Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Untitled

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Melinaaa

# 21 στις 17/10/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εγω θα σου κανω αλλη ερωτηση κι ας φανει ασχετη...στο μαθηματικο μπηκες επειδη το ηθελες ή επειδη το επελεξαν τα μορια σου; Εχω δυο τρεις φιλους στη δευτερη κατηγορια ευτυχεις δεν τους λες

αν ανηκεις και εσυ σε αυτην γιατι δε σκεφτεσαι ενα μεταπτυχιακο εντελως ασχετο? εχω και σε αυτη την κατηγορια γνωριμιες που τα εχουν καταφερει μια χαρα σε ασχετους χωρους

Παράθεση:
Σχόλιο # 11 από ma09645
Αυτη τη φορα δε θα ευχαριστήσω τοσο για το οτι απαντησατε, οσο για το ότι μου φτιαξατε τη διαθεση... αν το παρω σαν μινι ψηφοφορία, το κοινο μου ψηφίζει να μεινω... Αν το παρω απ τη μερια του πώς σκέφτομαι τώρα, εχω φυγει κ δεν το ειπα ακομα... Και αν ψάξω μεσα μου στο τι πραγματικά θέλω στη ζωη μου, στο τι θελω αλλα και στο τι μπορω, τότε μάλλον θα πεσω σε χειμερία ναρκη και θα απαντησω οταν συνέλθω!Ειμαι σε τομεα θεωρητικων μαθηματικων. Στη διάρκεια της σχολής, εκτός των υποχρεωτικων, τα μαθήματα που επέλεγα να παιρνω ηταν σχεδόν ολα στατιστικης. Και ξυπνησα ενα ωραιο πρωι, μην ξέροντας πώς θα ειναι η επόμενη μερα του πτυχίου, και ειπα στον εαυτο μου, οχι μονο για μεταπτυχιακό, αλλα και για το συγκεκριμένο κλαδο. ("ελπίζω" να εξακολουθείτε να μη βγαζετε ακρη με οσα λέω!) τελοσπαντων...το νόημα είναι οτι απο αυτό το δρόμο μονο για ακαδημαϊκή καριέρα μπορω να παω, πράγμα το οποίο δεν το επιλεγω.. Και αφήνοντας τον τελείως αυτον το δρόμο, πρεπει να χαραξω και να στηριξω επιτέλους κάποιον άλλον. Με τσαμπουκά και αυτοπεποίθηση να μπω και μεσα σ ενα φροντιστήριο, αλλα και μεσα σ ενα μαγαζι αναζητώντας οποιοδήποτε ποστο.. Για ολους δύσκολα δεν ειναι, με ή χωρίς πτυχιο/πτυχία??? Δεν είμαι η μονη σ αυτη τη φαση, δυστυχώς ίσως οι περισσότεροι ειναι μαζι μου. Αλλά κάποτε πρέπει να προσπαθήσουμε. Και εγω νιώθω χειρότερα απ την εποχη των πανελλήνιων που επεφταν ολοι πανω απ τα κεφαλια των 18χρονων παιδιων και ρωτουσαν "τι θελετε να κανετε στη ζωή σας;;;" και τους κοιταγα λες και μου μιλανε κινεζικα..Ps1: ξανθιά αδυνατη, τώρα το ομορφη ή το χαζογκομενα υποκειμενικοτατα!! Ελπίζω να μη βρω γνωστο εδω πέρα γιατί εχω αραδιασει ολα τα ψυχολογικά μου στη φόρα Ps2: με το παλικάρι δυστυχώς θα επανέλθω σύντομα σε μια απ τις δυο όμορφες κατηγορίες (ερωτικες σχεσεις ή.. Χωρισμο) απ το κακο στο χειρότερο. Το αστείο είναι ότι το αγαπημένο μου χρώμα είναι το ροζ, και έχω βάψει totally Black καθε αρθρο μου εδω.!

panagiotismp90

# 22 στις 18/10/2017
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 2.326
'Aρεσαν+: 0%

θα σου πω ενα κολπο για το μεταπτυχικο που μου χε πει ενασ καθηγητησ. σε ποια πολη τελειωσεσ?

macbook

# 23 στις 18/10/2017
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.526

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από matakiaamoy
Ρε αγορι μου *macbook πραγματικα θες να μας τρελανεις?

Δε μου προκαλεί πλέον εντύπωση. Όπως είχα διαπιστώσει και σε άλλα θέματα που προσεγγίσαμε παλιότερα, κινούμαστε σε δύο παράλληλες ευθείες.

Παράθεση:
δυστυχως τα 300 ευρω και τα 400 το μηνα σε φοντηστηρια γογκιζουν να τα εχουν...το οποιο το γνωριζεις και ας ζεις στο εξωτερικο...

Όχι, δεν το γνωρίζω. Από σένα το διαβάζω.

Παράθεση:
λογικα δεν θα τα βρηκες και εσυ ευκολα στην ζωη σου για να φυγεις και να πας εξω...

Κάνεις λάθος. Εγώ έφυγα μικρός, δεκαετίες πριν, σε μια εποχή χαμηλής μετανάστευσης και σχετικής ευημερίας για τη χώρα. Τις μεγάλες δυσκολίες τις αντιμετώπισα εκεί όπου πήγα, όχι στην Ελλάδα. Οι λόγοι λοιπόν που με ώθησαν στην απόφαση αυτή ήταν άλλοι και όχι αυτό που νομίζεις.

matakiaamoy

# 24 στις 18/10/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Macbook αυτο με τις παραλληλες ευθες δεν το καταλαβα αλλα οκ.Λες και μιλας για παραλληλογραμο.Οσο για την μεταναστευση ο μεσος ορος φευγει για το οτι τα πραγματα τα βρησκει δυσκολα στην Ελλαδα.Για το χρηματικο ποσο που αναφερω και εγω δεν το γνωριζα μου το ειπαν γονεις οτι θελουν τοσα χρηματα για το φροντηστηριο της Γ Λυκειου.αυτα.

Cartago

# 25 στις 18/10/2017
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Απαντήσεις: 40

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από macbook

Μια από τις μεγάλες αγάπες της ζωής μου. Τι φιτίλια μου έβαλες τώρα.

Λέμε ότι δεν υπάρχουν εφαρμογές πέραν του καθαρά μαθηματικού ενδιαφέροντος, κάτι που ισχύει γενικά, αλλά κάπου-κάπου εμφανίζονται αναπάντεχες προεκτάσεις στη Φυσική. Π.χ., υπάρχει η εκπληκτική και κομψότατη ερμηνεία του δυναμικού και της έντασης ενός πεδίου βαθμίδας (π.χ. του ηλεκτρομαγνητικού πεδίου) με όρους σύνδεσης και της αντίστοιχης καμπυλότητας σε μια πρωταρχική ινώδη δέσμη (με δομική ομάδα τον κύκλο για το ηλεκτρομαγνητικό πεδίο)! Φαντάζει ως κάτι απίστευτο το γεγονός ότι η πειραματικά μετρήσιμη ένταση ενός πεδίου μπορεί να είναι η καμπυλότητα μιας σύνδεσης, μιας τόσο αφηρημένης έννοιας που βασίζεται στη θεωρία των ομάδων και αλγεβρών Lie και των δράσεών τους σε μια πολλαπλότητα, είναι όμως αληθινό.

Κάτι άλλο που περνάει από το μυαλό μου είναι η ερμηνεία του φαινομένου Bohm-Aharonov με τη βοήθεια της ομάδας ολονομίας μιας σύνδεσης σε πρωταρχική ινώδη δέσμη πάνω από χώρο βάσης με μη τετριμμένη τοπολογία.

Δεν ξέρω αν έχετε προσεγγίσει τέτοια θέματα στο προπτυχιακό επίπεδο, ίσως να τα δείτε στο μεταπτυχιακό. Είναι πάντως εντελώς συναρπαστικά. Το ότι υπάρχουν απορρέει από το γεγονός ότι η Θεωρητική Φυσική είναι μια βαθύτατα μαθηματική επιστήμη και προσφέρει έδαφος για να ανθίσουν η γεωμετρία, η ανάλυση, η άλγεβρα και η τοπολογία, όλες μαζί συγχρόνως κάτω από το ενοποιητικό σχήμα της διαφορικής γεωμετρίας στις διάφορες μορφές της (γενική διαφορική, συμπλεκτική, διαβαθμισμένη, γεωμετρία Poisson, κ.ο.κ.). Το ίδιο συμβαίνει με τη Θεωρητική Μηχανική και τη μαθηματική θεωρία των δυναμικών συστημάτων, που προσφέρουν για μελέτη πολύ δύσκολα προβλήματα από μαθηματικής άποψης (κυρίως ανάλυση και τοπολογία).

Θα αναφέρω τέλος την απειροδιάστατη γεωμετρία που είναι ίσως το πιο δυσπρόσιτο, από τεχνικής άποψης, κεφάλαιο. Έχει εντούτοις εφαρμογές στη θεωρία των χορδών αλλά και σε πολύ πιο καθημερινά και απτά θέματα όπως η δυναμική των ρευστών. Ο λόγος είναι ότι οι χώροι μορφής τέτοιων συστημάτων είναι σύνολα διαφορίσιμων απεικονίσεων και η μελέτη της δυναμικής τους ανάγεται ουσιαστικά σε θεωρητική μηχανική απείρων διαστάσεων.

ε?

Αρέσει στο μέλος Enikos

frog13

# 26 στις 18/10/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μάλλον ότι οι δρόμοι (της σκέψης σας..) δεν θα συναντηθούν ποτέ//

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από matakiaamoy
Macbook αυτο με τις παραλληλες ευθες δεν το καταλαβα αλλα οκ.Λες και μιλας για παραλληλογραμο.Οσο για την μεταναστευση ο μεσος ορος φευγει για το οτι τα πραγματα τα βρησκει δυσκολα στην Ελλαδα.Για το χρηματικο ποσο που αναφερω και εγω δεν το γνωριζα μου το ειπαν γονεις οτι θελουν τοσα χρηματα για το φροντηστηριο της Γ Λυκειου.αυτα.

τεστ χρώματος ccffcc...ccfff  ccc fff

frog13

# 27 στις 18/10/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν κατάλαβες έτσι..?

Εγώ επίσης δεν κατάλαβα ..τα επιστημονικά παραπάνω..αλλά και το πώς έχεις γράψει μόνο ένα "ε"..

Κανένα χρώμα δεν ταιριάζει απόλυτα με τον φόντο...Εχεις σκουρήνει τον φόντο ..? Για πε..!

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από Cartago

ε?

Cartago

# 28 στις 18/10/2017
author
Ανδρας / 77 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Απαντήσεις: 40

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από panagiotismp90

θα σου πω ενα κολπο για το μεταπτυχικο που μου χε πει ενασ καθηγητησ. σε ποια πολη τελειωσεσ?

Κάτσε ρε συ παναγιώτη μάνα μου, δηλαδή έχεις μεταπτυχιακό; 

frog13

# 29 στις 18/10/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

κατάλαβα άσε...

Παράθεση:
Σχόλιο # 27 από frog13

giorgos170

# 30 στις 18/10/2017
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 6.928

παίζανε ανέμελα

σα τα γυφτάκια

ανάμεσα στα χαρακώματα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 28 από Cartago

Κάτσε ρε συ παναγιώτη μάνα μου, δηλαδή έχεις μεταπτυχιακό; 

matakiaamoy

# 31 στις 19/10/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Παιδια ας το πει μπορει να την βοηθησει...cartgo φωσε τα φωτα σου στην κοπελα...

ma09645

# 32 στις 23/10/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γειά σε ολους σας και ευχαριστώ μεσα απ την καρδια μου για ολες αυτες τις απαντήσεις και το χρόνο σας...

silencee

# 33 στις 23/10/2017
author
Γυναίκα / 72 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 2.425

...καλή συνέχεια σε ο,τι άλλο κάνεις...

Παράθεση:
Σχόλιο # 32 από ma09645
Γειά σε ολους σας και ευχαριστώ μεσα απ την καρδια μου για ολες αυτες τις απαντήσεις και το χρόνο σας...

panagiotismp90

# 34 στις 25/10/2017
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος

σε πια πολη τελιωσεσ μα9645?

eleni1101

# 35 στις 27/10/2017
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 28
Γειά σας. Θεματοθετρια εδώ, εκανα καινούριο λογαριασμό.Στα Γιάννενα τελείωσα. Το άφησα το μεταπτυχιακό τελικά.. Στέλνω βιογραφικά οπουδήποτε (περιμένω, ετσι για να μην πεθάνει η ελπίδα). Το αγόρι μου διέκοψε τη συγκατοίκηση και μάλλον αυτο με απασχολησε περισσότερο απ το διλημμα περι εξέλιξης σπουδών, οπότε βλέπουμε

panagiotismp90

# 36 στις 27/10/2017
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος

ελενη πρωην μα λεσ αληθεια για τα ιωαννινα? εαν ναι να σου κανω μια προταση που θα σε ωφελησει πιστευω.

eleni1101

# 37 στις 27/10/2017
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Καλημέρα!Δυστυχώς ο, τι εχω γραψει εδώ είναι αληθεια! Τι πρόταση;

panagiotismp90

# 38 στις 27/10/2017
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 37 από eleni1101
Καλημέρα!Δυστυχώς ο, τι εχω γραψει εδώ είναι αληθεια! Τι πρόταση;

λεω αν το γραψεσ ετσι για το σαιτ οτι ησουνα στο uoi, αν ισχυει θα συντονιστουμε μια μερα να μου γραψεισ το μεηλ σου κ θα σου πω εκει.

eleni1101

# 39 στις 27/10/2017
author
Γυναίκα / 27 / Ελεύθερη
Οκ. Σε ευχαριστω όπως και να χει

panagiotismp90

# 40 στις 19/11/2017
author
Ανδρας / 29 / Ελεύθερος

elena οταν ξαναμπεισ θελω να σε ρωτησω κατι.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε