Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ποτέ δεν φταίει μόνο ο ένας.

Επιλέξτε σελίδα: (1-16)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

thanos293

# 61 στις 16/9/2017
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Γερμανία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 743
'Aρεσαν+: 0%
Εχω φίλο μουσικό, ο οποίος από παλιά είχε στο μυαλό του ότι όλοι του χρωστάνε για τις μουσικές του. Κάποτε ναι είχε πολύ πέραση στις γυναίκες... Κάποτε ναι είχε πολλούς φαν... Κάποτε έπαιζε μουσικάρες... Κάποτε είχε απ τις καλύτερες μπάντες... Ομως όλες τον άφησαν γιατί ήταν "ο γαμιάς " ,οι φαν βαρέθηκαν να τον ακούν ότι αυτός έχει δίκια, οι μουσικές μπερδεύτηκαν και έχει μείνει το φάντασμα στην μπάντα "ΤΟΥ" γιατί όλοι τον παράτησαν. Με τα λεγομενα σου είναι σαν να τον βλέπω. Ομως εσύ είσαι μικρός σε ηλικία, έχεις περιθώρια να βελτιωθεις. Και μάθε τι θα πει ανωτερότητα τύπου της κοπέλας που σ γραψε και μη κολας το μυαλό σου ότι είναι ψεύτρα για να δικαιωθεις.
Αρέσει στα μέλη Betty_83, ZHLIASOY και σε ακόμα 4 μέλη.

metalkid

# 62 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

!

οκ !! δεν περιμενα να μην βρω πουθενα ενα δικιο αλλα οκ ισως κατσω να δω καποια πραγματα !!!  ισως καποια στιγμη να μου ξαναμιλησει ! δεν ειμαι τελικως καλος στις σχεσεις! πρεπει να μεινω μακρυα! καλη συνεχεια σε ολους. thanks for he advices

Mileni

# 63 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από metalkid
Mileni ναι θα ηθελα να μου πεις και ας μην μου αρεσει. Προτιμω τα ξεκαθαρα.

ξεκάθαρα - εχεις ανάγκη απο βοήθεια.
επαγγελματική.

Ένα φόρουμ δεν μπορεί να σου την προσφέρει, δεν είσαι συζητήσιμος, γενικώς.
όταν δεν μπορείς να συνδεθείς με τους ανθρώπους, με το να τους ακούς πραγματικά και φέρεσαι ως δικτάτορας, τα αίτια για αυτά είναι πολύ πίσω στο παρελθόν σου.
Μόνος σου είπες πως είσαι "ένας άνθρωπος των άκρων". Αυτό και μόνο, θα έπρεπε να σου πει πως πας ζιγκ-ζαγκ στη ζωή σου. Δλδ. δηλώνεις ποιος είσαι, μα κάνεις το αντίθετο.
Μερικά...
"δεν κυριεύομαι από συναισθηματισμούς"-->είσαι φουλ-γεμάτος. Το λάθος σου εδώ είναι πως δεν θεωρείς συναισθήματα το μίσος, τον θυμό και όλα τα αρνητικά που σε έχουν κυριέψει.
"δεν ήμουν αυτό που λένε για δεσμεύσεις"-->να που ήσουν. Κάνεις ''σχέση''με την αγγλίδα. Μπερδεύεις και εκείνη, προκαλώντας τη ζήλια της, μιλώντας με την εδώ κοπέλα, τάχα μου φίλη σου, ενώ δεν ήταν καθαρά φίλη σου. Η ίδια δεν είχε δεχτεί ποτέ αυτή τη θέση, δλδ. φίλη, αλλά και για σεξ.
Φίλη, εσύ την όρισες.
αυτό με ξεπερνάει:
"άρχισε να κλαίει, λέγοντας ότι εγώ πολλές φορές της ζήτησα να είμαστε μαζί αλλά εγώ της εξήγησα ότι δεν το εννοούσα ποτέ σοβαρά ότι πλάκα κάναμε προφανώς μεταξύ μας!"
αυτό είναι να είσαι ξεκάθαρος και ντόμπρος;
απο την στιγμή που ήξερες πως "είχε κακοποιηθεί ψυχολογικά πολύ!"
ναι, γ@μουσες τη ψυχή της και εσύ!

την θες και φίλη, την κατηγορείς και τιμωρείς απο πάνω, γιατί ''δεν κανουν ετσι οι φίλοι''.
Κάτσε ρε φίλε! Αυτό που της έλεγες τα "εσώψυχα σου'', σε κάνει φίλος, αυτόματα;
Αν ήμουν άντρας και γ@μουσες την ψυχή μου με την ακραία συμπεριφορά σου, θα σου είχα σπάσει εστω και καμία μύτη. Και δεν θα ήθελα να σε ξαναδώ.
Θες να ελέγχεις τα πάντα, θες όλα να είναι όπως νομίζεις εσύ το ...σωστό.
Θα πρέπει να μάθεις πως ο καθένας έχει την αλήθεια του, σύμφωνα με κριτήρια δικά του, σύμφωνα με το δίκιο το δικό του - με ένα μίνι "δικαστικό σύστημα" κυκλοφορεί στο μυαλό του ο κάθε ένας απο εμάς.

το μόνο "ελαφρυντικό" που σου δίνω, είναι πως κάποιος/κάποιοι σου ''μάθανε'' αυτά, βλέποντας τις συμπεριφορές τους. Δεν εχεις δει άλλα. Αυτά έμαθες, αυτά κάνεις, τόσος είσαι.
Μπορείς όμως να αλλάξεις με την θέληση σου, αρχίζοντας να αναλαμβάνεις την ευθύνη για ο,τι έκανες και για ο,τι προκάλεσες εσύ στον εαυτό σου, στις κοπέλες, και ποιος ξέρει σε πόσους ακόμη, με αυτή σου την άλλα 'ντ' άλλων συμπεριφορά. Να αρχιζεις να ''ακούς'' και των άλλων τα δίκαια - αλήθειες τους, καταστάσεις τους, συναισθήματά τους, θέσεις τους, που έχουν λόγο να έρθουν στη ζωή σου και να πορεύεσαι σύμφωνα και με αυτά, να μην τα κάνεις χειρότερα, αλλά να παίρνεις το καλύτερο τους.

Έτσι γίνεσαι ανώτερος πνευματικά. Κι οχι των ανθρώπων.

IM____

# 64 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από metalkid

ΘΕΩΡΕΙΣ δηλαδή και εσυ ότι εχω λάθος? δεν ειμαι τοσο μ@@@ς ισως και να καταλαβω αν μου εξηγησεις...

Κατ' αρχήν, η όλη νοοτροπία που μας αναπτύσεις, βασίζεται σε καθαρά ανδρικό τρόπο σκέψης. Η ψυχρή λογική του συμβολαίου που δήθεν δεν τηρήθηκε, δε χωράει σε ερωτικές σχέσεις. Η κοπέλα δεν είναι ρομπότ για να ψάχνεις δίκαιο από τον κατασκευαστή ή τον πάροχο λογισμικού.

Αν θες απλά να εκτονώνεις τις ορμές σου, πάρε μια τέτοια:

https://secure.realdoll.com/

Έχει ποικιλία και γκοθούδες και ότι γουστάρεις...

Επίσης, δε βλέπω κανένα νόημα στο να προσπαθούμε να επιρρίψουμε ευθύνες ή να δώσουμε δίκαιο. Στις ερωτικές σχέσεις (και όχι μόνο) το μεγαλύτερο ποσοστό της επικοινωνίας γίνεται με τη γλώσσα του σώματος, οπότε δε θα έπερε να δίνουμε τόση βαρύτητα στα λόγια, τα οποία πολλές φορές μπορεί να λέγονται πάνω στον ενθουσιασμό.

Αυτό που έχω να πω εγώ στους άνδρες που μας διαβάζουν και κυρίως στους μικρούς σε ηλικία, είναι πως οι γυναίκες δεν είναι φτιαγμένες για να κάνουν καθαρά σεξουαλικές σχέσεις, άσχετα τι μπορεί να ισχυρίζεται η κάθε μία. Τα ονε νίγκχτ σταντ, οι "ελεύθερες" σχέσεις και όπως τα βαπτίζει ο καθένας, δεν ταιριάζουν με την ψυχοσύνθεση της γυναίκας. Αυτές που τα κάνουν, δέχονται βιασμό κατά κάποιον τρόπο.

Όπως ο άνδρας δεν μπορεί να λειτουργήσει ως γυναίκα, έτσι και η γυναίκα δεν μπορεί να λειτουργήσει σαν άνδρας.

IM____

# 65 στις 16/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 61 από thanos293
Εχω φίλο μουσικό, ο οποίος από παλιά είχε στο μυαλό του ότι όλοι του χρωστάνε για τις μουσικές του. Κάποτε ναι είχε πολύ πέραση στις γυναίκες... Κάποτε ναι είχε πολλούς φαν... Κάποτε έπαιζε μουσικάρες... Κάποτε είχε απ τις καλύτερες μπάντες... Ομως όλες τον άφησαν γιατί ήταν "ο γαμιάς " ,οι φαν βαρέθηκαν να τον ακούν ότι αυτός έχει δίκια, οι μουσικές μπερδεύτηκαν και έχει μείνει το φάντασμα στην μπάντα "ΤΟΥ" γιατί όλοι τον παράτησαν. Με τα λεγομενα σου είναι σαν να τον βλέπω. Ομως εσύ είσαι μικρός σε ηλικία, έχεις περιθώρια να βελτιωθεις. Και μάθε τι θα πει ανωτερότητα τύπου της κοπέλας που σ γραψε και μη κολας το μυαλό σου ότι είναι ψεύτρα για να δικαιωθεις.

Δύσκολη υπηρεσία η γκομενοφυλακή.

Mileni

# 66 στις 17/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 62 από metalkid

!

οκ !! δεν περιμενα να μην βρω πουθενα ενα δικιο αλλα οκ ισως κατσω να δω καποια πραγματα !!!  ισως καποια στιγμη να μου ξαναμιλησει ! δεν ειμαι τελικως καλος στις σχεσεις! πρεπει να μεινω μακρυα! καλη συνεχεια σε ολους. thanks for he advices

να κάτσεις να δεις κάποια πράγματα, σημαίνει να τα δεις απο άλλη οπτική, διαφορετική απο όπου έβλεπες μεχρι τώρα.
να κάτσεις στη θέση του άλλου, να αισθανθείς αν μπορείς ο,τι ένιωθε, με το φέρσιμό σου.
σημαίνει να δεις και βαθιά μέσα σου, τι σε κάνει να βγάζεις αυτόν τον θυμό, νεύρα, μίσος...
η κοπέλα, πάτησε τα κουμπιά αυτά, το ντεπόζιτο που τα μαζεύεις, (εσύ ξέρεις πόσα χρόνια και από τι) είναι δικό σου. Εσύ το χωράς μέσα σου, εσενα εμποδίζει αυτό το βάρος. Δικό σου είναι και το περιεχόμενό του.
Απο μια άλλη πιο καθαρή ματιά, θα μπορούσες και να της είσαι ευγνώμον, που χτύπησέ αυτό το κουμπί σου, πάτησε αυτούς σου τους καλλους.
Ξερίζωσε τα, ψάξε βοήθεια, αλλιώς θα σου φταίνε όπου και αν πας, με όποιον και αν είσαι.

Κανένας δεν είναι τέλειος στις σχέσεις του, αλλά το νόημα τους είναι να γινόμαστε καλύτερη ''έκδοση'' του εαυτού μας με κάθε νέα σχέση.

Ως συμβουλή, αν μου επιτρέπεις...

Να μην μείνεις μακριά απο σχέσεις. Αυτό θα ήταν μεγάλο ...φάουλ
Μείνε μακριά στο να φέρεσαι, όπως μεχρι τώρα
να περνάει απ' το μυαλό σου πώς θα αισθανόσουν εσύ, αν ήσουν στη θέση του άλλου και σου κάνανε αυτό που κάνεις εσύ...
Και να μην λες - δεν είμαι αυτό και αυτό, όπως και είμαι ο τάδε, ο..., ο..., ο...
είσαι και αυτό, δεν είσαι και, Ο τάδε...
Είμαστε τα πάντα. Αλλα είμαστε και ίδιοι - ειδικά, με αυτό που μας αρέσει και με αυτό, που δεν μας αρέσει στους άλλους.

Κάθε νόμισμα έχει δυο όψεις, η μια χωρίς την άλλη, δεν γίνεται να υπάρχει
Κάθε φορά, όταν λες ''δεν είμαι..'' να ξέρεις και κάπου, χαμένο μέσα σου υπάρχει και το ίδιο του, αν και αντίστοιχο - ''είμαι"
ανεξάρτητα, αν αφορά κάτι θετικό ή αρνητικό
Γι'αυτο όταν λες ''είσαι..., είναι...'', στην ουσια λες ''είμαι.."
αν ξαναδιαβάζεις - ο,τι έγραψες για την κοπέλα αυτή, μας έλεγες ποιος τελικά, ήσουν εσύ.

frog13

# 67 στις 17/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 66 από Mileni  

Και να μην λες - δεν είμαι αυτό και αυτό, όπως και είμαι ο τάδε, ο..., ο..., ο...

Είμαστε τα πάντα. Αλλα είμαστε και ίδιοι - ειδικά, με αυτό που μας αρέσει και με αυτό, που δεν μας αρέσει στους άλλους.

metalkid

# 68 στις 17/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

.

απανταώ σε εσενα διότι μου αρεσε απλα ο τρόπος που αντιμετωπισες το θέμα μου. Πολλοι μου εχουν τα παραπανω που εθεσες. ίσως δεν ξερω να μην είμαι σε θεση να α αναγνωρισω απο μόνος μου? Νομίζω δεν ξέρω αν μπορω να αισθανθω το αίσθημα της αγαπης περα από τον έντονο ενθουσιασμο. Και στην κοπελα είπα μια φορα ''ότι την αγαπω σαν ανθρωπο'' αλλα δεν ξερω τι εννοουσα? την αγαπω όντως ή αγαπω όσα μου προσφέρει? δεν νομζω οτι είμαι ικανος για αγαπες! και δεν ξερω αν μπορω να αλλαξω στα 28! ήρθα πολυ κοντα της και με εκανε να νιωθω καλα. είχα την αναγκη της αλλα εγω δεν μπορουσα να δωσω καθολου. ισως γιαυτο να μην εχω ανθρωπους κοντα μου, εννοω τόσο κοντα μου...εχω πληγωθεί παλια και απο ολο το συστημα που περιβαλλει εναν ανθρωπο και πλεον δεν ξερω αν μπορω να εμπιστευτω να δωσω! Με είχε προειδοποιησει οτι θα εφευγε αλλα δεν ξερω ... εχω αμυνες και προχωραω αλλα στεναχωρήθηκα εστω επιφανειακα για ολα αυτα.. γιατι δεν ξερω.. εφοσον ειμαι ρηχος, μαλλον εχασα το αποκουμπι μου αυτο και τίπτα αλλο! ενω για μενα ήταν κατι θεωρω σημαντικο η επαφη μαζί της απο την ωρα που αρχισαν οι αγαπες και τα λουλουδια μου βγηκε επιθετικοτητα, ισως να μιλησ σε ειδικο! θαθελα να τις πωκαποιες κουβεντες αλλα μαλλον δεν θα θελει..μαλλον την εχασα! οκ!

Παράθεση:
Σχόλιο # 66 από Mileni

να κάτσεις να δεις κάποια πράγματα, σημαίνει να τα δεις απο άλλη οπτική, διαφορετική απο όπου έβλεπες μεχρι τώρα.
να κάτσεις στη θέση του άλλου, να αισθανθείς αν μπορείς ο,τι ένιωθε, με το φέρσιμό σου.
σημαίνει να δεις και βαθιά μέσα σου, τι σε κάνει να βγάζεις αυτόν τον θυμό, νεύρα, μίσος...
η κοπέλα, πάτησε τα κουμπιά αυτά, το ντεπόζιτο που τα μαζεύεις, (εσύ ξέρεις πόσα χρόνια και από τι) είναι δικό σου. Εσύ το χωράς μέσα σου, εσενα εμποδίζει αυτό το βάρος. Δικό σου είναι και το περιεχόμενό του.
Απο μια άλλη πιο καθαρή ματιά, θα μπορούσες και να της είσαι ευγνώμον, που χτύπησέ αυτό το κουμπί σου, πάτησε αυτούς σου τους καλλους.
Ξερίζωσε τα, ψάξε βοήθεια, αλλιώς θα σου φταίνε όπου και αν πας, με όποιον και αν είσαι.

Κανένας δεν είναι τέλειος στις σχέσεις του, αλλά το νόημα τους είναι να γινόμαστε καλύτερη ''έκδοση'' του εαυτού μας με κάθε νέα σχέση.

Ως συμβουλή, αν μου επιτρέπεις...

Να μην μείνεις μακριά απο σχέσεις. Αυτό θα ήταν μεγάλο ...φάουλ
Μείνε μακριά στο να φέρεσαι, όπως μεχρι τώρα
να περνάει απ' το μυαλό σου πώς θα αισθανόσουν εσύ, αν ήσουν στη θέση του άλλου και σου κάνανε αυτό που κάνεις εσύ...

Κάθε νόμισμα έχει δυο όψεις, η μια χωρίς την άλλη, δεν γίνεται να υπάρχει
Κάθε φορά, όταν λες ''δεν είμαι..'' να ξέρεις και κάπου, χαμένο μέσα σου υπάρχει και το ίδιο του, αν και αντίστοιχο - ''είμαι"
ανεξάρτητα, αν αφορά κάτι θετικό ή αρνητικό
Γι'αυτο όταν λες ''είσαι..., είναι...'', στην ουσια λες ''είμαι.."
αν ξαναδιαβάζεις - ο,τι έγραψες για την κοπέλα αυτή, μας έλεγες ποιος τελικά, ήσουν εσύ.

metalkid

# 69 στις 17/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

εχει ενα point αυτο που λες! σκεφτομαι αντρικα πολυ...ή όπως πολυ μου λενε παρτίστικα

Παράθεση:
Σχόλιο # 64 από IM___

Κατ' αρχήν, η όλη νοοτροπία που μας αναπτύσεις, βασίζεται σε καθαρά ανδρικό τρόπο σκέψης. Η ψυχρή λογική του συμβολαίου που δήθεν δεν τηρήθηκε, δε χωράει σε ερωτικές σχέσεις. Η κοπέλα δεν είναι ρομπότ για να ψάχνεις δίκαιο από τον κατασκευαστή ή τον πάροχο λογισμικού.

Αν θες απλά να εκτονώνεις τις ορμές σου, πάρε μια τέτοια:

https://secure.realdoll.com/

Έχει ποικιλία και γκοθούδες και ότι γουστάρεις...

Επίσης, δε βλέπω κανένα νόημα στο να προσπαθούμε να επιρρίψουμε ευθύνες ή να δώσουμε δίκαιο. Στις ερωτικές σχέσεις (και όχι μόνο) το μεγαλύτερο ποσοστό της επικοινωνίας γίνεται με τη γλώσσα του σώματος, οπότε δε θα έπερε να δίνουμε τόση βαρύτητα στα λόγια, τα οποία πολλές φορές μπορεί να λέγονται πάνω στον ενθουσιασμό.

Αυτό που έχω να πω εγώ στους άνδρες που μας διαβάζουν και κυρίως στους μικρούς σε ηλικία, είναι πως οι γυναίκες δεν είναι φτιαγμένες για να κάνουν καθαρά σεξουαλικές σχέσεις, άσχετα τι μπορεί να ισχυρίζεται η κάθε μία. Τα ονε νίγκχτ σταντ, οι "ελεύθερες" σχέσεις και όπως τα βαπτίζει ο καθένας, δεν ταιριάζουν με την ψυχοσύνθεση της γυναίκας. Αυτές που τα κάνουν, δέχονται βιασμό κατά κάποιον τρόπο.

Όπως ο άνδρας δεν μπορεί να λειτουργήσει ως γυναίκα, έτσι και η γυναίκα δεν μπορεί να λειτουργήσει σαν άνδρας.

Mileni

# 70 στις 17/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 68 από metalkid

.

απανταώ σε εσενα διότι μου αρεσε απλα ο τρόπος που αντιμετωπισες το θέμα μου. Πολλοι μου εχουν τα παραπανω που εθεσες. ίσως δεν ξερω να μην είμαι σε θεση να α αναγνωρισω απο μόνος μου? Νομίζω δεν ξέρω αν μπορω να αισθανθω το αίσθημα της αγαπης περα από τον έντονο ενθουσιασμο. Και στην κοπελα είπα μια φορα ''ότι την αγαπω σαν ανθρωπο'' αλλα δεν ξερω τι εννοουσα? την αγαπω όντως ή αγαπω όσα μου προσφέρει? δεν νομζω οτι είμαι ικανος για αγαπες! και δεν ξερω αν μπορω να αλλαξω στα 28! ήρθα πολυ κοντα της και με εκανε να νιωθω καλα. είχα την αναγκη της αλλα εγω δεν μπορουσα να δωσω καθολου. ισως γιαυτο να μην εχω ανθρωπους κοντα μου, εννοω τόσο κοντα μου...εχω πληγωθεί παλια και απο ολο το συστημα που περιβαλλει εναν ανθρωπο και πλεον δεν ξερω αν μπορω να εμπιστευτω να δωσω! Με είχε προειδοποιησει οτι θα εφευγε αλλα δεν ξερω ... εχω αμυνες και προχωραω αλλα στεναχωρήθηκα εστω επιφανειακα για ολα αυτα.. γιατι δεν ξερω.. εφοσον ειμαι ρηχος, μαλλον εχασα το αποκουμπι μου αυτο και τίπτα αλλο! ενω για μενα ήταν κατι θεωρω σημαντικο η επαφη μαζί της απο την ωρα που αρχισαν οι αγαπες και τα λουλουδια μου βγηκε επιθετικοτητα, ισως να μιλησ σε ειδικο! θαθελα να τις πωκαποιες κουβεντες αλλα μαλλον δεν θα θελει..μαλλον την εχασα! οκ!

καλημερα metalkid

καλο ειναι, που αναγνωρίζεις κάποια προβλήματα σου, εστω
απο εκει και πέρα μπορείς να αρχιζεις να τα λύνεις.
μπορείς να αρχιζεις απο το κείμενο αυτο.
εκει, οπου υπάρχει ενα ρήμα, δοκίμασε να σκεφτεις το αντίθετο του...

ετσι, εσυ ο ιδιος θα δώσεις προσοχή στο παιδι* μέσα σου, που εχει μείνει κλειδωμένο σε μια πανοπλία, χωρίς να μεγαλώσει. Με ολα αυτά τα ''δεν", που είναι απο παλιά...

ΥΓ: *Το παιδί, είναι τα πιο φωτεινά συναισθήματα, με την αγάπη στην κορυφή.
Δεν φταις εσυ, που δεν σου τα δώσανε, (άδικο) για να ξέρεις τι είναι και να μεγαλώσουν.
Ζήτησε βοήθεια. Μην το (τα) σκοτώνεις με τα ίδια σου τα χέρια.

IM____

# 71 στις 17/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 69 από metalkid

εχει ενα point αυτο που λες! σκεφτομαι αντρικα πολυ...ή όπως πολυ μου λενε παρτίστικα

https://www.youtube.com/watch?v=P5C--jQjYgw

valerie

# 72 στις 17/9/2017
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 16.632

Βρε μαλακα!!! Αν γούσταρες μια τύπισα και αυτή σε ήθελε μόνο για να μιλάει για τα γκομενικά της και σου έλεγε οτι βρήκε τον άντρα της ζωής της, πίστεψέ με όσο και να ήθελες να την βρίσεις πατόκορφα ή να αρχίσεις να κλαις μπροστά της, θα της έλεγες αυτο το πράγμα... Εύχομαι να είσαι ευτυχισμένη...

Πόσο στόκος είσαι Θεέ μου!!! Και την λες και π@#%$να από πάνω... 

Γνωρίζετε τις πραγματικές π#$%^%^νες και της συμπεριφέρεστε σαν να είναι οι καλύτεροι άνθρωποι στον κόσμο... Μόνο τέτοια σου αξίζει εσένα... Ηλίθιε!

Μη κάνεις παιδιά ποτέ και διαιωνίσεις το είδος σου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από metalkid

Οκ φταιω σε ολα εγω...Στο μονο που φταιω ειναι στο εξης. Μια μερα την ημερα των γενεθλειων της εννω ειχαμε βγει της ειπα οτι ειμαι κολλημενος με μια τυπισσα . Εκεινηβδεν απάντησε και μου ειπε ελπιζω νασαι ευτυχισμένος. Δεν ξερω γιατι νευριασα και της ειπα "καλα μην χαιρεσαι τοσο" και εκεινη ειπε " σε αγαπαω πολυ και αν και μου ειναι δυσκολο και περιεργο ναι χαιρομαι πουσαι ευτυχισμένος "Αληθεια τώρα. ...μονο εγω εξοργιζομαι με αυτή την ανωτεροτητα της πουτ@[email protected][email protected]$ς???Ειδικα απο οταν μου πε αυτα τα σε αγαπω κτλ ξυπνησε τοσο θυμο μεσα μου που πραγματικά ηθελα να την εκδικηθω. Δεν ξερω γιατι...ομως προτιμω ντομπρος και τερας παρα παπατζες και ανωτεροτητες με δοσεις υποκρισιας.αυτα!

valerie

# 73 στις 17/9/2017
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 16.632

Βρε μαλακα!!! Αν γούσταρες μια τύπισα και αυτή σε ήθελε μόνο για να μιλάει για τα γκομενικά της και σου έλεγε οτι βρήκε τον άντρα της ζωής της, πίστεψέ με όσο και να ήθελες να την βρίσεις πατόκορφα ή να αρχίσεις να κλαις μπροστά της, θα της έλεγες αυτο το πράγμα... Εύχομαι να είσαι ευτυχισμένη...

Πόσο στόκος είσαι Θεέ μου!!! Και την λες και π@#%$να από πάνω... 

Γνωρίζετε τις πραγματικές π#$%^%^νες και της συμπεριφέρεστε σαν να είναι οι καλύτεροι άνθρωποι στον κόσμο... Μόνο τέτοια σου αξίζει εσένα... Ηλίθιε!

Μη κάνεις παιδιά ποτέ και διαιωνίσεις το είδος σου...

Παράθεση:
Σχόλιο # 45 από metalkid

Οκ φταιω σε ολα εγω...Στο μονο που φταιω ειναι στο εξης. Μια μερα την ημερα των γενεθλειων της εννω ειχαμε βγει της ειπα οτι ειμαι κολλημενος με μια τυπισσα . Εκεινηβδεν απάντησε και μου ειπε ελπιζω νασαι ευτυχισμένος. Δεν ξερω γιατι νευριασα και της ειπα "καλα μην χαιρεσαι τοσο" και εκεινη ειπε " σε αγαπαω πολυ και αν και μου ειναι δυσκολο και περιεργο ναι χαιρομαι πουσαι ευτυχισμένος "Αληθεια τώρα. ...μονο εγω εξοργιζομαι με αυτή την ανωτεροτητα της πουτ@[email protected][email protected]$ς???Ειδικα απο οταν μου πε αυτα τα σε αγαπω κτλ ξυπνησε τοσο θυμο μεσα μου που πραγματικά ηθελα να την εκδικηθω. Δεν ξερω γιατι...ομως προτιμω ντομπρος και τερας παρα παπατζες και ανωτεροτητες με δοσεις υποκρισιας.αυτα!

somebody961

# 74 στις 17/9/2017
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Αν υπάρχουν σχόλια τέτοιου επιπέδου (???) τότε
τόσα και άλλα τόσα θα κάνει, όχι μόνο ο θεματοθέτης
αλλά και ο οποιοσδήποτε είχε την ατυχία να τα διαβάσει.

Σου έκανα αναφορά.

Αρέσει στα μέλη giorgos170, ZHLIASOY και σε ακόμα 1 μέλος.

metalkid

# 75 στις 17/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

.

Οκ μπορω να το δεχτω ...Μην ανησυχείς. Οντως μπορει να ειναι επιθετικο φουλ το μηνυμα αλλα ισως και να κρυβει μια αληθεια μεσα απο την ευθύτητα. Εμενα αυτο που κυριως εν τελη με απασχολούν ειναι οτι αυτη η πρώτη φορα που ηρθα τοσο κοντα σε καποιον μηπως ειναι δειγμα οτι κατι ενιωσα? Δεν μπορω να καταλαβω. Τέλος πάντων οτι και να ειναι το εχασα

Mileni

# 76 στις 17/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

metalkid,
πριν λιγο, η Βαλερι χαρακτήρισε τον εαυτό της μαλακισμένη, στόκο και ηλίθια, με όλα αυτά που ''είδε'' σε εσενα.
εγώ, δεν χρησιμοποίησα κανέναν χαρακτηρισμό, επειδη στο μυαλό μου απλά, δεν υπάρχουν.
Αν υπήρχανε, θα έβλεπα μέσω εσενα την δικιά μου μαλακία, στόκο και ηλιθιότητα. Θα μου ήταν γνωστά, αν και υποσυνειδητα, αλλιώς δεν θα αντικατοπτριζόντουσαν σε εσενα
Άλλος, θα σου πει άλλα. Αυτό δεν σημαίνει πως έχουν/έχουμε δίκαιο, πως είσαι αυτό που σου λένε οι άλλοι. Ο,τι  λένε για εσενα, είναι δικό τους/μας ''δίκαιο"

Όπως και εσύ έλεγες για την κοπέλα...

Αλλά...
αν τα λόγια της Βαλερι σε πειράξανε, σου προκάλεσαν θυμό ή κάτι άλλο που σε αναστατώνει, σημαίνει πως μέσα σου δεν εχεις δουλέψει, επεξεργαστεί, κατανοήσει ακριβώς αυτές τις πλευρές του εαυτού σου. Η βαλερι, μα και ο καθε βαλερης, έρχονται για να σε ''βάλουν'' να ανακαλύψεις αυτά που σε επηρεάζουν, που προκαλούν ανακάτεμα μέσα σου και θελουν να τα δαμάσεις πια, ως μεγάλος.
Το ''παιδί'' μέσα σου, εκείνο που εχεις κλείσει, θέλει να βγει στο φως, θέλει εσύ να το βοηθήσεις στο μεγάλωμα του. 
Να μπορείς να ''φροντίσεις'' για τα κλάματα του, με αγάπη.
Συνειδητά πλέον, να αγαπήσεις εσύ τον εαυτό σου. Επειδή, θα τα εχεις αναγνωρίσει ως δικά σου, ως ανάγκη για πραγματική ''τροφή'' ή αλλαγή στις "πάνες" του. Να του δώσεις εσύ - ζεστασιά, αγάπη... Ζωή!
και δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα ο,τι και να σου λένε την επόμενη φορά, γιατί θα το εχεις ταΐσει, αλλαξει, φροντίσει.
Θα εχεις ισορροπήσει μέσα με το έξω, ένα μικρο κομμάτι, αλλά ετσι γινόταν και κάποτε.
"Κομματιάζοντας το", κάποιοι τα κλείνανε, καταπατούσαν απο δω απο κει και έμεινε μικρο.
Εσυ κρατάς το κλειδί της φυλακής του. Απο εσενα εξαρταται ποσο θα του επιτρέψεις να φτάσει εσενα ως γονιός του πια. Το ίδιο, ισχύει και για την Βαλερι, και για τον καθένα απο εμάς.

IM____

# 77 στις 17/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 78 από metalkid

.Οκ μπορω να το δεχτω ...Μην ανησυχείς. Οντως μπορει να ειναι επιθετικο φουλ το μηνυμα αλλα ισως και να κρυβει μια αληθεια μεσα απο την ευθύτητα. Εμενα αυτο που κυριως εν τελη με απασχολούν ειναι οτι αυτη η πρώτη φορα που ηρθα τοσο κοντα σε καποιον μηπως ειναι δειγμα οτι κατι ενιωσα? Δεν μπορω να καταλαβω. Τέλος πάντων οτι και να ειναι το εχασα

https://www.youtube.com/watch?v=PnCYKfToYhk

ZHLIASOY

# 78 στις 17/9/2017
author
Γυναίκα / 76 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160
Τελικα ειναι ΠΟΛΥ ανωτερη σου ..δεν της αξιζει κατι σαν εσενα .εισαι εγωισταρος παρτακιας αναισθητος...συν το ανεγκεφαλος κ ανωριμος..ελπιζω να μην ξαναγυρισει σε σενα γιατι θα χαντακωθει!!Αυτα τα ολιγα...ειχα κι αλλα να γραψω αλλα ειπα πως δεν θα καταλαβεις τα λιγα θα καταλαβεις τα πολλα?..

Souria

# 79 στις 17/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σκεψεις

Με βάζουν σε σκέψεις αυτά που γράφεις.Πιστευω πως ούτε εσύ ξέρεις τι νιώθεις. Είσαι μπερδεμένος,κάτσε και σκέψου με τον εαυτό σου ,ξεκαθάρισε τα συναισθήματα σου.Η αγάπη και ο έρωτας δεν έρχονται κατά παραγγελία. Απλώς έρχονται,και δυστιχως μπορεί σε όλη μας την ζωή να έχουμε δίπλα μας κάποιον,αλλά μόνο αν τον χάσουμε καταλαβαίνουμε τι νιώθαμε για αυτόν!Εγώ πιστεύω ότι νιώθεις για αυτήν ,αλλά φοβάσαι να το παραδεχτείς λόγω εγωισμού!!

Souria

# 80 στις 17/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σκεψεις

Με βάζουν σε σκέψεις αυτά που γράφεις.Πιστευω πως ούτε εσύ ξέρεις τι νιώθεις. Είσαι μπερδεμένος,κάτσε και σκέψου με τον εαυτό σου ,ξεκαθάρισε τα συναισθήματα σου.Η αγάπη και ο έρωτας δεν έρχονται κατά παραγγελία. Απλώς έρχονται,και δυστιχως μπορεί σε όλη μας την ζωή να έχουμε δίπλα μας κάποιον,αλλά μόνο αν τον χάσουμε καταλαβαίνουμε τι νιώθαμε για αυτόν!Εγώ πιστεύω ότι νιώθεις για αυτήν ,αλλά φοβάσαι να το παραδεχτείς λόγω εγωισμού!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-16)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε