Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αντέχω τόσα πολλά μόνο να μην χάσω το παιδί μου

Σελίδα : 1

AnnaMaria14

# 1 στις 2/8/2017
author
Γυναίκα / 30 / Παντρεμένη
Ν. Ηλείας / Πύργος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Γειά σας;Είμαι 26 ετών και παντρεμένη εδώ και 9 Χρόνια.Έχω ένα αγοράκι 7 χρόνον 

Νιώθω τόσο απελπισμένη Η ζωή μου είναι κόλαση.Η γονείς μου έχουν κάνει το μεγαλύτερο έγκλημα Με δώσανε σε κάποιον 20 Χρόνια μεγαλύτερος από εμένα, χωρίς να θέλω. Εγώ είχα αλλά όνειρα αλλά δυστυχώς μου κατέστρεψαν την ζωή μου.Εγώ δεν θα μπορούσα πότε να κάνω τέτοιο πράγμα στο ίδιο το παιδί μου. 9 Χρόνια  περνάω πολλές  δύσκολες στιγμές Χωρίς βοήθεια ούτε στήριγμα.Παντρεύτηκα με κάποιον που είναι άρρωστος    και  πρέπει να τρέχω σ τρελοκομείο κάθε καλοκαίρι.Το ξύλο τ βάσανα όλα τα αντέχω για το παιδί. 

archagellos

# 2 στις 2/8/2017
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.453

Αγαπητη ,

υπαρχουν υπηρεσιες που θα πρεπει να απευθυνθεις για τετοια θεματα , τα οποια δεν ειναι καθολου ευχαριστα .
Καλο θα ηταν τωρα και χωρις αναβολες να καλεσεις την υπηρεσια της περιοχης σου και να τους μιλησεις .Και βεβαια μπορει να μη ηταν κανο να περασεις και απο το αστυνομικο τμημα πρωτα .
Εαν πιστευεις οτι η βια που βλεπει το παιδι σου ,του κανει καλο ...μαλλον θα πρεπει να ξαναδεις το θεμα .

Αρέσει στα μέλη AnnaMaria14, -ALISIA-

tangerinedream

# 3 στις 2/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

...ναι καλή μας φίλη έτσι είναι ακριβώς! ...η ιστορία σου δεν επιδέχεται ανταλλαγή απόψεων, σκέψεων ή άλλων διαφόρων θεωρητικών προσεγγίσεων...η προτροπή-συμβουλή του καλού φίλου μας αρχάγγελος είναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ για εσένα και το παιδί σου!!!

Betty_83

# 4 στις 2/8/2017
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 970

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από AnnaMaria14

Γειά σας;Είμαι 26 ετών και παντρεμένη εδώ και 9 Χρόνια.Έχω ένα αγοράκι 7 χρόνον 

Νιώθω τόσο απελπισμένη Η ζωή μου είναι κόλαση.Η γονείς μου έχουν κάνει το μεγαλύτερο έγκλημα Με δώσανε σε κάποιον 20 Χρόνια μεγαλύτερος από εμένα, χωρίς να θέλω. Εγώ είχα αλλά όνειρα αλλά δυστυχώς μου κατέστρεψαν την ζωή μου.Εγώ δεν θα μπορούσα πότε να κάνω τέτοιο πράγμα στο ίδιο το παιδί μου. 9 Χρόνια  περνάω πολλές  δύσκολες στιγμές Χωρίς βοήθεια ούτε στήριγμα.Παντρεύτηκα με κάποιον που είναι άρρωστος    και  πρέπει να τρέχω σ τρελοκομείο κάθε καλοκαίρι.Το ξύλο τ βάσανα όλα τα αντέχω για το παιδί. 

Ανήλικη σε πάντρεψαν?  

Τι να πρωτοπεις εδώ ρε γαμώτο...

Αρέσει στα μέλη AnnaMaria14, somebody961 και σε ακόμα 1 μέλος.

MiltosRNLI1930

# 5 στις 2/8/2017
author
Ανδρας / 59 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 5.531

Απο εξερευνησεις που εχω κανει εις την αλλοδαπη ολοι οι ιδιοκτητες μπαρ και κολασμενων νυχτερινων μαγαζιων ειναι απο τον Πυργο και την Καλαματα με εξαιρεση το Λονδινο που τα ελεγχουν μονο Κυπριοι .

Φαινεται θα ηταν στραβο το καλουπι του αλλως δεν εχω αλλη εξηγηση Το παρον αφορα και τους ξυπνιους γονεις σου.Περαστικα
Αρέσει στα μέλη silver80, 26-29-31 και σε ακόμα 2 μέλη.

Betty_83

# 6 στις 2/8/2017
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 970

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από archagellos

Εαν πιστευεις οτι η βια που βλεπει το παιδι σου ,του κανει καλο ...μαλλον θα πρεπει να ξαναδεις το θεμα .

Τι να πρωτοπροστατέψει και η ίδια ,που συμπορεύεται με την βία, αρχής γενομένης από το να παντρευτεί ανήλικη με τον βίαιο "μπαμπά" της... 

Souria

# 7 στις 2/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πάρε την ζωή στα χέρια σου

Annamaria.Λυπαμαι για όλα αυτά που περνάς αλλά κοριτσάκι μου δεν μένεις σε έναν γάμο για το παιδί.Μηπως το χρησιμοποιείς ως δικαιολογία για να μην κάνεις το μεγάλο βήμα;Είναι καλύτερα για το παιδάκι να ζει σε ένα τέτοιο περιβάλλον;Μην φοβάσαι να πάρεις την ζωή σου στα χέρια σου επιτελους .Ξερω πολλές γυναίκες που έγιναν λέαινες για να μεγαλώσουν τα παιδιά τους.Βγαλε τον εαυτό σου και το παιδί σου από αυτήν την κατάσταση και μην σε απασχολεί τι σκέφτονται οι άλλοι.Η ζωή είναι πολύ μικρή για να είσαστε δυστυχισμενοι και το ξέρεις πολύ καλά.Πιστευω πως ήρθε η ώρα να φύγεις να τρέξεις αν είναι απαραίτητο.καλη σου τύχη ότι και αν αποφασίσεις.

-ALISIA-

# 8 στις 2/8/2017
author
Γυναίκα / 36 / Διαζευγμένη
Ν. Ιωαννίνων / Αγία Κυριακή
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 188
Ακριβως το παιδι σου θα σκεφτεις και θα φυγεις.πραγματικα ειναι ψυχοφθορο να βλεπει ετσι την Μητερα του να παιρνει τετοια προτυπα και να εσωτερρικευει τοσο θυμο. Μπορεις να καλεσεις το 15900 ειναι η γραμμη για τη στηριξη γυναικων που κακοποιουνται και παρεχουν κεντρα φιλοξενιας για σενα και το παιδι σου. Καλη τυχη ευχομαι
Αρέσει στα μέλη AnnaMaria14, somebody961 και σε ακόμα 2 μέλη.

archagellos

# 9 στις 2/8/2017
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 3.453

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Betty_83

Τι να πρωτοπροστατέψει και η ίδια ,που συμπορεύεται με την βία, αρχής γενομένης από το να παντρευτεί ανήλικη με τον βίαιο "μπαμπά" της... 

Δε ριχνω κανενα βαρος στην ιδια .

Απλα εκεινη αναφερει οτι τα υπομενει ολα για το παιδι .

Γνωριζουμε πολυ καλα οτι τα παιδια ...καταλαβαινουν πιο πολλα απο αυτα που λενε...ή εμεις νομιζουμε .

Αρέσει στα μέλη somebody961, Betty_83

matakiamou01

# 10 στις 3/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σοβαρα τωρα?ισχυει αυτο που λες?περαν του γαμου...20χρονια?καλα και 15 να ηταν ή 10 μεγαλυτερος δεν εχει σημασια...και εχει προβλημα γενικα με τον ψυχισμο του?πως παντρευτηκε...εννοω πως δωθηκε η αδεια να παντρευτειτε?Αυτος σε ηθελε?πηγε στους γονεις σου?Μην μου πεις οτι σε βιασε και εμεινες στο παιδι σας?γιατι φοβασαι οτι θα χασεις το παιδι σου αν φυγεις μαζι...?το παιδι φυσικα και παει με την μητερα του...ανεχεσαι ξυλο?τι λες τωρα...εχω ανατριχιασει...τι δυνατοτητα εχει να ελενχει και να μαθαινει τα παντα?περαν της καταστασης του μπορει να ξερει τι κανεις?Πολυ σοβαρη κατασταση...παρε απο καρτοτηλεφωνω και ζητα βοηθεια απο το καταφυγιο γυναικας.γρ στην πολη σου θα σου πουν ή σε κοντινη πολη θα σου πουν σε ποιο οργανισμο αντιστοιχει..αλλαζουν απλα τα ονοματα ξερω οτι παρεχετε στεγη και νομικη συμβουλη εως αιτηση διαζυγιου...επειδη ειναι λεπτα και ρευστα ολα με μια τετοια κατασταση...αν κανεις καποια τετοια κινηση εχει επιπτωσεις στον ιδιο για την υγεια του μιλαω?

matakiamou01

# 11 στις 3/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πως θα φυγει βρε παιδια...τοσα και τοσα ακουμε στην τηλεοραση...εχει εναν αντρα που δεν...πως να το πουμε διαφορετικα δεν ξερεις πως θα αντιδρασει...το θεμα ειναι οταν αυτος μπαινει για θεραπεια δεν μπορεις να κανεις διαδικασια?υπαρχουν περα γονεις σου και καποια αλλα προσωπα?που σε εμποδιζουν?

26-29-31

# 12 στις 3/8/2017
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.580

Αννα Μαρια,προσπαθησε να βαλεις τις σκεψεις σου σε μια σειρα,να εισαι ψυχραιμη,δες ποιον ειναι μαζι σου φιλος φιλη,οποιος θα σε στηριξει,και ξεκινησε τις διαδικασιες να φυγεις μεσω των υπηρεσιων που υπαρχουν για αυτο τον σκοπο...Δεν υπαρχει γιατρεια για αυτον...αλλα ακομα χειροτερα για σενα και το παιδι αν μεινεις εκει...Το παιδι βλεπει ακουει και ειναι πανεξυπνο οπως ολα τα παιδια στα 7 τους...Το τι φοβιες θα γεμισει αυτο το παιδι,δεν μπορεις να το φανταστεις γιατι εισαι μεσα και μερος του προβληματος.Πραγματικα εξω απο το χορο ολοι εμεις πολλα θα πουμε.Πρεπει να βρεις την δυναμη κοπελλια,και θα την βρεις οταν θα βλεπεις τα φοβισμενα ματια του γιου σου!!!Καλη τυχη

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

konstandinos73

# 13 στις 3/8/2017
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 295
ακου αννα μαρια καποιες πρακτικες συμβουλες. καταρχην σου εκφραζω τη γνωμη μου οτι θα πρεπει να αντιδρασεις λιαν δυναμικα κ οχι με μοιρολατρια. πιστεψε με υπαρχουν κ πολυ χειροτερα. επισης θεωρω πως η ζωη σου δεν καταστραφηκε. θελει επιμονη κ υπομονη! δυναμισμο που λιωνει σιδερα εναντι του κακου που σε ταλαιπωρει! κ στο τελος θα βγεις νικητρια κ πιο ωριμη. ως προς τα πρακτικα τωρα. απευθυνσου αμεσα στον προισταμενο της εισαγγελιας της περιοχης σου κ συζητησε μαζι του το ενδεχομενο του αναγκαστικου εγκλεισμου του συζυγου σου σε ψυχιατρικη κλινικη εφοσον οπως αναφερεις πασχει ψυχολογικων προβληματων. επισης απευθυνσου στο δικηγορικο συλλογο της περιοχης σου ωστε να σου εξηγησει τη διαδικασια να σε αναλαβει καποιος συνηγορος (ευχομαι ενθουσιωδης κ μαγκας στη δουλεια του) ωστε μεσω παροχης νομικης βοηθειας (ο συνηγορος πληρωνεται απ το κρατος) να ρυθμισεις τα θεματα διατροφης ανηλικου τεκνου, ισως κ δικης σου κ κατοπιν διαζυγιου κτλ. πιστεψε με ειναι μια αρχη. που αν συνοδευτει απο καλως νοουμενο δ υ ν α μ ι σ μ ο τοτε ισως καταληξεις στο τελος αυτου του κυκλου που σε βασανιζει. σου ευχομαι τα καλυτερα.

apis_mellifera

# 14 στις 3/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θεματοθέτρια

αν θέλεις να κάνεις κάτι σημαντικό για το παιδί σου
κράτα το μακριά από τους παππούδες του.

_Bellezza_

# 15 στις 3/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κωνσταντίνε πολύ εύκολα τον έβαλες τον άνθρωπο στην ψυχιατρικη κλινική. Θα μπορούσε με ψυχοθεραπεία και ίσως με φαρμακευτική αγωγή (εφοσον κριθεί από γιατρό ότι είναι απαραίτητη) να ρυθμίσει το οποίο πρόβλημα ψυχικής υγείας αντιμετωπίζει . Επίσης παρακάτω αναφέρεις την "διατροφή ανηλίκου τέκνου" , η λογική λέει πως αν εγκλειστεί δεν θα δύναται να ενίσχυει οικονομικα την οικογένεια του . Αυτα .

broomstick

# 16 στις 3/8/2017
author
Ανδρας / 57 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

εγω δεν καταλαβα...εσυ πας στο τρελλοκομειο η ο αντρας σου???

γρφεις <<τρεχω σ τρελλοκομειο>>...σε στο σαν??? και τι εννοεις μονο το καλοκαιρι???το χειμωνα δεν (ας υποθεσουμε ειναι ο αντρας σου) χρειαζεται τρελλοκομειο???το καλοκαιρι τον πιανει μονο???
Αρέσει στο μέλος VarethikaOla
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε