Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Νιώθει ότι την πιέζω

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

kostan1972

# 21 στις 15/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από 26-29-31

ΥΓ. Αν δεν δινεσαι τοτε???

Πως κανεις την επιλογη???

tsiouaouas

# 22 στις 15/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Φιλε μου δυστυχως αυτο το πραγμα θα το συναντας μια ζωη. Οσο περισσοτερο αφηνεις τον εαυτο σου να δεθει με μια γυναικα τοσο περισσοτερο αυτη θα απομακρυνεται απο εσενα...μιλαω απο παρομοιες εμπειριες. Δυστυχως εδω πρεπει  να υπαρχει μια λεπτη ισορροπια. Δυστυχως οταν ερωτευθεις πολυ μια γυναικα και αυτη το καταλαβει...την εκατσες...μετα συγχωρησεως. Οπότε, δυστυχως, εφτασες σε αυτη σου τη σχεση στο σημειο που θα υποφερεις. Για να την ξανακερδισεις πρεπει να σκληρυνεις...αν μπορεις φυσικα. Κρατα αποστασεις. Και προσεχε...δεν την αγαπας...απλως εισαι ερωτευμενος, σε τρωει το παθος για αυτην. Αν την γνωρισεις καλυτερα και ενω σκεφτεσαι πιο ψυχραιμα μπορει να παψεις να εισαι. Για αυτο ..παρε αποστασεις...αστην... και κανε και αλλες παρεες. Αυτη δεν ξερεις τι θελει τωρα. Ουτε αυτη μπορει να μην ξερει. Και μια συμβουλη για το μελλον. Παψε να εισαι τοσο ρομαντικος. Δυσκολα θα βρεις καποια που θα ειναι τοσο τρελα ερωτευμενη με εσενα οσο εσυ για εκεινη. Σχεδον απιθανο. Οι σχεσεις που στεριωνουν ειναι αυτες που οι αντρες συνηθως ειναι λιγοτερο ερωτευμενοι (η και καθολου) με τις γυναικες που εχουν σχεση. Οταν η γυναικα καταλαβει οτι εισαι αδυναμος θα χασει το ενδιαφερον της. Αυτα...καλη τυχη.

_Bellezza_

# 23 στις 15/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εμενα μου εκανε εντυπωση που δεν εδωσε στρογγυλο αριθμό ημερών στις οποιες δεν θελει να μιλατε.

Είπε "4 μερες"!!!

Τέτοια ακρίβεια , ούτε ο Σέρλοκ Χολμς στην "σπουδη στο κόκκινο"

BillCast

# 24 στις 16/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αν δεν δίνεσαι, παίρνεσαι!  

τι τα θες ρε φιλε, πάντα ο κόσμος χωριζόταν σε αυτούς που δίνονται και σαυτους που παίρνονται!κ@λοζωή 

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από 26-29-31

Πρωτη φορα διακρινω τοση αποφασιστικοτητα,

στην απαντηση σου...ευγε...

ΥΓ. Αν δεν δινεσαι τοτε???

Πως κανεις την επιλογη???

BillCast

# 25 στις 16/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

και τα γιούρτια το ίδιο, αλλά δεν είναι και υποχρεωτικό να τα καψουρευτούμε. σάπιος είναι όποιος δεν θέλει τον άλλονε ενω ο άλλοσνε είναι τέρμα καψούρης?

Παράθεση:
Σχόλιο # 18 από Rapunzel89
Δεν ειναι αμοιβαιο το ενδιαφερον. Εσυ εισαι ερωτευμενος εκεινη οχι. Οποτε μην το ψαξεις αλλο.Διαβασα ολο το θεμα σου κ δεν σε βρηκα πουθενα λαθος. Φτυστην μια κ καλη κ προχωρα παρακατω...Υ.Γ.. Ωραια ολα αυτα που νιωθεις κ θελεις αλλα στη σημερινη εποχη επειδη οι ανθρωποι ειναι σαπιοι μην δινεσαι τοσο. Επιλεκτικα κ εκει που μπορουν να ανταποκριθουν κ μονο...Γιατι φαινεσαι αγνο κ ενταξει παιδι.

silencee

# 26 στις 16/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...είχες μια υπερβολή από την αρχή...

...στο πώς την είδες,στο πώς ένιωσες,στο ότι είδες την προοπτική κοινού μέλλοντος...

...ίσως θα ήταν καλύτερα να πήγαινες με πιο αργό ρυθμό,ώστε να σας αφουγκραστείς καλύτερα...

...δεν ξέρω πώς λειτουργούμε οι άνθρωποι και μπορούμε να κρατάμε 'γκέμια' στον έρωτα ή/και στην αγάπη ως μέσο τόνωσης-πρόκλησης ενδιαφέροντος.Νοσηρές ή/και σάπιες μπορούν να γίνουν σκέψεις και συμπεριφορές,όχι οι άνθρωποι,αλλά επέτρεψε κι εσύ λίγο στο χρόνο να κυλήσει και σε εκείνη να σε γνωρίσει καλύτερα...

...γιατί αν εσύ τερμάτισες τη 'διαδρομή' με τη μια, όταν εκείνη περπατούσε ακόμη αναγνωριστικά, βήμα-βήμα,χάσατε τον περίπατο...

...σου εύχομαι να πάνε όλα όπως τα περιμένεις...

Rapunzel89

# 27 στις 16/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
#20 Αφου ειναι φως φαναρι. Στους 2 μηνες "πετας" η τεσπα υπαρχει μια οσο να ναι προθεση να συνεχισεις με τον αλλον εφοσον παει καλα η γνωριμια κλπ. Εδω γυρισε κ τους ειπε οτι θελει χρονο κ του προσδιορισε κ τις ημερες. Αν ενδιαφεροταν φιλε μου θα του ελεγε οτι την πιεζει με αυτο...αυτο...κι αυτο. Εφοσον ηθελε κ η ιδια να το "σωσει" πες. Κανεις κατι κ οπως λες κ εσυ αφηνεσαι/ρισκαρεις κλπ. Γυναικα ειναι,ξερουμε πως να βαζουμε φρενο στον αλλον αλλα να ειμαστε κ εκει. Εγω τουλαχιστον ετσι ξερω. Το παιδι εχει εξηγηθει πολυ ομορφα κ φαινεται οκ σαν ανθρωπος. Κ ειναι ερωτευμενος. Απο εκεινη δεν ειδα κατι παραπανω να περιγραφει ο θεματοθετης. Γιατι να κατσει να ασχοληθει λοιπον?! Απο δω παν κ οι αλλοι... Κ μην μου πει κανενας οτι δεν ειναι περιεργα εκει εξω γιατι θα αυτοπυρποληθω.

_Bellezza_

# 28 στις 16/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν το πιστεύω πως το σχόλιο #10 είναι μια πρόταση !!

maraki_lar_1980

# 29 στις 16/11/2017
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.405
'Aρεσαν+: 0%

Κωνσταντίνε...

Φαίνεσαι πολύ δοτικος άνθρωπος κι αυτό σου βγαίνει σε καλό όταν δίνεις εκεί που το εκτιμούν ή/και (ακόμα καλύτερα) το ανταποδίδουν.

Καταλαβαίνω επίσης ότι οταν ερωτεύεσαι τα δίνεις όλα,αλλά χρειάζεται κι ένα φίλτρο,φιλε μου.

Τώρα όσον αφορά τη στάση της κοπελιας σου...κακα τα βλεπω τα μαντατα!

Δε φαινεται να νιωθετε το ιδιο αλλιως ότι πρόβλημα κι αν είχε θα σε έπιανε να το συζητήσετε.

Οποτε εσυ μην κανεις καμια κινηση.

Αν/οταν σε αναζητήσει καποια στιγμη,κάνε της μια κουβεντα να βολιδοσκοπησεις τα κίνητρα της...να καταλαβεις τι ειναι αυτο που στην ουσια θελει ή που της λειπει...αν βεβαια το εχει συνειδητοποιήσει πρώτα η ίδια...

Αρέσει στα μέλη somebody961, alisida

Natassaa

# 30 στις 16/11/2017
author
Γυναίκα / 45 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 555
#22 Εσυ, και ολοι εσείς που σκεφτεστε και ζειτε ετσι, ειναι αμφιβολο, οτι με αυτες τις σχεσεις τις κατα παραγγελια που "στεριωνετε", με τον αντρα καθολου ερωτευμενο, κλπ κλπ και αλλα αναλογα τετοια, τι κοσμο θα δημιουργησετε! Μια και εχετε συνειδητοποιησει την ανεπάρκεια σάς να αντιμετωπισετε και να χαρειτε τη ζωη αυθορμητα και ανθρωπινα, με τα παθη της, με τα λαθη της, με τα πανω της με τα κατω της, οπως αυτη μας δωριζεται αυθορμητα και σε οποια μορφη, μαζευτε τα και φυγετε μαζι με τις απλοικες, ανοητες, στερημενες, ανουσιες και αχρηστες"συνταγες" σας, μονοι σας, χωρις ταιρια και χωρις να τεκνοποιησετε. Φοβαμαι τι παιδια θα βγαλετε με τις διδαχες που θα τα μεγαλωσετε. Εχω διαβασει και αλλα τρομακτικα ποστ σου.
Αρέσει στα μέλη somebody961, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

frog13

# 31 στις 16/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
1η Επιλογή: Δεν τής δίνεις καθόλου χρόνο "να σκεφτεί" . Αυτός είσαι , έτσι αγαπάς,κτητικα,με αλληλεξάρτηση και πάθος κι αν είναι πολύ για εκείνη Και λίγο για εσενα δεν ταιριάζετε και άντε γειά! Θα σε εκτιμήσει διαφορετικά κάποια άλλη. 2η Επιλογή:Αναθεωρείς τον τρόπο σου να ερωτεύεσαι!Λατρευοντας την σαν Θεό ,τής φορτώνεις συγχρόνως το συνεχές νοιαξιμο για εσένα,την φροντίδα σου,την συγχώρεση,την λύτρωση σου ! Θέλεις να σκέπτονται για εσένα,να σε νταντευουν,να σε καθοδηγούν,με λίγα λόγια εναποθέτεις την ζωή σου στα χέρια της ?Αυτό είναι μεγάλο βάρος για κάποια πού εκείνη δεν το θεωρεί χρήσιμο για τον πιο ανεξάρτητο χαρακτήρα της,"κρέμασμα"πού πνίγει..εσύ το ονομάζεις "παράδοση στον έρωτα" ,εκείνη όμως το ονομάζει "σκλαβιά" καθώς θα ήθελε έναν πιο αυτόνομο και ανεξάρτητο άνθρωπο για σύντροφό της.Από σεξ αν δεν γίνομαι αδιακριτος πώς πάτε ,δεν είπες...!

Souria

# 32 στις 16/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κωνσταντίνε,σε μια σχέση όταν υπάρχουν προβλήματα σε έναν από τους δύο τα λύνουν τουγκεδερ,και όχι λίγες μέρες χωριστα.Αυτο η σημαίνει ότι θέλει να γεμίσει τις μπαταρίες της ,από την υπερβολική σου αδυναμια η πάει για χωρισμό.

Πάντως σίγουρα κάτι δεν πάει καλά,για αυτό να είσαι προετοιμασμένος!

silencee

# 33 στις 16/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...έτσι ρε γαμώτο!

Παράθεση:
Σχόλιο # 30 από Natassaa

να αντιμετωπισετε και να χαρειτε τη ζωη αυθορμητα και ανθρωπινα, με τα παθη της, με τα λαθη της, με τα πανω της με τα κατω της, οπως αυτη μας δωριζεται αυθορμητα και σε οποια μορφη

Kostantinos1990

# 34 στις 16/11/2017
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Ν. Έβρου / Αλεξανδρούπολη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
Καταρχάς για τα πρακτικά κάποιος είπε ότι δεν υπάρχουν «κόμμα» είναι πρόβλημα ασυμβατότητας φόρουμ και της συσκευής που γράφω δεν φταίω εγώ εν συνέχεια κάποιος φίλος είπε ότι δεν Ολοκλήρωσα το στορυ της συνάντησης η συνέχεια έχει ως εξής αφού τελείωσε το στορυ με την πίεση και μου πέταξε στα μούτρα για ακόμα μια φορά ότι προσπάθησα να της πω με τόσο ευγενικό τρόπο και χωρίς φωνές κ τσαμπουκάδες την κοίταξα κ της είπα ωραία τώρα εγώ τι περιμένεις να σου πω και εκείνη δεν μου απάντησε κάτι υπήρξε αυτό το μυστήριο δευτερόλεπτο σιωπής της είπα ότι την αγαπώ πολύ και έφυγα στην συνέχεια πέρασε ένα μαρτυρικό απόγευμα κ βράδυ που δεν έστειλε τίποτα και πάλι εκανα πίσω και της έστειλα ένα τραγούδι και ότι την αγαπώ όπως κάναμε κάθε βράδυ στο τσατ και εκείνη μου έστειλε ένα σκέτο και παγερό καληνύχτα την επόμενη μέρα σκεπτόμενος σοβαρά το θέμα και μην αντέχοντας άλλο πλέον δεν έστειλα τίποτα όλη μέρα αλλά το βράδυ της έστειλα πάλι ένα τραγούδι που έλεγε αυτά που ήθελα να της πω εκείνη διάβασε το μήνυμα και δεν απάντησε τίποτα από τότε δεν έχει υπάρξει καμία άλλη επικοινωνία Εν κατακλείδι άπειρες ώρες σκέψης άπειρες πηγές και λύματα για να βρω την λύση στο μυστήριο αλλά απάντηση 0 περιηγήθηκα λοιπόν λίγο στο φόρουμ σας και αυτό που κατάλαβα είναι ότι έχετε την απεριόριστη υπομονή και χάρη να μεταχειρίζεστε τους ανθρώπους σαν οικοσυσκευές με τα τρικ κ τις απεριόριστες ιστορίες με μηνύματα χρόνο με κολλήματα φτύσε τσίχλα κ διαφορά αλλά τέτοια τεχνάσματα σας θαυμάζω είναι η αλήθεια δεν ξέρω ποιος είναι ο τρόπος διαπαιδαγώγησης που λάβατε αλλά δυστυχώς απέχουμε κατά πάσα πιθανότητα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να απολογηθώ για κάτι που νιώθω γιατί πρέπει να παιδέψει κάποιος άνθρωπος με αυτόν τον απαράδεκτο τρόπο κάποιον άλλον γιατί υπάρχει τόση ζήλεια από το γυναικείο πρόσωπο προς το αντρικό όπως για παράδειγμα η φιλη μπετυ που πρώτου μιλήσω με βάφτισε με τον τρόπο της κάτι που δεν είμαι ούτε ήμουν ούτε και θα γίνω και με πλασαρε στις υπόλοιπες κύριες του φόρουμ οι οποίες με χάρη έκαναν λαικ η μια στα κομεντ της άλλης έχετε κάτι να κερδίσετε με το να με μειώσετε; Είμαι κάπου κακός και λάθος και φέρθηκα μήπως στην κοπέλα αυτή που αγαπώ με λάθος τρόπο ώστε να μου αξίζει αυτή η συμπεριφορά; Αυτό όμως δυστυχώς ήταν κάτι που συνάντησα και κατά το διάστημα της σχέσης μου με αυτήν την κοπέλα ας μην κοροϊδευόμαστε τελείωσε ο απόηχος όμως ήταν ζηλιάρες φίλες με καθυστερημένου τύπου μπηχτές για εμενα χωρίς να έχω κάνει κάτι κακό απλά και μόνο επειδή η φιλη τους βρήκε αγόρι ενώ αυτές με την κακιά συμπεριφορά τους δεν θα βρουν ποτέ και φυσικά το χειρότερο απ όλα είναι ότι θα την κοροϊδέψουν κι ολας και εγώ θα είμαι ο φταίχτης αλλά και από την δίκη μου μεριά οι δικοί μου φίλοι αποδείχτηκαν αστέρια ο ένας αντί να χαρεί με την χαρά μου είπε ότι είναι σκατα ψυχολογικά και θέλει και εκείνος μια κοπέλα και ο άλλος ότι κακός μου το είπες κ γενικά μην το λες πολύ ότι τι δλδη να την κρύψω μην μου την φάνε οι μαμιαδες φίλοι μου; Όπως λοιπόν όλα δείχνουν όλοι εσείς μεταξύ σας είστε πολύ νορμαλ εγώ κατά πάσα πιθανότητα είμαι η παραφωνία στο όλο ζήτημα ένα ίσως ορθό από αυτά που διάβασα ήταν αυτό με τα λόγια από φίλους κ συγγενής υπάρχουν άλλοι λόγοι που ανακάλυψα στην πορεία που κάνουν τους γονείς της να μην με συμπαθούν και δεν μπορώ να μοιραστώ εδώ δυστυχώς μακάρι είναι η αλήθεια μακάρι να μπορούσα να γίνω ένας από εσάς όπως ο κύριος με το μεγάλο γλιγλι και τα γιαούρτια που τα πέρνει όλα τόσο πλακατζιδικα και κάνει λαικ στις κύριες και πάλι το βράδυ με το γλιγλι στο χέρι θα μείνει αλλά οι άνθρωποι νιώθουν όπως για παράδειγμα ένιωσα εγώ για αυτήν την κοπέλα που είχε ένα μεγάλο ταλέντο στην ζωγραφική κ ένα φοβερό χέρι που ο κακός περίγυρος της αργά η γρήγορα θα την κατασπαράξει εγώ θέλησα να την τραβήξω έξω να της δείξω τι σημαίνει να είσαι πραγματικά ελεύθερος αλλά η προσκόλληση στα εν λόγο άτομα δεν την αφήνει δεν την έβαλα ποτέ να διαλέξει εμενα ή αυτούς εκείνη το έκανε αυτό μόνη της στον εαυτό της και κατά πάσα πιθανότητα αυτό πληρώνω τώρα γιατί για πρώτη φορά ήρθε κατά μέτωπο επίθεση με την αλήθεια ξέρετε τι σημαίνει πίεση; Πιεση σημαίνει να έχεις να βγάλεις 5 ρεπορτ και να απαντάς διπλο-βελονάκι στο μεσετζερ ταυτόχρονα για να μην σκεφτεί ότι ίσως την παραμέλησες να της μιλάς και να της λες ποσό όμορφη είναι κάθε μέρα να αντέχεις τις κρίσεις άγχους που βαράει ξαφνικά να λύνεις μόνος σου μέσα σου το βράδυ πριν κοιμηθείς ότι άκουσες από το στόμα της όσο ήσουν μαζί της όπως για παράδειγμα ότι η γκαρνταρόμπα μου χρειάζεται αλλαγή εσάς κύριες μου θα σας άρεσε να σας κάνουν ένα τέτοιο σχολιο; Εμενα όμως οι πρώην μου δεν μου είχαν πει ποτέ κάτι τέτοιο δεν θα μπορούσα ομορφότατα μαζί με τα ήδη προβλήματα που την απασχολούν να της ρίξω και εγώ μια τέτοια ωραία μπηχτή να της διαλύσω την ψυχή; δεν το εκανα όμως και ανέχτηκα και όλα τα παραπάνω γιατί έτσι κάνει κάποιος που λέει ότι αγαπάει στα αλήθεια δεν βάζει την ουρά στα σκέλια κ με την πρώτη δυσκολία εξαφανίζεται ο κύριος με τα γιαούρτια φυσικά θα με βρίσκει απαράδεκτα γελοίο αυτή την στιγμή που ασχολούμαι ακόμα με αυτή την κοπέλα και δεν έχω βάλει το γλιγλι μου ήδη κάπου άλλου το πρόβλημα της λοιπόν ήταν ότι δεν μιλούσε εδώ είναι το ποιντ όταν έχουμε ένα πρόβλημα ανοίγουμε το στόμα μας και ΜΙΛΑΜΕΕΕ για να καταλάβει ο άνθρωπος που έχουμε δίπλα μας ποιο είναι το πρόβλημα και να δράσει εκείνη όμως επέλεξε να κάνει την σοφή να τα κλείσει όλα μέσα της και τώρα απλά με κουρέλιασε και έφυγε καθ όπως όλα δείχνουν επίσης η συμβουλές τύπου θα βρεις άλλην δεν υπάρχουν ούτε οι άνθρωποι που βάζουμε στην ζωή μας είναι παιχνιδάκια δεν έχει σημασία η ποσότητα 1 μήνας 4 μέρες 8 χρόνια αλλά η ποιότητα και με αυτόν τον άνθρωπο όταν όλοι αυτοί δεν μας ενοχλούσαν όλα ήταν πανέμορφα ο έρωτας με έρωτα περνάει και όλα αυτά αλλά αυτά που νιώθουμε και βιώνουμε με έναν άνθρωπο δεν είναι κουραδομηχανη να τα λέμε με την ίδια ευκολία σε έναν άλλον άνθρωπο 2 μέρες αφού χωρίσαμε με τον προηγούμενο οι μικροί κύριοι με τα γιαούρτια φυσικά το κάνουν μια χαρά και χωρίς ενδοιασμούς έτσι όλοι οι άντρες είναι γουρούνια πιεστικοί και θέλουν να φορτώσουν την «γυναίκα» στο σπίτι και οι καλές κύριες του εν λόγο θρεντ για παράδειγμα τους βάζουν όλους σε μια γιαουρτοσακουλα γιατί όλοι μωρε το γλιγλι τους θέλουν να βάλουν και μιλάνε στον κάθε εμενα έτσι όπως μιλάνε παράλληλα στο φορητό κλείνουν το σπίτι της διπλανής με την απέναντι βλέπουν Ελένη κοιτά κάτι ωραία παπούτσια κτλ κτλ Ευχαριστώ πολύ τους λίγους ανθρώπους που μου μιλήσατε αληθινά το εκτιμώ πραγματικά κατάλαβα ποιοι είστε και εύχομαι ότι καλύτερο σε εσάς

26-29-31

# 35 στις 16/11/2017
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.509

Κωνσταντινε,πολυ παραπονο φιλε μου...

Στην ζωη σου θα φας πολλες σφαλιαρες,θα εχεις κακες και καλες στιγμες ζηστην οπως σου ερχεται,ζησε τις στιγμες.Ναι ζηστο και αυτο,κλαψε για εναν ερωτα,και να ξανακλαψεις,στον επομενο,και να κανεις οτι σου λεει η καρδουλα σου..Μην προσπαθεις να εξηγησεις,τι λεει ο καθενας,και εδω μεσα,οι περισσοτεροι με τις εμπειριες που εχουμε μιλαμε,αλλοι ειναι ετσι,αλλοι αλλιως,μην κολλας,και αν θες μια συμβουλη...αυτα που λεγονται εδω μεσα,διαβαζε τα,φιλτραρε τα,και να κανεις αυτο που θελεις εσυ...Γιατι και εδω μια μικροκοινωνια ειναι,με επιτυχημενους,αποτυχημενους,πονηρους εξυπνους,καλους κακους,εσυ να κοιτας εσενα..Καλη τυχη,αν και φανταζομαι τι θα γινει με την κοπελλα σου,δεν εχω σημασια εγω,εσυ ζηστο οπως μπορεις!!!

Αρέσει στα μέλη maraki_lar_1980, alisida

tsiouaouas

# 36 στις 16/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

#30...φυγετε...να πατε αλλου...εδω δεν σας θελουμε εσας και τα παιδια σας...στο καζανι σε δυνατη φωτια...Χαιρομαι γιατι με κατι τετοια αποδεικνυεται ποσο δικιο εχω σε αυτα που γραφω...Συνεχιστε ετσι...

alisida

# 37 στις 16/11/2017
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444

#22tsiouaouas

Γιατι τοσος φοβος?? ...Τωρα σχετικα με το θεμα,θα πω ξανα...χαλαρωστε , οκ,ερωτευτηκατε δεν χρειαζεται να λνιγετε τον/την αλλο για να αποδειξετε τον ερωτα σας...Η επιμονη προσκοληση αργα η γρηγορα θα καταστρεψει τα οποια αγνα και ειλικρινη αισθηματα σας ...Η προτροπη δε του γραψτην για να τρεχει ,ειναι απαραδεκτη...Μετρο βρε παιδια,δυσκολο ειναι ??
Αρέσει στα μέλη somebody961, Betty_83

Betty_83

# 38 στις 16/11/2017
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 970

Μπορεί το μοιρολόι και η κλάψα να μην έχουν απήχηση παντού, αντιθέτως θεωρούνται ως και κουραστικά, αλλά συμβάλλουν στο να μου έρχεται αυθόρμητα στο μυαλό το "σύνδρομο του καλού παιδιού". Εκείνου του καλού καγαθού πολίτη που κακό δεν βλέπει, δεν ακούει, δεν λέει. Αλλά μόνο για τον εαυτό του. Σημαντικός διαχωρισμός αυτό. Η αρνητικίλα, αφορά μόνο τους άλλους. Από εκείνους που διαφωνούν μαζί του, μέχρι το μοχθηρό και ζηλόφθονο φιλικό περίγυρο.

Σ εσένα αναφέρομαι θεματοθέτη, που στριμώχνεις μοναδικές αγάπες σε δίμηνα, που προσδίδεις την ίδια δυναμική στην συναισθηματική ποιότητα μιας σχέσης είτε μετράει...μια στιγμή, είτε 5 χρόνια ξερωγω, που αναφέρεσαι στο άτομό σου ως "εξαρτημένος" και μετά πετάς και μια εγκυκλοπαίδεια για να αναιρέσεις τα δικά σου λεγόμενα, που κάνεις σημαία τα αγνότατα και βαθύτατα συναισθήματά σου, αλλά ταυτόχρονα απορρίπτεις με τον τρόπο σου αυτό που νιώθει ο άλλος, όταν δεν μπορεί ν ανταποδώσει. Συμβαίνει καμιά φορά. 

Υγ: Γράψε όσους τόμους θες..

Αρέσει στο μέλος alisida

panagiotismp90

# 39 στις 16/11/2017
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.653

Kωνσταντινε οτααν θα πασ στο ραντεβου το σαβάτο, θα τη ρωτησεισ τι εινααι αυτο που την πιεζει, δε θα φυγεισ αν δε το μαθεισ. θα τησ πεισ τι ειναι, γιατι πιεζεται, τι ειναι αυτο που δεν παει καλαα.

τωρα αν θελεισ να σου δωσω εναν μαθηματικο τροπο επιλυσησ του θεματοσ τησ κοπελασ σου,
οπωσ ειναι γνωστο απ το γυμνασιο η πιεση που νιωθει μια κοπελα απο ενα αγορι, ειναι το κλασμα τησ δυναμησ που ασκει το αγορι προσ την επιφανεια στην οποια ασκει που συνηθωσ ειναι η ιδια η κοπελα.

ειναι δηλ P=F/S Και εδω σου θετω ενα ανοικτο ερωτημα, τι μπορεισ να κανεισ για να μειωσεισ την πιεση? υποδειξη: πρεπει να μειωθει το κλασμα. η λυση την επομενη φορα, την αφηνω ως ασκηση για το σπιτι.

Αρέσει στο μέλος alisida

Elena_90

# 40 στις 16/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Kostantinos1990 μακάρι ν βρεις αυτό που επιθυμείς αλλά λυπάμαι που σκέφτεσαι με τον τρόπο αυτό!

Σχετικά με την κοπέλα:
Δεν είναι ένας συγκεκριμένος τρόπος διαπαιδαγώγησης ούτε αμπελοφιλοσοφίες, είναι ανθρώπινη ψυχολογία: Όταν κάποιος πιέζεται και ζητά χρόνο, ειναι σημαντικό να του τον δώσουμε, ώστε να επικοινωνήσει ο ίδιος. Είναι μια πράξη που δείχνει ότι σέβεσαι τον άλλον και του δίνεις τον απαιτούμενο προσωπικό χώρο με τον εαυτό του και την ελευθερία επιλογής. Δυστυχώς, στην προκειμένη φάση δεν άντεξες τα συναισθηματα απελπισίας που σε κατέκλυζαν και αντί να αφήσεις χώρο της πέταξες στα μούτρα τα συναισθήματά σου, όταν η ίδια σου εκφράζει το πνίξιμό της γι αυτά. Και αυτό λέγεται έλλειψη υπομονής και αποδοχής του άλλου Εγώ στο είπα όταν κάποιος απομακρύνεται όσο τον κυνηγάμε τοσο απομακρύνεται περισσότερο. Είναι θεμα ψυχολογίας. Φυσικά δεν είσαι και υποχρεωμένος να περιμένεις κανέναν, όμως αν ήθελες πραγματικά να προσπαθήσεις οι οδηγίες της κοπέλας ήταν σαφείς και δεν τις σεβάστηκες.

Εσύ μιλάς για συναισθήματα, ότι όταν αγαπάς κάποιος δεν πρέπει να τον παιδεύεις. Σωστό όμως μην ξεχνάς πως όταν τα σναισθήματά σου είναι έντονα είναι καλό να δίνεις τον χρόνο στον άλλο ώστε να έρθετε στα ίδια επιπεδα αλλιώς δεν έχουν ουσία. Μαζί θα τα ζήσετε αλλιώς καθόλου.

Ε μετά το χάλασες τελείως, έκραξες μέλη φόρουμ, τις φίλες της, τους φίλους σου. Οχι δεν είσαι καμια παραλογία ανάμεσά μας. Ολοι έχουμε τα θετικά και αρντικά μας. Κανείς ανώτερο από κανέναν

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε