Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ανασφαλιστη εργασια απο πατριο

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Lucrezia_

# 21 στις 8/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δεν μπορώ να διαφωνήσω ούτε να συμφωνήσω με κανέναν, αφού μεταξύ τους υπήρξε άτυπη συμφωνία, κι όχι ελεημοσύνη όπως λες. Τα βρήκανε και τα συμφωνήσανε. Οκ.  Για μένα εκεί τελειώνει το όλο θέμα και δεν σηκώνει άλλη κουβέντα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από MeniosLeme

διαφωνω με την ιστορια αυτη απο την αρχη της. τεραστιο λαθος να δεχεται καποιος να δουλευει ανασφαλιστος. δεν ειναι χερι που σε ταιζει ο εργοδοτης. προσφερεις εργασια και αμοιβεσαι. χερι που ταιζει ειναι ελεημοσυνη. αφου λοιπον προσφερεις εργασια και αμοιβεσαι θα πρεπει να ειναι ολα ενταξει και απο τη μερια του εργοδοτη αλλα και του εργαζομενου. αν δεν γινει σωστα η δουλεια, τοτε ερχονται τα δεινα που περιγραφει η κοπελα εδω.

into-the-woods

# 22 στις 8/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εν τη καλή θέληση γίνοντε αυτά που τραβάει η κοπέλα . Πίστεψαν στην εύνοια του αφεντικού/πατριού. Δεν είναι η πρώτη ούτε η τελευταία δυστυχώς. 

thanos293

# 23 στις 9/7/2017
author
Ανδρας / 75 / Χήρος
Γερμανία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 740
'Aρεσαν+: 0%
Αυτό με τον βαθμό συγγένειας και το μη υποχρεωτικής ασφάλισης ισχύει, εξ ου και το οικογενειακή επιχείρηση. Αλλά το να δουλεύει κάποιος ανασφάλιστος για τόσα χρόνια και να διεκδικεί μετά τα νόμιμα δεν έχει λογική .Δλδ όλα τα προηγούμενα τι έκανε;
Αρέσει στο μέλος VarethikaOla

marizouli85

# 24 στις 12/7/2017
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Κωνσταντίνος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 13

Γειά σας και πάλι , κάτι έκανα μάλλον και δεν άνοιγε με το προηγούμενο username.

Aυτό λέω, ότι είναι γνωστή τακτική σε όλους... Δεν αναρωτιέμαι γιατί δέχθηκε να δουλεύει ανασφάλιστη, αλλά το γεγονός ότι το θυμήθηκε μετά από 6 χρόνια, πιο πολύ για εκδίκηση μου κάνει .

Επειδή μάλλον δεν τα εξήγησα καλά ... αλλιώς δεν μπορώ να καταλάβω ούτε αυτό σου το σχόλιο,
την καταγγελία την έκανα πρίν έξι χρόνια και μετα απο την ένσταση μου στην πρώτη απόφαση το ΙΚΑ θυμήθηκε να με καλέσει τώρα , μετά απο έξι χρόνια.

Απο εκεί και πέρα δούλευα ανασφάλιστη με την προοπτική να ασφαλιστώ εννοείται και το έκανα για να βοηθήσω την οικογένεια μου .
Φαντάζομαι ούτε η πρώτη είμαι ούτε η τελελυταία.

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

karamelitsameli

# 25 στις 15/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

κάνω υπομονή τόση ώρα με τα σχόλιά σου, αλλά δεν υποφέρεσαι!!

ποιό χέρι τους τάιζε μαρή???//

τζάμπα τις πλήρωνε???

αυτές του κάνανε τη διευκόλυνση , που ΔΟΥΛΕΥΑΝΕ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΕΣ!!!

ΑΥΤΟΣ τους έχει υποχρέωση!!!

γλύτωσε τις εισφορές στο ΙΚΑ ο μπάρμπας τόσο καιρό, και μετα τους είπε εν μια νυκτι, "ΟΥΣΤ"!!!

ακου λέει "δαγκώνουν το χέρι που τους τάιζε", λες και είναι τίποτα μπουλντόγκ!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από Lucrezia_

Δεν τις "πέταξε" από τη δουλειά, αλλά από τη ζωή του γενικότερα...Και στο κάτω κάτω όταν κάποιος μου πρόσφερε ένα κομμάτι ψωμί δεν θα γυρίσω να δαγκώσω το χέρι που με τάιζε τόσα χρόνια.

Παίρνω την αξιοπρέπειά μου και φεύγω. Να δεις πώς "θρέφει" τη ζωή!!!

karamelitsameli

# 26 στις 15/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μη το ψάχνεις, κακόβουλα σχόλια θα βρίσκεις συχνά μπροστά σου, από κακοπροαίρετους/ες.

Άντε να καταλάβει ένας άνθρωπος με τέτοια νοοτροπία , ότι έκανες κάτι για να βοηθήσεις την οικογένειά σου!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από marizouli85

Γειά σας και πάλι , κάτι έκανα μάλλον και δεν άνοιγε με το προηγούμενο username.

Aυτό λέω, ότι είναι γνωστή τακτική σε όλους... Δεν αναρωτιέμαι γιατί δέχθηκε να δουλεύει ανασφάλιστη, αλλά το γεγονός ότι το θυμήθηκε μετά από 6 χρόνια, πιο πολύ για εκδίκηση μου κάνει .

Επειδή μάλλον δεν τα εξήγησα καλά ... αλλιώς δεν μπορώ να καταλάβω ούτε αυτό σου το σχόλιο,
την καταγγελία την έκανα πρίν έξι χρόνια και μετα απο την ένσταση μου στην πρώτη απόφαση το ΙΚΑ θυμήθηκε να με καλέσει τώρα , μετά απο έξι χρόνια.

Απο εκεί και πέρα δούλευα ανασφάλιστη με την προοπτική να ασφαλιστώ εννοείται και το έκανα για να βοηθήσω την οικογένεια μου .
Φαντάζομαι ούτε η πρώτη είμαι ούτε η τελελυταία.

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

Nuvolla

# 27 στις 15/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
 Αν δεν κάνω λάθος η νομοθεσία άλλαξε το '12 
δεν υπάρχει υποχρέωση ασφάλισης στον φορέα 
για  τη σύζυγο
τα νόμιμα τέκνα , αναγνωρισμένα ή που έχουν υιοθετηθεί 

καικάπου εκεί βάλανε και το ''προγονοί'' 

δύσκολα θα βγάλεις άκρη, αλλά αν νιώθεις πως εξαπατήθηκες να κινηθείς σε όλους τους αρμόδιους φορείς .

MeniosLeme

# 28 στις 15/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σοβαρα μιλας με αυτο το "προγονοι"? ελεος ειναι τα ατομα! 

ειχα μεινει σε κατι απαρχαιωμενα που ναι μεν ηταν υποχρεωτικη η ασφαλιση σε συζυγο και παιδια αλλα δεν ειχες ελαφρυνση απο την εφορια για την απασχοληση υπαλληλου. μεγαλη ξεφτιλα

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από Nuvolla
 Αν δεν κάνω λάθος η νομοθεσία άλλαξε το '12 
δεν υπάρχει υποχρέωση ασφάλισης στον φορέα 
για  τη σύζυγο
τα νόμιμα τέκνα , αναγνωρισμένα ή που έχουν υιοθετηθεί 

καικάπου εκεί βάλανε και το ''προγονοί'' 

δύσκολα θα βγάλεις άκρη, αλλά αν νιώθεις πως εξαπατήθηκες να κινηθείς σε όλους τους αρμόδιους φορείς .

Lucrezia_

# 29 στις 15/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κοπελιά,

Εδώ δεν διαδηλώνουμε γυμνόστηθες με τα πλακάτ στους δρόμους. Ξέρω, δεν είσαι στο φυσικό σου περιβάλλον και ζορίζεσαι.

Δεν γνωρίζω ούτε μισό άνθρωπο να μην είναι αδικημένος στα εργατικά αλλά βλέπεις αυτοί δεν βγαίνουν να το κάνουν θέμα. Κάνουν ότι περνάει απ' το χέρι τους, απ' τη τσέπη τους κι απ' το απόθεμα των ψυχικών τους δυνάμεων και δεν ψάχνουν να τη βγάλουν "λάδι" από αγνώστους.

Χαλάρωσε, τη γνώμη μας λέμε.

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από karamelitsameli

κάνω υπομονή τόση ώρα με τα σχόλιά σου, αλλά δεν υποφέρεσαι!!

ποιό χέρι τους τάιζε μαρή???//

τζάμπα τις πλήρωνε???

αυτές του κάνανε τη διευκόλυνση , που ΔΟΥΛΕΥΑΝΕ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΕΣ!!!

ΑΥΤΟΣ τους έχει υποχρέωση!!!

γλύτωσε τις εισφορές στο ΙΚΑ ο μπάρμπας τόσο καιρό, και μετα τους είπε εν μια νυκτι, "ΟΥΣΤ"!!!

ακου λέει "δαγκώνουν το χέρι που τους τάιζε", λες και είναι τίποτα μπουλντόγκ!!!

Lucrezia_

# 30 στις 15/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...Κατόπιν εορτής!!!

(και το κείμενο μου ζητάει τα ρέστα)

VarethikaOla

# 31 στις 28/7/2017
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 851
Εγω παλι θα επισημανω οτι κολλησε το ματι μου στ'οτι καποια ΤΥΧΕΡΗ ερωτευτηκε σφοδρα ο απιστος κυριος κ τις πεταξε τις αλλες δυο στο δρομο...Αχ βαχ...τι ηταν καμια αλλη υπαλληλος νεαρουλα 25χρονη ομορφουλα κουνιστουλα που τον ΕΚΛΕΨΕ?

kritikos_1984

# 32 στις 30/7/2017
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 120

Τυχη βουνο... 60αρης, χρεωκοπημενος, με ηθικες αρχες...Κελεπουρι μεγαλο. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από VarethikaOla
Εγω παλι θα επισημανω οτι κολλησε το ματι μου στ'οτι καποια ΤΥΧΕΡΗ ερωτευτηκε σφοδρα ο απιστος κυριος κ τις πεταξε τις αλλες δυο στο δρομο...Αχ βαχ...τι ηταν καμια αλλη υπαλληλος νεαρουλα 25χρονη ομορφουλα κουνιστουλα που τον ΕΚΛΕΨΕ?

Αρέσει στο μέλος Betty_83

VarethikaOla

# 33 στις 31/7/2017
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ααα για 60αρη μιλαμε ? Εμ ειδατε στα λογια μου ερχεστε 60-65 αρηδες λιγουρια κ μενα με θελανε κ απο την προηγουμενη δεκαετια μου...αλλα οταν σας ελεγα οτι ειμαι ΑΤΥΧΗ...δε με πιστευατε Αλλα μπορει η κλεφτρα να ηταν 50-55 οποτε αλλαζουν τα πραγματα. Παλι πιο τυχερη !

kritikos_1984

# 34 στις 31/7/2017
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 120

Μπορει στα 50 σου να σε ερωτευτει και σενα ενας τετοιος (παντρεμενος, πτωχευμενος , εξηνταρης) και να αλλαξει η τυχη σου ! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από VarethikaOla
Ααα για 60αρη μιλαμε ? Εμ ειδατε στα λογια μου ερχεστε 60-65 αρηδες λιγουρια κ μενα με θελανε κ απο την προηγουμενη δεκαετια μου...αλλα οταν σας ελεγα οτι ειμαι ΑΤΥΧΗ...δε με πιστευατε Αλλα μπορει η κλεφτρα να ηταν 50-55 οποτε αλλαζουν τα πραγματα. Παλι πιο τυχερη !

VarethikaOla

# 35 στις 3/8/2017
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Σιγα μη περιμενω να δω ασπρη μερα στα 50...αχρηστο. Το θεμα ειναι οτι επρεπε να ημουν ΗΔΗ τυχερη απο τα 20!

apis_mellifera

# 36 στις 3/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από VarethikaOla
Σιγα μη περιμενω να δω ασπρη μερα στα 50...αχρηστο. Το θεμα ειναι οτι επρεπε να ημουν ΗΔΗ τυχερη απο τα 20!

Την Τύχη σου την Ορίζουν οι κανονικότητες μιας ανδροκρατούμενης κοινωνίας.

Σιγά τα σοβαρά πρόσωπα που έχεις απωλέσει ως εμπειρίες. 

cagmenos

# 37 στις 3/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

την τυχη σου την οριζεις...αποκλειστικα ο ιδιος...κανεις αλλος...

αλλιως...την εβαψες...

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από apis_mellifera

Την Τύχη σου την Ορίζουν οι κανονικότητες μιας ανδροκρατούμενης κοινωνίας.

Σιγά τα σοβαρά πρόσωπα που έχεις απωλέσει ως εμπειρίες. 

MeniosLeme

# 38 στις 3/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από cagmenos

αλλιως...την εβαψες...

μακαρι να ηταν αληθεια αλλα οχι. ελαχιστα πραγματα οριζει καθενας μας. τα πιο πολλα οριζονται απο το γεωγραφικο σημειο που ζουμε, απο το περιβαλλον μας, απο τις συμβασεις απο τις οποιες εξαρτωμαστε κλπ

ο μισθος μας για παραδειγμα και γενικα οι οικονομικες μας αποδοχες, οριζουν τα πιο πολλα πραγματα στη ζωη μας. κι αυτο στο γραφω τωρα στο ποδι,  ειναι μακρια η λιστα οσων μας οριζουν

cagmenos

# 39 στις 3/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ενοοω μεσα στο υπαρχον περιβαλλον...δυστηχως...

αν και η απαντηση...αφορουσε αλλα θεματα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από MeniosLeme

μακαρι να ηταν αληθεια αλλα οχι. ελαχιστα πραγματα οριζει καθενας μας. τα πιο πολλα οριζονται απο το γεωγραφικο σημειο που ζουμε, απο το περιβαλλον μας, απο τις συμβασεις απο τις οποιες εξαρτωμαστε κλπ

ο μισθος μας για παραδειγμα και γενικα οι οικονομικες μας αποδοχες, οριζουν τα πιο πολλα πραγματα στη ζωη μας. κι αυτο στο γραφω τωρα στο ποδι,  ειναι μακρια η λιστα οσων μας οριζουν

apis_mellifera

# 40 στις 3/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από cagmenos

αλλιως...την εβαψες...

εννοείται!

ΚΙΤΡΙΝΟ και Μπλε 

φαίνονται από την αρχή κάποια πράγματα 

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε