Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Με χωρισε μετα απο 3 χρονια!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

panagiotismp90

# 21 στις 28/6/2017
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.623
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Stellaa24
Εχω σε 3 βδομαδες τα γενεθλια μου. Λεω να το κρατησω μεχρι τοτε μηπως μου στειλει. Δηλαδη τι σκεφτεσαι να μου πεις αν δεν γινει τιποτα?

καλη σκεψη, πρεπει ν αντεξεισ ομωσ μεχρι τοτε να μη στειλεισ. και στο φβ καλο ειναι να μη φαινεσαι ολη μερα μεσα. αυτοσ παντωσ ειναι σιγουροσ οτι εσυ θα σπασεισ πρωτη κ θα τρεξεισ να τον παρακαλασ, οσο περνουν οι μερεσ ομωσ τα πραγματα ζοριζονται.

Stellaa24

# 22 στις 29/6/2017
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 11
Ναι απλα δεν ειναι καπως ανησυχητικο το να μην μιλαμε για τοσες μερες? Θα μπορουσε με τοση αποσταση μεταξυ μας η αποφαση του αν δεν ειναι ηδη να γινει οριστικη η ακομα χειροτερα να βρει αλλη. Και αν τελικα δεν κανει τιποτα μεχρι τοτε τι ηταν αυτο που θα μου ελεγες να κανω? Ρωταω για να εχω και μια σκεψη για το μετα.

panagiotismp90

# 23 στις 29/6/2017
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

ασ υποθεσουμε οτι δεν ειχαμε κανει την παραπανω συζητηση, εσυ τελειωσ αυθορμητα τι θα ηθελεσ να κανεισ κ τι να του πεισ, τι σκεφτεσαι.

Stellaa24

# 24 στις 29/6/2017
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Για τα πραγματα μου σκεφτομουν να του στειλω

Betty_83

# 25 στις 29/6/2017
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 970

Όσο δεν κάνεις την κίνηση που περιμένει, όσο πιο κόντρα πας στο γνώριμο μοτίβο που τόσο έχει συνηθίσει, λογικά θα εκνευρίζεται. Εγώ το μόνο που έχω να σου πω είναι ότι για κανένα λόγο δεν ...υπάρχει λόγος να υποκύπτεις σε χειριστικές συμπεριφορές. Άστον να πάρει μια πρωτοβουλία, να κουνήσει και αυτός δαχτυλάκι για την πορεία ή και την επιβίωση της σχέσης σας. Γιατί αυτό να εξαρτάται πάντα από το πότε θα βάλεις εσύ την ουρά στα σκέλια? Αν θες να ζητήσεις τα πράγματά σου, κάντο. Μέχρι εκεί. Τι άλλο να κάνεις δηλαδή? Του τα πες μία, του τα πες δυο. Πλάκωσες και τα τηλέφωνα. Μπάστα! Άλλη δουλειά δεν έχεις να κάνεις από το να περιστρέφεσαι γύρω του? Πρόσεχε τι θρέφεις...

Αρέσει στα μέλη Katia_80, Daniel32 και σε ακόμα 1 μέλος.

Betty_83

# 26 στις 29/6/2017
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Τώρα το είδα. Για 3 εβδομάδες τώρα κοντά μήνα, no signs of life??? Ε αυτό δεν το λες "μούτρα" ή "τουπέ". Κάπως αλλιώς το λες.
Αρέσει στο μέλος Daniel32

somebody961

# 27 στις 30/6/2017
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Stellaa24

Με χωρισε μετα απο 3 χρονια!

ειχαμε αρκετους τσακωμους

πιστευει οτι θα ξεπερασουμε τα προβληματα μας.
ειδε μετα στο κινητο μου οτι ειχα μιλησει με ενα παιδι με το οποιο ειχα ξαναμιλησει στο παρελθον

το επομενο πρωι με γυρισε κανονικα σπιτι μου. Τώρα, μόνιμα.

Γενικα μαζευει μαζευει και μετα κανει ενα μπαμ
επαψε να ελπιζει σε εμας 
και δε μπορει αλλους τσακωμους.  εχει παρει την αποφαση του και οτι θα βρεθουμε μονο για να μου δωσει τα πραγματα μου οταν ηρεμησουν ομως τα πραγματα. Τώρα είναι άγρια τα πράγματα και δεν μπορεί να τα πιάσει;

Εννοείς ότι άργησε;

Stellaa24

# 28 στις 30/6/2017
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από Betty_83
Τώρα το είδα. Για 3 εβδομάδες τώρα κοντά μήνα, no signs of life??? Ε αυτό δεν το λες "μούτρα" ή "τουπέ". Κάπως αλλιώς το λες.

Το θεμα ειναι πως γενικα το κανει αυτο. Ειχε γινει αρκετες φορες να τσακωθουμε και να μη μιλαμε για αρκετο καιρο ( μεχρι και 2 εβδομαδες) και εκανα εγω την κινηση για επικοινωνια. Ειναι η πρωτη φορα που το εχω κρατησει τοσο πολυ + οτι του ειπα οτι θα του στειλω εγω για τα πραγματα. Οποτε ειναι σιγουρος οτι θα στειλω καποια στιγμη  και σιγουρα δε περιμενε να το εχω κρατησει τοσο.

Elena_90

# 29 στην 1/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου. Όμως νομίζω πρέπει να είσαι προετοιμασμένη για κάθε εξέλιξη γιατί μάλλον ολα τα ενδεχόμενα παίζουν. Είναι μεγάλο το χρονικό διάστημα που δεν έχετε μιλήσει και δεν ξέρω κατα πόσο τελικά δεν κάνει κίνηση επειδή θέλει να σε "στρώσει" ή απλά θέλει όντως να απομακρυνθεί είτε επειδή είναι και πιεσμένος είτε επειδή θελει τελικά να χωρίσετε. Πάντως να ξέρεις (επειδή και εγώ έχω τέτοιες συμπεριφορές απόσυρσης και κατανοώ τον τρόπο που λειτουργεί) καλό είναι να πάψεις να κυνηγάς. Λες πως είναι η σοβαρότερή του σχέση, αμα λοιπόν πραγματικά θέλει και νιώθει ολοκληρος άντρας είναι την κίνησή του μπορεί καλλιστα να την κάνει. Και ίσως πρέπει να σε θεωρεί και τόσο δεδομένη. Γιατί τα βρίσκει κ τα κάνει. Ας φοβόταν λίγο μην σε χάσει και θα δεις πως θα έτρεχε. Καταλαβαίνεις λοιπόν πως όλα είναι αλληλεπίδραση. Συμπεριφέρεται έτσι γιατί και εσύ συμπεριφέρεσαι αλλιώς. Τώρα σίγουρα καλό είναι να μην κάνεις καμία κίνηση για κάποιο καιρό. Οταν κάποιος απομακρύνεται όσο πιο πολύ τον κυνηγάς τόσο πιο πολύ απομακρύνεται. Μην του στείλεις για τα πράγματα ακόμη. Είναι και το τελευταίο σου χαρτί. Ασε να περάσουν και οι 3 βδομάδες μέσα σε αυτό το διάστημα ή θα του έχεις λείψει πάρα πολύ και θα έχει λυγίσει τον εγωισμό του στο να τρέξει πίσω στην αγκαλιά σου ή θα έχει καταλάβει κάποια πράγματα.

Πάντως είναι σημαντικό να μας πεις και γιατί τσακωνόσασταν τόσο? Μήπως τον πίεζες? Γιατί νοηματοδοτεί αλλιώς την κατάσταση!

Stellaa24

# 30 στην 1/7/2017
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από panagiotismp90

ασ υποθεσουμε οτι δεν ειχαμε κανει την παραπανω συζητηση, εσυ τελειωσ αυθορμητα τι θα ηθελεσ να κανεισ κ τι να του πεισ, τι σκεφτεσαι.

Παναγιωτη τελικα δε μου απαντησες. Ελεγα να του στειλω μηνυμα για τα πραγματα μου. Δε μου κολλαει να στειλω τι κανεις η να παμε για καφε.

Stellaa24

# 31 στην 1/7/2017
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Elena_90

Καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου. Όμως νομίζω πρέπει να είσαι προετοιμασμένη για κάθε εξέλιξη γιατί μάλλον ολα τα ενδεχόμενα παίζουν. Είναι μεγάλο το χρονικό διάστημα που δεν έχετε μιλήσει και δεν ξέρω κατα πόσο τελικά δεν κάνει κίνηση επειδή θέλει να σε "στρώσει" ή απλά θέλει όντως να απομακρυνθεί είτε επειδή είναι και πιεσμένος είτε επειδή θελει τελικά να χωρίσετε. Πάντως να ξέρεις (επειδή και εγώ έχω τέτοιες συμπεριφορές απόσυρσης και κατανοώ τον τρόπο που λειτουργεί) καλό είναι να πάψεις να κυνηγάς. Λες πως είναι η σοβαρότερή του σχέση, αμα λοιπόν πραγματικά θέλει και νιώθει ολοκληρος άντρας είναι την κίνησή του μπορεί καλλιστα να την κάνει. Και ίσως πρέπει να σε θεωρεί και τόσο δεδομένη. Γιατί τα βρίσκει κ τα κάνει. Ας φοβόταν λίγο μην σε χάσει και θα δεις πως θα έτρεχε. Καταλαβαίνεις λοιπόν πως όλα είναι αλληλεπίδραση. Συμπεριφέρεται έτσι γιατί και εσύ συμπεριφέρεσαι αλλιώς. Τώρα σίγουρα καλό είναι να μην κάνεις καμία κίνηση για κάποιο καιρό. Οταν κάποιος απομακρύνεται όσο πιο πολύ τον κυνηγάς τόσο πιο πολύ απομακρύνεται. Μην του στείλεις για τα πράγματα ακόμη. Είναι και το τελευταίο σου χαρτί. Ασε να περάσουν και οι 3 βδομάδες μέσα σε αυτό το διάστημα ή θα του έχεις λείψει πάρα πολύ και θα έχει λυγίσει τον εγωισμό του στο να τρέξει πίσω στην αγκαλιά σου ή θα έχει καταλάβει κάποια πράγματα.

Πάντως είναι σημαντικό να μας πεις και γιατί τσακωνόσασταν τόσο? Μήπως τον πίεζες? Γιατί νοηματοδοτεί αλλιώς την κατάσταση!

Γενικα τον τελευταιο καιρο ημασταν και οι 2 πολυ πιεσμενοι και τσακωνομασταν αρκετα. Οι λογοι δεν ηταν σημαντικοι απλα μιας και οι 2 σε αυτο το θεμα ειμαστε εγωιστες το κραταγαμε πολυ.

Betty_83

# 32 στην 1/7/2017
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη

Στέλλα, του έχεις ήδη προτείνει να συναντηθείτε και δεν θέλησε. Σαφώς και δεν κολλάει να προτείνεις για καφέ. Αυτό που σου είπαμε και εγώ και η Έλενα, είναι ότι η απομάκρυνσή του μάλλον δεν αφορά "συμμόρφωση", αλλά γνήσια επιθυμία. Στο πε και ο ίδιος άλλωστε. Όταν συμφωνεί ο λόγος με την πράξη, το πως νιώθεις εσύ, δεν αλλάζει τα πράγματα. Αυτό, όσο και αν πονάει θα πρέπει να γίνει κατανοητό. Θα ήταν πιο εύκολα για σένα, να σταματήσεις να στηρίζεσαι στα πράγματά σου, για κάτι περισσότερο εκτός του να τα πάρεις πίσω. Ή στα γενέθλιά σου.

Μην ξεχνάς ότι αν ήθελε, θα μπορούσε και ο ίδιος να χρησιμοποιήσει σαν αφορμή τα πράγματά σου.

Αρέσει στο μέλος Katia_80

panagiotismp90

# 33 στις 3/7/2017
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

stella τι νεοτερα ειχεσ ως τωρσ?

Stellaa24

# 34 στις 3/7/2017
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Τιποτα. Στα ιδια ειμαστε. Καμια επικοινωνια.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost