Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Γιατί παντρευομαι τελικά...?

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Paralia48

# 61 στις 7/7/2017
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.587
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 60 από achinos

είχε πέσει την τυφλοβδομάδα.

κ δε λέω για την απόφαση της συμβίωσης της συντροφικότητας, της παιδογονίας, του να δέσεις τη μοίρα σου μ έναν άλλον άνθρωπο.

Αυτά τα κάνεις κατόπιν ωρίμου σκέψεως, (συνήθως ε ) κ χωρίς τελετές κ ανακοινώσεις.

Λέω για το θεατρικό μέρος της διαδικασίας κ ότι συμβολίζει για το μέσο μάτι.

Σε κάποιους αρέσει πολύ, εγώ ουδέποτε το χώνεψα.

Γούστα.

εσύ πώς παντρεύτηκες; εννοώ τελετουργικά. Εφόσον δεν τα χώνεψες, βρήκες κάποια πρωτότυπη ιδέα; Μ΄αρέσουν οι πρωτότυποι γάμοι

achinos

# 62 στις 7/7/2017
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από Paralia48

εσύ πώς παντρεύτηκες; εννοώ τελετουργικά. Εφόσον δεν τα χώνεψες, βρήκες κάποια πρωτότυπη ιδέα; Μ΄αρέσουν οι πρωτότυποι γάμοι

τι να βρω ρε παραλί, με την κοιλιά στο στόμα κ όλα τα σόγια ενάντια;

να ρισκάρω να μεγαλώσουν τα παιδάκια χωρίς τον μπαμπά τους...

που στο φινάλε του τα έκανα κ δώρο κ είχα δέσει κ τους φιόγκους;

Όταν λέω πως δε μ αρέσει ο γάμος, εννοώ κάθε μορφή γάμου, δεν εννοώ πως μου περνάει με την αλλαγή του τελετουργικού.

Όπως λέει κ η αρχοντούλα, αν δεν είχαμε τόσους γάμους

δε θα είχαμε κ τόσα διαζύγια.

Κ ρε γμτ, χρόνια μετά που ξαναείδα το βίντεο

φαινόταν 

αυτό που μου τη σπάει πιο πολύ σ όλη αυτή την υποκρισία, είναι πως σε κάποιες περιπτώσεις με το γαμόχαρτο, θεωρεί κανείς, πως ο έτερος που τον κουκουλώθηκε έχει παραδοθεί εντελώς κ πως ότι κ να γίνει ο πιο ξύπνιος μπαίνει στο απυρόβλητο.

Εχει μονίμως άφεση κ ανοχή.

Μεγάααλη απάτη.

Αρέσει στα μέλη Nononsense, ---tsilipirdoni---

Nuvolla

# 63 στις 7/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 62 από achinos

φαινόταν 

τρομακτικό ε ;

μπρρρ...

achinos

# 64 στις 7/7/2017
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 63 από Nuvolla

τρομακτικό ε ;

μπρρρ...

, μπααα...

κάναν πως δεν κατάλαβαν, ήταν κ η ζέστη, τα λόγια του παπά...

πρόκειται απλά για την εδραίωση  μιας ψευδο-δεδομενίλας που την απαιτεί όλο το ποίμνιο.

Αλλά είπαμε, μην εγκλωβιζόμαστε στο αφήγημα, η πραγματική δράση υφαίνεται σε άλλο επίπεδο, δευτεροτριτοτέταρτο.

Αρέσει στο μέλος ---tsilipirdoni---

maraki_lar_1980

# 65 στις 8/7/2017
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.432

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου,καλή μου Lucrezia!

Θα το τολμήσω που λέει κι η τρελουτσικη φιλη μου Παραλί,αφου δε μπορεί ο ένας χωρίς τον άλλο.

Δε το φοβαμαι το δυνατό συναίσθημα,με κάνει να αισθάνομαι ζωντανη.κι ως αμοιβαιο...τελειοποιείται!

Εννοειται όμως πως αυτός ο άνθρωπος 8 Χρόνια τώρα έχει περάσει τις 'εξετασεις' του.

Καλός ο έρωτας αλλά κι η λογική δεν είναι απούσα.

Ειναι μια δύσκολη σχέση ομολογω, με χωρισμούς κι επανασυνδεσεις,με καψονια,αντιποινα,συγκρουση των δυο εγω,λαθη κι από τους δυο,πληγωθηκαμε και πληγωσαμε...

Αυτό που μας ενώνει είναι τοσο δυνατο και βαθυ...το δεσιμο που εχουμε ειναι πάνω απ'ολα απ'οτι φαίνεται και μας έκανε να ξεχναμε και να συγχωρούμε...

Σαν ανθρωπος εχει ολα οσα θελω...κι εκεινος με εχει ψηλα...

Στην αρχη τρομαξε...δεν ειχε ξανανιωσει ετσι,μου ελεγε...ενιωθε ευάλωτος, ολο αυτο τον ξεπερνουσε,ηταν περα απο τον ελεγχο του...και για μενα ηταν πρωτογνωρο ομοιως.

Τωρα πιο ώριμοι πλέον αποδεχτηκαμε ο ένας τον αλλο και χαιρόμαστε αυτό που νιώθουμε... 

Δεν ξέρω τη συνέχεια του εργου...κανείς δε τη ξερει...αλλα καλυτερα ετσι θαρρω...!

Αρέσει στο μέλος Paralia48

Paralia48

# 66 στις 8/7/2017
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.587

Παράθεση:
Σχόλιο # 62 από achinos

τι να βρω ρε παραλί, με την κοιλιά στο στόμα κ όλα τα σόγια ενάντια;

να ρισκάρω να μεγαλώσουν τα παιδάκια χωρίς τον μπαμπά τους...

που στο φινάλε του τα έκανα κ δώρο κ είχα δέσει κ τους φιόγκους;

Όταν λέω πως δε μ αρέσει ο γάμος, εννοώ κάθε μορφή γάμου, δεν εννοώ πως μου περνάει με την αλλαγή του τελετουργικού.

Όπως λέει κ η αρχοντούλα, αν δεν είχαμε τόσους γάμους

δε θα είχαμε κ τόσα διαζύγια.

φαινόταν 

αυτό που μου τη σπάει πιο πολύ σ όλη αυτή την υποκρισία, είναι πως σε κάποιες περιπτώσεις με το γαμόχαρτο, θεωρεί κανείς, πως ο έτερος που τον κουκουλώθηκε έχει παραδοθεί εντελώς κ πως ότι κ να γίνει ο πιο ξύπνιος μπαίνει στο απυρόβλητο.

Εχει μονίμως άφεση κ ανοχή.

Μεγάααλη απάτη.

θα μου επιτρέψεις να πω άποψη. Όλοι έχουμε κάνει λάθη και ελάχιστοι γάμοι μένουν ευτυχισμένοι μέχρι να τους χωρίσει ο θάνατος...Αλλά καθένας θα πρέπει να παίρνει τις αποφάσεις του, όχι μόνο όταν χωρίζει, αλλά και όταν παντρεύεται. Εγώ δεν πιστευω, ότι δεν τον αγαπούσες τότε. Ας πούμε ότι τον πήρες λόγω της ...κοιλιάς. Αυτό είναι ακόμη μεγαλύτερο σφάλμα. : 1 Γιατί δε φυλαγόσουν μαντάμ; 2.ο.κ. έγινε! και άντε τον πήρες για να μη μεγαλώσουν τα παιδιά δίχως πατέρα. Μετά δηλαδή με πατέρα μεγάλωσαν; Αφού τον σούταρες. Τζάμπα τα έξοδα. 3. Τα σόγια δεν παίζουν κανένα ρόλο. Αυτοί τον φεσώθηκαν; όχι! Ας κοιτάξει καθένας τη δουλειά του. 

Μ΄αρέσει που ο τελών την τελετή στους ευαγγελικούς, αλλά και στους ισλαμικούς (βλέπω στην τηλεοραση), ρωτά τους νυμφευόμενους <<είναι ελεύθερη θέλησή σου να τον/την  πάρεις;>>  (...ή εξαναγκάστηκες.

Και θα μου πεις, καλά ρε παραλία είσαι τόσο αφελής να νομίσεις, ότι έφτασες στην εκκλησιά και θα ομολογήσεις ενώπθον όλων, ότι εξαναγκάστηκες λόγω των συγγενών; Ε, ναι , ο άνθρωπος ρώτησε και είχες την τελευταία ευκαιρία να πεις <οχι>. Αν δεν το κάνεις, φεσόσου τα έξοδα του διαζυγίου

marion_b

# 67 στις 8/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Koula___

καλημέρα μαράκι

τι σημαίνει για σένα γάμος?

μ'αρέσει όταν με λες κίκα

θα σου πω ένα παράδειγμα για να καταλάβεις τί ρωτάω

χτες η νώρα είχε τον ντάνο καλεσμένο, ο οποίος είπε πως θέλει πολύ να κάνει παιδιά

τον ρωτάει η νώρα , τί σημαίνουν γι' αυτόν τα παιδιά και πως για πολλούς παιδιά=ευθύνες

ο ντάνος είπε πως τα παιδιά υιοθετούν τις συμπεριφορές που βλέπουν

και πως του φαίνεται μαγικό να πλάσει απ' την αρχή μια "καινούρια" ψυχούλα

μωρέ αλλιώς το 'πε...πολύ πιο ωραία.. αλλά δε θυμάμαι

Θυμάστε για τον ίσο σε ύψος με μένα άντρα (1.63cm) αλλά με μαγκιά  1.93 c.m.? που ήταν 

ανταγωνιστικός όλων των άλλων αντρών και ήθελε και να υποτιμά και το γυναικείο φύλο για να νιώθει 

Ψηλός άντρας? Αυτά ήταν τα αρνητικά του σε γενικές γραμμές όπως και ότι διαστρέβλωνε την 

αλήθεια για να δημιουργεί εντάσεις να φεύγουν τα νευράκια του. Είχε φυσικά και κάποια σημαντικά 

προτερήματα σε σχέση με άλλους άντρες. Ήταν όταν ήθελε πολύ συντροφικός, με παιδικότητα και 

πάθος και χιούμορ και έξω καρδιά άτομο. Κάνεις λοιπόν μια σοβαρή σχέση με συκατοίκηση πολύχρονη 

με αυτό το άτομο και παλεύεις να αποφύγεις τις λακούβες που παρουσιάζονται για να μπορέσεις να 

γευτείς το υπόλοιπο που ήταν πολύ καλό. Και μια μέρα σου λέει ότι θέλει να παντρευτείτε και ότι θέλει  

παιδί μαζί σου. Και τότε ζυγίζεις με πιο προσεχτικό ζύγι τι πατέρα πρόκειται να έχει αυτό το παιδί.

Έναν άνθρωπο που μειώνει τον άλλον αν κάνει οποιδήποτε λαθάκι, επειδή ακούμπισε το ποτήρι λίγο πιο  πέρα στο τραπέζι από αυτό που εκείνος θεωρούσε ότι είναι το τέλειο. Έναν άνθρωπο που έκανε τον άλλον κουρέλι αν τυχόν δεν του έκανε τα χατήρια. Έναν πατέρα που ήξερε πως να πληγώνει την αυτοπεποίθηση και αυτοεκτίμηση του άλλου. Ε... τον χώρισα την άλλη μέρα κι ας ήμουν ερωτευμένη σφόδρα όπως κι αυτός. (ερωτευμένη σφόδρα στα πλάισια ο έρωτας είναι και γκαβός μερικές φορές  κάνει πως δεν βλέπει τα σφάλματα που δεν θέλει να δει). Και εκείνος τρελά ερωτευμένος αλλά με μη αυτογνωσία ότι ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΤΕΡΑΣ και να κοπιάρει άλλο ένα τέτοιο πράμα σαν τον εαυτό του.

marion_b

# 68 στις 8/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 44 από MeniosLeme

ενας ενθουσιασμος ειναι ο ερωτας τι αλλο ειναι? η αγαπη ειναι που φτιαχνεται σιγα σιγα και εχει αντικειμενικους λογους να υπαρχει αναμεσα στο ζευγαρι.  αλλα οπως το βλεπεις ο καθενας. εσυ τι θεωρεις ερωτα?

ΜeniosLeme 

εγώ έρωτα δεν εννοώ ενθουσιασμό ούτε καψούρα. Για τον κάθε άνθρωπο είναι αλλιώς. Για μένα όταν συμβαίνει χτίζεται και αγάπη μέσα στους ιστούς του έρωτα και δεν μπορείς να τα διαχωρίσεις.

Όμως δεν έχω ερωτευτεί έτσι μόνο μία φορά και ήταν διαφορετικά τα συναισθήματα με κάθε άτομο ξεχωριστά. Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι όταν είμαι ερωτευμένη και εννοώ ότι είναι συνυφασμένο με την αγάπη για τον άλλον αυτό βλέπω ότι εκφράζεται ο καλύτερος εαυτός μου και ο απέναντί μου ήταν το σωστό έρεισμα. Και όλο και καλύτερο εαυτό που δεν γνώριζες καν ότι έχεις μπορεί να σου ανασύρει και να σου εμπνεύσει ο έρωτας που νιωθεις με ανταπόκτιση από τον άλλον σε κάθε νέα προσέγγιση του που αν είσαι τυχερός θα βιώσεις.

Αρέσει στο μέλος maraki_lar_1980

inioxos52

# 69 στις 8/7/2017
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Μαρακι

Τοσα χρονια που σε ξερουμε ολοι εμεις σε αυτην την σχεση και την ζουμε μαζι σου, αναρωτιομασταν τι καταληξη θα ειχε.

Και νατην η καταληξη. Ποιος εκτος απο σενα και μερικες "τρελλες" σαν και σενα εδω μεσα θα το πιστευε?

Και αντε με χρονια και καιρους, ωριμασε η σχεση με τον κοντο, (αυτον ντε που σε προσεβαλε πολλακις, και του το ανταπεδιδες παντοτε στα ισια)!!!

Και αρχιζει τωρα το κεφαλαιο γαμος, με οτι αυτο σημαινει απο πλευρας χρονου. Γιατι εκτος ολων των αλλων, δεν φημιζεσαι και για την αποφασιστικοτητα σου εκει οπου ειναι αναγκαιο. Και εισαι πλεον και μεγαλο κοριτσι.

Και μετα, θα ακολουθησει το κεφαλαιο εγκυμοσυνες, γεννες και μωρα.

Εχουμε λοιπον εξασφαλισμενα αρκετα ακομη κεφαλαια να μας απασχολουν σε σχεση με την σχεση σου. Κουραγιο ναχουμε και υπομονη.

Αντε λοιπον, παρτον τον κοντο, και βιον ανθοσπαρτον σου ευχομεθα απο καρδιας...

Αρέσει στα μέλη Paralia48, maraki_lar_1980
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

achinos

# 70 στις 8/7/2017
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 66 από Paralia48

θα μου επιτρέψεις να πω άποψη. Όλοι έχουμε κάνει λάθη και ελάχιστοι γάμοι μένουν ευτυχισμένοι μέχρι να τους χωρίσει ο θάνατος...Αλλά καθένας θα πρέπει να παίρνει τις αποφάσεις του, όχι μόνο όταν χωρίζει, αλλά και όταν παντρεύεται. Εγώ δεν πιστευω, ότι δεν τον αγαπούσες τότε. Ας πούμε ότι τον πήρες λόγω της ...κοιλιάς. Αυτό είναι ακόμη μεγαλύτερο σφάλμα. : 1 Γιατί δε φυλαγόσουν μαντάμ; 2.ο.κ. έγινε! και άντε τον πήρες για να μη μεγαλώσουν τα παιδιά δίχως πατέρα. Μετά δηλαδή με πατέρα μεγάλωσαν; Αφού τον σούταρες. Τζάμπα τα έξοδα. 3. Τα σόγια δεν παίζουν κανένα ρόλο. Αυτοί τον φεσώθηκαν; όχι! Ας κοιτάξει καθένας τη δουλειά του. 

Μ΄αρέσει που ο τελών την τελετή στους ευαγγελικούς, αλλά και στους ισλαμικούς (βλέπω στην τηλεοραση), ρωτά τους νυμφευόμενους <<είναι ελεύθερη θέλησή σου να τον/την  πάρεις;>>  (...ή εξαναγκάστηκες.

Και θα μου πεις, καλά ρε παραλία είσαι τόσο αφελής να νομίσεις, ότι έφτασες στην εκκλησιά και θα ομολογήσεις ενώπθον όλων, ότι εξαναγκάστηκες λόγω των συγγενών; Ε, ναι , ο άνθρωπος ρώτησε και είχες την τελευταία ευκαιρία να πεις <οχι>. Αν δεν το κάνεις, φεσόσου τα έξοδα του διαζυγίου

Nα πεις καλέ παραλί, κ φαντάσου πως συμφωνώ μαζί σου σε όλα.

Αλλά να το επαναλάβω, ας μην εγκλωβιζόμαστε στο αφήγημα.

Η συγκατοίκηση, η συζυγία, η παιδογονία, είναι σα να βουτάς με το κεφάλι στο ποτάμι κ όπου σε βγάλει, δεν ξέρεις από πριν πού θα κοπανήσεις ή αν ο βυθός είναι ομαλός, αυτά με τα χρόνια αποκαλύπτονται.

Κ επίσης ο άλλος, είναι ένας άλλος άνθρωπος που με την συμβίωση ανοίγει σιγά-σιγά το κουτί του κ  φεύγουν οι θολούρες, άλλο δλδ είναι μετά από δυο χρόνια κ άλλο μετά από είκοσι.

Κοινώς είναι λαχείο.

Κ δεν το πετυχαίνουν όλοι όπως είναι κ φυσικό.

Κ για να μην με παρεξηγήσεις, δε λέω πουθενά πως ο κόσμος δεν πρέπει να παντρεύεται κ να κάνει όλα όσα θέλει για να επισφραγίσει τη σχέση του ή για οποιοδήποτε άλλο λόγο.

Κ ας μην ξεχνάμε κ το κοινωνικό μέρος, μια γυναίκα δλδ ή κ άντρας, δεν έχει ουδεμία σημασία το φύλο,  χωρίς καμία επαγγελματική προοπτική κ χωρίς περιουσία, χωρίς στον ήλιο μοίρα δλδ, με το γάμο, το σύμφωνο ή ό τι άλλο, έχει τουλάχιστον κάποια ιατροφαρμακευτική ασφάλιση, τα έξοδά του, μια στέγη, να μην ξεχνάμε κιόλας πως η γυναίκα, άμα του ρίχνει κ καμιά δεκαριά χρόνια, έχει εξασφαλισμένη κ τη σύνταξη.

Γιαυτό κ οι παλιοί μέναν παντρεμένοι...μέχρι να τους χωρίσει ο θάνατος. Στην πλειονότητα απ ο τι έχω καταλάβει.

Η πεθερά μου, άγια γυναίκα, το έλεγε συχνά για τις κοπέλες της ηλικίας της,

"παντρεύτηκε για να φάει ένα κομμάτι ψωμί"   

(ήταν απείρως διεισδυτική, μέσα από την επιφανειακή άγνοια της, άλλο απαραίτητο χάρισμα των γυναικών του παρελθόντος αιώνος)

Αυτό που λέω είναι πως χωρίς αυτή τη σύμβαση, οι άνθρωποι θα ήταν πιο αληθινοί μεταξύ τους με αποτέλεσμα να έχουν πιο άμεσες σχέσεις.

Δλδ, δεν μένουν μαζί, κάνουν παιδιά κ περνούν τα χρόνια, γιατί δεν έχει ο ένας άλλο μέσο να προσποριστεί ικανοποιητικά, ή γιατί χρειάζεται σταθερό σεξ, κοινωνικό προφίλ, μια γερή προίκα κτλκτλκτλ...αλλά γιατί έτσι θέλουν. Αρέσκονται απλά. 

Με το δέσιμο του γαϊδάρου διαφωνώ, όχι με την απόφαση να συζυγίσεις.

Γενικά μιλώντας.

Αρέσει στα μέλη Nononsense, ---tsilipirdoni--- και σε ακόμα 1 μέλος.

maraki_lar_1980

# 71 στις 8/7/2017
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Ηνιοχε...

Πολύπαθη αυτή η σχέση...Αλλά και ποια είναι καθολα ομαλή?

ζυμωθηκαμε με τα χρόνια...κάναμε τα λάθη μας...φάγαμε τις σφαλιάρες μας...Αλλά είμαστε ακομα εδώ...

Η αγάπη καλα κρατεί αλλά ο έρωτας δεν είναι τυφλός στην περπτωση μου...

Ξέρω καλα αυτόν τον άνθρωπο-όσο γίνεται βςβαια- και στηρίζω την επιλογή μου μέσα από τα πολλά καλά που έχει και το ποσό με φροντίζει και με προσέχει στο σήμερα...

Το τι κατάληξη θα έχει δε γνωρίζω...Αλλά θέλω να το ζήσω βλέποντας μας και στη συμβίωση πρώτα ...

Αυτά κι ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου!

silencee

# 72 στις 8/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...αυτός ο ψυχίατρος... άραγε ερωτεύτηκε?ήντουνι μέσα στον προβλεπόμενο χρόνο ή τούφυγε η ώρα? κι έχουμε ψυχίατρο με ψυχιατρική νόσο?...

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Koula___

ένας ψυχίατρος μού είχε πει πως μέχρι κάποιο χρονικό διάστημα

μπορεί να είναι έρωτας

αν ξεπεραστεί όμως, παύει να είναι έρωτας αλλά ψυχιατρική νόσος

Carine

# 73 στις 8/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μαρακι δεν διαβασα ολο το θεμα και δεν ξερω και την ιστορια σου. Θελω να σχολιασω ομως αυτη τη φραση που οποτε την ακουω (σε παραλλαγες) με βαζει σε σκεψεις

Πχ λεει μια φιλη μου "περναω φαση  , αλλα και ποιος δεν εχει περασει" ενω η πραγματικοτητα που την ξερει και εκεινη και γω ειναι οτι εχει αγχωδη διαταραχη και μια και εκοψε φαρμακα ψυχιατρο κλπ περναει σοβαρη κριση...τι θελω να πω; Μηπως ειναι κοινη ανθρωπινη συμπεριφορα οταν κατι δικο μας δεν μας πολυαρεσει να γενικευουμε για να το κουκουλωνουμε;

Παράθεση:
Σχόλιο # 71 από maraki_lar_1980

Ηνιοχε...

Πολύπαθη αυτή η σχέση...Αλλά και ποια είναι καθολα ομαλή?

maraki_lar_1980

# 74 στις 9/7/2017
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Carine...

Δε νομιζω πως πρόκειται για κουκουλωμα...

Απλά θεωρώ πως κάθε σχεση έχει τα πάνω της και τα κάτω της και η δική μας δεν αποτελεί εξαίρεση.

Δεν ξέρω αν πέφτω έξω...μιλώ με βάση αυτο που βλέπω στα φιλικά μου ζευγαρια...

Αυτό.

somebody961

# 75 στις 10/7/2017
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από maraki_lar_1980

Ποια νύχια ρε Σαμ?

Ντε και καλά να σου "επιτεθει" η συμβία?

Το λες μόνη σου: Συμ-ΒΙΑ. Δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο!

MeniosLeme

# 76 στις 10/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ακομα και γω που δεν ξερω και πολλα ξερω οτι το συμβια βγαινει απο το βιο τη ζωη

Παράθεση:
Σχόλιο # 75 από somebody961

Το λες μόνη σου: Συμ-ΒΙΑ. Δεν χρειάζεται να πω κάτι άλλο!

somebody961

# 77 στις 10/7/2017
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 76 από MeniosLeme

ακομα και γω που δεν ξερω και πολλα

Για αυτό!

MeniosLeme

# 78 στις 10/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

δηλαδη οντως θες να μου πεις οτι το συμβιος συμβια δεν ειναι απο το βιος? ε τοτε τσαμπα το σχολειο που πηγα!

Παράθεση:
Σχόλιο # 77 από somebody961

Για αυτό!

tzoulia59

# 79 στις 11/7/2017
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.333

Παράθεση:
Σχόλιο # 78 από MeniosLeme

δηλαδη οντως θες να μου πεις οτι το συμβιος συμβια δεν ειναι απο το βιος? ε τοτε τσαμπα το σχολειο που πηγα!

karamelitsameli

# 80 στις 14/7/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το συνηρημένο αρχαιοελληνικό ρήμα"γαμέω-γαμώ" σημαίνει "νυμφεύομαι", έκφραση που λέγεται για το γαμπρό αν δεν κανω λάθος.

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από somebody961

Παντρεύεσαι (ή αρχαιοελληνικώς, γαμίεσαι!. Πώς αλλιώς να πεις πως έρχεσαι σε γάμου κοινωνία; ) όταν θέλεις να παραδοθείς ολότελα στα νύχια και ορέξεις στην αγάπη τού άλλου; Θέλεις; Εγώ όχι.

Είμαι κατά. Θέλω τα νύχια μου να τα χρησιμοποιώ κατά βούληση. Δικά μου είναι διάολε!
Γάμος=τύποις ευνουχισμός. (όπως τον καταντήσαμε. Γιατί, ονειρεύομαι μεν, είμαι ρεαλιστής δε. Και το σκορ είναι 0-2)

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.