Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αδιέξοδο

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

frog13

# 41 στις 11/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Μήπως εννοείς άλλο τικιτάκα βρε Τζούλια

Φικι-φικι ..ισως ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από tzoulia59

συχνο τικιτακα ,,λουλουδια κι ανθοδεσμες και δουλειες στο  σπιτι μην φυγει η συζυγος,,,

εμας τις γυναικες το τικιτακα μας αφορα μεν ...

και μερα νυχτα τικιτακα να της κανεις το πολυ πολυ να επιταχυνεις να αποζητησει πιο συντομα τον γκομενο ,,,

maraki_lar_1980

# 42 στις 11/11/2017
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.432
'Aρεσαν+: 0%

Φιλε frog...Ακόμα το ψάχνεις?

Η Τζούλιετα εχει ενα θεμα με τα "κρυφά νοηματα" χροοονια τωρα!

Έχει κι άλλα θέματα βεβαίως(εκτός του  ότι μισεί τους αντρες)αλλά...δεν είναι της παρούσης!!

Δεν είναι σωστό να μιλάς για κάποιον εν τη απουσία του.

Χεχε!!

frog13

# 43 στις 11/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...Φιλικά όλα αυτά έτσι..?Μεταξύ μας

Μια χαρά παρανοϊκοί είμαστε όλοι μας 

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από maraki_lar_1980

Έχει κι άλλα θέματα βεβαίως(εκτός του  ότι μισεί τους αντρες)αλλά...δεν είναι της παρούσης!!

Χεχε!!

Rapunzel89

# 44 στις 11/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
"Την ειχα σα γκομενα πρωτα κ μετα σα γυναικα..."Αυτη η φραση με καλυψε πληρως. Δεν εισαι τυχαιος! Κ μπραβο σου. Μονο αυτο εχω να σου πω κ δεν το κανουν ολοι. Μετρας πολυ! Τις εχουν στο φτυσιμο κ ειναι κ υποδειγματα συζυγων. Για ξεκινα γραψιμο κ συ να δουμε μετα τα "μα" και "μη" που λεει...

panagiotismp90

# 45 στις 11/11/2017
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.782

τα μηνηματα πωσ καταφερεσ κ τα ειδεσ? ειναι σμσ ή ειναι στο φβ?

tzoulia59

# 46 στις 11/11/2017
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.332

ποια θεματα μαρακι;

δεν καταλαβα τι ενοεις ;

το τικιτακα τι ειναι ;

τους αντρες τους λατρευω γιατι εγω ειμαι 100% θηλυκο ,,,

με τους μαλ,,,κες εχω ενα αλυτο θεμα ,,,

κι αυτα που βλεπω εγω σιγουρα δεν τα βλεπεις εσυ ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από maraki_lar_1980

Χεχε!!

Paralia48

# 47 στις 11/11/2017
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 9.581

Βρε παιδιά, η λέξη <<γκόμενα>> δεν είναι και τραγική. Και γω τη χρησιμοποιώ χωρίς να  υποτιμώ το πρόσωπο που αναφέρομαι. Τον άντρα μου π.χ. τον λέω : γκομενάκι. Πειράζει; Ο ίδιος δεν ενοχλείται. Μη σου πω, ότι του αρέσει κιόλας......

Αρέσει στο μέλος 26-29-31

windmill_

# 48 στις 12/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Φίλε, μήπως δεν σου άρεσε πώς στρώνει το κρεβάτι, γι' αυτό το καλύτερο ήταν να σε αφήσει να το στρώνεις εσύ;
Γιατί να φτιάχνεις το σπίτι εσύ;;; Να μαγειρεύεις κιόλας, να ασχολείσαι με τα "πάντα";
Για τη γυναίκα σου - τι έμεινε να κάνει στην οικογενειακή φωλιά;
Μήπως, αυτή να ήταν η πίεση που τελικά την οδήγησε να ψάχνει βαλβίδα αποσυμπίεσης;

Δεν νομίζω πως της πρόσφερες τα πάντα, ίσα-ίσα - μάλλον, εχεις ''αναλάβει όλα'', με το να μην σου αρέσει εσενα όπως τα κάνει η ίδια και που να την άφηνες να εκφράζεται σαν γυναίκα - σύζυγος πια, αλλά και μάνα.
Το να θεωρείς πως ''πρέπει'' αυτό, το άλλο, το τρίτο, ειδικά - πως πρέπει να είναι ''γκόμενα'' μια ώρα της εβδομάδας ( μήπως την ορίζεις και αυτήν)  λέει πως  εσύ ο ίδιος δεν εχεις αποδεχτεί τα νέα δεδομένα της γυναίκας σου.

Έτσι νομίζω...
σε έναν άνθρωπο που του προσφερεις ''τα πάντα'' και χρειάζεται ηρεμία μετά, καλύτερα να δεις τι, πώς, και γιατί τα προσφερεις - γιατί μπορεί και να μην τα θέλει ''όλα'' όταν ..υποχρεώνεται ή αναγκάζεται ''να τα πάρει''. Και σαφώς, δεν εννοώ πράγματα.

Με λίγα λόγια, την ακυρώνεις.

tzoulia59

# 49 στις 12/11/2017
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.332

εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι τα κανει ολα αυτα 

αφ οτου η συζυγος του δηλωσε οτι φλερταρει κι αλλου ,,,με σκοπο να την ξανακερδισει ,,,

κι αυτη η αφοπλιστικη ειλικρινεια του ναι μεν ειμαστε μαζι αλλα εγω φλερταρω και μ αλλον πολλη σουηδια μου κανει ,,,

κι εχω δει 

αναρτησεις στο διαδικτυο απο γυναικα εκ θεσ/νικης η οποια λεει συμβιωνει με 2 αντρες και ειναι ολοι ευτυχισμενοι ,,,

ειλικρινα ολοι αυτοι οι διεστραμενοι 

γιατι δεν κρατουν την καταντια τους κρυφη πισω απο τις κλειστες πορτες της κρεβατοκαμαρας τους ,,,

να το χειροκροτησουμε κι ολας ; αισχος ,,,

και καταντια της ανθρωπινης αξιοπρεπειας ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από windmill_

Φίλε, μήπως δεν σου άρεσε πώς στρώνει το κρεβάτι, γι' αυτό το καλύτερο ήταν να σε αφήσει να το στρώνεις εσύ;
Γιατί να φτιάχνεις το σπίτι εσύ;;; Να μαγειρεύεις κιόλας, να ασχολείσαι με τα "πάντα";
Μήπως, αυτή να ήταν η πίεση που τελικά την οδήγησε να ψάχνει βαλβίδα αποσυμπίεσης;

Δεν νομίζω πως της πρόσφερες τα πάντα, ίσα-ίσα - μάλλον, εχεις ''αναλάβει όλα'', με το να μην σου αρέσει εσενα όπως τα κάνει η ίδια και που να την άφηνες να εκφράζεται σαν γυναίκα - σύζυγος πια, αλλά και μάνα.
Το να θεωρείς πως ''πρέπει'' αυτό, το άλλο, το τρίτο, ειδικά - πως πρέπει να είναι ''γκόμενα'' μια ώρα της εβδομάδας ( μήπως την ορίζεις και αυτήν)  λέει πως  εσύ ο ίδιος δεν εχεις αποδεχτεί τα νέα δεδομένα της γυναίκας σου.

Έτσι νομίζω...
σε έναν άνθρωπο που του προσφερεις ''τα πάντα'' και χρειάζεται ηρεμία μετά, καλύτερα να δεις τι, πώς, και γιατί τα προσφερεις - γιατί μπορεί και να μην τα θέλει ''όλα'' όταν ..υποχρεώνεται ή αναγκάζεται ''να τα πάρει''. Και σαφώς, δεν εννοώ πράγματα.

26-29-31

# 50 στις 13/11/2017
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 3.580

Μοιραζονται τις δουλειες του σπιτιου..

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από tzoulia59

κι εχω δει 

αναρτησεις στο διαδικτυο απο γυναικα εκ θεσ/νικης η οποια λεει συμβιωνει με 2 αντρες και ειναι ολοι ευτυχισμενοι ,,,

georgedas34

# 51 στις 13/11/2017
author
Ανδρας / 42 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 14

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από windmill_

Έτσι νομίζω...

Σίγουρα δεν αναγκάζεται αλλά τα ζητάει αυτά. Όταν δεν τα είχε σε μεγάλο βαθμό τα ζήτησε ώστε να ομαλοποιηθεί η κατάσταση. Οπότε όχι δε λαμβάνει κάτι με το ζόρι

windmill_

# 52 στις 13/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 51 από georgedas34

Σίγουρα δεν αναγκάζεται αλλά τα ζητάει αυτά. Όταν δεν τα είχε σε μεγάλο βαθμό τα ζήτησε ώστε να ομαλοποιηθεί η κατάσταση. Οπότε όχι δε λαμβάνει κάτι με το ζόρι

Οπότε βγαίνει, πως δεν είχε τα πάντα.
Και πάλι - το ότι τα ζήτησε, δεν σημαίνει πως δεν αναγκάστηκε να ζητάει.
Το ζόρι, μάλλον είναι δικό σου - να προσφέρεις τα αυτονόητα, αφού μπορείς - χωρίς να σ' τα ζητάνε.

georgedas34

# 53 στις 13/11/2017
author
Ανδρας / 42 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 14

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από windmill_

Οπότε βγαίνει, πως δεν είχε τα πάντα.
Και πάλι - το ότι τα ζήτησε, δεν σημαίνει πως δεν αναγκάστηκε να ζητάει.
Το ζόρι, μάλλον είναι δικό σου - να προσφέρεις τα αυτονόητα, αφού μπορείς - χωρίς να σ' τα ζητάνε.

ρε μεγάλε... σε έχασα. για πιο ζόρι μιλάς και τι λες δεν έχω καταλάβει. Δεν ανέφερα κανένα ζόρι μου σε αυτά που κάνω και τίποτε άλλο. Μιλάμε καθαρά για το θέμα ότι έρχεται και φεύγει Σ Υ Ν Α Ι Σ Θ Η Μ Α Τ Ι Κ Α. Λες να φεύγει επειδή δε στρώνω καλά το κρεβάτι? Το θέμα είναι άλλο και αναφέρομαι καθαρά στο έρχομαι - φευγω. Ανέφερα ποτέ ότι με το ζόρι κάνω ότι κάνω? ίσα ίσα γουστάρω αλλά ρωτώ γιατί ενώ τα έχει ανάγκη και της τα κάνεις μετά βρίσκει κάτι άλλο? 

somebody961

# 54 στις 13/11/2017
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Πριν χρόνια, είχα πιάσει μια δουλειά σε μια διαφημιστική εταιρία.
Γνώριζα καλά τα προϊόντα που διαφήμιζε και πίστευα πως θα τα καταφέρω. Να προσληφθώ και να τα διαφημίζω εγώ.
Ομως, ενώ με προσέλαβαν, μετά από αρκετό καιρό και βλέποντας πως οι πωλήσεις των προϊόντων που διαφήμιζα έπεφταν, μου άλλαζαν σταδιακά θέση στην εταιρία και από τη θέση που ήμουν,
με κατέβασαν σε απλό γραφίστα/χειριστή υπολογιστή.

Εγώ όμως που ήθελα την αρχική μου θέση (πείσμα με θυμό!) δεν τα κατάφερνα καθόλου καλά εκεί..
Ετσι μου έλεγαν τουλάχιστον.

Στο τέλος μου είπαν: "Αν θέλεις να μείνεις στην επιχείρηση, θα αναλάβεις να φτιάχνεις τους καφέδες και να είσαι υπεύθυνος καθαριότητας. Αυτό μπορούμε εμείς να σου προσφέρουμε. Την παραμονή σου απλώς, εδώ. Ο υπεύθυνος όμως για την θέση θα είναι άλλος".

Ωσπου στο τέλος κουράστηκα, βαρέθηκα τις καλές δουλειές να βλέπω να τις παίρνουν άλλοι.
Βαρέθηκαν και αυτοί να είμαι εκεί, βαρέθηκαν να με ακούν να διαφημίζω τον εαυτό μου πως σκουπίζω και σφουγγαρίζω καλά, και, όλοι είχαν να το λένε για τον καφέ που τους φτιάχνω.
Πίστευα στο βάθος πως, αν κάνω όλα αυτά καλά, θα πάρω αυτήν την πολυπόθητη θέση που είχα στην αρχή, επιτέλους πίσω.

Τώρα, εργάζομαι σε μια που έχω βρει την ησυχία μου και το κυριότερο
υπάρχει επικοινωνία μεταξύ εμένα και των μετόχων της και έχω θέσει σοβαρή υποψηφιότητα για διευθύνοντα σύμβουλο.

Δεν φτιάχνω πια καφέδες.. ούτε με καθαριότητα ασχολούμαι - προφανώς.

Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

frog13

# 55 στις 13/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 54 από somebody961

Πριν χρόνια, είχα πιάσει μια δουλειά σε μια διαφημιστική εταιρία.
Γνώριζα καλά τα προϊόντα που διαφήμιζε και πίστευα πως θα τα καταφέρω. Να προσληφθώ και να τα διαφημίζω εγώ.
Ομως, ενώ με προσέλαβαν, μετά από αρκετό καιρό και βλέποντας πως οι πωλήσεις των προϊόντων που διαφήμιζα έπεφταν, μου άλλαζαν σταδιακά θέση στην εταιρία και από τη θέση που ήμουν,
με κατέβασαν σε απλό γραφίστα/χειριστή υπολογιστή.

Εγώ όμως που ήθελα την αρχική μου θέση (πείσμα με θυμό!) δεν τα κατάφερνα καθόλου καλά εκεί..
Ετσι μου έλεγαν τουλάχιστον.

Στο τέλος μου είπαν: "Αν θέλεις να μείνεις στην επιχείρηση, θα αναλάβεις να φτιάχνεις τους καφέδες και να είσαι υπεύθυνος καθαριότητας. Αυτό μπορούμε εμείς να σου προσφέρουμε. Την παραμονή σου απλώς, εδώ. Ο υπεύθυνος όμως για την θέση θα είναι άλλος".

Ωσπου στο τέλος κουράστηκα, βαρέθηκα τις καλές δουλειές να βλέπω να τις παίρνουν άλλοι.
Βαρέθηκαν και αυτοί να είμαι εκεί, βαρέθηκαν να με ακούν να διαφημίζω τον εαυτό μου πως σκουπίζω και σφουγγαρίζω καλά, και, όλοι είχαν να το λένε για τον καφέ που τους φτιάχνω.
Πίστευα στο βάθος πως, αν κάνω όλα αυτά καλά, θα πάρω αυτήν την πολυπόθητη θέση που είχα στην αρχή, επιτέλους πίσω.

Τώρα, εργάζομαι σε μια που έχω βρει την ησυχία μου και το κυριότερο
υπάρχει επικοινωνία μεταξύ εμένα και των μετόχων της και έχω θέσει σοβαρή υποψηφιότητα για διευθύνοντα σύμβουλο.

Δεν φτιάχνω πια καφέδες.. ούτε με καθαριότητα ασχολούμαι - προφανώς.

maraki_lar_1980

# 56 στις 15/11/2017
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.432

Τι βλέπεις εσυ ρε Τζουλιετα που δε τα ξέρω εγώ??

Και θα σε παρακαλέσω να μην ξαναασχοληθεις με την προσωπικη (συνασθ/κη) μου ζωή,πετώντας νταβανοπροκες που ουδεμία σχέση έχουν με την πραγματικοτητα (σε άλλο θέμα τα είπες,ξέρεις εσυ.και μετά ο σαπορτ έσβησε τα σχολια μας).

Δεν είμαι υποχρεωμένη να απολογηθώ για τη σχεση μου,ποτέ θα επισημοποιηθεί κτλ.

Αν ενδιαφεροσουν πραγματικα για μενα,θα ησουν τουλαχιστον ευγενικη και διακριτικη.

Και σίγουρα δεν είναι δική σου δουλειά να  τα σχολιάζεις.

Αυτά και...παρακαλώ να τα σεβαστείς.

Καλό φθινόπωρο!!χαχαχα!!

johnniem

# 57 στις 20/11/2017
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 8

Μπορειτε να πατε σε συμβουλο γαμου. Το ερωτικο ομως ειναι μεγαλο προβλημα.
Αν ομως δεν υπαρχει τιποτα ερωτικο μεταξυ σας σιγουρα αυτη καποια στιγμη θα κοιταξει να το βρει αλλου.
Αρα η συμβιωση με παραλληλες σχεσεις η χωρισμος.

agapimou11

# 58 στις 21/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

# 52 και # 53

Windmill εγώ κατάλαβα τι θέλεις να του πεις, ο georgedas θα πρέπει να ακούσει: η γυναίκα σου απομακρυνθηκε ψυχικά από σένα, χαλαστηκε ρε παιδί μου ακριβώς επειδή εσύ κάποτε δεν βοηθουσες σε τίποτα μέσα στο σπίτι ή δεν τη βοηθουσες γενικά. Τώρα που βοηθας επειδή νιώθεις ότι τη χάνεις, έχει φτάσει στα όρια της η γυναίκα, πιστεύεις ότι έτσι θα την κερδίσεις ? Λυπάμαι αλλά δύσκολα να γίνει έτσι. Η ροή δεν αντιστρεφεται τόσο εύκολα. Γι' αυτό λέμε να προσέχεις για να έχεις. Όταν αναγκαζεις τη γυναίκα σου να παρακαλαει για το αυτονόητο μοίρασμα ευθυνών μέσα στο γάμο, τότε κάποια στιγμή έρχεται το τέλος. Λυπάμαι αλλά νομίζω ότι ζεις την αρχή του τέλους του γάμου σου.

Elena_90

# 59 στις 27/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

georgedas34, μου αρέσει πολύ η στάση σου και ο τρόπος σκέψης σου.
Γενικά πιστεύω πως τον ερωτικό σύντροφο πόσο μάλλον σύζυγο πρέπει να τον βλέπουμε να τον αγαπάμε και να τον ακούμε πρώτα σαν άνθρωπο και μετά σαν γκόμενο.
Λες πως έρχεται και φεύγει συναισθηματικά.. Που σημαίνει ότι είναι και δεν είναι μαζί σου, ακόμη στο κεφάλι της μπορεί να μην έχει λεκτικοποιήσει το τι συμβαίνει.. Και εσύ δεν την παλευεις ποσο μάλλον και εκείνη που ζει μέσα στο χάος. Φυσικά και δεν έχει κανένα νόημα αυτή τη στιγμή να το συζητάτε. Και εσύ χαλιέσαι και εκεινη δεν ξξέρει τι συμβαίνει.. Πρέπει να ην αφήσεις σίγουρα κάποιο διάστημα να σκεφτεί

Αυτο που συμβαίνει υποψιάζομαι πως έχει σχέση με τον άλλον τύπο. Ενιωσε κάτι έντονο γιατί σιγουρα το καινούριο είναι και έντονο και σε ξυπνάει και σου ανεβάζει την αδρεναλίνη. Το οποίο δεν εκπληρώθηκε οποτε την κάνει να το εξιδανικεύει κιόλας. Και ξαφνικά εκεί που ένιωσε κάτι δυνατό πρέπει να γυρίσει στο ήρεμο το ήσυχο.. Με τι μυαλό?
Κοιτα με το ζόρι κάποιος ερωτικά δεν μπορεί να σε θέλει.. Είναι αν του βγαίνει ή όχι.. Και αν δεν του βγαίνει μπορεί να είστε κ φίλοι και σύζυγοι αλλά όχι γκόμενοι..
Εμένα αν ο σύζυγός μου ήταν και δεν ήταν εδώ συναισθηματικά θα του λεγα ότι ναι μεν σαν φίλοι θα μαστε ο ένας για τον άλλον αλλά για ένα διάστημα θα είναι ελεύθερος ο καθένας να κάνει όοτι θέλει. Εφόσον σαν γκόμενοι κάτι δεν τραβάει μόνο μέσα από την ελεύθερη επιλογή α καταλάβει ο καθένας τι θελει πραγματικά..

Konstantinos__73

# 60 στις 27/11/2017
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 197
Φιλε μου νομίζω οτι η απάντηση στο πρόβλημα σου δεν μπορει να ειναι αλλη απ το να υπερισχυσει η αξιοπρέπεια σου εναντι της νέας διαμορφωθεισας κατάστασης αυτης δηλ χωρίς τη γυναίκα σου..αναρωτιεμαι, μετα οσα περιγράφεις, γιατι δε προττασσεις την αξιοπρέπεια σου, αναχωρωντας απ το σπιτι κ κραττωντας την επαφή με τα παιδια σου? Πολλα θα μπορούσα να σου πω.. κράτα ομως αυτο..οταν περασεις το μικρό Γολγοθά σου θα αισθάνεσαι πολυ ομορφα έναντι του εαυτού σου..η γυναικα σου παλι μονο τοτε μπορει να καταλάβει τι ειχε κ το απωλεσε οριστικα..προχωρα τη ζωη σου. Τοσο απλα. Εμείς τα κανουμε συνθετα.
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε