Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισαμε μετα απο 7 χρονια

Σελίδα : 1

Papis2010

# 1 στις 3/7/2017
author
Ανδρας / 31 / Σε διάσταση
Ν. Μαγνησίας / Αγριά
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 9
'Aρεσαν+: 0%

Χωρισαμε μετα απο 7 χρονια

Καλησπερα και ζητω συγνωμη για το μεγαλο ποστ που θα ακολουθησει. Ημουν μρ την κοπελα αυτη για 7 χρονια και δυο μηνες. Μεγαλωσαμε μαζι , ανεβηκα στη  πολη που σπουδαζε για να δουλεψω και να ζησω μαζι της, συζησαμε μαζι απο τον 6ο μηνα  και μετα μειναμε χωρια μονο οσο ημουν φανταρος. Μολις τελειωσα μειναμε για λιγο στους γονεις μου κ μαζεψαμε λεφτα για να φτιαξουμε απο την αρχη ενα παλιο παρατημενο σπιτι που ειχε η μητερα της και στο οποιο ζησαμε τον τελευταιο εναμιση χρονο .ημασταν 3.5 χρονια αρραβωνιασμενοι πριν χωρισουμε. Αυτα λιγο πολυ για τη ζωη μας .

Απο το 2015 περασα καποια σοβαρα οικογενειακα προβληματα (αλκοολισμος) της μητερας μου στο οποιο η κοπελα με στηριξε αφανταστα αλλα δυστυχως τα γεγονοτα αυτα με αλλαξαν πολυ σαν ανθρωπο προς το χειροτερο φυσικα. Κλειστηκα στον εαυτο μου αρχισα να βριζω να μ φταινε ολα κ να μην εχω καμμια διαθεση και να παρατησω τον εαυτο μου κ κατασυνεπεια σιγα σιγα τη σχεση μας. Περασε αυτο σιγα σιγα μα αφησε τα καταλοιπα του. Η κοπελα προσπαθουσε για το καλυτερο αλλα πιεζοταν πολυβαπο την δουλεια γτ δουλευει αβασταχτα ωραρια πρωι μεχρι βραδυ. Εγω επειδη την αγαπαω πιο πανω απο τη ζωη μου ηθελα να σταματησει τη δουλεια της και να βρει κατι καλυτερο και να αφοσιωθει σ εμενα πιο πολυ. Το εκανα με λαθος τροπο (η εμενα η τη δουλεια) κ η κοπελα εσπασε κ δεν γινοταν να αφησει τη δουλεια κ αυτο δημιουργησε κ αλλα ρηγματα στη σχεση μας. Επειδη δεν ημουν καλα με τον εαυτο μου κ ειχα βαλει αρκετα κιλα κ δν ημουν κ ψυχολογικα καλα ξεσπουσα πανω της κ την κατηγορουσα κ για πολλα ασχημα οτι συμβαινουν λογω της δουλειας της κ της ελεγα οτι δεν ειμαι χαρουμενος μαζι της κ  πως θελω να χωρισουμε ασχετα αν δεν το πιστευα μεσα μου. Με παρακαλουσε να το ξανασκεφτω κ εκανε οτι μπορουσε η καιμενη κ εγω δεν εκοβα τις βλακειες. Μεχρι που μια μερα πριν απο 3 μηνες κ ενω της λεω εγω τελος κ περιμενα υποσυνειδητα να μ πει οχι κ πως θα προσπαθησει κ αλλο να αλλαξει τη δουλεια της με πολλα κλαματα  μ λεει αν αυτο θεες ας μεινουμε χωρια. Εφυγα κ εμεινα ενα βραδυ στους γονεις μου. Εκει τα σκεφτηκα ολα κ καταλαβα τι ηλιθιος ειμαι κνοτι δεν θελω να την χασω κνπως θα αρχισω να αλλαξω τη ζωη.μου κ να γινω οπως παλια. Τα βρισκουμε την επομενη μερα κ πραγματικα προσπαθω να λλαξω. Ομως εβλεπα ενα τοιχος μπροστα μου .προσπαθησα για δυο εβδομαδες ματαια χωρις επαρκες αντικρισμα κ την πιανω κ της μιλαω κ λεω γιατι δεν προσπαθεις κ εσυ μαζι μου; κ μ λεει εχεις δικιο δεν προσπαθω γτ δεν μπορω αλλο δεν ειμαι καλα  τελειωσε  κουραστηκα παρα πολυ. Κ δεν μπορει ν με δει πια ερωτικα γτ την ειχ παρατησει σαν γυναικα τον τελευταιο καιρο λογω των προβληματων π ειχα. Ξαναφευγω λοιπον κ την αφηνω δυο βδομαδες κανοντας μια φασαρια γτ απαντησε το φεις σε εναν αγνωστο οχι κατι ερωτικο αλλα του τυπου απο π εισαι κντο δουλεια κανεις κ τρελαθηκα κ αντεδρασα ασχημα. Απο τοτε δεν ηθελε να με δει . Εγω εκανα προσπαθειες αλλα επεφτα σε τοιχο . Της εστειλα πολλα λουλουδια ζητωντας συγνωμη γιαβτα λαθη μ κ πως τα καταλαβα ολα κ κλαιγοντας μ ειπε οτι ειναι αργα κ δν νιωθει κατι ερωτικο αλλα με υπεραγαπαει κ θελει οτι το καλυτερο για μενα. Απο τοτε απομακρυνθηκα για ενα μηνα μεχρι κ σημερα που κλεινουμε 3 μηνες χωρια. Δεν γνωριζω κατι για αλλον η κολλητη της το αρνειτε αλλα ολο κ κανενα φλερτ μεσω φβ θα παιζει . Την θελω πισω μπορω να κανω τα παντα αλλα δεν μ δινει καμμια ευκαιρια. Τι πιστευετε για την περιπτωση μου; καθε γνωνη κ συμβουλη δεκτη κ συγνωμη για το τεραστιο κειμενο!

panagiotismp90

# 2 στις 3/7/2017
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.623

δηλ τωρα εσυ που μενεισ ασ πουμε?

panagiotismp90

# 3 στις 3/7/2017
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

Παντωσ πρεπει να δεισ την πλευρα τησ κοπελασ, την πιεσεσ παρα πολυ αφου ειχε κανει κοιλια το πραγμα και πρεπει να ηρεμησεισ οσο θυσκολο κι αν ειναι. εισαι μικροσ σχετικα κ δικιολογειται να παρασυρθεισ, πιστευω ομωσ να καταφερεισ να ηρεμησεισ.

Papis2010

# 4 στις 3/7/2017
author
Ν. Μαγνησίας / Αγριά
Μενουμε στην ιδια πολη κ ποναει πολυ να την βλεπω. Βρεθηκαμε σημερα κ μιλησαμε ομορφα της θυμησα τα παλια κ πηγα να την φιλησω κ τραβηχτηκε. Μ ειπε οτι δεν θελει να με κοροιδεψει κ πως δεν μ βλεπει ερωτικα πια. Γινεται να αλλαξει αυτο ;;;

panagiotismp90

# 5 στις 3/7/2017
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

πωωω ρε φιλε, οχι τετοια ρε φιλε, αν ειναι δυνατον, σε παρακαλω μην το ξανακανεισ αυτο, δε γινεται ετσι. σε ρωτησα που μενεισ γτ θεωρησα οτι γυρισεσ εκει που καταγεσαι. αφου εισαι στην ιδια πολη ειναι καλο. σου λεω οτι δεν κανεισ τιποτα με το να προσπαθησεισ να τη φιλησεισ γτ πρεπει να το δεισ απ τη θεση τησ, εφοσον με καποιον υππαρχει ενα θεμα δεν μπορεισ να πιεζεισ τα πραγματα, δηλ εσυ κανεισ σαν να εισαστε ακομα μαζι, προσπαθησε να κρατηθεισ. δεν μπορει να φιλησεισ οταν δεν εχουν ξεκαθαρισει καποια πραγματα.

Αρέσει στο μέλος loushian1984

panagiotismp90

# 6 στις 3/7/2017
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

για αρχη κοψε καθε μα καθε επικοινωνια μαζι τησ. δε θα τν ξανακαλεσεισ. εχεισ πιεσει πολυ τα πραματα. πρεπει να ηρεμησεισ κ συ κι αυτη. θα σου πω εγω τι θα κανεισ.

Papis2010

# 7 στις 3/7/2017
author
Ν. Μαγνησίας / Αγριά
Εννοειται πες μου καθε συμβουλη δεκτη!

silencee

# 8 στις 3/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

...καλησπέρα φίλε μας...

...νομίζω πως θα ήταν καλό να μείνεις μακριά και από αυτήν την κοπελιά,αλλά και από όποια άλλη,μέχρι να ηρεμήσεις και να μπορέσεις να βρεις τη θέση σου απέναντι στο ζήτημα της μητέρας σου...

..νιώθω πως έχεις πολύ ανάγκη για φροντίδα,κι αυτό δεν είναι δουλειά της συντρόφου σου,στο βαθμό και στο επίπεδο που σκέφτομαι πως το χρειάζεσαι...

..αν θες,ψάξε στο google την Αλ-Ανων,ίσως να σε εξυπηρετήσει σε κάτι αν συνεχίζεται το πρόβλημα με τη μητέρα σου...

..καλή δύναμη...

Koula___

# 9 στις 3/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σαν κοριτσάκι που είμαι, με το μπαμπά μου δεν λέγαμε για τα ερωτικά μου

αλλά δεν ξεχνάω τί μου είπε όταν πονούσα για έναν έρωτά μου

άφησέ τον και αν σε αγαπάει θα έρθει

το ίδιο σου λένε και εδώ

ό,τι αγαπάμε , το αφήνουμε ελεύθερο

πονάει, αλλά αξίζει

και μετά φεύγουν πολλοί πόνοι

Betty_83

# 10 στις 4/7/2017
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 970

Φαίνεται πως η κοπέλα, όπως και όλοι, είχε ένα συγκεκριμένο απόθεμα φροντίδας, και εξαντλήθηκε. Εκείνο που την κόντραρες σχετικά με την δουλειά της, χτύπησε άσχημα. 

Το μόνο με το οποίο θα έρχεσαι αντιμέτωπος τώρα, είναι η κούραση της. Και πίστεψέ με, το αποτέλεσμα που θ ακολουθεί, θα είναι εξίσου κουραστικό.

Βασιζόσουν επάνω της, πολύ περισσότερο απ όσο είχες συνειδητοποιήσει. Κάθε νέα πτυχή που ξεδιπλώνεται μπροστά μας και δεν την είχαμε κατανοήσει στην έκτασή της, είναι σαν να την συναντάμε για πρώτη φορά. Όπως και να χει, δεν υπάρχει άλλη επιλογή, από το να απομακρυνθείς

Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

Enikos

# 11 στις 4/7/2017
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.182

Τον Παπαχρονη, τον βαλανε φυλακη για αναρμοστες συμπεριφορες...

Για νομιζεις οτι αμαρτια εξομολογημενη, αμαρτια συγχωρεμενη?

Κατσε τωρα να γραφεις στο φορουμ τις ευαισθησιες σου!!!

Απο που μας γραφεις?

Papis2010

# 12 στις 4/7/2017
author
Ν. Μαγνησίας / Αγριά
Σωστα τα λετε κ ευχαριστω για τος συμβουλες! Το θεμα με την μητερα μου εχει τελειωσει εδω κ ενα χρονο αλλα μας επηρεασε σαφως. Ελπιζω να λογικευτει και να μην πεταξει εν τελει τη ζωη μας στα σκουπιδια. Εχει δικιο που δεν με θελει πια γτ την απερριψα σαν γυναικα με το να μην θελω να βρισκομαστε στο κρεβατι το ιδιο συχνα με πιο παλια και με το να της λεω συνεχεια να χωρισουμε κ ας μην το πιστευα . Εχει δικιο σε ολες αυτες τις αιτιες που οδηγησαν στο χωρισμο! Απλα μια ευκαιρια της ζηταω μονο !
Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

panagiotismp90

# 13 στις 4/7/2017
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος

τελευταια φορα ποτε μιλησατε??

Papis2010

# 14 στις 5/7/2017
author
Ν. Μαγνησίας / Αγριά
Βρεθηκαμε δευτερα κ μιλησαμε μιση ωρα απο κοντα. Ειπαμε τα νεα μας κ την ρωτησα πως περναει κ αν υπαρχει αλλος στη ζωη της. Μ ειπε δουλευει πολυ κ δεν εχει χρονο για τιποτα κ ουτε καν θελει ακομα να γνωρισει αλλον. Της ειπα οτι τελευταια φορα την ρωταω αν θελει να το παρουμε απο την αρχη κ μ ειπε μ αγαπαει παρα πολυ αλλα δεν μπορει να με δει ερωτικα πια γιατι την απερριπτα σαν γυναικα κ της εξηγησα οτι περνουσα περιεργη φαση αλλα δεν με πιστεψε κ οτι εχει πολυ θυμο ακομα μεσα της. Φευγωντας της ειπα οτι συνεχιζουμε τη ζωη μας κ αν μας φερει μαζι το ξανασυζηταμε αναλογα τη φαση π θα ειμαστε. Κ μ λεει αν ξανανιωσω κατι στο ορκιζομαι οτι θα σ στειλω εγω στα ισια. Αυτα γιναν εν ολιγης.

alisida

# 15 στις 7/7/2017
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.155
Σου συμπαρασταθηκε οσο μπορουσε παρα τα εξαντλητικα της ωραρια,σε στηριξε και σρ αγαπουσε,σε ηθελε και σαν αντρα,,,εσυ απο την πλευρα σου της ζητησες αποκλειστικοτητα(δουλεια η εμενα),αληθεια ποιος τρελλος αφηνει σημερα τη δουλεια του -αν εχει- και συγχρονως μιλουσες ασχημα και την απεριπτες σαν γυναικα,,,ωραια,,μετανοιωσες,,αλλα αν δεν καταλαβεις οτι το προβλημα δεν ηταν η ιστορια της μητεραε σου αλλα το ΠΩΣ αντεδρασεε εσυ στο προβλημα .Στη ζωη θα ερθουν κι αλλα προβληματα,αν καθε φορα αντιδρας ετσι και μετα μετανοιωνεις και ζητας συγνωμη μεχρι ποτε νομιζεις οτι θα βρισκεις σε αυτη τη γυναικα επιθυμια και ψυχη να προσπαθησει παλι ?? Ολα εχουν τα ορια τους και ευτυχως η κυρια ειχε τη δυναμη να φυγει νωρις και να μην εξαντλησει τον εαυτο της σε μια τετοια <επικοινωνια>,,,γιατι σχεση ΔΕΝ ειναι αυτο,να ξεσπας στον συντροφο σου ,,,(μιλαει μια παθουσα) ,Καλη τυχη με τις αντιδρασεις σου ευχομαι

Cassiopea17

# 16 στις 7/7/2017
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 18

ψυχολογική υποστήριξη

Από αυτά που διαβάζω, μήπως θα έπρεπε να απευθυνθείς σε έναν σύμβουλο ψυχικής υγείας; Έχεις απίστευτο θύμο μέσα σου από ότι βλέπω απέναντι στην μητέρα σου και δυσκολεύεσαι να διαχειριστείς καταστάσεις... Σκηνές ζηλοτυπίας, παραμέληση του εαύτου σου...Ξεφεύγεις..

Η κοπέλα καλά έκανε και έφυγε γιατί θέλει να προστάτεψει τον εαυτό της και εσένα..Κακά τα ψέμματα εξαρτήθηκες από αυτή, περίμενες από την κοπέλα να φροντίζει εσένα αντί εσύ τον εαυτό σου..
Αστήν ήσυχη..Προέχει να σταθείς στα πόδια σου.. Μόνο τότε και εάν ξαναπροσέγγισε την..

Papis2010

# 17 στις 10/7/2017
author
Ν. Μαγνησίας / Αγριά
Εχετε δικιο σε ολα και σας ευχαριστω για τις συμβουλες σας! Κανω μεγαλη προσπαθεια με τον εαυτο μου κ εγω δει τρομερη αλλαγη σε ολα! Βεβαια θελω κ αλλο χρονο εννοειται! Φροντιζω τον εαυτο μου κ το μονο κακο σε αυτη την περιοδο της ζωης μου ειναι το θεμα του χωρισμου μας κ ο κυκλος που δεν εκλεισε για μενα. Μια ακομα ερωτηση εχω: εχει γενεθλια σε δυο μερες και παντα τα γιορταζαμε ιδιαιτερα κ το χαιροταν παρα πολυ και το προσμονουσε. Πως να το χειριστω το θεμα τωρα που ειμαστε χωριστα; ισως ειναι κ λιγο μονη γτ η κολλητη της λειπει για διακοπες με το αγορι της . Καθε συμβουλη δεκτη!

_Bellezza_

# 18 στις 10/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μετά από 7 χρόνια σχέσης και επειδή ο χωρισμός είναι και πρόσφατος είναι καλό να στείλεις μια ευχή μετρημένη για τα γενέθλια της . Μια σωστή ανθρώπινη κίνηση είναι . Δείχνει ότι σέβεσαι τα χρόνια που περάσατε μαζί και την εκτιμάς σαν άνθρωπο . Απλά για να μην πληγωθεις καλό θα ήταν να μην έχεις προσδοκίες ότι με το μήνυμα μπορεί να αλλάξει κάτι στην κατάσταση . Μην έχεις τέτοιες βλέψεις . Στειλε ένα μήνυμα και μέχρι εκεί .

Papis2010

# 19 στις 10/7/2017
author
Ν. Μαγνησίας / Αγριά
Φυσικα κ δεν εχω καμμια προσδοκια κ σε ευχαριστω για την απαντηση σου! Ηθελα κατι πιο ιδιαιτερο αλλα πιστευω εχεις δικιο. Η αλλιως ειχα σκεφτει να μην κανω απολυτως τιποτα μπας και καταλαβει αν νοιαζεται οτι δεν θα ειμαι για παντα εδω! Πολυ λεπτο ζητημα δυστυχως

Tigris52

# 20 στις 28/9/2018
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Χανίων / Πυθάρι
Απαντήσεις: 3
Σε καταλαβαινω απολυτα.πιστευω οτι δεν υπαρχει καποιος τροπος να σε ξανα δει ερωτικα πλεον γιατι απλα σε αγαπαει σαν ανθρωπο πια και οχι σαν συντροφο..κοιτα να τα βρεις με τν ευατο σου πρωτα απολα κανε πραγματα για σενα.. κοιτα αυτην την ιστορια σαν ενα μαθημα ζωης και να μην επαναλαβεις τα ιδια λαθη στην επομενη που θα ερθει στη ζωη σου..δεν εχεις αλλη επιλογη..αν θελει αυτη καποια στιγμη θα το κανει η ιδια..
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε