Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πως να πουλήσω τους πίνακές μου;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Lacky2015

# 1 στις 6/8/2017
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 91
'Aρεσαν+: 0%

Καλησπέρα σας, ασχολούμαι ερασιτεχνικά  με την ζωγραφική πάνω σε λάδι και έχω φιλοτεχνήσει κάποιους πίνακες (γύρω στους 12) και θέλω να τους πουλήσω αλλά δεν ξέρω τον τρόπο. Πήρα τηλέφωνο σε 2-3 γκαλερί  όμως εκείνες  δεν ενδιαφερόντουσαν. Προσπάθησα να τους πουλήσω και μέσω διαδικτύου στο etsy αλλά δεν είχαν καμία προβολή για 3 μήνες και τα απέσυρα  γιατί πλήρωνα συμμετοχή στο σαιτ χωρίς να πουλώ. Έχω  διάφορα θέματα όπως πορτρέτα ανδρών και γυναικών, τοπιογραφίες, νεκρές φύσεις, διακοσμητικά κεριά, γοργόνες, κένταυρους και άλλα μυθολογικά πλάσματα. Όλοι μου λένε τι ωραία που είναι αλλά κανείς δεν τα αγοράζει. Περιμένουν να τους τα κάνω δώρο.

Ένας γνωστός μου που  είδε  κάποιο από αυτά ξετρελάθηκε και μου έκανε παραγγελία να του ζωγραφίσω σε τεράστιο καμβά την φωτογραφία του γάμου του για το σαλόνι και δυστυχώς το έκανα γιατί του είχα υποχρέωση. Με είχε βοηθήσει άπειρες φορές στο παρελθόν όταν νοσηλευόμουν στο νοσοκομείο. Όλοι οι γνωστοί μου ακριβώς το ίδιο. Μου κάνουν παραγγελίες να τους ζωγραφίσω φωτογραφίες τους αλλά για χρήματα ούτε λόγος. Οπότε βρίσκω και γω δικαιολογίες και δεν αναλαμβάνω τις παραγγελίες.  Ζωγραφίζω γιατί έχω αυτή την έμφυτη ανάγκη να εκφράσω τα καλλιτεχνικά μου αισθήματα αλλά μέχρι στιγμής έχω μαζέψει τόσα έργα και τα έχω στο πατάρι. Ξέρει κανείς τι παίζει στην αγορά; Πως μπορώ να ξεκινήσω; Σκέφτομαι πολλά πράγματα όπως το  να αρχίσω μαθήματα ζωγραφικής και με γνωριμίες να δώσω κάποια έργα σε εκθέσεις ή να δημιουργήσω σελίδα στο fb αλλά δεν ξέρω το  κατα πόσον αυτές μου οι ενέργειες θα είναι αποτελεσματικές. 
Αρέσει στα μέλη thanos293, giorgos170 και σε ακόμα 2 μέλη.

MiltosRNLI1930

# 2 στις 6/8/2017
author
Ανδρας / 57 / Χήρος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 4.651

Συνηθως οι Δημοι κανουν εκθεσεις Παρε τηλεφωνο το Δημο Πειραιως Σχετικα με τον πινακα γιγαντα του γαμου για το σαλονι ,σε κανα μηνα μπορεις να τον δεις στην πλατεια Αβυσσηνιας στα παληατζιδικα Οι Ελληνες εχουν μαθει στο τσαμπα 

Καλη συνεχεια

Αρέσει στα μέλη anassa_, Enikos και σε ακόμα 4 μέλη.

tzoulia59

# 3 στις 6/8/2017
author
Γυναίκα / 79 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 6.943

μιλτο εισαι μεγαλος ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από MiltosRNLI1930

Συνηθως οι Δημοι κανουν εκθεσεις Παρε τηλεφωνο το Δημο Πειραιως Σχετικα με τον πινακα γιγαντα του γαμου για το σαλονι ,σε κανα μηνα μπορεις να τον δεις στην πλατεια Αβυσσηνιας στα παληατζιδικα Οι Ελληνες εχουν μαθει στο τσαμπα 

Καλη συνεχεια

Αρέσει στα μέλη Paralia48, MiltosRNLI1930

tzoulia59

# 4 στις 6/8/2017
author

αγαπητη θεματοθετρια συγνωμη που θα σε αποθαρρυνω αλλα κοπιαζεις τζαμπα ...

ο κοσμος δεν εχει που την κεφαλην κλιναι ,,,τι να τους κανει τους πινακες ;

ισως οι αγιογραφιες να εχουν ενα ενδιαφερον αν και πιστευω οτι  τα παντα περνουν βαθια κριση ,,

ετσι νομιζω ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lacky2015

Καλησπέρα σας, ασχολούμαι ερασιτεχνικά  με την ζωγραφική πάνω σε λάδι και έχω φιλοτεχνήσει κάποιους πίνακες (γύρω στους 12) και θέλω να τους πουλήσω αλλά δεν ξέρω τον τρόπο. Πήρα τηλέφωνο σε 2-3 γκαλερί  όμως εκείνες  δεν ενδιαφερόντουσαν. Προσπάθησα να τους πουλήσω και μέσω διαδικτύου στο etsy αλλά δεν είχαν καμία προβολή για 3 μήνες και τα απέσυρα  γιατί πλήρωνα συμμετοχή στο σαιτ χωρίς να πουλώ. Έχω  διάφορα θέματα όπως πορτρέτα ανδρών και γυναικών, τοπιογραφίες, νεκρές φύσεις, διακοσμητικά κεριά, γοργόνες, κένταυρους και άλλα μυθολογικά πλάσματα. Όλοι μου λένε τι ωραία που είναι αλλά κανείς δεν τα αγοράζει. Περιμένουν να τους τα κάνω δώρο.

Ένας γνωστός μου που  είδε  κάποιο από αυτά ξετρελάθηκε και μου έκανε παραγγελία να του ζωγραφίσω σε τεράστιο καμβά την φωτογραφία του γάμου του για το σαλόνι και δυστυχώς το έκανα γιατί του είχα υποχρέωση. Με είχε βοηθήσει άπειρες φορές στο παρελθόν όταν νοσηλευόμουν στο νοσοκομείο. Όλοι οι γνωστοί μου ακριβώς το ίδιο. Μου κάνουν παραγγελίες να τους ζωγραφίσω φωτογραφίες τους αλλά για χρήματα ούτε λόγος. Οπότε βρίσκω και γω δικαιολογίες και δεν αναλαμβάνω τις παραγγελίες.  Ζωγραφίζω γιατί έχω αυτή την έμφυτη ανάγκη να εκφράσω τα καλλιτεχνικά μου αισθήματα αλλά μέχρι στιγμής έχω μαζέψει τόσα έργα και τα έχω στο πατάρι. Ξέρει κανείς τι παίζει στην αγορά; Πως μπορώ να ξεκινήσω; Σκέφτομαι πολλά πράγματα όπως το  να αρχίσω μαθήματα ζωγραφικής και με γνωριμίες να δώσω κάποια έργα σε εκθέσεις ή να δημιουργήσω σελίδα στο fb αλλά δεν ξέρω το  κατα πόσον αυτές μου οι ενέργειες θα είναι αποτελεσματικές. 

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

MeniosLeme

# 5 στις 6/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Lacky2015

ξεκινα να κινεισαι σε κυκλους εικαστικων. απο την καλων τεχνων μεχρι εκθεσιακους χωρους. τυπωσε καρτες και δειξε τη δουλεια σου σε γκαλεριστες. θελει κυνηγι. (οπως ολα). καλη επιτυχια! φτιαξε και κανενα μπλογκ στο ιντερνετ να εκθεσεις τη δουλεια σου (προσοχη στις αντιγραφες και την προστασια των δικαιωματων σου)

MiltosRNLI1930

# 6 στις 6/8/2017
author
Ανδρας / 57 / Χήρος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βούλα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 4.651

Μπορω να γραψω σεναριο ,Σειρας,για την τηλεοραση με υποθεση παντρεμενης που συναντα τον πρωην της σε συνοικιακο σουβλατζιδικο μεχρι επισκεψη ταχα μας καλοντυμενης με μπουφαν παπλοματεξ με κιτρινες ραφες σε γκαλερι .

Τωρα με την κριση αν γυρισεις αναποδα ολους τους γκαλεριστες και τις αποπανω κυριες απο τις τσεπες τους θα πεσουν κερματα και εισιτηρια του Μετρο περασμενα με χλωρινη για να χρησιμοποιηθουν ξανα .

Αρέσει στο μέλος tangerinedream

Lacky2015

# 7 στις 6/8/2017
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από tzoulia59

αγαπητη θεματοθετρια συγνωμη που θα σε αποθαρρυνω αλλα κοπιαζεις τζαμπα ...

ο κοσμος δεν εχει που την κεφαλην κλιναι ,,,τι να τους κανει τους πινακες ;

ισως οι αγιογραφιες να εχουν ενα ενδιαφερον αν και πιστευω οτι  τα παντα περνουν βαθια κριση ,,

ετσι νομιζω ,,,

Οι πίνακες πλέον αποτελούν  διακοσμητικά στοιχεία που έχουν όλα τα σπίτια. Όποιο τοίχο και να δω βλέπω πάνω του κρεμασμένη και μια κορνίζα. Ακόμα και οι πακιστανοί που δεν έχουν να φάνε ένα πινακάκι της  κακιάς ώρας σε κάποια γωνία το έχουν κρεμασμένο. Υπάρχουν πλέον ποικιλίες στις τιμές. Στη γειτονιά μου είναι ανοιχτά 5 γκαλερί-κορνζάδικα. Αν δεν υπήρχε ζήτηση δεν θα είχαν κλείσει; Έχω την αίσθηση ότι η κρίση είναι επιλεκτική και λειτουργεί λίγο ως πρόσχημα για ότι δεν θέλουμε. Συμφωνώ με τον Μίλτο ότι οι Έλληνες μάθαμε στο τζάμπα.  Αυτός ο γνωστός μου πχ αγόρασε 50 ευρώ έναν πίνακα με ένα μάτι και 3 πιτσιλιές (έργο που γινόταν μέσα σε μια ώρα) και το έκανε δώρο στον πεθερό του και μετά μου ζήτησε τζάμπα να του κάνω το πορτρέτο από φωτογραφία του γάμου του και ούτε καν μου έδωσε ένα συμβολικό ποσο παρότι δούλεψα 4 μήνες για να ζωγραφίσω το πορτρέτο του, να αγοράσω τα υλικά, το νέφτι και το βερνίκι. Εκεί είναι που εκνευρίζομαι. 

Πριν από κάποιες μέρες χρειάστηκα ένα ηλεκτρολογικό σχέδιο του σπιτιού μου για τη ΔΕΗ και ο  ηλεκτρολόγος μου είπε να κάνω εγώ το σχέδιο του σπιτιού και να τον πληρώσω 70 ευρώ για να βάλει σφραγίδα και να το καταθέσει στη ΔΕΗ. Για όλα τα υπόλοιπα παράλογα δεν υπάρχει κρίση; Οι περισσότεροι αγοράζουν 100 ευρώ παπούτσια, 160 ευρώ παντελόνι φίρμα, 80 ευρώ μπουφάν, στέλνουν τα παιδιά τους αγγλικά, γαλλικά, φροντιστήριο, έχουν εξοχικά, οικόπεδα,  ανοίγουν 3 μπουκάλες στον Τσαλίκη  αλλά όταν είναι να αγοράσουν  κάτι χρηστικό για το σπίτι εκεί θυμούνται την κρίση και τσιγκουνεύονται ακόμη και το 50λεπτο. 

Αρέσει στα μέλη VarethikaOla, thanos293 και σε ακόμα 3 μέλη.

MeniosLeme

# 8 στις 6/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Lacky2015

Οι πίνακες πλέον αποτελούν  διακοσμητικά στοιχεία που έχουν όλα τα σπίτια. Όποιο τοίχο και να δω βλέπω πάνω του κρεμασμένη και μια κορνίζα. Ακόμα και οι πακιστανοί που δεν έχουν να φάνε ένα πινακάκι της  κακιάς ώρας σε κάποια γωνία το έχουν κρεμασμένο. Υπάρχουν πλέον ποικιλίες στις τιμές. Στη γειτονιά μου είναι ανοιχτά 5 γκαλερί-κορνζάδικα. Αν δεν υπήρχε ζήτηση δεν θα είχαν κλείσει; Έχω την αίσθηση ότι η κρίση είναι επιλεκτική και λειτουργεί λίγο ως πρόσχημα για ότι δεν θέλουμε. Συμφωνώ με τον Μίλτο ότι οι Έλληνες μάθαμε στο τζάμπα.  Αυτός ο γνωστός μου πχ αγόρασε 50 ευρώ έναν πίνακα με ένα μάτι και 3 πιτσιλιές (έργο που γινόταν μέσα σε μια ώρα) και το έκανε δώρο στον πεθερό του και μετά μου ζήτησε τζάμπα να του κάνω το πορτρέτο από φωτογραφία του γάμου του και ούτε καν μου έδωσε ένα συμβολικό ποσο παρότι δούλεψα 4 μήνες για να ζωγραφίσω το πορτρέτο του, να αγοράσω τα υλικά, το νέφτι και το βερνίκι. Εκεί είναι που εκνευρίζομαι. 

Πριν από κάποιες μέρες χρειάστηκα ένα ηλεκτρολογικό σχέδιο του σπιτιού μου για τη ΔΕΗ και ο  ηλεκτρολόγος μου είπε να κάνω εγώ το σχέδιο του σπιτιού και να τον πληρώσω 70 ευρώ για να βάλει σφραγίδα και να το καταθέσει στη ΔΕΗ. Για όλα τα υπόλοιπα παράλογα δεν υπάρχει κρίση; Οι περισσότεροι αγοράζουν 100 ευρώ παπούτσια, 160 ευρώ παντελόνι φίρμα, 80 ευρώ μπουφάν, στέλνουν τα παιδιά τους αγγλικά, γαλλικά, φροντιστήριο, έχουν εξοχικά, οικόπεδα,  ανοίγουν 3 μπουκάλες στον Τσαλίκη  αλλά όταν είναι να αγοράσουν  κάτι χρηστικό για το σπίτι εκεί θυμούνται την κρίση και τσιγκουνεύονται ακόμη και το 50λεπτο. 

κοριτσι μου οταν φτιαχνουμε ενα προιον, δεν κοιταμε να το πουλησουμε στους τζαμπατζηδες ουτε σε οσους για τον χ ψ λογο δεν θα το παρουν. κινουμαστε και στοχευουμε τους πελατες μας εκει που υπαρχει αγοραστικο ενδιαφερον. 

_Bellezza_

# 9 στις 6/8/2017
author
Γυναίκα / 27 / Παντρεμένη
Ηνωμ.Αραβικά Εμιράτα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.987
Κάνε οπωσδήποτε σελίδα στο φβ και στειλ την σε όλους σου τους φίλους να της κάνουν like για να τα βλέπουν και οι φίλοι των φίλων σου. Δεν θα σου κοστίσει σε τίποτα να το κανεις αυτό και υπάρχει πιθανότητα να προκύψουν δουλειές .
Αρέσει στα μέλη anassa_, Enikos και σε ακόμα 2 μέλη.

tzoulia59

# 10 στις 6/8/2017
author

το οτι οι τοιχοι των σπιτιων εχουν κορνιζες δεν σημαινει οτι ο αλλος πληρωνει χρηματα πολλα για να τους αγορασει ,,,

παει στα παλιατζιδικα του γιουσουρουμ και βρισκει εναν πινακα και τον πεταει σ εναν τοιχο ,,,

οι πακιστανοι μπορει να κρεμανε πινακες ακομη που βρηκαν κι απο τα σκουπιδια ,,,

επισης επιλεκτικη κριση υπαρχει και στεκει και το τσαμπα και η τρακα κι ολα στεκουν στο ελλαδισταν ,,,

αλλα εσυ ενδιαφερεσαι να πουλας πινακες να κανεις το χομπυ σου επαγγελμα και να ζεις απο αυτη την δουλεια ...

αυτο πιστευω ειναι λιγο στην σφαιρα του απιαστου οπως ειπα πιο πανω ,,,

αυτο ενοω ,,,και οσο γι αυτον που σ εβαλε και κοπιασες και δεν σου εδωσε ουτε ενα 50 ρικο ,,,

καθολου δεν μ εντυπωσιαζει σ ολους τους κυκλους υπαρχουν αυτοι οι γλιστεροι ...

ουτε σπιτικα στηνονται 

ουτε γαμοι γινονται

ουτε οι ανθρωποι βαζουν σαν πρωτη προτεραιοτητα  το ντεκορ του σπιτιου και την διακοσμιση ,,

αλλα για να σου φυγει το μερακι και το απωθημενο δικτυωσου οπως σου εχει πει ο μενιος αλλα για κυριως επαγγελμα να εχεις αλλο για να ζεις ,,,

ειναι δυσκολα τα πραγματα πιστευω ,,,κρατα μικρο καλαθι για να μην απογοητευτεις ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Lacky2015

Αρέσει στο μέλος MiltosRNLI1930

MeniosLeme

# 11 στις 6/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από tzoulia59

το οτι οι τοιχοι των σπιτιων εχουν κορνιζες δεν σημαινει οτι ο αλλος πληρωνει χρηματα πολλα για να τους αγορασει ,,,

παει στα παλιατζιδικα του γιουσουρουμ και βρισκει εναν πινακα και τον πεταει σ εναν τοιχο ,,,

οι πακιστανοι μπορει να κρεμανε πινακες ακομη που βρηκαν κι απο τα σκουπιδια ,,,

επισης επιλεκτικη κριση υπαρχει και στεκει και το τσαμπα και η τρακα κι ολα στεκουν στο ελλαδισταν ,,,

αλλα εσυ ενδιαφερεσαι να πουλας πινακες να κανεις το χομπυ σου επαγγελμα και να ζεις απο αυτη την δουλεια ...

αυτο ενοω ,,,και οσο γι αυτον που σ εβαλε και κοπιασες και δεν σου εδωσε ουτε ενα 50 ρικο ,,,

ουτε σπιτικα στηνονται 

ουτε γαμοι γινονται

ουτε οι ανθρωποι βαζουν σαν πρωτη προτεραιοτητα  το ντεκορ του σπιτιου και την διακοσμιση ,,

αλλα για να σου φυγει το μερακι και το απωθημενο δικτυωσου οπως σου εχει πει ο μενιος αλλα για κυριως επαγγελμα να εχεις αλλο για να ζεις ,,,

ειναι δυσκολα τα πραγματα πιστευω ,,,κρατα μικρο καλαθι για να μην απογοητευτεις ,,,

ουτε λογος να ζησει απ αυτο! εδω δεν ζουσαν οι ζωγραφοι απο τη ζωγραφικη στα καλα τα χρονια στην ευρωπη! ναι, οπως τα λες, συμπληρωματικα για το μερακι και γιατι ειναι κριμα να αρεσει κατι τοσο πολυ σε καποιον, να εχει ασχοληθει, να εχει τοσο υλικο και να μενει ανεκμεταλλευτο. 

εξαλλου πολλοι που ασχολουνται με τα εικαστικα, γλυπτες χαρακτες ζωγραφοι κλπ, δεν ειναι αυτη η βιοποριστικη δουλεια τους κι ας ειναι στο χωρο πολλα χρονια!  μονο ανεκδοτο θα μπορουσε ναναι στις μερες ενας ζωγραφος που ζει απο τη ζωγραφικη 

sAvArA

# 12 στις 6/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δωρισε αυτους

που εχεις στο παταρι

& οσους ακομα αντεχεις 

να φτιαξεις

(π.χ. στο νοσοκομειο που νοσηλευοσουν, σε γηροκομεια,σε υπηρεσιες)

Εκει σιγουρα θα τους "εκθεσουν"

&αν οντως ειναι καλοί ,

θα βρεθουν ανθρωποι που θα σ αναζητησουν.

Ετσι κι εσυ 

την εμφυτη καλλιτεχ νικη σου αναγκη ,

θα ταιζεις και θα ελπιζεις για...

Ξερεις ποσο καλο θα σου κανει;;;

α)Η προσφορα

β) η ελπιδα

γ) η ενασχοληση

Ξεκολλα απο το χρημα καλλιτεχνισσα

(Φανταζομαι οτι εχεις για να ζησεις)

Lacky2015

# 13 στις 6/8/2017
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από tzoulia59

ουτε σπιτικα στηνονται 

ουτε γαμοι γινονται

Καλά σίγουρα θα ήθελα να κάνω το χόμπι μου επάγγελμα και να αυτοσυντηρούμαι από κάτι που μου αρέσει αλλά δεν το κάνεις από τη μια μέρα στην άλλη. Αυτό το κατακτάς  με τη δουλειά , πείρα και υπομονή. Ακόμη δεν ξεκίνησα. Αρχικά θα με ενδιέφερε να πουλήσω τους πίνακες και να βγάλω κάποιο χαρτζιλίκι όχι να λύσω το πρόβλημα της ζωής μου. Αυτή η νοοτροπία είναι που με ξενίζει. Η πονηριά του Έλληνα. Αντί να αγοράσει ένα μικρό  πίνακα 20x30 στα 30 ευρώ θα πάει και θα το αγοράσει 25 ευρώ στο παλιατζίδικο. Οι τιμές πλέον των προιόντων με εκείνων στα παλιατζίδικα δεν διαφέρουν και πολύ. Υπάρχει  γυναίκα που να μην αφιερώνει χρόνο στον καλλωπισμό του χώρου της; Όχι. Και αυτό το κάνουμε γιατί αυτοπροσδιοριζόμαστε.  Πρωτίστως για την οικογένειά μας και μετά για τον κοινωνικό μας περίγυρο. Για να έρθουν οι φίλοι, συγγενείς, γνωστοί και να πουνε "Αχ τι ωραία που είναι διακοσμημένο το σπίτι σου". Μέσα στα διακοσμητικά που θα αγοράσουμε θα πάρουμε και πίνακες. Δεν χρειάζεται να είναι η μόνα Λίζα. Ακόμα και τα μικρά πινακάκια τσέπης πίνακες θεωρούνται. 

Lacky2015

# 14 στις 6/8/2017
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από MeniosLeme

κοριτσι μου οταν φτιαχνουμε ενα προιον, δεν κοιταμε να το πουλησουμε στους τζαμπατζηδες ουτε σε οσους για τον χ ψ λογο δεν θα το παρουν. κινουμαστε και στοχευουμε τους πελατες μας εκει που υπαρχει αγοραστικο ενδιαφερον. 

Δυστυχώς είχα υποχρέωση γιατί ο συγκεκριμένος γνωστός με βοήθησε και με βοηθάει αρκετές φορές όταν έχω πρόβλημα. Με είχε πάει  πολλές φορές στο νοσοκομείο όταν το χρειαζόμουν, με είχε φιλοξενήσει αρκετές φορές και μου είχε σταθεί.Γι'αυτό δεν μπορούσα να αρνηθώ.  

Lacky2015

# 15 στις 6/8/2017
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από _Bellezza_
Κάνε οπωσδήποτε σελίδα στο φβ και στειλ την σε όλους σου τους φίλους να της κάνουν like για να τα βλέπουν και οι φίλοι των φίλων σου. Δεν θα σου κοστίσει σε τίποτα να το κανεις αυτό και υπάρχει πιθανότητα να προκύψουν δουλειές .

Να σου πω την αλήθεια το σκέφτηκα αλλά δεν είμαι ιδιαίτερα δημοφιλής στο fb. Εδώ καλά καλά δεν μαζεύω ούτε 15 Likes στη φωτογραφία προφίλ παρότι έχω γύρω στους 80 φίλους,  θα γίνει αρεστή η  σελίδα μου; Θα το δοκιμάσω και ότι γίνει. Σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου!!

Αρέσει στο μέλος tangerinedream

Lacky2015

# 16 στις 6/8/2017
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από sAvArA

Δωρισε αυτους

που εχεις στο παταρι

& οσους ακομα αντεχεις 

να φτιαξεις

(π.χ. στο νοσοκομειο που νοσηλευοσουν, σε γηροκομεια,σε υπηρεσιες)

Εκει σιγουρα θα τους "εκθεσουν"

&αν οντως ειναι καλοί ,

θα βρεθουν ανθρωποι που θα σ αναζητησουν.

Ετσι κι εσυ 

την εμφυτη καλλιτεχ νικη σου αναγκη ,

θα ταιζεις και θα ελπιζεις για...

Ξερεις ποσο καλο θα σου κανει;;;

α)Η προσφορα

β) η ελπιδα

γ) η ενασχοληση

Ξεκολλα απο το χρημα καλλιτεχνισσα

(Φανταζομαι οτι εχεις για να ζησεις)

Όχι καλύτερα να μείνουν στο πατάρι παρά να τους δωρίσω. Αν θέλω να προσφέρω θα πάω στον ερυθρό σταυρό, θα δώσω αίμα για κάποιον που το έχει ανάγκη, θα καταταγώ στους γιατρούς χωρίς σύνορα και εκεί θα ξέρω ότι η προσφορά μου θα σώσει μια ζωή. Όταν δίνεις ένα αντικείμενο τζάμπα δεν προσφέρεις αλλά υποβιβάζεις την αξία της δημιουργίας σου. Οι συγκεκριμένοι πίνακες έγιναν με μεράκι, έχουν ένα συγκεκριμένο ύφος, σπαταλήθηκε πολύ χρόνος δουλειάς ενώ ξοδεύτηκαν υλικά και χρώματα. Φυσικά και έχω ανάγκη τα χρήματα. Τι λογική είναι αυτή; Ζωγραφίζω άρα έχω για να ζήσω; Και ένας πτυχιούχος επιστήμονας που είχε λεφτά και σπούδασε τι σημαίνει ότι πρέπει να δουλεύει τσάμπα απο εδώ και πέρα εις το όνομα της επιστήμης του μέχρι να τον καλέσουν από την κυβέρνηση; Αν ήταν έτσι όλοι θα ήμασταν εθελοντές. Αν δεν πουλήσω τους πίνακες δεν θα  μπορέσω να αγοράσω νέα τελάρα, χρώματα , πινέλα, νέφτι και βερνίκια και συνεχώς δεν θα μπορέσω να συνεχίσω το καλλιτεχνικό μου έργο. 

Αρέσει στα μέλη thanos293, anassa_ και σε ακόμα 1 μέλος.

Mileni

# 17 στις 7/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

και εδώ έχουμε ''γκαλερί''
όπου μπορείς να κάνεις την ...πρωτη σου έκθεση
αν ενδιαφέρεται κανείς για κάποιον πίνακα σου, θα βρεθεί και ο τρόπος να τον πάρει.
δοκίμασε... μέσα απο τα σχόλια μας ή τα λάικς, τουλαχιστον θα πάρεις μια ικανοποίηση,
πως αξίζει να εκφράζεσαι και μέσα απ' τα χρώματα, είτε πουλάς τους πίνακες, είτε όχι

https://www.sxeseis.gr/forum/42370/%CE%B2%CE%B1%CE%BB%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CF%83%CE%BF%CF%85-%CF%80%CE%B9%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%B1-%CE%B6%CF%89%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82.php

achinos

# 18 στις 7/8/2017
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.426

πάντως από κάτι λίγα που άκουσα απ αυτούς τους καλλιτέχνες που συμμετείχαν στην documenta, η αθήνα λέει, τους φαινόταν μεγάλη ευκαιρία κ πολύ φθηνή, το χιλιάρικο που δίναν ενοίκιο για ένα στούντιο στο κέντρο, δεν ήταν τίποτα μπροστά σ αυτά που δίναν στο βερολίνο.

Κ αναρωτήθηκα η πτωχή, τι καταπίστευμα πρέπει να χει κανείς για να μπορεί να είναι ένας αξιοπρεπής καλλιτέχνης.

Αρέσει στα μέλη Betty_83, tangerinedream

tangerinedream

# 19 στις 7/8/2017
author
Ανδρας / 49 / Σε διάσταση
Τουρκμενιστάν
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 3.579

...διάβασα τις σκέψεις όλων των φίλων εδώ και θα ήθελα και εγώ προσεκτικά να πώ την ιδέα μου, η οποία δεν είναι άλλη -και τίποτα περισσότερο- απο αυτό που έχω δεί να συμβαίνει σε διάφορα σημεία της Αθήνας...συνάντησα λοιπόν έναν δημιουργό στην Βάρκιζα -εκεί που έχει μια ωραία πλατεία που τελειώνει στη θάλασσα- να πουλά (και να εκθέτει έμμεσα!) τα έργα του με μικρές ετικέτες τιμής επάνω σε κάθε έργο του...κάθησα αρκετή ώρα και παρατήρησα τα έργα του, μιλήσαμε και τελικά αγόρασα κάποιο...επίσης, αρκετές φορές στην Πλάκα και στο Μοναστηράκι στη διάρκεια των χρόνων, έχω συναντήσει διάφορους δημιουργούς που μάλλον για τους λόγους που εκτίθονται εδώ, αποφάσισαν και αυτοί να κινηθούν με αυτό τον τρόπο!!!  ...άν και εγώ ήμουν δημιουργός με αυτή την τέχνη, θα επέλεγα αυτό τον τρόπο έκθεσης και πώλησης των έργων μου...είναι ένας απλός, άμεσος  και αληθινός τρόπος...
...αυτά καλή μας φίλη τα αναφέρω απλά σαν μια ιδέα -όχι και τοσο σπουδαία βέβαια- με κάθε επιφύλαξη και με σεβασμό στην υψηλή τέχνη σου!!! :-)

giorgos170

# 20 στις 7/8/2017
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 6.911

Το κείμενο σας δεν μπορεί να αναγνωριστεί ως κείμενο που γράφει και τραγούδια

https://www.youtube.com/watch?v=3O6rTTWdZis

https://www.youtube.com/watch?v=3O6rTTWdZis

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)