Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ποτέ δεν φταίει μόνο ο ένας.

Επιλέξτε σελίδα: (1-16)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

Rapunzel89

# 41 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θα μου πεσουν τα μαλλια με αυτα που διαβαζω...οπως και ολλωνων εδω μεσα. Γιατι κι αλλα ατομα σε απαντησεις σου σου λενε το ιδιο πραγμα αλλα δεν λες να το καταλαβει;.Φιλε μας ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΛΑΘΟΣ κ ο τιτλος σου ειναι λαθος. ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ Κ ΜΟΝΟ ΕΣΥ.Δεν σε κοροιδεψε, απλα σαν βλαμμενη κ εκεινη επειδη σε ηθελε σε ερωτευθηκε κ ηλπιζε πως θα εισαστε μαζι κ με το κλασικο μοτιβο-πιστευω οτι "εγω ισως τον καταφερω". Τι ηθελες να σου πει λοιπον εφοσον της ειχες τοποθετηθει λοιποιν κ λυσσαξες με λεγομενα σπυ περι frree σχεσης κλπ? Οτι ειναι καψουρα μαζι σου? Να στο πει για ποιο λογο? ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΕΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΝΙΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. Αν ειναι δυνατον! Θελεις δηλαδη να ελεγξεις τα συναισθηματα της? ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ. Προσγειωσου. Κ κυριως κανενας εδω μεσα δεν εχει λογο να σου πει ψεμματα...Εισαι πολυ λαθος κ δυστυχως φαινεται οτι δεν εισαι καλος χαρακτηρας κ ανθρωπος. Την ηθελες για σεξ. Τι καθοσουν κ της ελεγες για το παρελθον σου,την καθερινοτητα σου,την Αγγλιδα κ ηθελες συμβουλες κ παρηγορια μαζι με φιλοξενια? Αλλους φιλους δεν εχεις να τα πεις? Εκεινη επρεπε να βρεις? Εκεινη ειπαμε επρεπε να την εχεις μονο με ενα τηλ κ μια συναντηση ανα βδομαδα για κοκο. Εχεις μπερδεψει την βουρτσα με το πλι σου μου φαινεται. Χαχα :Ρ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΦΙΛΟΙ. ΔΕΝ-ΓΙΝΕΤΑΙ! Εκεινη γιατι τα δεχτηκε ολα αυτα στο ειπα γιατι. Σε ανεχοταν με το να δεχεται τους ορους σου κ εσενα τον ιδιο. Δεν ειμαστε κ η ιδια εδω να σου πουμε επακριβως για τι κ πως. Δεν ειμαστε στο μυαλο της κ στην ψυχη της. Κ 100 πτυχια ψυχιατρικης να ειχαμε ο καθενας ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. Αυτο μπορεις να το καταλαβεις που ειναι κατι τοσο απλο? Γιατι να στο ζωγραφιαω το κανω, αλλα κ παλι δεν μπορω...Κατσε στα αυγα σου κ μην την ενοχλησεις. Δεν εχεις δικαιωμα να την παρεις κ να της πεις οτι θελεις. Κρατα τα για σενα. Κ συμβουλη μου...Ζεις σε μια διαστρεβλωμενη πραγματικοτητα,στα μετρα κ στα σταθμα σου. Κυριως για το τι ειναι σχεση κ free σχεση, τι ειναι καλο κ τι οχι απο θεμα η σωστο κ λαθος απο θεμα συμπεριφορας.Αυτο να κοιταξεις...οπως και δηποτε.

silencee

# 42 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πόσο πολύ δεν αντέχεις αυτό που είσαι -έγινες!!!

Πόσο καλά μπορείς κι αυτή τη μη αντοχή την κάνεις θράσος!!!.

Δεν είχες καν τα κότσια (αλλιώς λέγονται) να της πεις στα ίσια 'φύγε'.

Της το έδειχνες ανήθικα προκλητικά με χίλιους τρόπους.

Φλερτάροντας,χωρίς κανένα φραγμό, με άλλοθί σου τη δική της ανοχή -πρόκληση.

Και κοίτα τώρα τι σου κάνει, ε?

Δε σέρνεται μπροστά σου, μα μόνη της.!

Δε σε διασύρει στους φίλους, μα ξέθαψε την αξιοπρέπειά της και δες ώρα που βρήκε να την χρησιμοποιήσει,σα δεν ντρέπεται!

Τέρμα δηλαδή το άλλοθι να την μπινελικώσεις-προκαλέσεις!

Ξέρεις metalkid...

Ήρθε μια πολύ σημαντική ευκαιρία για σένα και στην πρόσφερε εκείνη μέσα από αυτό που σου έδωσε-προκάλεσε,εκθέτοντας άκριτα τον εαυτό της σε σένα,για τους δικούς της λόγους.

Δε σου αρέσει που πονάς, έ?Δε ρωτώ χαιρέκακα,το αντίθετο.

Συγκεντρώσου.Σταμάτα να αντιδράς ακόμη κακομαθημένα κι εγωκεντρικά.

Μόνος είσαι,ολομόναχος και δε σε αντέχεις.

Φτιάξτο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από metalkid

μου απαντουσε με ενα ξερο *σε παρακαλω ασε με ησυχη* 

φλερταρα ασύστολα με αλλες κοπελες αλλα εκεινη προσποιοταν οτι δεν ζηλευει

Οταν ημουν με αλλες κοπελες δεν μου λεγε τιποτα αλλα με παρακινουσε..

Για να πει οτι με αγαπησε τελικά?  

Για τι εγω σαν μ@@@/# ειχα συνεχόμενη επικοινωνια μαζι της. Για συμβουλες και τα τοιαύτα

Της ανοιχτηκα παρα πολυ ηταν η μόνη και αυτο το μετάνιωσα γιατι ηταν Ψευτρα

.Οτι περναω καλυτερα με τις αλλες, οτι μονο το σεξ αποζητω απο εκεινην, και οτι μου βγαζει τρομερα αρνητικα συναισθηνατα.

μου ειπε αντε γ@@/@ φυγε νιωθω παρα πολυ περιεργα. Εννοω εχω παρα παρα πολυ θυμο.

Δεν αισθανομαι τπτ για εκεινην 

με εχει νευριασει τοσο που με τα λογια τγης ηθελε να με κανει να φανω υπευθυνος.

Το ηξερε οτι έτσι ειμαι δεν μπαινω ευκολα σε σχεσεις και καλούπια. 

..Nα προσεχε εχω εγω να πω...

silencee

# 43 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Έρεβος.

Κι εγώ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από somebody961

μα πιο σκοτεινές,
ήταν αυτές που αγαπούσαν.

είδα πολλούς, και κάποια κομμάτια μου..

achinos

# 44 στις 16/9/2017
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από metalkid

Ποτέ δεν φταίει μόνο ο ένας.

k βέβαια φταίει κ αυτή.

Έπρεπε να σε σουτάρει μόλις πήρε γραμμή ότι γουστάρεις να της αφηγείσαι τα πηδηματοκατορθώματά σου

αφού ονομάζεις την αντίδρασή της "ενόχληση" πες κ συ πως "ενοχλήθηκες" που εμπιστεύτηκες έναν ψεύτη κ πατσίσατε!

Να χεις το ίδιο κριτήριο για σένα κ τον άλλον, αντικειμενικότητα.

Γιατί αν έχεις τα @@ να είσαι αληθινά free to go, κουβαλάς μονίμως κ το συνοδευτικό του, την υπαρξιακή σου μοναξιά, αλλιώς είναι τσιμπολόγημα από τον εναλλακτικό μπουφέ, 

κ συ γίνεσαι φασόν ελευθεροσχεσίτης.

Αλλά ποιος ξέρει τι άλυτα θέματα είχε και η τύπισσα

θα χε πέσει κ μεγάλη ξηρασία...

είναι κ η μουσική η γκομενοπαγίδα... 

σκόνταψε!

Αν δεν μπορείς αλλιώς επικοινώνησε αλλά να ξες, δε σε χωνεύει

κ μπορεί να μετανιώσεις κ άλλο.

Αρέσει στα μέλη Betty_83, alisida

metalkid

# 45 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οκ φταιω σε ολα εγω...

Στο μονο που φταιω ειναι στο εξης. Μια μερα την ημερα των γενεθλειων της εννω ειχαμε βγει της ειπα οτι ειμαι κολλημενος με μια τυπισσα . Εκεινηβδεν απάντησε και μου ειπε ελπιζω νασαι ευτυχισμένος. Δεν ξερω γιατι νευριασα και της ειπα "καλα μην χαιρεσαι τοσο" και εκεινη ειπε " σε αγαπαω πολυ και αν και μου ειναι δυσκολο και περιεργο ναι χαιρομαι πουσαι ευτυχισμένος "Αληθεια τώρα. ...μονο εγω εξοργιζομαι με αυτή την ανωτεροτητα της πουτ@[email protected][email protected]$ς???Ειδικα απο οταν μου πε αυτα τα σε αγαπω κτλ ξυπνησε τοσο θυμο μεσα μου που πραγματικά ηθελα να την εκδικηθω. Δεν ξερω γιατι...ομως προτιμω ντομπρος και τερας παρα παπατζες και ανωτεροτητες με δοσεις υποκρισιας.αυτα!

ZHLIASOY

# 46 στις 16/9/2017
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160
...δεν ηξερα οτι οι μουσικοι ειναι τοσο παζοι!Αλλιως τους ειχα στο μυαλο μου...

metalkid

# 47 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Για να μιλήσουμε λοιπόν ειλικρινα.

Διαβάζω με προσοχή όσα μου καταλογίζονται.Προφανώς πονάει το να είναι κάποιος ασυμβίβαστος οκ , δεν πειραζει τοχω ξαναζησει .  Η τύπισσα λοιπόν όσο μπορω πλεον να έιμαι αντικειμενικός με όσα γράφω ήταν αυτό που λέμε πληγωμενη καρδούλα. Στην αρχη την ρωτησα αν θα μπορούσε να   είναι μαζί μου, είχα κανει και καποια σκηνικα ζηλειας (παραδεχομαι) αλλά πιο πολυ επειδη με ξέρω ήταν θεμα εγωισμού και όχι αγαπης. Για μενα αυτη η λεξη είναι δυσκολη. Δεν ήταν σε φαση λεει πριν βρει τον εαυτο της για μπλεξίματα. Οπότε και εγω μπηκα στο friendship zone..οπως λεει κιολας με οποιον κανει σεξ δεν υπαρι για εκεινην φιλια. όμως εμεινε!! χτες της εστειλα μηνυμα και την ξεχεσα και η απαντηση είναι η ακόλουθη :'' Έχω μεγαλωσει πια για όλες αυτές τις καταστάσεις, έχω μεγαλωσει για να μοιραζομαι τις ευαισθησίες μου με ανθρώπους που τις χησιμοποιούν γιανα με τσακίσουν, έχω βαρεθεί και μεγαλώσει για να χανω χρόνο μέσα σε δάκρυα για ανθρωπους που αγαπας αλλα όπως λες σε μισούν. ποτε δεν  ζητησα μερίδιο στην ζωή σου , ούτε στην καρδιά σου. μου είπες πως ήθελες ελευθερίες και τις σεβαστηκα. σε αγαπησα αλλα αυτό πια αφορά εμενα και τον εαυτο μου. ΑΝ περνας καλύτερα αλλού εκεί και να μείνεις αλλα εφόσον για εσενα είμαι ενα σεξ τι θες και ψαχνεις τώρα. Η πίτα ολόκληρη και σκύλος χορτάτος? Ελπίζω να χόρτασες λοιπόν, δεν ζητάω τίποτα πια από κακές συμπεριφορές γιατί ολοι ξερουμε ότι μια φορά κακός χαρακτήρας ,πάντα κακός χαρακτήρας. Τα λεφτά δεν στα χτύπησα για να τονισω την ανωτεροτητα μου , τα εδωσα και στον αγύριστο και αυτα και εσυ. Δεν ασχολούμαι με μικρότητες, Είναι επιλογή σου να ασχολείσαι αν θες εσύ. Εξω από την ζωή μου!!! Θαναι καλύτερα και για τους δυο. Αν πιστευεις ότι οι ανθρωποι ειναι υποχείρια σου τότε είσαι ελευθερος να συνεχίσεις να καταστρεφεις ανθρώπους. Είσαι ελεύθερος να εκμεταλέυεσαι τα πάντα για να νιωθεις καλά , Ίσως είναι ο μόνος τρόπος. Λυπαμαι τον εαυτό μου που πάλι έγινα αντικείμενο στα χέρια ανθρωπων με βρώμικα μυαλα. Αλλά θα σηκώσω τα κομμάτια μου και θα πληρώσω για τις κακές επιλογές μου και θα συνεχίσω . Όσο για το βρίσιμο δεν είναι του χαρακτήρα μου αλλά αντανακλαση της δικής σου συμπεριφορας. αν τόσο έχω πεσει στα ματια σου μιας και είσαι κριτής των πάντων τι θες και συνεχίζεις να με ενοχλείς. Ξερεις οτι σε ήθελα , σαν εγωιστής κράτα αυτό και συνέχισε για σενα θαναι πιο ευκολο...τελειωσαμε δεν θελω πια τίποτα που να σε θυμιζει''       ΚΑΙ της έστειλα : '' μπορεις και εσυ να κοιμασαι ομορφα με τον ψευτη αρακτήρα σου και συνεχισε να κοροιδευεις τους γύρους σου. Για όλα τα προληματα σοου είσαι υπευθυνη''      Για εσας είμαι μ@@@ αλλά καπου πρεπει να προστατευσω και την δική μου ψυχή , γιατί ολα τα συναισθηματα και τα λοιπά δεν βγαινουν τελικα σε καλό. ΠΙΟ καλη η μοναξια δηλαδη!   Δεν της συγχωρώ την συμπεριφορά και το ψέμα της, Δεν πληγωνεται μόνο ο ένας αλλά και οι δυο...ΤΕΛΟΣ

IM____

# 48 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από metalkid

Οκ φταιω σε ολα εγω...Στο μονο που φταιω ειναι στο εξης. Μια μερα την ημερα των γενεθλειων της εννω ειχαμε βγει της ειπα οτι ειμαι κολλημενος με μια τυπισσα . Εκεινηβδεν απάντησε και μου ειπε ελπιζω νασαι ευτυχισμένος. Δεν ξερω γιατι νευριασα και της ειπα "καλα μην χαιρεσαι τοσο" και εκεινη ειπε " σε αγαπαω πολυ και αν και μου ειναι δυσκολο και περιεργο ναι χαιρομαι πουσαι ευτυχισμένος "Αληθεια τώρα. ...μονο εγω εξοργιζομαι με αυτή την ανωτεροτητα της πουτ@[email protected][email protected]$ς???Ειδικα απο οταν μου πε αυτα τα σε αγαπω κτλ ξυπνησε τοσο θυμο μεσα μου που πραγματικά ηθελα να την εκδικηθω. Δεν ξερω γιατι...ομως προτιμω ντομπρος και τερας παρα παπατζες και ανωτεροτητες με δοσεις υποκρισιας.αυτα!

Όχι. Εγώ φταίω γιατί δεν εξήγησα επαρκώς στους υπολοίπους μέλους την κατάσταση αναλυτικά, για να μπορούν να μπουν και στη θέση σου και να κατανοήσουν εις βάθος το όλον θέμαν.

Βαριόμουνα μωρέ τώρα, καταλαβαίνεις. Ειδικά αν σκεφτείς πως τον καθένα πρέπει να του μιλήσω στη γλώσσα του, άσχετα αν ομιλούμεν την ελληνικήν και ο καλός μύλος όλα τ' αλέθει.

Είναι πάντως απίθανον το πως μπορείν ο άνθρωπος να μπλεχτείν εις τις δεδαλώδην σκέψεις, με βάσην την νοοτροπίαν τουν.

_Bellezza_

# 49 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ΠΑΙΔΙ της μέταλ, γιατί σου είναι δύσκολο να κατανοήσεις ότι μερικοι ανθρωποι είναι πράγματι μεγαλόψυχοι , γενναιόδωροι και ανώτεροι ηθικά ? Θες να την βγάλουμε σκαρτη επειδή δεν συνεχίζει να χορεύει στους ρυθμούς σου και επειδή  φάνηκε ανώτερη των προσδοκιών; Ίσως τελικά να είναι δύσκολο να αντιληφθούμε έννοιες που δεν μας χαρακτηρίζουν , αφού βλέπουμε μόνο την αντανάκλαση μας στους άλλους τελικά .

_Bellezza_

# 50 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Να πω και κάτι άσχετο που ειλικρινά ουδεμία σχεση έχει με τον θεματοθετη .Ποτε μου δεν κόλλησα με μεταλαδες . ΠΟΤΕ. Ούτε καν φιλικά . Όσοι τετοιοι με γνωρίζουν έχουν να πουν τα χειρότερα για μένα και εγώ το ίδιο για αυτούς, μόνο που εγω δεν μπαίνω καν στον κόπο να τους σχολιάσω ! Σορρυ για το σπαμ!

IM____

# 51 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από _Bellezza_

Να πω και κάτι άσχετο που ειλικρινά ουδεμία σχεση έχει με τον θεματοθετη .Ποτε μου δεν κόλλησα με μεταλαδες . ΠΟΤΕ. Ούτε καν φιλικά . Όσοι τετοιοι με γνωρίζουν έχουν να πουν τα χειρότερα για μένα και εγώ το ίδιο για αυτούς, μόνο που εγω δεν μπαίνω καν στον κόπο να τους σχολιάσω ! Σορρυ για το σπαμ!

Εμένα μ' αρέσουν οι μεταλούδες...

https://www.youtube.com/watch?v=X4JUIs2-_zE

Natassaa

# 52 στις 16/9/2017
author
Γυναίκα / 44 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 555
Τρολαρεις...Τελος. Το κειμενο σε αυτοκτονησε.

ZHLIASOY

# 53 στις 16/9/2017
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160
Τελικα ξερεις τι καταλαβα ξαναδιαβαζοντας ολα αυτα?Πως στην ουσια σε πειραξε πανω απο ολα οτι ηταν ανωτερη απο εσενα..οτι πραγματικα οτι μονο ο εγωισμος σου θιχτηκε που δεν το καταλαβες!!
Αρέσει στα μέλη Betty_83, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

metalkid

# 54 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ΘΕΩΡΕΙΣ δηλαδή και εσυ ότι εχω λάθος? δεν ειμαι τοσο μ@@@ς ισως και να καταλαβω αν μου εξηγησεις...

Παράθεση:
Σχόλιο # 47 από metalkid

Για να μιλήσουμε λοιπόν ειλικρινα.

Διαβάζω με προσοχή όσα μου καταλογίζονται.Προφανώς πονάει το να είναι κάποιος ασυμβίβαστος οκ , δεν πειραζει τοχω ξαναζησει .  Η τύπισσα λοιπόν όσο μπορω πλεον να έιμαι αντικειμενικός με όσα γράφω ήταν αυτό που λέμε πληγωμενη καρδούλα. Στην αρχη την ρωτησα αν θα μπορούσε να   είναι μαζί μου, είχα κανει και καποια σκηνικα ζηλειας (παραδεχομαι) αλλά πιο πολυ επειδη με ξέρω ήταν θεμα εγωισμού και όχι αγαπης. Για μενα αυτη η λεξη είναι δυσκολη. Δεν ήταν σε φαση λεει πριν βρει τον εαυτο της για μπλεξίματα. Οπότε και εγω μπηκα στο friendship zone..οπως λεει κιολας με οποιον κανει σεξ δεν υπαρι για εκεινην φιλια. όμως εμεινε!! χτες της εστειλα μηνυμα και την ξεχεσα και η απαντηση είναι η ακόλουθη :'' Έχω μεγαλωσει πια για όλες αυτές τις καταστάσεις, έχω μεγαλωσει για να μοιραζομαι τις ευαισθησίες μου με ανθρώπους που τις χησιμοποιούν γιανα με τσακίσουν, έχω βαρεθεί και μεγαλώσει για να χανω χρόνο μέσα σε δάκρυα για ανθρωπους που αγαπας αλλα όπως λες σε μισούν. ποτε δεν  ζητησα μερίδιο στην ζωή σου , ούτε στην καρδιά σου. μου είπες πως ήθελες ελευθερίες και τις σεβαστηκα. σε αγαπησα αλλα αυτό πια αφορά εμενα και τον εαυτο μου. ΑΝ περνας καλύτερα αλλού εκεί και να μείνεις αλλα εφόσον για εσενα είμαι ενα σεξ τι θες και ψαχνεις τώρα. Η πίτα ολόκληρη και σκύλος χορτάτος? Ελπίζω να χόρτασες λοιπόν, δεν ζητάω τίποτα πια από κακές συμπεριφορές γιατί ολοι ξερουμε ότι μια φορά κακός χαρακτήρας ,πάντα κακός χαρακτήρας. Τα λεφτά δεν στα χτύπησα για να τονισω την ανωτεροτητα μου , τα εδωσα και στον αγύριστο και αυτα και εσυ. Δεν ασχολούμαι με μικρότητες, Είναι επιλογή σου να ασχολείσαι αν θες εσύ. Εξω από την ζωή μου!!! Θαναι καλύτερα και για τους δυο. Αν πιστευεις ότι οι ανθρωποι ειναι υποχείρια σου τότε είσαι ελευθερος να συνεχίσεις να καταστρεφεις ανθρώπους. Είσαι ελεύθερος να εκμεταλέυεσαι τα πάντα για να νιωθεις καλά , Ίσως είναι ο μόνος τρόπος. Λυπαμαι τον εαυτό μου που πάλι έγινα αντικείμενο στα χέρια ανθρωπων με βρώμικα μυαλα. Αλλά θα σηκώσω τα κομμάτια μου και θα πληρώσω για τις κακές επιλογές μου και θα συνεχίσω . Όσο για το βρίσιμο δεν είναι του χαρακτήρα μου αλλά αντανακλαση της δικής σου συμπεριφορας. αν τόσο έχω πεσει στα ματια σου μιας και είσαι κριτής των πάντων τι θες και συνεχίζεις να με ενοχλείς. Ξερεις οτι σε ήθελα , σαν εγωιστής κράτα αυτό και συνέχισε για σενα θαναι πιο ευκολο...τελειωσαμε δεν θελω πια τίποτα που να σε θυμιζει''       ΚΑΙ της έστειλα : '' μπορεις και εσυ να κοιμασαι ομορφα με τον ψευτη αρακτήρα σου και συνεχισε να κοροιδευεις τους γύρους σου. Για όλα τα προληματα σοου είσαι υπευθυνη''      Για εσας είμαι μ@@@ αλλά καπου πρεπει να προστατευσω και την δική μου ψυχή , γιατί ολα τα συναισθηματα και τα λοιπά δεν βγαινουν τελικα σε καλό. ΠΙΟ καλη η μοναξια δηλαδη!   Δεν της συγχωρώ την συμπεριφορά και το ψέμα της, Δεν πληγωνεται μόνο ο ένας αλλά και οι δυο...ΤΕΛΟΣ

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από IM___

Όχι. Εγώ φταίω γιατί δεν εξήγησα επαρκώς στους υπολοίπους μέλους την κατάσταση αναλυτικά, για να μπορούν να μπουν και στη θέση σου και να κατανοήσουν εις βάθος το όλον θέμαν.

Βαριόμουνα μωρέ τώρα, καταλαβαίνεις. Ειδικά αν σκεφτείς πως τον καθένα πρέπει να του μιλήσω στη γλώσσα του, άσχετα αν ομιλούμεν την ελληνικήν και ο καλός μύλος όλα τ' αλέθει.

Είναι πάντως απίθανον το πως μπορείν ο άνθρωπος να μπλεχτείν εις τις δεδαλώδην σκέψεις, με βάσην την νοοτροπίαν τουν.

metalkid

# 55 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

μεγαλοψυχοι ή διπλοπροσωποι?

δεν ξερω τι να πω...αν εχω πεσει τοσο εξω να παω γονιπετης...

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από _Bellezza_

ΠΑΙΔΙ της μέταλ, γιατί σου είναι δύσκολο να κατανοήσεις ότι μερικοι ανθρωποι είναι πράγματι μεγαλόψυχοι , γενναιόδωροι και ανώτεροι ηθικά ? Θες να την βγάλουμε σκαρτη επειδή δεν συνεχίζει να χορεύει στους ρυθμούς σου και επειδή  φάνηκε ανώτερη των προσδοκιών; Ίσως τελικά να είναι δύσκολο να αντιληφθούμε έννοιες που δεν μας χαρακτηρίζουν , αφού βλέπουμε μόνο την αντανάκλαση μας στους άλλους τελικά .

metalkid

# 56 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

παραθετω την απαντηση της κοπελας σε μηνυμα...

η απαντηση είναι η ακόλουθη :'' Έχω μεγαλωσει πια για όλες αυτές τις καταστάσεις, έχω μεγαλωσει για να μοιραζομαι τις ευαισθησίες μου με ανθρώπους που τις χησιμοποιούν γιανα με τσακίσουν, έχω βαρεθεί και μεγαλώσει για να χανω χρόνο μέσα σε δάκρυα για ανθρωπους που αγαπας αλλα όπως λες σε μισούν. ποτε δεν ζητησα μερίδιο στην ζωή σου , ούτε στην καρδιά σου. μου είπες πως ήθελες ελευθερίες και τις σεβαστηκα. σε αγαπησα αλλα αυτό πια αφορά εμενα και τον εαυτο μου. ΑΝ περνας καλύτερα αλλού εκεί και να μείνεις αλλα εφόσον για εσενα είμαι ενα σεξ τι θες και ψαχνεις τώρα. Η πίτα ολόκληρη και σκύλος χορτάτος? Ελπίζω να χόρτασες λοιπόν, δεν ζητάω τίποτα πια από κακές συμπεριφορές γιατί ολοι ξερουμε ότι μια φορά κακός χαρακτήρας ,πάντα κακός χαρακτήρας. Τα λεφτά δεν στα χτύπησα για να τονισω την ανωτεροτητα μου , τα εδωσα και στον αγύριστο και αυτα και εσυ. Δεν ασχολούμαι με μικρότητες, Είναι επιλογή σου να ασχολείσαι αν θες εσύ. Εξω από την ζωή μου!!! Θαναι καλύτερα και για τους δυο. Αν πιστευεις ότι οι ανθρωποι ειναι υποχείρια σου τότε είσαι ελευθερος να συνεχίσεις να καταστρεφεις ανθρώπους. Είσαι ελεύθερος να εκμεταλέυεσαι τα πάντα για να νιωθεις καλά , Ίσως είναι ο μόνος τρόπος. Λυπαμαι τον εαυτό μου που πάλι έγινα αντικείμενο στα χέρια ανθρωπων με βρώμικα μυαλα. Αλλά θα σηκώσω τα κομμάτια μου και θα πληρώσω για τις κακές επιλογές μου και θα συνεχίσω . Όσο για το βρίσιμο δεν είναι του χαρακτήρα μου αλλά αντανακλαση της δικής σου συμπεριφορας. αν τόσο έχω πεσει στα ματια σου μιας και είσαι κριτής των πάντων τι θες και συνεχίζεις να με ενοχλείς. Ξερεις οτι σε ήθελα , σαν εγωιστής κράτα αυτό και συνέχισε για σενα θαναι πιο ευκολο...τελειωσαμε δεν θελω πια τίποτα που να σε θυμιζει'' ΚΑΙ της έστειλα : '' μπορεις και εσυ να κοιμασαι ομορφα με τον ψευτη αρακτήρα σου και συνεχισε να κοροιδευεις τους γύρους σου. Για όλα τα προληματα σοου είσαι υπευθυνη'' Για εσας είμαι μ@@@ αλλά καπου πρεπει να προστατευσω και την δική μου ψυχή , γιατί ολα τα συναισθηματα και τα λοιπά δεν βγαινουν τελικα σε καλό. ΠΙΟ καλη η μοναξια δηλαδη! Δεν της συγχωρώ την συμπεριφορά και το ψέμα της, Δεν πληγωνεται μόνο ο ένας αλλά και οι δυο...ΤΕΛΟΣ

metalkid

# 57 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

οκ αν εχω διαστραβλωμενη αποψη θελω να μου την πει καταμουτρα..

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Rapunzel89
Θα μου πεσουν τα μαλλια με αυτα που διαβαζω...οπως και ολλωνων εδω μεσα. Γιατι κι αλλα ατομα σε απαντησεις σου σου λενε το ιδιο πραγμα αλλα δεν λες να το καταλαβει;.Φιλε μας ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΛΑΘΟΣ κ ο τιτλος σου ειναι λαθος. ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ Κ ΜΟΝΟ ΕΣΥ.Δεν σε κοροιδεψε, απλα σαν βλαμμενη κ εκεινη επειδη σε ηθελε σε ερωτευθηκε κ ηλπιζε πως θα εισαστε μαζι κ με το κλασικο μοτιβο-πιστευω οτι "εγω ισως τον καταφερω". Τι ηθελες να σου πει λοιπον εφοσον της ειχες τοποθετηθει λοιποιν κ λυσσαξες με λεγομενα σπυ περι frree σχεσης κλπ? Οτι ειναι καψουρα μαζι σου? Να στο πει για ποιο λογο? ΔΕΝ ΘΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΕΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΝΙΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ. Αν ειναι δυνατον! Θελεις δηλαδη να ελεγξεις τα συναισθηματα της? ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ. Προσγειωσου. Κ κυριως κανενας εδω μεσα δεν εχει λογο να σου πει ψεμματα...Εισαι πολυ λαθος κ δυστυχως φαινεται οτι δεν εισαι καλος χαρακτηρας κ ανθρωπος. Την ηθελες για σεξ. Τι καθοσουν κ της ελεγες για το παρελθον σου,την καθερινοτητα σου,την Αγγλιδα κ ηθελες συμβουλες κ παρηγορια μαζι με φιλοξενια? Αλλους φιλους δεν εχεις να τα πεις? Εκεινη επρεπε να βρεις? Εκεινη ειπαμε επρεπε να την εχεις μονο με ενα τηλ κ μια συναντηση ανα βδομαδα για κοκο. Εχεις μπερδεψει την βουρτσα με το πλι σου μου φαινεται. Χαχα :Ρ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΦΙΛΟΙ. ΔΕΝ-ΓΙΝΕΤΑΙ! Εκεινη γιατι τα δεχτηκε ολα αυτα στο ειπα γιατι. Σε ανεχοταν με το να δεχεται τους ορους σου κ εσενα τον ιδιο. Δεν ειμαστε κ η ιδια εδω να σου πουμε επακριβως για τι κ πως. Δεν ειμαστε στο μυαλο της κ στην ψυχη της. Κ 100 πτυχια ψυχιατρικης να ειχαμε ο καθενας ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. Αυτο μπορεις να το καταλαβεις που ειναι κατι τοσο απλο? Γιατι να στο ζωγραφιαω το κανω, αλλα κ παλι δεν μπορω...Κατσε στα αυγα σου κ μην την ενοχλησεις. Δεν εχεις δικαιωμα να την παρεις κ να της πεις οτι θελεις. Κρατα τα για σενα. Κ συμβουλη μου...Ζεις σε μια διαστρεβλωμενη πραγματικοτητα,στα μετρα κ στα σταθμα σου. Κυριως για το τι ειναι σχεση κ free σχεση, τι ειναι καλο κ τι οχι απο θεμα η σωστο κ λαθος απο θεμα συμπεριφορας.Αυτο να κοιταξεις...οπως και δηποτε.

metalkid

# 58 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τι εννοεις με αυτοκτόνησε? δεν καταλαβα? δεν τρολαρω Νατασσα!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από Natassaa
Τρολαρεις...Τελος. Το κειμενο σε αυτοκτονησε.

Rapunzel89

# 59 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Φιλε μου, αυτα που σου εγραψε στο μνμ της στα ειπαμε κ οι ιδιοι. Αφου φταις, γιατι το συνεχιζεις? Φιλτραρε τα καλυτερα. Κ ναι, φαιρεσαι ασχημα στους γυρω σου απ τα λεγομενα σου κ μονο. Κ ανωριμος κ εγωιστης.Σου ειπαμε...Δεν σε κοροιδεψε. Ερωτευμενη ηταν κ ειναι κ σε ηθελε στη ζωη της με τον οποιονδηποτε τροπο κ με την ελπιδα οτι θα αλλαζε ολο αυτο ισως καποια στιγμη. Τι ποιο φυσιολογικο απο μια κοπελα ερωτευμενη να θελει να ειναι με τον αλλον μαζι? Δεν ηθελες ομως κ πηγαινε οπως της τα ελεγες. Με τους ορους σου. Δεν μπορουσε λοιπον κατω απο αυτες τις προυποθεσεις να σου μιλησει ανοιχτα, στα ειπε μια φορα οταν εκεινη εκρινε την στιγμη, δεν αντεξε κ τελος. Γι αυτο σου λεει οτι φαιρεσε στους αλλους λες κ ειναι υποχειρια σου. Αυτη την στιγμη αυτο κανεις. Για να σου πουμε εμεις, οι αγνωστοι, οτι εχεις δικαιο? Αφου δεν εχεις πως να στο πουμε? Δεν εχεις φιλε μου γιατι ξεκαθαρος απεναντι της δεν ησουν. Αλλο εβαζες σε ταμπελα οτι ειχατε κ αλλο εκανες. Εκανες κ σχεση με αλλη κ μετα ενιωθες κ φιλος της. Στο ειπε κ η ιδια οτι δεν σε εβλεπε φιλικα. Κ ναι, ειναι γενναιοδωρη κ εχει αξιοπρεπεια (τουλαχιστον απο τωρα). Κ οπως κ να το κανεις μην την ενοχλησεις ξανα. Στο ειπε κ η ιδια. Τελειωσε. Ακρη δεν βγαζει μαζι σου...Οπως κ εμεις. Πηγαινε παρακατω... Γιατι σε οτι κι αν πιασουμε κατι βρωμαει που εχεις κανει εσυ λαθος.

Natassaa

# 60 στις 16/9/2017
author
Γυναίκα / 44 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 555

#51  ...και μενα οι πεταλουδες...

https://www.youtube.com/watch?v=4WQIvJIp4r8

Αρέσει στα μέλη Betty_83, giorgos170
Επιλέξτε σελίδα: (1-16)