Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Νιώθει ότι την πιέζω

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Kostantinos1990

# 41 στις 16/11/2017
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Ν. Έβρου / Αλεξανδρούπολη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%
Αγαπητή κυρία Μπέτη ομολογώ ότι κάθε απάντηση σας μου φτιάχνει το κέφι περισσότερο από την προηγούμενη γράφετε σε κάποιο μπλογκ για τα γουρούνια σερνικα; Μήπως το πρότυπο σας είναι η ξανθιά του σεξ εν δε σιτυ; Κάθε φορά που διαβάζω κάποιο κείμενο σας είναι σαν εισαγωγή στην εν λόγο σειρά όπως για παράδειγμα: (Μπορεί το μοιρολόι και η κλάψα να μην έχουν απήχηση παντού, αντιθέτως θεωρούνται ως και κουραστικά, αλλά συμβάλλουν στο να μου έρχεται αυθόρμητα στο μυαλό το "σύνδρομο του καλού παιδιού". Εκείνου του καλού καγαθού πολίτη που κακό δεν βλέπει, δεν ακούει, δεν λέει. Αλλά μόνο για τον εαυτό του.) Είχατε συναντήσει και άλλον σαν και εμενα σοφή κυρία Μπέτη; Και αν ναι πείτε μου πως μπορώ να διορθώσω τον κακό μου εαυτό κάποιος από όλους αυτούς θα έλυσε το πρόβλημα του κοντά στην μεγάλη σοφία σας.Για να σοβαρευτούμε όμως μιας και όσο και να συνεχίσετε να με προσβάλετε δεν υπάρχει περίπτωση να κερδίσετε κάτι η εμπάθεια σας και του κυρίου με τα γιαούρτια φαίνεται από το γεγονός ότι ακόμα κάνει λαικ στα δικά σας ποστ η αλήθεια δεν μπορεί να κρυφτεί δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα εγώ υπήρξα εκεί για εκείνη χειροπιαστά μέσω τον γεγονότων που περιέγραψα παραπάνω από την δίκη της πλευρά δεν θυμάμαι κάτι είναι η αλήθεια επίσης έτσι είναι κυρία μου για έναν άνθρωπο σαν και εμενα που του αρέσουν οι απλές φιλικές και ερωτικες σχέσεις και όχι οι προβληματικές όπως αυτές που σας αρέσει να διαβάζετε ένας μεταμοντέρνος κόσμος με τους χωρισμένους γονείς με τα 4 παιδιά ο ένας 1000 ο άλλος από μια πρώην ένα καλοκαίρι στο κατσικονησι δεν μεγάλωσα σε τέτοιο σπίτι με συγχωρείται είναι πολύ μεγάλο χτύπημα να θες να μοιραστείς την χαρά σου με τους πιο κοντινούς σου ανθρώπους πχ τους φίλους σου και να λαμβάνεις τέτοιες απαντήσεις εσείς που παίζετε με τις ανθρώπινες σχέσεις σαν να μην σημαίνουν τίποτα προφανώς υποστηρίζεται την παραδοχή «ότι φάμε ότι πιούμε» και όταν κάποιος άνθρωπος πάψει να σας προσφέρει αυτό για το οποίο τον πλησιασατε απλά σηκώνεστε και φεύγετε και τον βγάζετε και φταίχτη πάνω απ όλα και μπαίνει και αυτός στην τεράστια εγκυκλοπαίδεια της σοφίας σας που μοιράζεστε με εμάς τους ταπεινούς εγώ τουλάχιστον είμαι ξεκάθαρα ανοιχτος στο να ακούσω την οποία κριτική στο πρόσωπο μου και αν είμαι λαθος με ορθά επιχειρήματα να διορθωθώ έτσι είναι κυρία μου δεν βλέπω δεν ακούω έχετε απόλυτο δίκιο δεν είμαι ο καλύτερος άνθρωπος στον κόσμο ποιος είμαι εγώ να κρίνω κάποιον ή να στεναχωρήσω κάποιον με αυτόν το κακό τρόπο; Έχω δικιά μου ζωή και δικά μου ζητήματα να λύσω θα γίνω καλύτερος άνθρωπος αν ζηλεύω τον δίπλα μου και αν χαλάσω την σχέση του; Θα γίνω καλύτερος σε κάποιο άλλο τομέα;Επειδή δεν έχετε εσείς ενδιαφέροντα και ασχολείστε με σοβαρές οικογενειακές καταστάσεις ανθρώπων για να περνάτε την ώρα σας σημαίνει ότι είναι σκουπίδια επειδή δεν ταιριάζουν στα δικά σας στανταρντς και χρονοδιαγράμματα είτε κράτησαν ένα μήνα είτε δέκα χρόνια; Προφανώς για να την μοιράζεται αυτός ο άνθρωπος πάει να πει ότι είδε κάτι ενδιαφέρον στον άλλο κ γι αυτό τον ερωτεύτηκε κ γι αυτό παθιάστηκε και γι αυτό εξαρτήθηκε δεν γίνεται να έχει μπει πλέον στην καθημερινότητα σου να σε κάνει χαρούμενο προσπερνοντας τα προβλήματα και την επόμενη το πρωί να το ξεχάσω απλά και αυτό είναι το νόημα της σχέσης και της αγάπης να χτίζω μαζί με αυτόν που αγαπώ να τον ακούω να τον βοηθάω να είμαι εκεί γι αυτόν δεν είναι τελειος οπως κ εγώ δεν είμαι αλλά υποχωρώ μαθαίνω από τα λαθοι μου αν εκανα και προχωράμε για εσάς ίσως να είναι άλλα πράγματα δεν μπορείτε όμως να με παρουσιάζεται ούτε σαν τέρας ούτε σαν δυνάστη η κοπέλα αυτή επέλεξε να είναι μαζί μου επέλεξε να είμαστε μαζί κάθε μέρα και εγώ προσπαθούσα συνέχεια να καταλάβω τι σκέφτεται και τι μπορεί να μην της αρέσει για να μην κάνω κάποια αρνητική κίνηση απέναντι της και να μην την στεναχωρήσω με το γάντι πάντα και χωρις να καταλαβαίνει τίποτα ώστε να επιβαρύνω τον ηδη φορτισμένη με προβλήματα ζωή της ήθελα να ειμαι η χαρά μέσα στην ρουτίνα της της ζήτησα πολλές φορές ότι θέλει κ την προβληματίζει να το μοιραστεί μαζί μου να το λύσουμε δεν είμαι όμως κ μέντιουμ να μπω στο μυαλό της που είναι λοιπόν πάλι το λάθος μου; Τι περισσότερο μπορούσα να κάνω; πως απέρριψα με τον τρόπο μου αυτό που ένιωθε εκείνη μου είπε ποτέ ότι κάτι δεν πάει καλά για να ξέρω; Ξαφνικά ένα πρωί ενώ το προηγούμενο βράδυ είμασταν μαζί αγκαλιά μου είπε ότι θέλει χρόνο κτλ υποχώρησα γι ακόμα μια φορά τι κακό της είπα όταν μου το είπε ότι την αγαπώ και ότι πρόβλημα και αν έχει θα το καταφέρουμε; Και έφυγα για ακόμα μια φορά εγώ τσακισμένος και σεβάστηκα την απόφαση της τι κακό εκανα πάλι επειδή έστειλα δυο τραγούδια σε 2 διαφορετικες μερες βράδυ για να της δείξω ότι την σκέφτομαι και είμαι εδώ με όσο πιο δυνατό διακριτικό τρόπο; Την πήρα μήπως τηλέφωνο της έστειλα όλη μέρα τίποτα άλλο; Για ακόμα μια φορά την σεβάστηκα απόλυτα πάλι αυτή πάνω απ όλα εγώ τελικά υπάρχω πουθενά με σκέφτηκε να μου πει ένα καλο λόγο ή κάτι; σκέφτηκε ότι εγώ την ίδια ώρα που αυτή έπαιρνε το χρόνο της μέσα στο σπίτι είχα τρελαθεί; Αναίρεσα ποτέ κάτι από αυτά που είπα δείχνω ασταθής μήπως στα ποστ μου από το ένα στο άλλο; Εν κατακλείδι λοιπόν αν θέλετε να εκφράσετε την άποψη σας με σοβαρά επιχειρήματα και όχι να με παρουσιάζετε δια μέσου πεπαλαιωμένων ανδρικών προτύπων είμαι ανοιχτός αν αυτή έχει κάποια συνοχη και όχι την κομπλεξική σας επίθεση στο πρόσωπο μου ξέρετε έχω πονέσει κ εγώ για το εν λόγο συμβάν δεν έχουν μόνο οι γυναίκες συναισθήματα ούτε επειδή κατά πάσα πιθανότητα έκανε το κέφι της μαζί μου και τώρα θα μου αραδιάσει ένα καρό αερολογίες περί καλού παιδιού που βλέπω να έρχονται και επαγγελματικής πίεσης κτλ την κάνουν θύμα και καημένη που τι τράβηξε από εμενα και την ασφυκτική μου πίεση.Τελος νομίζω ότι μπορώ να γράφω όσο χρειαστεί για να τεκμηριώσω τις σκέψεις μου και αυτά που νιώθω πραγματικά τα δικά σας κείμενα είναι αερολογίες και ευφυολογήματα τις πεντάρας κρίνοντας από την ποιότητα των όσων γράφεται (αναφέρομαι στο συγκεκριμένο μέλος που ξεκίνησα το κείμενο μου όχι σε όλες τις κύριες μην παρεξηγηθώ)

Betty_83

# 42 στις 16/11/2017
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 970

Μπορείς να συνεχίσεις όσο θες την παραληρηματική σου αφήγηση, που ουδόλως δεν αμφιβάλλω ότι συναγωνίζεται επάξια όλες τις προηγούμενες μπουρδολογίες που έχεις ήδη αραδιάσει, αλλά το παρόν άρλεκιν θα παραμείνει στα αδιάβαστα. Ποιος χρειάζεται επιβεβαίωση πάνω στην επιβεβαίωση?

Βέβαια, είναι κατα τι πιο ανακουφιστικό, από το να κάθεσαι στην σπηλιά σου και να κλαις για τον άδικο ντουνιά που δεν εκτίμησε την τελειότητά σου και την αρτιότητα της δομημένης σου σκέψης και επιχειρηματολογίας. Σε νιώθω. Τι να κάνεις και εσύ...

Ντάτσει τώρα?

maraki_lar_1980

# 43 στις 16/11/2017
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.405

Κων/νε...

Εμεις εδω μονο εικασιες μπορουμε να κανουμε...

Εσύ που τη ζεις από κοντά αυτό το διαστημα δεν έχεις καμία ιδέα γιατί πιέστηκε?

Τι πιστευεις πως ήταν αυτό στη συμπεριφορά σου που την ώθησε να σου ζητήσει χρόνο?

Ή δεν είχε να κάνει μ'εσενα λες?

Σκέφτηκες την ύπαρξη τρίτου προσώπου?

Γενικα...εκανες την αυτοκριτική σου?Που σε οδήγησε?

Αρέσει στα μέλη alisida, Natassaa και σε ακόμα 1 μέλος.

achinos

# 44 στις 16/11/2017
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.764

Νεαρέ δυο μήνες γνωριμίας είχατε, δεν είναι η σχέση της ζωής σας, ούτε κ ξέρει κανείς αν θα γίνει.

Όπως κόλλησες εσύ, μπορεί εκείνη να ξεκόλλησε. 
( την επόμενη φορά περίμενε έξι μήνες τουλάχιστον κ μετά βγάλε γνώμη, έτσι λέει ο κώδικας)
Ο τρόπος που αντιμετωπίζεις τους άλλους εξηγεί κ το λόγο που δεν κατάλαβες που σκάλωσε το πράμα.
Επίσης αν συνεχίσεις αυτού του είδους τα κατεβατά, κανείς δε θα θέλει να ασχοληθεί.
Αρέσει στο μέλος Betty_83

somebody961

# 45 στις 16/11/2017
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 41 από Kostantinos1990
μαθαίνω από τα λαθοι μου αν εκανα

Πάντως αυτό, πόνεσε πολύ.. , και σίγουρα έκανες και άλλα που οδήγησαν την κοπέλα να αναζητήσει την τύχη της αλλού.

Γιατί, όλα τα συγχωρεί η γυναίκα, την εξάρτηση μας από εκείνην, καθώς και από οτιδήποτε, όχι!

Χρειάζεται έναν άνθρωπο δυνατό δίπλα της και ανεξάρτητο στα πάντα, ακόμα και από τις ίδιες..

Ούτε και εμείς βέβαια συγχωρούμε κάτι τέτοιο. Προσωπικά, μια γυναίκα 'βδέλλα' δίπλα μου με απωθεί. Δεν με διορθώνει πουθενά, νιώθω σαν μόνος μου..

Δεν κοιτάω τον καθρέπτη μου καλύτερα και να λέω "Τι γ@μ@τος τύπος που είσαι ρε Σαμ!"

Εχουμε ανάγκη, τον άνθρωπο μας να τον 'κερδίζουμε' κάθε μέρα..

Αρέσει στο μέλος alisida

Koula_Mara

# 46 στις 16/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

τούλα η οθόνη του κινητού σου πόσων ιντσών είναι

BillCast

# 47 στις 16/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

κοίτα Κών/νε, είναι πρακτικά αδύνατο (και βαριέμαι κιόλα) να κάτσω να διαβάσω το κείμενό σου ολόκληρο

μια που δεν έχει καν παραγράφους.κάτι έπιασα μέσες άκρες και πάνω σαυτό θα μιλήσω:σε απασχολεί ενα θέμα με τη δικιά σου, οκ, μπαίνεις σε ενα φόρουμ και το αμολας για να πάρεις 2-3 γνώμες έτσι να δεις και μια άλλη μεριά. οκ κι αυτό πήρες 2-3 γνώμες που σαρεσαν, άλλες τόσες που δεν σαρεσαν, έφαγες και τα γιαουρτάκια σου  όλα καλά.

απο κει και μετά είσαι μονο εσυ με το θέμα σου (στην εξω ζωή σου). δεν θα χαλαλιστεί κανένας για κανενός το θέμα σε κανένα φορουμ. τώρα, αμα θες μανούρες και κλαούνες, μπορούμε να πιαστούμε  λίγο έτσι να ξεμουδιάσεις αμα το χεις τόση ανάγκη αλλά πιστεύω δεν θα σε βοηθήσει. (κάτι για που δεν έχουμε άλλα ενδιαφέρονται και ασχολούμαστε με τα οικογενειακά σου πήρε το μάτι μου, αλλά θα το περάσω κι αυτό στα παπάκια μου για να μη σε ξανάψω κι άλλο-next time να πας να πεις τον πόνο σου σε πιο αλλιώς μέρη)

στην τελική, αν υπάρχει λόγος πρακτικός να αιτιολογήσεις τις πράξεις σου και να βρεις το δίκιο σου, αυτό είναι στη γκόμενά σου και όχι στον κόσμο εδω. ψυλλιάζομαι ομως οτι αυτή ενδιαφέρεται να σακούσει λίγο λιγότερο απο μας

MadameShuShu40

# 48 στις 16/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μπετυ

Χαρά στο κουράγιο σου! !!!

(Εμοτικον με γουρλωμένα ματιά, δεν μπαίνει το βλαμμένο)

_Bellezza_

# 49 στις 16/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
.Για να σοβαρευτούμε όμως μιας και όσο και να συνεχίσετε να με προσβάλετε δεν υπάρχει περίπτωση να κερδίσετε κάτι η εμπάθεια σας και του κυρίου με τα γιαούρτια φαίνεται από το γεγονός ότι ακόμα κάνει λαικ στα δικά σας ποστ

Επεσε το ματι στην διαγωνια ματια που εριξα και τωρα γελαω μονη μου και με εχουν για ανισορροπη!

BillCast

# 50 στις 16/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από _Bellezza_

Επεσε το ματι στην διαγωνια ματια που εριξα και τωρα γελαω μονη μου και με εχουν για ανισορροπη!

achinos

# 51 στις 17/11/2017
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Σχόλιο # 50 από _Bellezza_

κ εγώ που πιστεύω πως ακόμα κ αν δεν είσαι ακόμη μια από μας...

θα γίνεις μεγαλώνοντας; 

_Bellezza_

# 52 στις 17/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Όλα τα παιδακια είναι ευλογία , τί και αν προέρχονται  απο διαφοετικους γονεις και ειναι εκτος γαμου?

Είναι η αρχη και το μέλλον μας, είναι η ελπίδα και το καμαρι μας.

Έχω γνωστη που αν και ανυπαντρη έχει 3 παιδάκια από 3 διαφορετικούς αντρες ,που ειχε σχεση μαζι τους, και γνωρισε εναν κυριο που έχει και εκεινος 2 παιδια -ενα απο τον καθε γαμο του- και παντρευτηκαν και εκαναν και αλλο παιδακι μαζι και ειναι πολυ ευτυχισμενοι.

Η ευτυχία δεν ξέρει από αριθμούς!

Παράθεση:
επίσης έτσι είναι κυρία μου για έναν άνθρωπο σαν και εμενα που του αρέσουν οι απλές φιλικές και ερωτικες σχέσεις και όχι οι προβληματικές όπως αυτές που σας αρέσει να διαβάζετε ένας μεταμοντέρνος κόσμος με τους χωρισμένους γονείς με τα 4 παιδιά ο ένας 1000 ο άλλος από μια πρώην ένα καλοκαίρι στο κατσικονησι 

achinos

# 53 στις 17/11/2017
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

εγώ νομίζω πως ο νεαρός οφείλει να βρει την ευτυχία όπως την νιώθει ο ίδιος, ε αν δεν του αρέσει το κατσικονήσι ας πάει αλλού διακοπές...

έρχεται κ το σάββατο οσοκουνούπω κ θα ξέρει κ για πού θα κλείσει.

Αρέσει στο μέλος 26-29-31

BillCast

# 54 στις 17/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

τούμπανο θα τον κάνεις ! έτσι! στα άκρα! 

Παράθεση:
Σχόλιο # 53 από _Bellezza_

Όλα τα παιδακια είναι ευλογία , τί και αν προέρχονται  απο διαφοετικους γονεις και ειναι εκτος γαμου?

Είναι η αρχη και το μέλλον μας, είναι η ελπίδα και το καμαρι μας.

Έχω γνωστη που αν και ανυπαντρη έχει 3 παιδάκια από 3 διαφορετικούς αντρες ,που ειχε σχεση μαζι τους, και γνωρισε εναν κυριο που έχει και εκεινος 2 παιδια -ενα απο τον καθε γαμο του- και παντρευτηκαν και εκαναν και αλλο παιδακι μαζι και ειναι πολυ ευτυχισμενοι.

Η ευτυχία δεν ξέρει από αριθμούς!

_Bellezza_

# 55 στις 17/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 55 από BillCast

τούμπανο θα τον κάνεις ! έτσι! στα άκρα! 

Εχω και αλλες ιστοριες να πω αλλα τις κραταω για αργοτερα!

giorgos170

# 56 στις 17/11/2017
author
Ανδρας / 78 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.406

go wild my child...

εκδόθηκε ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από achinos

κ εγώ που πιστεύω πως ακόμα κ αν δεν είσαι ακόμη μια από μας...

θα γίνεις μεγαλώνοντας; 

alisida

# 57 στις 17/11/2017
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444

#41 Κωνσταντινε,δε χρειαζεται να ειμαστε οι ξανθες του sex and the city οπως λες για να πιστευουμε πως το να προσπαθεις επιμονα να μπεις στο μυαλο της κοπελας για να καταλαβεις τι σκεφτεται και τι θελει και να το χειριστεις αναλογα οπως λες,Δεν ειναι εκφραση ειλικρινων συναισθηματων αλλα χειριστικων συναισθηματων.Συγνωμη για την εκφραση ,αφου εγραψες το θεμα σου και ζητας τις αποψεις μας,πανω στο συγκεκριμενο που ανεφερα θα απανρησω οτι ειναι μεγαλο λαθος να το σκεφτεσαι ετσι.Το πιο απλο και λογικο ειναι να εισαι ο εαυτος σου και οχι να προσπαθεις να μαντεψεις τι θα ηθελε να της δωσεις ,Δινεις αυτα που εχεις και αυτα που σου βγαζει ο αλλος να δωσεις .Αν θελει κατι αλλο και δεν το λεει ειναι δικο της προβλημα ,αν παλι θελει να σκεφτει τι θελει,ειναι δικαιωμα της να παρει το χρονο της να το σκεφτει ,Ειτε σε 2 μηνες ειτε σε 8 χρονια γιατι ξαναλεω οτι οι ανθρωποι αλλαζουν συνεχως και αλλαζουν και οι αναγκες τους .

Αρέσει στο μέλος somebody961

silencee

# 58 στις 17/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...διαβάζοντας το τελευταίο μεγάλο ποστ σου...

...όπου βγάζεις πολύ θυμό,τουλάχιστον αυτό εισέπραξα...

...σκέφτηκα πώς μπορείς να αντιδράς όταν ο άλλος δεν σου δίνει αυτό που θέλεις και που πιστεύεις πως δικαιωματικά το αξίζεις...

...ναι μεν βάζοντας το θέμα σου είπες πως θες να ακούσεις απόψεις για το τι πήγε λάθος,μα άλλα περίμενες κι άλλα ήρθαν...

...προφανώς πολλοί από εμάς νομίζουν πως αξίζουν πολλά ή τα πάντα ακόμα...

...και προφανώς ή δεν τα βρίσκουμε-παίρνουμε ή αργεί αυτό να μας συμβεί...

...το να χτυπάμε κάτω το πόδι αναφωνώντας 'εγώ το θέλωωω',για μένα σημαίνει έλλειψη σεβασμού στον άλλον και στις αποφάσεις του,ο οποίος άλλος μας βλέπει με τα δικά του μάτια-γυαλιά κι όχι με τα δικά μας...

...κάνεις το ίδιο,δείχνεις έλλειψη σεβασμού προς εκείνη,όλη αυτή η υπερβολή,όλος αυτός ο θυμός που τον ενισχύεις μόνος σου,προβάλλοντας το εγώ σου και χρησιμοποιώντας εκείνη κι  εμάς ως άλλοθι...

...εδώ ειπώθηκαν διάφορα πράγματα κι εμμένεις να αναζητάς το λάθος σου,που αν σε αντιμετώπιζες με περισσότερη ειλικρίνεια (εσύ σε γνωρίζεις),θα το ανακάλυπτες ευκολότερα...

...όχι καθόλου απλές δεν είναι οι ανθρώπινες σχέσεις παρά μόνο για τα παιδιά,αν και για κάποια από αυτά,αυτό ακόμη τίθεται υπό αμφισβήτηση.Πώς να είναι απλές όταν ο καθένας από εμάς είναι τόσο σύνθετος?...

...σου προτείνω να σκεφτείς κάποιες αναθεωρήσεις στον τρόπο που βλέπεις κι αισθάνεσαι τις καταστάσεις.Άχρηστο αυτό δεν βγαίνει ποτέ...

...συμπληρωματικά να σου πω,πως για να είσαι εσύ καλός,δεν χρειάζεται να βγει μια κοινωνία ολόκληρη σε συναισθηματική ή αξιακή υπολειτουργία-(υ)στέρηση,είμαστε ο,τι είμαστε σε σχέση με εμάς και τις επιλογές μας επ'αυτού...

Betty_83

# 59 στις 17/11/2017
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 970

Παράθεση:
Σχόλιο # 46 από Koula_Mara

τούλα η οθόνη του κινητού σου πόσων ιντσών είναι

Γιατί δεν ρώταγες για μελομακάρονα vs κουραμπιεδάκια και σύ?

Παράθεση:
Σχόλιο # 48 από BillCast

α και που σαι: έκανα σε όλες τις κοπελιες λαικ αυτή τη φορά, για να στη σπάσω κι άλλο .

Παράθεση:
Σχόλιο # 49 από MadameShuShu40

Μπετυ

Χαρά στο κουράγιο σου! !!!

(Εμοτικον με γουρλωμένα ματιά, δεν μπαίνει το βλαμμένο)

Το ήξερα ότι κάτι θα αναπτύξω/εξασκήσω εδώ!

Σχόλιο # 41 από Kostantinos1990.

Για να σοβαρευτούμε όμως μιας και όσο και να συνεχίσετε να με προσβάλετε δεν υπάρχει περίπτωση να κερδίσετε κάτι η εμπάθεια σας και του κυρίου με τα γιαούρτια φαίνεται από το γεγονός ότι ακόμα κάνει λαικ στα δικά σας ποστ

Xristinaa1

# 60 στις 25/1/2018
author
Γυναίκα / 26 / Σε σχέση
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 9

Απο μια προσωπικη μου εμπειρια μπορω να σου πω οτι ηταν ενα παλικαρι που εδειχνε ποσο ερωτευμενος ηταν μαζι μου. Ετσι νομιζα και εγω οτι ημουν.. Με κυνηγησε τοσο πολυ που απο τους πρωτους 3 μηνες βαρεθηκα. Δεν ειχα κατι αλλο να  περιμενω. Δυστυχως εγινε δεδομενος. Για αυτο θα σου ελεγα οτι και να γινει με την κοπελα πες και κανα οχι μια φορα...μην τρεχεις μαραθωνιο οταν χτυπαει το κινητο σου να απαντησεις..την παιρνεις σε 10 λεπτα. Μια φορα στο τοσο για αλλαγη. Παντως καλα εκανες και της εδειξες τα αισθηματα σου..απλα εμεις οοι ανθρωποι εχουμε την ταση οταν ενδιαφερομαστε πολυ για καποιον να νομιζουμε οτι το ιδιο νιωθει και αυτος..αλλα δυστυχως δεν ειναι παντα ετσι

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε