Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ποτέ δεν φταίει μόνο ο ένας.

Επιλέξτε σελίδα: (1-16)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

metalkid

# 1 στις 15/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Καλησπέρα σε όλους!!!

Γράφω εδώ παρόλο που δεν ξέρω κατα πόσο τελικά θα με βοηθήσει να ακούσω πολλές απόψεις. Αλλά επειδή θέλω να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα στο μυαλό μου θα ήθελα την ειλικρινή σας και μόνο αποψη επί του θέματος μου.Λοιπόν είμαι ένας άνθρωπος των άκρων και γενικά δεν κυριεύομαι από συναισθηματισμούς όμως αυτός ο χωρισμός με έχει ενοχλήσει και δεν ξέρω γιατί?Αν και έχω αρκετές άμυνες σαν άνθρωπος και έχω πάρα πολλες εμπειρίες η ιστορία που θα σας πω με έχει μπερδέψει και ενώ οι απόψεις διίστανται συνεχίζω να πιστευω ότι έχω δίκιο.Λοιπον, δεν είμαι των σχέσεων γενικότερα - μια σχεση στα 23 για ένα χρόνο-  όμως πριν καιρό γνώρισα μια κοπελα στο μέρος που έπαιζα κιθάρα γιατί είμαι μουσικός του δρόμου βεβαια παίζω και αλλού, και μου άρεσε πάρα πολυ εμφανισιακά και έτσι αν και λίγο δύσκολα στην αρχή τελικά καταλήξαμε στο σεξ. Η συγκεκριμένη κοπέλα δεν ήθελε να ξεκινήσει σχέση διότι όπως μου εκμηστηρεύτηκε στην αρχή δειλά και μετά μου ανοιχτηκε πολύ ότι είχε μια σχεση 5 χρόνια στην οποία όμως είχε κακοποιηθεί ψυχολογικά πολύ! Αυτό ήταν κάτι που με βόλεψε αρχικά γιατί δεν είμαι όπως είπα των σχεσεων. Έτσι λοιπόν ξεκινήσαμε σχέση για σεξ. Όμως η ανάγκη να της μιλάω ήταν πολύ μεγάλη και έτσι μιλάγαμε καθημερινα στο τηλέφωνο ύστερα από δική μου πρωτοβουλία εφόσον έλειπα εκτός πόλης λόγω του ότι έμενα αλλού.Με είχε παρακαλέσει να μην μιλάμε για τα προσωπικά μας διότι δεν αισθανόταν άνετα καθότι ως υπερσεξουαλικό ον εγω είχα πολλές περιπετειες. Όμως αρκετές φορές χωρίς να το καταλαβαίνω άρχισα να τα μοιράζομαι μαζί της παρόλο που έβλεπα πόσο ενοχλιόταν...συνεχίζαμε βεβαια τις σεξουαλικές μας σχέσεις.!!!Μου ειχε πει πολλές φορές ότι ενιωθε ερωτικά απεναντί μου και ότι θα έκανε προσπάθεια να γίνουμε φίλοι.! έτσι λοιπόν αρχισα να μοιράζομαι πιο πολύ αν και πάλι έβλεπα ότι δεν ήταν το καλύτερό της!Πέρασε έτσι 1,5 χρόνος , βγαίναμε μαζί, κάναμε σεξ, πηγαίναμε εκδρομές αλλά πάντα έβαζα τα όριά μου γιατί δεν ήμουν αυτό που λένε για δεσμεύσειςΜε είχε αλήθεια βοηθήσει πολύ σε πάρα πολλούς τομείς ακόμη και οικονομικά!Κάποια στιγμή όμως άρχισα να αντιλαμβάνομαι μια αλλαγή στασή της απεναντί μου όταν έκανα σχεση 4 μηνών με μια κοπέλα από Αγγλια και της τοχα γυρίσει πια στο πολύ φιλικό!Απομακρύνθηκε και δεν μου έστελνε μηνυματα. Την ρώτησα γιατί αυτή η αλλαγή και μου είπε ότι δεν το άντεχε τελικα όλο αυτό. Εγώ από εγωισμό η όπως θελετε πείτε το δεν έκοψα μαζί της την είχα αναγκή αλλά ποτε δεν κατάλαβα αυτή την ανάγκη. Έτσι όταν έφυγε η κοπέλα μου για Αγγλία , της ζήτησα να με φιλοξενήσει σπίτι της για 5 μέρες στην Κόρινθο..όπου δεν άντεξα και αποζήτησα το σεξ πάλι- και εκεί μου είπε τα εξής ¨΄΄ ότι έτρεφε πολλά συναισθήματα για μένα που τωρα τα κατάλαβε, αλλά ξέρει ότι δεν θα μπορούσε να μπει σε σχεση μαζί μου μετά από όλα αυτα, ότι κατανοεί δήθεν και καλά τον αστατο χαρακτήρα και δεν θέλει να με αλλάξει, ότι 'ομως με αγαπαει σαν ανθρωπο και όλες αυτές τις βλακείες ...και θεωρητικούμπες!'' Όμως εγω αντιλήφθηκα ότι όλα αυτά στον άνθρωπο αυτό είναι ένα ψέμα και ένα καλό παιχνιδάκι...Πόσο κορόιδο έπεσα και δεν κατάλαβα ότι με εκμεταλλευόταν για δικό της όφελος , για σεξ, για να με έχει από κοντά !!!Πώς ένας ανθρωπος που είναι φίλος σου μπορεί να σου κρύβει τα εσωψυχά του?και να σου το παίζει ότι δεν τρέχει τίποτα?Εκείνη επέμενε ότι έκανε λάθος και ζητησε συγγνώμη, της είπα ότι και εγώ την εκτιμούσα αλλά μέχρι εκεί και όπως όφειλα της είπα ότι για μενα δεν ελεγε τίποτα το μεταξύ μας περισσότερο από κάθε άλλη κοπέλα που έκανα σεξ. Και ότι ήμουν συναισθηματικά αλλού και το ήξερε και δεν έπρεπε να κάνει αυτή την συζήτηση . Πάνω στα νεύρα μου που ένιωσα μ!#!#@  της είπα ότι μάλλον δεν έφταιγε ο πρώην της αλλά αυτή για την κακή σχέση και ότι είναι πολύ ψευτικη και κομπλεξικη όταν αφήνει κάποιον να της ανοίγεται σαν φιλαράκι αλλά εκείνη έχει αλλα στο μυαλουδάκι της. και ότι είναι άσχημο να παίρνει δικαιώματα από εκεί που ποτέ δεν της ταχα δώσει. πόσο μάλλον να ζηλεύει...της είπα την αλήθεια ότι επαιρνα αυτό που μου έδινε σεξ και παρέα! Όταν μου είπε ότι νοιαζόταν για μένα εξού και με είχε βοηθησει οικονομικά της είπα ότι δεν ήξερα ότι όσοι αγαπανε χτυπανε όσαοι αλλοι κανουν ..αλλωστε δεν πληρωσε και μια περιουσια μην τρελαθούμε.Εκείνη όμως αντέδρασε πολύ άσχημα και με έβρισε πολύ άσχημα μου είπε να πάω να γ### και να μην την ξαναπλησιάσω ποτέ και ότι την πλήγωσα πολύ και άρχισε να κλαίει λέγοντας ότι εγώ πολλές φορές της ζήτησα να είμαστε μαζί αλλά εγώ της εξήγησα ότι δεν το εννοούσα ποτέ σοβαρα και ότι πλάκα κάναμε προφανως μεταξύ μας! μου είπε ότι είμαι πολύ κατωτερος του όσα είχε πλάσει στο κεφάλι της! και να τα μαζέψω και να φύγω. Εγώ εκείνο το βράδυ βγηκα με εναν φίλο μου και την άφησα σπίτι να ηρεμήσει, όταν γύρισα μου χε πακεταρει τα πράγματα και κοιμόταν...Ξαφνικά χτύπησε το κινητό της και ήταν αντρικό όνομα εκείνη ξύπνησε το έκλεισε και είπε ότι αυτό αφορα εκείνην!!Εγινα εξαλλος όχι από ζήλεια αλλά από απογοήτευση της υποκρισίας της.η άλλωτε ειλικρινης απεναντί μου! Ας γελάσω!!!Τουλάχιστον εγώ ήμουν ντόμπρος αν και σκληρός κυρίως όταν της χτύπησα την παλιά της ιστορια! αλλά έτσι όπως το βλέπω εγώ νομίζω είχα ένα μερίδιο δικαίου σε όλα αυτα!Εσείς δεν θα τσαντιζόσασταν αν κάποιος σας κοροιδευε?δεν θα νευριάζατε αν αυτός ο κάποιος ήταν φίλος σας?Αν του λεγατε τα πάντα ενώ εκείνος έκρυβε τις σχεσεις του?και ρωτώ...πόσο ξεπεσμός είναι για μια κοπέλα να βρίζει με τέτοιο χυδαιο τρόπο εναν άνθρωπο που όπως λεει αγαπησε...Έχω φτασει να την μισώ!! και έχω μετανιώσει που την εμπιστευτηκα...που εμπιστευτηκα έναν ΨΕΥΤΗ.σκεφτομαι να την πάρω και να της πω πως νιώθω .όλοι λενε όχι ..όμως πείτε μου δεν βλέπετε ότι καπου έχω δικιο και εγω?

archagellos

# 2 στις 16/9/2017
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.331
'Aρεσαν+: 0%

Man,

Οπως λεει και ο τιτλος του θεματος σου  " Ποτέ δεν φταίει μόνο ο ένας. " 

Αναφερεις στην αρχη οτι εχεις πολλες εμπειριες και αρκετες αμυνες .
Επισης αναφερεις οτι εισαι 19 ετων ...αλλα εχεις κανει μια σχεση στα ...23 σου !!! Παντως οσο και χρονων να εισαι ..καθε μερα μαθαινεις και κατι καινουργιο , βλεπεις και κατι καινουργιο ...ή καταλαβαινεις οτι το τοιχος που εχεις γυρω σου ( αμυνες ) ...δεν ειναι αρκετο .
Απο πλευρα σου εμπιστευτηκες αυτη την κοπελα και οπως αναφερεις την εμπιστευτικες ...Μαλιστα ... Απο την ιστορια σου δεν προκυπτει οτι στο ζητησε καποιος . 
Το εκανες απο μονο σου διοτι ...εσυ το ειχες αναγκη . Το ειχες καταλαβεις ...δεν το ειχες ...μονο εσυ ξερεις ...αλλα το ειχες αναγκη για να το κανεις ...χωρις να στο ζητησει κανεις .
Οι αμυνες σου και η πειρα σου που λες οτι εχεις ...τιποτα ...μηδεν ...
Μoiραστικες οτι ηθελες να μοιραστεις ...ειχες το σεξακι σου ...εκοβες οταν πλησιαζε κοντα ...ηρθε και η Εγγλεζα ...και ερχεσαι τωρα και κατηγορεις την αλλη οτι 4 μηνες που εσυ επαιζες αλλου...οτι μπορει να εκανε μια γνωριμια και δεν στο ειπε ?...γιατι να στο πει ?
Γιατι εχεις την αναγκη να στο πει . Ουσιαστικα η κοπελα δεν σου ειναι τιποτα ...το μονο που ειναι για σενα  ειναι ...

α..) Η ψυχολογο σου...διοτι σε αυτη μιλαγες ... και 

β) το σπερματοδοχειο σου ... 

και ζητας και τα ρεστα ?
Γιατι δεν σου ειπε κατι ? Γιατι δεν γουσταρε να στο πει ...Τελος 

Οπως εσυ ζητας να σεβεται τις ιδιαιτεροτητες σου ...ετσι και αυτη ζητα το ιδιο ...απλα τα πραγματα .
Ξανα δες το θεμα απο αλλη οπτικη man 

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη Betty_83, Dimitrispapad και σε ακόμα 6 μέλη.

broomstick

# 3 στις 16/9/2017
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 2.517

κοψε τις μ---κιες...πες ερωτευτηκα...γιατι ντρεπεσαι???οταν εχεις αναγκη εναν ανθρωπο καθημερινα ειναι ερωτας...ερωτας δεν ειναι μονο το παθος η φλογα το σεξουαλικο που σου βγαζει καποια γκομενα...ειναι το να θελεις να μοιραζεσαι πραγματα μαζι της...και δεν το εκανες μονο για τον εγωισμο αλλα γιατι την εμπιστευοσουν...και στο φιναλε για να υπερηφανευτεις...να κοκορευτεις...αλλα δυστυχως στην ζωη σου δεν ειχες με ποιον να τα μοιραστεις???βρεθηκε αυτη που μπορει να μην ηταν το σεξουαλικο σου εγω(να μην ηταν θεα στην ομορφια)αλλα σου γεμιζε την καρδια σου γι αυτο της ανοιχτηκες...

τα υπολοιπα ειναι απλως θεμα εγωισμου...και εφοσον αφου εισαι ο σουπερ γκομενος γιατι τοσο καιρο πηγαινες μονο με αυτην???τι σημαινει για σενα το δεν ειμαι των σχεσεων???παιρνω αλλα δεν δινω τιποτα???απατεωνας δηλαδη???

παρε ενα τηλεφωνο ζητα της συγνωμη και μην την ξαναενοχλησεις...και για να αναγκαστεις να το γραψεις σημαινει οτι καπου εχεις συναισθηματα...βρες τα και δεν θα χασεις

Αρέσει στα μέλη Betty_83, mili10 και σε ακόμα 5 μέλη.

somebody961

# 4 στις 16/9/2017
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από metalkid

Και ότι ήμουν συναισθηματικά αλλού και το ήξερε και δεν έπρεπε να κάνει αυτή την συζήτηση.

Πάντως μια ατυχία είναι γεγονός ότι την έχεις.

Σε πρόλαβε άλλος.

"Να απατάς τον άντρα σου, είναι συνηθισμένο
μα να απατάς τον εραστή, πού το 'χεις δει γραμμένο;
"

Αρέσει στα μέλη better_in_time, siopi13 και σε ακόμα 2 μέλη.
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

tzoulia59

# 5 στις 16/9/2017
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

οταν διαβαζω κατι τετοια τρεμω για το τι γυναικα θα γνωριει ο γιος μου ,,,

η αλλη π,,,διοταν ταυτοχρονα και με την σχεση της 5 χρονια και με τον κυριο ,,,

και οι δυο ειναι για την πλακα ,,,β διαλογης ,,,δεν συνεχιζω ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από metalkid

Καλησπέρα σε όλους!!!

Γράφω εδώ παρόλο που δεν ξέρω κατα πόσο τελικά θα με βοηθήσει να ακούσω πολλές απόψεις. Αλλά επειδή θέλω να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα στο μυαλό μου θα ήθελα την ειλικρινή σας και μόνο αποψη επί του θέματος μου.Λοιπόν είμαι ένας άνθρωπος των άκρων και γενικά δεν κυριεύομαι από συναισθηματισμούς όμως αυτός ο χωρισμός με έχει ενοχλήσει και δεν ξέρω γιατί?Αν και έχω αρκετές άμυνες σαν άνθρωπος και έχω πάρα πολλες εμπειρίες η ιστορία που θα σας πω με έχει μπερδέψει και ενώ οι απόψεις διίστανται συνεχίζω να πιστευω ότι έχω δίκιο.Λοιπον, δεν είμαι των σχέσεων γενικότερα - μια σχεση στα 23 για ένα χρόνο-  όμως πριν καιρό γνώρισα μια κοπελα στο μέρος που έπαιζα κιθάρα γιατί είμαι μουσικός του δρόμου βεβαια παίζω και αλλού, και μου άρεσε πάρα πολυ εμφανισιακά και έτσι αν και λίγο δύσκολα στην αρχή τελικά καταλήξαμε στο σεξ. Η συγκεκριμένη κοπέλα δεν ήθελε να ξεκινήσει σχέση διότι όπως μου εκμηστηρεύτηκε στην αρχή δειλά και μετά μου ανοιχτηκε πολύ ότι είχε μια σχεση 5 χρόνια στην οποία όμως είχε κακοποιηθεί ψυχολογικά πολύ! Αυτό ήταν κάτι που με βόλεψε αρχικά γιατί δεν είμαι όπως είπα των σχεσεων. Έτσι λοιπόν ξεκινήσαμε σχέση για σεξ. Όμως η ανάγκη να της μιλάω ήταν πολύ μεγάλη και έτσι μιλάγαμε καθημερινα στο τηλέφωνο ύστερα από δική μου πρωτοβουλία εφόσον έλειπα εκτός πόλης λόγω του ότι έμενα αλλού.Με είχε παρακαλέσει να μην μιλάμε για τα προσωπικά μας διότι δεν αισθανόταν άνετα καθότι ως υπερσεξουαλικό ον εγω είχα πολλές περιπετειες. Όμως αρκετές φορές χωρίς να το καταλαβαίνω άρχισα να τα μοιράζομαι μαζί της παρόλο που έβλεπα πόσο ενοχλιόταν...συνεχίζαμε βεβαια τις σεξουαλικές μας σχέσεις.!!!Μου ειχε πει πολλές φορές ότι ενιωθε ερωτικά απεναντί μου και ότι θα έκανε προσπάθεια να γίνουμε φίλοι.! έτσι λοιπόν αρχισα να μοιράζομαι πιο πολύ αν και πάλι έβλεπα ότι δεν ήταν το καλύτερό της!Πέρασε έτσι 1,5 χρόνος , βγαίναμε μαζί, κάναμε σεξ, πηγαίναμε εκδρομές αλλά πάντα έβαζα τα όριά μου γιατί δεν ήμουν αυτό που λένε για δεσμεύσειςΜε είχε αλήθεια βοηθήσει πολύ σε πάρα πολλούς τομείς ακόμη και οικονομικά!Κάποια στιγμή όμως άρχισα να αντιλαμβάνομαι μια αλλαγή στασή της απεναντί μου όταν έκανα σχεση 4 μηνών με μια κοπέλα από Αγγλια και της τοχα γυρίσει πια στο πολύ φιλικό!Απομακρύνθηκε και δεν μου έστελνε μηνυματα. Την ρώτησα γιατί αυτή η αλλαγή και μου είπε ότι δεν το άντεχε τελικα όλο αυτό. Εγώ από εγωισμό η όπως θελετε πείτε το δεν έκοψα μαζί της την είχα αναγκή αλλά ποτε δεν κατάλαβα αυτή την ανάγκη. Έτσι όταν έφυγε η κοπέλα μου για Αγγλία , της ζήτησα να με φιλοξενήσει σπίτι της για 5 μέρες στην Κόρινθο..όπου δεν άντεξα και αποζήτησα το σεξ πάλι- και εκεί μου είπε τα εξής ¨΄΄ ότι έτρεφε πολλά συναισθήματα για μένα που τωρα τα κατάλαβε, αλλά ξέρει ότι δεν θα μπορούσε να μπει σε σχεση μαζί μου μετά από όλα αυτα, ότι κατανοεί δήθεν και καλά τον αστατο χαρακτήρα και δεν θέλει να με αλλάξει, ότι 'ομως με αγαπαει σαν ανθρωπο και όλες αυτές τις βλακείες ...και θεωρητικούμπες!'' Όμως εγω αντιλήφθηκα ότι όλα αυτά στον άνθρωπο αυτό είναι ένα ψέμα και ένα καλό παιχνιδάκι...Πόσο κορόιδο έπεσα και δεν κατάλαβα ότι με εκμεταλλευόταν για δικό της όφελος , για σεξ, για να με έχει από κοντά !!!Πώς ένας ανθρωπος που είναι φίλος σου μπορεί να σου κρύβει τα εσωψυχά του?και να σου το παίζει ότι δεν τρέχει τίποτα?Εκείνη επέμενε ότι έκανε λάθος και ζητησε συγγνώμη, της είπα ότι και εγώ την εκτιμούσα αλλά μέχρι εκεί και όπως όφειλα της είπα ότι για μενα δεν ελεγε τίποτα το μεταξύ μας περισσότερο από κάθε άλλη κοπέλα που έκανα σεξ. Και ότι ήμουν συναισθηματικά αλλού και το ήξερε και δεν έπρεπε να κάνει αυτή την συζήτηση . Πάνω στα νεύρα μου που ένιωσα μ!#!#@  της είπα ότι μάλλον δεν έφταιγε ο πρώην της αλλά αυτή για την κακή σχέση και ότι είναι πολύ ψευτικη και κομπλεξικη όταν αφήνει κάποιον να της ανοίγεται σαν φιλαράκι αλλά εκείνη έχει αλλα στο μυαλουδάκι της. και ότι είναι άσχημο να παίρνει δικαιώματα από εκεί που ποτέ δεν της ταχα δώσει. πόσο μάλλον να ζηλεύει...της είπα την αλήθεια ότι επαιρνα αυτό που μου έδινε σεξ και παρέα! Όταν μου είπε ότι νοιαζόταν για μένα εξού και με είχε βοηθησει οικονομικά της είπα ότι δεν ήξερα ότι όσοι αγαπανε χτυπανε όσαοι αλλοι κανουν ..αλλωστε δεν πληρωσε και μια περιουσια μην τρελαθούμε.Εκείνη όμως αντέδρασε πολύ άσχημα και με έβρισε πολύ άσχημα μου είπε να πάω να γ### και να μην την ξαναπλησιάσω ποτέ και ότι την πλήγωσα πολύ και άρχισε να κλαίει λέγοντας ότι εγώ πολλές φορές της ζήτησα να είμαστε μαζί αλλά εγώ της εξήγησα ότι δεν το εννοούσα ποτέ σοβαρα και ότι πλάκα κάναμε προφανως μεταξύ μας! μου είπε ότι είμαι πολύ κατωτερος του όσα είχε πλάσει στο κεφάλι της! και να τα μαζέψω και να φύγω. Εγώ εκείνο το βράδυ βγηκα με εναν φίλο μου και την άφησα σπίτι να ηρεμήσει, όταν γύρισα μου χε πακεταρει τα πράγματα και κοιμόταν...Ξαφνικά χτύπησε το κινητό της και ήταν αντρικό όνομα εκείνη ξύπνησε το έκλεισε και είπε ότι αυτό αφορα εκείνην!!Εγινα εξαλλος όχι από ζήλεια αλλά από απογοήτευση της υποκρισίας της.η άλλωτε ειλικρινης απεναντί μου! Ας γελάσω!!!Τουλάχιστον εγώ ήμουν ντόμπρος αν και σκληρός κυρίως όταν της χτύπησα την παλιά της ιστορια! αλλά έτσι όπως το βλέπω εγώ νομίζω είχα ένα μερίδιο δικαίου σε όλα αυτα!Εσείς δεν θα τσαντιζόσασταν αν κάποιος σας κοροιδευε?δεν θα νευριάζατε αν αυτός ο κάποιος ήταν φίλος σας?Αν του λεγατε τα πάντα ενώ εκείνος έκρυβε τις σχεσεις του?και ρωτώ...πόσο ξεπεσμός είναι για μια κοπέλα να βρίζει με τέτοιο χυδαιο τρόπο εναν άνθρωπο που όπως λεει αγαπησε...Έχω φτασει να την μισώ!! και έχω μετανιώσει που την εμπιστευτηκα...που εμπιστευτηκα έναν ΨΕΥΤΗ.σκεφτομαι να την πάρω και να της πω πως νιώθω .όλοι λενε όχι ..όμως πείτε μου δεν βλέπετε ότι καπου έχω δικιο και εγω?

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

silencee

# 6 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από metalkid

δεν κυριεύομαι από συναισθηματισμούς   

αυτός ο χωρισμός με έχει ενοχλήσει 

έχω αρκετές άμυνες σαν άνθρωπος 

δεν είμαι των σχέσεων 

καταλήξαμε στο σεξ χωρίς να το καταλαβαίνω (έ?)

πάντα έβαζα τα όριά μου γιατί δεν ήμουν αυτό που λένε για δεσμεύσεις

έκανα σχεση 4 μηνών με μια κοπέλα από Αγγλια 

της τοχα γυρίσει πια στο πολύ φιλικό  

από εγωισμό η όπως θελετε πείτε το δεν έκοψα μαζί της

την είχα αναγκή  ποτε δεν κατάλαβα αυτή την ανάγκη

όπως όφειλα της είπα ότι για μενα δεν ελεγε τίποτα το μεταξύ μας περισσότερο από κάθε άλλη κοπέλα που έκανα σεξ.

ήμουν συναισθηματικά αλλού .είπα την αλήθεια ότι επαιρνα αυτό που μου έδινε σεξ και παρέα! 

της εξήγησα ότι δεν το εννοούσα ποτέ σοβαρα και ότι πλάκα κάναμε προφανως μεταξύ μας!

Εγινα εξαλλος όχι από ζήλεια

ήμουν ντόμπρος αν και σκληρός

την μισώ

έχω μετανιώσει που την εμπιστευτηκα...που εμπιστευτηκα έναν ΨΕΥΤΗ

...οφείλω να σου πω πως η επιμονή σου να μην ερωτευτείς την κοπελιά, με άφησε άφωνη...

...εφευρετικός νονός ονομάτων,βάφτισες κάθε  προκαλούμενο συναίσθημα κατά όπως σε βόλευε...

...έδωσες τη μάχη σου μέχρι τελικής πτώσεως...

...αλλά δεν απόφυγες τη δαγκωνιά...

...1000 δίκια σου δίνω...

...ως άντρας με τα χαρακτηριστικά σου,θα ήμουν κι εγώ 'τούρκος' μαζί της ...που την ερωτεύτηκα...

...ως γυναίκα,ελπίζω κι εύχομαι,έξω από το χορό,να σου είχα ετοιμάσει νωρίτερα τον ταξιδιωτικό σάκο...

panagiotismp90

# 7 στις 16/9/2017
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.623

Σε ξεζουμισε καλα καλα κ τωρα σε πεταξε σαν στυμενη λεμονοκουπα...

Αρέσει στο μέλος Betty_83

Rapunzel89

# 8 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν ξερεις τι σου γινεται κ εχεις μπερδεψει τα μπουτια σου. Ανωριμος στο φουλ, δεν ξερεις τι πραγματικα θελεις, εισαι αδικος κ εγωιστης. Χαιρομαι που λιγο σε εχει πειραξει. Ισως επρεπε κ καποιος να σε πειραξει κ σενα...Λες πως δεν κανεις σχεσεις... Η κανεις τελικα η δεν κανεις καθολου. Εγω αυτο ξερω. Λες οτι γνωρισες αυτη την κοπελα κ πως της ξεκαθαρισες απο την αρχη τι κ πως. Αυτο δεν προυποθετει καθημερινη επικοινωνια,ουτε αυτο το free που ειχατε να κρατησει κ 1,5 χρονο(συνηθως κρατανε λιγοτερο). Δηλ. δεν επρεπε να της μιλας κ να της ανοιγεσαι σαν ανθρωπος λεγοντας της για το παρελθον σου κ για την καθημερινοτητα σου κ να περιοριστεις καραθα στο σεξουαλικο κομματι κ μονο με ενα τηλ/μνμ μια στο τοσο με αραιες συναντησεις. Ωστοσο εσυ ενω δεν ειχες σχεση μαζι της αλλα κατι free οπως τονιζεις τοσες φορες στο κειμενο σου εκανες κανονικη σχεση με αλλη για 4 μηνες κ ισως κ να συνεχιζοταν κ με την ιδια το οτιδηποτε ταυτοχρονα. Βλεπεις για ποιο λογο εισαι ανωριμος κ δεν ξερεις τι πραγματικα θελεις?!Επισης, εισαι αδικος μαζι της... Λες πως ενιωθε ολα αυτα κ τα απεκρυψε απο εσενα κλπ κλπ κ οτι ειναι ψευτρα κ σε κοροιδεψε κ στο τελος εβγαλε εναν ασχημο χαρακτηρα κ συμπεριφορα. Σαν γυναικα θα σου μιλησω και μονο...Καμια γυναικα δεν καθεται να την πηδ... ο ενας κ ο αλλος κ ειδικα οπως εσυ εκεινη αν δεν ειναι κολλημενη η κ ερωτευμενη. Οποτε λοιπον το κοριτσι σε ηθελε κ μαλιστα πολυ, κ ισως μεσα της να ηλπιζε πως θα ησασταν μαζι καποια στιγμη. Καμια,μα καμια ομως δεν καθεται να ξεφτιλιστει ετσι στο υπογραφω αυτο. Με τα νερα σου πηγαινε κ απλα δεχοταν τους ορους σου κ ανεχοταν κ εσενα. Οταν λοιπον της ειπες οτι εκανες αλλη σχεση πως ηθελες να αντιδρασει ενω σε ηθελε? Εννοειται κ πως θα απομακρυνοταν κ η αληθεια ειναι οτι αυτο σε πειραξε πιο πολυ. Της ειχες κ ψιλοδεδομενη κ σε πειραξε π σταματησε να ασχολειται μαζι σου. Παραδεξου το. Οποτε ολα τα αλλα που αναφερεις περι συναισθηματων της κ αποκρυτη αυτων απο εσενα κ κοροιδια της προς το προσωπο σου ειναι κουραφεξαλα κ οι μεγαλυτερες παπατζες π εχω ακουσει ποτε μου.Για σενα τωρα να στο πω κ ελπιζω να μην μου παθεις κ τιποτα...Μια χαρα κανονικοτατη σχεση ειχες μαζι της για να τα κανεις ολα αυτα. Εσυ δεν το παραδεχοσουν στον εαυτο σου κ μονο. Κ επισης,ισως κ να την ψιλοερωτευθηκες. Δεν το περιμενες μεν,συνεβη δε.Κ γι αυτο τωρα σε καιει. Αλλα εισαι κ εγωιστης γιατι αντι να κατσεις να σκεφτεις αν την θελεις οντως πραγματικα κ τι μπορεις να κανεις για να διορθωσεις τα πραγματα εσυ θελεις να την παρεις τηλ κ να της τα χωσεις?Να βγεις κ απο πανω δηλαδη. Φιλε μου καλα σου λενε οι φιλοι σου,κατσε στα αυγα σου. Το μυαλο σου κ η σκεψη σου μου δειχνει εναν ανθρωπο που δεν κανει ευκολα με αλλον. Δες τα λαθη σου,γινε λιγο πιο νορμαλ...δεν εχουμε παθει κ τιποτα οσοι ειμαστε μονοι η κ σε κανονικες σχεσεις κ κυριως ειμαστε οντως νορμαλ...κ αστην στην ησυχια της να βρει τον δρομο της κ ενα παιδι που να της αρμοζει. Αστην να ηρεμησει...Δεν της αξιζεις.Την "τραβηξες" κ την κρατησες αρκετα.Οσο για τον πονο που εχεις τωρα...Κανε υπομονη κ θα περασει. Αλλα επρεπε να συμβει για να "νιωσεις" 2-3 πραγματα...

Natassaa

# 9 στις 16/9/2017
author
Γυναίκα / 44 / Διαζευγμένη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 555

Λαθος τιτλος

Θεματοθετη, μας παραπλανησες, αλλαξε τιτλο...βαλε: "Τα θελω ολα δικα μου, ΦΤΑΙΩ;" Κ. Τζουλια, εγω παλι τρεμω μη συναντήσω αντρες, που τους γαλουχισαν γυναικες-μανες, που βλεπουν αυτες τις γυναικες π...δεν συνεχίζω...
Αρέσει στα μέλη Betty_83, siopi13 και σε ακόμα 2 μέλη.

ZHLIASOY

# 10 στις 16/9/2017
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160
Πειραζει που δεν εχεις πουθενα δικιο κ το ξερεις?Πειραζει που δεν ξερεις τι θελεις κ πως το θελεις? Πειραζει που τελικα καλα εκανε κ σε εβρισε?Πειραζει που ενω δεν θες σχεση τελικα εκανες με την αγγλιδα?Πειραζει που εσυ την εκμεταλευτηκες?Πειραζει που βλεπω τοσο προκλητικο το ΕΓΩ ΣΟΥ..ΠΕΙΡΑΖΕΙ?
Αρέσει στα μέλη Betty_83, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 3 μέλη.

alisida

# 11 στις 16/9/2017
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.177

δεν ηθελες να κανεις σχεση,

ουτε εσυ ουτε εκεινη.Ομως εκανες με την αλλη κοπελα.Η γνωμη μου ειναι οτι εκεινη απλα πληγωθηκε που μαζι της δε σου βγηκε για σχεση .Ολα τα υπολοιπα ειναι χολες και μονο και δεν αξιζει τον κοπο να συνεχισετε τις χολες και να χαλασετε την ομορφη επικοινωνια που ειχατε .Εξαλλου το ειχατε συζητησει απο την αρχη.Μια απορια μονο : Η 4μηνη σχεση υπαρχει ακομα?? Γνωριζει την υπαρξη της αλλης ??
Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

metalkid

# 12 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ισως δεν είναι αντιληπτος tzoulia.. Οπ ς εγραψα παραπανω η κοπελα ΗΤΑΝ 5 χρονια με καποιον σε πολυ οπως ελεγε τραυματικη σχεση. Οταν την γνώρισα ηταν ηδη χωρισμενη 4 μήνες και ηθελε να συνέλθει οπως λεει και να πατησει στα ποδια της πρωτα προτου πληγωσει το εξιλαστηριο θυμα...Οχι δεν νομίζω να ερωτευτηκα δεν ξερω ισως ειναι που δεν καταβαλλω προσπάθεια με το γυναικείο φύλο γιατί προτιμώ το εφημερο.Δηλαδη σεξ και μεχρι κει ! Με την Αγγλιδα ομως ηταν αλλιως διοτι και αυτο εληξε αδοξα απο μεριας της. Εκει νομιζω ενιωσα. Και εκείνος ειχα αναγκη την φιλικη συμπαράσταση της κοπελιας ομως εκεινη ειχε αλλα σχεδια...ΣΧΕΔΙΑ για την παρτη της τα ονομαζω και διπροσωπια.Αυτό πουμεχει ενοχλησει ειναι οτι δεν ανελαβε τις ευθυνες της να πει ναι ρε φταιω. Και κυρίως το βρισιμο που μου έριξε . Οταν ερωτηθηκα αν την αγαπησα εγω άπλα απαντησα κυνικα αν και ρεαλιστικα οτι ηξερες τι ηθελα απο σενα τιποτα περισσότερο. Ηθελα μια φιλη!! Αλλα μαλλον αυτα ειναι υψηλα γράμματα.Γιατι οι γυναικες βλεπετε ερωτα οπου δςν υπαρχει γιατι σας βολεύει. Και οποτε αας ξεβολευει βριζετε τα θυματα γυρω σας...Επισης οταν μου πακεταρε τα πράματα της ειπα οτι σχεδον την μισώ μετα απολα αυτα κ οτι οντως ειμαστε εκ μετρου αντιθετοι σαν ανθρωποι κ εκεινη ειπε :" ισως επειδη εγω ξερω να αγαπώ " Αλλά δεν σας αρεσει η αλήθεια. ..Την ωραιοποιειται καθότι σας συμφερει.Αλλωστε οσο ασχημο κ αν ακουστεί ηταν πολυ γειωνενη για μένα. ..πολυ ΝΟΡΜΑΛ να το πω Η ηλικια μου ειναι 28+ μιας και ερωτηθηκα!!!

metalkid

# 13 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Silence...η γνωμη σου είναι σεβαστή. Ομως συνεχίζω να λεω οτιβη αληθειαβειναι εκεί κατάματα και κάλο ειναι να την βλέπετε. Οταν εγώ ειμαιβαπολυτα ξεκάθαρος και εσυ δεν εχεις προβλημα με αυτό τοτε ως φιλος ναι οφειλεις να ακους και τα ερωτικα του αλλου.Αλλα οι γυναικες ειστε πολυβκαλες ηθοποιοι...αλλα λετε αλα εννοείται απλα Τα πράγματά.!!!Αν ηταν στήριγμα γ μενα ας ηταν αυτα δεν τα χτυπαμε. Επιλογή της. Ομως οι άνθρωποι που σε αγαπανε ξερω χαίρονται με την χαρά σου οχι να σκέφτονται να μην πας μπροστά για δικο τους όφελος

silencee

# 14 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτό,το κρατώ,ως άνθρωπος,κι έτσι,κι αντίστροφα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Natassaa

Λαθος τιτλοςτρεμω μη συναντήσω αντρες, που τους γαλουχισαν γυναικες-μανες, που βλεπουν αυτες τις γυναικες π...δεν συνεχίζω...

silencee

# 15 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

metalkid,

οι άνθρωποι δεν είναι σαν τα τετράδια να τους κολλάς ετικέτα χρήσης

τη φιλία,νιώθω πως την έμπλεξες ως όρο για να την κάνεις  δικλείδα ασφαλείας

'είναι φίλη,ένας λόγος παραπάνω να μην την ερωτευτώ'

μα νιώθω πως σου είναι πρόβλημα αυτά τα συναισθήματα

τα περί αγάπης κι έρωτα

νιώθω πως σε προσβάλλουν αυτά,σε τρομάζουν,τα φοβάσαι και τα απωθείς...

δικαίωμά σου να στέκεσαι έτσι απέναντί τους και να φοράς προστατευτική πανοπλία

μα σκέφτομαι πως δεν έχεις κανένα δικαίωμα να κάνεις χρήση ανθρώπινης ψυχής

και οι δυο,νιώσατε

και οι δυο κακοποιήσατε τον εαυτό σας,έτσι όπως νιώσατε

είναι μεγάλο δώρο το να μπορείς να αγαπάς φίλε μου

τη μουσική,την αγαπάς?

την έχεις αφήσει να σε 'μαλακώσει'?

ή κι αυτή σε τρομάζει με τις ιδιότητές της?

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από metalkid
Silence...η γνωμη σου είναι σεβαστή. Ομως συνεχίζω να λεω οτιβη αληθειαβειναι εκεί κατάματα και κάλο ειναι να την βλέπετε. Οταν εγώ ειμαιβαπολυτα ξεκάθαρος και εσυ δεν εχεις προβλημα με αυτό τοτε ως φιλος ναι οφειλεις να ακους και τα ερωτικα του αλλου.Αλλα οι γυναικες ειστε πολυβκαλες ηθοποιοι...αλλα λετε αλα εννοείται απλα Τα πράγματά.!!!Αν ηταν στήριγμα γ μενα ας ηταν αυτα δεν τα χτυπαμε. Επιλογή της. Ομως οι άνθρωποι που σε αγαπανε ξερω χαίρονται με την χαρά σου οχι να σκέφτονται να μην πας μπροστά για δικο τους όφελος

Enikos

# 16 στις 16/9/2017
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.217

Τοσα λογια, για να πει καποιος οτι ειναι ..."ευτυχως που περναγα"?

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, archagellos και σε ακόμα 1 μέλος.

26-29-31

# 17 στις 16/9/2017
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.474

Και εδω υπεραναλυσειςΤο εχουμε στην Πατριδα αυτο,αντι να διαβασουμε κανα βιβλιο,φιλοσοφουμε στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης...

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Enikos

Τοσα λογια, για να πει καποιος οτι ειναι ..."ευτυχως που περναγα"?

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Enikos

Mileni

# 18 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οταν ένας άνθρωπος ήδη έχει αρπάξει για τον εαυτό του και μόνο όλα τα υπάρχοντα δίκαια και στον άλλον δεν αφήνει ούτε ένα, μιλάμε πια για κάτι άλλο.

Έκατσα και έβγαλα κάθετα ( Σαιλενς, και εσύ βλέπω έκανες κάτι ) όλες σου τις φράσεις ως μια απλή πρόταση.
Μια-μια τις χρωμάτισα σύμφωνα με την αίσθηση που μου βγάζουν.
Μην νομίζεις πως θα σου πάρω τα δίκαια.
Αν ενδιαφέρεσαι πραγματικά όμως, το γιατί δεν θα σου τα έδινα, θα έχει νόημα να γράψω.
Τον ''πίνακα που ζωγράφισα'', κρατάω ακόμα σε άλλο παράθυρο.
Θες να τον δεις μέσα απ' τα μάτια μου, όπως ζητάς ή τάχα μου, ζήτησες;;;
Δεν θα σου αρέσει, να ξέρεις απο τώρα!

Δίκαιο θα είναι να ακούσεις, να δεις όλα, όχι μόνο εκείνα που σε βολεύουν

silencee

# 19 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

έβαλες χρώμα Mileni?;έβαζα μπαμπαρδέλια δίπλα σε καθένα, αλλά δεν καλύφθηκα

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Mileni

Οταν ένας άνθρωπος ήδη έχει αρπάξει για τον εαυτό του και μόνο όλα τα υπάρχοντα δίκαια και στον άλλον δεν αφήνει ούτε ένα, μιλάμε πια για κάτι άλλο.

Έκατσα και έβγαλα κάθετα ( Σαιλενς, και εσύ βλέπω έκανες κάτι ) όλες σου τις φράσεις ως μια απλή πρόταση.
Μια-μια τις χρωμάτισα σύμφωνα με την αίσθηση που μου βγάζουν.
Μην νομίζεις πως θα σου πάρω τα δίκαια.
Αν ενδιαφέρεσαι πραγματικά όμως, το γιατί δεν θα σου τα έδινα, θα έχει νόημα να γράψω.
Τον ''πίνακα που ζωγράφισα'', κρατάω ακόμα σε άλλο παράθυρο.
Θες να τον δεις μέσα απ' τα μάτια μου, όπως ζητάς ή τάχα μου, ζήτησες;;;
Δεν θα σου αρέσει, να ξέρεις απο τώρα!

Δίκαιο θα είναι να ακούσεις, να δεις όλα, όχι μόνο εκείνα που σε βολεύουν

konstandinos73

# 20 στις 16/9/2017
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 229
η μουσικη μαγευει φιλε μου..σαν μουσικος το ξερεις καλα. κατα τα λοιπα που θετεις ειναι απλη η απαντηση νομιζω. φιλια κ σεξ δεν πανε μαζι. υποκρισια κ δηθεν φιλια κ σεξ αυτα πανε μαζι. οποτε μην ενοχλεισαι που το νομισμα εχει δυο οψεις. εγω ολα αυτα τα βαφτιζω μετριο κ ευκολο. το δυσκολο ειναι το πηδημα του μυαλου στους ανθρωπους. η μουσικη βοηθαει σ αυτο. στο ευχομαι αλλα θελει κ στιχους. οχι μονο μελωδια.
Αρέσει στα μέλη better_in_time, siopi13 και σε ακόμα 1 μέλος.
Επιλέξτε σελίδα: (1-16)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε