Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Την αγαπουσα απειρα και με αφησε

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

gunner25

# 21 στις 23/9/2017
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 11
'Aρεσαν+: 0%
Συμφωνώ σε όλα όσα λέτε matakiamou εκτός του ότι μου έχει μείνει απωθημένο με αυτήν την ιστορία.Τα έκανα όλα μαζί της για αυτό φοβάμαι επειδη είναι αγάπη και οχι απωθημενο...άμα ήταν απωθημένο θα μου περνούσε πολύ πιο γρήγορα γτ ξέρω πως είναι.Ισως να φταίει το κόλλημα μου στην εναλλαγή κατάστασης από το να είμαι με κάποιον στο πάλι μόνος αυτό πιστεύω είναι που με ενοχλεί περισσότερο γτ πλέον έχω φύγει από το στάδιο να προσπαθώ και να κανω κινήσεις ώστε να πετύχω μια επανασύνδεση δεν μου βγαίνει καν πλεον να κάνω κίνηση.Οσο για τις αναμνήσεις που λέτε όλοι έχουμε και χρειάζονται πάντα και οι καλές και οι κακες απλα εγώ έτυχε να έχω κακές τώρα στο τέλος και να σας κουράζω όλους ??

panagiotismp90

# 22 στις 23/9/2017
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.623

δε θα τη σβησης απ το φβ. θα σου πουμε εδω τροπουσ πβσ να τη κερδισεισ ξανα. πιστευω οτι επηλθε μια ρουτινα, γι αυτο κυριωσ αντεδρασε ετσι η κοπελα.

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

ZHLIASOY

# 23 στις 23/9/2017
author
Γυναίκα / 75 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160
Οτι πει ο παναγιωτης να κανεις..κοιτα μην την σβησεις απο το φου μπου κακομοιρη μου°°°!!!

gunner25

# 24 στις 23/9/2017
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Δεν θα την σβήσω από πουθενά αλλά δεν έχω και την διάθεση να κάνω πάλι εγώ κίνηση...έκανα πολλά πράγματα για να τα ξαναβρούμε αλήθεια αλλά πλέον δεν υπάρχει περίπτωση να στείλω κάτι ή να πάρω τηλέφωνο.Τωρα σκέφτομαι να κανονίσω να βγω με.μια άλλη κοπέλα έτσι χαλαρά..

gunner25

# 25 στις 23/9/2017
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Αντέδρασε έτσι γιατί είναι μόνο 19 χρονων λογικό και το καταλαβαίνω να θέλει να κάνει την ζωή της τα είχαμε πει αυτά από την αρχή απλά πιστεύω ότι αυτό έγινε πολυ νωρίς και δεν το είχε κανονισμένο θελω να πιστεύω γτ από μόνη της κανόνιζε να πάμε Μπάνσκο τον χειμώνα.Σιγουρα είχαμε και οι 2 πολλά ακόμα να δώσουμε..άλλο να χωρίζαμε μετά από 2-3 χρόνια θα ήταν κατανοητό και από τις πλευρές και άλλο από την μια μέρα στην άλλη έτσι ξαφνικά...

matakiaamoy

# 26 στις 23/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

τα απωθημενα μενουν απωθημενα αλλιως οπως λες οτι τα ξεπερνας θα λεγοντουσαν περασμενα...

tzoulia59

# 27 στις 24/9/2017
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

θυμισε μου να σε δειρω εσενα ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από panagiotismp90

δε θα τη σβησης απ το φβ. θα σου πουμε εδω τροπουσ πβσ να τη κερδισεισ ξανα. πιστευω οτι επηλθε μια ρουτινα, γι αυτο κυριωσ αντεδρασε ετσι η κοπελα.

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, 26-29-31 και σε ακόμα 1 μέλος.

tzoulia59

# 28 στις 24/9/2017
author
Γυναίκα / 80 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.292

να μην κανεις καμια κινηση και να την σβησεις απο κινητα κι ακινητα ,,,

και να βγεις και με την νεα κοπελα χαλαρα ,,,

αυτη μας τελειωσε τοσο μα τοσο απλα,,,

19 χρονων και τριχες 

η κοπελα δεν τραβαει ,,, ,,τελος ,,το εργο ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από gunner25
Δεν θα την σβήσω από πουθενά αλλά δεν έχω και την διάθεση να κάνω πάλι εγώ κίνηση...έκανα πολλά πράγματα για να τα ξαναβρούμε αλήθεια αλλά πλέον δεν υπάρχει περίπτωση να στείλω κάτι ή να πάρω τηλέφωνο.Τωρα σκέφτομαι να κανονίσω να βγω με.μια άλλη κοπέλα έτσι χαλαρά..

Αρέσει στο μέλος gunner25

Rapunzel89

# 29 στις 24/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Προτεραιοτητα σου αυτη την στιγμη φροντισε να ειναι το οτι πρεπει να ηρεμησεις γιατι βρισκεσαι σε συναισθηματικη φορτιση. Ειναι απολυτα φυσιολογικο να εισαι θλιμμενος,να σκεφτεσαι την ιδια κ το τι εγινε,να αναρωτιεσαι,να την αναζητας κ να θελεις να τα ξαναβρειτε. Πιο απλα πονας... Με τις μερες ισως γινει κ χειροτερο. Να μην τρομαξεις.Κ παλι φυσιολογικο θα ειναι...Απλα ειναι πολυ φρεσκος ο χωρισμος κ εισαι στο πρωτο σταδιο της(5 συνολο):της αρνησης.Αυτο που προεχει δηλαδη ειναι να φροντισεις να κοιμασαι κ να τρεφεσαι σωστα γιατι ηδη χανεις μεγαλη ενεργεια εκει κ μεσα στην μερα σου πρεπει να λειτουργεις κ με αλλα πραγματα κυριως με οσα σε γεμιζουν κ σε ευχαριστουν. Καλο θα ηταν να μην χασεις ολη την εξεταστικη σου κ να ριξεις το βαρος κ εκει οταν αρχισουν οι παραδοσεις σου. Αν δεν δουλευεις να βρεις μια part time εργασια. Αν δουλευεις να ριξεις το βαρος κ εκει. Επισης, να εισαι κοντα με φιλους κ να πηγαινεις τις βολτες σου κανονικα.Κ σαφως να ασχοληθεις κ με τα ενδιαφεροντα σου... Στα λεω ολα αυτα γιατι διαβασα το θεμα σου κ χωρις να θελω να σε προειδεασω ισως σου φανει βουνο ολη αυτη η ερωτικη απογοητευση. Να ξερεις ει αι κατι φυσιολογικοτατο, ολοι το εχουμε περασει αλλα αν κ δυσκολο ειναι εφικτο να παμε παρακατω... Οσο για εκεινη...προσπαθησες πιστευω μεχρι που σου την ειπε. Συμβουλη μου να εξαφανιστεις μια κ καλη. Ουτε επικοινωνια με τηλ. κ μνμτ,ουτε συνομιλιες στο fb,ουτε κουβεντες σε κοινους γνωστους κ φιλους.Τιποτα. Καλο θα ηταν αν δεν εισαι ετοιμος ακομα οχι να την σβησεις αλλα να μην την ακολουθεις ωστε να μην βλεπεις τι κανει. Γιατι κι αυτο θα σε "κραταει" εκει...Τωρα για ποιο λογο εγιναβ ολα αυτα... Ειναι μικρη ακομα.Δεν τα βλεπει τα πραγματα οπως εσυ. Οπως κ να ναι ομως το αποτελεσμα μετραει κ κοιταξε να φροντισεις τον εαυτο σου,να μαθεις απ τα λαθη σου κ να πας παρακατω. Κ αν καποια στιγμη θελει κατι η ιδια απο εσενα ασε να βρει εκεινη...θα βρει κ τροπο.

panagiotismp90

# 30 στις 24/9/2017
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.623

ακου την ξαδελφη Rapunzel.

gunner25

# 31 στις 24/9/2017
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος

Rapunzel ειναι ακριβως οπως τα λες...εχεις καταλαβει ακριβως την φαση.Αυτα που λες θα κανω...το κακο ειναι οτι ακομα δεν μου βγαινει να βγω ας πουμε με καποια αλλη αν και θελω!

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από Rapunzel89
Προτεραιοτητα σου αυτη την στιγμη φροντισε να ειναι το οτι πρεπει να ηρεμησεις γιατι βρισκεσαι σε συναισθηματικη φορτιση. Ειναι απολυτα φυσιολογικο να εισαι θλιμμενος,να σκεφτεσαι την ιδια κ το τι εγινε,να αναρωτιεσαι,να την αναζητας κ να θελεις να τα ξαναβρειτε. Πιο απλα πονας... Με τις μερες ισως γινει κ χειροτερο. Να μην τρομαξεις.Κ παλι φυσιολογικο θα ειναι...Απλα ειναι πολυ φρεσκος ο χωρισμος κ εισαι στο πρωτο σταδιο της(5 συνολο):της αρνησης.Αυτο που προεχει δηλαδη ειναι να φροντισεις να κοιμασαι κ να τρεφεσαι σωστα γιατι ηδη χανεις μεγαλη ενεργεια εκει κ μεσα στην μερα σου πρεπει να λειτουργεις κ με αλλα πραγματα κυριως με οσα σε γεμιζουν κ σε ευχαριστουν. Καλο θα ηταν να μην χασεις ολη την εξεταστικη σου κ να ριξεις το βαρος κ εκει οταν αρχισουν οι παραδοσεις σου. Αν δεν δουλευεις να βρεις μια part time εργασια. Αν δουλευεις να ριξεις το βαρος κ εκει. Επισης, να εισαι κοντα με φιλους κ να πηγαινεις τις βολτες σου κανονικα.Κ σαφως να ασχοληθεις κ με τα ενδιαφεροντα σου... Στα λεω ολα αυτα γιατι διαβασα το θεμα σου κ χωρις να θελω να σε προειδεασω ισως σου φανει βουνο ολη αυτη η ερωτικη απογοητευση. Να ξερεις ει αι κατι φυσιολογικοτατο, ολοι το εχουμε περασει αλλα αν κ δυσκολο ειναι εφικτο να παμε παρακατω... Οσο για εκεινη...προσπαθησες πιστευω μεχρι που σου την ειπε. Συμβουλη μου να εξαφανιστεις μια κ καλη. Ουτε επικοινωνια με τηλ. κ μνμτ,ουτε συνομιλιες στο fb,ουτε κουβεντες σε κοινους γνωστους κ φιλους.Τιποτα. Καλο θα ηταν αν δεν εισαι ετοιμος ακομα οχι να την σβησεις αλλα να μην την ακολουθεις ωστε να μην βλεπεις τι κανει. Γιατι κι αυτο θα σε "κραταει" εκει...Τωρα για ποιο λογο εγιναβ ολα αυτα... Ειναι μικρη ακομα.Δεν τα βλεπει τα πραγματα οπως εσυ. Οπως κ να ναι ομως το αποτελεσμα μετραει κ κοιταξε να φροντισεις τον εαυτο σου,να μαθεις απ τα λαθη σου κ να πας παρακατω. Κ αν καποια στιγμη θελει κατι η ιδια απο εσενα ασε να βρει εκεινη...θα βρει κ τροπο.

Rapunel ειναι ακριβως οπως τα λες...εχεις καταλαβει 100% την φαση...δεν προκειται να κανω τιποτα ασε που πλεον δεν μου ερχεται αυτη η επιθυμια να την ψαξω και να την ενοχλησω.Το θεμα ειναι οτι δεν βγαινει καθολου να βγω με καποια αλλη κοπελα αν και το θελω για να την ξεχασω πιο γρηγορα.

Rapunzel89

# 32 στις 24/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν θα λειτουργησεις...σε μεγαλο ποσοστο.Κι αλλοι το εκαναν κ δεν... Εισαι συναισθηματικος κ η σχεση σου τελειωσε εφοσον εχεις ακομα συναισθηματα. Εσυ εχεις ακομα την ελπιδα οτι θα τα ξαναβρειτε... ΑΝ χωριζες πχ κ σου ειχε τελειωσει μεσα στη σχεση το οτιδηποτε ισως κ να μπορουσες η αν ησουν σαν χαρακτηρας πιο λογικος κ εγωιστης.Δωσε χωρο κ κυριως χρονο στον εαυτο σου για να ξανανιωσεις καλα. Εισαι ευαλωτος αρκετα. Ευχομαι να μην σου παρει πολυ κ να εισαι καλα...

gunner25

# 33 στις 25/9/2017
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από Rapunzel89
Δεν θα λειτουργησεις...σε μεγαλο ποσοστο.Κι αλλοι το εκαναν κ δεν... Εισαι συναισθηματικος κ η σχεση σου τελειωσε εφοσον εχεις ακομα συναισθηματα. Εσυ εχεις ακομα την ελπιδα οτι θα τα ξαναβρειτε... ΑΝ χωριζες πχ κ σου ειχε τελειωσει μεσα στη σχεση το οτιδηποτε ισως κ να μπορουσες η αν ησουν σαν χαρακτηρας πιο λογικος κ εγωιστης.Δωσε χωρο κ κυριως χρονο στον εαυτο σου για να ξανανιωσεις καλα. Εισαι ευαλωτος αρκετα. Ευχομαι να μην σου παρει πολυ κ να εισαι καλα...

Μ αυτην εγινα πολυ συναισθηματικος ο μαλακας γτ μου το εβγαζε...Σαυτο παντως που λες δεν εχω ελπιδες για να τα ξαναβρουμε αμα ηταν να γινει 8α ειχε γινει...αυτο που πρεπει να ξεπερασω δεν ειναι αυτη ειναι γρηγορη αλλαγη απο το μαζι με καποια στο μονος...αυτο ειναι το θεμα μου γτ ξερω οτι και να μου στειλει κατι και να τα ξαναβρουμε μεσα μου κατι εχει ξενερωσει και δεν θα ειναι οπως ηταν προφανως.

Rapunzel89

# 34 στις 25/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δωσε χρονο κ χωρο στον εαυτο σου. Σε τι συνηθισες κ τι οχι, τα γιατι κ πως αστα προς το παρον στην ακρη... Σε φορτιζουν παραπανω. Οι απαντησεις σου θα δοθουν εν καιρω...αυτο ειναι το μονο σιγουρο. Καποιο μαθημα εδωσες/θα δωσεις?

gunner25

# 35 στις 25/9/2017
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 34 από Rapunzel89
Δωσε χρονο κ χωρο στον εαυτο σου. Σε τι συνηθισες κ τι οχι, τα γιατι κ πως αστα προς το παρον στην ακρη... Σε φορτιζουν παραπανω. Οι απαντησεις σου θα δοθουν εν καιρω...αυτο ειναι το μονο σιγουρο. Καποιο μαθημα εδωσες/θα δωσεις?

Με τα μαθηματα δεν τα πηγα καλα αλλα και να εδινα δεν θα ειχα καταφερει τιποτα αφου δεν ειχα εκει το μυαλο μου...Ειμαι και σε δυσκολη σχολη ασε...Πιστευω οτι καποια στιγμη θα μου στειλει καποιο μηνυμα εσυ τι πιστευεις?

frog13

# 36 στις 25/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δέχεσαι παθητικά το τέλος δηλαδή..?

Πηγαινε αρπαξέ την από τον γιακά  ,αγρίεψε λίγο με το νιάνιαρο..!!Θα υποταχτεί ...θα δεις!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από gunner25

Μ αυτην εγινα πολυ συναισθηματικος ο μαλακας γτ μου το εβγαζε...Σαυτο παντως που λες δεν εχω ελπιδες για να τα ξαναβρουμε αμα ηταν να γινει 8α ειχε γινει...αυτο που πρεπει να ξεπερασω δεν ειναι αυτη ειναι γρηγορη αλλαγη απο το μαζι με καποια στο μονος...αυτο ειναι το θεμα μου γτ ξερω οτι και να μου στειλει κατι και να τα ξαναβρουμε μεσα μου κατι εχει ξενερωσει και δεν θα ειναι οπως ηταν προφανως.

gunner25

# 37 στις 26/9/2017
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από frog13

Δέχεσαι παθητικά το τέλος δηλαδή..?

Πηγαινε αρπαξέ την από τον γιακά  ,αγρίεψε λίγο με το νιάνιαρο..!!Θα υποταχτεί ...θα δεις!!

Για ποιον λογο να το κανω αυτο?Προσπαθησα αρκετα για να τα ξαναβρουμε και ας μην εφταιγα εγω...μονο εξω απο το σπιτι της και την δουλεια της δεν πηγα ολα τα αλλα τα εκανα...Δεν θελω να δωσω την επιβεβαιωση σε ενα παιδι 19 χρονων να νομιζει οτι τρεχω απο πισω της...ετσι κ αλλιως οποιος θελει προσπαθει εγω προσπαθησα αρκετα και πλεον εχω κουραστει!

wish_

# 38 στις 26/9/2017
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 3.037

Δυστυχως καμια φορα η αγαπη καποιου μπορει να λειτουργησει αρνητικά...ποσο ασχημο...να σ αγαπανε και να φευγεις!!!

όπως και να χει πιθανων να ενιωθε να πνίγεται,η σταση της δειχνει ισως και να βαρεθηκε,είναι μικρη και ισως να θελει και άλλα πραγματα να ζησει και να χει και άλλες εμπειριες.Δεν σε ξεχασε,δεν ξεχνας ετσι τον άλλο από τη μια μερα στην άλλη,απλα και εσυ δεν χρειαζεται να εισαι εκει,ουτε να τρεξεις με το πρωτο μηνυμα.

Ακου να δεις δεν είναι κακο να δινεις τα παντα.επειδή σου τυχε αυτό δε σημαινει θα σου ξανατυχει απλα την επομενη φορα θα εισαι πιο προσεχτικος στο ποσα δινεις και μετα από ποσο καιρο,θα βλέπεις πρωτα πως παει η κατασταση και δε θα μπαινεις τοσο με φορα.Αυτην αστην και να γυρισει να ξερεις θα γυρισει για επιβεβαιωση,φροντισε να μην τρεξεις από πισω της.Αστην να ψηθει ότι δεν μπορει να φευγει και να γυρναει οποτε αν θελει (αν γυρισει) αν σε θέλει πισω για σχεση να στο δειξει ομορφα και ωραια και να κανει εκεινη καποια κινηση γιατι εκεινη εφυγε.

frog13

# 39 στις 26/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σπίτι της!Να πάς σπίτι της να την ζητήσεις από τον μπαμπά..!Να του πεις ότι την αγαπάς και ότι θα την προσέχεις σαν κόρη οφθαλμού! Να πάς ,να σε δεί να σε θαυμάσει για το θάρρος και την αγάπη σου..!Θα πέσει ..!!

Πλάκα κάνω μην τρελαίνεσαι ...είμαι ρομαντικός..κουσούρι που 'χει μείνει!

Καλή σου τύχη αδερφέ!

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από gunner25

Για ποιον λογο να το κανω αυτο?Προσπαθησα αρκετα για να τα ξαναβρουμε και ας μην εφταιγα εγω...μονο εξω απο το σπιτι της και την δουλεια της δεν πηγα ολα τα αλλα τα εκανα...Δεν θελω να δωσω την επιβεβαιωση σε ενα παιδι 19 χρονων να νομιζει οτι τρεχω απο πισω της...ετσι κ αλλιως οποιος θελει προσπαθει εγω προσπαθησα αρκετα και πλεον εχω κουραστει!

Rapunzel89

# 40 στις 26/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν ειμαι η ιδια για να σου πω αν θα σου στειλει καποιο μηνυμα. Κ δυστυχως κανενας μας δεν μπορει να στο πει. Δεν ειμαστε εκεινη κ δεν γνωριζουμε ουτε τι εχει στο μυαλο της η στην καρδια της.Αυτη ειναι η αληθεια δυστυχως...Το δυσκολο ξερεις ποιος ειναι?! Οχι ο ιδιος ο χωρισμος οσο η ελπιδα που νας βασανιζει μετεπειτα. Εκει εισαι εσυ κ ο εαυτος σου. Κρατησου! Μακαρι να μπορουσα να σου παρω τον πονο. Το εχω περασει κ ηταν απ τα πιο δυσκολα πραγματα... Ομως αν κ δυσκολο ξεπερνιεται. Ξερω οτι τιποτα δεν σε παρηγορει ευκολα απλα κανε υπομονη δωσε χρονο σε σενα σε συνδιασμο με οτι ειναι καλυτερο για σενα. Εναε τροπος για να εμφανιστει καποιος που ειχε συνηθισει ο απεναντι του να ειναι σκυλακι του ειναι το γραψιμο. Ισως αν εξαφανιστεις πιο απλα να σε αναζητησει. ΙΣΩΣ! Αλλα μην μεινεις σε αυτο... Μπορει κ να μην γινει. Εγω λεω να εξαφανιστεις αλλα για σενα,να αποστασιοποιηθεις.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε