Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πως θα ξερω αν απλα βαρεθηκε?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

JohnSnow1983

# 1 στις 29/8/2017
author
Ανδρας / 38 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Πως θα ξερω αν απλα βαρεθηκε?

Ειμαι παντρεμενος 7 χρονια και εχουμε 1 παιδακι. Τα τελευταια 2 χρονια ο ρυθμος συνευρεσεων επεσε δραματικα στο 1 φορα τη βδομαδα max,και αυτο πολλες φορες μετα απο γκρινια εκ μερους μου. Συνηθιζαμε να βρισκομαστε σχεδον καθε μερα. Το εχουμε συζητησει πολλες φορες και παντα λεει οτι τις καθημερινες ειναι πολυ κουρασμένη. Στο σπιτι γενικα τις περισσοτερες δουλειες τις κανω εγω και με το παιδι κυριως ειμαι εγω, εκεινη δειχνει οντως συνηθως καταβεβλημενη. Δεν εχει υπαρξει μεταξυ μας ποτε υπονοια για 3ο προσωπο και δεν εχουμε αλλάξει ιδιαιτερα εμφανησιακα απο το γαμο μας. Εγω την αγαπω και τη θελω παρα πολυ, ακομα και φαντασιωσεις εχω μονίμως με τη γυναικα μου. Ομως πρεπει να μαθω αν οντως απλα ειναι κουρασμενη-πιεσμενη η αν εχει ξεθωριασει ο ερωτας απο μερια της. Να πω επισης οτι εργαζεται 5ημερο 8αωρο, οποτε ισως οντως κουραζεται πολυ. Δεν πιστευω οτι υπαρχει αλλος αλλα κατι συμβαινει. Αν μπορειτε να πειτε μια γνωμη ισως ενα τρόπο που θα μπορουσα να καταλαβω αν με βαρεθηκε. Δεν δεχομαι να ειμαι αλλος ενας "Τον αγαπω αλλα σιχαινομαι το σεξ μαζι του πια". 

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

archagellos

# 2 στις 29/8/2017
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.453

man ,

Κοιτα το θεμα σου δεν ειναι και ευκολο ...και σιγουρα εχει πολλες παραμετρους 

Πρωτα απο ολα οταν υπαρχει μια τετοια συμπεριφορα ...Ναι υπαρχει αλλος . sorry Που στο λεω .
Δηλαδη , η γυναικα σου ...φενομενικα παντα ετσι 
Εχει μια υπεροχη οικογενεια .

Εχει αντρα που την αγαπει και την βοηθαει.

Εχει αντρα που ασχοληται με το παιδι .

Εχει αντρα που την ποθει συνεχεια .

Εχει δουλεια ( αλλοι πεινανε...)

και ...απλα ειναι κουρασμενη !!!

Οχι man ...κατι δεν κολλαει . Και πιστευω οτι το εχεις καταλαβει και εσυ .

Σαφεστατα οι γυναικες μετα τον τοκετο ...περνουν το ρολο της μητερα πολυ ποιο σοβαρα απο οτι περνουμε εμεις του πατερα ...Και κοβουν μαχαιρι καποιες παλιες καλες συνηθεις ...οπως το καθημερινο σεξ ...και ζητανε απο εμας να ειμαστε ποιο σοβαροι .

Το κοψιμο του σεξ απο μια γυναικα παντως σημαινει 
α..) το βρισκω αλλου

β..) Σε τιμωρω για κατι 
Κουραση και πονοκεφαλος και τετοια ...ειναι ...φρυδια μελατα κιολας .

Σοβαρη κουβεντα εφ ολης της υλης και να πεσουν οι μασκες . Διοτι εαν σε λιγο εσυ βρεις καμμια για να ξεχαρμανιαζεις ...θα εισαι το Οπανο...που βρηκε αλλη ... 
Οχι δεν παει ετσι .
Λυσε το θεμα τωρα 

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη thanos293, better_in_time και σε ακόμα 2 μέλη.

Paralia48

# 3 στις 29/8/2017
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.581

John, σου το εγγυώμαι: Δεν έχει άλλον. Είναι εξουθενωμένη και μην την πιέζεις. Θα ξανάρθει μόνο του.
Πόσο χρονών είναι το παιδί;
Μια φορά την εβδομάδα δεν είναι λίγο πάντως. Τα περάσαμε όλες αυτά.
 Καλά κάνεις και βοηθάς στις δουλειές.

Αρέσει στα μέλη JohnSnow1983, Betty_83

Enikos

# 4 στις 29/8/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 25.070

Μετα την παρελαση της 28 ης να αρχισει να ανησυχει ομως!!!

Λιγακι...οχι τιποτα σπουδαιο...

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από Paralia48

Μια φορά την εβδομάδα δεν είναι λίγο πάντως. 

siopi13

# 5 στις 29/8/2017
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Απαντήσεις: 2.197

Νεαρε , η εφ ολης της υλης  συζητηση που σε προτεινει ο Αγγελος ειναι ενα καλο ξεκινημα για απαντηση στα ερωτηματα σου και μια ξεκαθαρη κουβεντα ειναι παντα μια ανακουφιση για να γνωριζουμε που βαδιζουμε διχως να χανουμε χρονο  ...σφραγησε ομως την συζητηση αναφεροντας της τις φαντασιωσεις σου που ανηκουν σε αυτην !

Θα αντιληφθεις αρκετα με αυτη σου την αντιφαση Καλη τυχη να εχεις !!! 
Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, JohnSnow1983

Betty_83

# 6 στις 29/8/2017
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 970
Για θυμίστε μου...Το συζυγικό σεξ, είναι το είδος του σεξ που επιτρέπεται να παραχωρεί κάποιος με μισή καρδιά για α) να γλιτώσει την γκρίνια β) για να αποδείξει ότι όλα είναι οκ?
Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, somebody961 και σε ακόμα 1 μέλος.

Paralia48

# 7 στις 29/8/2017
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από Enikos

Μετα την παρελαση της 28 ης να αρχισει να ανησυχει ομως!!!

Λιγακι...οχι τιποτα σπουδαιο...

υποθέτω Κούλη, δεν έχεις παιδιά, ή τουλάχιστο όταν ήταν μικρά, δε ζούσες με τη μάνα τους. Ειδάλλως θα ήξερες πόσο άγχος είναι για μια μάνα και κυρίως εργαζόμενη. Μόνο το κοκό δεν προλαβαίνεις να σκεφτείς. Πού μυαλό και για γκόμενο!

Αρέσει στο μέλος Betty_83

Enikos

# 8 στις 29/8/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Η μακροχρονια αποχη, ειναι κατι φυσιολογικο ασουμε?

Εγω τουλαχιστον επαφτου απαντησα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Betty_83
Για θυμίστε μου...Το συζυγικό σεξ, είναι το είδος του σεξ που επιτρέπεται να παραχωρεί κάποιος με μισή καρδιά για α) να γλιτώσει την γκρίνια β) για να αποδείξει ότι όλα είναι οκ?

Enikos

# 9 στις 29/8/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Υποθετεις...

Και δεν ειναι ασφαλες για μια συζητηση.

Παράθεση:
Σχόλιο # 7 από Paralia48

υποθέτω Κούλη, δεν έχεις παιδιά, ή τουλάχιστο όταν ήταν μικρά, δε ζούσες με τη μάνα τους. Ειδάλλως θα ήξερες πόσο άγχος είναι για μια μάνα και κυρίως εργαζόμενη. Μόνο το κακό δεν προλαβαίνεις να σκεφτείς. Πού μυαλό και για γκόμενο!

Paralia48

# 10 στις 29/8/2017
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από archagellos

man ,

Το κοψιμο του σεξ απο μια γυναικα παντως σημαινει 
α..) το βρισκω αλλου

η μεγαλύτερη κοτσάνα που ακούστηκε ποτέ!

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, somebody961

Paralia48

# 11 στις 29/8/2017
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Betty_83

όχι βρε Μπέτυ, όχι! Αν δεν έχεις κέφι, δεν το κάνεις, όπως όλα τα σεξ!

Paralia48

# 12 στις 29/8/2017
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Enikos

Υποθετεις...

Και δεν ειναι ασφαλες για μια συζητηση.

είπα, υποθέτω. Δε σε ξέρω. και ήθελα να πω <<κοκό>>. Το διόρθωσα μετά

Betty_83

# 13 στις 29/8/2017
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη

Εξαρτάται τι ορίζει κανείς ως "φυσιολογικό". Για μένα είναι να το επιθυμούν πρωτίστως και οι 2. Τα υπόλοιπα έπονται του χαρακτηρισμού.

Απο όσο έχω δει Ενικέ, με την ξαδέρφη μου, που όταν δεν εργάζεται βρίσκεται καρφωμένη πάνω από ένα ζωηρό 3χρονο παιδί και έχοντας χαμηλό σίδηρο, αν την ρωτήσω για σεξ, θα νομίζει ότι της ζήτησα να προσδιορίσει το φύλο της. 

Και από άλλες γνωστές/συναδέφους τα ίδια.

Enikos

# 14 στις 29/8/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Δεν αντιλεγω, απλα εχουμε  δει τετοια σεναρια. Και για να ειναι ανησυχος εδω ο φιλος κατι θα ξερει.

Το ιδιο φυσικα ισχυει και αν ενας αντρας κανει αποχες τετοιου ειδους.

Εκτος κι αν ειναι τρολ, οποτε ολος δικος σου, δια τα περαιτερω. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Betty_83

Εξαρτάται τι ορίζει κανείς ως "φυσιολογικό". Για μένα είναι να το επιθυμούν πρωτίστως και οι 2. 

Απο όσο έχω δει Ενικέ, με την ξαδέρφη μου, που όταν δεν εργάζεται βρίσκεται καρφωμένη πάνω από ένα ζωηρό 3χρονο παιδί και έχοντας χαμηλό σίδηρο, αν την ρωτήσω για σεξ, θα νομίζει ότι της ζήτησα να προσδιορίσει το φύλο της. Και από άλλες γνωστές/συναδέφους τα ίδια.

Αρέσει στο μέλος Betty_83

Betty_83

# 15 στις 29/8/2017
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη

Ανεξαιρέτως τι είναι ο θεματοθέτης, 3 μέρες που κατέβηκε η ξαδέρφη μου, ψόφησα. Και μοιράσαμε το ντάντεμα. Η ίδια κοιμόταν όρθια. 

Ανησυχεί επειδή άλλαξε η συχνότητα και για να το εξηγήσει της πετάει ό,τι βρει. Εκτός από κατανόηση. 

Ουδέν κρυπτόν υπό την κοινή ζωή. Τουλάχιστον για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα. Μπορεί εκτός από κούραση να είναι και ήπια κατάθλιψη. Ψάξτε το και εκεί.

Fun_t_C

# 16 στις 29/8/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Κούκου ..τζα και νταχτιρντι!

Το δεν μου λείπει το σεξ είναι για γέλια...που το βρίσκει όμως ίσως δεν είναι! Η έλλειψη διάθεσης μήπως οφείλεται στο ότι δεν θέλει την νταντά του παιδιού της; Μένετε καθόλου τα δυο σας μόνα σπιτι η κι εκτός; Αυτό το τρίτο πρόσωπο .. μήπως είναι το παιδι μεσα στο σπίτι...οποτε όταν εσάς σας κάνει κούκου εκείνη δεν κάνει τζα;

agaph40

# 17 στις 29/8/2017
author
Γυναίκα / 69 / Διαζευγμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 698

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Paralia48

η μεγαλύτερη κοτσάνα που ακούστηκε ποτέ!

συμφωνω μαζι σου παραλια...αλλα ο archagellos μιλησε ως αντρας..και ως γνωστον ,οι αντρες ετσι λειτουργουν

panagiotismp90

# 18 στις 29/8/2017
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.782

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Betty_83

Ανεξαιρέτως τι είναι ο θεματοθέτης, 3 μέρες που κατέβηκε η ξαδέρφη μου, ψόφησα. Και μοιράσαμε το ντάντεμα. Η ίδια κοιμόταν όρθια. 

.

Δεν έχεις αντοχές θεία μπέτυ, πάει μεγάλωσες και τα φτυσες!

konstandinos73

# 19 στις 29/8/2017
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 295
φιλε μου ατενιζοντας τη παραλια θα σου πω τη γνωμη μου αν κ δεν εχω κανει μεχρι σημερα παντρεμενος η εχω διαγει 7ετη συμβιωση. η αποψη μου λοιπον ειναι η εξης: πολλα ζευγαρια -οχι ολα, αποφευγω τις απαιδευτες γενικευσεις πχ ολοι τα παιρνουν κ κατι παρομοιους λαικισμους απο αμορφωτους ,ακόμα κ με μεταπτυχιακα ανθρωπους- εχουν πεσει στο τελμα του συμβιβασμου. μια ζωη προβλεπομενη. χωρις τη παραμικρη ενταση. το βλεμμα της αγελαδας κ η καθημερινοτητα ετσι να κυλαει. εχω πολλα τετοια ζευγαρια στο μυαλο μου τα οποια θεωρω οτι το δικο τους αθλιο συμβιβασμο μεταφερουν στους απογονους τους. παραδειγμα:συμβιβασμενους πατεραδες που τους βλεπω να σερνουν -με περισσια χαρη- το καροτσακι του μωρου τους. θα μου πει κανεις τι κακο εχει η εικονα αυτη ρε φιλε? θα απαντησω κανενα κακο αν ομως δεν υποκρυπτονταν το εξης γεγονος: τη μη εκπληρωση των δικων τους ονειρων , των δικών τους στοχων ας μη τη...μεταφερουν ομως με το καροτσακι του μωρου τους. γιατι ακριβως αυτο συμβαινει. τη παταγωδη αποτυχια τους προσδοκουν να την αντιστρεψουν μεσω του παιδιου τους. αν απετυχαν αυτοι ομως θα πετυχει το τεκνο τους..κ βουρ τραβα το καροτσι κ βουρ οτι "τετοιο πανεξυπνο μωρο δεν ξαναγεννηθηκε σου λεω! " Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΜΕΤΡΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ. Ετσι κ στη περιπτωση σου θεωρω. η γυναικα σου ηδη συμβιβαστηκε. το ερωτημα ειναι εσυ τι κανεις. αφηνεις να περνα η ζωη ετσι μιζερα οπως τη περιγραφεις η δινεις αμεσα λυση? αυτονοητη η απαντηση. συζητας μαζι της κ παραδεχεται την αληθεια της. υπαρχει ελπιδα εκει. η συζητας κ παρακαλας ωστε να αλλαξει. η ψαχνεις να βρεις το τριτο προσωπο που ελαχιστη σημασια εχει αν υπαρχει. με μια διαφορα ομως. στη δευτερη κ τριτη περιπτωση αποδεικνυεις κ συ το ποσο συμβιβασμενα μετριος εισαι κ συνεχιζεις το μαμ κακα κ νανι της ζωης σου. στη πρωτη ομως σου ανοιγονται οι εξης λυσεις: η σωνεται η κοινη συμβιωση μεσω του αληθους διαλογου που δεν εχει στεγανα η παραδεχεσαι οτι το καραβι βουλιαζει αλλα εσυ οχι. διαλεγεις κ παιρνεις. κ τι μπορεις φυσικα.
Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

Paralia48

# 20 στις 29/8/2017
author
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από agaph40

συμφωνω μαζι σου παραλια...αλλα ο archagellos μιλησε ως αντρας..και ως γνωστον ,οι αντρες ετσι λειτουργουν

βρε Αγάπη, μην τους γενικεύεις. Ότι το πε@ς ενός άντρα δεν κάνει διαλείματα, είναι κατανοητό και καλό από μια άποψη, να είναι πάντα πρόθυμο....

αλλά όχι και να μεγαλώνεις το παιδί του, να είσαι πλήρως εργαζόμενη, να έχεις στο νου σου όλο το συντονισμό του νοικοκυριού και να ακούς ότι παίζεις με άλλον!!! Δηλαδή αν το έλεγε ο δικός μου αυτό, νομίζω ότι δε θα την γλύτωνε τη σφαλιάρα!

Αρέσει στα μέλη somebody961, ZHLIASOY και σε ακόμα 2 μέλη.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε