Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σχεση με μεγαλυτερη και χωρισμος

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Vegeta1991

# 1 στις 30/9/2017
author
Ανδρας / 30 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 17
'Aρεσαν+: 0%

Σχεση με μεγαλυτερη και χωρισμος

Καλησπερα σε ολους διαβαζοντας τα θεματα αποφασισα να γραψω το δικο μου και να ζητησω τη γνωμη σας και την αποψη σας..

Ειμαι ακριβως 2 χρονια με μια γυναικα 40 ετων εγω 27..Τον τελευταιο χρονο εχασε τη δουλεια της δεν εχει στηριξη απο πουθενα και ο μονος που την στηριζει οικονομικα και ηθικα ειμαι εγω..Η ψυχολογια της ειναι στο πατωμα ειναι ολη μερα σπιτι της (δεν μενουμε μαζι)Οτι και να κανω δεν εχει διαθεση και ορεξη για τιποτα..Γενικα η κατασταση ειναι πολυ δυσκολη με εμενα να προσπαθω να ανταπεξελθω στις αλλαγες της διαθεσης της..Αν δεν εχω χρηματα δεν μπορω να παω να τη δω οπως επισης οταν παω ολη η μερα ειναι τηλεοραση φαγητο και υπνο.Ειναι πολυ αξιολογος ανθρωπος και την αγαπω μιλαμε για ολα τα θεματα που μας απασχολουν δινουμε συμβουλες ο ενας στον αλλον και αν δεν υπηρχε αυτο το προβλημα αυτον τον καιρο πιστευω οτι θα ειμασταν χαρουμενοι μαζι,αλλα ο ερωτας μου για εκεινη νιωθω πως περναει και σβηνει σιγα σιγα,αν φυγω φοβαμαι το πως θα ειναι εκεινη μετα μην εχωντας κανεναν σε βιοποριστικο επιπεδο (δεν εχει καθολου καλες σχεσεις με τους δικους της) 

Σας ευχαριστω

Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

panagiotismp90

# 2 στις 30/9/2017
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.650

πρεπει να τησ συμπαρασταθεισ ανθρωπινα. γτ ομωσ θελεισ να χωρισεισ?

Vegeta1991

# 3 στις 30/9/2017
author
Ανδρας / 30 / Σε σχέση

Αυτο κανω μεχρι στιγμης αλλα βλεπω οτι μολις τελειωσουν ολα αυτα οτι τιποτα δεν θα ειναι ιδιο για μενα στο συναισθηματικο κομματι..Γενικα ειμαι μπερδεμενος αρκετα

frog13

# 4 στις 30/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εκείνη τι λεει ..?Ασε με ήσυχη η σε έχω ανάγκη μείνε..??

Vegeta1991

# 5 στις 30/9/2017
author
Ανδρας / 30 / Σε σχέση

Να τελειωσουμε κι αυτη η σχεση δεν εχει μελλον γιατι εκεινη δεν εχει μελλον κι εγω εχω ολο το μελλον μπροστα μου να προχωρησω και μετα απο μια ωρα βαζει τα κλαμματα και μου λεει να μεινω 

frog13

# 6 στις 30/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εμπλεξες!! Αμα και αφού..!!

Τι να σου πω ..Ψυχή έχεις να της δώσεις δανεικιά..?

Αν έχεις δώσε..περίσσεμα..αν δεν περισσεύει φύγε..Δεν θα την σηκώσεις!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Vegeta1991

Να τελειωσουμε κι αυτη η σχεση δεν εχει μελλον γιατι εκεινη δεν εχει μελλον κι εγω εχω ολο το μελλον μπροστα μου να προχωρησω και μετα απο μια ωρα βαζει τα κλαμματα και μου λεει να μεινω 

panagiotismp90

# 7 στις 30/9/2017
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος

εγω αντιλαμβανομαι οτι ηθελεσ να χωρισεισ απο πιο νωρισ. πριν γινουν ολα αυτα.

silencee

# 8 στις 30/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...γιατί συντηρείς την κατάστασή της?τι σου προσφέρει αυτό?...

...αν δεν ήσουν εσύ,ούτε κανείς άλλος,πώς θα ζούσε?...

...δε θα αναγκαζόταν να διαλέξει κάποια έστω από αυτές τις δουλειές που είναι μεροδούλι-μεροφάι?...

...λες πως όλη μέρα τηλεόραση ,φαγητό κι ύπνο...

...κακή ψυχολογία?παραίτηση?βόλεμα?χειρισμός?...

...δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει,μα νομίζω πως καλό είναι να σταματήσεις να το συντηρείς...

Vegeta1991

# 9 στις 30/9/2017
author
Ανδρας / 30 / Σε σχέση

Eχω αλλα ως ποτε?Δεν τη λυπαμαι και το κανω αυτο με ενδιαφερει και θελω να ειναι καλα και προσπαθω αλλα ωρες ωρες θελω να τα βροντηξω ολα..

ZHLIASOY

# 10 στις 30/9/2017
author
Γυναίκα / 76 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 3.160

Καλησπερα.

Εισαι πολυ νεος για να μεινεις σε αυτην την σχεση..εχεις μελλον μπροστασου! Εισαι πολυ μικρος για να ανταπεξελθεις σε τοσο βαρος ..δωσε την δυνατοτητα στον εαυτο σου να προχωρησει κ δωσε την δυνατοτητα κ σε αυτην να σηκωθει ..Γιατι εαν αγκιστρωθει πανω σου στην παρουσα φαση εισαστε κ οι δυο χαμενοι.
Αρέσει στο μέλος alisida

Vegeta1991

# 11 στις 30/9/2017
author
Ανδρας / 30 / Σε σχέση

Σιγουρα ειναι κακη ψυχολογια και παραιτηση οπως το βλεπω εγω ,αλλα πως μπορει να αφησεις εναν ανθρωπο μονο του να τον παρατησεις στη χειροτερη φαση της ζωης του αγαπητη μου?

Πως του λες φευγω οταν σου λεει οτι η μονη του σταθεροτητα εισαι εσυ?

silencee

# 12 στις 30/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...αυτό το 'καλά' που θες για εκείνην,καλό θα είναι να το θέλει πρώτα η ίδια για τον εαυτό της...

Παράθεση:
Σχόλιο # 9 από Vegeta1991

Eχω αλλα ως ποτε?Δεν τη λυπαμαι και το κανω αυτο με ενδιαφερει και θελω να ειναι καλα και προσπαθω αλλα ωρες ωρες θελω να τα βροντηξω ολα..

ROCK-54

# 13 στις 30/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η απωλεια της δουλειας

...σε συνδυασμο με την κριση ηλικιας κ την μεγαλη διαφορα ηλικιας που δεν οδηγει πουθενα ειναι το αποτελεσμα που βιωνεις. Να θυμασαι πως εσυ εισαι ο τελευταιος που φταις για ολα αυτα.Ισα,ισα - εισαι ανθρωπος και Κυριος που παραμενεις διπλα της κ την στηριζεις ψυχολογικα κ οικονομικα.Ως ποτε ομως?

Εζησα πριν απο πολλα χρονια μια παρομοια κατασταση για πανω απο 3 χρονια,ηταν πολυ δυσκολο να παρω αποφαση να φυγω,ημουν ερωτευμενος κ ενιωθα προδοτης οταν τελικα το εκανα,πραγμα που με σημαδεψε για ολη μου τη ζωη...Δεν ξερω τι να σε συμβουλεψω,ξερω μονο πως καποια στιγμη θα καταλαβεις κ θα παρεις την αποφαση σου...

wish_

# 14 στις 30/9/2017
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.181

ειναι λογικό να νιώθεις ότι θες να φυγεις και αρχισαν να φευγουν τα αισθηματα που εχεις...πιστευω ότι το βλεπες καθαρα σαν εμπειρια και ηθελες μια σχεση και έναν ανθρωπο που θα σε κανει να χαιρεσαι να περνας ομορφα και να ξεχνιεσαι.

Παρολα αυτά δες το ανθρωπινα...πιαστην...ψαξτε αγγελιες,πηγαινε με μια εφημεριδα και ένα καφε και κυκλώστε,παρτε τηλ. δειτε στο ιντερνετ.στελνε και εσυ βιογραφικα αν εχεις χρονο αντι για εκεινη.

Την επιασε καταθλιψη.Με τι ασχολιοταν νωρίτερα?Σπουδασε κατι?Ξεκουνησε την λιγο...καθισε πιαστην και μιλησε της και σοβαρα..πες της μου αρεσεις αλλα και μενα με φθειρει ολο αυτό,δεν μπορω να σε βλεπω ετσι,και αλλοι δεν εχουν δουλεια και ψαχνουν.ετσι θα ξαψουμε θα ψαξεις και εσυ και θα βρεις.Αν όμως αφηνεις τον ευατο σου επειδή εγινε αυτή η αναποδιά τοτε τι θα γινει πιο μετα?Ισως να μην εχεις παντα καποιον διπλα σου,πρεπει να εισαι δυνατη.

Κανε την προσπαθεια σου ανθρωπινα εστω σαν φιλος προς φιλη και σαν καποιος που δεν του είναι και τελειως αδιαφορη σαν γυναικα.Δωσε λιγο χρονο και επειτα παρε τις αποφασεις σου.

Αρέσει στο μέλος alisida

panagiotismp90

# 15 στις 30/9/2017
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος

vegeta91 θελω να μου πεισ τι λενε οι γονεισ κ των δυο κ ο κοσμοσ γενικα για τη διαφορα ηλικιασ.

frog13

# 16 στις 30/9/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σιγά μην το έχει πεί..!

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από panagiotismp90

vegeta91 θελω να μου πεισ τι λενε οι γονεισ κ των δυο κ ο κοσμοσ γενικα για τη διαφορα ηλικιασ.

achinos

# 17 στις 30/9/2017
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Eίχα μια σχέση μια φορά κ ήθελα να χωρίσω.

Κ έσπασε το πόδι της, (η σχέση) απ τη ρίζα.

Κ πριν συνέρθει το ξαναέσπασε...

Κ έκανα ενάμιση χρόνο να το πω.
Τι γκαντεμιά.
Αλλά έτσι είναι, τις κάνεις καλά κ μετά φεύγεις, that s life.
Αρέσει στο μέλος alisida

Vegeta1991

# 18 στις 30/9/2017
author
Ανδρας / 30 / Σε σχέση

Eχει ηδη γινει αυτο νομιζω 

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από ZHLIASOY

Καλησπερα.Εισαι πολυ νεος για να μεινεις σε αυτην την σχεση..εχεις μελλον μπροστασου! Εισαι πολυ μικρος για να ανταπεξελθεις σε τοσο βαρος ..δωσε την δυνατοτητα στον εαυτο σου να προχωρησει κ δωσε την δυνατοτητα κ σε αυτην να σηκωθει ..Γιατι εαν αγκιστρωθει πανω σου στην παρουσα φαση εισαστε κ οι δυο χαμενοι.

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

Vegeta1991

# 19 στις 30/9/2017
author
Ανδρας / 30 / Σε σχέση

Δεν νιωθω προδοτης φιλε Rock  νιωθω οτι ειναι πληρως ανεντιμο μεσα στο μυαλο μου να κανω τετοιο πραγμα καποιος σου λεει μεινε σε χρειαζομαι και να φυγεις,απο την αλλη δεν ξερω θελεις η εποχη που ζουμε θελεις το ενα το αλλο νιωθω και λιγο ρηγμενος

Αρέσει στο μέλος ZHLIASOY

Vegeta1991

# 20 στις 30/9/2017
author
Ανδρας / 30 / Σε σχέση

Μα δεν μου ειναι αδιαφορη ισα ισα απλα αυτη η κατασταση μας εχει διαλυσει και τους δυο..

Εχουμε ψαξει αρκετα με βιογραφικα κλπ αλλα δεν εχει γινει τιποτα μεχρι στιγμης και την εχει παρει πολυ απο κατω ναι..
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε