Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν ξέρω αν πρέπει να χωρίσω

Σελίδα : 1

Angela198081

# 1 στις 14/12/2017
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Δεν ξέρω αν πρέπει να χωρίσω

Χρειάζομαι μια γνώμη.ειμαι από το 2001 με τον άντρα μου.πολυ αγαπημένοι όλα τα χρόνια.μου αποδείκνυε την αγάπη του συνέχεια.μεχρι που γεννήθηκε το δεύτερο μωρό μας.απο εκεί κ πέρα είμαστε συχνά μαλωμενοι και χωρίς επικοινωνία.καποια στιγμή ανακαλύπτω μυστική συνομιλία με κάποια συνάδελφο μέσω viber.δεν είδα αν μιλάνε απλά ότι την έχει αποθηκεύσει κρυφή.ποτε μα ποτέ δεν μου έχει δώσει δικαιώματα . γι'αυτό κ τον παντρεύτηκα.μιλησαμε λοιπόν και μου είπε ότι δεν υπάρχει τίποτα .απλά το έκανε για να ζηλέψω.και να αρχίσουμε πάλι από την αρχή.μεχρι σήμερα δεν μπορώ να τον πιστέψω αλλά δεν έχω ούτε στοίχεια ούτε τίποτα.σιγουρα δεν έχει απατήσει .αλλά και να μίλαγε με κάποια άλλη γυναίκα για εμένα απιστία είναι.αλλα δεν το παραδέχεται .η διαίσθηση μου μου λέει ότι λέει ψέματα.τι να κάνω;

somebody961

# 2 στις 14/12/2017
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Angela198081

αλλά και να μίλαγε με κάποια άλλη γυναίκα για εμένα απιστία είναι.

Αν κοιτάξει άλλη - έστω και κατά λάθος - είναι απιστία;

Ρωτάω γιατί αν είναι έτσι, εξηγείται γιατί η σύντροφος μου δυσκολεύεται να περάσει απέναντι την Πατησίων (την εμποδίζουν οι ρευματοφόρες γραμμές των τρόλεϊ)

Το ενδεχόμενο να έχει την επαφή κρυφή επειδή γνωρίζει πως δεν μπορείς να διαχειριστείς κάτι τέτοιο, δεν υπάρχει σαν πιθανότητα;

Το ενδεχόμενο επίσης, τώρα με 2 παιδιά, όποτε έχει διάθεση να "παίξετε" μαζί, και εσύ τον απωθείς λόγω κούρασης, δεν υπάρχει ούτε αυτό σαν πιθανότητα;

Αμα νιώθεις κούραση πάντως με τον άνθρωπο σου αντί να σε ξεκουράζει το "παιχνίδι" σας αυτό,

σίγουρα, ούτε το παιδί ευθύνεται, ούτε η (ανύπαρκτη) "γκόμενα που έχει κρυφή"!

Αναζητείστε την ευθύνη στο γιατί συμβαίνει αυτό που λες:
"είμαστε συχνά μαλωμενοι και χωρίς επικοινωνία",

με απαράβατο κανόνα και από τους δύο:
Να απουσιάζουν από τη συζήτηση τα "φταις εσύ που..."

Οταν απουσιάζει η επικοινωνία, την αποζητούμε αλλού, αφού εξαντληθούν τα περιθώρια.

Εκείνον, τον πονάει που δεν έχει επικοινωνία, εσένα, αν έχει γκόμενα..

Για αυτό σου λέω: Συζητήστε και βρείτε πού και γιατί "κόπηκε η γραμμή".

Η "γκόμενα", μπορεί να είναι οτιδήποτε.. Οχι απαραίτητα γυναίκα.
Σε κάποιους είναι το καφενείο,
σε άλλους είναι μια ενασχόληση με την ταμπέλα "χόμπι",
σε άλλους το ποδόσφαιρο κ.ο.κ.

Αρέσει στα μέλη alisida, Paralia48 και σε ακόμα 2 μέλη.

Paralia48

# 3 στις 14/12/2017
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 9.086

για τους λόγους που λες, να ΜΗ χωρίσεις. Βασικά δεν είναι λόγοι χωρισμού. Εκτός αν κρύβεται κάτι βαθύτερο , π.χ. δεν αντέχεις να τον βλέπεις, σου μυρίζει, δεν αντέχεις να τον ακούς, σε εκνευρίζει το βάδισμά του, η φωνή του...αυτά ναι. 

Αλλά το ότι μίλησε με μια συνάδελφο στο βάιμπερ, ή έχει αποθηεκυμένο το τηλέφωνό της... ε, μην τρελλαθούμε κιόλας! Το πόσο μαλωμένοι είστε , αυτό ίσως έχει σχέση και με την κούραση λόγω μωρών. Από σεξ , τι γίνεται;
Αρέσει στο μέλος alisida

panagiotismp90

# 4 στις 14/12/2017
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.652

τι λεγανε αγγελικη μου με την συναδελφο? ή απλα την εχει σαν επαφη?

Αρέσει στο μέλος Enikos

Andreas66

# 5 στις 15/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Το εχετε εσεις οι γυναικες...αν κανετε παιδι τον γραφετε τον αντρα... λογικο ειναι και κεινος να ψαχνει αλλου. Καθειστε συζητηστε τι συμβαινει ακομη και αν χρειαστει να τσακωθειτε... λυστε το θεμα συντομα...και πλησιαζουν Χριστουγεννα.

agaph40

# 6 στις 15/12/2017
author
Γυναίκα / 69 / Διαζευγμένη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 656

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Andreas66

Το εχετε εσεις οι γυναικες...αν κανετε παιδι τον γραφετε τον αντρα... λογικο ειναι και κεινος να ψαχνει αλλου. Καθειστε συζητηστε τι συμβαινει ακομη και αν χρειαστει να τσακωθειτε... λυστε το θεμα συντομα...και πλησιαζουν Χριστουγεννα.

για να καταλαβω...τα παιδια αφορουν μονο τη μανα???τον πατερα τον αφορα μονο η "προσφορα" και οι

"υπηρεσιες" της γυναικας του που αν περιοριστουν τις ψαχνετε αλλου?

Αρέσει στο μέλος Katia_80

alisida

# 7 στις 15/12/2017
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444
Angela ,καπου ειναι φυσικο με τη γεννηση του δευτερου παιδιου να νοιωθεις πιεσμενη και να παραμελεις τον αντρα σου ,ειδικα αν εργαζεσαι και δεν εχεις πολυ χρονο για τον εαυτο σου.Διαφωνω ομως με τη δηλωση του οτι το εκανε για να ζηλεψεις ,πιστευω οτι ειναι η πιο ευκολη δικαιολογια για την κρυφη συνομιλια του,υπαρχει φωτια παντα οπου υπαρχει καπνος ..Πριν χαθειτε οριστικα,φροντιστε να το λυσετε.. Τον θελεις ακομα ? Δειξε το ,μερικες φορες οι ατελειωτες συζητησεις κουραζουν και τρομαζουν το συνομιλητη συντροφο.Καλυτερα να κανεις πραξεις ,δηλ να τον πλησιασεις ερωτικα ,να του λες ποσο ομορφος και καλος ειναι,να του δωσεις δηλαδη εσυ την επιβεβαιωση για να μην την ψαχνει σε αλλες γυναικες ..Οι περισσοτεροι γαμοι διαλυονται οταν αρχιζουμε να θεωρουμε δεδομενο το συντροφο μας και σταματαμε το φλερτ μαζι του
Αρέσει στο μέλος somebody961

Andreas66

# 8 στις 15/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εν μερει σου απαντησε η alisida ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από agaph40

για να καταλαβω...τα παιδια αφορουν μονο τη μανα???τον πατερα τον αφορα μονο η "προσφορα" και οι

"υπηρεσιες" της γυναικας του που αν περιοριστουν τις ψαχνετε αλλου?

A-GNOSTOS

# 9 στις 16/12/2017
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 129

Να μην το ξεχνάς...

Το θέμα πρώτου, δεύτερου ή δέκατου παιδιού, δεν παίζει ρόλο στην σχέση ανάμεσα στο ζευγάρι, όταν το ζευγάρι ή μέρος αυτού, δεν κάνει γάμο μόνο και μόνο στόχο να κάνει παιδί ή παιδιά ...!!

Μια και πολλά άτομα από την αρχή της σχέσης έχουν τον μόνο στόχο το να κάνουν παιδιά, μετά τον στόχο "ξεχνούν" το ταίρι τους ερωτικά.

Αγάπη έχουμε σε πολλά άτομα γύρο μας στους γονείς μας, στα αδέλφια μας, στους φίλους μας, μα η διαφορά με όλα τα άλλα άτομα είναι ότι δεν τους έχουμε στις ερωτικές μας πράξεις και αυτή είναι η ΔΙΑΦΟΡΑ με τους άλλους, αν λοιπόν το ταίρι μας δεν του προσφέρουμε ερωτική ικανοποίηση, δεν θα διαφέρει με τους άλλους γύρο μας

Η άποψη μου είναι : σε αυτό που δεν καταλαβαίνουν πολλοί, ότι ο θεμέλιος λίθος ανάμεσα στο κάθε είδους σχέσης (από την πιο απλή έως την έγγαμη) ανάμεσα στο ζευγάρι είναι η τακτική ερωτική πράξη (σεξ), αλλά όχι απλά να γίνει τυπικά, το κάθε ένα άτομο έχει Υποχρέωση να καλύψει πρώτα την ικανοποίηση του συντρόφου του, ώστε να μπορεί να λάβει ικανοποίηση αμοιβαία. σε όλους μας αρέσει το αυθόρμητο αλλά τις περισσότερες φορές δεν υπάρχει θετικό κλίμα και από τους δύο, καλό είναι να υπάρχει εκεί και ο προγραμματισμός του σεξ π.χ. απόψε θέλω να κάνουμε σεξ, ξέρω ότι από την μεριά των γυναικών αυτό μπορεί να είναι ακούγεται πολύ άκομψο μια και δεν περιέχει ερωτισμό και δεν λειτουργείτε έτσι .. με αυτό τον τρόπο περίπου όμως τρώμε, εργαζόμαστε, πράττουμε το κάθε τι στην ζωή μας, αν το βάλουμε και αυτό στο πρόγραμμα αλλά πάντα με γνώμονα το να προσφέρουμε ικανοποίηση και όχι απλά να περιμένουμε εμείς την ικανοποίηση από το άλλο άτομο.. τότε πραγματικά καμία "άσπρη σάλτσα.." δεν θα είναι σε ξένο τραπέζι ..!!!

Αρέσει στα μέλη somebody961, alisida

syntrofissa-Klelia

# 10 στις 16/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Angela198081

τι να κάνω;

1. να ψαξεις και να βρεις γιατι εισαι ανασφαλης και ανωριμη. 

μια ΓΥΝΑΙΚΑ που γνωριζει την αξια της ,  αφηνει τα κλειδια στην πορτα και δενει τα σκυλια , δινοντας τη δυνατοτητα ,σε οποιον θελει να δοκιμασει την τυχη του, να το κανει χωρις φοβο .

2. να βαλεις μυαλο και να μην ξαναπλωσεις χερι σε ξενο κινητο, ταμπλετ, λαπ τοπ.

οποιος ψαχνει , βρισκει.

3.αν τον αγαπας θα θες μονο το καλο του. 

αν αυτο ειναι εξω απο το γαμο σας, δωσε του ευχη για " ωρα καλη στην πρυμνη του".

αν σου δειξει εμπρακτα οτι θελει να ειναι συζυγος σου αλλα ευτυχισμενος, ψαξτε να βρειτε που χασατε το δρομο και παλι απο την αρχη.

4.και τελευταιο...

" καλα ξυπνητουρια !!! "

Koula_Mara

# 11 στις 16/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αμήν

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από syntrofissa-Klelia

4.και τελευταιο...

" καλα ξυπνητουρια !!! "

Koula_Mara

# 12 στις 16/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αντρέα και αλισίντα

τα έχετε?

Andreas66

# 13 στις 17/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τι σχεση εχει αυτο με το θεμα? Πως σου ηρθε αυτο?

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από Koula_Mara

αντρέα και αλισίντα

τα έχετε?

matakiamouou

# 14 στις 3/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν ξερω κοπελια...απο οτι φαινεται ειναι σε διαθεση να συζητησει μαζι σου...μην χωριζεις χωρις λογο...ειδικα με τα παιδια...ειναι μικρα...τι χρωστανε να εχουν δυο σπιτια...βρειτε τα με τον συντροφο σου...ευκολο να χωρισεις δυσκολα να τα βρεις...οποτε καντε ενα βημα την φορα...θα επρεπε να ειστε ευτυχισμενοι που εχετε δυο παιδια?τρια?τεσσερα?πεντε?δεν ξερω...εννοω οτι ειστε οικογενεια...οι υποχρεωσεις μιας μητερας ειναι παρα πολλες...θα επρεπε να κατανοησει και ο αντρας σου και να συμμετεχει στο μεγαλωμα των παιδιων...αν δειξετε και οι δυο κατανοηση ολα θα παν καλα...

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost