Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αδιέξοδο

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

georgedas34

# 21 στις 10/11/2017
author
Ανδρας / 42 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 14
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Σχόλιο # 17 από macbook

Εκείνη εργάζεται; Ή μόνο εσύ;

και οι δύο. εκείνη βέβαια χαλαρή εργασία στυλ πάω 10-11 φευγω 2-3

georgedas34

# 22 στις 10/11/2017
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από frog13
Τριψηφιος αριθμός εργαζομένων και τικιτακα???

ο τριψήφιος είναι τριψήφιος όπως πχ 100 ή 999 και το αναφέρω για τις υποχρεώσεις τις εργασιακές που αφήνω πίσω για να φτιάξω το σπίτι και το τικιτακα είναι αυτή η άλλη ικανοποίηση ενός άνδρα αντί του σεξ-έρωτα με το σύντροφο σου.

giorgos170

# 23 στις 10/11/2017
author
Ανδρας / 75 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.122

και είναι αυτό βιωτικό επίπεδο ...?

και το δέχεσαι έτσι μοιρολατρικά ...?

somebody961

# 24 στις 10/11/2017
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Εμένα πάντως, όλα αυτά τα λουλουδικά, όλες αυτές οι απαράδεκτες υποχωρήσεις, ήτοι
απομάκρυνση προ έτους με αδιαφορία δική σου,
αφήνω επιχείρηση με 3ψήφιο αρ. εργαζομένων για να κάνω δουλειές τού σπιτιού - ντάντεμα
τη στιγμή που η σύζυγος έχει μερική μόνο απασχόληση, τα τικιτάκα με την ανοχή της, καθώς και η γνωριμία με τα ξενοδοχεία τής Αθήνας, με ταυτόχρονη ανοχή στην ύπαρξη ιντερνετικού ή μη εραστή

μου μυρίζουν ΠΟΛΛΗ ενοχή από την πλευρά σου..

Οπότε σταματώ εδώ γιατί θεωρώ πως δεν έχουμε όλα τα δεδομένα.

Αρέσει στα μέλη Valia2006, Betty_83

alisida

# 25 στις 10/11/2017
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.905
Συμφωνω με οσα ειπε η Μπεττυ #15 ,αφου απ οσο καταλαβα δεν υπαρχουν τσακωμοι αλλα ψυχραιμες συζητησεις μεταξυ σας,μπορειτε να πατε σε συμβουλο γαμου .Οχι ομως αν δε θελει κι εκεινη.Ισως αν περιμενες λιγο καιρο χωρις να την πιεζεις να την αφησεις να σκεφτει μονη της να βρει τι της φταιει Αν δεν το εχει βρει θα συνεχισει να σου λεει για ξεστρωτα κρεβατια και τετοιες κουταμαρες ...Αφησε την λιγο μονη ζητωντας της να προσπαθησει να βρει τι ειναι αυτο που την απομακρυνε απο εσενα ...Αν το βρει ,στο πει και το λυσετε ,ευχη; εργον... ...Δεν ειναι ολα αντε ζοριστηκαμε και χωρισαμε ουτε αντε τελειωσε κ παμε παρακατω οταν υπαρχει οικογενεια χωρις ουσιαστικα προβληματα οπως οικονομικο ...Ψαξτε την πραγματικη αιτια και απλα λυστε το
Αρέσει στο μέλος Valia2006

georgedas34

# 26 στις 10/11/2017
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από silencee

...να ρωτήσω?...

...αυτά,δεν θα τα έκανες για τον εαυτό σου και πρόσθετα με την ιδιότητα του πατέρα, έτσι κι αλλιώς?...

...επίσης,μια που έτσι κι αλλιώς δεν συμπαθώ τη λέξη 'γκόμενα-ος',ήθελα να σου πω πως με ενοχλεί που τη χρησιμοποιείς για τη γυναίκα σου...

...καταλήγω από τα μέχρι στιγμής ποστ σου,πως προς εσένα υπήρξε αχάριστη,έτσι?

Φυσικά και θα τα έκανα όπως τα έκανα. τα αναφέρω όμως για να μην έχει κάποιος απορίες. Κάνεις λάθος για το θέμα γκόμενα τεράστιο. Η γυναίκα πρέπει να είναι σε ένα γάμο 7 ημέρες την εβδομάδα μάνα όπως και ο πατεράς και 1 ώρα την εβδομάδα ο άντρας να έχει γκόμενα και η γυναίκα να έχει γκόμενο γιατί διαφορετικά είναι συγκάτοικοι και μόνο. Το αχάριστη δε το ανέφερα ποτέ όπως και δεν ανέφερα ότι ουδέποτε πρόσφερε σε εμένα. Αναφέρω ότι ξαφνικά αρνείται να προσφέρει

georgedas34

# 27 στις 10/11/2017
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από somebody961

Εμένα πάντως, όλα αυτά τα λουλουδικά, όλες αυτές οι απαράδεκτες υποχωρήσεις, ήτοι
αφήνω επιχείρηση με 3ψήφιο αρ. εργαζομένων για να κάνω δουλειές τού σπιτιού - ντάντεμα
τη στιγμή που η σύζυγος έχει μερική μόνο απασχόληση, τα τικιτάκα με την ανοχή της, καθώς και η γνωριμία με τα ξενοδοχεία τής Αθήνας, με ταυτόχρονη ανοχή στην ύπαρξη ιντερνετικού ή μη εραστή

λες αποκλείται να ειναι μλκς ο τύπος ε? Υπάρχουν και ρομαντικοί σε αυτή τη ζωή και ίσως το μυαλό σε άλλες εποχές.

Αρέσει στο μέλος alisida

georgedas34

# 28 στις 10/11/2017
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από alisida
Συμφωνω με οσα ειπε η Μπεττυ #15 ,αφου απ οσο καταλαβα δεν υπαρχουν τσακωμοι αλλα ψυχραιμες συζητησεις μεταξυ σας,μπορειτε να πατε σε συμβουλο γαμου .Οχι ομως αν δε θελει κι εκεινη.Ισως αν περιμενες λιγο καιρο χωρις να την πιεζεις να την αφησεις να σκεφτει μονη της να βρει τι της φταιει Αν δεν το εχει βρει θα συνεχισει να σου λεει για ξεστρωτα κρεβατια και τετοιες κουταμαρες ...Αφησε την λιγο μονη ζητωντας της να προσπαθησει να βρει τι ειναι αυτο που την απομακρυνε απο εσενα ...Αν το βρει ,στο πει και το λυσετε ,ευχη; εργον... ...Δεν ειναι ολα αντε ζοριστηκαμε και χωρισαμε ουτε αντε τελειωσε κ παμε παρακατω οταν υπαρχει οικογενεια χωρις ουσιαστικα προβληματα οπως οικονομικο ...Ψαξτε την πραγματικη αιτια και απλα λυστε το

Το ξέρω ότι αυτό πρέπει να κάνω απλά είναι αυτό το γαμώτο που με πιάνει ώρες ωρες και κλείνομαι στεναχωριέμαι και την έχεις να σε ρωτάει και τι έχεις και τι συμβαίνει και άντε πάλι από την αρχή να της τα ζαλίζω κι όλας με τα ίδια και τα ίδια και πάντα να λαμβάνω την ίδια απάντηση ότι είμαστε μια χαρά και απλά δε μπορώ να σου προσφέρω σε αυτή τη φάση της ζωής μου τοπ οτιδήποτε. Έχω πει ότι την επόμενη φορά που θα ζουρλαθώ (1-2 μερες κρατάω) άνοιγμα πόρτας, ακουστικά στα αυτιά και ένα 2ωρο περπάτημα μπας και περάσει ο καιρός χωρίς να την πιέζω να βρεθεί λύση. Δεν είναι και άτομο της πίεσης εξού και το αδιέξοδο μου και όταν πιέζεται τα τσακίζει όλα σε οποιοδήποτε τομέα της ζωής της.

Αρέσει στο μέλος alisida

georgedas34

# 29 στις 10/11/2017
author

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από somebody961

Να προσθέσω ότι ανοχή δεν υπήρξε προς τον τύπο και έκανα τις όποιες κινήσεις ενιωθα ότι έπρεπε να κάνω από πλευράς μου και τις οποίες και δε μετανιώνω.

panagiotismp90

# 30 στις 10/11/2017
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.782

γεια σου, καταλααινω οτι ειναι ενα σοκ αλλα να θυμασαι οτι παντων χρηματων μετρο ανθρωποσ. κανε το σταυρο σου που η συζυγοσ ειναι ειλικριινεστατη κ δεν σου παιξε ενα διπλο ταμπλο. ασε τισ συζητησεισ, ειναι ενα διεξοδο που δεν οδηγει καπου, το γτ εγινε, τι τη λειπει κλπ. η γνωμη μου ειναι πεσ τησ κανε ο,τι θελεισ και απλα συνεχιζουμε σαν συγκατοικοι, ουτε μουτρα ουτε τιποτα. για μενα ειναι η καλυτερη επιλογη αυτη. τα χεισ ολα αν το καλοσκεφτεισ μετα το πρωτο σοκ.

alisida

# 31 στις 10/11/2017
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Καζακστάν
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.905
Λοιπον,,,να σκεφτω κ να θυμηθω ,,,Αν ημουν εργαζομενη μητερα δυο παιδιων σε ηλικιες δημοτικου,το πρωτο πραγμα που θα χρειαζομουν θα ηταν ενα πολυημερο ταξιδι με τον αντρα μου εφοσον υπηρχαν τα χρηματα και καποιος να φτοντισει τα παιδια .Στο ταξιδι αυτο δε θα επιθυμουσα καμια συζητηση για τα προσωπικα μας ουτε για τα παιδια ,παρα μονο θα απολαμβανα τη συντροφια του κι εκεινος τη δικη μου και θα γνωριζαμε εκ νεου ο ενας τον αλλο γιατι πλεον ειμαστε γονεις και δεν ειμαστε οι ιδιοι ανεμελοι ανθρωποι που γνωριστηκαμε καποτε ...
Αρέσει στο μέλος georgedas34

frog13

# 32 στις 10/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Δεν λέω κάτι άλλο ρε άρχοντα!Εχεις τα φράγκα να πληρώνεις 100 τουλάχιστον υπαλλήλους και η γυναίκα σου βγαίνει με άλλον  και δεν θα πιάσεις μια ερωμένη κι εσύ για τις ανάγκες σου..? Μια ομορφούλα φοιτήτρια..να την βοηθήσεις κι αυτήν λίγο ? Μια πόρνη τέλος πάντων  της προκοπής ..?Μια "δούλα" ,όπως λέτε κι εσείς οι άρχοντες..?

Δεν σε κρίνω "ταξικά" ,τουλάχιστον πρός το παρόν ,αναφέρομαι στην λογική της εκπλήρωσης κάποιων αναγκών σου ,σύμφωνα με τα "μέσα" που διαθέτεις!!

Τικιτάκα θα κάνει ένας που δεν του φτάνουν ουτε για ζήτω τα λεφτά ...κάτι δεν μας λές σωστά!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από georgedas34

ο τριψήφιος είναι τριψήφιος όπως πχ 100 ή 999 και το αναφέρω για τις υποχρεώσεις τις εργασιακές που αφήνω πίσω για να φτιάξω το σπίτι και το τικιτακα είναι αυτή η άλλη ικανοποίηση ενός άνδρα αντί του σεξ-έρωτα με το σύντροφο σου.

giorgos170

# 33 στις 10/11/2017
author
Ανδρας / 75 / Σε σχέση
Ν. Λέσβου / Καλλονή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 9.122

αυτά δεν είναι

καί προσωπικά...

πρέπει σόνυ και ντε νατα βγάζεις

στην εφημερίδα ...?

μου φαίνεται δάκτυλος στην υπόθεση

frog13

# 34 στις 10/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Για να βλέπουν μερικές μερικές λες υποψήφιες..?

Ναι παίζει κι αυτό...

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από giorgos170

αυτά δεν είναι

καί προσωπικά...

πρέπει σόνυ και ντε νατα βγάζεις

στην εφημερίδα ...?

μου φαίνεται δάκτυλος στην υπόθεση

Koula_Mara

# 35 στις 10/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

https://www.youtube.com/watch?v=KB99gDvxyFo

Παράθεση:
Σχόλιο # 23 από giorgos170

και είναι αυτό βιωτικό επίπεδο ...?

και το δέχεσαι έτσι μοιρολατρικά ...?

silencee

# 36 στις 10/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 26 από georgedas34

Φυσικά και θα τα έκανα όπως τα έκανα. τα αναφέρω όμως για να μην έχει κάποιος απορίες. Κάνεις λάθος για το θέμα γκόμενα τεράστιο. Η γυναίκα πρέπει να είναι σε ένα γάμο 7 ημέρες την εβδομάδα μάνα όπως και ο πατεράς και 1 ώρα την εβδομάδα ο άντρας να έχει γκόμενα και η γυναίκα να έχει γκόμενο γιατί διαφορετικά είναι συγκάτοικοι και μόνο. Το αχάριστη δε το ανέφερα ποτέ όπως και δεν ανέφερα ότι ουδέποτε πρόσφερε σε εμένα. Αναφέρω ότι ξαφνικά αρνείται να προσφέρει

...μεταφέρω έκφρασή σου από το ποστ σου#8...

...'Θεωρώ ότι έφταιξε ότι όταν τα δίνεις όλα παίρνεις στο τέλος κάτι πολύ μακρύ'...

...μπορούμε να χαθούμε στη μετάφραση αν το θες,μα νομίζω πως αυτό,αν ισχύει ,λέγεται αχαριστία...

...όσο για το χρόνο που χρειάζεται κι αφιερώνει ο ένας στον άλλον μέσα στο ζευγάρι,νομίζω πως αυτός, καλό είναι να υπερβαίνει τους... 'γκομενικούς ρόλους' και να μην μπαίνει σε κουτάκι με ειδική ετικέτα που να προσδιορίζει το αποκλειστικό περιεχόμενο...

Paralia48

# 37 στις 10/11/2017
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.581

δύσκολη περίπτωση...Με μπερδεύει η στάση <<μια κρύο/μια ζέστη>> που λες. 

Εγώ πάντως δε σου δίνω άδικο για παρελθοντικά τυχόν λάθη. Ό,τι μπόρεσες έκανες καλώς ή κακώς. Εκείνη μάλλον κουράστηκε απλά. Είναι οι υποχρεώσεις που ίσως την κρατάνε, ίσως ένα όμορφο κοινό παρελθόν, αλλά κάπου δεν τραβάει. 
Και όπως είχε πει κάποτε ένας φίλος, όταν μπει ο διάολος στη γυναίκα και αρχίσει και ξενοκοιτάει, άστα να πάνε!
Προτείνω, > 1.Το σύμβουλο γάμου που πρότειναν τα παιδιά, 2. λίγο χρόνο μην κάνεις κουβέντα για το αδιέξοδο που λες, μπας και λύσει μόνη της το κρύο/ζέστη της3. Μην κάνεις υπερβολικές ενέργειες, που δείχνουν τον πανικό σου, κάνε ό,τι νιώθεις εσύ (π.χ. το στρώσιμο πρωί πρωί, πες της είναι ασήμαντο αν βιάζεται κανείς). 
...και βλέπουμε , τι κάνουμε
Αρέσει στα μέλη alisida, panagiotismp90

tzoulia59

# 38 στις 10/11/2017
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.332

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από kostan1972

Σόρρυ ρε φίλε αλλά πρέπει να είσαι πολύ θύμα...άκου αλώνιζες τα ξενοδοχεία της αττικής για να ηρεμήσει η μαντάμ! Άμα θέλει ηρεμία να πάει σε μοναστήρι...αλλά μάλλον δράση θέλει και το γάιδαρο δεμένο...σέντρα σουτ και γρήγορα.

tzoulia59

# 39 στις 10/11/2017
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.332

συχνο τικιτακα ,,λουλουδια κι ανθοδεσμες και δουλειες στο  σπιτι μην φυγει η συζυγος,,,

ακου φιλε μου 

εμας τις γυναικες το τικιτακα μας αφορα μεν 

αλλα λιγοτερο απο οτι εσας τους αντρες 

που μονιμως ασχολειστε μ αυτη την σαχλαμαρα που λεγεται σεξ ,,,

εχουμε κι αλλες δουλειες ξερεις ,,,

η γυναικα σου εχει βαρεθει ,,,εσενα ,,,τον γαμο ,,,τα παιδια ,,,κατι παντως εχει βαρεθει ,,,

και μερα νυχτα τικιτακα να της κανεις το πολυ πολυ να επιταχυνεις να αποζητησει πιο συντομα τον γκομενο ,,,

και οταν μια γυναικα κοιταζει εξω και μακρια απο την οικογενειακη εστια ,να ξερεις οτι ,το παιχνιδι ειναι χαμενο ,,,

οποτε η καθεσαι στ αβγα σου δαγκωνοντας σιδερα κι αυτη να κανει την ζωη της ως που να φυγει ,,,

η της ετοιμαζεις τις βαλιτσες και την στελνεις στην μαμα της απο τωρα ,,,

και τριτον και φαρμακερο ζειτε συμβατικα για το καλο  των παιδιων ,,,αν σου μεινει ,,

μετα απο μεγαλη εμπειρια θα σου πω οτι το καλυτερο σεναριο  ειναι το τριτο,,,

γιατι η ζωη εκτος απο θωριες και ρομαντικες και ωραιοποιημενες αμπελοφιλοσοφιες 

εχει και κατι πιο σκληρο την πραξη ,,,

και η πραξη και η πραγματικοτητα ειναι ωμη  παρα πολυ ωμη ,, ,,,οταν υπαρχει οικογενεια με παιδια ,,

αλλα ποιος αντεχει μια συμβατικη καθημερινοτητα ,,,

δεν ειμαι αισιδοξη οτι τα πραγματα θα φτιαξουν και δεν εχω ακουσει οτι τα σαιτ γνωριμιων θα κλεισουν ,,

αν δεν ειναι αυτος θα ειναι καποιος αλλος ,,,

προετοιμασε την ψυχολογια σου.. ο γαμος σχολαει ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από georgedas34

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

Melinaaa

# 40 στις 11/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εναι ! Οως αλλιως?

Συνηθως αποτυχια ειναι οτι μενουν  "μαζι" 

Νομιζω η γυναικα σου εχει μεγαλο θεμα, βαθυτερο σπο οτι νομιζεις, αλλα μαζι σου δεν θα ειναι ποτε πια αν ηταν και ποτε...αστην και εκεινη να βρει τον εαυτο της,,,κανει αυτη τη χαρη και σε εκεινη και στα παιδια και στον εαυτο σου

Παράθεση:
Σχόλιο # 14 από 26-29-31

το οτι χωριζουν δυο ανθρωποι μονο σαν αποτυχια δεν το βλεπω...

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε