Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ποσα ακομη να αντεξω???

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

rosalinda88

# 1 στις 18/8/2017
author
Γυναίκα / 32 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 260
'Aρεσαν+: 0%

Ποσα ακομη να αντεξω???

Γεια σας. Αν δε θυμαστε την ιστορια μου χωρισα πριν 3 μηνες επειδη ο πρωην συζυγος μου ερωτευτηκε μια αρραβωνιασμενη. Ηταν επωδυνη ολη αυτη η φαση .μου ηρθε ξαφνικο. Τωρα προσπαθω να ξαναφτιαξω τη ζωη μου.να σηκωθω ξανα γιατι με τσακισε η ολη ιστορια.ειναι δυσκολο να σε.χωριζει καποιος ξαφνικα κ μετα να ναι μες την τρελλη χαρα κ να προχωραει με αλλη. Το ασχημο ειναι οτι δε δουλευω αυτο το καιρο.προσπαθω απελπισμενα να βρω δουλεια.εκτος απο το οικονομικο μου κανει κακο να καθομαι ολη μερα μεσα. Τα παιδια πηραν σχετικα καλα το χωρισμο γιατι ο πατερας τους ηταν ανθρωπος που δεν ασχοληθηκε ποτε μαζι τους. Χτες εμαθα κατι που με γονατισε.η αρραβωνιασμενη παρατα τον δικο της για να ειναι με τον πρωην αντρα μου κ αυτος φροντιζει ωστε ολοι στην οικογενεια του να την υποδεχτουν με ανοιχτες αγκαλες. Δεν ημουν προετοιμασμενη για κατι τετοιο .δε περιμενα ποτε να αφησει τον δικο της.ο πρωην μενει με τη μανα του .κανονιζει να την σπιτωσει μεχρι να βρουν κατι δικο τους. Μολις 3 μηνες μετα τον χωρισμο μας.προχωραει σοβαρα με αλλη ... εγω με τον χρονο θα το ξεπερασω .πρεπει να προχωρησω...τα παιδια? Μολις χωρισαν οι γονεις τους κ θα πρεπει να δουν τον πατερα τους με αλλη γυναικα.. δεν ειναι υπερβολικο αυτο? Κ γω θα πρεπει να καταπολεμισω οτι αυτη που μισω τοσο θα ακουμπαει οτι αγαπω περισσοτερο στον κοσμο.τα παιδια μου.
Αρέσει στο μέλος Koylis177

MeniosLeme

# 2 στις 18/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

δεν χρειαζεται να αντεξεις κατι. τα δυσκολα ηταν μεχρι να χωρισετε. στο θεμα των παιδιων, συμφωνηστε να τα αφησετε εξω απο τις προσωπικες σας σχεσεις με αλλους και τηρηστε το ευλαβικα προς το παρον.

οτι θα το ξεπερασεις ειναι το μονο σιγουρο. η ζωη θα σε παρει μαζι της και χαμπαρι δεν θα παρεις για ποτε θα το ξεπερασεις.

rosalinda88

# 3 στις 18/8/2017
author

Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα.δε θα ναι ενταξει στις υποχεωσεις τους τις οικονομικες εννοω.τα αλλα.δε με νοιαζουν αγαπη παιρνουν κ απο μενα τα παιδια οπως παντα.μονο εμενα ειχαν αλλα οικονομικα δε μπορω να τα αναλαβω μονη. Ξερω οτι θελει να κανει παιδι .δε θα

Εσεις οι αντρες οταν μπλεκετε με γυναικες δεν.εχετε νου για κατι αλλο

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από MeniosLeme

δεν χρειαζεται να αντεξεις κατι. τα δυσκολα ηταν μεχρι να χωρισετε. στο θεμα των παιδιων, συμφωνηστε να τα αφησετε εξω απο τις προσωπικες σας σχεσεις με αλλους και τηρηστε το ευλαβικα προς το παρον.

οτι θα το ξεπερασεις ειναι το μονο σιγουρο. η ζωη θα σε παρει μαζι της και χαμπαρι δεν θα παρεις για ποτε θα το ξεπερασεις.

MeniosLeme

# 4 στις 18/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από rosalinda88

Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα.δε θα ναι ενταξει στις υποχεωσεις τους τις οικονομικες εννοω.τα αλλα.δε με νοιαζουν αγαπη παιρνουν κ απο μενα τα παιδια οπως παντα.μονο εμενα ειχαν αλλα οικονομικα δε μπορω να τα αναλαβω μονη. Ξερω οτι θελει να κανει παιδι .δε θα

Εσεις οι αντρες οταν μπλεκετε με γυναικες δεν.εχετε νου για κατι αλλο

θα βρεις ενα καλο δικηγορο και θα εξασφαλισεις τη διατροφη σου. δεν μπορει να τη σκαπουλαρει ευκολα καποιος απο τη διατροφη. γινονται πολλα ναι αλλα σπανια να τη σκαπουλαρει (βασικα ποτε δεν συμβαινει, το πολυ να χρωσταει καποιος ενα ποσο και παλι θα πηγαινει ο κλητηρας περα δωθε, δε λεει).

και τη διατροφη σου θα σου πληρωνει και ολα. ας κανει κι αλλο παιδι δεν εχει καμια σημασια

rosalinda88

# 5 στις 18/8/2017
author

Αυτη τη στιγμη φαινεται ανεργος κ ας μην ειναι .μπορει να επικαλεστει κατι τετοιο για να αλλαξει τη διατροφη .επισης θελει να πληρωνω το σπιτι που μενουμε με τα παιδια.ειναι με δανεια.γιατι να πληρωνω ενα σπιτι που δεν ειναι δικο μου? Εχει το δικαιωμα να μας πεταξει εξω οταν τα παιδια γινουν 18

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από MeniosLeme

θα βρεις ενα καλο δικηγορο και θα εξασφαλισεις τη διατροφη σου. δεν μπορει να τη σκαπουλαρει ευκολα καποιος απο τη διατροφη. γινονται πολλα ναι αλλα σπανια να τη σκαπουλαρει (βασικα ποτε δεν συμβαινει, το πολυ να χρωσταει καποιος ενα ποσο και παλι θα πηγαινει ο κλητηρας περα δωθε, δε λεει).

και τη διατροφη σου θα σου πληρωνει και ολα. ας κανει κι αλλο παιδι δεν εχει καμια σημασια

matakiamou01

# 6 στις 18/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Φφφφ αυτό και αν είναι δύσκολο...παντως σε βλεπω ακόμη είσαι εκεί δυναμική...να σου προτείνω κάτι? Υπάρχει πιθανότητα να μπορέσεις να κάνεις κατι δικό σου? Αν ο πατέρας σου μπορεί να σε βοηθήσει οικονομικά να εχεις κάποιο περίπτερο? Μικρό μπακάλικακι? Με τα βασικά πράγματα για αρχή? Για να σταθείς στα πόδια σου όπως λες...Επισης γνωρίζεις από νοσηλευτική έτσι δεν είναι? Υπάρχουν γέροντακια που θέλουν έναν ανθρωπο να τους δώσει ένα νερό, ένα φαγητό γιατί δεν μπορούν...δεν σκέφτηκες κάτι τέτοιο? Αν θέλεις υπάρχει εργασία...το θέμα είναι θέλεις? Και πως έχεις φανταστεί τη ζωή σου?ακόμη και φυλαδια μπορείς να πας να μοιρασεις το 50αρικο την φορά το έχεις ...θέλεις ή ντρέπεσαι για την κοινωνία και σε νοιάζει τι θα πουν? Γιατί μας ρωτούσες πως είναι δυνατόν να θέλει μια που δεν είναι τόσο όμορφη...(λόγο εικόνας έχεις ενα νοιαξιμο).Πολύ δύσκολο αυτό που ζεις...αυτό που θα πω δεν είναι αντιποινα αλλά θα ήθελα να βγεις με εναν αντρα να το μάθει ο δικός σου(κκαλα πως στο καλό μαθαινονται όλα απορώ, τελικά πολλοί κακοθελητες υπαρχουν) να βρεθείς με αντροπαρεα να το μάθει ο πρώην να δούμε τι αντίδραση θα έχει...που εχει σπιτωσει την νυν...Όσο για τα παιδιά και την ψυχική τους υγεία...ας κάνει ότι θέλει έχεις απόλυτο δίκαιο ότι σε εσένα δεν έκανε έτσι, ότι ίσως σε εσένα δεν έδωσε όσα μπορεί να δώσει σε άλλη...απλά να θυμάσαι στο τέλος ολοι σκηβουν το κεφάλι και παραδεχονται τα λάθη τους.Πως θα νιώσουν τα παιδιά? Αν δεν τους μιλήσεις ασχήμα για τον πατέρα τους και τους αφήσεις μόνα τους να δουν το τι είναι...θα καταλάβουν πολλά και ίσως με τον τρόπο τους αποσυρθούν. Δεν είναι πως θα δουν τον πατέρα τους με αλλη ίσως και πολύ νεώτερη δίπλα του εσύ πως θα το δεις .Και εμένα θα με πληγώνε όλη αυτή η εικόνα...δεν ξέρω πως θα το διαχειριζομουν είναι πολύ δύσκολη η θέση καλά που έχεις τους γονείς σου και σε στηρίζουν τουλάχιστον στο οικονομικό και στα παιδιά .Αν δεν είχες κανέναν εκεί πραγματικά θα ήταν τεράστιο ζόρι.Εχεις τους φίλους σου τον περιγυρο σου για αυτό εισαι σχετικά καλά αν δεν είχες κανένα μα κανένα...τότε τι? Τότε δεν θα σκεφτοσουν ούτε με ποια είναι αφού εξ αρχής ήταν ένας αδιάφορος πατέρας όπως λες.Ας τον να ζήσει τον έρωτα του και την καψούρα του...να ξέρεις ότι θα τον ζήσει η κοπέλα (καλά τι είπαν οι γονείς της? Απορώ παλι)και μπορεί να μην της αρέσει , μπορεί να κάνει τα ιδια και χειρότερα ή μπορεί να τον στρώσει και να τον δεις διαφορετικό και πιο συνεπή στα παιδιά του.Παει με τον πρώην σου γιατί ο αρραβωνιαστικος της το έμαθε και την έστειλε.Χαζος τελικά δεν ήταν ο αρραβωνιαστικος...πιο έξυπνος από ποτέ στάθηκε.Δεν έχει λογικά άλλη επιλογή γιατί στανταρ έγινε βουκινο η κοπέλα και ο πρώην σου την μαζεψε.Τα παιδιά σου μπορεί και να μη τα ακουμπάει καμιά γυναίκα αφού όπως είπες δε πολύ νοιάζεται.Την απορριψη κάνεις δεν μπορεί να την δεχτεί τόσο εύκολα και τόσο απλά σε πονάει που σε απορριψε με αυτόν τον (αναδρο κατ εμε τροπο) κάθε μία στη θέση σου το ίδιο θα ένιωθε.Ο πρωην σου νομίζω ότι δεν ξέρει τι θέλει ζει την καψούρα αλλά μετά τι?Θα βρει μια άλλη να κερατώνει την νυν...Αν είχες δουλειά σίγουρα θα ήταν όλα διαφορετικά μην περιμένεις λοιπόν να εργαστείς κάπου...αν υπάρχει κάποιο χρηματικό ποσό άνοιξε κάτι δικό σου.

MeniosLeme

# 7 στις 18/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από rosalinda88

Αυτη τη στιγμη φαινεται ανεργος κ ας μην ειναι .μπορει να επικαλεστει κατι τετοιο για να αλλαξει τη διατροφη .επισης θελει να πληρωνω το σπιτι που μενουμε με τα παιδια.ειναι με δανεια.γιατι να πληρωνω ενα σπιτι που δεν ειναι δικο μου? Εχει το δικαιωμα να μας πεταξει εξω οταν τα παιδια γινουν 18

κατσε. φαινεται ανεργος και πηρε δανεια? ασε που εισαι και εσυ ανεργη οποτε παλι δικαιουσαι. μιλα με ενα δικηγορο να σου τα πει αναλυτικα αυτα. ασε οταν γινουν τα παιδια σου 18. μεχρι τοτε θα χεις φυγει και συ απο κει. και το σπιτι αν το πηρατε οσο ησασταν παντρεμενοι ανηκει και στους 2, ή τελοσπαντων μπορεις να διεκδικησεις το μισο- μπορει να κανω και λαθος. αλλα ρωτα ενα δικηγορο και θα τα ξεμπλεξεις αυτα

rosalinda88

# 8 στις 18/8/2017
author

Δεν εχω βοηθεια απο γονεις σε οικονομικο επιπεδο.ο πατερας μου μια συνταξη παιρνει .κ ουτε λεφτα στην ακρη να ανοιξω κατι.μεχρι το νοεμβριο εχω περιθωριο.κατι θα βρεθει.περιμενω απο 6 απαντησεις για δουλεια οι τρεις ειναι απο ασεπ κ οαεδ οι αλλες απο γνωστους. Κατι θα βρεθει.δε μπορει.ο αρραβωνιαστικος τωρα το σκ θα το μαθει.δεν το ξερει ακομα οτι θα τον χωρισει. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από matakiamou01
Φφφφ αυτό και αν είναι δύσκολο...παντως σε βλεπω ακόμη είσαι εκεί δυναμική...να σου προτείνω κάτι? Υπάρχει πιθανότητα να μπορέσεις να κάνεις κατι δικό σου? Αν ο πατέρας σου μπορεί να σε βοηθήσει οικονομικά να εχεις κάποιο περίπτερο? Μικρό μπακάλικακι? Με τα βασικά πράγματα για αρχή? Για να σταθείς στα πόδια σου όπως λες...Επισης γνωρίζεις από νοσηλευτική έτσι δεν είναι? Υπάρχουν γέροντακια που θέλουν έναν ανθρωπο να τους δώσει ένα νερό, ένα φαγητό γιατί δεν μπορούν...δεν σκέφτηκες κάτι τέτοιο? Αν θέλεις υπάρχει εργασία...το θέμα είναι θέλεις? Και πως έχεις φανταστεί τη ζωή σου?ακόμη και φυλαδια μπορείς να πας να μοιρασεις το 50αρικο την φορά το έχεις ...θέλεις ή ντρέπεσαι για την κοινωνία και σε νοιάζει τι θα πουν? Γιατί μας ρωτούσες πως είναι δυνατόν να θέλει μια που δεν είναι τόσο όμορφη...(λόγο εικόνας έχεις ενα νοιαξιμο).Πολύ δύσκολο αυτό που ζεις...αυτό που θα πω δεν είναι αντιποινα αλλά θα ήθελα να βγεις με εναν αντρα να το μάθει ο δικός σου(κκαλα πως στο καλό μαθαινονται όλα απορώ, τελικά πολλοί κακοθελητες υπαρχουν) να βρεθείς με αντροπαρεα να το μάθει ο πρώην να δούμε τι αντίδραση θα έχει...που εχει σπιτωσει την νυν...Όσο για τα παιδιά και την ψυχική τους υγεία...ας κάνει ότι θέλει έχεις απόλυτο δίκαιο ότι σε εσένα δεν έκανε έτσι, ότι ίσως σε εσένα δεν έδωσε όσα μπορεί να δώσει σε άλλη...απλά να θυμάσαι στο τέλος ολοι σκηβουν το κεφάλι και παραδεχονται τα λάθη τους.Πως θα νιώσουν τα παιδιά? Αν δεν τους μιλήσεις ασχήμα για τον πατέρα τους και τους αφήσεις μόνα τους να δουν το τι είναι...θα καταλάβουν πολλά και ίσως με τον τρόπο τους αποσυρθούν. Δεν είναι πως θα δουν τον πατέρα τους με αλλη ίσως και πολύ νεώτερη δίπλα του εσύ πως θα το δεις .Και εμένα θα με πληγώνε όλη αυτή η εικόνα...δεν ξέρω πως θα το διαχειριζομουν είναι πολύ δύσκολη η θέση καλά που έχεις τους γονείς σου και σε στηρίζουν τουλάχιστον στο οικονομικό και στα παιδιά .Αν δεν είχες κανέναν εκεί πραγματικά θα ήταν τεράστιο ζόρι.Εχεις τους φίλους σου τον περιγυρο σου για αυτό εισαι σχετικά καλά αν δεν είχες κανένα μα κανένα...τότε τι? Τότε δεν θα σκεφτοσουν ούτε με ποια είναι αφού εξ αρχής ήταν ένας αδιάφορος πατέρας όπως λες.Ας τον να ζήσει τον έρωτα του και την καψούρα του...να ξέρεις ότι θα τον ζήσει η κοπέλα (καλά τι είπαν οι γονείς της? Απορώ παλι)και μπορεί να μην της αρέσει , μπορεί να κάνει τα ιδια και χειρότερα ή μπορεί να τον στρώσει και να τον δεις διαφορετικό και πιο συνεπή στα παιδιά του.Παει με τον πρώην σου γιατί ο αρραβωνιαστικος της το έμαθε και την έστειλε.Χαζος τελικά δεν ήταν ο αρραβωνιαστικος...πιο έξυπνος από ποτέ στάθηκε.Δεν έχει λογικά άλλη επιλογή γιατί στανταρ έγινε βουκινο η κοπέλα και ο πρώην σου την μαζεψε.Τα παιδιά σου μπορεί και να μη τα ακουμπάει καμιά γυναίκα αφού όπως είπες δε πολύ νοιάζεται.Την απορριψη κάνεις δεν μπορεί να την δεχτεί τόσο εύκολα και τόσο απλά σε πονάει που σε απορριψε με αυτόν τον (αναδρο κατ εμε τροπο) κάθε μία στη θέση σου το ίδιο θα ένιωθε.Ο πρωην σου νομίζω ότι δεν ξέρει τι θέλει ζει την καψούρα αλλά μετά τι?Θα βρει μια άλλη να κερατώνει την νυν...Αν είχες δουλειά σίγουρα θα ήταν όλα διαφορετικά μην περιμένεις λοιπόν να εργαστείς κάπου...αν υπάρχει κάποιο χρηματικό ποσό άνοιξε κάτι δικό σου.

rosalinda88

# 9 στις 18/8/2017
author

Τωρα φαινεται ανεργος.οταν πηρε τα.δανεια ηταν καλα οικονομικα.δεν ειναι ανεργος.φαινεται ανεργος γιατι ειναι στο νομο κατσελη για να βγει μικρη η δοση. Ναι αυτο που ειπες για το σπιτι οτι δικαιουμαι το μισο το χω ακουσει.σιγουρα θα συμβουλευτω εναν δικηγορο 

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από MeniosLeme

κατσε. φαινεται ανεργος και πηρε δανεια? ασε που εισαι και εσυ ανεργη οποτε παλι δικαιουσαι. μιλα με ενα δικηγορο να σου τα πει αναλυτικα αυτα. ασε οταν γινουν τα παιδια σου 18. μεχρι τοτε θα χεις φυγει και συ απο κει. και το σπιτι αν το πηρατε οσο ησασταν παντρεμενοι ανηκει και στους 2, ή τελοσπαντων μπορεις να διεκδικησεις το μισο- μπορει να κανω και λαθος. αλλα ρωτα ενα δικηγορο και θα τα ξεμπλεξεις αυτα

rosalinda88

# 10 στις 18/8/2017
author

Αυτο πως το καταλαβες? Εγω το αντιθετο βλεπω.

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από matakiamou01
Φφφφ αυτό και αν είναι δύσκολο...παντως σε βλεπω ακόμη είσαι εκεί δυναμική...

MadameShuShu40

# 11 στις 18/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Το γεγονός ότι τα προβλήματα τρέχουν από τα μπατζάκια και εσένα ο νους σου είναι στον καημένο το αρραβωνιαρη που θα τον βρει τέτοια συμφορά το σ/κ είναι και για γέλια! !!

rosalinda88

# 12 στις 18/8/2017
author

Δεν ειναι ο νους μου εκει απλα εξηγουσα οτι δεν το ξερει ακομα.αν μιλας για κατι δε σημαινει οτι ο νους σου ειναι εκει. Απλα το ανεφερα κ προσεχε το στομα σου

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από MadameShuShu40
Το γεγονός ότι τα προβλήματα τρέχουν από τα μπατζάκια και εσένα ο νους σου είναι στον καημένο το αρραβωνιαρη που θα τον βρει τέτοια συμφορά το σ/κ είναι και για γέλια! !!

tzoulia59

# 13 στις 18/8/2017
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

οι συγκεκριμενες ερωτησεις που σου κανω εχουν παρα πολυ μεγαλη σημασια ,,,

1)αυτος δηλωνει ανεργος πως επιβιωνει ,,και πως μπορεις να αποδειξεις νομικα οτι εχει εισοδηματα 

2)εσυ πως επιβιωνεις αυτη την στιγμη μαζι με τα παιδια εφ οσον εισαι ανεργη

3)μενεις στο σπιτι το οποιο εχετε αγορασει με δανειο;το δανειο ποιος το απολπηρωνει και που βρισκει τα χρηματα ,,,

4)εχεις την στηριξη των γονιων σου ;και ηθικα 

ο πατερας λες παιρνει μονο μια συνταξη σε βοηθουν οι γονεις σου με τα παιδια ;

κατ αρχην να σε ενημερωσω για να ξερεις ευθεως και ρεαλιστικα οτι το πανηγυρι τωρα αρχιζει ,,,

και μην ακους αυτα που ειπαν καποιοι ουτε που θα καταλαβεις ποτε θα μεγαλωσεις τα παιδια σου ,,,

το οτι ο συζυγος σου βρηκε μια αρραβωνασμενη παντρεμενη ελευθερη λιγο μας ενδιαφερει σημασια εχει οτι βρηκε μια αλλη και εφυγε απο το σπιτι ,,,

κι οταν ο αντρας φευγει απο το σπιτι και σ αφηνει μονη σου με 2 παιδια παθαινεις την χειροτερη νιλα της ζωης σου και ειδικα στην εποχη αυτη της κρισης με τις αδειες τσεπες και τις χαμενες αξιες ,,,

λογικο και επομενο ηταν η αλλη να χωρισει τον δικο της και να συζησει η να παντρευτει και να κανει και παιδι ,με τον δικο σου ,,,

και μετα αυτος να βρει μια αλλη και να κανει εναν αλλο γαμο ενα αλλο παιδι και παει λεγοντας ,,,

δεν συμβαινει; 

συμβαινει και στις καλυτερες των οικογενειων να σε ενημερωσω ,,

στο δια ταυτα ,,

,εισαι πολυ νεα κι αυτο ειναι το μοναδικο  σου  οπλο,,,

για να το χρησιμοποιησεις ουτως ωστε κανοντας εξυπνες κινησεις να καταφερεις να μεγαλωσεις τα παιδια σου μ αξιοπρεπεια

κι οσο  το δυνατον με λιγοτερα προβληματα ,,

τα παιδια ειναι πληγωμενα δεν εισαι στην ψυχη τους για να ξερεις 

και θα πληγωθουν κι αλλο οσο περναει ο χρονος

και διαπιστωνουν οτι ο πατερας τους τα ξεχασε κι οτι ασχολειται πλεον με την νεα του οικογενεια και με αλλα παιδια ,,,

κι αυτο ειναι ενα αλλο κοματι που θα καλεσθεις ν αντιμετωπισεις οταν σκασουν αλλου ειδους προβληματα με τα παιδια ,,,

γι αυτο ειναι βασικο για αρχη να ζητησεις οπωσδηποτε βοηθεια απο τους γονεις σου ,,

να εχεις ανθρωπους δικους σου που θα νιαζονται και θα εμπιστευεσαι τα παιδια σου ,,

οικονομικα οτι μπορουν θα κανουν μια και ο πατερας σου μια συνταξη λες εχει ,,,

αλλα για αρχη ως που να δεις τι θα κανεις με την ζωη σου ειναι βασικη η στηριξη των γονιων σου ,,,

ψαξε να βρεις επειγοντως εργασια μην περιμενεις ασεπ οαεδ κλπ 

γιατι μπορει να περιμενεις για παντα ,,,

και μολις βρεις εργασια κοιτα να εξασφαλισεις διατροφη για τα παιδια σου νομικα ,

να πληρωσεις εναν δικηγορο και να κινησεις διαδικασια διατροφης 

,μην εμπιστευεσαι κανενος τις υποσχεσεις γιατι οι περισσοτεροι πατεραδες μετα την απομακρυνση του ταμειου δεν θελουν να ξερουν ,,,

και ειδικα οταν χτισουν νεες οικογενειες θα δαγκωνεις σιδερα οταν θα διαπιστωνεις οτι καθολου δεν θα ενδιαφερεται για τα δικα σου παιδια αν πεινανε ,,

συνεχιζεται ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από rosalinda88

Τωρα φαινεται ανεργος.οταν πηρε τα.δανεια ηταν καλα οικονομικα.δεν ειναι ανεργος.φαινεται ανεργος γιατι ειναι στο νομο κατσελη για να βγει μικρη η δοση. Ναι αυτο που ειπες για το σπιτι οτι δικαιουμαι το μισο το χω ακουσει.σιγουρα θα συμβουλευτω εναν δικηγορο 

Αρέσει στο μέλος archagellos

tzoulia59

# 14 στις 18/8/2017
author

κι αφου λοιπον βγαλεις διατροφη με τον νομο που θα την καταβαλει ακομη και μεχρι την αποπερατωση των σπουδων των παιδιων σου 

να δεις τι θα κανεις με την προσωπικη σου ζωη ,,,
ειναι παρα πολυ βασικο ,,,βασικοτατο να κοιταξεις να ισορροπησεις στην προσωπικη σου ζωη ,,,
ταυτοχρονα με το μεγαλωμα των παιδιων σου με την βοηθεια των γονιων σου 
και με την προσωπικη σου ισορροπια μονο ετσι θα τα καταφερεις ,,,
με οσο λιγοτερο κοστος ,,,
τα διαζυγια εχουν πονο και τρομερο κοστος ,,,αυτο μονοο ενας που το εχει βιωσει μπορει να σου το πληροφορησει ,,
τραβα και κανε αυτα που σου λεω και κοιτα να βρεις επειγοντως συντροφο ,,,θα σου λυσει το 50% των προβληματων σου ,,
κατι ρωτας για το δανειο και για το σπιτι ,,,
το σπιτι αγαπητη μου αν αυτος αποδειξει οτι το πληρωνει ο ιδιος το δανειο μπορει να το περασει σαν ιδιοκτησια στο ονομα του ,,,
εισαι κι εσυ συνιδιοκτητρια ;
κι αν ερθει στο ονομα του μπορει να σας βγαλει εξω ανα πασα στιγμη ,,,
και μην εκπλαγεις αν σου πει 
βγες γιατι εγω εχω τωρα αλλη οικογενεια ,,,κι εσυ πηγαινε στην μανα σου με τα παιδια ,,
προς το παρον μενετε εκει εσυ και τα παιδια σου αλλα ολα να τα εχεις κατα νου ,,,
το χειροτερο σεναριο ,,
επειδη σε βλεπω ελαφρως ρομαντικη ,,
σου ευχομαι καλη τυχη και δυναμη γιατι θα την χρειαστεις ,,,
και ποτε μην ξεχασεις οτι οι γονεις σου ειναι αυτοι που θα σου λυσουν πολλα προβληματα ,,

rosalinda88

# 15 στις 18/8/2017
author

Ζω απο τα λεφτα της διατροφης κ μου δινουν 100 ε το μηνα οι δικοι μου αλλα δε θα το κανουν για πολυ ακομα γιατι η μαμα μου σταματα την εργασια της.δε θελουν να στριμωχτουν για να με.βοηθουσουν κ ουτε εγω το απαιτω.ειναι δικα μου τα προβληματα.ο πρωην δουλευει κανονικα απλα φαινεται ανεργος. Οσον αφορα το σπιτι υπεγραψε οτι θα μενουμε μεχρι τα παιδια να γινουν 18.δηλαδη θελουμε αλλα.10.χρονια εεε μεχρι τοτε θα εχει τακτοποιησει τη ζωη του .δε θα περιμενει απο δω.κ το σπιτι ειναι με δανειο.αν θα το πληρωνει... ουσιαστικα της τραπεζας ειναι

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από tzoulia59

κι αφου λοιπον βγαλεις διατροφη με τον νομο που θα την καταβαλει ακομη και μεχρι την αποπερατωση των σπουδων των παιδιων σου 

να δεις τι θα κανεις με την προσωπικη σου ζωη ,,,
ειναι παρα πολυ βασικο ,,,βασικοτατο να κοιταξεις να ισορροπησεις στην προσωπικη σου ζωη ,,,
ταυτοχρονα με το μεγαλωμα των παιδιων σου με την βοηθεια των γονιων σου 
και με την προσωπικη σου ισορροπια μονο ετσι θα τα καταφερεις ,,,
με οσο λιγοτερο κοστος ,,,
τα διαζυγια εχουν πονο και τρομερο κοστος ,,,αυτο μονοο ενας που το εχει βιωσει μπορει να σου το πληροφορησει ,,
τραβα και κανε αυτα που σου λεω και κοιτα να βρεις επειγοντως συντροφο ,,,θα σου λυσει το 50% των προβληματων σου ,,
κατι ρωτας για το δανειο και για το σπιτι ,,,
το σπιτι αγαπητη μου αν αυτος αποδειξει οτι το πληρωνει ο ιδιος το δανειο μπορει να το περασει σαν ιδιοκτησια στο ονομα του ,,,
εισαι κι εσυ συνιδιοκτητρια ;
κι αν ερθει στο ονομα του μπορει να σας βγαλει εξω ανα πασα στιγμη ,,,
και μην εκπλαγεις αν σου πει 
βγες γιατι εγω εχω τωρα αλλη οικογενεια ,,,κι εσυ πηγαινε στην μανα σου με τα παιδια ,,
προς το παρον μενετε εκει εσυ και τα παιδια σου αλλα ολα να τα εχεις κατα νου ,,,
το χειροτερο σεναριο ,,
επειδη σε βλεπω ελαφρως ρομαντικη ,,
σου ευχομαι καλη τυχη και δυναμη γιατι θα την χρειαστεις ,,,
και ποτε μην ξεχασεις οτι οι γονεις σου ειναι αυτοι που θα σου λυσουν πολλα προβληματα ,,

rosalinda88

# 16 στις 18/8/2017
author

Κ συμφωνω μαζι.σου σε ολα.γι αυτο αγχωνομαι.δεν ειναι ανθρωπος να στηριχτω πανω του. Ας χωριζουνε δυο ανθρωποι πρεπει να ναι κ οι δυο γονεις.ειναι αδικια να υπαρχει μονο ο ενας. Μην τον κατηγορω κ αδικα.μεχρι στιγμης ειναι πολυ τυπικος.3 μηνες ομως περασαν .ειμαι πολυ σιγουρη οτι στο μελλον δεν θα ναι. Ειδικα τωρα που το παει πιο επισημα με την αλλη.ακομα δε βγηκε το διαζυγιο κ θελει παιδι. Ποσο ανωριμος .εδω δεν αγαπαει τα δικα του.τι φταινε αυτες οι ψυχες? Εγω εχω ηθικες αξιες κ στεκομαι στα παιδια μου οπως παντα αλλα ντρεπομαι κ νιωθω υπευθυνη που τους βρηκα τετοιο μαλακα πατερα κ ας ειμαι η σωστη κ αδικημενη της υποθεσης 

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από tzoulia59

οι συγκεκριμενες ερωτησεις που σου κανω εχουν παρα πολυ μεγαλη σημασια ,,,

1)αυτος δηλωνει ανεργος πως επιβιωνει ,,και πως μπορεις να αποδειξεις νομικα οτι εχει εισοδηματα 

2)εσυ πως επιβιωνεις αυτη την στιγμη μαζι με τα παιδια εφ οσον εισαι ανεργη

3)μενεις στο σπιτι το οποιο εχετε αγορασει με δανειο;το δανειο ποιος το απολπηρωνει και που βρισκει τα χρηματα ,,,

4)εχεις την στηριξη των γονιων σου ;και ηθικα 

ο πατερας λες παιρνει μονο μια συνταξη σε βοηθουν οι γονεις σου με τα παιδια ;

κατ αρχην να σε ενημερωσω για να ξερεις ευθεως και ρεαλιστικα οτι το πανηγυρι τωρα αρχιζει ,,,

και μην ακους αυτα που ειπαν καποιοι ουτε που θα καταλαβεις ποτε θα μεγαλωσεις τα παιδια σου ,,,

το οτι ο συζυγος σου βρηκε μια αρραβωνασμενη παντρεμενη ελευθερη λιγο μας ενδιαφερει σημασια εχει οτι βρηκε μια αλλη και εφυγε απο το σπιτι ,,,

κι οταν ο αντρας φευγει απο το σπιτι και σ αφηνει μονη σου με 2 παιδια παθαινεις την χειροτερη νιλα της ζωης σου και ειδικα στην εποχη αυτη της κρισης με τις αδειες τσεπες και τις χαμενες αξιες ,,,

λογικο και επομενο ηταν η αλλη να χωρισει τον δικο της και να συζησει η να παντρευτει και να κανει και παιδι ,με τον δικο σου ,,,

και μετα αυτος να βρει μια αλλη και να κανει εναν αλλο γαμο ενα αλλο παιδι και παει λεγοντας ,,,

δεν συμβαινει; 

συμβαινει και στις καλυτερες των οικογενειων να σε ενημερωσω ,,

στο δια ταυτα ,,

,εισαι πολυ νεα κι αυτο ειναι το μοναδικο  σου  οπλο,,,

για να το χρησιμοποιησεις ουτως ωστε κανοντας εξυπνες κινησεις να καταφερεις να μεγαλωσεις τα παιδια σου μ αξιοπρεπεια

κι οσο  το δυνατον με λιγοτερα προβληματα ,,

τα παιδια ειναι πληγωμενα δεν εισαι στην ψυχη τους για να ξερεις 

και θα πληγωθουν κι αλλο οσο περναει ο χρονος

και διαπιστωνουν οτι ο πατερας τους τα ξεχασε κι οτι ασχολειται πλεον με την νεα του οικογενεια και με αλλα παιδια ,,,

κι αυτο ειναι ενα αλλο κοματι που θα καλεσθεις ν αντιμετωπισεις οταν σκασουν αλλου ειδους προβληματα με τα παιδια ,,,

γι αυτο ειναι βασικο για αρχη να ζητησεις οπωσδηποτε βοηθεια απο τους γονεις σου ,,

να εχεις ανθρωπους δικους σου που θα νιαζονται και θα εμπιστευεσαι τα παιδια σου ,,

οικονομικα οτι μπορουν θα κανουν μια και ο πατερας σου μια συνταξη λες εχει ,,,

αλλα για αρχη ως που να δεις τι θα κανεις με την ζωη σου ειναι βασικη η στηριξη των γονιων σου ,,,

ψαξε να βρεις επειγοντως εργασια μην περιμενεις ασεπ οαεδ κλπ 

γιατι μπορει να περιμενεις για παντα ,,,

και μολις βρεις εργασια κοιτα να εξασφαλισεις διατροφη για τα παιδια σου νομικα ,

να πληρωσεις εναν δικηγορο και να κινησεις διαδικασια διατροφης 

,μην εμπιστευεσαι κανενος τις υποσχεσεις γιατι οι περισσοτεροι πατεραδες μετα την απομακρυνση του ταμειου δεν θελουν να ξερουν ,,,

και ειδικα οταν χτισουν νεες οικογενειες θα δαγκωνεις σιδερα οταν θα διαπιστωνεις οτι καθολου δεν θα ενδιαφερεται για τα δικα σου παιδια αν πεινανε ,,

συνεχιζεται ,,

tzoulia59

# 17 στις 18/8/2017
author

το αγχος ειναι μια φυσιολογικη αντιδραση του οργανισμου 

μπροστα στο αγνωστο τον φοβο και στις δυσκολιες

αλλα δεν βοηθαει ...για πολυ ,

,πρεπει να το διαχειριστεις 

μην σου κλονισει την υγεια ,,,

τωρα δεν κοιτας σ αυτη την φαση της ζωης σου μεσα σου αλλα εξω ,

,στην ζωη στην επιβιωση και πως θα σταθεις στην κοινωνια οσο καλυτερα 

με τα δυο σου παιδια 

αποδεξου οτι εχεις να δωσεις εναν αγωνα 

ο θεος πανω απ ολα να σου δινει υγεια και βαλε σε λειτουργια το μυαλο σου ,,,

οπως σου ειπα εχεις ενα πολυ δυνατο οπλο ,,τα νιατα σου ,,,

εχεις υγεια ενεργεια και μελλον ,,,

κι ολα τ αλλα αν τα χειριστεις οπως τα ειπα ολα θα πανε καλα ,,,

τα χρηματα της διατροφης ποσα ειναι ;

οι γονεις σου σου κρατουν τα παιδια ;

αν δεις οτι δεν πληρωνει την διατροφη κατ ευθειαν στο δικηγορο 

και να το περιμενεις αυτο ,,,υπαρχει ενδεχομενο ,,να ειναι ασυνεπης στο μελλον ,,

ειδικα οταν περασει καιρος και απομακρυνθει  και απο τα παιδια

ευχομαι να μην συμβει ,,

αλλα αν δημιουργησει νεες υποχρεωσεις και καινουρια ζωη θα σου δικιολογειται δρακους ,,,

δεν συζηταω για την ηθικη στηριξη των παιδιων ,,,

αυτο  ειναι ενα ακομη βασικο κεφαλαιο που ποναει ,,,

να κοιταξεις 

να εχεις μαζι του αν τα καταφερεις 

μια καλη επικοινωνια για χαρη των παιδιων 

ουτως ωστε να παιρνει τα παιδια συχνα και να περναει χρονο μαζι τους ,,,

καλο ειναι για τα παιδια για να ισορροπησουν ψυχικα ειναι βασικο ,,

ειναι απολυτως  απαραιτητη η ηθικη στηριξη ,,του πατερα τους τους δινει αυτοπεποιθηση και δυναμη ,,

το δανειο ας το πληρωνει ο ιδιος ,,αφου εχει θεσει αυτο σαν ορο να ειναι τα παιδια μεσα

ως τα 18 ,,

,εχει ο θεος ,,,

αν δεν καταφερει να το πληρωνει  θα σας παρουν το σπιτι

στην χειροτερη ,,

θα μεταφερθεις στους γονεις σου ,

η μπορει να αναλαβεις να πληρωνεις εσυ την δοση αν γινει μικρη ρυθμιση ,,,

μπορει να σε συμφερει καλυτερα απο το να πληρωνεις ενοικιο ,,,

και αν συμβει κατι τετοιο να το κατοχυρωσεις με συμβολαιογραφικη πραξη ,,οτι το δανειο το αποπληρωνεις εσυ 

σου λεω μερικες εναλλακτικες για να μην πελαγωσεις ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από rosalinda88

Ζω απο τα λεφτα της διατροφης κ μου δινουν 100 ε το μηνα οι δικοι μου αλλα δε θα το κανουν για πολυ ακομα γιατι η μαμα μου σταματα την εργασια της.δε θελουν να στριμωχτουν για να με.βοηθουσουν κ ουτε εγω το απαιτω.ειναι δικα μου τα προβληματα.ο πρωην δουλευει κανονικα απλα φαινεται ανεργος. Οσον αφορα το σπιτι υπεγραψε οτι θα μενουμε μεχρι τα παιδια να γινουν 18.δηλαδη θελουμε αλλα.10.χρονια εεε μεχρι τοτε θα εχει τακτοποιησει τη ζωη του .δε θα περιμενει απο δω.κ το σπιτι ειναι με δανειο.αν θα το πληρωνει... ουσιαστικα της τραπεζας ειναι

rosalinda88

# 18 στις 18/8/2017
author

Βασικα ειναι στον νομο κατσελη .που σημαινει ολα τα δανεια ειναι σουμα.αν δεν πληρωσει ενα πανε τα ολα.μου δινει 600 ε τα χουμε.συμφωνησει κ.εγγραφος αλλα απο το νοεμβριο που θα γινει το δικαστηριο θα πρεπει να πληρωνω το σπιτι που θα βγει γυρω σταβ200:ε. Γιατι ναα το πληρωνω ενω δε θα μεινει σε μας.? Ουσιαστικα ειναι σα να μου λεει θα σου δινω 400 ε.κ αν πληρωνω το σπιτι κ δεν πληρωνει τα δικα του δεν εχει νοημα.καθως στον νομο αυτο ολα τα δανεια γινονται ενα.σχεσεις με τα παιδια εχει τα βλεπει καθε μερα.το θελα κ γω αυτο.δεν ηθελα να κανονισουμε μερες που θα τα βλεπει.μπορω να βγαινω οποτε μου κανει κεφι.αυτο ειναι το μοναδικο καλο.οι γονεις μου μενουν απεναντι κ δεν εχουν προβλημα να μου ταβκρατανε ακομα κ σκ μπορω να λειψω.μου τα κραταει κ η πρωην πεθερα.τα λετρευει κ τα θελει συνεχεια κατω.ολη την ωρα τα θελει εκει. Εγω βεβαια δεν πολυβγαινω. Ειχα 3 βδομαδες να βγω.δεν εχω κ πολλες παρεες .τωρα προσπαθω να γνωρισω κοσμο. Δε με απασχολει ομως αυτο. Σημασια εχω βοηθεια με τα παιδια κ θα μπορω στο μελλον να κανω κ πραγματα για μενα.δουλεια να βρεθει κ ολα θα ρθουν 

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από tzoulia59

το αγχος ειναι μια φυσιολογικη αντιδραση του οργανισμου 

μπροστα στο αγνωστο τον φοβο και στις δυσκολιες

αλλα δεν βοηθαει ...για πολυ ,

,πρεπει να το διαχειριστεις 

μην σου κλονισει την υγεια ,,,

τωρα δεν κοιτας σ αυτη την φαση της ζωης σου μεσα σου αλλα εξω ,

,στην ζωη στην επιβιωση και πως θα σταθεις στην κοινωνια οσο καλυτερα 

με τα δυο σου παιδια 

αποδεξου οτι εχεις να δωσεις εναν αγωνα 

ο θεος πανω απ ολα να σου δινει υγεια και βαλε σε λειτουργια το μυαλο σου ,,,

οπως σου ειπα εχεις ενα πολυ δυνατο οπλο ,,τα νιατα σου ,,,

εχεις υγεια ενεργεια και μελλον ,,,

κι ολα τ αλλα αν τα χειριστεις οπως τα ειπα ολα θα πανε καλα ,,,

τα χρηματα της διατροφης ποσα ειναι ;

οι γονεις σου σου κρατουν τα παιδια ;

αν δεις οτι δεν πληρωνει την διατροφη κατ ευθειαν στο δικηγορο 

και να το περιμενεις αυτο ,,,υπαρχει ενδεχομενο ,,να ειναι ασυνεπης στο μελλον ,,

ειδικα οταν περασει καιρος και απομακρυνθει  και απο τα παιδια

ευχομαι να μην συμβει ,,

αλλα αν δημιουργησει νεες υποχρεωσεις και καινουρια ζωη θα σου δικιολογειται δρακους ,,,

δεν συζηταω για την ηθικη στηριξη των παιδιων ,,,

αυτο  ειναι ενα ακομη βασικο κεφαλαιο που ποναει ,,,

να κοιταξεις 

να εχεις μαζι του αν τα καταφερεις 

μια καλη επικοινωνια για χαρη των παιδιων 

ουτως ωστε να παιρνει τα παιδια συχνα και να περναει χρονο μαζι τους ,,,

καλο ειναι για τα παιδια για να ισορροπησουν ψυχικα ειναι βασικο ,,

ειναι απολυτως  απαραιτητη η ηθικη στηριξη ,,του πατερα τους τους δινει αυτοπεποιθηση και δυναμη ,,

το δανειο ας το πληρωνει ο ιδιος ,,αφου εχει θεσει αυτο σαν ορο να ειναι τα παιδια μεσα

ως τα 18 ,,

,εχει ο θεος ,,,

αν δεν καταφερει να το πληρωνει  θα σας παρουν το σπιτι

στην χειροτερη ,,

θα μεταφερθεις στους γονεις σου ,

η μπορει να αναλαβεις να πληρωνεις εσυ την δοση αν γινει μικρη ρυθμιση ,,,

μπορει να σε συμφερει καλυτερα απο το να πληρωνεις ενοικιο ,,,

και αν συμβει κατι τετοιο να το κατοχυρωσεις με συμβολαιογραφικη πραξη ,,οτι το δανειο το αποπληρωνεις εσυ 

σου λεω μερικες εναλλακτικες για να μην πελαγωσεις ,,

tzoulia59

# 19 στις 18/8/2017
author

χαιρομαι για σενα 

γιατι ολα αυτα που αναφερεις ειναι μια πολυ καλη βαση για να συνεχισεις να ζεις χωρις πολλα προβληματα και χωρις αυτον ,,,

τους γονεις σου να τους εχεις κοντα σου ,,,θα σου διευκολυνει παρα πολυ την καθημερινοτητα ,,,

με την πεθερα σου να διατηρησεις καλες σχεσεις δεν ειναι κακο θα βοηθησει σε πολλους τομεις αυτη η σχεση και για τα ιδια τα παιδια ,,,

καλα εκανες και συμφωνησες μαζι του  να τα βλεπει καθε μερα τα παιδια αν και πιστευω οτι αυτο σε βαθος χρονου θ αλλαξει ,,,

ωστοσο να κρατας καλη επικοινωνια μαζι του για να τα βλεπει οσο περισσοτερο ,,,γινεται ,,

επισης για το σπιτι που αναφερεις ,,,

εαν αυτος πληρωνει το δανειο των 200 ε οπως λες θα σου δινει εσενα 400 ,,,

αλλα αν δεν το πληρωνεις εσυ και το πληρωνει αυτος μπορει στην πορεια να προφασισθει οτι το πληρωνε ο ιδιος και να σε αναγκασει να φυγεις απο εκει ,,,

δεν ξερεις πως τα φερνει η ζωη ,,,

αν παιρνεις 400 ευρω +200 για το δανειο 

θα εισαι κοντα στην μητερα σου τα παιδια δεν θ αλλαξουν σπιτι 

και δεν θα περιπλανιεσαι σε ενοικιαζομενα που θα σου στοιχισουν περισσοτερ απο 200 ευρω

και το σπιτι τελος θα μεινει περιουσιακο στοιχειο στα παιδια ,,,

εκτος αν εχεις αλλο σπιτι ιδιοκτητο να μεινεις χωρις να πληρωνεις εξοδα και να σου μεινουν τα 600 ευρω ,,

αφου λοιπον εχεις καποια βασικα δεδομενα που τα θεωρω πολυ σημαντικα να κοιταξεις  να βρεις απο δω και περα δουλεια ,,,

εισαι πολυ νεα σε μια παραγωγικη ηλικια που προτιμαται απο πολλους εργοδοτες ,,

και μην επαναπαυεσαι στον οαεδ ασεπ κι αυτα τα οποια ειναι εξοχως δυσκολα να ελθουν ,,,

φιλους και παρεες μπορεις ταυτοχρονα να δημιουργησεις 

μονο να εισαι ανοιχτη ,,,

και να βγαινεις να μην κλεινεσαι ,,,

περνας την φαση σου το δεχομαι και ειναι δυσκολα αλλα μονο με την αντιδραση πετυχαινουμε πραγματα ,,,

και αν ερθουν οι φιλοι και οι παρεες

θα ερθει κι ο συντροφος 

αρκει να ειναι καλος και να τον νιωθεις διπλα σου να σ αγαπαει ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από rosalinda88

Βασικα ειναι στον νομο κατσελη .που σημαινει ολα τα δανεια ειναι σουμα.αν δεν πληρωσει ενα πανε τα ολα.μου δινει 600 ε τα χουμε.συμφωνησει κ.εγγραφος αλλα απο το νοεμβριο που θα γινει το δικαστηριο θα πρεπει να πληρωνω το σπιτι που θα βγει γυρω σταβ200:ε. Γιατι ναα το πληρωνω ενω δε θα μεινει σε μας.? Ουσιαστικα ειναι σα να μου λεει θα σου δινω 400 ε.κ αν πληρωνω το σπιτι κ δεν πληρωνει τα δικα του δεν εχει νοημα.καθως στον νομο αυτο ολα τα δανεια γινονται ενα.σχεσεις με τα παιδια εχει τα βλεπει καθε μερα.το θελα κ γω αυτο.δεν ηθελα να κανονισουμε μερες που θα τα βλεπει.μπορω να βγαινω οποτε μου κανει κεφι.αυτο ειναι το μοναδικο καλο.οι γονεις μου μενουν απεναντι κ δεν εχουν προβλημα να μου ταβκρατανε ακομα κ σκ μπορω να λειψω.μου τα κραταει κ η πρωην πεθερα.τα λετρευει κ τα θελει συνεχεια κατω.ολη την ωρα τα θελει εκει. Εγω βεβαια δεν πολυβγαινω. Ειχα 3 βδομαδες να βγω.δεν εχω κ πολλες παρεες .τωρα προσπαθω να γνωρισω κοσμο. Δε με απασχολει ομως αυτο. Σημασια εχω βοηθεια με τα παιδια κ θα μπορω στο μελλον να κανω κ πραγματα για μενα.δουλεια να βρεθει κ ολα θα ρθουν 

Αρέσει στο μέλος rosalinda88

panagiotismp90

# 20 στις 18/8/2017
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.623

τα πεθερικα σου τι λενε για την κατασταση?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε