Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ποτέ δεν φταίει μόνο ο ένας.

Επιλέξτε σελίδα: (1-16)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

Vanda_

# 81 στις 17/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Τι να πω...θα πω "βρηκε ο φιλιππος το ναθαναηλ" ...χρονια ειχα να το σκεφτω/ακουσω

Πλακα πλακα αφορμη σταθηκε το θεμα να ενημερωθω για ενδιαφερουσες εξελιξεις στο χωρο της ψυχοπαθειας

Vanda_

# 82 στις 17/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τι να κανεις και εσυ; Ετσι εισαι! Δεν ξερω αν εχει νοημα ουτε αν σε ενδιαφερει να καταλαβεις τι σου συμβαινει και πια η διαφορα σου απο τους περισσοτερους ανθρωπους...αν λεω αν...κανε μια αναζητηση στο google 

ΥΓ καλα οτι εισαι τερμα χειριστικος ..ασχολιαστο...παιζεις με μας στο φορουμ - το νεο παιχνιδακι σου...τωρα που βαρεθηκες τις γκομενες βρε;;;

Aaaa τωρα που το ξανασκεφτομαι, ας εκμεταλλευτω και γω την ευκαιρια να μαθω κατι

Λοιπον για μιλα μας για την παιδικη σου ηλικια και τη σχεση σου με τα pets, με τα ζωακια γενικα...πως τα σκοτωνες? πλακα κανω...λιγο

Πιο χρησιμο θα ηταν να μας πεις για τον τροπο που κανεις σεξ ...οχι οχι δε θελω να το γυρισουμε σε πορνο, εννοω οσο  αφορα τα (συν)αισθηματα  που (δεν) βιωνεις στη διαρκεια του...ή γιατι κανεις σεξ...αληθινα θα θελα να μου πει

Παράθεση:
Σχόλιο # 78 από metalkid

.Οκ μπορω να το δεχτω ...Μην ανησυχείς. Οντως μπορει να ειναι επιθετικο φουλ το μηνυμα αλλα ισως και να κρυβει μια αληθεια μεσα απο την ευθύτητα. Εμενα αυτο που κυριως εν τελη με απασχολούν ειναι οτι αυτη η πρώτη φορα που ηρθα τοσο κοντα σε καποιον μηπως ειναι δειγμα οτι κατι ενιωσα? Δεν μπορω να καταλαβω. Τέλος πάντων οτι και να ειναι το εχασα

metalkid

# 83 στις 17/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θα απαντησω συντομα...

IM____

# 84 στις 17/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 86 από metalkid

Im_Λογικα θα εχει καποιες ιδιαιτερες ικανότητες...Ας ελπισω περαν εγωισμού που με χαρακτηριζει και το ξερω να καταφερα να αισθανθώ κατι εστω και συμπάθεια προ; το αλλο φυλο...

https://www.youtube.com/watch?v=3cI6_ikEtDA

Souria

# 85 στις 17/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ερευνες έδειξαν πως αν εκδηλώσεις τα συναισθηματα σου δεν θα σου πέσει ο κ@ λος!!!

Enikos

# 86 στις 17/9/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.644
'Aρεσαν+: 0%

Μεσα στην χλιδα, τον εχετε τον σελεμη.

Μονο τα καλα παιδια προγκατε!

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, 26-29-31 και σε ακόμα 1 μέλος.

siopi13

# 87 στις 17/9/2017
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.197

Μιλενι μου αναλυση μιας ποοολυ επωδυνης καταστασης ... δρομος μοναξιας για την Λυτρωση . Γνωριμη διαδικασια σε μενα που παντα με φερνει δακρυα ...ευτυχως Εκεινο το Παιδι που παντα μας περιμενει ... Ευχομαι το Σιδερενιο παιδι να ακολουθησει . Μπαρμπαδελι με δακρυα , δεν ξερω να βαζω ... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 76 από Mileni

metalkid,
πριν λιγο, η Βαλερι χαρακτήρισε τον εαυτό της μαλακισμένη, στόκο και ηλίθια, με όλα αυτά που ''είδε'' σε εσενα.
εγώ, δεν χρησιμοποίησα κανέναν χαρακτηρισμό, επειδη στο μυαλό μου απλά, δεν υπάρχουν.
Αν υπήρχανε, θα έβλεπα μέσω εσενα την δικιά μου μαλακία, στόκο και ηλιθιότητα. Θα μου ήταν γνωστά, αν και υποσυνειδητα, αλλιώς δεν θα αντικατοπτριζόντουσαν σε εσενα
Άλλος, θα σου πει άλλα. Αυτό δεν σημαίνει πως έχουν/έχουμε δίκαιο, πως είσαι αυτό που σου λένε οι άλλοι. Ο,τι  λένε για εσενα, είναι δικό τους/μας ''δίκαιο"

Όπως και εσύ έλεγες για την κοπέλα...

Αλλά...
αν τα λόγια της Βαλερι σε πειράξανε, σου προκάλεσαν θυμό ή κάτι άλλο που σε αναστατώνει, σημαίνει πως μέσα σου δεν εχεις δουλέψει, επεξεργαστεί, κατανοήσει ακριβώς αυτές τις πλευρές του εαυτού σου. Η βαλερι, μα και ο καθε βαλερης, έρχονται για να σε ''βάλουν'' να ανακαλύψεις αυτά που σε επηρεάζουν, που προκαλούν ανακάτεμα μέσα σου και θελουν να τα δαμάσεις πια, ως μεγάλος.
Το ''παιδί'' μέσα σου, εκείνο που εχεις κλείσει, θέλει να βγει στο φως, θέλει εσύ να το βοηθήσεις στο μεγάλωμα του. 
Να μπορείς να ''φροντίσεις'' για τα κλάματα του, με αγάπη.
Συνειδητά πλέον, να αγαπήσεις εσύ τον εαυτό σου. Επειδή, θα τα εχεις αναγνωρίσει ως δικά σου, ως ανάγκη για πραγματική ''τροφή'' ή αλλαγή στις "πάνες" του. Να του δώσεις εσύ - ζεστασιά, αγάπη... Ζωή!
και δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα ο,τι και να σου λένε την επόμενη φορά, γιατί θα το εχεις ταΐσει, αλλαξει, φροντίσει.
Θα εχεις ισορροπήσει μέσα με το έξω, ένα μικρο κομμάτι, αλλά ετσι γινόταν και κάποτε.
"Κομματιάζοντας το", κάποιοι τα κλείνανε, καταπατούσαν απο δω απο κει και έμεινε μικρο.
Εσυ κρατάς το κλειδί της φυλακής του. Απο εσενα εξαρταται ποσο θα του επιτρέψεις να φτάσει εσενα ως γονιός του πια. Το ίδιο, ισχύει και για την Βαλερι, και για τον καθένα απο εμάς.

Αρέσει στα μέλη thanos293, somebody961 και σε ακόμα 1 μέλος.

silencee

# 88 στις 17/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Metalkid...

...η Μileni με κάλυψε πλήρως με τα γραφόμενά  της...

...θα ήθελα να συμπληρώσω μόνο κάτι...

...όταν ανέβασες το αρχικό ποστ...

...έτσι γιγαντωμένο που ένιωσα το Εγώ σου...

...σκέφτηκα πως σύντομα θα θυμώσεις με τα γραφόμενα των υπολοίπων μας...

...και θα σηκωθείς να φύγεις,ανταλλάσοντας μαζί μας βρισιές κ.λ.π.

...οφείλω να σου μεταφέρω την έκπληξή μου που κοντράροντας μεν, κάθισες,άκουσες...

...και κυρίως που άνοιξες μια τόσο δα μικρή χαραμάδα στο να ακούσεις κάτι καινούριο,διαφορετικό...

...καινούριο ως πρόταση,οπτική,στάση,τρόπο αλληλεπίδρασης με τους ανθρώπους...

...όσο για το αν μπορείς να αλλάξεις,28 χρονών είσαι...

...κάποιοι, είμαστε πολύ μεγαλύτεροι που ανοίγουμε (αν) τις δικές μας χαραμάδες...

...είτε μείνεις,είτε φύγεις από τον παρόντα χώρο...

...σου προτείνω να μην απομονωθείς...

...η 'ασφάλεια' που θα σου προσφέρεις, θα είναι πλασματική...

...και σκέφτομαι θα αναζητάς όλο σχέσεις που θα σε 'προστατεύουν',κανακεύουν,συγχωρούν,αντέχουν...

...μα αυτό,σε μέσο όρο,το κάνει ο γονιός στο παιδί του κι ακόμη και σε αυτή τη σχέση,από κάποια ηλικία και μετά κάνει κακό...

...μετά,καλό είναι να μας το προσφέρουμε πρώτοι από όλους,εμείς...

26-29-31

# 89 στις 17/9/2017
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.509

Πολλοι ηθικολογοι ξαφνικα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 86 από Enikos

Μεσα στην χλιδα, τον εχετε τον σελεμη.

Μονο τα καλα παιδια προγκατε!

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Enikos

Souria

# 90 στις 17/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ενικε

Μαζι να τσι πάρουμε στου κατόπι τσι σαιτεμενους.<Ουρε θα τσι στριμωξουμε.Μα άμα τσι στριμωξουμε θα τσι πάρει κι θα τσι σηκώσει.Αι σαλάγατα!!!

Vanda_

# 91 στις 17/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Έλα βρε ενικε δεν τον έχουμε όλες στη χλιδα!!!Εγώ πχ απλά βρήκα υποκείμενο μελέτης(για να δούμε θα μου απαντήσει στα φλέγοντα ερωτήματα μου η δε θα κοιμηθώ πάλι απόψεΟι άλλες τσίμπησαν στην γοητεία του σαικο,,,μην τις μαλώνεις

somebody961

# 92 στις 17/9/2017
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Για τον MetalKid..

Αλήθεια, πρόσεξε κανείς την αντίθεση των 2 λέξεων που αποτελούν το νικ του;

https://www.youtube.com/watch?v=CgBd0VIlhrA

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

lamprand

# 93 στις 17/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μέταλ μουσική είναι η εξέλιξη του χαρτ ρόκ που ιδεολογικοποιήθηκε σε ποιο στενά πλαίσια . κυριέυθηκε από τον σατανά   άρχισε έτσι να Ιδεαλίζεται   δηλ. να προσπαθεί το πνευμα να επιβληθεί των αισθητικών ορμών του Λόγου ή απλά του μέσα μας .

ενώ το ροκ περιελάμβανε όλα τα αισθήματα με πρώτο της αγάπης η μέταλ ειδηκευτικε μόνο στο αίσθημα του θυμού και της δύναμης και κατά της αγάπης . έγινε Ιδεολογία η οποία πέρασε και σε οπαδούς και την βλέπουμε στον μεταλά φίλο απο δω . παλευει ο κακομοίρης πως να καταπνίξει τα αισθηματά του τα όμορφα γιατί αυτά δεν του επιτρέπουν να γίνει σκληρός σαν μέταλο αλλά αυτά εκεί επιμένουν .τα μπράτσα έξω σκληρά με τατουάζ αποπνέοντας φόβο στους συνανθρώπους τους.το θέμα ότι αποπνέουν έναν δυναμισμό αυτό τους κάνει να έλκουν τα αδύναμα κοριτσάκια και έχουν κάποια επιτυχία αλλά μόνο για σεξ. απο αισθήματα αστα να πάνε γι αυτό και τους παρατάνε μετά κάποιο χρόνο και αυτό τους εξοργίζει .όλοι μα όλοι είδαν τι κουμάσι είσαι εδω μέσα εκτός από λίγους που ασπάζονται αυτές τις αντιλήψεις περί δύναμης . τυχαίο που τελευταία γίναν και βουλευτές μέλη μέταλ συγκροτήματος ; όχι  

Amfitriti2017

# 94 στις 17/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 63 από Mileni

ξεκάθαρα - εχεις ανάγκη απο βοήθεια.
επαγγελματική.

Ένα φόρουμ δεν μπορεί να σου την προσφέρει, δεν είσαι συζητήσιμος, γενικώς.
όταν δεν μπορείς να συνδεθείς με τους ανθρώπους, με το να τους ακούς πραγματικά και φέρεσαι ως δικτάτορας, τα αίτια για αυτά είναι πολύ πίσω στο παρελθόν σου.
Μόνος σου είπες πως είσαι "ένας άνθρωπος των άκρων". Αυτό και μόνο, θα έπρεπε να σου πει πως πας ζιγκ-ζαγκ στη ζωή σου. Δλδ. δηλώνεις ποιος είσαι, μα κάνεις το αντίθετο.
Μερικά...
"δεν κυριεύομαι από συναισθηματισμούς"-->είσαι φουλ-γεμάτος. Το λάθος σου εδώ είναι πως δεν θεωρείς συναισθήματα το μίσος, τον θυμό και όλα τα αρνητικά που σε έχουν κυριέψει.
"δεν ήμουν αυτό που λένε για δεσμεύσεις"-->να που ήσουν. Κάνεις ''σχέση''με την αγγλίδα. Μπερδεύεις και εκείνη, προκαλώντας τη ζήλια της, μιλώντας με την εδώ κοπέλα, τάχα μου φίλη σου, ενώ δεν ήταν καθαρά φίλη σου. Η ίδια δεν είχε δεχτεί ποτέ αυτή τη θέση, δλδ. φίλη, αλλά και για σεξ.
Φίλη, εσύ την όρισες.
αυτό με ξεπερνάει:
"άρχισε να κλαίει, λέγοντας ότι εγώ πολλές φορές της ζήτησα να είμαστε μαζί αλλά εγώ της εξήγησα ότι δεν το εννοούσα ποτέ σοβαρά ότι πλάκα κάναμε προφανώς μεταξύ μας!"
αυτό είναι να είσαι ξεκάθαρος και ντόμπρος;
απο την στιγμή που ήξερες πως "είχε κακοποιηθεί ψυχολογικά πολύ!"
ναι, γ@μουσες τη ψυχή της και εσύ!

την θες και φίλη, την κατηγορείς και τιμωρείς απο πάνω, γιατί ''δεν κανουν ετσι οι φίλοι''.
Κάτσε ρε φίλε! Αυτό που της έλεγες τα "εσώψυχα σου'', σε κάνει φίλος, αυτόματα;
Αν ήμουν άντρας και γ@μουσες την ψυχή μου με την ακραία συμπεριφορά σου, θα σου είχα σπάσει εστω και καμία μύτη. Και δεν θα ήθελα να σε ξαναδώ.
Θες να ελέγχεις τα πάντα, θες όλα να είναι όπως νομίζεις εσύ το ...σωστό.
Θα πρέπει να μάθεις πως ο καθένας έχει την αλήθεια του, σύμφωνα με κριτήρια δικά του, σύμφωνα με το δίκιο το δικό του - με ένα μίνι "δικαστικό σύστημα" κυκλοφορεί στο μυαλό του ο κάθε ένας απο εμάς.

το μόνο "ελαφρυντικό" που σου δίνω, είναι πως κάποιος/κάποιοι σου ''μάθανε'' αυτά, βλέποντας τις συμπεριφορές τους. Δεν εχεις δει άλλα. Αυτά έμαθες, αυτά κάνεις, τόσος είσαι.
Μπορείς όμως να αλλάξεις με την θέληση σου, αρχίζοντας να αναλαμβάνεις την ευθύνη για ο,τι έκανες και για ο,τι προκάλεσες εσύ στον εαυτό σου, στις κοπέλες, και ποιος ξέρει σε πόσους ακόμη, με αυτή σου την άλλα 'ντ' άλλων συμπεριφορά. Να αρχιζεις να ''ακούς'' και των άλλων τα δίκαια - αλήθειες τους, καταστάσεις τους, συναισθήματά τους, θέσεις τους, που έχουν λόγο να έρθουν στη ζωή σου και να πορεύεσαι σύμφωνα και με αυτά, να μην τα κάνεις χειρότερα, αλλά να παίρνεις το καλύτερο τους.

Έτσι γίνεσαι ανώτερος πνευματικά. Κι οχι των ανθρώπων.

Amfitriti2017

# 95 στις 18/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Eγραψαν τοσα που δεν εχω τι να προσθεσω, με καλυψαν κυριως mileni & silencee...Ομως μια λεξη μου ερχεται μονο στο νου...φοβος...διαχειρισου τον 

Natassaa

# 96 στις 18/9/2017
author
Γυναίκα / 45 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 555

Επιμενω,

σας γκαζωνει επιτηδες να γραφετε...

δεν μακουτε...

ξεπεταχτε τον με ενα ευχελαιο,

που λεει και η Ματακια στο Ξωτικο

Αρέσει στα μέλη Betty_83, 26-29-31

metalkid

# 97 στις 18/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Απαντηση

Γενικά το να εισαι πισω απο μια οθονη σε κανει πιο ειλικρινη. Γενικα δεν εζω εισπραξει την επιθυμητη αγαπη ...επισης παντα δεν ειχα φιλους στενους οι αιτιες αμφιπλευρες. Οσο για σχεση μεχρι 1 μηνα με εξαιρεση στα 23 για ενα χρονο και αυτη με απιστιες και απο τις δυο μεριες. Εχω την αισθηση οτι αν κατακτησω κατι μετα το βαριεμαι γιατι μαλλον νομιζω οτι θα ρουτινιασω. Η δουλεια μου επισης απαιτει ελευθερια και ολες εχουν απαιτησεις που δεν αντεχω να παραχωρησω. Προτιμω μονος μου παρα να με κερατωνουν και να κερατωνω. Γιατι θα κερατωσω μαλλον. Η αληθεια ειναι οτι η κοπελα που σας λεω μου τα εχωνε πολυ ασχημα και μου τα λεγε παντα καταμουτρα. Οτι ειμαι ψυχρος , αδιαφορος προς τους αλλους, εγωκεντρικό ς και οντως ετσι να ειμαι. Ενας λογος που παντα με νευριαζε ηταν και αυτη η επίκριση. Με νευριαζε αλλα μαζοχιστικα το εκτιμουσα. Σαν να ηθελα να ξεπεράσω την αποψη της. Πολλες φορές μιλησα ασχημα και την υποβιβασα ακομη και για την οικογενεια της. Θες γιατι ζηλευα; δεν ξερω. Ομως το κανα. Και χωρις ενοχη. Εκεινη πάντα πολυ ακομπλεσταριστα μου εβαζε σε ταξη το μυαλο. Με ηρεμουσε. Καθοτι παρα πολυ ανισορροπο ον. Ισως βολευτηκα μεσα σε αυτο; φιλια, σεξ, στηριγμα γενικοτερη παρουσια και μοναδικη. Ο μονος ανθρωπος. Εχω ομως διακρίνει στον εαυτο μου κθριως μεσα απο τα λογια των αλλων οτι δεν βιωνω την αγαπη οπως ολοι. Μαλλον την βιωνω καχυποπτα πολυ, δεν μπορω το πολυ κοντα πνιγομαι, εκνευριζομαι πολυ θα ελεγα. Σχεδον θυμωνω. Τοχα και με αλλες κοπελες αυτο. Με την συγκεκριμένη ομως απο την ωρα της εξομολογησης ενιωσα πως ολα τελειωσαν. Δηλαδη η οργη μου προς αυτή ακομη καλα κρατει. Δεν νιωθω κατι αλλο. Μου νικησε τον εγωισμο. Δεν ξερω. Εχω ελλειψη απο βαθυ συναισθηματισμο. Απλα εχω ενα περίεργο συναισθημα . οπως ολοι μουνλενε τιποτα δεν αισθανθηκες πολυ απλα εχασες το θυμα σου και θα βρεις αλλο. Μαλλον ετσι ...αν και απολυτα επιφανειακα την εκτιμησα καποιες φορες. Απο κει και επειτα η αποψεις μου και οι σκεψεις μου συνεχιζουν να ειναι αμετακλητες.

metalkid

# 98 στις 18/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Επισης επειδη αναφερθηκε το σεξ εγω γουσταρω να το κανω και περναω καλα. Ομως αν με ρωτας τι κατα καιρους μου εχουν πει σαν παραπονο ειναι οτι λειτουργω σαν μονος...και αλλα ποθ δεν θα τα μοιραστω δημοσια. Δεν με ενδιαφερει σε ενα ονε ναιτ σταντ αν η αλλη θα ικανοποιηθεί. Οχι δεν με νοιάζει. Αν ειχα μια μονιμη σχεση θα με ενδιαφερε πιστευω. Ομως απο σχεσεις δεν ξερω.

metalkid

# 99 στις 18/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Και για να μιλησω πολυ ειλικρινα τα λογια που εχω ξεστομισει απεναντι της ειναι πολλα και κατα εκεινην αθλια. Ειπε ενα βραδυ την γλωσσα μου νεκρη προεκταση της καρδιας μου ...?Μιλξσανε οι τελειοι τωρα αλλα τελοπαντων. Εγω αυτο δεν μπορω την ηθικη τελειοτητα ολων. Καλυτερα ρεμαλι και ντομπρος παρα ψευτοπροσκυνητης

Rapunzel89

# 100 στις 18/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν εχουμε καποιο οφελος εμεις προσωπικα στο να τα λεμε τοσο χυμα. Κ ομως ολοι το ιδιο πραγμα ενιωσαν απο δικες σου περιγραφες. Ενα απιστευτο ΕΓΩ σου κ μονο χωρις να κοιταζεις η να νιωθεις παραπερα... Γι αυτο αντιδρασαμε κ ετσι. Οντως φταις κ σε πολλα μαλιστα. Η κοπελα δεν σε κοροιδεψε επειδη ενιωσε πραγματα για σενα κ στα απεκρυψε. Αν ειναι δυνατον καποιος να νιωθει για εμας πραγματα κ να θεωρειται ψευτης κ διπροσωπος. Εξαλλου αυταβτα συναισθηματα απο μονα τους ειναι ομορφα ακομα κ οταν δεν θελουμε τον αλλον... Οποτε ολες αυτες οι κατηγοριες που τις προσαπτεις δεν ευσταθουν στην πραγματικοτητα κ δεν ισχυουν για το προσωπο της απεναντι σου κ πρεπει να αναθεωρησεις. Σε ερωτευθηκε πιστευω ως εκει που δεν παει. Σε δεχοταν οπως ακριβως εισαι κ ας της εθιγες τον εγωισμο κ την αξιοπρεπεια της ειτε με το να της λες οτι την εχεις μονο για σεξ αλλα να της συμπεριφερεσαι λες κ εχετε σχεση (βλ. ζηλειες σου,καθημερινη-συχνη επικοινωνια, εκμυστηρευσεις για το παρελθον πχ και πολλα αλλα π μας ειπες). Ηλπιζε οτι θα ειναι μαζι σου κ τιποτα αλλο. Γι αυτο κ πηγαινε με τα νερα σου, γι αυτο κ σε δεχοταν οπως ακριβως εισαι. Τι να σου ελεγε ομως?! Σε θελω κ θελω να ειμαι μαζι σου? Δεν ξερεις κ η ιδια πως το εβλεπε ωστε να στο πει μια κ καλη. Στο ειπε ομως εστω κ αργσ...Δεν μπορω εγω προσωπικα να την καταδικασω σε αυτο. Το μονο που της προσαπτω ειναι οτι ενω ηξερε κ απ τα λεγομενα σου κ ενω σαν γυναικα σιγουρα καταλαβαινε/εβλεπε τις πραξεις σου καθοταν εκει στο ιδιο μοτιβο κ το τραβηξε κ εκεινη με συνεπειες στον εαυτο της. Μετρησε τις συμπεριφορες σου κ δεν αντεξε ομως. Κ ακομα κ τωρα στο μνμ της αντι να σε βρισει σου απαντησε πολυ σωστα. Κ στους γυρω?! Ειπε οτι αυτα αφορουν το μεταξυ μας. Κ ομως ποναει, οπως μας λες, λες κ ειχε οντως μια φυσιολογικη σχεση κ χωρισε. Αλλα κ παλι καταφερες κ την εκανες να ειναι θλιμμενη. Γιατι να της στειλεις αυτο το μνμ? Δεν επρεπε καν να της μιλησεις. Τουλαχιστον για καποιο διαστημα μεχρι να ηρεμησετε κ να ξεχαστει. Ηταν σα να εριχνες λαδι στη φωτια για μενα. Δεν επρεπε. Ειδες οτι δεν την σεβεσαι?! Σου ειπε να μην ενοχλησεις ξανα κ εσυ εκει να της εκφρασεις τις σκεψεις σου. Δεν επρεπε. Κριμα απο μερους σου να πληγωνεις ετσι ανθρωπους. Να τους αδικεις κ να θες να βγεις κ απο πανω. Δεν στα χωνω αλλα ειναι η αληθεια...Συμβουλη μου...να πας να μιλησεις σε καποιον ειδικο. Οι αποψεις, τα πιστευω που μας παραθετεις κ κ χαρακτηρας που βγαζεις δειχνουν οτι υπαρχει προβλημα. Κ πιστεψε με θα κανεις ενα καλο restart στην ζωη σου. Θα εχεις κ φιλους κοντα σου π αναφερεις οτι δεν εχεις,κ καποια κοπελα που θα την σεβεσαι κ θα ειστε εκαλα γιατι για την ηλικια σου δεν ειναι νορμαλ να μην ειχες εστω 1-2 ικανοποιητικες σχεσεις...κ θα βρεις κ τον εαυτο σου. Γιατι εγω εστω κ γραπτως εκλαμβανω ενα αγριμι με απεραντο εγωισμο, εγωκεντρισμο, παρτακια κ βολεψακια. Χωρις ηθικους φραγμους κ ορια σεβασμου. Χωρις νορμαλ συμπεριφορες κ καταστασεις απεναντι στους αλλους. Ζωντας σε εναν δικο σου κοσμο τελειως... Δεν ειναι κακο να εχεις κοντα σου 2-3 φιλους, να θελεις καποιον ερωτικα κ να μην βγαινει η κατι να σ παει στραβα. Απορω πως αντεχεις τον εαυτο σου...Αληθεια σου λεω. Μονο που διαβαζω το θεμα αυτο που δημιουργειται ενα "πνιξιμο" κ μια περιεργη αποστροφη. Δεν εχω κατι μαζι σου προς θεου, αλλα σαν μεμονωμενη περιπτωση πες...σαν τριτη κ τελειως αντικειμενικα.Ευχομαι να σου πανε ολα καλα. Κ αν πραγματικα την θελεις,παραδεξου το στον εαυτο σου,αναθεωρησε πολλα κ πηγαινε βρες της...Καλη τυχη!
Επιλέξτε σελίδα: (1-16)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε