Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Απιστια

Σελίδα : 1

Eleana223

# 1 στις 8/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Απιστια

Λοιπόν. Θέλω τη συμβουλή σας για το πως να αντιδράσω. Ήμουν δύο χρονια με ένα αγόρι Πρώτη μου σχέση και όπως ισχυριζόταν και δική του. Τους πρώτους μήνες που ήμασταν μαζί ήταν πολύ τρυφερός μου έλεγε ότι του λείπω πολύ έκλαιγε μπροστά μου γιατι έλεγε ότι δε θέλει να είμαστε μακριά και μου έλεγε συνέχεια ότι με αγαπάει από την αρχή. Εγώ ένιωθα πράγματα για αυτόν αλλά ήμουν πιο χαλαρή και συγκρατημένη. Λίγους μήνες πριν κλείσουμε ένα χρόνο πήρε ένα σταυρό και μου ορκίστηκε ότι θα με αγαπάει για πάντα και μάλιστα μου έκανε πρόταση γάμου με κανονικό δαχτυλίδι... Βέβαια αυτό έμεινε μεταξυ μας. Εγώ εκείνη την περίοδο έκανα παρέα με μια κοπέλα. Εν τω μεταξύ το αγόρι μου γκρινιαζε γιατί έλεγε ότι τον παραμελω καθώς δεν έβγαινα μόνο μαζί του. Όταν σταμάτησα να κάνω παρέα μαζι της με έκανε να νιώθω τεραστιες ενοχές που τον "παραμέλησα" και από τότε άρχιζε να απομακρύνεται. Το δεύτερο χειμώνα που ήμασταν μαζί ήμασταν πιο απόμακρα σεξουαλικά αλλά ένιωθα έντονα ότι τον αγαπάω πολύ και βέβαια του είχα τυφλή εμπιστοσύνη. Αν και είχα διακρίνει ορισμένα αρνητικά στοιχεία όπως υπερβολικό εγωισμό και ρατσιστικές εκφράσεις τις προσπερνούσα γιατί είναι φυσικό όλοι να έχουμε αρνητικά. .. Τέλος πάντων ένα μήνα πριν χωρίσουμε είχα παρατηρήσει μια διαφορετική συμπεριφορά. Αρχικά σπαταλουσε πολλές ώρες στη δουλειά και ήταν διαρκώς κουρασμενος Έπειτα έκανε παρέα με ένα άτομο οχι πολύ "στα μέτρα του" Ξενυχτούσε είχε άλλαξει πολλές εξωτικές συντρόφους καπνιζε και έπινε αρκετά. Στην αρχή του έδειξα την αμφιβολία μου για αυτό το άτομο αλλά επειδή διαρκώς απαντούσε πως είναι "αδερφός" του κτλ σταμάτησα να γκρινιάζω . Έπειτα αφού διαπίστωσα πως μου έλεγε ορισμένα ψέματα όπως ότι κανόνισε να βγει ενώ έμενα μου έλεγε πως είμαι σπίτι είχε κρυφό κτλ, του είπα ότι έχω αντιληφθεί τι γίνεται κα αρνήθηκε τα πάντα λέγοντας πως είμαι παράλογη. Αργότερα με γνωρισε στο φιλο του ο οποίος με φλέρταρε μπροστά του και εκείνος αδιαφορουσε. Αφού η κατασταση συνεχιζοταν μάζεψα τα ακριβά δώρα μεταξύ των οποίων ένα iPhone 6 του τα επέστρεψα και χωρίσαμε. Γυρνώντας σπίτι σχεδόν βεβαιωμενη για την απιστία μπήκα απρεπως στο φβ του και αντικρισα μηνύματα με φίλους του αναφερόμενα σε άλλες γυναίκες φωτογραφίες και βίντεο φιλώντας μια κοπέλα σε οίκο ανοχής και αναφορές σε χάπια δυσεύρετα στην περιοχή μας με ψυχολογική και σωματική δραση (τον τελευταίο καιρό κουραζοταν εύκολα είχε απλανές βλέμμα και γελούσε χωρίς λόγο). Εκνευρισμένη και χωρίς συνείδηση του εαυτού μου βρήκα μια δικαιολογία για να έρθει σπίτι τον κλείδωσα μέσα και του έδειξα τις φωτογραφίες στον υπολογιστή. Ευτυχώς που η μαμά μου ήταν μπροστα και περιοριστηκα στα λόγια. Ο ίδιος όσο του μιλούσα γελούσε δε με κοιτούσε στα μάτια και δε ζήτησε καθόλου συγγνώμη. Τέλος ο πατέρας μου επενέβη και τον έβρισε άσχημα. Επειτα με τη παρέμβασή της μάνας μου έφυγε. Την επόμενη μέρα κατειλημμένη από θυμό έστειλα όχι και τόσο όμορφα μηνύματα στους φίλους του και του τηλεφώνησα απειλώντας τον . Επίσης έμαθα από την αδερφή του πως τα χάπια στα οποία αναφερόταν υποστήριξε αρχικά πως ήταν για σεξουαλική βοήθεια αλλά μετα είπε πως ήταν βιταμίνες.. Εγώ από τότε δεν του ξαναμιλησα και δεν τον έχω δει καθώς εκτελεί τη θητεία του. Ένα μήνα μετά παλεύω ακόμη να διαχειριστώ το θυμό μου και συναισθήματα μου είναι μπερδεμένα . Από τη μία επειδή νιώθω αγάπη όχι ερωτική θέλω να τον συγχωρησω αν και δεν τον ενδιαφέρει και εύχομαι να είναι καλά. Από την άλλη ο πληγωμένος εγωισμός μου με προκαλει να βρω τρόπους να τον εκδικηθώ. Έχω χάσει πλέον τον ύπνο μου είμαι απαισιόδοξη κλαίω και θεωρω τον εαυτό μου ανίκανο για οτιδήποτε. Ακόμη δυο μέρες αφού χωρισαμε βρεθηκα με ένα αγόρι πράγμα το οποίο αργότερα μετάνιωσα και κατάλαβα πως ήταν εντελώς ανώριμη η αντιδραση μου γενικά. Θέλω λοιπόν συμβουλές για το πως να προχωρήσω ευχαριστα στη ζωή μου και να ξεχάσω ο, τι συνέβη και με πλήγωσε τόσο. Επίσης πιστευεται πως η αποστολή ενός μηνύματος προς τον πρώην μου με τη δυσαρέστηση μου θα ήταν θεμιτή? Ευχαριστω για τον χρόνο σας.

panagiotismp90

# 2 στις 8/8/2017
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.623
'Aρεσαν+: 0%

αυτοσ σου εχει στειλει κατι απο κεινη την ημερα μεχρι σημερα?

achinos

# 3 στις 8/8/2017
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
'Aρεσαν+: 0%

πάει αυτός ο αρραβώνας, βρες άλλον.

matakiamou01

# 4 στις 8/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Η οικογενεια του ηδη τραβαει μεγαλο ζορι...εμπλεξε με παρεες...εσυ παλι καλα που το ανακαλυψες...αστο χαμενη υποθεση η σχεση αυτη...εισαι μικρη...προχωρα για αλλου...μην νιωθεις ενοχες που πηγες με αλλον..δες αν εχει καλα στοιχεια...οι ροζ πριγκιπες κρατανε για λιγο...οχι οτι δεν υπαρχουν...νιωσε οργη?θυμο?ομως μην τον βγαλεις στον επομενο δεν φταιει.

Rapunzel89

# 5 στις 13/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Θα ελεγα να μην κανεις τιποτα.Ναι οκ τον αγαπησες κ ησουν αληθινη, αλλα σιγα σιγα ο ιδιος αλλαξε κ δεν ηταν ο εαυτος του. Δηλαδη εκανε πραγματα ασχημα και ως προς τον ιδιο. Θα το καταλαβει αργοτερα...οταν δει οτι χανει τελειως τον εαυτο του. Εκτος κι αν παντα ηταν ετσι κ σε σενα δεν ειχε δειξει αυτου την πλευρα. Ψεμματα, κρυφα πραγματα κλπ δεν τα θελει κανενας. Κ καλα εκανες κ εφυγες για μενα.Κρατησου κ κανε υπομονη. Ξερω ποναει κ ισως να ποναει κ πολυ αλλα ελπιζω να σε βρισκουμε καλυτερα τωρα (γιατι προσωπικα τωρα ειδα ποτε εγινε η αναρτηση του θεματος σου κ πανε καποιες μερες)... Ισως,λεω ισως, να μιλησετε καποια στιγμη. Αλλα αν θελει ασε ο ιδιος να σε αναζητησει. Εκεινος ηταν φαουλ, οχι εσυ.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost