Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ποτέ δεν φταίει μόνο ο ένας.

Επιλέξτε σελίδα: (1-16)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

konstandinos73

# 21 στις 16/9/2017
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 229
'Aρεσαν+: 0%
η μουσικη μαγευει φιλε μου..σαν μουσικος το ξερεις καλα. κατα τα λοιπα που θετεις ειναι απλη η απαντηση νομιζω. φιλια κ σεξ δεν πανε μαζι. υποκρισια κ δηθεν φιλια κ σεξ αυτα πανε μαζι.

IM____

# 22 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από metalkid

Καλησπέρα σε όλους!!!

Γράφω εδώ παρόλο που δεν ξέρω κατα πόσο τελικά θα με βοηθήσει να ακούσω πολλές απόψεις. Αλλά επειδή θέλω να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα στο μυαλό μου θα ήθελα την ειλικρινή σας και μόνο αποψη επί του θέματος μου.Λοιπόν είμαι ένας άνθρωπος των άκρων και γενικά δεν κυριεύομαι από συναισθηματισμούς όμως αυτός ο χωρισμός με έχει ενοχλήσει και δεν ξέρω γιατί?Αν και έχω αρκετές άμυνες σαν άνθρωπος και έχω πάρα πολλες εμπειρίες η ιστορία που θα σας πω με έχει μπερδέψει και ενώ οι απόψεις διίστανται συνεχίζω να πιστευω ότι έχω δίκιο.Λοιπον, δεν είμαι των σχέσεων γενικότερα - μια σχεση στα 23 για ένα χρόνο-  όμως πριν καιρό γνώρισα μια κοπελα στο μέρος που έπαιζα κιθάρα γιατί είμαι μουσικός του δρόμου βεβαια παίζω και αλλού, και μου άρεσε πάρα πολυ εμφανισιακά και έτσι αν και λίγο δύσκολα στην αρχή τελικά καταλήξαμε στο σεξ. Η συγκεκριμένη κοπέλα δεν ήθελε να ξεκινήσει σχέση διότι όπως μου εκμηστηρεύτηκε στην αρχή δειλά και μετά μου ανοιχτηκε πολύ ότι είχε μια σχεση 5 χρόνια στην οποία όμως είχε κακοποιηθεί ψυχολογικά πολύ! Αυτό ήταν κάτι που με βόλεψε αρχικά γιατί δεν είμαι όπως είπα των σχεσεων. Έτσι λοιπόν ξεκινήσαμε σχέση για σεξ. Όμως η ανάγκη να της μιλάω ήταν πολύ μεγάλη και έτσι μιλάγαμε καθημερινα στο τηλέφωνο ύστερα από δική μου πρωτοβουλία εφόσον έλειπα εκτός πόλης λόγω του ότι έμενα αλλού.Με είχε παρακαλέσει να μην μιλάμε για τα προσωπικά μας διότι δεν αισθανόταν άνετα καθότι ως υπερσεξουαλικό ον εγω είχα πολλές περιπετειες. Όμως αρκετές φορές χωρίς να το καταλαβαίνω άρχισα να τα μοιράζομαι μαζί της παρόλο που έβλεπα πόσο ενοχλιόταν...συνεχίζαμε βεβαια τις σεξουαλικές μας σχέσεις.!!!Μου ειχε πει πολλές φορές ότι ενιωθε ερωτικά απεναντί μου και ότι θα έκανε προσπάθεια να γίνουμε φίλοι.! έτσι λοιπόν αρχισα να μοιράζομαι πιο πολύ αν και πάλι έβλεπα ότι δεν ήταν το καλύτερό της!Πέρασε έτσι 1,5 χρόνος , βγαίναμε μαζί, κάναμε σεξ, πηγαίναμε εκδρομές αλλά πάντα έβαζα τα όριά μου γιατί δεν ήμουν αυτό που λένε για δεσμεύσειςΜε είχε αλήθεια βοηθήσει πολύ σε πάρα πολλούς τομείς ακόμη και οικονομικά!Κάποια στιγμή όμως άρχισα να αντιλαμβάνομαι μια αλλαγή στασή της απεναντί μου όταν έκανα σχεση 4 μηνών με μια κοπέλα από Αγγλια και της τοχα γυρίσει πια στο πολύ φιλικό!Απομακρύνθηκε και δεν μου έστελνε μηνυματα. Την ρώτησα γιατί αυτή η αλλαγή και μου είπε ότι δεν το άντεχε τελικα όλο αυτό. Εγώ από εγωισμό η όπως θελετε πείτε το δεν έκοψα μαζί της την είχα αναγκή αλλά ποτε δεν κατάλαβα αυτή την ανάγκη. Έτσι όταν έφυγε η κοπέλα μου για Αγγλία , της ζήτησα να με φιλοξενήσει σπίτι της για 5 μέρες στην Κόρινθο..όπου δεν άντεξα και αποζήτησα το σεξ πάλι- και εκεί μου είπε τα εξής ¨΄΄ ότι έτρεφε πολλά συναισθήματα για μένα που τωρα τα κατάλαβε, αλλά ξέρει ότι δεν θα μπορούσε να μπει σε σχεση μαζί μου μετά από όλα αυτα, ότι κατανοεί δήθεν και καλά τον αστατο χαρακτήρα και δεν θέλει να με αλλάξει, ότι 'ομως με αγαπαει σαν ανθρωπο και όλες αυτές τις βλακείες ...και θεωρητικούμπες!'' Όμως εγω αντιλήφθηκα ότι όλα αυτά στον άνθρωπο αυτό είναι ένα ψέμα και ένα καλό παιχνιδάκι...Πόσο κορόιδο έπεσα και δεν κατάλαβα ότι με εκμεταλλευόταν για δικό της όφελος , για σεξ, για να με έχει από κοντά !!!Πώς ένας ανθρωπος που είναι φίλος σου μπορεί να σου κρύβει τα εσωψυχά του?και να σου το παίζει ότι δεν τρέχει τίποτα?Εκείνη επέμενε ότι έκανε λάθος και ζητησε συγγνώμη, της είπα ότι και εγώ την εκτιμούσα αλλά μέχρι εκεί και όπως όφειλα της είπα ότι για μενα δεν ελεγε τίποτα το μεταξύ μας περισσότερο από κάθε άλλη κοπέλα που έκανα σεξ. Και ότι ήμουν συναισθηματικά αλλού και το ήξερε και δεν έπρεπε να κάνει αυτή την συζήτηση . Πάνω στα νεύρα μου που ένιωσα μ!#!#@  της είπα ότι μάλλον δεν έφταιγε ο πρώην της αλλά αυτή για την κακή σχέση και ότι είναι πολύ ψευτικη και κομπλεξικη όταν αφήνει κάποιον να της ανοίγεται σαν φιλαράκι αλλά εκείνη έχει αλλα στο μυαλουδάκι της. και ότι είναι άσχημο να παίρνει δικαιώματα από εκεί που ποτέ δεν της ταχα δώσει. πόσο μάλλον να ζηλεύει...της είπα την αλήθεια ότι επαιρνα αυτό που μου έδινε σεξ και παρέα! Όταν μου είπε ότι νοιαζόταν για μένα εξού και με είχε βοηθησει οικονομικά της είπα ότι δεν ήξερα ότι όσοι αγαπανε χτυπανε όσαοι αλλοι κανουν ..αλλωστε δεν πληρωσε και μια περιουσια μην τρελαθούμε.Εκείνη όμως αντέδρασε πολύ άσχημα και με έβρισε πολύ άσχημα μου είπε να πάω να γ### και να μην την ξαναπλησιάσω ποτέ και ότι την πλήγωσα πολύ και άρχισε να κλαίει λέγοντας ότι εγώ πολλές φορές της ζήτησα να είμαστε μαζί αλλά εγώ της εξήγησα ότι δεν το εννοούσα ποτέ σοβαρα και ότι πλάκα κάναμε προφανως μεταξύ μας! μου είπε ότι είμαι πολύ κατωτερος του όσα είχε πλάσει στο κεφάλι της! και να τα μαζέψω και να φύγω. Εγώ εκείνο το βράδυ βγηκα με εναν φίλο μου και την άφησα σπίτι να ηρεμήσει, όταν γύρισα μου χε πακεταρει τα πράγματα και κοιμόταν...Ξαφνικά χτύπησε το κινητό της και ήταν αντρικό όνομα εκείνη ξύπνησε το έκλεισε και είπε ότι αυτό αφορα εκείνην!!Εγινα εξαλλος όχι από ζήλεια αλλά από απογοήτευση της υποκρισίας της.η άλλωτε ειλικρινης απεναντί μου! Ας γελάσω!!!Τουλάχιστον εγώ ήμουν ντόμπρος αν και σκληρός κυρίως όταν της χτύπησα την παλιά της ιστορια! αλλά έτσι όπως το βλέπω εγώ νομίζω είχα ένα μερίδιο δικαίου σε όλα αυτα!Εσείς δεν θα τσαντιζόσασταν αν κάποιος σας κοροιδευε?δεν θα νευριάζατε αν αυτός ο κάποιος ήταν φίλος σας?Αν του λεγατε τα πάντα ενώ εκείνος έκρυβε τις σχεσεις του?και ρωτώ...πόσο ξεπεσμός είναι για μια κοπέλα να βρίζει με τέτοιο χυδαιο τρόπο εναν άνθρωπο που όπως λεει αγαπησε...Έχω φτασει να την μισώ!! και έχω μετανιώσει που την εμπιστευτηκα...που εμπιστευτηκα έναν ΨΕΥΤΗ.σκεφτομαι να την πάρω και να της πω πως νιώθω .όλοι λενε όχι ..όμως πείτε μου δεν βλέπετε ότι καπου έχω δικιο και εγω?

https://www.youtube.com/watch?v=niqrjP1VDeY

matakiaamoy

# 23 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Θα σου αναφερω αυτο που μωλις ειπες ο ιδιος...με βοηθησε οικονομικα και καπου μετα...σιγα τα λεφτα που εδωσε...παλικαρι μου αν καποιος σου δινει ετσι εστω και 50 ευρω ή 100 να πληρωσεις τα χρωστουμενα σου...που δεν ειναι καν υποχρεωση του δεν εχεις δικαιωμα να πεις κουβεντα...ουτε καν τα σιγα τα χρηματα που εδωσε...ειναι προσβολη.Το οτι σε βοηθησε επρεπε να της το αναγνωρισεις τουλαχιστον μπροστα της...και σε ολους τους τομεις σε βοηθησε οπως αναφερεις.Πηγες με μια απο Αγγλια που δεν εισαι των σχεσεων...υποτιθετε και ομως για καποιους μηνες το κανες και σε ενοχλει το τηλ απο εναν αντρα?οσο για το σεξ που λες...οτι σε ειχε μονο για αυτο...πλακα μας κανεις?και εσυ για αυτο δεν την ειχες?και μαλιστα οπως παλι λες...δεν ηθελε να ακουει για τα σεξουαλικα σου την ενοχλουσε και εσυ εκει να της τα πεις ολα...δες το λιγο και απο αυτη την σκοπια...χαρακτηριζεις με επιθετα καποιον που δεν νομιζω να σε εκμεταλλευτηκε απο αυτα που περιγραφεις...νομιζω οτι το δηθεν που ειπες στο τελος για αυτα τα πραγματα που πιστευει αυτη για σενα δεν ειναι τοσο δηθεν.Φυσικα και θα εχει την ζωη της εκτος απο εσενα...που το προβλημα?ισως εσυ τα μεταθετεις ολα αλλου...ισως τελικα πρεπει να παραδεχτεις οτι δεν ειναι μονο ο αλλος για σεξ πλεον και οτι την πατησες με την κοπελα την συγκεκριμενη γιατι την γουσταρεις τρελα...την θελεις επι μονιμου βασης.Οταν το καταλαβεις τοτε θα ναιπιο κουλ τα πραγματα.Αυτα περι ελευθερα καταληγουν εν τελει σε μεγαλη καψουρα.Μαθαμε ολοι φιλοι για σεξ...οκ φιλος για καθαρισμα,ξεσκωνισμα και πληρωμη λογαριασμων γιατι δεν γινετε?και αυτα μες στην ζωη ειναι...οτι μας βολευει...τελικα του π...λιου σας τον χαβα.

Vanda_

# 24 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ρε φιλε τι παιρνεις και δε μας το λες;... τι νομιζεις οτι ειναι τα δικαιωματα? κατι ευρα που τα εχεις στην τσεπη και τα βγαζεις και τα δινεις αν θες? δικαιωματα δινεις και με τη σταση που κρατας απεναντι στον αλλο...οχι με τα λογια τυπου "να τωρα σου δινω δικαιωμα"!!'μ

Δεν το διαβασα ολο το  ποστ και οσο διαβασα το διαβασα στα γρηγορα ...μη μολυνθω

Λοιπον ετσι για να το ακουσεις θα στο πω αν και σιγουρα το ξερεις ηδη...εισαι αυτο που λεμε κακος ανθρωπος pure evil που θα ελεγε και η αγγλιδα!!! Ναρκισος ...η μαλλον αυτο που λεμε εμεις οι ανθρωποι psychopath ...σε ποιο βαθμο; Ε  δεν μπορω να βγαλω και γνωματευση με μισο ποστ που διαβασα...αμα δε σαρεσει η γνωματευση μη με πληρωσεις!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από metalkid

Καλησπέρα σε όλους!!!

Γράφω εδώ παρόλο που δεν ξέρω κατα πόσο τελικά θα με βοηθήσει να ακούσω πολλές απόψεις. Αλλά επειδή θέλω να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα στο μυαλό μου θα ήθελα την ειλικρινή σας και μόνο αποψη επί του θέματος μου.Λοιπόν είμαι ένας άνθρωπος των άκρων και γενικά δεν κυριεύομαι από συναισθηματισμούς όμως αυτός ο χωρισμός με έχει ενοχλήσει και δεν ξέρω γιατί?Αν και έχω αρκετές άμυνες σαν άνθρωπος και έχω πάρα πολλες εμπειρίες η ιστορία που θα σας πω με έχει μπερδέψει και ενώ οι απόψεις διίστανται συνεχίζω να πιστευω ότι έχω δίκιο.Λοιπον, δεν είμαι των σχέσεων γενικότερα - μια σχεση στα 23 για ένα χρόνο-  όμως πριν καιρό γνώρισα μια κοπελα στο μέρος που έπαιζα κιθάρα γιατί είμαι μουσικός του δρόμου βεβαια παίζω και αλλού, και μου άρεσε πάρα πολυ εμφανισιακά και έτσι αν και λίγο δύσκολα στην αρχή τελικά καταλήξαμε στο σεξ. Η συγκεκριμένη κοπέλα δεν ήθελε να ξεκινήσει σχέση διότι όπως μου εκμηστηρεύτηκε στην αρχή δειλά και μετά μου ανοιχτηκε πολύ ότι είχε μια σχεση 5 χρόνια στην οποία όμως είχε κακοποιηθεί ψυχολογικά πολύ! Αυτό ήταν κάτι που με βόλεψε αρχικά γιατί δεν είμαι όπως είπα των σχεσεων. Έτσι λοιπόν ξεκινήσαμε σχέση για σεξ. Όμως η ανάγκη να της μιλάω ήταν πολύ μεγάλη και έτσι μιλάγαμε καθημερινα στο τηλέφωνο ύστερα από δική μου πρωτοβουλία εφόσον έλειπα εκτός πόλης λόγω του ότι έμενα αλλού.Με είχε παρακαλέσει να μην μιλάμε για τα προσωπικά μας διότι δεν αισθανόταν άνετα καθότι ως υπερσεξουαλικό ον εγω είχα πολλές περιπετειες. Όμως αρκετές φορές χωρίς να το καταλαβαίνω άρχισα να τα μοιράζομαι μαζί της παρόλο που έβλεπα πόσο ενοχλιόταν...συνεχίζαμε βεβαια τις σεξουαλικές μας σχέσεις.!!!Μου ειχε πει πολλές φορές ότι ενιωθε ερωτικά απεναντί μου και ότι θα έκανε προσπάθεια να γίνουμε φίλοι.! έτσι λοιπόν αρχισα να μοιράζομαι πιο πολύ αν και πάλι έβλεπα ότι δεν ήταν το καλύτερό της!Πέρασε έτσι 1,5 χρόνος , βγαίναμε μαζί, κάναμε σεξ, πηγαίναμε εκδρομές αλλά πάντα έβαζα τα όριά μου γιατί δεν ήμουν αυτό που λένε για δεσμεύσειςΜε είχε αλήθεια βοηθήσει πολύ σε πάρα πολλούς τομείς ακόμη και οικονομικά!Κάποια στιγμή όμως άρχισα να αντιλαμβάνομαι μια αλλαγή στασή της απεναντί μου όταν έκανα σχεση 4 μηνών με μια κοπέλα από Αγγλια και της τοχα γυρίσει πια στο πολύ φιλικό!Απομακρύνθηκε και δεν μου έστελνε μηνυματα. Την ρώτησα γιατί αυτή η αλλαγή και μου είπε ότι δεν το άντεχε τελικα όλο αυτό. Εγώ από εγωισμό η όπως θελετε πείτε το δεν έκοψα μαζί της την είχα αναγκή αλλά ποτε δεν κατάλαβα αυτή την ανάγκη. Έτσι όταν έφυγε η κοπέλα μου για Αγγλία , της ζήτησα να με φιλοξενήσει σπίτι της για 5 μέρες στην Κόρινθο..όπου δεν άντεξα και αποζήτησα το σεξ πάλι- και εκεί μου είπε τα εξής ¨΄΄ ότι έτρεφε πολλά συναισθήματα για μένα που τωρα τα κατάλαβε, αλλά ξέρει ότι δεν θα μπορούσε να μπει σε σχεση μαζί μου μετά από όλα αυτα, ότι κατανοεί δήθεν και καλά τον αστατο χαρακτήρα και δεν θέλει να με αλλάξει, ότι 'ομως με αγαπαει σαν ανθρωπο και όλες αυτές τις βλακείες ...και θεωρητικούμπες!'' Όμως εγω αντιλήφθηκα ότι όλα αυτά στον άνθρωπο αυτό είναι ένα ψέμα και ένα καλό παιχνιδάκι...Πόσο κορόιδο έπεσα και δεν κατάλαβα ότι με εκμεταλλευόταν για δικό της όφελος , για σεξ, για να με έχει από κοντά !!!Πώς ένας ανθρωπος που είναι φίλος σου μπορεί να σου κρύβει τα εσωψυχά του?και να σου το παίζει ότι δεν τρέχει τίποτα?Εκείνη επέμενε ότι έκανε λάθος και ζητησε συγγνώμη, της είπα ότι και εγώ την εκτιμούσα αλλά μέχρι εκεί και όπως όφειλα της είπα ότι για μενα δεν ελεγε τίποτα το μεταξύ μας περισσότερο από κάθε άλλη κοπέλα που έκανα σεξ. Και ότι ήμουν συναισθηματικά αλλού και το ήξερε και δεν έπρεπε να κάνει αυτή την συζήτηση . Πάνω στα νεύρα μου που ένιωσα μ!#!#@  της είπα ότι μάλλον δεν έφταιγε ο πρώην της αλλά αυτή για την κακή σχέση και ότι είναι πολύ ψευτικη και κομπλεξικη όταν αφήνει κάποιον να της ανοίγεται σαν φιλαράκι αλλά εκείνη έχει αλλα στο μυαλουδάκι της. και ότι είναι άσχημο να παίρνει δικαιώματα από εκεί που ποτέ δεν της ταχα δώσει. πόσο μάλλον να ζηλεύει...της είπα την αλήθεια ότι επαιρνα αυτό που μου έδινε σεξ και παρέα! Όταν μου είπε ότι νοιαζόταν για μένα εξού και με είχε βοηθησει οικονομικά της είπα ότι δεν ήξερα ότι όσοι αγαπανε χτυπανε όσαοι αλλοι κανουν ..αλλωστε δεν πληρωσε και μια περιουσια μην τρελαθούμε.Εκείνη όμως αντέδρασε πολύ άσχημα και με έβρισε πολύ άσχημα μου είπε να πάω να γ### και να μην την ξαναπλησιάσω ποτέ και ότι την πλήγωσα πολύ και άρχισε να κλαίει λέγοντας ότι εγώ πολλές φορές της ζήτησα να είμαστε μαζί αλλά εγώ της εξήγησα ότι δεν το εννοούσα ποτέ σοβαρα και ότι πλάκα κάναμε προφανως μεταξύ μας! μου είπε ότι είμαι πολύ κατωτερος του όσα είχε πλάσει στο κεφάλι της! και να τα μαζέψω και να φύγω. Εγώ εκείνο το βράδυ βγηκα με εναν φίλο μου και την άφησα σπίτι να ηρεμήσει, όταν γύρισα μου χε πακεταρει τα πράγματα και κοιμόταν...Ξαφνικά χτύπησε το κινητό της και ήταν αντρικό όνομα εκείνη ξύπνησε το έκλεισε και είπε ότι αυτό αφορα εκείνην!!Εγινα εξαλλος όχι από ζήλεια αλλά από απογοήτευση της υποκρισίας της.η άλλωτε ειλικρινης απεναντί μου! Ας γελάσω!!!Τουλάχιστον εγώ ήμουν ντόμπρος αν και σκληρός κυρίως όταν της χτύπησα την παλιά της ιστορια! αλλά έτσι όπως το βλέπω εγώ νομίζω είχα ένα μερίδιο δικαίου σε όλα αυτα!Εσείς δεν θα τσαντιζόσασταν αν κάποιος σας κοροιδευε?δεν θα νευριάζατε αν αυτός ο κάποιος ήταν φίλος σας?Αν του λεγατε τα πάντα ενώ εκείνος έκρυβε τις σχεσεις του?και ρωτώ...πόσο ξεπεσμός είναι για μια κοπέλα να βρίζει με τέτοιο χυδαιο τρόπο εναν άνθρωπο που όπως λεει αγαπησε...Έχω φτασει να την μισώ!! και έχω μετανιώσει που την εμπιστευτηκα...που εμπιστευτηκα έναν ΨΕΥΤΗ.σκεφτομαι να την πάρω και να της πω πως νιώθω .όλοι λενε όχι ..όμως πείτε μου δεν βλέπετε ότι καπου έχω δικιο και εγω?

Vanda_

# 25 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Και γιατι νομιζει οτι ολοι σου οφειλουν; Συνοψιζω τη σταση σου απεναντι στους ανθρωπους, λες στο αλλο/η

"...θελωνα κανω σεξ μαζι σου, να μπαινωβγαινω οποτε θελω στη ζωη σου, να με πληρωνεις (και οχι να μου δινεις κατι ψιλα, αλλα μεχρι και μια περιουσια), να με φιλοξενεις, να ακους τα θεματα μου οταν ειμαι αλλου, να εισαι φιλος μου, που για εμενα  σημαινει να δινεις τα παντα για μενα και εγω να μην σου δινω τιποτε κλπκλπ ...και εγω δε σου δινω δικαιωμα να λες η να θες τιποτε αλλο απο μενα παρα μονο να μιυ δινεις οτι χρειαζομαι..."

Τι να πω; Εκει που ειμαι εγω, οντα σαν εσενα τα εχουμε καταταξει, κοινως τα λενε και απανθρωπα τερατα...αλλα οκ ετσι γεννηθηκες και συ...ετσι φτιαχτηκες ετσι εισαι...τι να κανεις, κανεις οτι μπορεις να κανεις ...Εδω υπαρχουν κατι κυρατσες (ταντον εφυγες νωρις) που σου δινουν και δικιο

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από metalkid
Silence...η γνωμη σου είναι σεβαστή. Ομως συνεχίζω να λεω οτιβη αληθειαβειναι εκεί κατάματα και κάλο ειναι να την βλέπετε. Οταν εγώ ειμαιβαπολυτα ξεκάθαρος και εσυ δεν εχεις προβλημα με αυτό τοτε ως φιλος ναι οφειλεις να ακους και τα ερωτικα του αλλου.Αλλα οι γυναικες ειστε πολυβκαλες ηθοποιοι...αλλα λετε αλα εννοείται απλα Τα πράγματά.!!!Αν ηταν στήριγμα γ μενα ας ηταν αυτα δεν τα χτυπαμε. Επιλογή της. Ομως οι άνθρωποι που σε αγαπανε ξερω χαίρονται με την χαρά σου οχι να σκέφτονται να μην πας μπροστά για δικο τους όφελος

metalkid

# 26 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Silence κοιτα να δεις επειδη αυτα που λες τα ελεγε και εκεινη θα σου απαντησω...πριν 4 μερες της τηλ , της εστειλα μηνυματα και μου απαντουσε με ενα ξερο *σε παρακαλω ασε με ησυχη* Οταν βγαιναμε εγω φλερταρα ασύστολα με αλλες κοπελες αλλα εκεινη προσποιοταν οτι δεν ζηλευει ποση κοροιδια ρε παιδι μου; Οταν ημουν με αλλες κοπελες δεν μου λεγε τιποτα αλλα με παρακινουσε...ποση κοροιδιαα δηλαδη??Για να πει οτι με αγαπησε τελικά? Και δεν μπορεί?Χιχιχι! Γελαω ακομη Απλα μια εγωιστρια ηταν που ταθελε ολα δικα της ΑΠΛΟ !!!ποση κομπλα πια? Με την αλλη κοπελα * 6 χρονια μεγαλύτερη * εληξε απο μεριας της διοτι ζηλευε την "φιλη μου" και τηλ που της εκανα..στο καλο να παει και εκεινη.Για τι εγω σαν μ@@@/# ειχα συνεχόμενη επικοινωνια μαζι της. Για συμβουλες και τα τοιαύτα!!!Ποσο μ[email protected]#@!ςπιαστηκα!!Της ανοιχτηκα παρα πολυ ηταν η μόνη και αυτο το μετάνιωσα γιατι ηταν ΨευτραΟταν εκεινο το βραδυ που μαλωσαμε την κοιταξα στα ματια της είπα πανω στα νευρα μου πολυ ασχημα λόγια αλλα στα νεύρα οι ανθρωποι ξεσπουν.Οτι περναω καλυτερα με τις αλλες, οτι μονο το σεξ αποζητω απο εκεινην, και οτι μου βγαζει τρομερα αρνητικα συναισθηνατα.Η αλήθεια ειναι οτι απο την ωρα που μου ειπε αντε γ@@/@ φυγε νιωθω παρα πολυ περιεργα. Εννοω εχω παρα παρα πολυ θυμο. Δεν αισθανομαι τπτ για εκεινην απλα με εχει νευριασει τοσο που με τα λογια τγης ηθελε να με κανει να φανω υπευθυνος.Το ηξερε οτι έτσι ειμαι δεν μπαινω ευκολα σε σχεσεις και καλούπια. .Οι φιλοι που την ξερουν μου παν ειναι ρακος και οτι κλαιει ολη μερα και οτι νιωθει οτι εμπιστευτηκε παλι εναν άνθρωπο που της εκανε κακο. Να προσεχε εχω εγω να πω...Επισης οταν ο κολλητος μου την ρώτησε τι εγινε μεταξυ σας εκεινη ειπε" δεν θελω να το συζητησω Παυλο, καναμε λαθη δεν θελω να τον εκθεσω αυτα αφορουν το μεταξυ μας απλα για μενα η ιστορια ελαβε τέλος γιατι η συμπεριφορά του ηταν απαράδεκτη " Τοση ανωτερότητα πια?? Δεν μπορω νευριαζω τελος!

metalkid

# 27 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Mileni ναι θα ηθελα να μου πεις και ας μην μου αρεσει. Προτιμω τα ξεκαθαρα.

metalkid

# 28 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Konstantine73

Η μουσικη ειναι το μονο Παθος μου.Πανω απο ολα ολες ολους! Στο ερωτικό κομμάτι ειναι επιλογή μου να μην θελω πολλα πολλα. Και εκεινες δηλαδή , που συχνα με απορρίπτουν ομως παντα τα βρίσκουμε κ συνεχίζουμε σε επικοινωνια σχέδον με όλες. Θες να μου πεις οτι ενας αντρας δεν μπιρει να κανει σεξ χωρις να θελει ερωτες;;;Εκείνη δεν προσπαθησε να έρθει πιο κοντά ειχε ορια στην αρχή εγω τα εσπασα κ της εγινα στενος κορσες αλλα εν τελη δν δεν μπορούσε να εφευγε

valerie

# 29 στις 16/9/2017
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 16.631

28+ χρονών και ακομα μυαλό 15χρονου...
Είσαι ό,τι να'ναι.. Φίλους εσύ δεν έχεις να τους λες τα εσώψυχά σου και διάλεξες το κορίτσι που κάνετε σεξ?? Συνήθως οι ελεύθερες σχέσεις, είναι περάστε, γ...στε τελειώσατε... Δεν ξαπλώνετε μετά στο κρεβάτι και αναπολείτε έναν καλύτερο κόσμο... Και γιατί θα έπρεπε να σου πει για τον τύπο που γνώρισε?? Καθένας λέει αυτα που θέλει... Όπως εσύ είχες την τύπισα για σεξ και νταραβεριζόσουν με την Αγγλίδα, έτσι και αυτή είχε εσένα και γνωρίζει κι άλλους... Τα δικά μας δικά μας, και τα δικά της δικα μας???  Δεν πάει έτσι...

Αρέσει στο μέλος alisida

valerie

# 30 στις 16/9/2017
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά

28+ χρονών και ακομα μυαλό 15χρονου...
Είσαι ό,τι να'ναι.. Φίλους εσύ δεν έχεις να τους λες τα εσώψυχά σου και διάλεξες το κορίτσι που κάνετε σεξ?? Συνήθως οι ελεύθερες σχέσεις, είναι περάστε, γ...στε τελειώσατε... Δεν ξαπλώνετε μετά στο κρεβάτι και αναπολείτε έναν καλύτερο κόσμο... Και γιατί θα έπρεπε να σου πει για τον τύπο που γνώρισε?? Καθένας λέει αυτα που θέλει... Όπως εσύ είχες την τύπισα για σεξ και νταραβεριζόσουν με την Αγγλίδα, έτσι και αυτή είχε εσένα και γνωρίζει κι άλλους... Τα δικά μας δικά μας, και τα δικά της δικα μας???  Δεν πάει έτσι...

Natassaa

# 31 στις 16/9/2017
author
Γυναίκα / 44 / Διαζευγμένη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 555
Στο ποστ σου περιέγραψες την "εμπορευματοποιηση" των σύγχρονων σχέσεων, αυτο που λαθος επικαλουνται πολλοι, το παρε-δωσε, που κάθονται και μετρανε με "σεντσια" τι δινουν και τι παίρνουν. Καποιοι τις ντυνουν με φρου φρου και αρωματα. Εσυ τουλάχιστον εγραψες με ωμη ειλικρινεια. Ειναι σα να πηγαινεις με τον "πάρα" σου και παραγγελνεις στον "αλλον" φιλια, σεξ, εμπιστοσύνη κλπ..ετσι, σκετα νετα. Και αν δεν στα δώσει στη συσκευασία που θες, πας και την λες στον ιδιοκτητη...γιατι ο πελατης με τον παρα του, μαμαει και την κυρα του. Αμ δεν ειναι μαγαζί οι ανθρωπινες σχεσεις...
Αρέσει στα μέλη Betty_83, siopi13

valerie

# 32 στις 16/9/2017
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά

Και επίσης όλοι σου λένε οτι είσαι λάθος, εσύ δεν το δέχεσαι και ψάχνεις να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα και να βγάλεις ψεύτρα και απατεώνισα την κοπέλα, κάτι που φυσικά δεν ισχύει... Κάνεις σαν τις γκόμενες που τις παράτησαν έγκυο, μόνες, έρημες και άστεγες...

Αρέσει στα μέλη siopi13, Enikos

somebody961

# 33 στις 16/9/2017
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

"Πολλά χρόνια σε αυτή τη γη
τον ενοχλούσε το χρώμα των φύλων
μετά την εαρινή βροχή
και η λάμψη του ήλιου στα λευκά νησιά του καλοκαιριού
τον γέμιζε αγωνία.
Άκουσε, κάθε λογής φωνές,

μα πιο σκοτεινές,
ήταν αυτές που αγαπούσαν.

Πολλές φορές, τα βράδια στο σπίτι συλλογίστηκε,
μόνος
ή πολεμώντας με ένα βιβλίο πριν απ' τον ύπνο.
Τα γυμνά σώματα των γυναικών, στάθηκαν οι φυτείες τής λησμονιάς του.

Μισοκλείνοντας τα μάτια,
μπόρεσε κάποτε να διακρίνει από μακριά
μεγάλες αλήθειες.
Αξιώθηκε να δει διάφορα τοπία.
Ισως, να τον αγάπησαν και άλλοι άνθρωποι
έξω απ' τη μάνα του.

Κάτι είχε
που έκανε τους άντρες να μην τον χτυπάνε στην πλάτη
τις γυναίκες να τον θέλουν, από περιέργεια.

Τις μέρες τού φθινοπώρου
τού άρεσε να περπατάει σε μεγάλους κήπους.

Ένα μεσημέρι,
που κανείς δεν τον περίμενε
δεν ξαναγύρισε.
."

Νίκος Δήμου

Ηρθε στο μυαλό μου αυτό,
προσπαθώντας να διαβάσω πίσω από τα λόγια-πράξεις τού φίλου μας εδώ.

Οταν 'έπεσα' πρώτη φορά επάνω του, έκλαψα.
Γιατί είδα πολλούς, και κάποια κομμάτια μου..

IM____

# 34 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από valerie

Και επίσης όλοι σου λένε οτι είσαι λάθος, εσύ δεν το δέχεσαι και ψάχνεις να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα και να βγάλεις ψεύτρα και απατεώνισα την κοπέλα, κάτι που φυσικά δεν ισχύει... Κάνεις σαν τις γκόμενες που τις παράτησαν έγκυο, μόνες, έρημες και άστεγες...

Δίκιο έχει ο θεματοθέτης.

Δίκιο έχει και η κοπέλα.

Κι όλοι εμείς εδώ δίκιο έχουμε.

26-29-31

# 35 στις 16/9/2017
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.470

Παμε για τσιπουρα τωρα

Αμαν πια...

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από IM___

Δίκιο έχει ο θεματοθέτης.

Δίκιο έχει και η κοπέλα.

Κι όλοι εμείς εδώ δίκιο έχουμε.

Αρέσει στο μέλος Enikos

IM____

# 36 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από 26-29-31

Παμε για τσιπουρα τωρα

Αμαν πια...

https://www.youtube.com/watch?v=H619qS24qdU

IM____

# 37 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πολύ σωστά τα λέει ο θεματοθέτης.

Πάντα σε μία σχέση φταίνε και οι δύο. Ως εκ τούτου, έχει κάποιο δίκιο και ο θεματοθέτης, όπως πολύ σωστά αναφέρει στο πρώτο του τοστ.

Κεεπ γουαλκίνγκ μεταλκίδ! Σε πάω με 0, σβηστός!

26-29-31

# 38 στις 16/9/2017
author
Ανδρας / 56 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.470

Λοιπον με βαλατε στην περιεργεια οι συνφορουμιτες σε αυτο το θεμα,να το διαβασω γιατι τα αποφευγω τα σεντονια,συνηθως γινονται παρανοησεις...

Φιλαρακο,οπως λεει και μια καινουργια συνφορουμιτισα εδω,και δεκαπενταχρονου μυαλο πολυ σου βαζει...
Εισαι μπαγλαμας(ηπια εκφραση δικη μου}
Να πας σαν αντρας και να της δωσεις τα λεφτα που σου ειχε δανεισει,και καντην...δεν σου αξιζει,και εσυ μπορει να μην της αξιζεις,αλλα εδω μιλαμε για σενα...
Ασε τους θυμους,και το μισος(εχει διαφορα το ενα απο το αλλο)και προχωρα...
Με την κιθαριτσα σου,και την μουσικουλα σου θα ριξεις αλλες γκομενες,αν και επρεπε να σε κανουν πιο ευαισθητο οι μουσικες σε σενα δεν...
Αρέσει στα μέλη Betty_83, maraki_lar_1980 και σε ακόμα 4 μέλη.

_Bellezza_

# 39 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

"Οι φίλοι λένε ότι είναι ράκος " ... και μετά έρχεται το μεγαλειώδες "ας πρόσεχε" ... Βέβαια αγόρι μου , έπρεπε από την αρχή να λακισει . Έχει και εκείνη μερίδιο ευθύνης που δεν προφύλαξε τον εαυτο της. Οποίος μπλέκεται με τα πίτουρα ... 

Enikos

# 40 στις 16/9/2017
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.209

Α, ειναι και σελεμης? 

Δεν τον εχω διαβασει, γιατι σου ειπα...

Περιμενω να στεγνωσουν τα καρβουνακια.

Ταχω και λιαζονται.

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από 26-29-31

Λοιπον με βαλατε στην περιεργεια οι συνφορουμιτες σε αυτο το θεμα,να το διαβασω γιατι τα αποφευγω τα σεντονια,συνηθως γινονται παρανοησεις...

Φιλαρακο,οπως λεει και μια καινουργια συνφορουμιτισα εδω,και δεκαπενταχρονου μυαλο πολυ σου βαζει...
Εισαι μπαγλαμας(ηπια εκφραση δικη μου}
Να πας σαν αντρας και να της δωσεις τα λεφτα που σου ειχε δανεισει,και καντην...δεν σου αξιζει,και εσυ μπορει να μην της αξιζεις,αλλα εδω μιλαμε για σενα...
Ασε τους θυμους,και το μισος(εχει διαφορα το ενα απο το αλλο)και προχωρα...
Με την κιθαριτσα σου,και την μουσικουλα σου θα ριξεις αλλες γκομενες,αν και επρεπε να σε κανουν πιο ευαισθητο οι μουσικες σε σενα δεν...

Αρέσει στο μέλος 26-29-31
Επιλέξτε σελίδα: (1-16)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε