Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ποσα ακομη να αντεξω???

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

kostan1972

# 21 στις 18/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

και μη χειρότερα!

(ρόζα, μην είσαι και τόσο σίγουρη ότι ο χωρισμός ήταν ξαφνικός... σαν φόνος εκ προμελέτης μου ακούγεται)

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από MadameShuShu40
Το γεγονός ότι τα προβλήματα τρέχουν από τα μπατζάκια και εσένα ο νους σου είναι στον καημένο το αρραβωνιαρη που θα τον βρει τέτοια συμφορά το σ/κ είναι και για γέλια! !!

silencee

# 22 στις 18/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...θα σου πρότεινα να μη θεωρείς δεδομένο πως οι χαρακτηρισμοί που εσύ αποδίδεις στον τέως σύζυγο (μαλ@@@ς) και στον εαυτό σου (σωστή κι αδικημένη) οπωσδήποτε θα ταυτιστούν με την άποψη των παιδιών καθώς θα μεγαλώνουν...

...για πολλοστή φορά δε μπορώ να καταλάβω όλη αυτή την έκπληξη και το ξάφνιασμά σου με την εξέλιξη του γάμου σου,όταν η ίδια σε προηγούμενα θέματα σου έχεις πει πως είναι προβληματικός από καιρό...άρα,πού θα κατέληγε αφού τα ζητήματά σας έμεναν άλυτα?

...δε μου είναι ξεκάθαρο,μα νομίζω πως δεν έχεις πάει ακόμη σε δικηγόρο για το θέμα της επιμέλειας που είναι εξαιρετικά βασικό να επικυρωθεί νομικά,κάνω λάθος?

...επίσης,θα πρότεινα να μην ασχολείσαι με τις εξελίξεις-ανακατατάξεις-αποφάσεις που λαμβάνει για την προσωπική του ζωή.Αν δεν τον ενδιαφέρει να υπηρετήσει τον πατρικό ρόλο με ο,τι αυτό συνεπάγεται,δε θα το κάνει,όπως και να έχει.Φυσικά,ισχύει και το αντίθετο.Είναι επιβαλλόμενο από τις καταστάσεις και τη θέση σου το να ασχοληθείς με σένα και τα παιδιά.

...τέλος,νιώθω πως κάπου μέσα σου υπάρχει μια μικρή ελπίδα 'μήπως και΄ που καταρρίπτεται με τα νέα δεδομένα.Μην την φορτώνεις στα παιδιά λέγοντας πως εσύ είσαι εντάξει με αυτά,αλλά εκείνα θα πληγωθούν.Αν ο καθένας σας είναι εντάξει στο ρόλο του ως γονιός,μια χαρά θα αποδεχτούν τα παιδιά σας τα καινούρια αδέρφια,είτε προέλθουν από εκείνον ,είτε από εσένα είτε κι από τους δυο.

rosalinda88

# 23 στις 18/8/2017
author
Γυναίκα / 32 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 260
'Aρεσαν+: 0%

Δεν ειναι δεμενη οικογενεια.ο πεθερος μου τα χει με τη γυναικα του αδερφου κ παρατησε τα παιδια του.γενικα ολο το σοι ειναι χυμα.τον καταλαβαινουν κ τον στηριζουν στο ονομα της αγαπης. Κ αυτη τη συμπαθουν γιατι ειναι κουμπαρα της ξαδερφης του οποτε την γνωριζαν απο πριν 

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από panagiotismp90

τα πεθερικα σου τι λενε για την κατασταση?

rosalinda88

# 24 στις 18/8/2017
author

Ξαφνικος για μενα.αυτος το προσχεδιαζε καιρο πριν .

Παράθεση:
Σχόλιο # 21 από kostan1972

και μη χειρότερα!

(ρόζα, μην είσαι και τόσο σίγουρη ότι ο χωρισμός ήταν ξαφνικός... σαν φόνος εκ προμελέτης μου ακούγεται)

rosalinda88

# 25 στις 18/8/2017
author

Εγω την εχω την επιμελεια κ εγγραφως

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από silencee

...θα σου πρότεινα να μη θεωρείς δεδομένο πως οι χαρακτηρισμοί που εσύ αποδίδεις στον τέως σύζυγο (μαλ@@@ς) και στον εαυτό σου (σωστή κι αδικημένη) οπωσδήποτε θα ταυτιστούν με την άποψη των παιδιών καθώς θα μεγαλώνουν...

...για πολλοστή φορά δε μπορώ να καταλάβω όλη αυτή την έκπληξη και το ξάφνιασμά σου με την εξέλιξη του γάμου σου,όταν η ίδια σε προηγούμενα θέματα σου έχεις πει πως είναι προβληματικός από καιρό...άρα,πού θα κατέληγε αφού τα ζητήματά σας έμεναν άλυτα?

...δε μου είναι ξεκάθαρο,μα νομίζω πως δεν έχεις πάει ακόμη σε δικηγόρο για το θέμα της επιμέλειας που είναι εξαιρετικά βασικό να επικυρωθεί νομικά,κάνω λάθος?

...επίσης,θα πρότεινα να μην ασχολείσαι με τις εξελίξεις-ανακατατάξεις-αποφάσεις που λαμβάνει για την προσωπική του ζωή.Αν δεν τον ενδιαφέρει να υπηρετήσει τον πατρικό ρόλο με ο,τι αυτό συνεπάγεται,δε θα το κάνει,όπως και να έχει.Φυσικά,ισχύει και το αντίθετο.Είναι επιβαλλόμενο από τις καταστάσεις και τη θέση σου το να ασχοληθείς με σένα και τα παιδιά.

...τέλος,νιώθω πως κάπου μέσα σου υπάρχει μια μικρή ελπίδα 'μήπως και΄ που καταρρίπτεται με τα νέα δεδομένα.Μην την φορτώνεις στα παιδιά λέγοντας πως εσύ είσαι εντάξει με αυτά,αλλά εκείνα θα πληγωθούν.Αν ο καθένας σας είναι εντάξει στο ρόλο του ως γονιός,μια χαρά θα αποδεχτούν τα παιδιά σας τα καινούρια αδέρφια,είτε προέλθουν από εκείνον ,είτε από εσένα είτε κι από τους δυο.

archagellos

# 26 στις 18/8/2017
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.331

Αγαπητη ,

σαφως η κατασταση σου ειναι λιγο εως πολυ πιεσμενη...απο πολλες πλευρες .
Προσπαθεις να τα παλεψεις ολα μαζι , ισως καλα κανεις . Αλλα καλο θα ειναι να αρχισεις να κλεινεις καποια θεματα ..ενα ενα .
σε πολλα με εχει καλυψει η Τζουλια 

Keep Walking 

MadameShuShu40

# 27 στις 18/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Επίσης η πλήρης αναφορά σου περί την οικονομική κατάσταση του πρωην και πως αυτή δικαιολογειται ώστε να μπορεί να έχει την προστασία που του προσφέρει ο νόμος Κατσέλη, είναι αδιακρισια το λιγότερο.

Η ανωνυμία του φορουμ δεν σε δικαιολογει να βγάζεις στη φόρα τα πάντα.

Πηγαίνε σε δικηγόρο και πραξε υπευθυνα.

Και σε ψυχολόγο για να σταθεις στα ποδια σου.

broomstick

# 28 στις 18/8/2017
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 2.517

μαγκας ο (πρωην)αντρας σου...

εδω εμας μας γεμιζεις με παραμυθια του στυλ πως θα δουν τον πατερα τους με αλλη???ενω το μονο που σε ενδιαφερει ειναι τα λεφτα απο την διατροφη???και ντεμεκ εκανες αιτησεις σε δημοσιο και οαεδ???μαλε βρασε...ξεκουνησου απο την πολυθρονα σου γιατι κατι παει λαθος στο βασιλειο σου

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από rosalinda88

Ποσα ακομη να αντεξω???αλλη ... εγω με τον χρονο θα το ξεπερασω .πρεπει να προχωρησω...τα παιδια? Μολις χωρισαν οι γονεις τους κ θα πρεπει να δουν τον πατερα τους με αλλη γυναικα.. δεν ειναι υπερβολικο αυτο? Κ γω θα πρεπει να καταπολεμισω οτι αυτη που μισω τοσο θα ακουμπαει οτι αγαπω περισσοτερο στον κοσμο.τα παιδια μου.

tzoulia59

# 29 στις 19/8/2017
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

η κοπελα ειναι αρκετα νεα (δεν ξερει )

και σε μια πολυ ευαλωτη φαση ,,και καλο ειναι να ειμαστε πιο ελαστικοι ,

οικονομικη ανεση δεν εχει 

και ελπιζει σε μια γνωμη τριτων  μεσα σ αυτο το συναισθηματικο και οικονομικο αδιεξοδο που περναει 

να της δειξουν μια χαραμαδα αισιοδοξιας ,,

το οτι ανεφερε δυο στοιχεια για την οικονομικη της κατασταση κι αυτης και του συζυγου της για να διευκολυνει την κουβεντα και να βγαλουμε  καλυτερα συμπερασματα για την κατασταση της 

δεν μαθαμε και τα απορρητα μυστικα του κρατους ,,,

ολη η ελλαδα ειναι χρεωμενη με  σπιτια στο νομο κατσελη και αμοιβεται με 600 ευρω διατροφη για 2 παιδια ,,,

απροσωπα ειναι ολα και κανεις ποτε δεν θα μαθει 

ποια ειναι η ροζαλιντα ,,,

ο δικηγορος κι ο ψυχολογος ειναι επιλογες που θα της λυσουν προβληματα αλλα να μπορει να τους πληρωνει 

κι απ οτι εχω καταλαβει το κοριτσι σ αυτη την φαση δυσκολευεται ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από MadameShuShu40

Επίσης η πλήρης αναφορά σου περί την οικονομική κατάσταση του πρωην και πως αυτή δικαιολογειται ώστε να μπορεί να έχει την προστασία που του προσφέρει ο νόμος Κατσέλη, είναι αδιακρισια το λιγότερο.

Η ανωνυμία του φορουμ δεν σε δικαιολογει να βγάζεις στη φόρα τα πάντα.

Πηγαίνε σε δικηγόρο και πραξε υπευθυνα.

Και σε ψυχολόγο για να σταθεις στα ποδια σου.

Αρέσει στο μέλος rosalinda88

tzoulia59

# 30 στις 19/8/2017
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

μπρουμυ θα ριξω την ηρεμοσκονη ,,,προσεξε ,,,και θα κοιμηθουμε ολοι ,,

και μην ξεστομιζεις ασχετα ,,

,ειχες διαζυγιο αγαπητε να μενεις  μονος με 2 ανηλικα παιδια υπευθυνη σου ...

και να καλεισαι να τα μεγαλωσεις 

μεσα σ αυτες τις αντιξοες συνθηκες της ελληνικης ζωης ,,,;

και να εχεις για πατερα στον αντιποδα εναν που μεσα σ ενα 3 μηνο σχεδιαζει να γινει γαμπρος και να κανει και αλλο παιδι ,,,

αν εσυ το εκλαμβανεις σαν συμφερον κι οτι την ενδιαφερει το χρημα μονο ,,,

αντε καλα ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από broomstick

μαγκας ο (πρωην)αντρας σου...

εδω εμας μας γεμιζεις με παραμυθια του στυλ πως θα δουν τον πατερα τους με αλλη???ενω το μονο που σε ενδιαφερει ειναι τα λεφτα απο την διατροφη???και ντεμεκ εκανες αιτησεις σε δημοσιο και οαεδ???μαλε βρασε...ξεκουνησου απο την πολυθρονα σου γιατι κατι παει λαθος στο βασιλειο σου

Αρέσει στο μέλος rosalinda88

Rapunzel89

# 31 στις 19/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τι μαλ... διαβαζω απο ορισμενους?Οτι δεν ποναει για τον χωρισμο της κ θελει μονο να εξασφαλιστει οικονομικα?!Κ να παει σε εναν δικηγορο κ κυριως σε ψυχολογο για να λυσει τα προβληματα της?! Ψιτ, ψευτομαγκες για χαλαρωστε λιγο. Να σας ευχηθω να χωρισετε μπας κ το νιωσετε στο πετσι σας η να πατε εσεις καλυτερα σε ψυχολογο?Ροζαλιντα περνας οντως δυσκολη φαση...1)Σε μεγαλο ποσοστο να εχεις διπλα σου τους δικους σου κ τα πεθερικα σου για τις υποχρεωσεις της καθημερινοτητας σου. Τωρα μπορεις να ανταπεξελθεις με τα παιδια,μετα αν εχεις δουλεια θα ειναι κομματακι δυσκολο. Οποτε χαιρομαι που υπαρχει κι αυτο κ ειναι κατι πολυ καλο.Προσπαθησε να το κρατησεις ως εχει...2)Κανε τα αδυνατα δυνατα να βρεις μια οποιαδηποτε δουλεια.Οντως μην περιμενεις πολλα απο ΟΑΕΔ κ προγραμματα.Εχε το σαν δευτερο ενδεχομενο παραλληλα με κανονικο ψαξιμο...3)Πηγαινε βρες κρυφα εναν δικηγορο.Πες του τα παντα με τα απαραιτητα χαρτια ωστε να σε καθοδηγησει...Αυτοι ειναι μεγαλα λαμογια λογω δουλειας κ εχουν δει πολλα.Μεχρι στιγμης ο αλλος ειναι οκ στα παιδια.Αν ανοιξει κ σπιτι οντως δεν θα μπορει...Ωστοσο πηγαινε εσυ να μαθεις τι δικαιουσαι κ σε τι πρεπει να εισαι ετοιμη.Εχεις το δικαιωμα. Αλλα μην φοβασαι οτι το σπιτι που μενεις θα φυγει απο τα χερια σου αμεσα...4)Για την ψυχολογια σου...οπου εμενε αυτο με ενδιαφερει. Ειναι ενας μαλ...κ μισος!!! Ετυχε.Τι να κανεις τωρα?! Δεν αλλαζει. Πονας κ υποφερεις...Δεκτο. Δωσε χρονο ομως στον εαυτο σου, ηρεμησε κ αστο να παει σιγα σιγα...γιατι δεν εισαι μονη σου.Οποτε φροντισε να κοιμασαι κ να τρως σωστα. Μαζι του κοψε καθε επαφη...προς το παρον..Σου κανει κακο να μαθαινεις,ειδικα τωρο κ ειδικα απο τριτους. Τα παιδια ας τα βλεπει μεσα απο τους γονεις σας. Μεχρι να δεις πως μπορεις να φτιαξεις κ την επικοινωνια σας, πραγμα που πρεπει να θελει κ ο ιδιος κ μεχρι στιγμης δεν το βλεπω κ πολυ σοι κ ειδικα με την γκομενα θα αλλαξει πολυ. Συνηθιζεται... Εσυ με τον καιρο φροντισε να εισαι οσο πιο καλα γινεται κ αφου εχεις βρει δουλεια κ εχεις ενημερωθει για το σπιτι βρε κ ενδιαφεροντα. Κ χαιρομαι που ξεκινησες να βρισκεις παρεες. Προς το παρον εισαι δυσκολα.Μην τα συζητας ολα αυτα μαζι τους. Να βγαινεις μαζι τους κ να χαλαρωνεις απο ολα. Να αλλαζεις λιγο παραστασεις γιατι τα ζεις εντονα. Να δημιουργησεις δλδ ενα πιο αναλαφρο κλιμα. Στο λεω γιατι κ οι διαπροσωπικες σχεσεις βοηθανε πολυ.Οσο για το οτι προχωραει τοσο γρηγορα...Κ να σ πω οτι ειχε σχεδιο δεν ξερω.Δεν ειμαι εκεινος. Να σ πω οτι κ η αλλη δεν ειναι καρ...λα θα σ πω ψεμματα. Τους αντρες που κερατωνουν τους δικαιολογω ως ενα σημειο οτι ειναι στην φυση τους κ δεν αλλαζει. Την αλλη σαν γυναικα δεν δικαιολογω που χωνεται σε μια οικογενεια. Αλλα ενα θα σου πω... οταν στηριζεις την ευτυχια σου σε δυστυχια αλλων σου γυρναει. Ροδα ειναι κ η ζωη μας δινει οτι αξιζουμε. Ποια νορμαλ γυναικα παει να φτιαξει την ζωη της (βλ. αρραβωνα) κ την διαλυει για εναν χωρισμενο με παιδια?! Οταν εκ φυσεως επιζητουμε σαν γυναικες την ασφαλεια κ εχοντας στο μυαλο μας να δημιουργησουμε κατι δικο μας?! Απο οσες ξερω, καμια. Μην σου κανει εντυπωση αν το διαλυσουν γρηγορα κ παρακαλει να γυρισει στον αρραβωνιαστικο της. Στο λεω απλα...αλλα μην στηριχτεις σε κανενα τετοιο ενδεχομενο. Προς το παρον να μην σε νοιαζει κ ουτε να σε πιανει περιεργεια για το τι θα κανουν μεταξυ τους.Προσωπικα ευχομαι ολοψυχα να βοηθησαμε κ να εισαι γρηγορα οκ κ καλα με την ζωη σου κ τα παιδακια σου.

rosalinda88

# 32 στις 19/8/2017
author
Ευχαριστώ για τις συμβουλές. Να προσθέσω ότι δεν έβγαλα στη φορά προσωπικά στοιχεία. Ούτε ο τόπος ούτε το όνομα μου είναι αληθής ούτε ανέφερα λεπτομέρειες για τον πρώην σύζυγό. Το μόνο που είπα ήταν κάποια γενικά στοιχεία για την οικονομική κατάσταση.

Rapunzel89

# 33 στις 6/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ροζαλιντα τι κανεις? Υπηρξε καμια εξελιξη?

rosalinda88

# 34 στις 20/10/2017
author

Οχι.οσον αφορα τη δικη μου ζωη  δεν αλλαξε κατι.ακομα ψαχνω για δουλεια κ προσπαθω να κανω νεες φιλιες.  Το θετικο ειναι το ξεπερασα το.ολο θεμα.ειμαι ηρεμη πια κ νιωθω καλα που τον ξεφορτωθηκα.αρχισα να ανακαλυπτω πραγματα που με εκανα.να.τον σιχαθω.οσον αφορα αυτον ειναι.ακομα τρελα ερωτευμενος κ ελπιζει οτι η αλλη θα χωρισει.αυτη τον κοροιδευει κ.του αποσπα.χρηματα .πως το κανει αυτο  να χει κ τους δυο κ να τρωει κ λεφτα δε μπορω να το καταλαβω. Ο.ερωτας τον εχει τυφλωσει. Πηγαινει με μια που πηγαινει με αλλον κ την πληρωνει κιολας.

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Rapunzel89
Ροζαλιντα τι κανεις? Υπηρξε καμια εξελιξη?

matakiaamoy

# 35 στις 24/10/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Rosalinda88 συγνωμη?διαβαζω καλα στο τελευταιο σου ποστ?εσυ δεν ελεγες οτι την πηγε στο σπιτι στο πατρικο του και οτι την κυκλοφωρει?τωρα πως ειναι με τον αρραβωνιαστικο?τι εγινε ρε σεις...οχι η τυπισα ειναι επαγγελματιας...απλα και κατανοητα.

Rapunzel89

# 36 στις 24/10/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Να μην σε αφορα το τι κανει.Ξερω δυσκολο αλλα αστο ως εχει...Εσενα κοιτα κ μονο κ το πως θα βγεις οσο πιο αλωβητη γινεται απο ολο αυτο κ πως θα ξανασταθεις στα ποδια σου.Τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο.Κ μετα...αστο το μετα...Δεν σε πιανει κανενας.

rosalinda88

# 37 στις 25/10/2017
author

Αρρωστησε. Του προεκυψαν προβληματα υγειας απο το αγχος. Στεναχωριεται πολυ γι αυτην που δεν τηννεχει εξ ολοκληρου. Εχουν ακομα σχεση κ.βρισκονται οταν λειπει ο.αλλος. ο.πρωην μου ειναι ζωον.πιστευει ακομα οτι η αλλη θα παρατησει τον αρραβωνιαρη κ της τα σκαει κανονικα.της κανει πολλα δωρα τα οποια η ιδια τα ζητα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από matakiaamoy
Rosalinda88 συγνωμη?διαβαζω καλα στο τελευταιο σου ποστ?εσυ δεν ελεγες οτι την πηγε στο σπιτι στο πατρικο του και οτι την κυκλοφωρει?τωρα πως ειναι με τον αρραβωνιαστικο?τι εγινε ρε σεις...οχι η τυπισα ειναι επαγγελματιας...απλα και κατανοητα.

Rapunzel89

# 38 στις 27/10/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ροζαλιντα,μην σε αφορα το τι κανει...Απορω δεν πληγωνεσαι?! Αστο,κ μην το ψαχνεις. Εσυ κοιτα να σταθεις στα ποδια σου κ να τον ξεχασεις.

rosalinda88

# 39 στις 31/10/2017
author

Ναι πληγωνομαι .καθε φορα που ανακαλυπτα κατι γινομουν κομματια αλλα θεωρω οτι μου κανε καλο γιατι καταλαβα τι ειναι.το ειδα με τα ιδια μου τα ματια.δε χωραει αμφιβολια κ ολα αυτα με εκαναν να τον σιχαθω κ να νιωσω οτι ειμαι τυχερη που γλιτωσα απο δαυτον κ οτι δεν εχασα κατι...τωρα που αρχιζω σιγα σιγα να χω προσωπικη ζωη σταματω να ψαχουλευω.

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από Rapunzel89
Ροζαλιντα,μην σε αφορα το τι κανει...Απορω δεν πληγωνεσαι?! Αστο,κ μην το ψαχνεις. Εσυ κοιτα να σταθεις στα ποδια σου κ να τον ξεχασεις.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost