Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φοβάμαι οτι θα μείνω μόνη

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

medicine_med

# 21 στις 4/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εγώ παιδιά ξέρετε τι βλέπω?! Πολύ κόσμο μόνο του, μαζί κι εγώ.!

Sivilla_I

# 22 στις 4/11/2017
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ιρλανδία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.026
'Aρεσαν+: 0%
Αν φοβάσαι οτι θα μείνεις μονη σου
τότε φτιάξε ενα σχέδιο διάσωσης και επιβίωσης
για την περίπτωση που όντως θα μείνεις μόνη σου!
Φαντάσου να πετύχει!
Θα έχεις καταφέρει να ζεις καλά ενω θα έχει επαληθευτεί
ενας φόβος σου!
Καλό?
Αρέσει στο μέλος Betty_83

VarethikaOla

# 23 στις 4/11/2017
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 851
Ναι...οκ τι να πω εγω δηλαδη που ολα αυτα που λες ερωτα, σχεση, αμοιβαιοτητα, συντροφικοτητα κτλ ΔΕΝ τα εχω βιωσειεδω κ ΑΙΩΝΕΣ κ ημουν μονη πανω απο 10 χρονια...ουτε φλερτ ουτε σεξ καν...κ Ακομα δεν ειναι σιγουρο τιποτα κ ειμαι πολυ μεγαλυτερη σου !?Τελος παντων το δικο σου θεμα ειναι απ'οτι βλεπω εκει που ειπες κ εσυ...στα λογια σου προς το τελοςΗ Πεποιθηση οτι ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙΣ ΑΓΑΠΗ κ ερωτα κ σχεση σοβαρη.Οποτε...η ΜΑΓΙΚΗ συνταγη ( κ αν πιασει σφυρα μου ): καθε μερα να κοιτας τον εαυτο σου στον καθρεφτη μ αυτοπεποιθηση κ να της λες" ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΗ" !!!10φορες πρωι 10 βραδυκ σε λιγους μηνες θα τρεχουν ουρες αντρων απο πισω σου που θα σε παρακαλανε για ...σχεση κ ερωτα!!!(Αν δεν πετυχει...γιατι σε μενα ΔΕ ΠΕΤΥΧΕ η μαλακια αυτη...βρισε τους ψυχολογους κ τις φαεινες ιδεες τους !!!)

lamprand

# 24 στις 4/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από VarethikaOla
Ναι...οκ τι να πω εγω δηλαδη που ολα αυτα που λες ερωτα, σχεση, αμοιβαιοτητα, συντροφικοτητα κτλ ΔΕΝ τα εχω βιωσειεδω κ ΑΙΩΝΕΣ κ ημουν μονη πανω απο 10 χρονια...ουτε φλερτ ουτε σεξ καν...κ Ακομα δεν ειναι σιγουρο τιποτα κ ειμαι πολυ μεγαλυτερη σου !?Τελος παντων το δικο σου θεμα ειναι απ'οτι βλεπω εκει που ειπες κ εσυ...στα λογια σου προς το τελοςΗ Πεποιθηση οτι ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙΣ ΑΓΑΠΗ κ ερωτα κ σχεση σοβαρη.Οποτε...η ΜΑΓΙΚΗ συνταγη ( κ αν πιασει σφυρα μου ): καθε μερα να κοιτας τον εαυτο σου στον καθρεφτη μ αυτοπεποιθηση κ να της λες" ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΗ" !!!10φορες πρωι 10 βραδυκ σε λιγους μηνες θα τρεχουν ουρες αντρων απο πισω σου που θα σε παρακαλανε για ...σχεση κ ερωτα!!!(Αν δεν πετυχει...γιατι σε μενα ΔΕ ΠΕΤΥΧΕ η μαλακια αυτη...βρισε τους ψυχολογους κ τις φαεινες ιδεες τους !!!)

χαχαχαχα χα . έτσι !  να γελάμε και λίγο τον πόνο μας . να σαι καλά 

lamprand

# 25 στις 4/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Sivilla_I
Αν φοβάσαι οτι θα μείνεις μονη σου
τότε φτιάξε ενα σχέδιο διάσωσης και επιβίωσης
για την περίπτωση που όντως θα μείνεις μόνη σου!
Φαντάσου να πετύχει!
Θα έχεις καταφέρει να ζεις καλά ενω θα έχει επαληθευτεί
ενας φόβος σου!
Καλό?

καλό καλό ! 

giorgos170

# 26 στις 4/11/2017
author
Ανδρας / 76 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.558

μέχρι να μπούμε

μόνος του...

( καμία αναγνώριση ... )

θαυμάζω τη μνημοσύνη & τη διάυγειά σου

Betty_83

# 27 στις 4/11/2017
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 970

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από flower-vl5
Ναι η αληθεια ειναι οτι νιώθω μειονεκτικά και εχω προβλημα αυτοεκτίμησης και αυτοπεποίθησης.

Δεν φαίνεται καθόλου...

Ασχολήσου μ αυτό, που είναι το κυρίως, και άσε τα ορεκτικά. Όταν αλλάξει αυτό, θ αλλάξουν και τα υπόλοιπα. Trust me

Betty_83

# 28 στις 4/11/2017
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 970

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από VarethikaOla
Οποτε...Η μαγικη συνταγη ( κ αν πιασει σφυρα μου )

flower-vl5

# 29 στις 5/11/2017
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 260
Δεν ξερω πώς να ξεπεράσω την απόρριψη που εχω νιώσει... νιώθω σαν σκουπίδι που δεν αξιζει τιποτα... με εχει πληγώσει τοσο πολυ η απόρριψη... πάντα θα υπάρχει μια αλλη για την οποια θα με αφήνουν, μια αλλη καλύτερη. Με κούρασε αυτη η κατάσταση. Εχω φθαρεί ψυχολογικά. Νιώθω ανίκανη και ανεπαρκής να κρατήσω κάποιον κοντα μου. Εγω φταιω.

frog13

# 30 στις 5/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

1.Επίμονη επιλογή

α.Στρέψε την οπτική σου πρός τα έξω..!

β.Είσαι αυτή που είσαι..!

γ.Επέλεξε στόχο και χτύπα..!

be an energy woman

2.Επιλογή "το αφήνω στην τύχη"

α.Στρέψε την οπτική σου πρός τα έξω..!

β.Είσαι αυτή που είσαι..!

γ. Ασχολήσου με την δουλειά και τα  ενδιαφέροντά σου,δημιουργία,μάθηση,πρόοδος!

be an energy woman

Παράθεση:
Σχόλιο # 29 από flower-vl5
Δεν ξερω πώς να ξεπεράσω την απόρριψη που εχω νιώσει... νιώθω σαν σκουπίδι που δεν αξιζει τιποτα... με εχει πληγώσει τοσο πολυ η απόρριψη... πάντα θα υπάρχει μια αλλη για την οποια θα με αφήνουν, μια αλλη καλύτερη. Με κούρασε αυτη η κατάσταση. Εχω φθαρεί ψυχολογικά. Νιώθω ανίκανη και ανεπαρκής να κρατήσω κάποιον κοντα μου. Εγω φταιω.

flower-vl5

# 31 στις 5/11/2017
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη

Τι εννοεις "στρέψε την οπτική σου προς τα εξω" ;

harrier23

# 32 στις 5/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Είσαι πολύ νέα ακόμα για τόσο πεσιμισμό...

Δεν χρειάζεται γιατί όπως ξέρεις, ΠΑΝΤΑ έρχεται η ώρα που γυρνάει το φύλλο...

Ψυχραιμία λοιπόν...

frog13

# 33 στις 5/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Θεώρησε τον εαυτό σου δεδομένο πού διαμορφώνεται μέρα με την μέρα από τις εμπειρίες μας.Αν μεθαύριο γνωρίσεις κάποιον θα αισθάνεσαι όμορφα και θα διαβάζεις τι έγραφες εδώ και θα γελάς! Τότε θα "αξίζεις"λοιπόν..?Όλα είναι μέσα μας απλά περιμένουν να βγούνε κ καλά και κακά οπότε ποιό το νόημα να ανασυρεις από μέσα σου μόνο τα αρνητικά συναισθήματα? Και να τα κλωθογυριζεις ξανά και ξανά?Το "έξω" θα σού δημιουργήσει καινούργια συναισθήματα,η ζωή..ζήσε την όπως θέλεις,κοίταξε την όχι μέσα από τον αρνητισμό πού σε διακατέχει,αλλά σαν να γεννήθηκες χτες,με όρεξη,με γέλιο ,ξαναδες την είναι όμορφη,κλεψε την ομορφιά της και φορατην!Διεκδίκησε ότι χρειάζεσαι,μην μένεις παθητικός δέκτης!

Katia_80

# 34 στις 5/11/2017
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Απαντήσεις: 935

Καλή μου flower, είσαι μόλις 21 χρόνων και έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου. Αν σου έλεγα ότι ακριβώς το ίδιο -μα ακριβώς όμως- πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ που έχω σχεδόν τα διπλά σου χρόνια, τι θα έλεγες? ότι πρέπει να πάω να πνιγώ? η ζωή θέλει θάρρος και κουράγιο και με το να υποτιμάς τον εαυτό σου δεν πετυχαίνεις απολύτως τίποτα εκτός από το να τον καταδικάζεις και να τον βασανίζεις άδικα. Δυστυχώς οι σχέσεις, παρά την μεγαλύτερη ελευθερία που έχουμε αποκτήσει στις προσωπικές μας επιλογές σε σύγκριση με το παρελθόν, έχουν γίνει δύσκολες. Να είσαι σίγουρη ότι δεν είσαι η μόνη που αντιμετωπίζει αυτή τη δυσκολία και σίγουρα δεν είναι προς θάνατον. Για μένα σταμάτα λίγο να ασχολείσαι με το θέμα "σχέση" και ασχολήσου περισσότερο με τον εαυτό σου. Φρόντισέ τον, αγάπησέ τον και κατανόησε τις ανάγκες του. Και όταν βρεθεί ο κατάλληλος άνθρωπος για σένα, θα προκύψει και η σχέση. 

Αρέσει στο μέλος flower-vl5

flower-vl5

# 35 στις 5/11/2017
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Η αληθεια ειναι πως εχω βασανίσει παρα πολυ τον εαυτό μου με ολες αυτες τις σκέψεις που κανω. Διαρκώς με υποτιμώ και δεν ξερω πλέον ποια ειμαι. Εχω ξεχασει τι αξίζω και αν αξίζω κατι. Εχω φερθεί τοσο άδικα στον εαυτό μου... συνεχώς με κατηγορώ για ανεπάρκεια, έλλειψη. Δεν ξερω πώς να αγαπήσω τον εαυτό μου. Απο μικρη σκεφτομουν οτι "με μισώ". Με τα χρονια το ξεπέρασα κάπως και άρχισα να αποδέχομαι αυτο που ειμαι, αλλα ακομα νιώθω οτι μειονεκτώ και ειμαι ασήμαντη... Δεν ξερω πώς να φροντίσω τον εαυτό μου ... νιώθω χαμένη και αποπροσανατολισμένη.

frog13

# 36 στις 5/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μην τρελαίνεσαι..Ασήμαντοι είμαστε όλοι μας ,ήθελες να γίνεις βασίλισσα..? Είναι νωρίς για να δεις αν αξίζεις η όχι και ποιός θα το κρίνει αυτό και ποιός νοιάζεται?Ξεκολα ,πάρε ανάσες και ζήσε..!Αν σού έλεγαν πώς σε μια εβδομάδα θα πεθάνεις τι θα έκανες σε αυτήν την εβδομάδα?Δεν θα χαιροσουν το κάθε λεπτό πού θα περνούσε?Αυτό να κάνεις από δω και πέρα...

Katia_80

# 37 στις 5/11/2017
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Απαντήσεις: 935

Μήπως θα ήταν καλό να ζητήσεις τη βοήθεια ενός ψυχολόγου? εφόσον αισθάνεσαι έτσι -χαμένη και αποπροσανατολισμένη- όπως γράφεις, ίσως θα ήταν καλό να απευθυνθείς σε έναν ειδικό, ο οποίος θα σε βοηθήσει να βάλεις τις σκέψεις σου σε μία τάξη και να δεις τον εαυτό σου με άλλο μάτι. Δοκίμασέ το κι αν δεν έχεις τα χρήματα ,αναζήτησε υπηρεσίες που προσφέρουν Δήμοι ή κέντρα υποστήριξης. Είμαι σίγουρη ότι κάτι θα βρεις και θα νιώσεις πιο ανακουφισμένη και θα μπεις και σε ένα δρόμο όπου θα μπορείς μόνη σου πλέον να υποστηρίξεις αυτό που είσαι. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 35 από flower-vl5
Η αληθεια ειναι πως εχω βασανίσει παρα πολυ τον εαυτό μου με ολες αυτες τις σκέψεις που κανω. Διαρκώς με υποτιμώ και δεν ξερω πλέον ποια ειμαι. Εχω ξεχασει τι αξίζω και αν αξίζω κατι. Εχω φερθεί τοσο άδικα στον εαυτό μου... συνεχώς με κατηγορώ για ανεπάρκεια, έλλειψη. Δεν ξερω πώς να αγαπήσω τον εαυτό μου. Απο μικρη σκεφτομουν οτι "με μισώ". Με τα χρονια το ξεπέρασα κάπως και άρχισα να αποδέχομαι αυτο που ειμαι, αλλα ακομα νιώθω οτι μειονεκτώ και ειμαι ασήμαντη... Δεν ξερω πώς να φροντίσω τον εαυτό μου ... νιώθω χαμένη και αποπροσανατολισμένη.

Αρέσει στο μέλος flower-vl5

flower-vl5

# 38 στις 5/11/2017
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη
Katia σε ευχαριστω παρα πολυ για τα λόγια σου και τις συμβουλές σου , εισαι πολυ υποστηρικτική !
Αρέσει στο μέλος Katia_80

silencee

# 39 στις 5/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από flower-vl5

Φοβάμαι οτι θα μείνω μόνη

Εχω γνωρισει τοσο λαθος άτομα... 

ο ενας αδιαφορία, 

ο αλλος δε ξερει τι θελει, 

ο αλλος με προσέβαλε, 

ο αλλος με απάτησε μετα απο ενα μηνα. 

δεν αξίζω καθολου αγαπη, δεν αξίζω να με ερωτευτεί κανεις

...φίλη μας,θα κάνω το συνήγορο των 'διαβόλων'...

...μια χαρά ήταν τα λάθος άτομα...

...ολόσωστα σου έδειξαν τι πιστεύεις για σένα,έγιναν η αιτία να αποκαλυφθεί αυτό...

...στο χέρι σου είναι όλα κι αυτό είναι πολύ όμορφο κι ελπιδοφόρο...

flower-vl5

# 40 στις 5/11/2017
author
Γυναίκα / 26 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από silencee

...φίλη μας,θα κάνω το συνήγορο των 'διαβόλων'...

...μια χαρά ήταν τα λάθος άτομα...

...ολόσωστα σου έδειξαν τι πιστεύεις για σένα,έγιναν η αιτία να αποκαλυφθεί αυτό...

...στο χέρι σου είναι όλα κι αυτό είναι πολύ όμορφο κι ελπιδοφόρο...

έγιναν η αιτιά να αποκαλυφθεί ότι δεν πιστεύω στον εαυτό μου;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε