Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φαντάσματα του παρελθόντος

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Andreas66

# 61 στις 27/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Θα τοποθετηθω για τελευταια φορα μια και τις απαντησεις στα ερωτηματα που εκανα στο 1ο post τις πηρα.
Ο πρωτος που καταλαβε τι ρωτησα ηταν ο Μενιος, μετα ήρθαν και καποιοι αλλοι. Σχεδον ολοι οι υπολοιποι θελατε να μαθετε παραπανω πραγματα και σας τα εδωσα για να ικανοποιησω τη περιεργεια σας για 'μαθηση'.
* Τζουλια δεν τσαντιστηκα για τιποτα απο ολα αυτα, απλως παρεξενευτηκα τι εκταση μπορει να παρει ενα θεμα και απο ποσες διαφορετικες γωνιες μπορει να το δει ο καθενας, ισως γιαυτο αντεδρασα ετσι.

Ο τροπος που ειχα επιλεξει να λειτουργω, πριν ανοιξω το θεμα, ειναι να κλεινω το μυαλο μου οταν παω να τη σκεφτω, να μη πηγαινω σε σημεια που πηγαιναμε μαζι... βεβαια θα παω στο μελλον οταν θα εχουν ολα καταλαγιασει μεσα μου. Πιστευω οτι την εχω ξεπερασει κατα ενα 70%.
Αυτο δεν σημαινει πως δεν τη θελω ακομη αλλα απο τη στιγμη που εκεινη ειναι αρνητικη απεναντι μου τοτε πρεπει να το παρω αποφαση. Το καλο ειναι οτι δεν εχω παιδια μαζι της, απλως τις μεγαλωνα τα δικα της παιδια και αυτα ειναι που θα μου λειψουν πιο πολυ και οχι η ιδια.
Και για να σας πω και αυτο που ειπωθηκε, ειμαι 100% σιγουρος οτι δεν ειχε κατι αλλο εκτος απο μενα . Τωρα αν εχει κανει κατι αλλο μετα το χωρισμο δεν το ξερω και μαλλον δεν θα επρεπε να με ενδιαφερει πλεον.

Κατι παιζεται στη ζωη μου με μια νεα σχεση αλλα προχωραω προσεκτικα γιατι δυσκολευομαι να ανοικτω και βασικα δεν θελω να τη πληγωσω με τα δικα μου κοληματα. Θα δειξει πως θα παει. Συζηταμε καποιες φορες και αυτο με βοηθαει θετικα. (αυτο για καποιους που πιστευουν οτι ο ερωτας περναει με ερωτα). Δεν ξερω αν ετσι πρεπει να γινει,,, θα σας το πω εν καιρω.

Δεν θα επανελθω στο θεμα, αλλα θα παρακολουθω τις τοποθετησεις σας με ενδιαφερον.
Να ξερετε οτι δεν θυμωνω με τιποτα απο οσα λετε ακομη και αν ειστε εκτος θεματος. Γενικα απο τη φυση μου ειμαι πολυ ηρεμος χαρακτηρας.
Καλη συνεχεια σε ολους σας και σας ευχαριστω για ακομη μια φορα για την βοηθεια σας.

flokos123

# 62 στις 27/9/2017
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Δράμας / Δοξάτο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 21
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από matakiaamoy
#27και σαφως δεν ειναι μονο η απιστια λογος χωρισμου...αλλα το να μην επικοινωνεις πια με τον αλλον σημαινει δεν θελεις...περνας φαση...δεν νομιζω οτι τελειωνει...ετσι τοσο απλα...οταν υπαρχουν παιδια...παιδι...δεν ξερω.κατι πρεπει να την βασανιζει την γυναικα...μπορει να την εκβιαζει καποιος...μπορει να θελει να κρυψει κατι και δεν θελει να εμπλακει ο συζυγος της.Οποτε με εναν χωρισμο τον βγαζει εκτος...και σε ζωνη ασφαλειας.παραξενα?χαζα?ανουσια?δεν ξερω αυτοι οι δυο ξερουν.

τυφλα να εχει ο Πουαρω

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

flokos123

# 63 στις 27/9/2017
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Δράμας / Δοξάτο
Απαντήσεις: 21

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από matakiaamoy
#27και σαφως δεν ειναι μονο η απιστια λογος χωρισμου...αλλα το να μην επικοινωνεις πια με τον αλλον σημαινει δεν θελεις...περνας φαση...δεν νομιζω οτι τελειωνει...ετσι τοσο απλα...οταν υπαρχουν παιδια...παιδι...δεν ξερω.κατι πρεπει να την βασανιζει την γυναικα...μπορει να την εκβιαζει καποιος...μπορει να θελει να κρυψει κατι και δεν θελει να εμπλακει ο συζυγος της.Οποτε με εναν χωρισμο τον βγαζει εκτος...και σε ζωνη ασφαλειας.παραξενα?χαζα?ανουσια?δεν ξερω αυτοι οι δυο ξερουν.

τυφλα να εχει ο Πουαρω

Αρέσει στα μέλη oytwswste, alisida

matakiaamoy

# 64 στις 27/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Amfitriti σχετικα με το σχολιο κ.τ.λ κ.τ.λ περι σητιαλ...δεν θα απαντησω...σου εμοιαζε τραβηγμενο?ε πιο τραβηγμενη ηταν η απαντηση του θεματοθετη που θελει πολυ κουραγιο...αυτο που εκανε.

agaph40

# 65 στις 28/9/2017
author
Γυναίκα / 69 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 650

Παράθεση:
Σχόλιο # 59 από MeniosLeme

μα δεν εβαλε θεμα για το χωρισμο του. αλλα για το πως να την περασει τωρα που ηδη χωρισε. μια αλλη πιο πανω του κανει και τραμπουκισμο που τολμησε να μιλησει για κουραση ή που δεν δινει αρκετα στοιχεια 

τι το παλευεις βρε μενιο???αλλοι βλεπουν το φεγγαρι ...κι αλλοι το δαχτυλο

Αρέσει στο μέλος alisida

Pan_36

# 66 στις 29/9/2017
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 25

Κυριε Ανδρεα καλησπερα 

απο την στιγμη που εχεις κανει προσπαθειες να ξαναγινει επαασυνδεση και η κυρια δεν θελει παει και τελειωσε.μην το συνεχισεις.κακο στον εαυτο σου θα κανεις και μονο.περνοντας συνεχως αρνησεις.και ο θεος ο ιδιος να κατεβει κατω ,οσα καλα και να της εχεις κανει ,ειτε υλικα ειτε συναισθηματικα .δεν απλα ΔΕΝ
.και να συνεννουσε να ειστε παλι μαζι θα ενιωθες,θα εβλεπες οτι δεν ειναι μαζι σου ,διπλα σου ,και να κοιμοσασταν μαζι παλι θα την εψαχνες ,που ειναι.,αλλα δεν θα ηταν αυτη.. 
 τωρα οσον αφορα οτι ξερεις 100% οτι δεν υπαρχει αλλο προσωπο.τριτος οπως ειπατε.θα σου πω το εξης που το γνωριζεις κι εσυ.αλλα ισως στην περιπτωση σου να μην θες να το σκεφτεις καν,γιατι ετσι ειμαστε πλασμενοι,την γυναικα και σε μπουκαλι να την κλεισεις ..θα παει με τον φελο.χωρις να σου λεω πως αυτη ειναι η αιτια.αυτο θα το δεις μακροπροθεσμα.σαν σημειωση στο αναφερω.
 προσωπικα δεν πιστευω πως ο ερωτας περναει με ερωτα.
ειπατε πως βγαινετε με καποια καινουρια αν δεν κανω λαθος.οταν ειστε μαζι ,,ειστε μαζι της η μονος σας?δεν περιμενω να απαντησεις σε εμενα.να απαντησεις στον εαυτο σου θελω αυτο το ερωτημα.αν εισαι εκει μαζι της προχωρα,αν δεν εισαι ...κατσε λιγο με τον εαυτο σου και ξαναβρες τον Αντρεα.για κανεναν αλλον.τον Αντρεα και μονο.και υστερα προχωρα.δεν σου φταιει ουτε ο εαυτος σου ουτε και η καινουρια στο να ακουει γιατο πριν σου και να σε βλεπει στο χασιμο σου.θα μπορουσα να σου πω και αλλα .υποθετω ομως το νοημα το επιασες.ΦΙΛΙΚΑ.

lamprand

# 67 στις 3/10/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Andreas66

Εχω χωρισει προσφατα, πριν 5 μηνες.
Εχουν γινει προσπαθειες επανασυνδεσης σε πληρη αποτυχια.
Θελω οσοι εχετε αποψη σοβαρη να τοποθετηθειτε πανω στο θεμα και μην αρχισετε τις βλακειες στο παρακατω ερωτημα.
Πιστευετε οτι πρεπει να κανω νεα σχεση για να τη ξεπερασω ή να το παλεψω στο μυαλο μου μεχρι να σταματησω να τη σκεφτομαι? Εχετε να προτεινετε κατι αλλο? Θελω τη γνωμη καποιων που εχουν βιωσει παρομοια κατασταση.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Andreas66

Εχω χωρισει προσφατα, πριν 5 μηνες.
Εχουν γινει προσπαθειες επανασυνδεσης σε πληρη αποτυχια.
Θελω οσοι εχετε αποψη σοβαρη να τοποθετηθειτε πανω στο θεμα και μην αρχισετε τις βλακειες στο παρακατω ερωτημα.
Πιστευετε οτι πρεπει να κανω νεα σχεση για να τη ξεπερασω ή να το παλεψω στο μυαλο μου μεχρι να σταματησω να τη σκεφτομαι? Εχετε να προτεινετε κατι αλλο? Θελω τη γνωμη καποιων που εχουν βιωσει παρομοια κατασταση.

5 μήνες δεν είναι και πολύς χρόνος ! απ ότι κατάλαβα από τον δικό μου χωρισμό οι γυναίκες είναι ευαίσθητες όχι σαν και μας τα γαιδούρια . κάτι μάλλον ζητάει από σένα  από μένα ζητούσε να είμαι περισσότερη ώρα μαζί της να μην προτιμάω την τηλεόραση από το να κάτσω δίπλα της και να τα λέμε . αλλά εμείς στον κόσμο μας στην δουλειά μας στην ξεκούραση κ.α.

και όσο δεν συμορφωνόμαστε αρχίζουν τα λάθη από κείνη μετά από μας και πάει λέγοντας μέχρι τον χωρισμό .

αν αισθάνεσαι ότι υπάρχει ακόμη αγάπη συνέχα να την σκέπτεσαι βρες τα λάθη σου  διορθώσου και διεκδίκησέ την πάλι έως ότου καταλάβεις ότι χάθηκε οριστικά !

και τότε μόνο να ακολουθήσεις τις συμβουλές των φίλων εδώ μέσα . 

2.5 χρόνια χωρισμένος αγάπη άλλη δεν έχω ξαναβρεί και αν βρω θα την αξίζει αυτή η νέα ;

δεν ξέρω !

Natassaa

# 68 στις 3/10/2017
author
Γυναίκα / 44 / Διαζευγμένη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 555
#64 Ματακια αστους να λενε, θες τωρα που ειμαι σε προεγκριση και εχω πολυ χρονο απο ποστ σε ποστ, να φοραω την περουκα και να παρακολουθω τους θεματοθετες; Θα σου στελνω εδω ανταποκριση, θα τους παταμε και ενα ευχελαιο στο τελος και αντε στο καλο!
Αρέσει στο μέλος oytwswste
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε