Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ποτέ δεν φταίει μόνο ο ένας.

Επιλέξτε σελίδα: (1-16)
Σελίδες Αρχική«567891011121314Τελ.»

MeniosLeme

# 181 στις 20/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 178 από silencee

Είσαι σίγουρος πως διάβασες αυτό που έγραψα?

Μπορώ και να μη συμπαθώ και να μην συναναστρέφομαι και να αποφεύγω και όλα.

Σεβασμό όμως,δε μπορώ να μην έχω.

Δε θα πετάξω ροχάλα στο χρυσαυγίτη, όταν περνάει δίπλα μου.

Δε θα αποδοκιμάσω τον ένστολο που περνά από δίπλα μου κι ας έχω θέμα με όλα τα μιλιτέρ.

Πού κολλάει η συμπάθεια των ουδέτερων βλημάτων εφ΄' όλης της ύλης?

Αναφέρθηκα  περιορισμένα,στο συγκεκριμένο θέμα και τη συνλειτουργία μας στο φόρουμ.

Επί σεβασμού της διαφορετικότητας εκεί έξω,μπορούμε να συζητήσουμε άμα θες.

Αν πάλι θέλεις να γράψεις διάφορες σκέψεις δικές σου,το σέβομαι,αλλά σε παρακαλώ μη μου κάνεις παραθέσεις χρησιμοποιώντας άσχετες γραφές μου.

ε καλα. οι ιδιοι που ειμαστε στο φορουμ εχουμε και εξω ζωη, οποτε πανω κατω τα ιδια κανουμε. εκτος κι αν χρησιμοποιειται ως χωρος εκτονωσης οποτε οκ υπαρχει κι αυτο.

τις σκεψεις μου εγραψα πανω σε αυτο που ειπες για τη διαφορετικοτητα. πως να μην το παραθεσω? αρα λοιπον, το θεμα σου δεν ειναι στο συμπαθω-αντιπαθω, οσο στο πως συμπεριφερομαι σε οσους αντιπαθω. οκ τωρα το καταλαβα καλυτερα. τελοσπαντων, ακομα και να διαφωνουμε οκ, αλλα νομιζω πως και οι απαγορευσεις δεν ειναι και πολυ δειγμα ανοχης και σεβασμου στη διαφορετικοτητα (εκτος κι αν ειναι ξεκαθαρα προσβλητικες και προκλητικες)

Natassaa

# 182 στις 20/9/2017
author
Γυναίκα / 45 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 555
'Aρεσαν+: 0%

Ο χρυσαυγιτης και ο ενστολος δεν ειναι τιτλοι κατηγοριας ανθρωπων...δεν ειναι ανθρωποι, που απλα

εχουν μια θεωρητικη φιλοσοφια. Ζουν και δρουν, συμφωνα με τον τροπο σκεψης τους ή συμφωνα με το

"κατασταστικο" που πρεπει να λειτουργησουν. Κι οταν αυτο αντιτιθεται με τον σεβασμο στον

συναθρωπο,,,τοτε με βρισκει καθετη απεναντι τους.

Καπως ετσι διαπραχθηκαν πολλα εγκληματα και "βαφτιστηκαν" πολλα διποδα ...προβατα

Παράθεση:
Σχόλιο # 178 από silencee

Είσαι σίγουρος πως διάβασες αυτό που έγραψα?

Μπορώ και να μη συμπαθώ και να μην συναναστρέφομαι και να αποφεύγω και όλα.

Σεβασμό όμως,δε μπορώ να μην έχω.

Δε θα πετάξω ροχάλα στο χρυσαυγίτη, όταν περνάει δίπλα μου.

Δε θα αποδοκιμάσω τον ένστολο που περνά από δίπλα μου κι ας έχω θέμα με όλα τα μιλιτέρ.

Πού κολλάει η συμπάθεια των ουδέτερων βλημάτων εφ΄' όλης της ύλης?

Αναφέρθηκα  περιορισμένα,στο συγκεκριμένο θέμα και τη συνλειτουργία μας στο φόρουμ.

Επί σεβασμού της διαφορετικότητας εκεί έξω,μπορούμε να συζητήσουμε άμα θες.

Αν πάλι θέλεις να γράψεις διάφορες σκέψεις δικές σου,το σέβομαι,αλλά σε παρακαλώ μη μου κάνεις παραθέσεις χρησιμοποιώντας άσχετες γραφές μου.

Rapunzel89

# 183 στις 20/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Για vanda

Ολοι οι ανθρωποι αλλαζουν. ΜΑ ΟΛΟΙ! Η Ψυχολογια το λεει. Ανα χρονο ειμαστε κ διαφορετικοι. Ειτε προς το καλο ειτε προς το κακο. Ειτε προς το καλλιστο ειτε προς το κακιστο. Το μονο δεδομενο σε αυτη την ζωη ειναι η ιδια η αλλαγη, σε ολους τους τομεις κ σε ολες τις πτυχες του ανθρωπου. Οσοι λενε οτι δεν αλλαζουν οι ανθρωποι ειναι μια θεωρια που την αναφερουν οταν αφορα αλλους κ μονο κ ειναι ενας τροπος οπου οι ιδιοι "καθησυχαζουν" τον εαυτο τους κ αποστασιποιουνται για πραγματα που βλεπουν στους αλλους κ που δεν ικανοποιουνται. Η ιδια η ζωη φερνει τυχαιες καταστασεις κ δεδομενα απ το πουθενα κ μας αλλαζει. Ο μεγαλος πονος μας κ η χαρα μας μας αλλαζουν επισης. Ενα επιπλο φθειρεται κ μπορει να ξαναφτιαχτει-αναπαλαιωθει κ αλλαζει. Ενα φυτο η ενα ζωο αλλαζει το DNA του. Κ συ δεν ειναι ιδια απ τα 5,10,15,20,25 κ παει λεγοντας. Δεν εισαι ιδια με 6 μηνες πριν. Δεν εχεις μεταλλαχθει αλλα κατι εχεις αλλαξει σιγουρα. Οτι κι αν ειναι αυτο.

silencee

# 184 στις 20/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κάνεις κάτι διαφορετικό Νατάσσα εσύ εδώ για όποιον ή όποια  κι αν το έκανες?

Σε διαβάζεις?

Όμως ποιο είναι το διαφορετικό το δικό μου,που θα μου επιτρέψει να έρθω σε σένα και να σου κουνήσω το    δάχτυλο να σου πω 'Νατάσσα, χλευάζεις,ειρωνεύεσαι,κρίνεις,γίνεσαι εμπαθής,εξευτελίζεις'

Αν έχω το ελάχιστο δικαίωμα να σε παρατηρήσω για κάτι,θα πρέπει να μην το κάνω εγώ.

Μα το κάνω.

Χτες που αποσύρθηκα από το θέμα,πήγα κι άφησα σπόντα στο ΄'εκτός θέματος'

Το έχω κάνει κι άλλη φορά,με άλλο θέμα.

Έχω χλευάσει  θεματοθέτες,θέματα κι απαντήσεις.Εσύ?

Έχω πετάξει μπηχτές,έχω κρατήσει 'μούτρα'.Εσύ?

Σέρνω,σέρνεις,σέρνουμε,ή όχι?

Όπως λες,η πιο ευχάριστη ασχολία είναι να συζητάμε τα προβλήματα-σκιές των άλλων,ήλιοι εμείς,με ασυννέφιαστο τον ουρανό μας,τέλειοι,αψεγάδιαστοι,αθώοι,έτοιμοι να επιδείξουμε τα κάλλη μας...ή μήπως τους κάλους μας?

Αυτή τη διαφορετικότητα του καθενός μας υποστηρίζω.Τα ετερόκλιτα κομμάτια μας που επιλεκτικά βλέπουμε-αναγνωρίζουμε στον απέναντι, μα ποτέ σε εμάς.Ή κι αν τα αναγνωρίσουμε,έτοιμο το συγχωροχάρτι,εμείς τα έχουμε για 'καλό',ο άλλος τα έχει για 'κακό'.Μας ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΣΤΕ Νατάσσα ή μας ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ?

Αν θες,κάποια στιγμή,δες κι εσένα και μη μπαίνεις πίσω από την υπεράσπιση της ελευθερίας του γραπτού λόγου,του μισανθρωπισμού κι άλλων σεβαστών αξιών.Προσπαθώ κι εγώ να με δω μέσα από εδώ,να με μετρήσω.

Εννοείται πως για να σου μιλώ τόσο ανοιχτά και ντόμπρα,σου παρέχεται το δικαίωμα να μου εφιστήσεις την προσοχή σε ο,τι κρίνεις πως μου έχει διαφύγει.

Τέλος,επειδή έχω αλλεργία (δικό μου πρόβλημα)  σε αόριστες προσφωνήσεις τύπου 'κοπελιά',μια που διαθέτουμε 'ονόματα' εδώ μέσα,θα σε παρακαλούσα, αν θελήσεις να μου απευθυνθείς ξανά ,να με λες silencee.Εξάλλου,στόμα έχω και μιλιά δεν έχω.Σχεδόν αυταπόδεικτο.

Kράτα το

Παράθεση:
Σχόλιο # 180 από Natassaa

Ε, οχι βεβαια! Με γαργαλας τωρα να μιλησω, ενω σφυριζω κλεφτικα πολλες μερες!

Αν δεν το εθετες εσυ, θα περνουσε ντουκου!

Θεωρεις διαφορετικοτητα σε ενα συνομιλητη, τον χλευασμο, την ειρωνεια, την προσβολη, το θρασος, την

"κουφια" υπεροψια, την κραυγαλεα απαξιωση...με λιγα λογια, την επικοινωνιακη ΑΛΗΤΕΙΑ?

Και υποχρεωμενους ολους τους αλλους να τον αποδεχονται να λειτουργει ετσι, να διαλυει θεματα και 

να τον τρωνε στη μαπα?

Οχι κοπελα μου, εσυ μπερδεψες εδω τωρα την ΑΠΟΔΟΧΗ με την ΑΝΟΧΗ!

Και οσο υπαρχει ανοχη, τοσο αυτος θα ξεσαλωνει...αναλγητα...αδιορθωτα...

Αυτες ειναι συμπεριφορες εγωπαθων μισανθρωπων, που "αναγκαζονται" να συνυπαρχουν με τους

αλλους,  για να   μετρανε λαικς σε φορουμς και να καυχιουνται οτι οι γυναικες τους "λατρευουν" 

(διαδικτυκα παντα, με οτι μπορει να σημαινει αυτο) ...δες την λεξη και ως προς την σημασιολογικη

της σημασια, αλλα και σαν συνθετη: μισοι ανθρωποι...ανθρωποι που δεν ολοκληρωθηκαν, ανθρωποι

που παρεμειναν στην εφηβεια και κουβαλανε στα -ηντα τους, αυτα που δεν ελυσαν απο παιδια.

Ας μην ξεχναμε οτι "η πιο ευχαριστη ασχολια ειναι να συζητας για προβληματα αλλων" και οτι η  

επικοινωνια και η συνευρεση με αλλους ειναι μια μορφη ψυχοθεραπειας. Αν σαυτα, προσθεσεις και την

"ταση" του να "καπελωσει" τους υπολοιπους, με ολα τα χαριτωμενα που ανεφερα στην τριτη και

τεταρτη αραδα, δικαιολογεις και την "κραυγαλεα" παρουσια του,

Προσωπικα απαιτω να συνδιαλεγομαι και να αποδεχομαι ενηλικες,  "πραγματικους" και δη

"αρσενικους", οταν δηλωνουν κατοχοι των χαρακτηριστικων του φυλου τους.

Τα εξυπνοτζοβενα ειναι "αορατα" στον "οριζοντα" μου.

Ας τα "μεγαλωσουν" αλλες...

silencee

# 185 στις 20/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πόσοι μη χρυσαυγίτες,μη ένστολοι,μη άθεοι,μη και μη και μη διατηρούμε το σεβασμό στο συνάνθρωπο ως φιλοσοφία μα και ως πράξη-στάση ζωής?

Βολές πάντα εναντίον του προφανούς-έκδηλου-εύκολου-απροβλημάτιστου για εμάς.Του άλλου.

Ψηφίζουμε χρόνια τώρα ανθρώπους.Τους κάνουμε ένστολους ,'αγοράζοντάς' τους  τη στολή της εξουσίας και τους ανεχόμαστε ως χρυσαυγίτες στη σκέψη και στις πράξεις τους.

Α,και μετά γκρινιάζουμε γιατί είμαστε και της δημοκρατίας υποστηρικτές.

Ποιος δε σέβεται ποιον τελικά?

Παράθεση:
Σχόλιο # 182 από Natassaa

Ο χρυσαυγιτης και ο ενστολος δεν ειναι τιτλοι κατηγοριας ανθρωπων...δεν ειναι ανθρωποι, που απλα

εχουν μια θεωρητικη φιλοσοφια. Ζουν και δρουν, συμφωνα με τον τροπο σκεψης τους ή συμφωνα με το

"κατασταστικο" που πρεπει να λειτουργησουν. Κι οταν αυτο αντιτιθεται με τον σεβασμο στον

συναθρωπο,,,τοτε με βρισκει καθετη απεναντι τους.

Καπως ετσι διαπραχθηκαν πολλα εγκληματα και "βαφτιστηκαν" πολλα διποδα ...προβατα

silencee

# 186 στις 20/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ελπίζω να έγινα περισσότερο κατανοητή με την απάντηση που έδωσα στη Νατάσσα,για το τι ακριβώς εννούσα.

Παράθεση:
Σχόλιο # 181 από MeniosLeme

ε καλα. οι ιδιοι που ειμαστε στο φορουμ εχουμε και εξω ζωη, οποτε πανω κατω τα ιδια κανουμε. εκτος κι αν χρησιμοποιειται ως χωρος εκτονωσης οποτε οκ υπαρχει κι αυτο.

τις σκεψεις μου εγραψα πανω σε αυτο που ειπες για τη διαφορετικοτητα. πως να μην το παραθεσω? αρα λοιπον, το θεμα σου δεν ειναι στο συμπαθω-αντιπαθω, οσο στο πως συμπεριφερομαι σε οσους αντιπαθω. οκ τωρα το καταλαβα καλυτερα. τελοσπαντων, ακομα και να διαφωνουμε οκ, αλλα νομιζω πως και οι απαγορευσεις δεν ειναι και πολυ δειγμα ανοχης και σεβασμου στη διαφορετικοτητα (εκτος κι αν ειναι ξεκαθαρα προσβλητικες και προκλητικες)

MeniosLeme

# 187 στις 20/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 186 από silencee

Ελπίζω να έγινα περισσότερο κατανοητή με την απάντηση που έδωσα στη Νατάσσα,για το τι ακριβώς εννούσα.

ναι. δεν ειχα καταλαβει λαθος εξ αρχης. οποτε καταληγω στο οτι διαφωνω μαζι σου εντελως

Natassaa

# 188 στις 20/9/2017
author

Καλημερα "Μαρια"

στον ελαχιστο χρονο, που εχω το πρωι και με τον καφε στο χερι, θα σε παραπεμψω*, αν δε σε κουραζω, 

στο πρωτο θεμα που εγραψα εδω και κλειδωθηκε. Τοτε ειχα δει την κορυφη του "παγοβουνου".

ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΑΝΤΩΣ.

Συμφωνω απολυτα μαζι σου, σε οσα λες για την απαξιωση του θεματος, που δειχνουν καποιοι  στους

θεματοθετες, κουνανε το δακτυλο κλπ. και το εχω στηλιτευσει με το καλημερα μου εδω*.

Δεν γραφω σε ολα τα θεματα,  οπως βλεπεις και δεν ειναι τυχαιο(αν εξαιρεσω τον λιγοστο ελευθερο   

χρονο μου).

Δεν γραφω σαυτα,  που ειλικρινα θεωρω αστειο να τιθονται εδω σαν θεματα, για πολλους λογους.

Ενας αλλος τροπος αντιμετωπισης ειναι να το ριξω στην πλακα και στο χιουμορ, ακριβως για να

αποφυγω ολα αυτα που λες. Παντα ομως προς το θεμα και τον θεματοθετη, επειδη ακριβως ΔΕΧΟΜΑΙ

οτι σαυτη τη φαση της ζωης του, ο συγκεκριμενος ανθρωπος, δεν μπορει να διαχειριστει το προβλημα

του.

Ομως...

δεν ισχυει το ιδιο για την σταση των  συνομιλητων προς τους αλλους συνομιλητες.

Εκει δεν ανεχομαι τον χλευασμο και την ειρωνεια στην προσωπικη αποψη του αλλου. Εκει αναφερθηκα

στα ποστ μου χτες.

Τελος χρονου. Τα υπολοιπα το απογευμα...

Οσον αφορα το "κοπελια", δεν ειπωθηκε με υποτιμητικη διαθεση, γιατι σα κοπελια σε βλεπω. Κοπελια  

φιλικα θα προσφωνησω και την γκαρσονα, που θα παραγγειλω καφε. Τα "νικς" για μενα ειναι το ιδιο

αοριστα, μασκοφορεμενα. Γιαυτο και βλεπεις το Νατασα.

Στις λεξεις, εμεις δινουμε το χρωμα και την σημασια τους. θα ηθελα να ξερω το πραγματικο σου ονομα

και να σε φωναζω με αυτο, ή με καποιο ονομα εστω. Γιαυτο και εβαλα το υποθετικο Μαρια. Ελπιζω να

μην εχεις και σαυτο αλλεργια

Χαρηκα τον συγκεκριμενο διαλογο, αν και με περιορισμο χρονου. Η συνεχεια το απογευμα. Ελπιζω να

αντεξεις να το "κρατησεις" μεχρι τοτε

* #86 Η ρουτινα στο γαμο κλπ...Νομιζω οτι εκει θα γινω  πληρως αντιληπτη.

Παράθεση:
Σχόλιο # 184 από silencee

Κάνεις κάτι διαφορετικό Νατάσσα εσύ εδώ για όποιον ή όποια  κι αν το έκανες?

Σε διαβάζεις?

Όμως ποιο είναι το διαφορετικό το δικό μου,που θα μου επιτρέψει να έρθω σε σένα και να σου κουνήσω το    δάχτυλο να σου πω 'Νατάσσα, χλευάζεις,ειρωνεύεσαι,κρίνεις,γίνεσαι εμπαθής,εξευτελίζεις'

Αν έχω το ελάχιστο δικαίωμα να σε παρατηρήσω για κάτι,θα πρέπει να μην το κάνω εγώ.

Μα το κάνω.

Χτες που αποσύρθηκα από το θέμα,πήγα κι άφησα σπόντα στο ΄'εκτός θέματος'

Το έχω κάνει κι άλλη φορά,με άλλο θέμα.

Έχω χλευάσει  θεματοθέτες,θέματα κι απαντήσεις.Εσύ?

Έχω πετάξει μπηχτές,έχω κρατήσει 'μούτρα'.Εσύ?

Σέρνω,σέρνεις,σέρνουμε,ή όχι?

Όπως λες,η πιο ευχάριστη ασχολία είναι να συζητάμε τα προβλήματα-σκιές των άλλων,ήλιοι εμείς,με ασυννέφιαστο τον ουρανό μας,τέλειοι,αψεγάδιαστοι,αθώοι,έτοιμοι να επιδείξουμε τα κάλλη μας...ή μήπως τους κάλους μας?

Αυτή τη διαφορετικότητα του καθενός μας υποστηρίζω.Τα ετερόκλιτα κομμάτια μας που επιλεκτικά βλέπουμε-αναγνωρίζουμε στον απέναντι, μα ποτέ σε εμάς.Ή κι αν τα αναγνωρίσουμε,έτοιμο το συγχωροχάρτι,εμείς τα έχουμε για 'καλό',ο άλλος τα έχει για 'κακό'.Μας ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΣΤΕ Νατάσσα ή μας ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ?

Αν θες,κάποια στιγμή,δες κι εσένα και μη μπαίνεις πίσω από την υπεράσπιση της ελευθερίας του γραπτού λόγου,του μισανθρωπισμού κι άλλων σεβαστών αξιών.Προσπαθώ κι εγώ να με δω μέσα από εδώ,να με μετρήσω.

Εννοείται πως για να σου μιλώ τόσο ανοιχτά και ντόμπρα,σου παρέχεται το δικαίωμα να μου εφιστήσεις την προσοχή σε ο,τι κρίνεις πως μου έχει διαφύγει.

Τέλος,επειδή έχω αλλεργία (δικό μου πρόβλημα)  σε αόριστες προσφωνήσεις τύπου 'κοπελιά',μια που διαθέτουμε 'ονόματα' εδώ μέσα,θα σε παρακαλούσα, αν θελήσεις να μου απευθυνθείς ξανά ,να με λες silencee.Εξάλλου,στόμα έχω και μιλιά δεν έχω.Σχεδόν αυταπόδεικτο.

Kράτα το

Κράτα το

staycalm

# 189 στις 20/9/2017
author
Γυναίκα gay / 34 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 43

Μεταλ κιντ

Προσπαθησα να διαβασω ολα αυτα που γράφεις και να πω καποια με πειραξαν παρα πολυ και θα σας πω το εξης :οι ανθρωποι δεν αλλαζουν ευκολα!Επισης οσα εχεις πει στην κοπελα ειναι αισχρα κ πρεπει να ενιωσε χαλια κ μονηΕπισης εσεις ξερετε παρα πολυ ποσο ευκολα να κολλήσει γυναικα με τετοιο "αντρα" . Φιλες κ φιλες εχω που καταστρεφονται σε παρανοικες σχεσεις με ανθρωπους σαν εσεναΚαι τελικα αν πισω απο μια οθονη σουναι δυσκολο να εκφραστεις μην περιμενεις πολλα.Απλα βρηκες την κοπελα που σε ηρεμουσε και την εχασες κ τωρα σκεφτεσαι "αααχ βλακεια μου. Ποσο να μεινω μονος με τον εαυτο του"??

Vanda_

# 190 στις 20/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μα αλλαζουν φυσικα. Τι δεν το ξερω εγω νομιζεις; Γιατι θα παω να τα σκασω αυριο για μποτοξ;;; Και οσο για την ψυχολογια δεν την εχω σε υποληψη ξερεις, ειδικα αυτη η "φιλολογικη", η παραδοσιακη ειναι ενα κλικ απο την αστρολογια για μενα, δεν ειναι επιστημη, δεν ακολουθει την επιστημονικη μεθοδο...χαθηκε και αυτη η βαρολ να μας τα πει αυτα

Αλλαζει η συμπεριφορα μας η μαλλον προσαρμοζεται στις συνθηκες, δεν αλλαζουμε "δομικα"! Εεεε τι λες καλε "ενα ζωο αλλαζει το DNA του??? πως το κατι αυτο? οτι και να εννοεις (τυχαια μεταλλαξη δεν το κανει το ζωο το dna μονο του αλλαζει!

τελος παντων δεν ειμαι των αναλυσεων οποιος καταλαβε καταλαβε οι υπολοιποι ας το ψαξουν. Εγω μια αφορμη δινω και αν...ειναι ροδο θα ανθισει, αν ειναι να ρθει θε να ρθει κλπ

Για το offtopic ...Get a room people!!! Ανοιξτε ενα θεμα δικο σας λεμε...και θα το συζητησουμε το γιατι θελουμε να επιβαλλουμε στον αλλο το δικο μας τροπο σκεψης και επειδη αυτο δεν ειναι και πολυ πολιικ κορεκτ να το πουμε...λεμε τια τον τροπο εκφρασης της σκεψης του αλλου

Αλλα αφηστε το ξενο θεμα ησυχο!!! Μη μου/μας χαλατε το παιχνιδακι μας

Παράθεση:
Σχόλιο # 183 από Rapunzel89

Για vandaΟλοι οι ανθρωποι αλλαζουν. ΜΑ ΟΛΟΙ! Η Ψυχολογια το λεει. Ανα χρονο ειμαστε κ διαφορετικοι. Ειτε προς το καλο ειτε προς το κακο. Ειτε προς το καλλιστο ειτε προς το κακιστο. Το μονο δεδομενο σε αυτη την ζωη ειναι η ιδια η αλλαγη, σε ολους τους τομεις κ σε ολες τις πτυχες του ανθρωπου. Οσοι λενε οτι δεν αλλαζουν οι ανθρωποι ειναι μια θεωρια που την αναφερουν οταν αφορα αλλους κ μονο κ ειναι ενας τροπος οπου οι ιδιοι "καθησυχαζουν" τον εαυτο τους κ αποστασιποιουνται για πραγματα που βλεπουν στους αλλους κ που δεν ικανοποιουνται. Η ιδια η ζωη φερνει τυχαιες καταστασεις κ δεδομενα απ το πουθενα κ μας αλλαζει. Ο μεγαλος πονος μας κ η χαρα μας μας αλλαζουν επισης. Ενα επιπλο φθειρεται κ μπορει να ξαναφτιαχτει-αναπαλαιωθει κ αλλαζει. Ενα φυτο η ενα ζωο αλλαζει το DNA του. Κ συ δεν ειναι ιδια απ τα 5,10,15,20,25 κ παει λεγοντας. Δεν εισαι ιδια με 6 μηνες πριν. Δεν εχεις μεταλλαχθει αλλα κατι εχεις αλλαξει σιγουρα. Οτι κι αν ειναι αυτο.

frog13

# 191 στις 20/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αγαπητική διάθεση σίγουρα..κατ'αρχάς στους εαυτούς μας ,άλλωστε απο κει ξεκινούν όλα..!

Διαφορετικοί οι λόγοι επίσης που ο καθένας εδώ γράφει..Αν έχεις το κίνητρο της αυτοβελτίωσης πχ θα μετρήσεις τα λόγια σου,θα σεβαστείς και το βασικότερο θα σκεφτείς τι γράφεις στον συνομιλητή,έτσι ώστε αφ ενός να κατανοήσεις την διαφορετικότητα και αφετέρου διαβάζοντάς τα μετά να αναγνωρίσεις τον εαυτό σου. .Η διάθεση όμως της ημέρας με τα όποια προβλήματα αντιμετωπίζει ο καθένας άλλοτε μας σπρώχνει στο επιφανειακό σχόλιο αλλοτε στον σαρκασμό η το χιούμορ..! Για εμένα όλα είναι έκφραση κατά το δοκούν και σίγουρα εφ' όσον θεωρούνται χρήσιμα απο εκείνους που τα γράφουν (χρήσιμα έστω και στιγμιαία ..)δεν επιθυμώ να τους το στερήσω ..Πολλά απωθημένα και κόμπλεξ σπρώχνουν στο bulling  η τις άσχημες συμπεριφορές!Πολλοί όμως το επικροτούν αυτό..οπότε είμαστε ελεύθεροι να επιλέξουμε φίλους και συνομιλητές. Οτι για πολλούς σημαίνει ένα ήσυχο απόγευμα στο σπίτι διαβάζοντας εδώ στο σχέσεις γι άλλους σημαίνει καθαρή εκτόνωση (νομίζουν) των αρνητικών τους συναισθημάτων.

Οι προσωπικές αντιπαραθέσεις και οι αρνητικοί χωρίς ιχνος  διάθεσης για εποικοδομητικό ισως διαλόγοι,είναι και από εμένα κατακριτέοι ,όπως επίσης και το να σχολιάζεις "σοβαροφανή" για καταστάσεις που δεν κατανοείς με αποτέλεσμα να χαλάς τα θέματα με τον ένα η άλλο τρόπο..αλλά εγώ είμαι εγώ..δεν λέει κάτι στους άλλους

Μεγάλωσα πιστεύοντας στη καλοσύνη και την αγάπη αλλά πλέον στα πενήντα νομίζω ,είναι αναγκαίο να έχουμε αποδεχτεί και την "κακή" φύση μας καθώς και ότι μαζί με την δικαιοσύνη αποτελούσαν αντικείμενα παραμυθιών.Πταίσματα τα όσα κακοπροαίρετα λοπόν γράφονται εδώ σε σχέση με τα εγκλήματα και την αδικία που είναι ο άνθρωπος ικανός να πράξει στην ζωή.

Παράθεση:
Σχόλιο # 172 από silencee

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.Ο σεβασμός έχει ως προαπαιτούμενo την αγάπη?Aναρωτιέμαι frog...

metalkid

# 192 στις 20/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τελικα

Ισως ειναι καλύτερα να διαγραψω αυτη την ιστορια διοτι χαλιεμαι πολυ και νευριαζω και ειλικρινα δεν σκοπευω μα χανω τον χρονο μου με ανθρωπους που μου το παιζουν τέλειοι αλλα οταν ερχεται η ωρα της συγχωρεσης η της συζητησης το παίζουν μαγκες. Χτες βραδυ στις 4 , ειχα πιει λιγο και παρορμητικα εστειλα ενα μηνυμα . Της ειπα " οταν ειμασταν μαζι και καναμε διαφορα πράγματα, μιλαγαμε ηταν ωραια. Σου αρεσε; σε εκανα και με εκανες να γελαω. Εσυ τι αποζητουσες απο εμενα ποτε δεν ειπες ομως !!! οκ μπορει να μην φερθηκαμε σωστα μεταξυ μας μπορει να μουν αδικος αλλα και εσυ ησουν αδικη. Σου ειπα και μου ειπες πολυ βαριες κουβεντες. Ομως ξερω οτι η πραγματικοτητα ειναι οτι τρεφεις βαθια συναισθηματα για μενα οτι και αν λες "Δεν μου απαντησε ποτε...Ποτε!!Το πρωι μου στειλε η κοινη μας φιλη και μου πε να μην την ενοχλησω ξανα γιατι ειναι πολυ χαλια καθε φορα που στελνω και δεν της κανω καλο. Εγιναν πολλα λεει και πρεπει να την αφησω και οταν  περασει πολυυυς καιρος ισως να παω να της μιλησω. Ας εχει θα το κανω και θα κοιταξω να προχωρησω και ερωτικα διοτι αρκετα ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ και ΒΑΡΕΘΗΚΑ

Και αρκετη αξια εδωσα

somebody961

# 193 στις 20/9/2017
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 185 από silencee

Ψηφίζουμε χρόνια τώρα ανθρώπους.Τους κάνουμε ένστολους ,'αγοράζοντάς' τους  τη στολή της εξουσίας και τους ανεχόμαστε ως χρυσαυγίτες στη σκέψη και στις πράξεις τους.

Α,και μετά γκρινιάζουμε γιατί είμαστε και της δημοκρατίας υποστηρικτές.

Αντίρρηση και δη σοβαρή!

Χμμμ... Εσύ, γιατί δεν βλέπεις στην ψήφο εξουσία;

Οταν "ψηφίζω" εδώ (και παντού), ψηφίζω κυρίως άποψη που βλέπω, όχι άνθρωπο.

Ή - αν το θες - κομμάτι δικό μου που βλέπω εκφρασμένο και από άλλον.

Αν λοιπόν εκείνος δει στην ψήφο μου "στολή", υπεύθυνη είναι η ματιά του, όχι εγώ.

Ένας απλός δημαγωγός που με χρησιμοποίησε είναι, και πολλά ακόμα παραπάνω (παρακάτω...).

Ομως:

Με την όποια ευκολία, και γιατί όχι με αθωότητα, θεωρηθεί ότι τελικά τού αγοράζω τη στολή,

με την ίδια ευκολία - αν δεν αποδειχθεί άξιος των περιστάσεων που αυτή απαιτεί,

τον ντύνω στα κουρέλια..

ΥΓ: Το χρήμα, η εξουσία και οι στολές, αποκαλύπτουν εκείνο που ο καθένας είναι, δεν διαφθείρουν.
Τα ίδια αυτά, είναι αθώα. Αλλωστε "όπλο", μπορεί να γίνει και ένα πανέμορφο γυάλινο διακοσμητικό στα χέρια τού διψασμένου για ...___... (βάλτε ό,τι θέλετε).
Διακρινόμαστε άλλωστε ως είδος για την εφευρετικότητα μας..

Οπότε, θα συνεχίσω να "ψηφίζω", να αποκαλυφθούν όλοι.

Enikos

# 194 στις 20/9/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.644

Βρε δεν!!!...

Παράθεση:
Σχόλιο # 171 από Mileni

α, δουλεύει... η ''μέθοδος''.
Είδαμε γέλια επιτέλους και από τον εφευρέτη του.

Συνεχίζω, άρα 

Enikos

# 195 στις 20/9/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Μα...ο Ενικος!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 173 από Natassaa

Αυτο που εχεις εντοπισει σαν αιτια, ποιο ειναι?

Αρέσει στα μέλη 26-29-31, giorgos170

Enikos

# 196 στις 20/9/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Πω πω τι ανακαλυψες, σε ενα φορουμ σχεσεων!!! 

Πρεπει να εισαι οξυνους, ε?

Παράθεση:
Σχόλιο # 180 από Natassaa

Ε, οχι βεβαια! Με γαργαλας τωρα να μιλησω, ενω σφυριζω κλεφτικα πολλες μερες!

Αν δεν το εθετες εσυ, θα περνουσε ντουκου!

Θεωρεις διαφορετικοτητα σε ενα συνομιλητη, τον χλευασμο, την ειρωνεια, την προσβολη, το θρασος, την

"κουφια" υπεροψια, την κραυγαλεα απαξιωση...με λιγα λογια, την επικοινωνιακη ΑΛΗΤΕΙΑ?

Και υποχρεωμενους ολους τους αλλους να τον αποδεχονται να λειτουργει ετσι, να διαλυει θεματα και 

να τον τρωνε στη μαπα?

Οχι κοπελα μου, εσυ μπερδεψες εδω τωρα την ΑΠΟΔΟΧΗ με την ΑΝΟΧΗ!

Και οσο υπαρχει ανοχη, τοσο αυτος θα ξεσαλωνει...αναλγητα...αδιορθωτα...

Αυτες ειναι συμπεριφορες εγωπαθων μισανθρωπων, που "αναγκαζονται" να συνυπαρχουν με τους

αλλους,  για να   μετρανε λαικς σε φορουμς και να καυχιουνται οτι οι γυναικες τους "λατρευουν" 

(διαδικτυκα παντα, με οτι μπορει να σημαινει αυτο) ...δες την λεξη και ως προς την σημασιολογικη

της σημασια, αλλα και σαν συνθετη: μισοι ανθρωποι...ανθρωποι που δεν ολοκληρωθηκαν, ανθρωποι

που παρεμειναν στην εφηβεια και κουβαλανε στα -ηντα τους, αυτα που δεν ελυσαν απο παιδια.

Ας μην ξεχναμε οτι "η πιο ευχαριστη ασχολια ειναι να συζητας για προβληματα αλλων" και οτι η  

επικοινωνια και η συνευρεση με αλλους ειναι μια μορφη ψυχοθεραπειας. Αν σαυτα, προσθεσεις και την

"ταση" του να "καπελωσει" τους υπολοιπους, με ολα τα χαριτωμενα που ανεφερα στην τριτη και

τεταρτη αραδα, δικαιολογεις και την "κραυγαλεα" παρουσια του,

Προσωπικα απαιτω να συνδιαλεγομαι και να αποδεχομαι ενηλικες,  "πραγματικους" και δη

"αρσενικους", οταν δηλωνουν κατοχοι των χαρακτηριστικων του φυλου τους.

Τα εξυπνοτζοβενα ειναι "αορατα" στον "οριζοντα" μου.

Ας τα "μεγαλωσουν" αλλες...

Enikos

# 197 στις 20/9/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Τι λετε Κυρια μου πρωινιατικο?

Ελευθερια του λογου, ειναι κατι το οποιο το δικαιουνται καποιοι και οι υπολοιποι υπο προυποθεσεις!

Οι δικαιουχοι επομενως, χαρακτηριζουν και την εφαρμογη της.

Τιναφταπουλετε?

Παράθεση:
Σχόλιο # 184 από silencee

Αν θες,κάποια στιγμή,δες κι εσένα και μη μπαίνεις πίσω από την υπεράσπιση της ελευθερίας του γραπτού λόγου,του μισανθρωπισμού κι άλλων σεβαστών αξιών.

Enikos

# 198 στις 20/9/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Βλεπω μια χαρα υπεραμυνεσθε τις αποψεις σας.

Βλεπω, μια χαρα χαρακτηριζετε αγνωστες σε εσας προθεσεις.

Βλεπω, μια χαρα μεταφραζετε με μοναδικο κινητρο την απεχθεια σας.

Βλεπω, μια χαρα κρινετε συμπεριφορες, που θα επρεπε να ειναι οπως τις εχετε φανταστει εσεις.

Βλεπω, μια χαρα στηλιτευετε οσους δεν κινουνται οπως εσεις.

Βλεπω, μια χαρα θεωρειτε οτι η μονη υπαρκτη και αποδεκτη γνωση ειναι οτι εχετε μεταφρασει εσεις ως τετοια.

Βλεπω, μια χαρα δινετε μαθηματα συμπεριφορας, με συμπεριφορες χειροτερες απ' αυτες που κρινετε.

Πολλα βλεπω και δεν εχω κανενα προβλημα με οτι βλεπω. Μεγαλωσα για να με εκπληττουν φανφαρες.

Αυτο που δεν βρισκω ομως ειναι το ποιος σας ειπε πως σας εχουν για παραδειγμα, ωστε να σας μιμηθουν.

Και αυτο για το οποιο ειμαι πολυ σιγουρος, ειναι οτι δεν μπορειτε να το επιβαλλετε, ουτε μεσα απο τις δαιδαλωδεις σκεψεις σας, ουτε μεσα απο σχολια τιγκα στο αναθεμα, ουτε με πλαγιους τροπους.

Και αν ειστε αυτοι που φωναζετε με τα πανο εδω μεσα, αφηστε τον καθενα να πει την μαλακια του.

Κατι μπορει να παρετε ακομα και απο μια μαλακια...

Ετσι δεν λετε εσεις οι διδασκοντες το ηθος?

metalkid

# 199 στις 20/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ο,τι ναναι

Εδω μεσααα αλλα λεμε αλλα γραφουμε

Natassaa

# 200 στις 20/9/2017
author
#196 Πληροφοριακα, εχω έναν σαν τα μουτρα σου στη δουλεια. Εχω εντρυφησει στο ειδος. Γιαυτο και δεν ασχολουμαι μαζι σου σοβαρα, όσο κι αν προκαλεις. Αν τον ρωτουσες, θα σε συμβουλευε να μην ασχοληθώ. Εξαλλου, με το λιγο που ασχολήθηκα, παρολες τις προειδοποισεις μου, εκανες αναφορές και κλειδωσαν θεματα. Εισαι χασιμο χρόνου.
Επιλέξτε σελίδα: (1-16)
Σελίδες Αρχική«567891011121314Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε