Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ένα ψέμα της που δεν μπορώ να ξεπεράσω!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Cris_T

# 1 στις 6/7/2017
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα σας..θα ήθελα την άποψή σας σε κάποιες σκέψεις που με προβληματίζουν!! Βρίσκομαι σε γάμο με μια κοπέλα και έχουμε ένα παιδί..είμαστε μαζί 15 χρόνια..από παιδιά μαζί και αποφασίσαμε να παντρευτούμε..όπως και σε κάθε σχέση φαντάζομαι υπάρχουν καλές και άσχημες στιγμές, έτσι και εμείς στον πρώτο χρόνο σχέσης χωρίσαμε για ένα διάστημα 3 εβδομάδων, ήταν θέλω της γυναίκας μου...σε εκείνο το χρονικό διάστημα η γυναίκα μου κοιμήθηκε με τον άλλον άντρα, σε διάστημα 3 εβδομάδων...ήμουν ο πρώτος της και είναι η μοναδική για εμένα...σκέφτομαι να χωρίσω, να την απατήσω, σκέφτομαι πολλά..δεν μπορώ να την συγχωρήσω που άφησε ένα ψέμα να μας στοιχειώνει...έχω απεριόριστο θυμό στο πρόσωπό της γιατί μου στέρησε μια δεκαετία ζωής που θα είχα το περιθώριο να κάνω λάθος επιλογές στη ζωή μου...δεν είμαι ικανοποιημένος με αυτό που ζώ..αν έχετε σχηματίσει μια άποψη θα ήθελα να σας ακούσω..ευχαριστώ πολύ.

panagiotismp90

# 2 στις 6/7/2017
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.623

στο ειπε η ιδια οτι ειχε παει με αλλον τοτε?

anassa_

# 3 στις 6/7/2017
author
Γυναίκα / 58 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.135

Και  άνθρωπο  να  είχε  σκοτώσει   μετά  από  14  χρόνια  θα  είχε  παραγραφεί  ... 

Εκτός  κι αν  " μπάζει " γενικά   η  σχέση   σας. ..

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Cris_T

Καλησπέρα σας..θα ήθελα την άποψή σας σε κάποιες σκέψεις που με προβληματίζουν!! Βρίσκομαι σε γάμο με μια κοπέλα και έχουμε ένα παιδί..είμαστε μαζί 15 χρόνια..από παιδιά μαζί και αποφασίσαμε να παντρευτούμε..όπως και σε κάθε σχέση φαντάζομαι υπάρχουν καλές και άσχημες στιγμές, έτσι και εμείς στον πρώτο χρόνο σχέσης χωρίσαμε για ένα διάστημα 3 εβδομάδων, ήταν θέλω της γυναίκας μου...σε εκείνο το χρονικό διάστημα η γυναίκα μου κοιμήθηκε με τον άλλον άντρα, σε διάστημα 3 εβδομάδων...ήμουν ο πρώτος της και είναι η μοναδική για εμένα...σκέφτομαι να χωρίσω, να την απατήσω, σκέφτομαι πολλά..δεν μπορώ να την συγχωρήσω που άφησε ένα ψέμα να μας στοιχειώνει...έχω απεριόριστο θυμό στο πρόσωπό της γιατί μου στέρησε μια δεκαετία ζωής που θα είχα το περιθώριο να κάνω λάθος επιλογές στη ζωή μου...δεν είμαι ικανοποιημένος με αυτό που ζώ..αν έχετε σχηματίσει μια άποψη θα ήθελα να σας ακούσω..ευχαριστώ πολύ.

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, silver80 και σε ακόμα 3 μέλη.

Enikos

# 4 στις 6/7/2017
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.209

Σωστα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από anassa_

Και  άνθρωπο  να  είχε  σκοτώσει   μετά  από  14  χρόνια  θα  είχε  παραγραφεί  ... 

Αρέσει στο μέλος anassa_

Enikos

# 5 στις 6/7/2017
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αν ειναι ο καημος για την δεκαετια, κατσε εκει που εισαι.

Ποσες μεινανε, να ξοδευεις αβερτα?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Cris_T

anassa_

# 6 στις 6/7/2017
author

Νταξ   και  γω  ηθικόμουτρο   είμαι       μμπορεί   και   χειρότερη  από   σένα  

Αλλά   σκέφτομαι   αν  ήταν  ο  άντρας   ο  μοιχός   πριν   14 χρόνια    Θα   τις  λέγαμε   

περσινά  ξινά   σταφύλια    ...  

Οπότε   αν   περνάει  καλά   ο   άνθρωπος   ζητάω   παραγραφή   του  αδικήματος 

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Enikos

Σωστα...

Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 7 στις 6/7/2017
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Με βαση το τι θα λεγαμε σε περιπτωση γυναικας, απαντας δηλαδης?

Και σε ειχα για αμεροληπτη?

Να στα μουτρα μου!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από anassa_

Νταξ   και  γω  ηθικόμουτρο   είμαι       μμπορεί   και   χειρότερη  από   σένα  

Αλλά   σκέφτομαι   αν  ήταν  ο  άντρας   ο  μοιχός   πριν   14 χρόνια    Θα   τις  λέγαμε   

περσινά  ξινά   σταφύλια    ...  

Οπότε   αν   περνάει  καλά   ο   άνθρωπος   ζητάω   παραγραφή   του  αδικήματος 

Αρέσει στο μέλος anassa_

anassa_

# 8 στις 6/7/2017
author

Γιατί   όχι   

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Enikos

Με βαση το τι θα λεγαμε σε περιπτωση γυναικας, απαντας δηλαδης?

Και σε ειχα για αμεροληπτη?

Να στα μουτρα μου!!!

Αρέσει στο μέλος Enikos

Cassiopea17

# 9 στις 6/7/2017
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 18

Αφορμή ψάχνεις για να πάρεις ανάσα από την σχέση Άσε τα σάπια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Cris_T

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Katia_80 και σε ακόμα 1 μέλος.

anassa_

# 10 στις 6/7/2017
author

Άσε   που   είχαν   χωρίσει  κι  όλας   ... 

Βέβαια   δω   μιλάει   για   το   ψέμα   ... δεν  έχει   δίκιο   καλά  έκανε  κ  το  έκρυψε  Εμένα  αν  μου  πει  πως  με   απάτησε   ... έφυγα   τρέχοντας   
οπότε   προτιμώ  να   μην  μου  πει   τέτοιο    πράγμα   ποτές  .

αν  το  καταλάβω   έχει   κακώς   
Αρέσει στο μέλος Katia_80

marion_b

# 11 στις 6/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Cris_T

Cris_T καλημέρα.

Αν και δεν μπορώ να σχηματίσω Αποψη ευρύτερη για την ιστορία σου από μια περιγραφή της σε 10 αράδες, θα σου πω τί εντύπωση μου δίνει αυτό που περιγράφεις παραπάνω.

Δεν βλέπω την άλλη πλευρά να στοιχειώνει αυτή τη σχέση αλλά μάλλον εσύ την έχεις στοιχειώσει μέσα σου. Λες: Ήμουν ο ΠΡΩΤΟΣ της και είναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ για μένα. Εννοείς ότι εσύ δεν έχεις ποτέ κοιμηθεί με άλλη γυναίκα πλην της γυναίκας σου; Αυτά με τις Πρωτιές προσωπικά δεν τα πολυκαταλαβαίνω επειδή ακούγονται Κυριαρχικά πάνω σε έναν άνθρωπο και όχι στο *Έβερεστ, που ακόμη και στην κορυφή του από ανταγωνισμό ωθούμενοι κάποιοι μεταξύ τους θα ανεβαίναν για να στήσουν σημαιάκι Πρώτοι. (*μεταφορικά το λέω και δεν αφορά σε ορειβάτες υπεργενικευμένα  _)

Δεν μου φαίνεται ισορροπημένο και καλό ούτε για εκείνη μα ούτε και για εσένα να μένεις μέσα σε μια σχέση (δε μπα να είναι γάμος) ενώ έχεις εσωτερικεύσει ΘΥΜΟ που σε στοιχειώνει εσένα ΜΕΣΑ ΣΟΥ.

Δεν καταλαβαίνω στα γραφόμενά σου αυτό που λες: ότι σου στέρησε μια δεκαετία ζωής που θα είχες περιθώριο για λάθος επιλογές? Συνήθως όταν μας στερεί κάποιος κάτι από τα χρόνια μας που δαπανήσαμε μαζί του και θεωρούμε ότι πήγαν χαμένα το λέμε με τη λογική ότι στερηθήκαμε χρόνο ζωής για άλλες εμπειρίες καλύτερες και όχι λάθη. 

Αυτό το καημένο το παιδάκι σας ζει μέσα σε ένα περιβάλλον άραγε μπόλικου εσωτερικευμένου ΘΥΜΟΥ του πατέρα του προς τη μητέρα του?  

Προσωπικά βλέπω να σε έχεις στοιχειώσει μες στις μάλλον ανταγωνιστικές Πρωτιές σου. Δεν έχω καταλάβει τί κάνεις μέσα σε αυτή τη σχέση...

sAvArA

# 12 στις 6/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εχεις χωρισει και ΔΕΝ το" ξερεις"...Φοβασαι τη μοναξια του χωριζω & το ξερω ε;;;Φαινεται...

Koula___

# 13 στις 6/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από anassa_

Άσε   που   είχαν   χωρίσει  κι  όλας   ... 

Βέβαια   δω   μιλάει   για   το   ψέμα   ... δεν  έχει   δίκιο   καλά  έκανε  κ  το  έκρυψε  Εμένα  αν  μου  πει  πως  με   απάτησε   ... έφυγα   τρέχοντας   
οπότε   προτιμώ  να   μην  μου  πει   τέτοιο    πράγμα   ποτές  .

αν  το  καταλάβω   έχει   κακώς   

tangerinedream

# 14 στις 6/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...θα έλεγα να προσπαθήσεις καλέ μας φίλε να ξαναγράψεις την ιστορία πιο δομημένα, με λογική συνέχεια των πραγμάτων και του χρόνου και βέβαια με περισσότερες λεπτομέρειες...αυτό που διάβασα με οδηγεί πιθανόν σε λάθος συμπεράσματα και κατα συνέπεια σε λάθος κρίση-σκέψη-άποψη...

somebody961

# 15 στις 6/7/2017
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Cris_T

σκέφτομαι να χωρίσω, να την απατήσω, σκέφτομαι πολλά..δεν μπορώ να την συγχωρήσω που άφησε ένα ψέμα να μας στοιχειώνει...έχω απεριόριστο θυμό στο πρόσωπό της γιατί μου στέρησε μια δεκαετία ζωής που θα είχα το περιθώριο να κάνω λάθος επιλογές στη ζωή μου...δεν είμαι ικανοποιημένος με αυτό που ζώ..

Ε, αφού αυτό σκέφτεσαι, θα το κάνεις. Αφορμή; Θέλεις να σου πω μερικές έτσι, για να σου βρίσκονται για μια ώρα ανάγκης;

Και θέλεις να σου πω και το άλλο; Εκείνη, πήγε με άλλον, γνωρίζοντας πως πλέον, έχετε χωρίσει! Πήγε "καθαρή".

Εσύ όμως, την απατάς ΤΩΡΑ που η σχέση είναι "ζωντανή" και "τρέχει"..

ή μήπως όχι;

Μήπως εκείνος που δεν μπορείς να συγχωρήσεις είναι ο εαυτός σου τότε, που δεν το "εκμεταλλεύτηκες κατάλληλα";
Γιατί κοίτα: Οι γειτόνοι έχουν την κατσίκα, όχι ο άνθρωπος μας!

Το επόμενο θέμα να προσέξεις μόνο.

"Πώς να την ξανακερδίσω"..

Αρέσει στα μέλη methismeno_troufaki, Katia_80
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

tzoulia59

# 16 στις 6/7/2017
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

ωραια γυναικα εχεις μπραβο να την χαιρεσαι ,,,

ο κοσμος οταν διαλυει την οικογενεια του για να σταθει ψυχολογικα περνανε κατι χρονια μπορει και πολλα χρονια ,,μετα .. ,,,

και η δικη σου συζυγος με τις 3  βδομαδες χωρισμου βρηκε αλλον ,,,

απο που ;

μηπως προυπηρχε αυτος ,,,

νομιζω οτι πρεπει να χωρισεις δεν μου γεμιζει το ματι η κυρια ,,,

γιατι ειμαι γυναικα και ξερω ,,,

οτι οταν η γυναικα μπλεξει αλλου ποτε μα ποτε δεν γυριζει πισω συναισθηματικα ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Cris_T

lovable1

# 17 στις 7/7/2017
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884

Βρε Χρήστο, πότε το έμαθες εσύ αυτό; Στο είπε η ίδια;

alisida

# 18 στις 7/7/2017
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.177
Δεν καταλαβα, σε απατησε καποια φορα που χωρισατε,αρα δεν σε απατησε,διευκρινηση :εσυ ποτε το εμαθες?στο ειπε σε καποια συζητηση που ειχατε??ποτε?? Θεωρω οτι το θεμα σου ειναι πως οπως λες δεν εχεις παει με αλλη γυναικα,αρα περιεργεια απλη,ωραια,τοτε να χωρισεις και να δοκιμασεις οσες θελεις .Και οταν μετα μετανοιωσεις για την επιπολαιοτητα σου,πηγαινε να ζητησεις συγνωμη και οταν σε στειλει εκεινη,να μας γραψεις εδω τον πονο σου, ,,,κοινως σοβαρεψου και συζητησρ μαζι της ολους τους προβληματισμους σου ,ετσι λυνονται τα προβληματα,ειδικα στον γαμο με παιδια ,,,καλη τυχη ευχομαι !!
Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

Elena_90

# 19 στις 15/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγώ απλά θα σου έλεγα να μην φέρεσαι και να μην σκέφτεσαι σαν "μικρός" άνθρωπος.

ZHLIASOY

# 20 στις 15/8/2017
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

tzoulia59

Τι λες καλε? Τι του λες?Πρωτον δεν ηταν παντρεμενοι τοτε ηταν τον πρωτο χρο νο του δεσμου τους ζητησε να χωρισουν οποτε που ειναι η απατη? Τι σιμαινει δεν σου γεμιζει το ματι η κυρια..τι κακο εκανε?Για κουλαρετε ρε παιδια γιναμε ολοι της ταξης κ της ηθικης εδω μεσα...Μην γκρεμιζουμε κ σπιτια ..οκ ειπαμε μπαστα!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε