Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

χωρισα και φταιω

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

evaevaggelou

# 21 στις 26/11/2017
author
Γυναίκα / 45 /
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 7
'Aρεσαν+: 0%

χωρισα και φταιω

εγω αυτη τη στιγμη βρισκομαι στο εξωτερικο. ειχαμε σκεφτει να δοκιμασουμε την τυχη μας εξω για το μελλον των παιδιων μας. μετα απο αρκετες προσπαθειες δικες του που δεν ευδοκιμασαν σκεφτηκαμε να προσπαθησω εγω μηπως και παει καλυτερα.

τα παιδια ειναι μαζι του και οταν λειπει τα προσεχουν οι δικοι του. ηταν προγραμματισμενο να γυρισω το επομενο Σαββατοκυριακο. τωρα ομως δεν ξερω τι να κανω; να γυρισω νωριτερα; να του αφησω χρονο και να γυρισω κανονικα;και αν δεν με αφησει να παω σπιτι; δεν θελω με τιποτα να δημιουργηθουν σκηνες μπροστα στα παιδια.

evaevaggelou

# 22 στις 26/11/2017
author
Γυναίκα / 45 /
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 7

χωρισα και φταιω

η ηθικη πηγαινε ως απαντηση σε αυτο το σχολιο. οσον αφορα τις λεπτομερειες εχω δωσει ηδη δυο απαντησεις και αυτη ειναι η τριτη. δεν εχουν αναρτηθει ομως ακομη.

ευχαριστω πολυ για την "καλη τυχη". μαλλον χρειαζομαι μπολικη απο αυτη...

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από agapimou11

evaevagelou Ναι υποτίθεται ότι δεν κρατάμε μυστικά μέσα στο γάμο, αλλά άνθρωποι είμαστε και όλοι έχουμε μυστικά είτε αυτά αφορούν καταστάσεις που συνέβησαν πριν το γάμο είτε μετά. Οκ υπάρχουν άνθρωποι που έχουν μυστικά "βόμβες" και τα κρατάνε για τον εαυτό τους μια ζωή και ο/ή σύζυγος χαμπάρι δεν έχει ( βέβαια κάποτε όλα μαθαινονται ) αλλά εσένα τώρα σε κατηγορεί ο σύζυγος ότι έκανες έγκλημα και στο ρίχνει στην "ηθική" και έχεις φοβηθεί ότι στο διαζύγιο (αν υπάρξει) θα πάρει αυτός την επιμέλεια των παιδιών σας ?

Rapunzel89

# 23 στις 26/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αρα εχετε κοινη δουλεια και κοινο ταμειο. Εχει ενα παραπανω δικαιο αν ειναι ετσι. Σου λεει γιατι δεν μου το ειπε?Επαιρνε τα ποσα κ τα εδινε ενω επρεπε να ειμαι κ εγω ενημερος. Πιστευω δηλαδη οτι πρωτα τον πειραξε η κοροιδια που σου ειπε γιατι το τραβηξες κ συ για χρονια κ μετα για το ιδιο το χρεος. Εχεις κ συ ομως δικαιο κ σε σωζει το γεγονος οτι το εχεις αναλαβει μονη σου κ τοσα χρονια το μεθοδευεις σωστα. Οτι δεν εχεις γινει βαρος σε αυτο σε κανεναν.Εσυ τα ξοδεψες κ εσυ τα χρωστας κ ξεπληρωνεις τωρα. Κ επισης εδωσες κ χρηματα τοτε για την επιχειρηση σας. Δεν ειναι κατι που το προσπερνας ασχετα αν ο ιδιος μπορουσε να μην το χειριστει τοσο καλα οσο λες. Το οτι λειπεις στο εξωτερικο αυτη τη στιγμη κ βοηθαει απο πιθανες συγκρουσεις αλλα και φουντωνει την κατασταση πραγμα που θα αποδειχθει απο την δικη του συμπεριφορα οταν βρεθειτε. Κ παλι ομως δεν εκανες κανενα εγκλημα...ειλικρινα τωρα.Γυρνα κανονικα σπιτι σου. Δεν μπορει να σε διωξει απο αυτο.Αν ειναι δυνατον.Ειναι κ δικο σου σπιτι. Αν επιμεινει για χωρισμο φυγε καποιες μερες στους δικους σου. Κ γενικα σιγη ιχθυος εσυ. Να ηρεμησει γιατι τον φανταζομαι φουντωμενο. Το μονο που θα του πεις ειναι να μιλησετε ηρεμα καποια στιγμη. Οχι αμεσα αμεσα...Να ηρεμησει το πραγμα κ μετα. Κ μονο αυτο θα του δηλωσεις. Εγκλημα ομως δεν εκανες κ να το βγαλεις απο το μυαλο σου ωστε να συμπεριφερεται ετσι. Αν θελει ας σε ακουσει για να καταλαβει. Αλλιως αστον να εχει τα δικα του συμπερασματα. Δεν μπορεις να του αλλαξεις γνωμη αν θελει να εχει αυτη. Τα παιδια σου δεν τα χανεις. Τον ιδιο αν θελει μονο ο ιδιος να φυγει ναι τον χανεις. Μηπως ολο αυτο ειναι αφορμη κ για αλλα γεγονοτα-θεματα που εχετε? Απ την μια τον δικαιολογω που αντιδραει ετσι με την προυποθεση οτι ειναι τοσο θυμωμενος. Απ την αλλη ειναι κ υπερβολικη η ολη του αντιδραση για κατι τετοιο.

Rapunzel89

# 24 στις 26/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Παντως συμβουλη δικη μου για μετεπειτα κ αν τα βρειτε τελικα κ ξεχαστει το θεμα...μην ασχοληθεις με την επιχειρηση σας κ ουτε να ζητησεις το μεριδιο πισω που εδωσες εφοσον ειναι εξασφαλισμενο για τα παιδια.Βρες μια δικη σου δουλεια. Τελειως ασχετη κ εξω απο αυτο.Δικο σου πορτοφολι,δικα σου κ οσα θα βγαζεις. Δεν θα εχει να σου προσαψει τιποτα...οχι ο ιδιος.Αλλα κανενας. Συμβουλη της γιαγιας μου:" Δικη σου δουλεια,δικα σου χρηματα.Κ ο καθενας τα χρηματα του.Αν υπαρξουν παιδια κοινο ταμειο απο τους μισθους σας για τα παιδια κ τα εξοδα μοιρασμενα οσο γινεται." Γιατι να πως μπλεκεται το συνεταιριλικι με γαμους κ βλακειες κ αυτα πρεπει να ειναι ξηγημενα κ μιλημενα απο την αρχη οπου κ δεν εγιναν.

tzoulia59

# 25 στις 26/11/2017
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

εγω πιστευω οτι λες ψεματα εκ πεποιθησεως

κι αυτο ειναι το χειροτερο ολων 

ειναι  κατι που ειναι εμφυτο και δεν διορθωνεται ,,,

επισης πιστευω οτι τα χρηματα του δανειου ειναι πολλα ,,,

επισης αν ημουν στην θεση του συζυγου σου 

δεν θα εμπιστευμουν μια οικογενεια που συνεργησε πισω απο την πλατη μου 

και ενοω μαζι και τους γονεις σου,,,

και επειδη πιστευω ,,,

οτι οι σχεσεις των ανθρωπων στα δυσκολα δοκιμαζονται ,,,

ο συζυγος σου ουτε προκειται να σε συγχωρησει ουτε θα γυρισει πισω ,,,

γιατι εκτος των διαπροσωπικων σας προβληματων δοκιμαζεται η ζωη του και επαγγελματικα ,,,

οσο για τα παιδια ειναι ασχετο το ολο θεμα ,,,

να σου παρει τα παιδια γιατι ;επειδη του ελεγες ψεματα ,,,

δειξε την αγαπη σου προς τα παιδια σου και θα τα κερδισεις ,,τα παιδια αγαπη κι εμπιστοσυνη χρειαζονται ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από evaevaggelou

χωρισα και φταιω

πρωτον συμφωνω και επαυξανω οτι τιποτα δεν μενει ποτε κρυφο. δεν ξερω αν ειναι θεμα ηθικης. για αυτον ειναι θεμα κοροιδιας. δεν συγχωρητε. ειδικα οταν εχει ξαναγινει και εχει δωσει ευκαιρια. 

για να ειμαι ομως δικαιη και με εσας ολους απο τοτε που γεννησα δεν δουλευω. απο τοτε που ξεκινησαν  τα παιδια σχολειο πηγαινω και βοηθαω τον αντρα μου τα πρωινα στο μαγαζι. οποτε τα λεφτα για το δανειο ειναι απο το κοινο ταμειο.

26-29-31

# 26 στις 26/11/2017
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 3.509

Και της γιαγιας η συμβουλη,εμπορικη συναλλαγη ειναι...

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από Rapunzel89
Παντως συμβουλη δικη μου για μετεπειτα κ αν τα βρειτε τελικα κ ξεχαστει το θεμα...μην ασχοληθεις με την επιχειρηση σας κ ουτε να ζητησεις το μεριδιο πισω που εδωσες εφοσον ειναι εξασφαλισμενο για τα παιδια.Βρες μια δικη σου δουλεια. Τελειως ασχετη κ εξω απο αυτο.Δικο σου πορτοφολι,δικα σου κ οσα θα βγαζεις. Δεν θα εχει να σου προσαψει τιποτα...οχι ο ιδιος.Αλλα κανενας. Συμβουλη της γιαγιας μου:" Δικη σου δουλεια,δικα σου χρηματα.Κ ο καθενας τα χρηματα του.Αν υπαρξουν παιδια κοινο ταμειο απο τους μισθους σας για τα παιδια κ τα εξοδα μοιρασμενα οσο γινεται." Γιατι να πως μπλεκεται το συνεταιριλικι με γαμους κ βλακειες κ αυτα πρεπει να ειναι ξηγημενα κ μιλημενα απο την αρχη οπου κ δεν εγιναν.

Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 27 στις 26/11/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.656

Αρα...και τον εκλεβες. Ετσι λεγεται εφ' οσον γινεται χωρις να το ξερει.

Εξαργυρωσες την συμπαρασταση σου με αυτον τον τροπο μαλλον. Αυθαιρετα.

Περα απο ολα αυτα ομως, να ξερεις πως πλεον δεν σου εχει καμια εμπιστοσυνη.

Και η εμπιστοσυνη θελει πολλα εργα για να αναστηθει, σε τετοιες καταστασεις.

Σιγουρα πρεπει να του μιλησεις για τις προθεσεις σου να αλλαξεις τα κακως κειμενα.

Και μετα, να αποδειξεις την ισχυ των λογων σου.

Δεν νομιζω οτι θα ειναι ευκολο, αλλα προσπαθησε το αν σ' ενδιαφερει τοσο πολυ.

Και να ξερεις οτι θα εισαι για παρα πολλα χρονια υπο εξετασιν, ακομα και αν δεχτει ο συζυγος τις εξηγησεις σου.

Με οτι αυτο σημαινει...

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από evaevaggelou

χωρισα και φταιω

... χωρις να το ξερει. κρατουσα ενα μικρο ποσο και το εδινα. δεν ειναι γιαυτον τοσο το θεμα των χρηματων οσο της κοροιδιας. 

το σεβομαι. τον κοροιδευω τοσα χρονια...ομως του εχω συμπαρασταθει σε ολα τα υπολοιπα. το εχω σκεφτει πολλες φορες το θεμα του εγωισμου του. μου εχει δωσει ομως πολλες φορες τη δυνατοτητα να του πω την αληθεια και εγω δειλιαζα.αρα φταιω; που δεν το προλαβα;κατα ποσο τα ελλατωματα μας μπορει να γινουν μπουμεραγκ για τους ιδιους μας τους εαυτους;

Αρέσει στο μέλος Eliana_1986

_Bellezza_

# 28 στις 26/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

giorgos170 #18

Σας ευχαριστώ , αλλά ανήκω στην εργατική τάξη , δεν υπάρχουν τίτλοι εδώ.

Natassaa

# 29 στις 26/11/2017
author
Γυναίκα / 45 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 555

https://www.youtube.com/watch?v=q4KYWzwaJOk

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από evaevaggelou

χωρισα και φταιω

η ηθικη πηγαινε ως απαντηση σε αυτο το σχολιο. οσον αφορα τις λεπτομερειες εχω δωσει ηδη δυο απαντησεις και αυτη ειναι η τριτη. δεν εχουν αναρτηθει ομως ακομη.

ευχαριστω πολυ για την "καλη τυχη". μαλλον χρειαζομαι μπολικη απο αυτη...

Αρέσει στο μέλος 26-29-31

Natassaa

# 30 στις 26/11/2017
author
Γυναίκα / 45 / Διαζευγμένη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 555

Δουλευες αμισθι στη κοινη επιχειρηση, οπου εβαλες και συ χρηματα?

Αν ναι , τοτε εκλεβες και τον εαυτο σου...Αυτο να του πεις...

Οπως στο λεω εγω τωρα, για να τ ακουει ο πεθερος

Αρέσει στο μέλος Betty_83

26-29-31

# 31 στις 26/11/2017
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 3.509

https://www.youtube.com/watch?v=lj6n6r76kM0

Με τοσα ψεμματα που ντυθηκαν οι λεξειςπως να σου πω το σε αγαπω να το πιστεψεις...
Αρέσει στο μέλος Natassaa

Melinaaa

# 32 στις 26/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Για να καταλαβω και γω χρωστουσες ενα εκατομμυριο εχεις υποθηκευσει ολη σου την περιουσια και γι αυτο συνεχιζεις και πληρωνεις, αλλιως θα εκανες οτι κανουν ολοι (δεν πληρωνω) μπορει να υποθηκευσες και δικη του περιουσια για να σκουζει

Εδωσες 10χιλιαδες για την επιχειρηση του και δεκα χρονια δε δουλευεις πας μονο στο μαγαζι το πρωι για να παει στις εξωτερικες δουλειες και για παρεις οτι μπορεις χωρις να φανει απο το ταμειο για να καλυψεις τις δοσεις
Καλα τι δοσεις ειναι αυτες που δεκα χρονια δεν εχουν τελιωμο...φιλεναδα καπου δε μας τα λες καλαΑντε να πω οτι τις χρυσες εποχες πηρες και δυο διακοποδανεια, ε δεκα χρονια ακομη τα χρσωτας? δεν πειθεις σου λεω και αν ειναι να λεμε συμβουλες σε μισο θεμα δε βλεπω να υπαρχει λογος να κουραστω και γω

Melinaaa

# 33 στις 26/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πραγματι αλλα ειναι η πιο εντιμη λυση, αλλωστε οι καλοι λογαριασμοι δεν ειναι που κανουν τους καλους φιλους?

Gianis197

# 34 στις 26/11/2017
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1

χωρισα και φταιω

Τον αγαπάς και τον θέλεις. Σε αγαπάει και σε θέλει. Πες του τα ΟΛΑ. Χωρις ψεματάκια. Επρεπε να το κάνεις από την αρχή. Τις συνέπειες των πράξεων σου πρέπει να τις υποστείς. Δυστυχώς!

Enikos

# 35 στις 26/11/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.656

Ας της μιλησει καποιος, για την διαχειριση των επιχειρηματικων κοινων ταμειων...

Της διαφευγει, μεσα σε αυτην την magna lectio...

Αρέσει στα μέλη Eliana_1986, 26-29-31

alisida

# 36 στις 27/11/2017
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444

Η αποκρυψη των οικονομικων ανεξαρτητα του σκοπου ,δειχνει ελειψη εμπιστοσυνης στον/ στην συζυγο και μπλοκαρει τον οικογενειακο προυπολογισμο.Τα οικονομικα της οικογενειας ανεξαρτητα αν τα διαχειριζεται ο ενας απο τους δυο,θα πρεπει να γινονται γνωστα και στον αλλο .Αλλιως δεν λειτουργουν οι συντροφοι ως οικογενεια και - κατα τη γνωμη μου - θα μπορουσε αυτο απο μονο του να ειναι αιτια διαζυγιου ,,,Το θεμα των παιδιων ειναι αλλο το ποιος θα παρει την επιμελεια,ομως το βεβαρυμενο οικονομικο παρελθον θα δυσκολεψει την κατασταση,αν ο συζυγος αποδειξει στο δικαστηριο οτι εχει τα μεσα να στηριξει οικονομικα τα παιδια του ενω η συζυγος οχι ,ειδικα αν αποδειχτει οτι υπαρχουν εθισμοι σε τυχερα παιχνιδια ή σπαταλες γενικοτερα

Rapunzel89

# 37 στις 29/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
#26 Τωρα ειδα την απαντηση σου. Πες το κι ετσι...αλλα ειναι με δικαιους κ ισους ορους προς ολους.

decentintocerberon

# 38 στις 30/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Στο τίτλο του θέματος δεν υπάρχει ερωτηματικό,στις περισσότερες απαντήσεις σου το ρήμα 'φταίω' συνοδεύεται απο ερωτηματικό.

Επίσης προσωπική μου αποψη,όταν θέτεις ένα θέμα προς συζήτηση οφείλεις απο σεβασμό στους αναγνωστες σου να δινεις εξ' αρχής μια σαφή περιγραφή του θέματος.

Αυτο που αντιλαμβάνομαι είναι οτι μεσα απο αυτο το παιχνιδάκι της ασάφειας κερδίζεις πολλές απαντήσεις-χρόνο ,οτι έκανες δλδ με τον σύζυγο σου.

Στο τέλος ομως ξέρεις τι θα πάρεις :-)

zygos1971

# 39 στις 30/11/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Η εμπιστοσύνη είναι το α και το ω σε μια σχέση, πόσο μάλλον σ'ένα γάμο. Με τα συνεχόμενα ψέματά σου την έχεις καταστρέψει ανεπανόρθωτα. Τι ακριβώς ψάχνεις τώρα; Κάποια φόρμουλα για να έχεις και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο; Έκανες κάποιες επιλογές, δεν πρέπει να υποστείς και τις συνέπειές τους;  

Andreas66

# 40 στις 7/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οικογενεια ή συμβιωση σημαινει επικοινωνια. Σημαινει κοινο ταμειο. Σημαινει ειλικρινεια, κοινως οχι ψεμματα.
Νομιζω επαθες οτι σου αξιζει.
Ισως να διορθωθουν και στο ευχομαι με μια εντιμη συζητηση μαζι του που να κρατησει στο χρονο.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost