Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισμός-Θέλω επανασύνδεση

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

7_dimitris_7

# 1 στις 21/11/2017
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 7
'Aρεσαν+: 0%

Λοιπον η περιπτωση μου ειναι πως εδω και λιγο παραπανω απο ενα μηνα,απ τις 11/10 ειμαι χωρισμενος με την κοπελα μου η οποια με χωρισε..εγω ειμαι 22 στα 23 κι αυτη 19 στα 20..τα ειχαμε 2.5 χρονια και ειχαμε καποιες εντασεις ορισμενες φορες στη σχεση μας..ειχαν ρθει κ παλιοτεροι μινι χωρισμοι απο μερους της αλλα τα ξαναβρισκαμε οσο οριστικοι κι αν ηταν με προσπαθεια μου..η μεγαλυτερη αποσταση που ειχαμε σε χωρισμο ηταν μια βδομαδα περιπου..αρχικα μου χε πει πως την περιοριζα και την πιεζα σε καποιες καταστασεις κυριως ζηλιας..προσπαθησα να το αλλαξω πολυ ολο αυτο και σιγα σιγα νομιζα πως το ειχα καταφερει με τον τροπο μου,καθως ουσιαστικη κουβεντα πανω σ αυτο το θεμα δεν ξαναυπηρξε..ετσι μου εδειχνε δηλαδη..γενικα μιλουσαμε για το μελλον μας συνεχεια καθε μερα κι αυτη κι εγω..λεγαμε μεγαλα λογια που φαινοταν λογια ψυχης..τον τελευταιο μηνα μεχρι 11/10 παλι δεν ημασταν κ πολυ καλα και ειδικοτερα την τελευταια βδομαδα αλλα την Τριτη 10/10 βρεθηκα αγκαλιαστηκαμε και ειπαμε οτι ολα θα τα ξεχασουμε και θα τα αφησουμε στο παρελθον κανοντας μια νεα αρχη,την οποια μου υποσχεθηκε κιολας..Καναμε βεβαια αρκετες νεες αρχες καθως το χωριζουμε το ειχε για παιχνιδακι,αφου με θεωρουσε κιολας δεδομενα καθως παρακαλαγα στο να γινοταν επανασυνδεση..Την επομενη μερα λοιπον στις 11/10 ημερα Τεταρτη και σε λιγοτερο απο 24ωρες βρεθηκαμε και μου ανακοινωσε πως δεν νιωθει πια το ιδιο για μενα κι αλλα τετοια..Και πως εγω δε φταιω σ ολο αυτο απλα αυτη δε νιωθει τα ιδια..Εγω εχασα τη γη κατω απ τα ποδια μου..Ηταν κ λιγο νευριασμενη και επηρεασμενη γενικα απο πολλες καταστασεις..Εχει και φιλες οι οποιες ειναι 5-6 στην παρεα κ ειναι ολες χωρισμενες και χωρις σχεση και λογικα επηρεασε κι αυτο...Ειναι ολες φοιτητριες στην πολη μου οπως κι εγω ημουν φοιτητης στην πολη της πρωην μου οπου και την γνωρισα..Και σε καποια στιγμη μεσα σ ολο αυτο μου πεταει κι ενα αν ημουν ακομα καλα μαζι σου δε θα κοιτουσα κι αλλους..Αλλα δε ξερω κατα ποσο το εννοουσε η ηταν λογια στιγμης..Απο τοτε και μονο εκεινη την μερα παρακαλασε γυρω στις 2-3 ωρες για επανασυνδεση αλλα δεν ηρθε ποτε..Δεν ξαναμιλησαμε μεχρι την Δευτερα 16/10 οπου μου εφερε τα πραγματα μου και μου ειπε πως ειναι οριστικο ολο αυτο στο μυαλο της..Και πως μ αγαπαει αλλα δεν ειναι ερωτευμενη μαζι μου..Εγω μου ελεγε δε φταιω σ ολο αυτο απλα θελει να προχωρησει παρακατω..Κ οτι μου ζηταει συγνωμη που με πληγωσε τα αισθηματα..Εγω δεν ηξερα πως να αντιδρασω..Της μιλησα για τα αισθηματα μου ακομα μια φορα αλλα δεν καταφερνα τιποτα..Πιστευω πως στο μυαλο της τα εχει σχεδιασμενα οτι θα ζησει για αλλα 2 χρονια την φοιτιτικη ζωη με φιλες και τετοια για να κανουν ολες μαζι αυτο που θελουν και λογικα μετα απο λιγο καιρο θα προχωρησει με αλλον..Μου ειπε επισης πως οτι κι αν κανω δε θα καταφερω να την κανω να γυρισει και πως αν θελει η ζωη θα μας ξαναχει μαζι μεχρι να μου το ξαναναιρεσει παλι μετα απο λιγα λεπτα και να μου ξαναπει οτι δεν θα μαστε ποτε ξανα μαζι..Μου πε οτι μου αξιζει κατι καλυτερο,οτι της εδωσα τα παντα αυτα τα 2,5 χρονια αλλα η αποφαση ειναι δικη της..Και οντως κ.Νικο αυτα τα 2.5 χρονια της εδωσα τα παντα,καθε μερα που περνουσε και με πληγωσε πολυ που δε τα εκτιμησε..Αν ομως υπηρχε καποιο αλλο αγορι που να της εκανε το κλικ δεν θα ειχε σβησει της φωτογραφιες μας το facebook?Δεν θα το ειχε ελευθερη στο facebook?Δεν θα ειχε σβησει και το ονομα μου διπλα απ το δικο της?Ολα αυτα τα εκανε μετα απο 1 βδομαδα ακριβως την Τεταρτη 18/11..Απο την Δευτερα 16/10 ως και σημερα δεν ξαναμιλησαμε ποτε μας καθως δε ξερω κι εγω τι ακριβως να κανω,απλα χρειαζομαι μεγιστη βοηθεια καθως το μονο που ξερω ειναι πως την θελω στη ζωη μου,μου λειπει παρα πολυ κι ας με πληγωσε. Επισης να αναφερω πως απ τις 18/11 και μετα την αλλαγη της καταστασης σχεσεως στο facebook και σβησιμο του ονοματος μου διπλα απ το δικο της στην παρενθεση στο προφιλ της την εσβησα απο φιλη εγω καθως δεν μπορουσα πλεον να βλεπω πως ειναι και πως περναει..Αυτη την Δευτερα 16/10 που μου εδωσε καποια πραγματα μου,μου ειπε πως θα ηθελε να μιλαμε για ενα διαστημα μεχρι να ξεχασουμε ο ενας τον αλλον,αν και ηξερε πως θα ηταν δυσκολοτερο ολο αυτο,εγω δεν το δεχτηκα γιατι οπως ειπα δεν σε γνωρισα ποτε φιλικα ωστε να το κανω τωρα και επισης δεν θα ηθελα να μιλαμε για λιγο καιρο κι αν δε γινοταν επανασυνδεση να χανοταν μια και καλη..Απλα δε ξερω,ισως ειναι μικρη κι αυτη για καποια παραπανω δεσμευση,θελει να ζησει την φοιτιτικη ζωη της λιγο πιο ανεξαρτητη και οπως μου ειπε ειμαστε μικροι ακομα γι αυτα..Λιγο με την παρεα μου που το συζητησα μου ειπαν πως ειναι ανωριμη ακομα και πως δεν μπορει να διαχειριστει καλα ολη αυτη τη σχεση μας..Ημουν η πρωτη της σχεση (εκανε και καποιες αλλες αλλα πολυ συντομες το πολυ 1 μηνα) και τις χαρισα πανεμορφες στιγμες οπως μου ειπε..Απλα θελει να προχωρησει παρακατω πλεον..Μου ειπε επισης πως κι αν επιστρεψει δε θα ναι πλεον η ιδια και θα θελει να ξαναφυγει,θα με ξαναπληγωσει και δε το θελει ολο αυτο..Της εδωσα τα παντα 2.5 χρονια και ειναι πολυ σκληρο και αδικο ολο αυτο που περναω..Γενικοτερα πηρε ολο το φταιξιμο πανω της στη σχεση μας και οτι την ρωτουσα μου απαντουσε με ενα δε ξερω και ενα οτι δε θα μαστε ποτε ξανα μαζι..Απ αυτο που την ξερω την πρωην μου σιγουρα εχει επηρεαστει απο κατι αλλο περα απ τη σχεση μας και οι περισσοτεροι καβγαδες μας ηρθαν απ τη στιγμη που περασε ως φοιτητρια..Εχω απογοητευτει πληρως πραγματικα δε ξερω τι να κανω,ολοι μου λενε αφησε την δεν αξιζει κι αν αξιζει θα γυρισει μονη της αλλα εγω μεσα μου δε μπορω ειμαι ακομα κολλημενος..Μακαρι να μπορουσα να την φερω πισω,μακαρι να καταλαβαμε και οι 2 μας τα λαθη μας και να μπορουσαμε να το ξαναπιασουμε ολο αυτο απ την αρχη.Εγω απ την μερια μου αυτον τον μηνα εχω βρει τον εαυτο μου,εχω καταλαβει τα λαθη μου στον μεγιστο βαθμο αλλα δεν ξερω πως να την ξαναπροσεγγισω..της εστειλα κι ενα μηνυμα πριν 2-3 μερες μετα απο καμια 35αρια μερες που δε μιλουσαμε και οπως ηταν λογικο μου απαντησε ψυχρα απ οτι καταλαβα

panagiotismp90

# 2 στις 21/11/2017
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.652

o νικοσ ποιος ειναι ρε φιλε? μασ τρολαρησ?

Αρέσει στα μέλη mili10, somebody961

somebody961

# 3 στις 21/11/2017
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Είναι ο ίδιος με τον παρακάτω!

https://www.youtube.com/watch?v=1bz79SqUets

(Παρακάτω από εκεί που είπε για ζήλια, δεν διάβασα)

Αρέσει στα μέλη Enikos, ZHLIASOY

7_dimitris_7

# 4 στις 21/11/2017
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Ν. Λάρισας / Λάρισα

διαβασα λαθος λογικα πριν γραψω εδω περα,το καταλαβα μετα νομιζα θα μου απαντησει πρωτα καποιος κ.Νικος και μετα θα γινει η εγκριση του μηνυματος..
εσυ ρε φιλε μεσα απ ολο αυτο το Νικος προσεξες?

εσυ ρε φιλε μεσα απ ολο αυτο το Νικος προσεξες?
Αρέσει στο μέλος alisida

James88

# 5 στις 21/11/2017
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 45

Προχώρα παρακάτω

Φίλε μου,

Σου συνέβη κάτι το φανταστικό. Δεν μπορείς ακόμη να το καταλάβεις, αλλά στην πορεία αν επενδύσεις στον εαυτό σου και μόνο, θα το δεις και μόνος σου. Θα μεγαλώσεις και θα ωριμάσεις από αυτό και θα το θυμάσαι ως μια σχέση που σου έμαθε πολλά. Από τις αποτυχίες μας μαθαίνουμε, όχι από τις επιτυχίες μας.
Όντως της έδωσες τα πάντα, αλλά δεν πάει έτσι το παιχνίδι... Πρέπει να βλέπεις αν και ο άλλος δίνει πίσω τα πάντα. Όλοι τα έχουμε περάσει αυτά και αυτές οι καταστάσεις είναι που μας ωριμάζουν. Κοίτα να πας παρακάτω και να προχωρήσεις στην ζωή σου. Αφοσιώσου στον εαυτό σου και μόνο, διάβασμα, γυμναστική, σχολή, χόμπυ, φτιάξε μια γερή προσωπικότητα και θα έρθει η επόμενη χωρίς να το καταλάβεις.
Απλά να έχεις στο μυαλό σου ότι οι γυναίκες δεν είναι μωρά για να έχουν τα πάντα στο πιάτο τους έτοιμα. Είναι γυναίκες και θέλουν να τις βλέπεις ως γυναίκες. Όχι να είσαι μαλάκας και δύσκολος και ιστορίας, απλά όχι όλα στο πιάτο τους και να τις ανάβεις σεξουαλικά.
Τώρα για να σου λύσω την απορία σου, η νεαρά πήρε τα πάντα, δεν είχε κάτι άλλο να πάρει από εσένα και βρήκε αλλού να πάρει. Όταν αρχίζουν αυτές οι δικαιολογίες (είτε άντρας, είτε γυναίκα) σημαίνει πως είναι < 25-30 χρονών και πως βρήκε αλλού να γλεντάει. Δεν υπάρχει αμφιβολία περί αυτού. Και για να θυμώνεις και να συνεχίσεις παρακάτω να σκέφτεσαι πως όσο εσύ σκεφτόσουν τι σκατά έχει στο facebook και τι όχι και που κάνει like και που όχι, υπήρχε ένας άλλος που δεν τα σκεφτόταν και την χαιρόταν live.
Μην δίνεις τόσο σημασία σε ανούσια πράγματα. Τι σε νοιάζει αν σε έχει φίλο στο facebook ή όχι; Της φέρθηκες με τον καλύτερο τρόπο (λες) και σε πέταξε από την ζωή της. Άντε γράψε την και πήγαινε παρακάτω.
Και την επόμενη φορά, όπως είπαμε, όχι όλα στο πιάτο, έλεγξε ότι αξίζει η κοπέλα, ότι δίνει και αυτή πίσω (πράξεις, όχι λόγια). Και "χτίσε" τον εαυτό σου. Με την ομορφιά θα έρθουν οι γυναίκες, με την προσωπικότητα θα μείνουν 
Καλή συνέχεια φίλε μου! 
Υ.Γ.: Για να έχεις ένα μπούσουλα του πως θα φερθείς απέναντί της, θα πρέπει να σταματήσεις να της στέλνεις, να μην απαντήσεις σε ΚΑΝΕΝΑ της μήνυμα και η μόνη περίπτωση που θα δεχθείς να μιλήσεις μαζί της θα είναι αν έρθει -κλαίγοντας- να σε βρει και να σου ζητήσει συγγνώμη και τότε θα της πεις άσε με λίγο να το σκεφτώ. Αυτή χάλασε την σχέση σας, αυτή πρέπει να την φτιάξει και να σε κερδίσει πίσω, όχι εσύ! Αλλά τι την θέλεις ξανά στην ζωή σου, αφού θα έχει πάει με άλλον (-ους); Καλύτερα να την γράψεις και να πας απλά παρακάτω και να δεχτείς την επόμενη που θα έρθει.

7_dimitris_7

# 6 στις 21/11/2017
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Ν. Λάρισας / Λάρισα

James88

Απλα θελω να προσπαθησω για μια τελευταια φορα για επανασυνδεση και δε ξερω πως να το κανω..Και θελω καποιες συμβουλες..Στα 2.5 χρονια σχεσης δηλαδη λες οτι ετσι στα γρηγορα βρηκε καποιον αλλον ?

Elena_90

# 7 στις 21/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αγαπητέ 7_dimitris_7,
το μόνο που έμεινε είναι να χωνέψεις την αλήθεια και να προχωρήσεις...
Το πρόβλημα που προέκυψε εν τέλει από την διαφορετική στάση ζωής.. Πιθανόν η κοπέλα δεν ήθελε να κατασταλλάξει και άρχισε να βλέπει τη σχέση ως μια ανεπιθυμητη δέσμευση, κάτι που ίσως ειναι κ φυσιολογικό αν σκεφτείς ότι ειναι μόλις 19 χρονων δεν έχει ζήσει πράγματα και ξεδιπλώνεται μπροστά της μια ολοκληρη φοιτητική ζωή γεμάτο εμπειρίες που θελει να γευτεί...Ισως είναι έτοιμη να κατασταλλάξει κάπου σε μια μεγαλύτερη ηλικία, όταν θα είναι η σωστή στιγμή για εκείνη, κάτι το οποιο πρέπει να γίνει σεβαστό και αποδεκτό από σένα. Θεωρώ, λοιπόν, πως όποιος και να ήταν στη θέση σου δεν θα μπορούσε να την κρατήσει σε αυτή τη φάση...
Τώρα  το δύσκολο κομμάτι πέφτει σε σένα, που είσαι σε μια άλλη φάση ζωής με εκείνη με διαφορετική αντίληψη και μόλις απώλεσες κάτι που είχες επενδύσει αρκετά. Αν είσαι έξυπνος και δημιουργικός θα αξιοποιησεις όλες αυτές τις εμπειρίες και όλη αυτή τη στενοχώρια σε όμορφες αναμνήσεις, μαθήματα ζωής και αισιοδοξία για το μέλλον. Γιατί πίστεψε με η ζωή δεν τελειώνει ούτε στον πρώτο χωρισμό ούτε στις πρώτες απογοητεύσεις. Θα έρθουν και για σένα σύντομα αλκυονίδες μέρες ξανα!

7_dimitris_7

# 8 στις 21/11/2017
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Ν. Λάρισας / Λάρισα

Καταλαβα, δηλαδη καποια ελπιδα επανασυνδεσης ωστε να προσπαθησω δεν βλεπω να υπαρχει μεσα κι απ τα λογια σας..

panagiotismp90

# 9 στις 21/11/2017
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος

η κοπελα που μενει τωρα? εσυ σαι λαρισα?

7_dimitris_7

# 10 στις 21/11/2017
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Ν. Λάρισας / Λάρισα

panagiotismp90

λαρισα μενει,σπουδαζει εδω..κι εγω λαρισα μενω..γνωριστηκαμε στα τρικαλα οπου σπουδαζα τοτε..αυτη ειναι απο εκει τρικαλα (πηγαινε σχολειο τοτε κι εγω ημουν 2ο ετος) κι εγω απο εδω λαρισα

panagiotismp90

# 11 στις 21/11/2017
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος

να το θυμηθεισ οτι αυτεσ οι φιλεσ τησ κανανε μεγαλη ζημια, ασε τα ιδια εχω παθει κ γω. και αμα γνωρισει αλλον παιζει να ειναι κανενασ γνωστοσ τησ παρεασ εκει. λοιπον εκανεσ ομωσ 2 χοντρεσ μακακιεσ, την εσβησεσ απ το φβ και οταν σου πε να μιλατε φιλικα ειπεσ οχι.

στο λεω, γιατι αμα την εχεισ φιλη στο φβ θα μπορεισ να μαθενησ τα νεα τησ, που κανει τσεκ-ιν, αν ειναι με κανενα αλλο αγορι και τα σχετικα.

και αυτο που σου πε να μιλατε επρεπε να πεισ ενταξξει για να εχεισ το θαρροσ πιο μετα στο μελλον να την τυμπαρησ κ να μαθαινεισ νεα τησ. ενω τωρα ειστε σε φαση δε μιλαμε σαν να υπαρκει καπια εκθροτητα. αλλωστε, οτι ηθελε να διατηρησετε μια επαφη αυτο δεικνει οτι κατι υπαρκει μεσα τησ, τα χατε κ τοσα κρονια οπωσ ξερυμε.

μηπωσ τη βλεπεισ στη σχολη ή καπου εξω?

7_dimitris_7

# 12 στις 21/11/2017
author
Ανδρας / 26 / Ελεύθερος
Ν. Λάρισας / Λάρισα

panagiotismp90

αν δεχομουν να μιλαμε φιλικα θα με ξεπερνουσε σιγα σιγα μεσω αυτου..ποτε δεν την ειδα φιλικα..γιατι να την δω τωρα και μετα απο λιγο καιρο να μου πει τελος κ να χαθει απ τα μηνυματα και απ ολα?
δεν την πετυχαινω πουθενα..ακομα τουλαχιστον..

δεν την πετυχαινω πουθενα..ακομα τουλαχιστον..

panagiotismp90

# 13 στις 21/11/2017
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος

κ καλα φιλικα, γι να μιλατε, ετσι θα την τουμπαρες. στη σχλη τη βλεπισ?

Enikos

# 14 στις 21/11/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.656

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από 7_dimitris_7

Λοιπον η περιπτωση μου ειναι πως εδω και λιγο παραπανω απο ενα μηνα,απ τις 11/10 ειμαι χωρισμενος με την κοπελα μου η οποια με χωρισε..εγω ειμαι 22 στα 23 κι αυτη 19 στα 20..τα ειχαμε 2.5 χρονια και ειχαμε καποιες εντασεις ορισμενες φορες στη σχεση μας..ειχαν ρθει κ παλιοτεροι μινι χωρισμοι απο μερους της αλλα τα ξαναβρισκαμε οσο οριστικοι κι αν ηταν με προσπαθεια μου..η μεγαλυτερη αποσταση που ειχαμε σε χωρισμο ηταν μια βδομαδα περιπου..αρχικα μου χε πει πως την περιοριζα και την πιεζα σε καποιες καταστασεις κυριως ζηλιας..προσπαθησα να το αλλαξω πολυ ολο αυτο και σιγα σιγα νομιζα πως το ειχα καταφερει με τον τροπο μου,καθως ουσιαστικη κουβεντα πανω σ αυτο το θεμα δεν ξαναυπηρξε..ετσι μου εδειχνε δηλαδη..γενικα μιλουσαμε για το μελλον μας συνεχεια καθε μερα κι αυτη κι εγω..λεγαμε μεγαλα λογια που φαινοταν λογια ψυχης..τον τελευταιο μηνα μεχρι 11/10 παλι δεν ημασταν κ πολυ καλα και ειδικοτερα την τελευταια βδομαδα αλλα την Τριτη 10/10 βρεθηκα αγκαλιαστηκαμε και ειπαμε οτι ολα θα τα ξεχασουμε και θα τα αφησουμε στο παρελθον κανοντας μια νεα αρχη,την οποια μου υποσχεθηκε κιολας..Καναμε βεβαια αρκετες νεες αρχες καθως το χωριζουμε το ειχε για παιχνιδακι,αφου με θεωρουσε κιολας δεδομενα καθως παρακαλαγα στο να γινοταν επανασυνδεση..Την επομενη μερα λοιπον στις 11/10 ημερα Τεταρτη και σε λιγοτερο απο 24ωρες βρεθηκαμε και μου ανακοινωσε πως δεν νιωθει πια το ιδιο για μενα κι αλλα τετοια..Και πως εγω δε φταιω σ ολο αυτο απλα αυτη δε νιωθει τα ιδια..Εγω εχασα τη γη κατω απ τα ποδια μου..Ηταν κ λιγο νευριασμενη και επηρεασμενη γενικα απο πολλες καταστασεις..Εχει και φιλες οι οποιες ειναι 5-6 στην παρεα κ ειναι ολες χωρισμενες και χωρις σχεση και λογικα επηρεασε κι αυτο...Ειναι ολες φοιτητριες στην πολη μου οπως κι εγω ημουν φοιτητης στην πολη της πρωην μου οπου και την γνωρισα..Και σε καποια στιγμη μεσα σ ολο αυτο μου πεταει κι ενα αν ημουν ακομα καλα μαζι σου δε θα κοιτουσα κι αλλους..Αλλα δε ξερω κατα ποσο το εννοουσε η ηταν λογια στιγμης..Απο τοτε και μονο εκεινη την μερα παρακαλασε γυρω στις 2-3 ωρες για επανασυνδεση αλλα δεν ηρθε ποτε..Δεν ξαναμιλησαμε μεχρι την Δευτερα 16/10 οπου μου εφερε τα πραγματα μου και μου ειπε πως ειναι οριστικο ολο αυτο στο μυαλο της..Και πως μ αγαπαει αλλα δεν ειναι ερωτευμενη μαζι μου..Εγω μου ελεγε δε φταιω σ ολο αυτο απλα θελει να προχωρησει παρακατω..Κ οτι μου ζηταει συγνωμη που με πληγωσε τα αισθηματα..Εγω δεν ηξερα πως να αντιδρασω..Της μιλησα για τα αισθηματα μου ακομα μια φορα αλλα δεν καταφερνα τιποτα..Πιστευω πως στο μυαλο της τα εχει σχεδιασμενα οτι θα ζησει για αλλα 2 χρονια την φοιτιτικη ζωη με φιλες και τετοια για να κανουν ολες μαζι αυτο που θελουν και λογικα μετα απο λιγο καιρο θα προχωρησει με αλλον..Μου ειπε επισης πως οτι κι αν κανω δε θα καταφερω να την κανω να γυρισει και πως αν θελει η ζωη θα μας ξαναχει μαζι μεχρι να μου το ξαναναιρεσει παλι μετα απο λιγα λεπτα και να μου ξαναπει οτι δεν θα μαστε ποτε ξανα μαζι..Μου πε οτι μου αξιζει κατι καλυτερο,οτι της εδωσα τα παντα αυτα τα 2,5 χρονια αλλα η αποφαση ειναι δικη της..Και οντως κ.Νικο αυτα τα 2.5 χρονια της εδωσα τα παντα,καθε μερα που περνουσε και με πληγωσε πολυ που δε τα εκτιμησε..Αν ομως υπηρχε καποιο αλλο αγορι που να της εκανε το κλικ δεν θα ειχε σβησει της φωτογραφιες μας το facebook?Δεν θα το ειχε ελευθερη στο facebook?Δεν θα ειχε σβησει και το ονομα μου διπλα απ το δικο της?Ολα αυτα τα εκανε μετα απο 1 βδομαδα ακριβως την Τεταρτη 18/11..Απο την Δευτερα 16/10 ως και σημερα δεν ξαναμιλησαμε ποτε μας καθως δε ξερω κι εγω τι ακριβως να κανω,απλα χρειαζομαι μεγιστη βοηθεια καθως το μονο που ξερω ειναι πως την θελω στη ζωη μου,μου λειπει παρα πολυ κι ας με πληγωσε. Επισης να αναφερω πως απ τις 18/11 και μετα την αλλαγη της καταστασης σχεσεως στο facebook και σβησιμο του ονοματος μου διπλα απ το δικο της στην παρενθεση στο προφιλ της την εσβησα απο φιλη εγω καθως δεν μπορουσα πλεον να βλεπω πως ειναι και πως περναει..Αυτη την Δευτερα 16/10 που μου εδωσε καποια πραγματα μου,μου ειπε πως θα ηθελε να μιλαμε για ενα διαστημα μεχρι να ξεχασουμε ο ενας τον αλλον,αν και ηξερε πως θα ηταν δυσκολοτερο ολο αυτο,εγω δεν το δεχτηκα γιατι οπως ειπα δεν σε γνωρισα ποτε φιλικα ωστε να το κανω τωρα και επισης δεν θα ηθελα να μιλαμε για λιγο καιρο κι αν δε γινοταν επανασυνδεση να χανοταν μια και καλη..Απλα δε ξερω,ισως ειναι μικρη κι αυτη για καποια παραπανω δεσμευση,θελει να ζησει την φοιτιτικη ζωη της λιγο πιο ανεξαρτητη και οπως μου ειπε ειμαστε μικροι ακομα γι αυτα..Λιγο με την παρεα μου που το συζητησα μου ειπαν πως ειναι ανωριμη ακομα και πως δεν μπορει να διαχειριστει καλα ολη αυτη τη σχεση μας..Ημουν η πρωτη της σχεση (εκανε και καποιες αλλες αλλα πολυ συντομες το πολυ 1 μηνα) και τις χαρισα πανεμορφες στιγμες οπως μου ειπε..Απλα θελει να προχωρησει παρακατω πλεον..Μου ειπε επισης πως κι αν επιστρεψει δε θα ναι πλεον η ιδια και θα θελει να ξαναφυγει,θα με ξαναπληγωσει και δε το θελει ολο αυτο..Της εδωσα τα παντα 2.5 χρονια και ειναι πολυ σκληρο και αδικο ολο αυτο που περναω..Γενικοτερα πηρε ολο το φταιξιμο πανω της στη σχεση μας και οτι την ρωτουσα μου απαντουσε με ενα δε ξερω και ενα οτι δε θα μαστε ποτε ξανα μαζι..Απ αυτο που την ξερω την πρωην μου σιγουρα εχει επηρεαστει απο κατι αλλο περα απ τη σχεση μας και οι περισσοτεροι καβγαδες μας ηρθαν απ τη στιγμη που περασε ως φοιτητρια..Εχω απογοητευτει πληρως πραγματικα δε ξερω τι να κανω,ολοι μου λενε αφησε την δεν αξιζει κι αν αξιζει θα γυρισει μονη της αλλα εγω μεσα μου δε μπορω ειμαι ακομα κολλημενος..Μακαρι να μπορουσα να την φερω πισω,μακαρι να καταλαβαμε και οι 2 μας τα λαθη μας και να μπορουσαμε να το ξαναπιασουμε ολο αυτο απ την αρχη.Εγω απ την μερια μου αυτον τον μηνα εχω βρει τον εαυτο μου,εχω καταλαβει τα λαθη μου στον μεγιστο βαθμο αλλα δεν ξερω πως να την ξαναπροσεγγισω..της εστειλα κι ενα μηνυμα πριν 2-3 μερες μετα απο καμια 35αρια μερες που δε μιλουσαμε και οπως ηταν λογικο μου απαντησε ψυχρα απ οτι καταλαβα

Αρέσει στο μέλος Betty_83

frog13

# 15 στις 21/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Υπάρχει ελπίδα όμως δεν μπορείς να κάνεις εσύ κάτι άλλο!

Αν το μετανοιώσει θα σε ψάξει εκείνη..αυτό μόνο!

Αλλιώς είναι αυτό που σου είπε και ο φίλος πιο πάνω..Εζησες κάτι όμορφο..έμαθες μέσα από αυτό..προχωράς παρακάτω!

Παράθεση:
Σχόλιο # 8 από 7_dimitris_7

Καταλαβα, δηλαδη καποια ελπιδα επανασυνδεσης ωστε να προσπαθησω δεν βλεπω να υπαρχει μεσα κι απ τα λογια σας..

MadameShuShu40

# 16 στις 21/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κάποτε

Στην ένδοξη φοιτητική μου ζωή είχαμε ενα σύνθημα:

"Λαρ'σα, Λαρ'σα, σ'ειδα κι λαχταρ'σα"

(Φυσικά απαιτεί και το ανάλογο αξάν)

agapimou11

# 17 στις 21/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Συμφωνώ

απόλυτα με την ελενα 90. Τα ίδια θα σου πω με άλλες λέξεις. Φαίνεται από τον τρόπο που γράφεις ότι την αγαπάς και πληγωθηκες. Η κοπέλα λόγω του νεαρού της ηλικίας της θέλει να γνωρίσει κι άλλους άντρες θέλει να ζήσει κι άλλα... δεν νιώθει έτοιμη να κατασταλαξει... σίγουρα ξέρει ότι την αγαπάς αλλά δεν μπορεί να κάνει αλλιώς... τα "θέλω" της την ωθουν αλλού. Όλα θα πάνε καλά και για σένα... είναι νωρίς ακόμα... Κι αυτή σε αγαπάει αλλά... Και κάτι ακόμα... δεν χρειάζεται να ψάχνουμε "φταιχτες" για όλα...δεν είναι απαραίτητο να φταίει κάποιος...

James88

# 18 στις 22/11/2017
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 45

Όχι

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από 7_dimitris_7

James88

Απλα θελω να προσπαθησω για μια τελευταια φορα για επανασυνδεση και δε ξερω πως να το κανω..Και θελω καποιες συμβουλες..Στα 2.5 χρονια σχεσης δηλαδη λες οτι ετσι στα γρηγορα βρηκε καποιον αλλον ?

Φίλε μου στο έγραψα και παραπάνω, προχώρα παρακάτω. Ο μόνος τρόπος για να πετύχει ξανά αυτή η σχέση θα είναι επειδή αυτή θα έρθει να κάνει το πρώτο βήμα. Αυτή χάλασε την σχέση σας, αυτή να προσπαθήσει. Δεν είναι εγωισμός αυτό, ούτε αντρίλα, τα ίδια θα έλεγα και σε μια γυναίκα. Αν είχε κάποιο πρόβλημα μαζί σου και σε αγαπάει, να σου το έλεγε να το λύσετε, όχι σ' αγαπώ αλλά δεν είμαι ερωτευμένη και κουραφέξαλα. Είναι το μικρό της ηλικίας της. Επίσης γιατί την μειώνεις τόσο; Τι σημαίνει οι φίλες της, της έβαλαν λόγια; Αν ήσουν π.χ. ο Brad Pitt, πιστεύεις πως όσο λόγια και να της έβαζαν θα σε χώριζε; Θέλω να πω ότι αν θέλει ο κάθε άνθρωπος, δεν ακούει κανένα... Πόσες και πόσες ιστορίες από παιδιά που δεν μιλάν με τους γονείς τους γιατί επέλεξαν να είναι με άνθρωπο που οι γονείς τους δεν ενέκριναν... Απλά το σκεφτόταν να σε χωρίσει και ίσως οι φίλες της να βοήθησαν λέγοντας, αφού δεν το θέλεις πολύ, χώρισέ τον...

Όσον αφορά για το τόσο γρήγορα, για εσένα είναι τόσο γρήγορα. Όταν αρχίζεις να ξενερώνεις με κάποιον, δεν λες αρχίζω να ξενερώνω πρόσεχε. Δεν λες αρχίζω να μην σε θέλω, πρόσεχε. Υπάρχουν σημάδια... γκρίνια, δεν έχει την ίδια όρεξη να σε δει, μια ζέστη μια κρύο, μεγάλες αλλαγές στην συμπεριφορά της. Εκεί που πριν την ενοχλούσε κάτι που έκανες, πλέον δεν την ενοχλεί... όχι επειδή ωρίμασε και κατάλαβε, επειδή δεν ασχολείται πλέον... Και σιγά, σιγά όλο και πιο πολύ χάνει τον ενδιαφέρον της για εσένα... Μέχρι που εμφανίζεται κάποιος, νιώθει ξανά ερωτευμένη και σου λέει θέλω να χωρίσουμε "ξαφνικά". Αλλά επειδή ο άλλος ακόμη δεν της έχει δωθεί ολοκληρωτικά, σου λέει εσένα μπορεί μελλοντικά να είμαστε μαζί, ας μιλάμε να μου είναι πιο εύκολο, σε έχει για καβάντζα δηλαδή! Αν με τον άλλον δεν βγει, να έρθει σε εσένα τον σίγουρο...

Για αυτό λοιπόν ξεκόλλα και τράβα παρακάτω στην ζωή σου. Σε αυτήν βάζεις ένα τεράστιο Χ και δεν της μιλάς ξανά. Δεν θέλει να είναι μαζί σου; Εσύ την βλέπεις ερωτικά... αφού δεν σε βλέπει έτσι, δεν έχει να μιλάτε για τίποτα. Όπως έστρωσε ας κοιμηθεί που λέμε. Σταμάτα να μπαίνεις στο προφίλ της, σταμάτα να σκέφτεσαι τι μπορεί να κάνει, σου λέω εγώ τι κάνει, γλεντάει με άλλον και καλά κάνει, είναι ελεύθερη πλέον! Κάνε κι εσύ το ίδιο. Αφιέρωσε χρόνο στον εαυτό σου, γλύψε τις πληγές σου και σε κάνα 2 βδομάδες σταμάτα να "κλαίγεσαι", αποδέξου το και προχώρα στην ζωή σου. Γυμναστική, διάβασμα, χόμπυ και οι γυναίκες θα έρθουν από μόνες τους... αρκεί να έχεις τα μάτια ανοιχτά να τις δεις και να μην σκέφτεσαι την πρώην! 

26-29-31

# 19 στις 22/11/2017
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 3.509

Τρικαλα Λαρισα,απαπαπαπαπα  

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από MadameShuShu40

Κάποτε