Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Νιώθει ότι την πιέζω

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Kostantinos1990

# 1 στις 15/11/2017
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Ν. Έβρου / Αλεξανδρούπολη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Νιώθει ότι την πιέζω

Είμαι κοντά στους 2 μήνες με μια κοπέλα από την πρώτη στιγμή που την συνάντησα κατάλαβα πως είναι φτιαγμένη για εμενα με συνεπήρε το χιούμορ της ο όμορφος χαρακτήρας της το φιλί της τα ενδιαφέροντα της πράγμα δύσκολο να βρεις σε ένα χωριό και σε μια κωμόπολη λίγο παραπέρα που όλες είναι ίδιες αμέσως έκλεψε την καρδιά μου εγώ 27 και εκείνη 26 μικρή η διαφορά λογική και όμορφη δεν κρύβω λεπτό να της τονίσω ποσό τέλεια περνάω μαζί της μια φίλη της που βγαίναμε αραιά κ που καλή κοπέλα έδινε μεγάλη βάση στα ζοδια και ένα βράδυ όταν έφυγε εκείνη μου είπε χύμα μέσα στα μούτρα ότι αυτή είναι ζυγός και εγώ είμαι καρκίνος και δεν ταιριάζουμε αν κ έχουμε ίδιους πλανήτες ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων η αλήθεια είναι ότι φρίκαρα δεν πίστευα ότι υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι ακόμα φοβήθηκα μήπως της βάλει τίποτα μυστήρια λόγια ή κάτι αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έγινε τίποτα πέρα από αυτό το περιστατικό πριν γνωριστούμε από κοντά εκείνο το 2μηνο μιλάγαμε γύρω στους 3μηνες στο τσατ αλλά εγώ λόγο δουλειάς στο εξωτερικό δεν μπορούσα να την συναντήσω πλέον είμαι μόνιμα Ελλάδα κ αυτή εδώ οποτε δεν τίθεται θέμα απόστασης τα σπίτια μας μάλιστα για χωριό είναι και πολύ κοντά τίποτα μεμπτό αυτό το δίμηνο όλα κυλούσαν πανέμορφα κάθε μέρα ήμουν όλο κ πιο εξαρτημένος βγαίναμε κάθε μέρα αλλά αυτό δεν έδειχνε να κουράζει κανέναν από τους δυο περνάμε τέλεια μιλάμε φιλιόμαστε μοιραζόμαστε το μέλλον μας τα όνειρα μας οι δουλειές μας είναι πολύ κοντά όλα τέλεια έτσι λοιπόν ξαφνικά πριν 4 μέρες ένα πρωινό κ ενώ πάλι το προηγούμενο βράδυ ήμασταν μαζί κ δεν είχε συμβεί κάτι με πήρε τηλέφωνο κ μου είπε ότι θέλει να συναντηθούμε όταν την είδα τρελάθηκα τρόμαξα αλήθεια νόμιζα ότι συναντάω ένα ξένο λες κ της σκότωσα κάποιον στο σπίτι και μου είπε ότι κάτι δεν πάει καλά κ ότι δεν θέλει να ξαναμιλήσουμε για 4 ημέρες γιατί νιώθει ότι την πιέζω εγώ δεν κατάλαβα τίποτα μου ήρθε πραγματικά ένα τούβλο στο κεφάλι πως γίνεται από την μια μέρα βράδυ στο επόμενο ακριβώς πρωί τέτοια αντίδραση δεν την ενόχλησα άλλο διότι φοβήθηκα έτσι οπως μου μίλησε αλλά πλέον δεν ξέρω τι να κάνω δεν ξέρω που έκανα λάθος και αν έκανα της είπα ότι είμαι διατεθειμένος να το διορθώσω κ να το λύσουμε αλλά από την άλλη δεν θέλω να την πιεσω κι άλλο με μηνύματα δεν ξέρω το Σάββατο είναι το ραντεβού και νιώθω ότι είμαι κλεισμένος μέσα σε ένα τρελάδικο και δεν ξέρω τι να κάνω είναι κάτι πολύ σημαντικό για εμενα σας παρακαλώ η οποία βοήθεια θα ήταν βάλσαμο ευχαριστώ 

Betty_83

# 2 στις 15/11/2017
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 970

"Είναι φτιαγμένη για εμένα" λέει...

"Κάθε μέρα ήμουν και πιο εξαρτημένος" λέει...

Περαστικά της, λέω

Αρέσει στα μέλη silver80, Katia_80 και σε ακόμα 1 μέλος.

lamprand

# 3 στις 15/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kostantinos1990

Νιώθει ότι την πιέζω

Είμαι κοντά στους 2 μήνες με μια κοπέλα από την πρώτη στιγμή που την συνάντησα κατάλαβα πως είναι φτιαγμένη για εμενα με συνεπήρε το χιούμορ της ο όμορφος χαρακτήρας της το φιλί της τα ενδιαφέροντα της πράγμα δύσκολο να βρεις σε ένα χωριό και σε μια κωμόπολη λίγο παραπέρα που όλες είναι ίδιες αμέσως έκλεψε την καρδιά μου εγώ 27 και εκείνη 26 μικρή η διαφορά λογική και όμορφη δεν κρύβω λεπτό να της τονίσω ποσό τέλεια περνάω μαζί της μια φίλη της που βγαίναμε αραιά κ που καλή κοπέλα έδινε μεγάλη βάση στα ζοδια και ένα βράδυ όταν έφυγε εκείνη μου είπε χύμα μέσα στα μούτρα ότι αυτή είναι ζυγός και εγώ είμαι καρκίνος και δεν ταιριάζουμε αν κ έχουμε ίδιους πλανήτες ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων η αλήθεια είναι ότι φρίκαρα δεν πίστευα ότι υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι ακόμα φοβήθηκα μήπως της βάλει τίποτα μυστήρια λόγια ή κάτι αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έγινε τίποτα πέρα από αυτό το περιστατικό πριν γνωριστούμε από κοντά εκείνο το 2μηνο μιλάγαμε γύρω στους 3μηνες στο τσατ αλλά εγώ λόγο δουλειάς στο εξωτερικό δεν μπορούσα να την συναντήσω πλέον είμαι μόνιμα Ελλάδα κ αυτή εδώ οποτε δεν τίθεται θέμα απόστασης τα σπίτια μας μάλιστα για χωριό είναι και πολύ κοντά τίποτα μεμπτό αυτό το δίμηνο όλα κυλούσαν πανέμορφα κάθε μέρα ήμουν όλο κ πιο εξαρτημένος βγαίναμε κάθε μέρα αλλά αυτό δεν έδειχνε να κουράζει κανέναν από τους δυο περνάμε τέλεια μιλάμε φιλιόμαστε μοιραζόμαστε το μέλλον μας τα όνειρα μας οι δουλειές μας είναι πολύ κοντά όλα τέλεια έτσι λοιπόν ξαφνικά πριν 4 μέρες ένα πρωινό κ ενώ πάλι το προηγούμενο βράδυ ήμασταν μαζί κ δεν είχε συμβεί κάτι με πήρε τηλέφωνο κ μου είπε ότι θέλει να συναντηθούμε όταν την είδα τρελάθηκα τρόμαξα αλήθεια νόμιζα ότι συναντάω ένα ξένο λες κ της σκότωσα κάποιον στο σπίτι και μου είπε ότι κάτι δεν πάει καλά κ ότι δεν θέλει να ξαναμιλήσουμε για 4 ημέρες γιατί νιώθει ότι την πιέζω εγώ δεν κατάλαβα τίποτα μου ήρθε πραγματικά ένα τούβλο στο κεφάλι πως γίνεται από την μια μέρα βράδυ στο επόμενο ακριβώς πρωί τέτοια αντίδραση δεν την ενόχλησα άλλο διότι φοβήθηκα έτσι οπως μου μίλησε αλλά πλέον δεν ξέρω τι να κάνω δεν ξέρω που έκανα λάθος και αν έκανα της είπα ότι είμαι διατεθειμένος να το διορθώσω κ να το λύσουμε αλλά από την άλλη δεν θέλω να την πιεσω κι άλλο με μηνύματα δεν ξέρω το Σάββατο είναι το ραντεβού και νιώθω ότι είμαι κλεισμένος μέσα σε ένα τρελάδικο και δεν ξέρω τι να κάνω είναι κάτι πολύ σημαντικό για εμενα σας παρακαλώ η οποία βοήθεια θα ήταν βάλσαμο ευχαριστώ 

κοιτα ηρέμησε γίνε σκληρός και μην πας στο ραντεβού αν δεν σε καλέσει ,

όταν σε ρωτήσει γιατί , με ηρεμία εξηγησέ της ότι δεν ξέρεις αν φτάνουνε οι τέσσερις μέρες και δεν θέλεις να είσαι πιεστικός . (κάπως έτσι) και ότι δεν ξέρεις τι σου συμβαίνει ,...κατι έσπασε μέσα μου ...και μόνο αν σου εξηγηθεί γιατί το έκανε αυτό να βγείτε ξανά . θα συνεχίσεις να βγένετε αλλά δεν θα είσαι διαχυτικός μαζί της. ίσως σε βλέπει παθιασμένο μαζί της και θέλει να σε φέρει στο φυσιολογικό ή δοκιμάζει και αλλού !

αστην να σε επιλέξει αυτή . αλλά μην χάνεσαι μείνε σχετικά κοντά .

archagellos

# 4 στις 15/11/2017
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.368

man ,

κατα μεγαλο ποσοστο , οταν μια γυναικα ετσ ιστο ξαφνικο ζητησει χρονο σημαινει οτι μαλλον τσεκαρει την περιπτωση με καποιον αλλον .
Και συνηθως αυτες τι δικαιολογιες καταθετουν...Με πιεζεις ...Θελω λιγο χωρο...εχω χασει τις φιλες μου ...θελω να μεινω λιγο μονη ...και πρασινα αλογα ...
Βεβαια , μπορει να εχει γινει και το οτι και να θελει να το χειριστει ...αλλα οπως και να εχει σε μια σχεση μοιραζεσαι τα παντα .
Αφου στο εκανε μια θα στο κανει και παλι .  Θα πρεπει να ετοιμαζεσαι και για μια ληξη της σχεσης ...
Σφιξε τα δοντια ...και απλα ακουσε τι εχει να σου πει οταν εχει να στο πει ...
Εσυ παντως κοιτα τι θα κανεις την επομενη μερα 

Keep Walking 
Αρέσει στα μέλη loushian1984, James88

Kostantinos1990

# 5 στις 15/11/2017
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Φίλη Μπέτη δεν καταλαβαίνω την εχθρική συμπεριφορά σου θέλεις να μου εξηγήσεις γιατί ήταν κακό που ήθελα να ήμουν μαζί της; Δεν την πίεσα και εκείνη ήθελε και περνάμε καλά ούτε μαλοσαμε ποτέ γι αυτό το ζήτημα ούτε μου είπε ότι την ενοχλεί θες να μου πεις πως είναι η σωστή συμπεριφορά που πρέπει να ακολουθήσω;

Kostantinos1990

# 6 στις 15/11/2017
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Φίλε λαμπραντ δυστυχώς δεν είμαι ο τύπος του ανθρώπου που του αρέσουν τα παιχνίδια ούτε εκείνη το ίδιο δεν θέλω να το αφήσω θέλω να παλέψω γι αυτήν τη σχέση γιατί πιστεύω ότι είναι κάτι το ιδιαίτερο αλλά πως να το παίξω σκληρός ή κάτι αφού την αγαπώ;

silencee

# 7 στις 15/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...εμένα μου αρέσει πιο πολύ από τη 'σχέση' σας,η σχέση που έχετε με το χρόνο...

...εσύ θέλεις μόνο 1 στιγμή να καταλάβεις πως είναι φτιαγμένη για σένα...

...εκείνη θέλει 4 μέρες να σκεφτεί αν αντέχει και αν θέλει κι άλλο...

...καμιά φορά μιλάνε οι αριθμοί κι οι ποσότητες ή μπα?

Betty_83

# 8 στις 15/11/2017
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 970

Κωνσταντίνε, αναφέρθηκα σε συγκεκριμένες παρατηρήσεις σου. 

Αντί να πεις "είμαστε φτιαγμένοι ο ένας για τον άλλο", που και πάλι θα ήταν εξίσου πρόωρο και ανώριμο, αναφέρεις "είναι φτιαγμένη για εμένα". Τι είναι ένας άνθρωπος για να "είναι φτιαγμένος για εσένα?" Τι θεώρηση καταστάσεων είναι αυτή? "Κάθε μέρα ήμουν και πιο εξαρτημένος"...Δεν μου κάνουν εντύπωση οι αντιδράσεις της. Αλλά οι δικές σου εκτιμήσεις...

Δεν ξέρω τι θα κάνεις με την συμπεριφορά σου, γιατί και οι συμπεριφορές μας προϊόντα της σκέψης μας είναι. Και όταν η σκέψη περιλαμβάνει "φτιαξίματα" και "εξαρτήσεις" οικοδομούν ανθρωποδιωχτικά χαρακτηριστικά.

Υγ: Ό,τι και να θέλεις να κάνεις εσύ για την "φτιαγμένη για σένα", σημασία έχει τι διατίθεται να κάνει και κείνη. Γιατί τα πράγματα δεν δείχνουν καθόλου καλά.

Αρέσει στα μέλη Katia_80, somebody961 και σε ακόμα 3 μέλη.

26-29-31

# 9 στις 15/11/2017
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.509

Για την πρωινη μπεττυ

Να ευθυμησωμεν λιγο αγαπητη...

Γιατι μας βαζεις δυσκολα...

https://www.youtube.com/watch?v=puHRbDxd3XA

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από Betty_83
Κωνσταντίνε, αναφέρθηκα σε συγκεκριμένες παρατηρήσεις σου. Αντί να πεις "είμαστε φτιαγμένοι ο ένας για τον άλλο", που και πάλι θα ήταν εξίσου πρόωρο και ανώριμο, αναφέρεις "είναι φτιαγμένη για εμένα". Τι είναι ένας άνθρωπος για να "είναι φτιαγμένος για εσένα?" Τι θεώρηση καταστάσεων είναι αυτή? "Κάθε μέρα ήμουν και πιο εξαρτημένος"...Δεν μου κάνουν εντύπωση οι αντιδράσεις της εδώ. Αλλά οι δικές σου εκτιμήσεις...Δεν ξέρω τι θα κάνεις με την συμπεριφορά σου, γιατί και οι συμπεριφορές μας προϊόντα της σκέψης μας είναι. Και όταν η σκέψη περιλαμβάνει "φτιαξίματα" και "εξαρτήσεις" οικοδομούν ανθρωποδιωχτικά χαρακτηριστικά.Υγ: Ό,τι και να θέλεις να κάνεις εσύ για την "φτιαγμένη για σένα", σημασία έχει τι διατίθεται και κείνη να κάνει. Γιατί τα πράγματα δεν δείχνουν καθόλου καλά.

Αρέσει στα μέλη Betty_83, giorgos170

Kostantinos1990

# 10 στις 15/11/2017
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Φιλη Μπέτη ευχαριστώ για την απάντηση σου με την προσέγγιση μου στο είναι φτιαγμένη για εμενα δεν θέλησα να την θίξω ως υλικό αγαθό ή σαν σκεύος μαγειρικής σπιτικού ή κάτι τέτοιου τέλος πάντων δεν με ενδιαφέρουν αυτές οι αναχρονιστικές τακτικές και της το έδειξα με κάθε τρόπο δεν θέλω ούτε να αλλάξει ούτε να της στερήσω την ελευθερία της οποτε ήθελε να πάει κάπου με κάποιον φίλο φιλη δεν με ενδιέφερε της το τόνισα ότι δεν είμαστε αυτοκόλλητοι υπήρχαν άνθρωποι πριν γνωριστούμε στην ζωή μας και πρέπει να τους βλέπουμε ποσό μάλλον όταν έχουν σημασία για εμάς δεν μπορώ να καταλάβω που έκανα κ πάλι λάθος γιατί μου κολλάς «ταμπέλες» με χαρακτήρες διαφόρων ανθρώπων με τους οποίους δεν μοιάζω στο ελάχιστο με αηδιάζει η καταπίεση και κάθομαι στο εδώλιο γι αυτό τον λόγο δείχνω τον καλύτερο μου εαυτό καθημερινά και προσπαθώ πάντα για το καλύτερο για όλους τους ανθρώπους που βρίσκονται γύρω μου σίγουρα τα πράγματα δεν είναι καλά γι αυτό μοιράζομαι και το πρόβλημα μου εδώ μήπως είμαι κάπου λάθος και μπορώ να το διορθώσω με την τοποθέτηση μου λοιπόν αυτή ήθελα να θίξω ποσό ξεχωριστή είναι η παρουσία της στην ζωή μου και πως με την ελάχιστη εμπειρία που έχω πιστεύω ότι έτσι είναι το σωστό ο άνθρωπος που αγαπάμε να είναι μαζί μας γιατί δεν μπορώ να την χορτάσω θέλω να βλέπω τα μάτια της να της μιλάω να με κάνει να γελάω και τότε θέλω να της χαρίσω τα πάντα θέλω να μείνω μαζί της δεν καταλαβαίνω που κάνω λάθος ειλικρινά αν ακούγομαι μωρό και υπερβλακας και όπως θες πες με στο δίνω είναι παράδοση της σύγχρονης βλακείας να δημιουργεί προβλήματα δίχως λόγο κ αιτία γιατί οι άνθρωποι μάλλον είναι κακομαθημένοι και απλώνουν τα χέρια τους να αρπάξουν και μετά φεύγουν όπως γίνεται με όλες αυτές τις καταστάσεις με χώρισε δε χώρισε που είδε το μήνυμα κ τα βρήκαν που του είπε ένας φίλος της φίλης κτλ που δεν βγάζουν κανένα απόλυτος νόημα άδειοι άνθρωποι χωρίς ενδιαφέροντα που θέλουν να γεμίσουν τον χρόνο τους και να παίξουν με την καρδιά του ενός από τους δυο αγόρι/κορίτσι και συνεχίζω να πιστεύω ότι αν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με εμενα έχω όλη την καλή διάθεση κ την υπομονή να το ακούσω και να το λύσω δεν είμαι ούτε αρνητικός ούτε μου αρέσει να κάνω το βαρύ σερνικο θα γίνει αυτό που θέλω εγώ κ τέρμα αλλά να βγαίνει ένα νόημα δεν μπορώ τις ασταθείς καταστάσεις με αυτήν την κοπέλα λοιπόν έτσι έδειχνε να υπάρχει μια συνοχή και ένα νόημα πες μου σε παρακαλώ λοιπόν που κάνω λάθος ώστε να καταφέρω να καταπολεμήσω και τα φταιξίματα και τις εξαρτήσεις μου όπως λες
Αρέσει στο μέλος somebody961

Nuvolla

# 11 στις 15/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Οπως και να χει ,είσαι σε στάση αναμονής ...
Τα υποθετικά σενάρια   δεν είναι  καλός σύμβουλος,δημιουργούνται σκέψεις στο κεφάλι σου που μπορεί να μην  έχουν καμιά σχέση με την πραγματικότητα.

Αυτό που έχεις σαν δεδομένο είναι πως αυτό που εσύ ''προσέφερες'' ήρθε και τον έπνιξε τον άλλο.
Εύχομαι τα καλύτερα για το Σάββατο ,αλλά...να θυμάσαι πως αυτά που δίνουμε (τα όποια )δεν είναι υποχρεωμένοι όλοι να τα δέχονται επειδή είναι τα ''καλύτερα''  μας.  

inioxos52

# 12 στις 15/11/2017
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Γιατι ρε φιλαρακι τρεχεις πισω της με τοσο σαλιαρικο τροπο? Αντρας εισαι. Οχι κανενα παιδακι.

Δεν εμαθες μεχρι τωρα να εισαι σοβαρος και ξεκαθαρος στις συμπεριφορες σου, και οχι τοσο ξεβρακωτος λεκτικα?

Δεν εμαθες πως οι γυναικες -οπως και μεις αλλωστε- κολανε οταν τις ψιλοφτυνεις?

Δεν εμαθες ακομη ακομη πως και οταν σου επιτιθεται μια γυναικα το κανει για να σου τραβηξει την προσοχη?

Θαλεγα να φερθεις αντρικια, χωρις πολλα σαλια, και χωρις μεγαλες κουβεντες φορτισμενες συναισθηματικα.

Αφησε την ησυχη χωρις να της γινεσαι ταγαρι, και εαν σε θελει θαρθει μονη της.

Διοτι ειπαμε ρε φιλε να τις τιμαμε τις γυναικες, αλλα οχι και να τις υπερτιμαμε κιολας!!

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

lamprand

# 13 στις 15/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Kostantinos1990
Φίλε λαμπραντ δυστυχώς δεν είμαι ο τύπος του ανθρώπου που του αρέσουν τα παιχνίδια ούτε εκείνη το ίδιο δεν θέλω να το αφήσω θέλω να παλέψω γι αυτήν τη σχέση γιατί πιστεύω ότι είναι κάτι το ιδιαίτερο αλλά πως να το παίξω σκληρός ή κάτι αφού την αγαπώ;

Σκληράδα είναι και το να πας λίγο ενάντια στα θέλω σου . μην παρακαλάς , μην δίνεσαι παρα πολύ .

δύσκολο είναι αλλά προσπάθησε .

Elena_90

# 14 στις 15/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το λάθος είναι μάλλον δικό της παρά δικό σου..
Οταν η κοπέλα φτάνει στο σημείο να σου πει πιέζομαι θέλω χρόνο με τόση σιγουριά, σημαίνει πως το σκεφτόταν μέρες πριν. Αντί λοιπόν να διεκδικήσει κάτι πιο χαλαρό ώστε να νιώθει και η ίδια εντάξει στη σχέση όταν της πρωτομπήκε η ιδέα αυτη, αμέλησε τελέιως το εσωτερικό της καμπανάκι και συνέχισε το κάθε μέρα μαζί σαν μην τρέχει τίποτα, έτσι όλο αυτό το πνιξιμο φούντωσε ακόμη πιο πολύ και ξέσπασε.
Το να της θέσεις τελεσίδικο ή όλα ή τίποτα δεν θεωρώ πως είναι λειτουργικό στην προκειμένη φάση.
Αντθέτως, πρέπει και εσύ ο ίδιος να είσαι πιο χαλαρός να σταματήσει να αισθάνεται ότι εισαι εξαρτημένος μαζί της. Δώσε της τον χώρο ώστε η ίδια να έρθει κοντά σου γιατί πάντα όταν καποιος απομακρυνεται και εμείς τον κυνηγάμε τότε απομακρυνετε ακομη πιο πολύ

Natassaa

# 15 στις 15/11/2017
author
Γυναίκα / 45 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 555

Δεν βλεπω αλλη λυση εδω

Ευχές του Αγίου Γρηγορίου Δεκαπολίτου

Του Κυρίου δεηθώμεν.Βασιλεύ Ουράνιε Παράκλητε το Πνεύμα της Αληθείας, ο πανταχού παρών και τα πάντα πληρών, ο θησαυρός των αγαθών, και ζωής χορηγός, ο ποιητής των άνω και των κάτω και πάντων των όντων εμφανών και αφανών ο δους εξουσίαν και δύμαμιν τοις Σοις μαθηταίς και Αποστόλοις, θεραπεύειν πάσαν νόσον και πάσαν μαλακίαν επειγενομένην τοις ανθρώποις, επάκουσον και εμού του αμαρτωλού εν τη ώρα ταύτη και δίωξον και εξάλειψον εκ του δούλου Σου παν πονηρόν και ακάθαρτον και πάσαν πονηράν ασθένειαν και επιβουλήν του αντικειμένου δι? ευχών και δεήσεων των αγίων Σου ενδόξων και πανευφήμων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου, Μάρκου και Λουκά, Φιλίππου και Ματθαίου, Ιωάννου και Θωμά, Ανδρέου και Ιακώβου και πάντων των Αγίων Αποστόλων και των εβδομήκοντα των καταβαλόντων τον άρχοντα του αιώνος τούτου, τουτέστι τον διάβολον, όπως δραπετεύση και εκκρύβη εις τόπον ητοιμασμένον αυτώ και πάσι της μετ? αυτού και ουδέν της αδικίας αυτού αδικήσει τον δούλον Σου τούτον. Επακούσατε ουν, Άγιοι Απόστολοι, εμού του δεομέμου εν τη ώρα ταύτη και περιφυλάξατε τον δούλον υμών  από πάσης επηρείας δαιμονικής, διά του ονόματος του Πατρός και του Υιού και του Αγίου Πνεύματος.

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από inioxos52

Γιατι ρε φιλαρακι τρεχεις πισω της με τοσο σαλιαρικο τροπο? Αντρας εισαι. Οχι κανενα παιδακι.

Δεν εμαθες μεχρι τωρα να εισαι σοβαρος και ξεκαθαρος στις συμπεριφορες σου, και οχι τοσο ξεβρακωτος λεκτικα?

Δεν εμαθες πως οι γυναικες -οπως και μεις αλλωστε- κολανε οταν τις ψιλοφτυνεις?

Δεν εμαθες ακομη ακομη πως και οταν σου επιτιθεται μια γυναικα το κανει για να σου τραβηξει την προσοχη?

Θαλεγα να φερθεις αντρικια, χωρις πολλα σαλια, και χωρις μεγαλες κουβεντες φορτισμενες συναισθηματικα.

Αφησε την ησυχη χωρις να της γινεσαι ταγαρι, και εαν σε θελει θαρθει μονη της.

Διοτι ειπαμε ρε φιλε να τις τιμαμε τις γυναικες, αλλα οχι και να τις υπερτιμαμε κιολας!!

Αρέσει στο μέλος 26-29-31

26-29-31

# 16 στις 15/11/2017
author

Εισαι για τα σιδερα

Εχει θεση ελα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από Natassaa

Δεν βλεπω αλλη λυση εδω

Ευχές του Αγίου Γρηγορίου Δεκαπολίτου

Του Κυρίου δεηθώμεν.Βασιλεύ Ουράνιε Παράκλητε το Πνεύμα της Αληθείας, ο πανταχού παρών και τα πάντα πληρών, ο θησαυρός των αγαθών, και ζωής χορηγός, ο ποιητής των άνω και των κάτω και πάντων των όντων εμφανών και αφανών ο δους εξουσίαν και δύμαμιν τοις Σοις μαθηταίς και Αποστόλοις, θεραπεύειν πάσαν νόσον και πάσαν μαλακίαν επειγενομένην τοις ανθρώποις, επάκουσον και εμού του αμαρτωλού εν τη ώρα ταύτη και δίωξον και εξάλειψον εκ του δούλου Σου παν πονηρόν και ακάθαρτον και πάσαν πονηράν ασθένειαν και επιβουλήν του αντικειμένου δι? ευχών και δεήσεων των αγίων Σου ενδόξων και πανευφήμων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου, Μάρκου και Λουκά, Φιλίππου και Ματθαίου, Ιωάννου και Θωμά, Ανδρέου και Ιακώβου και πάντων των Αγίων Αποστόλων και των εβδομήκοντα των καταβαλόντων τον άρχοντα του αιώνος τούτου, τουτέστι τον διάβολον, όπως δραπετεύση και εκκρύβη εις τόπον ητοιμασμένον αυτώ και πάσι της μετ? αυτού και ουδέν της αδικίας αυτού αδικήσει τον δούλον Σου τούτον. Επακούσατε ουν, Άγιοι Απόστολοι, εμού του δεομέμου εν τη ώρα ταύτη και περιφυλάξατε τον δούλον υμών  από πάσης επηρείας δαιμονικής, διά του ονόματος του Πατρός και του Υιού και του Αγίου Πνεύματος.

MadameShuShu40

# 17 στις 15/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το fb βρίθει από σοβαροτατες έρευνες

"Πως να μην θεωρηθείς δεδομενος/η"

Ανοιχτε και καμιά σελίδα! !!

Όλα έτοιμα εδώ μέσα τα θέτε.

Είδατε φως και μπηκατε!!!

Rapunzel89

# 18 στις 15/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν ειναι αμοιβαιο το ενδιαφερον. Εσυ εισαι ερωτευμενος εκεινη οχι. Οποτε μην το ψαξεις αλλο.Διαβασα ολο το θεμα σου κ δεν σε βρηκα πουθενα λαθος. Φτυστην μια κ καλη κ προχωρα παρακατω...Υ.Γ.. Ωραια ολα αυτα που νιωθεις κ θελεις αλλα στη σημερινη εποχη επειδη οι ανθρωποι ειναι σαπιοι μην δινεσαι τοσο. Επιλεκτικα κ εκει που μπορουν να ανταποκριθουν κ μονο...Γιατι φαινεσαι αγνο κ ενταξει παιδι.

panagiotismp90

# 19 στις 15/11/2017
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.652

οπωσδηποτε κατι σαπιο υπαρχει στο βασιλειο τησ δανιμαρκιασ κωνσταντινε.
νομιζω πιο κοντα ειναι η ελενα90 στο τι συμβαινει, στο πωσ εξηγητε αυτη η ανευ αποχρωντοσ λογου συμπεριφορα.
.
εγω λεω μηπωσ την πιεσεσ χωρισ να το καταλαβεισ
και δεν φαινεται στο αρχικο κειμενο σου, δεν μασ το λεσ.

μια αλλη περιπτωση ειναι να τησ εβαλαν λογια ειτε φιλη ειτε συγγενικα προσωπα.

πιστευω ομωσ οτι θα τα ξαναβρειτε κ θα σαστε οπωσ πρωτα, αλλωστε ενα μικρο διαλειμα
σου ζητησε.

εσυ τι τησ απαντησεσ την ημερα που σου κανε αυτη τη συζητηση κων/νε?

Αρέσει στα μέλη spiros84, alisida

26-29-31

# 20 στις 15/11/2017
author

Πρωτη φορα διακρινω τοση αποφασιστικοτητα,

στην απαντηση σου...ευγε...

ΥΓ. Αν δεν δινεσαι τοτε???

Πως κανεις την επιλογη???

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Rapunzel89
Δεν ειναι αμοιβαιο το ενδιαφερον. Εσυ εισαι ερωτευμενος εκεινη οχι. Οποτε μην το ψαξεις αλλο.Διαβασα ολο το θεμα σου κ δεν σε βρηκα πουθενα λαθος. Φτυστην μια κ καλη κ προχωρα παρακατω...Υ.Γ.. Ωραια ολα αυτα που νιωθεις κ θελεις αλλα στη σημερινη εποχη επειδη οι ανθρωποι ειναι σαπιοι μην δινεσαι τοσο. Επιλεκτικα κ εκει που μπορουν να ανταποκριθουν κ μονο...Γιατι φαινεσαι αγνο κ ενταξει παιδι.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε