Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εχει πρόβλημα

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Giorgos2627

# 1 στην 1/10/2017
author
Ανδρας / 32 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 15
'Aρεσαν+: 0%

Εχει πρόβλημα

Για να μην περιαυτολογώ... εκείνη σε σχέση χωρίζει για να είναι μαζί μου... όλα καλά μέχρι που μαθαίνω ότι τον συνάντησε ξανά με την δικαιολογία ότι ήθελε να ξεκαθαρίσει τα πράγματα... λίγο μετά μάθαινω ότι συνάντησε άλλον πρώην που είχε σχέση 5-6 χρόνια πριν παλι με την δικαιολογία ότι ήθελε να ξεκαθαρίσει κάποια πράγματα καθώς δεν είχε τελειώσει σε ήρεμους ρυθμούς κατά τα λεγόμενα της.. τα προσπερνάω.. της δίνω την ευκαιρία... δηλώνει τρέλα ερωτευμένη μαζι μου και ότι δεν έχει ξανανιώσει έτσι... όμως παλι ανακαλύπτω ότι ακόμα ψάχνει τον πρώην της ρωτώντας γνωστούς... κάποια στιγμή μαλώνουμε κ παλι ανακαλύπτω ότι έστειλε μήνυμα στον πρώην της( που ήταν 5-6 χρόνια πριν) καθώς εκμυστηρεύτηκε ότι τον θελει ακόμα σε φίλη της χωρίς να πάρει καμία ανταπόκριση από εκείνον... ταυτόχρονα στέλνει μηνύματα σε μένα ότι με θελει και ότι με αγαπάει... κ την ίδια χρονική περίοδο έχει συναντήσεις και διαλόγους με τον τωρινό πρώην... τα μαθαίνω όλα αυτά και την στέλνω κατηγορώντας με ότι δεν καταλαβαίνω και ότι δεν χρειάζεται να τα μαθαίνω όλα... αυτή ήταν η άμυνα της .. αργότερα μου ζητάει συγνώμη για όλα λέγοντας μου ότι έκανε όλα αυτά τα λαθη αλλά με αγαπάει παρά πολύ...όμως εγώ Δν είμαι πλέον μαζί της καθώς πληγωμένος...λίγες μέρες αργότερα μαθαίνω ότι βγαίνει με τον πρώην της αλλά ακόμα ψάχνει πληροφορίες για τον άλλο πρώην καθώς τον θελει ακόμα και ταυτόχρονα ισχυρίζεται ότι με αγαπάει και με θελει ακόμα... βγάλτε ακρη εσείς παιδιά γιατί εγώ Δν βγάζω...

better_in_time

# 2 στην 1/10/2017
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 102
Απαντήσεις: 1.458
Μάλλον δεν τις έδωσες τις σωστές βάσεις για να μην ξαναπάει πίσω.ο μόνος λόγος που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι οι γυναίκες θυμούνται πρώην όταν ο νυν δεν τις γεμίζει συναισθηματικά .μάλλον κανένας δεν στάθηκε δίπλα τις όπως αυτή το χει στο μυαλό της .κάνε κάτι τις παραπάνω .η γυναίκα θελει σημασία για να μην φύγει .
Αρέσει στα μέλη ioanna_94, loushian1984

frog13

# 3 στην 1/10/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Η "συννεφούλα" φεύγει ξαναγυρνά έτσι..?

Στα 23 πάω διακοπές Κρήτη με ένα φίλο .σπίτι άλλου φίλου.Εκεί γνωρίζω και την κοπέλα του που έμεναν μαζί.Τελειώνουν οι διακοπές γυρνάω σπίτι και πλατεία την άλλη μέρα φάντης μπαστούνης η "συννεφούλα" απο Κρήτη.Τον χώρισε λέει για να έρθει να με βρεί..Στην Κρήτη φυσικά ούτε είχα διανοηθεί να την δω κάπως αλλιώς..Τα φτιάχνουμε ..τοτε πίναμε,μπαρακια παρέες,μέναμε μαζί,αλλά φυσικά εγώ ποτέ μου δεν την πήρα στα σοβαρά ,καθώς ήταν "συννεφούλα"...μιλαγε με όλους , ψαχνόταν και γενικά ορκιζόταν ότι με αγαπάει ..Εμεινε έγκυος..το ρίξαμε φυσικά..και κάπου εκεί μετά από κανα χρόνο αποχώρησα..!
Σήμερα...έχει "γνωρίσει"τουλάχιστον 80-100 άντρες,έχει παιδί που με dna τεστ βρήκε από ποιόν είναι..και επιτέλους καταστάλαξε στα 50..με τον πατέρα του παιδιού!!
Παρ'όλα αυτά βγαίνουμε φιλικά ακόμα και σήμερα για ένα ποτό ,καθώς ήμουν η "πρωτη αγάπη της " λεει και πάντα θα με αγαπάει! Ημουν "εξερευνήτρια" δηλώνει εκείνη και την πιστεύω,ανήσυχο πνεύμα,φιλελεύθερο!!
Είναι "κατι σταυροδρόμια μπερδεμένα" ...που λέει και το τραγουδάκι...έτσι ψάχνει..έτσι αναζητά..είναι "συννεφούλα"..!! Εχει κι αυτό την χάρη του..!

Goldenfish220

# 4 στην 1/10/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Θυμιζει λιγο φεικουρα το θεμα αλλα επειδη βαριεμαι θα απαντησω...εγω απ τα λεγομενα σου καταλαβαινω οτι δεν χωρισε ουτε με τον πρωην της ουτε με τον παλιοτερο πρωην της...σας δουλευει κανονικοτατα...
Αρέσει στο μέλος Mixaela1608

matakiaamoy

# 5 στην 1/10/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εδω παλικαρι συνεβρισκονται με πρωην ορισμενοι ανθρωποι και μετα απο δεκαετια χωρισμου...με παιδια...τι με λες τωρα...αυτο ειναι πτεσμα.Προφανως δεν χωρισανε καλα Γιωργο...μπορει να ειχαν μια σχεση με πολυ παθος ερωτικο αλλα σε μη τοσο ξεκαθαρα πλαισια...μονο στο κρεβατι να τα βρησκανε σε ολα τα αλλα τιποτα...η κοπελα δεν ξερει τι θελει...γιατι καποιος της λεει πραγματα της δινει ελπιδες...μην ασχολησε και εσενα θα σαγαπαει και τον επωμενο που θα γινει πρωην...κ.τ.λ οση ακρη εβγαλες εσυ αλλη τοση θα βγαλουμε και εμεις...δεν εκοψε επαφες με κανεναν πρωην κρατησε επικοινωνιες...ε πολλοι ανεγκεφαλοι ανθρωποι το κανουν...και ταχα το κρατανε στο φιλικο..."οταν κρατας κατι τετοιο οφελος εχει τουλαχιστον ο ενας και το βλεπει διαφορετικα και τοσο πολιτισμενα".Πανε για αλλα φροντησε μην σε ενοχλησει με εξηγισεις μετα απο χρονια γιατι κριμα θα ναι να σου χαλασει καμια καλη σχεση.

somebody961

# 6 στην 1/10/2017
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Giorgos2627

βγάλτε ακρη εσείς παιδιά γιατί εγώ Δν βγάζω...

Εγώ, δεν βγάζω άκρη με εσένα..

Από τη στιγμή που χώρισε για να είναι μαζί σου (όχι, δεν είναι να επαίρεσαι για αυτό),
τι έχεις να περιμένεις από ένα τέτοιο άτομο;

Είδες στη συνέχεια το ποιόν του..

Οπότε, "Να βγάλω άκρη", λες. Για ποιο λόγο λοιπόν;

Εκτός και αν σε ενδιαφέρει να βρεθείτε όλοι μαζί, νυν και πρώην
(υφίσταται ο όρος 'πρώην' για εκείνη; Είναι όλοι νυν!)
και να βγάλετε γούστα, να πιείτε τίποτα ουζάκια!

Εκεί, πάω πάσο..

Αρέσει στα μέλη alisida, archagellos και σε ακόμα 2 μέλη.

Enikos

# 7 στην 1/10/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.643

Μην δινεις δικαιωματα εσυ, ωστε οταν την στειλεις, να μην ψαχνει να σε βρει να ξεκαθαρισετε.

Μπορει να της ερθει μετα απο δεκα χρονια.

Που το ξερεις?

Να εισαι Κυριος!

Αρέσει στα μέλη ZHLIASOY, Eliana_1986 και σε ακόμα 3 μέλη.

Giorgos2627

# 8 στην 1/10/2017
author
Ανδρας / 32 / Σε σχέση
Αυτά έγιναν σε διάστημα 1,5 χρόνου παίδες...απλά εγώ αναρωτιέμαι γιατί κάποιος να κανει αυτά πράγματα πίσω από την πλάτη σου και να σου πει ψέματα εφόσον ισχυρίζεται ότι σε αγαπάει κ σε θελει... επίσης η κοπέλα αυτή πάντα ήταν αναποφάσιστη σε όλα... ποτε Δν πηρα μια σίγουρη απάντηση εκείνη... η δικαιολογία της ήταν ότι έχει περάσει πολλα κ ότι έχει πληγωθεί πολύ στο παρελθόν γιαυτο κ κανει αυτά τα λάθη είπε...

Pan_36

# 9 στην 1/10/2017
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 25

βρε συ η κοπελια γουσταρει τους πρωην.τωρα που θα γινεις κι εσυ πρωην τοτε θα ενδιαφερεται να μαθαινει και για εσενα.

περα ομως απο την πλακα μπορει η κοπελιτσα να βρισκει καποια στοιχεια καινουρια στους νυν που δεν ειχαν οι πρωην και τουμπαλιν παει και κανει γυροβολιες για να ιωσει η ιδια οτι πηρε τα στοιχεια που ηθελε αλλα απο καποιους οχι απο καποιον.
εδω θα συμφωνησω καπως με τον φιλο πιο πανω.
δεν μαζευεστε ολοι μαζι οι πρωην να της δωσετε τα στοιχεια που θελει σε εναν ?σαν ενα ατομο βρε παιδι μου να μην κανει και χιλιομετρα η κοπελα και κουραζεται.γλιτωστε την απο τους δρομους. 
Αρέσει στα μέλη alisida, somebody961

archagellos

# 10 στην 1/10/2017
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 3.367

Man  

Η κοπέλα εχει θέμα. Απλα περναει απο κλαδί σε κλαδί και εχει την ιδια καραμέλα για όλους. Καλα έκανες και την έστειλες... Κοιτα να βρείς καμμια κοπέλα που να ξερει τι θέλει στη ζωη της. 

keep walking 

Αρέσει στο μέλος Enikos

panagiotismp90

# 11 στην 1/10/2017
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.650

μηπωσ ειναι ζυγοσ η κοπελα? λοιπον το χεισ χειριστει λαθοσ μαλλον γτ εισαι μικροσ ακομα κ δεν εχεισ τν πειρα απο κοπελεσ κολημενεσ. παντωσ δε σημαινει οτι εκανε κατι με πρωην.

Giorgos2627

# 12 στην 1/10/2017
author
Ανδρας / 32 / Σε σχέση
Το θεμα δεν είναι αν έκανε κατι αλλά το ότι είπε ψέματα... νομίζω πρέπει να είμαστε ειλικρινής με τους ανθρώπους που αγαπάμε όσο σκληρή κ αν είναι η αλήθεια αλλιώς Δν υπάρχει εμπιστοσύνη και χωρίς εμπιστοσύνη τπτ καλο Δν βγαίνει

alisida

# 13 στην 1/10/2017
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.441
Συμπερασμα : Να μην ξεκιναμε σχεσεις αν δεν εχουν ξεκαθαρισει και οι δυο πλευρες με τους πρωην ...Επισης οταν μας πλησιαζουν πρωην ενω εχουν κανει νυν σχεση η εμεις εχουμε κανει νυν σχεση ,να τους στελνουμε ...Τοσο απλο μα τοσο δυσκολο να εφαρμοστει !!! ,...Γι αυτο ειναι σημαντικο να προσπαθησουμε να κατανοησουμε τι δεν πηγε καλα στην τελειωμενη σχεση μας για να συνεχισουμε τη ζωη χωρις αποθυμενα και χωρις ερωτηματικα...,..,ετσι οταν θα πλησιασει ο/η πρωην δε θα μπουμε στον πειρασμο να ξανα- προσπαθησουμε μαζι του/ της ,,..,...Ειναι δυσκολο μερικες φορες αλλα αναγκαιο να το δεχτουμε οτι καποια πραγματα τελειωνουν -- τελειωσε--- τελος .
Αρέσει στα μέλη Enikos, somebody961 και σε ακόμα 1 μέλος.

inioxos52

# 14 στην 1/10/2017
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Παράθεση:

Εχει πρόβλημα

Για να μην περιαυτολογώ... εκείνη σε σχέση χωρίζει για να είναι μαζί μου... όλα καλά μέχρι που μαθαίνω ότι τον συνάντησε ξανά με την δικαιολογία ότι ήθελε να ξεκαθαρίσει τα πράγματα... λίγο μετά μάθαινω ότι συνάντησε άλλον πρώην που είχε σχέση 5-6 χρόνια πριν παλι με την δικαιολογία ότι ήθελε να ξεκαθαρίσει κάποια πράγματα καθώς δεν είχε τελειώσει σε ήρεμους ρυθμούς κατά τα λεγόμενα της.. τα προσπερνάω.. της δίνω την ευκαιρία... δηλώνει τρέλα ερωτευμένη μαζι μου και ότι δεν έχει ξανανιώσει έτσι... όμως παλι ανακαλύπτω ότι ακόμα ψάχνει τον πρώην της ρωτώντας γνωστούς... κάποια στιγμή μαλώνουμε κ παλι ανακαλύπτω ότι έστειλε μήνυμα στον πρώην της( που ήταν 5-6 χρόνια πριν) καθώς εκμυστηρεύτηκε ότι τον θελει ακόμα σε φίλη της χωρίς να πάρει καμία ανταπόκριση από εκείνον... ταυτόχρονα στέλνει μηνύματα σε μένα ότι με θελει και ότι με αγαπάει... κ την ίδια χρονική περίοδο έχει συναντήσεις και διαλόγους με τον τωρινό πρώην... τα μαθαίνω όλα αυτά και την στέλνω κατηγορώντας με ότι δεν καταλαβαίνω και ότι δεν χρειάζεται να τα μαθαίνω όλα... αυτή ήταν η άμυνα της .. αργότερα μου ζητάει συγνώμη για όλα λέγοντας μου ότι έκανε όλα αυτά τα λαθη αλλά με αγαπάει παρά πολύ...όμως εγώ Δν είμαι πλέον μαζί της καθώς πληγωμένος...λίγες μέρες αργότερα μαθαίνω ότι βγαίνει με τον πρώην της αλλά ακόμα ψάχνει πληροφορίες για τον άλλο πρώην καθώς τον θελει ακόμα και ταυτόχρονα ισχυρίζεται ότι με αγαπάει και με θελει ακόμα... βγάλτε ακρη εσείς παιδιά γιατί εγώ Δν βγάζω...

Φροντισε με καθε τροπο να μην χασεις τελικα αυτο το "κελεπουρι" που σου ελαχε.

Σπανιζουν τοσο σταθερες στα θελω τους γυναικες, περισσοτερο ομως απο αυτες σπανιζουν αντρες οπως εσυ που εξακολουθεις να ασχολεισαι μαζι της στα σοβαρα.

Συνελθε, γιατι διαισθανομαι οτι τελικα θα την κανεις την πατατα, και θα βρεθεις και παλι μαζι της. Και τοτε θασαι αξιος της μοιρας σου, αλλα θαναι πλεον αργα.

panagiotismp90

# 15 στην 1/10/2017
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.650

η γνωμη μου ειναι να μη την πολεμησεισ την κοπελα και να τα ξαναβρεισ. μπορει να θελει να κρατησει φιλια με τον πρωην, μπορει να εχει χωρισει προσφατα σχετικα, θεωρω οτι ειναι καλυτερα να εισαι στο πλευρο τησ παρα να την πολεμησεισ και να εχεισ εντασεισ.

_Bellezza_

# 16 στην 1/10/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η κοπέλα σίγουρα θα έχει καλή τύχη στην ζωή της . Οι ντάνες και τρελές έχουν της τύχες τις καλές . Αυτή πάλι τρελή δεν είναι.. άρα τι μας μένει;   

26-29-31

# 17 στις 2/10/2017
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 3.509

Αυτη δεν εχει κανενα προβλημα,μια χαρα περναει,και γεμιζουν οι ωρες της,και ακονιζει το μυαλο της...

Εσυ γιατι καθεσαι?και εισαι και απο την Αγια Βαρβαρα και συ...

Παράθεση:

Εχει πρόβλημα

Ειναι κατι "σταυροδρομια μαγεμενα"και οχι μπερδεμενα λεει το τραγουδι,και δεν εχει καμμια σχεση με την ιστοριουλα σου,ετσι για το τυπικο μερος,μια και συγκινουμε με το συγκεκριμενο τραγουδι,ειναι συνδεδεμενο με κατι σημαντικο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από frog13

Η "συννεφούλα" φεύγει ξαναγυρνά έτσι..?

Στα 23 πάω διακοπές Κρήτη με ένα φίλο .σπίτι άλλου φίλου.Εκεί γνωρίζω και την κοπέλα του που έμεναν μαζί.Τελειώνουν οι διακοπές γυρνάω σπίτι και πλατεία την άλλη μέρα φάντης μπαστούνης η "συννεφούλα" απο Κρήτη.Τον χώρισε λέει για να έρθει να με βρεί..Στην Κρήτη φυσικά ούτε είχα διανοηθεί να την δω κάπως αλλιώς..Τα φτιάχνουμε ..τοτε πίναμε,μπαρακια παρέες,μέναμε μαζί,αλλά φυσικά εγώ ποτέ μου δεν την πήρα στα σοβαρά ,καθώς ήταν "συννεφούλα"...μιλαγε με όλους , ψαχνόταν και γενικά ορκιζόταν ότι με αγαπάει ..Εμεινε έγκυος..το ρίξαμε φυσικά..και κάπου εκεί μετά από κανα χρόνο αποχώρησα..!
Σήμερα...έχει "γνωρίσει"τουλάχιστον 80-100 άντρες,έχει παιδί που με dna τεστ βρήκε από ποιόν είναι..και επιτέλους καταστάλαξε στα 50..με τον πατέρα του παιδιού!!
Παρ'όλα αυτά βγαίνουμε φιλικά ακόμα και σήμερα για ένα ποτό ,καθώς ήμουν η "πρωτη αγάπη της " λεει και πάντα θα με αγαπάει! Ημουν "εξερευνήτρια" δηλώνει εκείνη και την πιστεύω,ανήσυχο πνεύμα,φιλελεύθερο!!
Είναι "κατι σταυροδρόμια μπερδεμένα" ...που λέει και το τραγουδάκι...έτσι ψάχνει..έτσι αναζητά..είναι "συννεφούλα"..!! Εχει κι αυτό την χάρη του..!

nikoslambr

# 18 στις 2/10/2017
author
Ανδρας / 49 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 237

Κεραμιδογατα. Συμβαινει. Δεν ειναι ολες οι γατες απο σπιτι και για σπιτι...

frog13

# 19 στις 2/10/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μάλιστα..Σημαντική η δική σου ιστορία ...ιστοριούλα η δική μου..πολύ φυσικό μου ακούγεται!

'Οσο για τους "στίχοι" συγγνώμη που καπηλεύσαμε το "τραγουδάκι σου"..έτσι για το τυπικό..μέρος μην κλάψεις κιόλας..

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από 26-29-31

Ειναι κατι "σταυροδρομια μαγεμενα"και οχι μπερδεμενα λεει το τραγουδι,και δεν εχει καμμια σχεση με την ιστοριουλα σου,ετσι για το τυπικο μερος,μια και συγκινουμε με το συγκεκριμενο τραγουδι,ειναι συνδεδεμενο με κατι σημαντικο.

Amfitriti2017

# 20 στις 2/10/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Γιατι? εχει μεγαλη καρδια βρε Γιωργο χωραει πολλους και τους αγαπαει ολους!  Νομιζω οτι ξερεις πολυ καλα το γιατι ,γιαυτο  το διελυσες .Απλα επιβεβαιωση απο μας θες. Την εχεις παρει ηδη απο τα προηγουμενα ποστ..Να προσμενεις τα καλυτερα που θα ερθουν...

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Giorgos2627
Αυτά έγιναν σε διάστημα 1,5 χρόνου παίδες...απλά εγώ αναρωτιέμαι γιατί κάποιος να κανει αυτά πράγματα πίσω από την πλάτη σου και να σου πει ψέματα εφόσον ισχυρίζεται ότι σε αγαπάει κ σε θελει... επίσης η κοπέλα αυτή πάντα ήταν αναποφάσιστη σε όλα... ποτε Δν πηρα μια σίγουρη απάντηση εκείνη... η δικαιολογία της ήταν ότι έχει περάσει πολλα κ ότι έχει πληγωθεί πολύ στο παρελθόν γιαυτο κ κανει αυτά τα λάθη είπε...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε