Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σύντομη σχέση

Σελίδα : 1

selina28

# 1 στις 5/7/2017
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Σύντομη σχέση

Καλησπέρα σε όλους.

Εύχομαι να μη σας κουράσει η ιστορία μου. Προχθές το βράδυ με χώρισε το ενός μήνα αγόρι μου και ο λόγος ήταν ότι είναι πολύ πιεσμένος από τη δουλειά του και για αυτό δε θα μπορούσε να ανταποκριθεί. Τρεις μέρες αφού αποφασίσαμε να είμαστε μαζί η μητέρα μου διαγνώσθηκε με καρκίνο, ευτυχώς 1ου βαθμού. Όλο αυτό το διάστημα δε με εγκατέλειψε και συνεχίζαμε να μιλάμε κανονικά, απλά λόγω παραμονής σε νοσοκομείο και λόγω επαγγελματικών ταξιδιών δικών του είχαμε μέρες να βρεθούμε. Ο ίδιος όπως και εγώ λέγαμε ο ένας στον άλλον πόσο θέλουμε να δούμε ο ένας στον άλλον και θα βρισκόμασταν το επόμενο σκ. Δυστυχώς σε 2 μέρες όλα άλλαξαν και αποφάσισε πως δεν μπορούσε να συνεχίσει. Εγώ δέχτηκα την απόφασή του, αν και του εξήγησα πως μπορώ να προσπαθήσω και να κάνω υπομονή.Στεναχωρήθηκα από αύτη η σύντομη ιστορία, καθώς στο παρελθόν δεν είχα καλή εμπειρία στο συναισθηματικό κομμάτι και στην αρχή ήμουν αρνητική στη δημιουργία σχέσης. Ο άνθρωπος αυτός με έπεισε να προσπαθήσω και έλεγε και ο ίδιος ότι θέλει να είμαστε μαζι. Έκανε σχέδια για μας και όσο ήμουν στο νοσοκομείο μου έλεγε να κάνω υπομονή, γιατί έχουμε  η όλο το χρόνο μπροστά μας. Δε με κατηγόρησε για τπτ, αλλά έχω απογοητευτεί που δεν προσπαθήσαμε και που αντέδρασε έτσι, καθώς του είχα δείξει ότι θα τον στήριζα στο θέμα της δουλείας του.Θα θελα να ακούσω και τη δική σας γνώμη, ίσως με βοηθήσει να δω τα πράγματα πιο σφαιρικά.Σας ευχαριστώ πολύ.

maraki_lar_1980

# 2 στις 6/7/2017
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.370

Εγώ αυτές τις δικαιολογίες του τύπου "ειμαι πολυ πιεσμενος απο τη δουλειά μου..." κτλ τις ακούω βερεσέ.

Όταν κάποιος θέλει να σε δει, θα τον βρει και τον τρόπο και τον χρόνο.

(Για αλλο λογο ο πρωην δεν ηθελε να συνεχισει τη σχεση).

Ετσι απλά!

Αρέσει στα μέλη 26-29-31, anassa_ και σε ακόμα 2 μέλη.

somebody961

# 3 στις 6/7/2017
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Είδε με εσένα πως θα έπρεπε να είναι η παρηγοριά σου και φοβήθηκε ο - να μην τον χαρακτηρίσω.

Να λες ευτυχώς.

(Οπως πρέπει τα φέρνει η ζωή τελικά, μην ακούω παράπονα.)

Αρέσει στα μέλη 26-29-31, Katia_80 και σε ακόμα 1 μέλος.

Amfitriti2017

# 4 στις 6/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δικαιολογιες

Δικαιολογιες.Μονο απο την σταση του σε αυτην την δυσκολη φαση που περνας , φαινεται πολυ "λιγος"..Δεν χρειαζοταν στηριξη στην δουλεια του..μαλλον αλλη του γυαλισε..Δες το θετικο αποκαλυφθηκε νωρις

Lucrezia_

# 5 στις 6/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σχέση ενός μήνα δεν το λες και αγόρι σου, παρά τυχαία γνωριμία/συνάντηση στη βέλτιστη των περιπτώσεων.

Άλλη φορά να μην έχεις υπερβολικές απαιτήσεις στο να σε καλύπτει κάποιος όταν του συμβαίνουν σοβαρότατα οικογενειακά προβλήματα. 

Άντε bye-α τώρα και να μη το ξανακάνεις.

panagiotismp90

# 6 στις 6/7/2017
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.623

τελευταια φορα ποτε μιλησατε?

Enikos

# 7 στις 6/7/2017
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.182

Μπα...εσεις κουραστηκατε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από selina28

Σύντομη σχέση

Καλησπέρα σε όλους.

Εύχομαι να μη σας κουράσει η ιστορία μου.
Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

harrier23

# 8 στις 6/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Περαστικά και ταχεία ανάρρωση στη μητέρα σου...

Να τη στηρίξεις όπως μπορείς... Αυτή σε έχει ανάγκη...

Ο τύπος όπως απέδειξε μάλλον δεν σε έχει...

Σβήστον...

tzoulia59

# 9 στις 6/7/2017
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

τα πραγματα να τα δεις πιο σφαιρικα ,,,

και τωρα αυτο που επειγει ειναι να σταθεις διπλα στην μανουλα σου που σε χρειαζεται ,,,

ειναι παρα πολυ βασικη η ψυχολογικη υποστηριξη ,,γι αυτην 

,κι αφου ξεπερασετε ολοι μαζι αυτο το σοκαριστικο σταδιο ,,,

μετα  ξεμπερδευεις το κουβαρι των προσωπικων σου προβληματων ,,,

ο κυριος οπως καταλαβες δεν ηταν ανταξιος των προσδοκιων σου και δεν σταθηκε στο υψος των περιστασεων ,,,

θα μου πεις τι να αξιωσεις απο εναν αντρα που τον γνωρισες μολις ενα μηνα ,,,

σεβασου αυτο που σου ζητησε και κοιτα τα δικα σου προβληματα ,,,

αν εκανε ο τυπος καποιο λαθος που αποφασισε να απομακρυνθει βιαστικα απο κοντα σου ,,και το μετανιωσει ,,,

θα ξαναρθει ,,,

αν δεν ξαναρθει σημαινει οτι δεν ενδιαφερθηκε ποτε για σενα  ,,,

εσυ τα εκανες ολα

τιποτα αλλο δεν εχει να κανεις ,,,

εισαι τοσο νεα ολη η ζωη ειναι μπροστα σου

θα βρεθει αλλος 

ισως και καλυτερος ,,,που ξερεις ,,,

δυναμη σ ολους σας 

και περαστικα στην μητερα σου ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από selina28

Σύντομη σχέση

Καλησπέρα σε όλους.

Εύχομαι να μη σας κουράσει η ιστορία μου. Προχθές το βράδυ με χώρισε το ενός μήνα αγόρι μου και ο λόγος ήταν ότι είναι πολύ πιεσμένος από τη δουλειά του και για αυτό δε θα μπορούσε να ανταποκριθεί. Τρεις μέρες αφού αποφασίσαμε να είμαστε μαζί η μητέρα μου διαγνώσθηκε με καρκίνο, ευτυχώς 1ου βαθμού. Όλο αυτό το διάστημα δε με εγκατέλειψε και συνεχίζαμε να μιλάμε κανονικά, απλά λόγω παραμονής σε νοσοκομείο και λόγω επαγγελματικών ταξιδιών δικών του είχαμε μέρες να βρεθούμε. Ο ίδιος όπως και εγώ λέγαμε ο ένας στον άλλον πόσο θέλουμε να δούμε ο ένας στον άλλον και θα βρισκόμασταν το επόμενο σκ. Δυστυχώς σε 2 μέρες όλα άλλαξαν και αποφάσισε πως δεν μπορούσε να συνεχίσει. Εγώ δέχτηκα την απόφασή του, αν και του εξήγησα πως μπορώ να προσπαθήσω και να κάνω υπομονή.Στεναχωρήθηκα από αύτη η σύντομη ιστορία, καθώς στο παρελθόν δεν είχα καλή εμπειρία στο συναισθηματικό κομμάτι και στην αρχή ήμουν αρνητική στη δημιουργία σχέσης. Ο άνθρωπος αυτός με έπεισε να προσπαθήσω και έλεγε και ο ίδιος ότι θέλει να είμαστε μαζι. Έκανε σχέδια για μας και όσο ήμουν στο νοσοκομείο μου έλεγε να κάνω υπομονή, γιατί έχουμε  η όλο το χρόνο μπροστά μας. Δε με κατηγόρησε για τπτ, αλλά έχω απογοητευτεί που δεν προσπαθήσαμε και που αντέδρασε έτσι, καθώς του είχα δείξει ότι θα τον στήριζα στο θέμα της δουλείας του.Θα θελα να ακούσω και τη δική σας γνώμη, ίσως με βοηθήσει να δω τα πράγματα πιο σφαιρικά.Σας ευχαριστώ πολύ.

psilos-1980

# 10 στις 6/7/2017
author
Ανδρας / 40 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 330

Καταρχην μεσα σε 1 μηνα που γνωριζοσασταν δε μπορεις να εχεις σιγουρη αποψη για αυτον..φυσικα καποια πραγματα υποτιθεται τα καταλαβαινεις,θετικα και αρνητικα.Δε μπορεις ομως να μαντεψεις για ποιον λογο εφυγε,το ζουμι ειναι οτι εφυγε και μαλιστα πολυ συντομα και μη σκαλιζεις να βρεις το γιατι,θα χασεις τσαμπα χρονο και θα φρικαρεις αδικα.

Επισης οτι ασχημες εμπειριες κι αν εχεις στο παρελθον απο σχεσεις,δεν εχεις κανεναν αναγκη να σε κανει να πιστεψεις οτι θελεις σχεση,εσυ απο μονη σου πρεπει να το καταλαβεις και να το αναζητας αυτο.Στηριξε τη μητερα σου ψυχολογικα κι αν βρεθει κατι συναισθηματικα στο μελλον που αξιζει,εχε τα ματια σου ανοιχτα και βημα βημα προχωρα.

26-29-31

# 11 στις 7/7/2017
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 3.468

Δεν την θεωρω καν σχεση...βαλε το καλυτερο σου χαμογελο,και προχωρα παραπερα!!!  Η ζωη ειναι μπροστα σου

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από selina28

Σύντομη σχέση

Καλησπέρα σε όλους.

silencee

# 12 στις 7/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...φίλη μας,τι θες να δεις σφαιρικά?...

...δεν υπήρχε κάτι να διαθέτει όγκο...

...μου φαίνονται κι εξαιρετικά παρορμητικές οι δηλώσεις και οι σκέψεις κι από τις δυο πλευρές για γνωριμία ενός μηνός...

...καταλαβαίνω την ανάγκη σου γα ψυχολογική σου υποστήριξη στο θέμα της μητέρας σου,μα φαντάζομαι θα υπάρχουν συγγενείς και φίλοι να σου την προσφέρουν...σκέτη...χωρίς ψυχολογική φθορά,αρκετά δύσκολη είναι ήδη η κατάσταση...

...όλα να πάνε καλά εύχομαι

thanos293

# 13 στις 7/7/2017
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Γερμανία
Απαντήσεις: 740
Πολλές φορές έχουμε ανάγκη από μία σχέση. Τόσο πολύ που η πρώτη φάση που μας κάθεται, την θεωρούμε ότι την βρήκαμε κ όλας. Πιστεύω ότι περισσότερο σε πείραξε ότι εκτιμησες λάθος τήν κατάσταση, παρά που έχασες μια σχέση του ενός μήνα! Οτι εκεί που είπες μέσα σου "δεν ξανανοιγομαι " εκεί το έκανες και την ξαναπατησες. Περαστικά στην μητέρα σου και όταν θυμάσαι μετά από καιρό το γεγονός, θα γελάς και συ
Αρέσει στα μέλη alisida, somebody961

somebody961

# 14 στις 7/7/2017
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από thanos293
Πολλές φορές έχουμε ανάγκη από μία σχέση. Τόσο πολύ που η πρώτη φάση που μας κάθεται, την θεωρούμε ότι την βρήκαμε κ όλας. Πιστεύω ότι περισσότερο σε πείραξε ότι εκτιμησες λάθος τήν κατάσταση, παρά που έχασες μια σχέση του ενός μήνα! Οτι εκεί που είπες μέσα σου "δεν ξανανοιγομαι " εκεί το έκανες και την ξαναπατησες. Περαστικά στην μητέρα σου και όταν θυμάσαι μετά από καιρό το γεγονός, θα γελάς και συ

Ωραίο σχόλιο!

Θα συμπληρώσω πως, πολλές φορές, ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ πως έχουμε ανάγκη από μια σχέση..

Και τότε, έρχεται η Α-σχετη σχέση για να μας δείξει το λάθος μας.

Τίποτα δεν συμβαίνει τυχαία.

Τυχαίο το κάνουμε, όταν δεν "πάρουμε" κάτι από αυτό.

Αρέσει στο μέλος alisida

karamelitsameli

# 15 στις 15/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

E οχι και υπερβολικες απαιτησεις...

Αλίμονο αν χάσουμε και την ανθρωπιά μας!!

Η ποιοτητα των ανθρώπων που εχουμε δίπλα μας , σε τετοιες στιγμές φαίνεται!!

Στα καλά, όλοι μαζί μας είναι!

Στα δύσκολα, οποιος είναι τζιτζιφιόγκος, λάκισε!

Ε, στο καλό να πάει!

Εύχομαι στη θεματοθέτρια ολόψυχα να παει καλά η υγεία της μητέρας της, να αναρρώσει γρήγορα!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Lucrezia_

Σχέση ενός μήνα δεν το λες και αγόρι σου, παρά τυχαία γνωριμία/συνάντηση στη βέλτιστη των περιπτώσεων.

Άλλη φορά να μην έχεις υπερβολικές απαιτήσεις στο να σε καλύπτει κάποιος όταν του συμβαίνουν σοβαρότατα οικογενειακά προβλήματα. 

Άντε bye-α τώρα και να μη το ξανακάνεις.

selina28

# 16 στις 24/7/2017
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Η μητέρα μου είναι πολύ καλά πλέον και εύχομαι για πολύ καιρό ακόμα.Την ημέρα που έστειλα το μνμ τον έκανα block στο fb, έκλεισα το fb, διέγραψα μηνύματα, με σκοπό να ξεχάσω γρήγορα και για να μη στείλω κάτι παρεξηγήσιμο. Μετά από λίγες ώρες έβγαλα το block για να μην το δει και το θεωρήσει ως εκδίκηση. Μετά από μια μέρα σκέψης επικοινώνησα γραπτώς λέγοντας πως σκέφτηκα ότι θα μπορούσαμε να βρούμε μια λύση. Θεώρησα πως μπορεί να τον αδίκησα και ήθελα να τον βοηθήσω να αντιμετωπίσει το πρόβλημά του. Η απάντηση είναι πως δεν μπορώ να κάνω τπτ, με έκανε block από social media και τηλέφωνο. Στεναχωρήθηκα για λίγες μέρες, αλλά όχι πλέον. Υπάρχουν άνθρωποι που στάθηκαν δίπλα μου με ανθρωπιά και αυτοί έχουν σημασία. Εύχομαι και σε εσάς υγεία και να έχετε δίπλα σας ανθρώπους που σας στηρίζουν και σας αγαπάνε.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost