαναπουμε σε μια βδομαδα και οτι θα μιλαμε μεσα σε αυτο το διαστημα λιγο και οτι δεν θα το ακυρωσει γιατι μου το υποσχεθηκε. Μεσα στη βδομαδα του εστειλα 2 με 3 μηνυματα αλλα δεν απαντησε. Τον πηρα τηλ και το σηκωσε και ειπαμε τα νεα μας. Τον ρωτησα αν τον ενοχλησε που τον πηρα η γιατι δεν απαντησε στα μηνυματα και μου ειπε οτι δεν τον ενοχλω και αμα θελω να στελνω. Μετα απο λιγες μερες τον ρωτησα αν ισχυει το ραντεβου και μου εστειλε οτι επειδη εχει παρα πολυ διαβασμα καλυτερα να το κανουμε το σ/κ. Εγω εκει θυμωσα και πανικοβληθηκα μιας και περιμενα τοσες μερες και τον πηρα πολλα τηλ με αποτελεσμα να θυμωσει. Λαθος μου. Τον αφησα λοιπον 2 μερες και μετα τον ξαναπηρα πανω στα νευρα μου ενα βραδυ αργα που κοιμοταν και τον ρωτησα ποσο θα περιμενω ακομα και αν ισχυει για το σαββατο. Μου ειπε οτι το σαββατο δε μπορει και εκει θυμωσα και του λεω με κοροιδευεις? Θελω να σου μιλησω και εκει θυμωσε αρχισε να φωναζει και να λεει οτι εχει παρει την αποφαση του και οτι θα βρεθουμε μονο για να μου δωσει τα πραγματα μου οταν ηρεμησουν ομως τα πραγματα. Εγω εκεινη τη στιγμη πανω στο αγχος μου τον πιεσα για να τα παρω αυριο και συμφωνησε. Εκεινο το βραδυ μπηκα στο φβ και διεγραψα ολες μας τις φωτογραφιες και αφησα μονο αυτες που ειχε ανεβασει εκεινος αλλα εβγαλα την δικη μου ετικετα και την επομενη μερα του εστειλα οτι τελικα δε μπορω και οτι θα του στειλω εγω πως θα γινει με τα πραγματα. Σκεφτηκα πως ειναι καλυτερα να ηρεμησουμε μηπως εχω καποια ευκαιρια για να τα βρουμε. Απο τοτε εχω 2 μιση βδομαδες να επικοινωνησω μαζι του. Εκεινος την μονη κινηση που εκανε ειναι την προηγουμενη βδομαδα να διαγραψει μονο μια φωτο απο αυτες που εχει εκεινος. Οπως μου λενε οι γνωστοι μου που τον ξερουν και οπως πιστευω κι εγω οτι με αυτο ηθελε να με κανει να θυμωσω και να επικοινωνησω εγω μαζι του μιας και σπανια κανει αυτος την αρχη αφου δυστυχως ετσι τον εχω μαθει και επειδη μετα απο οτι μου ειπε ειναι δυσκολη η θεση του. Επισης, μπαινει συνεχεια φβ να τον βλεπω σα να περιμενει να του στειλω. Αυτος τωρα λογικα περιμενει να του στειλω για τα πραγματα και ειναι η πρωτη φορα που κανω τοσο μεγαλο διαστημα να μιλησω μαζι του. Γενικα παντα κανω προσπαθιες και δεν το αφηνω ετσι. Απλα δεν καταλαβαινω γιατι να αφησει μια τετοια εκκρεμοτητα και γιατι να θελει να μου δωσει τα πραγματα μου οταν ηρεμησει η κατασταση. Γιατι δε μου τα εφερε οταν μου ειπε οτι θελει να χωρισουμε να τελειωνει το θεμα. Στο φβ αυτες τις μερες δεν εβαλα τιποτα πραγμα που δε το συνηθιζω. Ανεβασα μονο μια φωτογραφια απο μια συναυλια που ηταν να παμε μαζι. Τον αγαπαω παρα πολυ και πιστευω οτι αυτος ειναι ο ιδανικος για μενα. Εχουμε περασει αρκετα και αυτες τις μερες εχω σκεφτει πολυ και ειμαι διατεθειμενη να αλλαξω πολλα πραγματα για να ειμαστε ξανα μαζι. Ειναι δυσκολος ανθρωπος και δεν ανοιγεται ευκολα. Δενεται με τους ανθρωπους και δεν ειναι των αλλαγων. Ειμαι η πιο σοβαρη του σχεση μιας και οι γονεις του δεν εχουν γνωρισει αλλη κοπελα του. Σκεφτομαι να το κρατησω ακομα μια βδομαδα μπας και στειλει τιποτα αν και δυσκολο. Οι δικοι μου μου λενε να περιμενω μεχρι τα γενεθλια μου που ειναι σε 3 βδομαδες μηπως στειλει τοτε εκεινος. Τι με συμβουλευετε να κανω? Πιστευετε οτι μπορει να του λειπω και να τα ξαναβρουμε? Ευχαριστω εκ των προτερων.

tangerinedream

# 2 στις 27/6/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

...θα επανέλθουν όλα μην ανησυχείς μικρή μας φίλη...όλα θα πάνε καλά!!!

Enikos

# 3 στις 27/6/2017
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.182

Επιτηδες το κανεις.

Μολογα!

Stellaa24

# 4 στις 27/6/2017
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Τι κανω επιτηδες?

Koula___

# 5 στις 27/6/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Enikos

Επιτηδες το κανεις.

Μολογα!

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Stellaa24
Τι κανω επιτηδες?

νομίδω πωθ είδα έναν γατούλη

Koula___

# 6 στις 27/6/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από tangerinedream

...θα επανέλθουν όλα μην ανησυχείς μικρή μας φίλη...όλα θα πάνε καλά!!!

26-29-31

# 7 στις 27/6/2017
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.468

Δεν εχουν μπει τα βαρια χαρτια του φορουμ ακομα,το απογευμα που ερχονται θα παρεις τις απαντησεις σου

Αρέσει στο μέλος Enikos

tangerinedream

# 8 στις 27/6/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...ναι και όσο βραδιάζει θα βελτιώνεται η κατάσταση...θα έχουμε φύγει και εμείς οι πρωϊνοί...

archagellos

# 9 στις 27/6/2017
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.331
Κατι καλύτερο στη ζωή σας δεν εχετε να κανετε? Ολο τσακωμούς, γκρίνιες, σπάσιμο νεύρων ο ενας στο αλλον!!! Και εσύ τωρα αυτό το λες σχεση? Γράφεις οτι τον αγαπάς παρα πολύ... Τι ακριβως αγαπάς? Πιστευω οτι ο τύπος σαν μεγαλύτερος, εχει καταλάβει οτι δεν παει το θεμα και... τραβάει τον δρομο του. Κανε και εσύ το ίδιο Keep Walking
Αρέσει στα μέλη alisida, Betty_83

Koula___

# 10 στις 27/6/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

https://www.youtube.com/watch?v=Yjg2M2QuXTA

στο σαλόνι αναμονής έχουμε και μουσική

αμέ

στο σαλόνι αναμονής έχουμε και μουσική

αμέ

Koula___

# 11 στις 27/6/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από tangerinedream

...ναι και όσο βραδιάζει θα βελτιώνεται η κατάσταση...θα έχουμε φύγει και εμείς οι πρωϊνοί...

_Bellezza_

# 12 στις 27/6/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το παληκαρι είναι πιεσμένο από δουλειά και μεταπτυχιακό.Μην τον ζορίζεις άλλο .Περίμενε να στειλει εκείνος , θέσε ένα χρονικό περιθώριο όμως , δεν θα τον περίμενεις 100 χρόνια!Καλή τύχη σου εύχομαι!

panagiotismp90

# 13 στις 27/6/2017
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.623

Νομιζω παρασυρθηκεσ παλαιοτερα επειδη τον θεσ πολυ και ξεφυγεσ σε καποιεσ συμπεριφορεσ σου με το να μην εχεισ υπομονη κ εγινεσ καπωσ δεδομενη. Δεν πειραζει, ολοι τα χουμε περασει αυτα. Στο σημερα, εγω σου λεω πρωτον να μην πειρξαξεισ κατι στο φβ, μη τον σβηνεισ ουτε και φωτο, οσο δυσκολο κι αν ειναι γτ καταλαβαινω οτι το τσεκαρεισ κ παλι κανεισ σεναρια με το μυαλο και το δευτερο ειναι να μην του στειλεισ τιποτα για ενα διαστημα. Μπορεισ να το γυρισεισ το θεμα παντωσ. Μενετε κοντα?

Stellaa24

# 14 στις 27/6/2017
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Μενουμε σε διαφορετικες περιοχες. Για να καταλαβεις κανα 20 λεπτο διαφορα. Για 3 βδομαδες δεν τον εχω ενοχλησει καθολου.
Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

panagiotismp90

# 15 στις 27/6/2017
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

ωραια. εγω πιστευω σε τιμωρει ασ πουμε επειδη σπαστηκε που μιλουσεσ με τον αλλο. οτι κραταει ακομα τα πραματα δειχνει οτι θελει να τα ξαναβρειτε. μη του στελνεισ κατι στο φβ οταν τον βλεπεισ μεσα, αντιθετα κανε καμμια ανανεωση δικη σου, πχ βαλε μια νεα φωτο δικια σου σπεσιαλ, κανε τα τσεκ ιν σου με τισ φιλεσ σου και μην ποσταρεισ κανενα κομματι καταθλιψησ.

Stellaa24

# 16 στις 27/6/2017
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Κι εγω αυτο πιστευω μιας και το εχει ξανακανει. Απλα αυτη τη φορα εχει κρατησει πολυ και φοβαμαι μηπως οντως το εννοει. Σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου ?
Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

panagiotismp90

# 17 στις 27/6/2017
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

ειναι αρκετα τα χρονια που εισαστε μαζι και ακομα κ να συμβει καποια παρεξηγηση, δεν σβηνονται ολα με μιασ. μην ξεχνασ οι σχεσεισ ειναι συναισθηματα και το συναισθημα ειναι ατιμο πραγμα. απλα ενταξει ειναι λιγο εγωιστησ, τον καλομαθεσ κ συ οποτε ηρθε κι εδεσε. κρατησου λιγο ακομα κ αν δεν γινει κατι θα σου πω τι να κανεισ.

achinos

# 18 στις 27/6/2017
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Κάνε κ τίποτα με κανέναν άλλον, ευκαιρία είναι. Μπορεί να  έχει κ καλύτερα.

Άσε που άμα γυρίσει θ αρχίσουν πάλι τα "μη μιλάς, μη γελάς"...
Μικρή είσαι

κ εκτός αυτού,

ένας άνδρας ποτέ δεν είναι αρκετός.

Stellaa24

# 19 στις 27/6/2017
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Εχω σε 3 βδομαδες τα γενεθλια μου. Λεω να το κρατησω μεχρι τοτε μηπως μου στειλει. Δηλαδη τι σκεφτεσαι να μου πεις αν δεν γινει τιποτα?

flat_line

# 20 στις 28/6/2017
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.962

Γεια σου Στέλλα.

Όπως καταλαβαίνω ο φίλος σου θα επικοινωνήσει μαζί σου είτε όταν του περάσει ο θυμός, εφόσον όπως έγραψες εκφράζει με παθητικό τρόπο τον θυμό του, αποσυρόμμενος, είτε όταν ηρεμήσει απο την πίεση εφόσον έχει πολύ τρέξιμο αυτή την περίοδο. Το να προσπαθείς να επικοινωνήσεις χάνοντας την ψυχραιμία σου δεν έχει κάποιο αποτέλεσμα, οπότε απο ότι φαίνεται δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο απο το να περιμένεις. Όταν με το καλό έρθετε κοντά θα πρέπει να σκεφτείς όχι μόνο τους λόγους για τους οποίους φτάσατε σε αυτό το σημείο, αλλά και το πως θα βελτιώσετε την επικοινωνία σας, δηλαδή πως να μάθετε να επιλύεται τις συγκρούσεις, να εκφράζετε τα συναισθήματα χωρίς να απομακρύνεται ο φίλος σου.

Αρέσει στα μέλη Stellaa24, maraki_lar_1980
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε