Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισαμε αλλα..

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Kostis90

# 1 στις 15/12/2017
author
Ανδρας / 31 / Σε διάσταση
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 21
'Aρεσαν+: 0%

Χωρισαμε αλλα..

Καλησπερα σας,εγω ειμαι 30 χρονων και η κοπελα 28.ειμουνα σε μια σχεση για 5χρονια.ειχαμε περασει πολυ δυσκολα αυτα τα χρονια αλλα ειμασταν αγαπημενοι..Μου ελεγε οτι θελει να παντρευτουμε να κανουμε παιδια να κανουμε οικογενια κσι οτι εγω ειμαι ο καταληλος..εγω τις ελεγα οτι και εγω θελω ολα αυτα αλλα πρωτα να φτιαξουμε λιγο τα οικονομικα μας,για να μπορεσουμε να μεγαλωσουμε το παιδι μας..τα τελευταια 3 χρονια μεναμε στο δικο μας σπιτι..ξαφνικα μια μερα μπαινω στο σπιτι και μου λεει χωριζουμε δεν παει αλλο κουραστικα και φευγει..εγω εκανα τα παντα να την ξανα κερδισω.μετα απο μια εβδομαδα ειπαμε να ξαναπροσπαθησουμε..αντεξαμε 2 μηνες και μετα παλι τα ιδια..χωριζουμε δεν μπορω αλλο,σε αγαπαω αλλα δεν ειμαι ερωτευμενη..αυτη την φορα δεν προσπαθησα ξανα ειπα να τις δωσω χρονο να σκεφτει..και μαθαινω οτι 5 μερες μετα βγαινει ραντεβου με αλλον..

Τι να κανω να την ξανα κερδισω; δεν πιστευω οτι τελειωσε..δεν γινετε την μια μερα να σου λεει θελω παιδια και την επομενη να βγαινει με αλλον.

achinos

# 2 στις 15/12/2017
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Γίνεται...

Αν είναι πολύ επείγον! 
Αρέσει στα μέλη Xristina_97, mili10 και σε ακόμα 1 μέλος.

frog13

# 3 στις 15/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ποιά "ίδια" δηλαδή..

Τι εφταιγε όσο είσασταν μαζί ...νομίζεις..?

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kostis90

Χωρισαμε αλλα..

Καλησπερα σας,εγω ειμαι 30 χρονων και η κοπελα 28.ειμουνα σε μια σχεση για 5χρονια.ειχαμε περασει πολυ δυσκολα αυτα τα χρονια αλλα ειμασταν αγαπημενοι..Μου ελεγε οτι θελει να παντρευτουμε να κανουμε παιδια να κανουμε οικογενια κσι οτι εγω ειμαι ο καταληλος..εγω τις ελεγα οτι και εγω θελω ολα αυτα αλλα πρωτα να φτιαξουμε λιγο τα οικονομικα μας,για να μπορεσουμε να μεγαλωσουμε το παιδι μας..τα τελευταια 3 χρονια μεναμε στο δικο μας σπιτι..ξαφνικα μια μερα μπαινω στο σπιτι και μου λεει χωριζουμε δεν παει αλλο κουραστικα και φευγει..εγω εκανα τα παντα να την ξανα κερδισω.μετα απο μια εβδομαδα ειπαμε να ξαναπροσπαθησουμε..αντεξαμε 2 μηνες και μετα παλι τα ιδια..χωριζουμε δεν μπορω αλλο,σε αγαπαω αλλα δεν ειμαι ερωτευμενη..αυτη την φορα δεν προσπαθησα ξανα ειπα να τις δωσω χρονο να σκεφτει..και μαθαινω οτι 5 μερες μετα βγαινει ραντεβου με αλλον..

Τι να κανω να την ξανα κερδισω; δεν πιστευω οτι τελειωσε..δεν γινετε την μια μερα να σου λεει θελω παιδια και την επομενη να βγαινει με αλλον.

sAvArA

# 4 στις 15/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αστο kostis90

Ξερεις τι θα πει παιδια

& ολα οσα φερνουν;;;

Επαιξες παραταση

& γλυτωσες στα πεναλτυ!!

Αραξε στην πετσα σου για λιγο& ξεκινα αλλο παιχνιδι οταν εισαι ετοιμος...

(Το ιδιο κανει κι αυτη, μη νομιζεις, ουτε αυτη Τα ηθελε..)

Τι κακο πια μ αυτα τα στερεοτυπα!!Μπλεξιματα που χουν οι νεοι με οτι πεπαλαιωμενο τους εχουμε τσαμπουνησει εμεις οι γεροντοτεροι... που μας τα εκαναν κουδουνια κι εμας με την σειρα μας οι παλαιοτεροι, που τους τα ειχαν κανει τσουρεκια βεβαια οι πιο πριν...κ.ο.κ.

Σαν τους αμνους στην "σιωπη των αμνων" τους βλεπω...(τον κωστη στην συγκεκριμενη με την νεα)

Τωρα η νεα θα παιξει το ιδιο εργο με τον Kosta no2 και δεν θα το πιστευει οταν τον ξε-ερωτευτει κι αυτον.. 

Δεν θα ξερει τι εφταιξε παλι...

Εκτος κι αν εχουν "προλαβει" τα κουτσουβελα... και της φραξουν τους δρομους και τοτε θα παλευει μ αλλα στερεά οπως σωστο μεγαλωμα-σχολεια-λογοθεραπευτες-φροντιστηρισ-σπουδες-ψυχολογους σχεσεων...

Ε ρε Λανθιμος που μας χρειαζεται...

Kostis90

# 5 στις 15/12/2017
author
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Δεν εχω ιδεσ τη φταει..ποτε δεν τσακωνομασταν,παντα ειχαμε καλη εποικηνωνια..το καιρο μετα τον πρωτο χωρισμο ημασταν μια χαρα σε αγαπαω σε λατρευω..οσες φορες προσπαθησε να μου εξηγησει μου ελεγε εκανε η σχεση τον κυκλο της,δεν ειμαι ερωτευμενη,θελω να ζησω αυτα που δεν εζησα,και μετα εβαζε τα κλαματα και στεναχωριοταν..δεν μπορω να καταλαβω τι φταει.

Katia_80

# 6 στις 15/12/2017
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 935

Μα τι δεν καταλαβαίνεις βρε αγόρι μου, αφού στο λέει καθαρά η κοπέλα, πόσο πιο φραγκοδίφραγκο να στο κάνει?? θέλει να ζήσει τη ζωή που δεν έζησε, να γνωρίσει κι άλλους και γενικώς να το γλεντήσει ακόμα το κορμάκι της, μέχρι να κατασταλάξει πραγματικά. Εσύ προφανώς είχες βρει τη βολή σου αλλά όχι κι εκείνη τη δική της και το σχηματάκι γάμος-κουτσούβελα-οικογενειακές υποχρεώσεις, της πέφτει για την ώρα λίγο βαρύ...άσε την λοιπόν να πάει εκεί που θέλει και κοίταξε κι εσύ τον εαυτό σου, να συνέλθεις και να αναζητήσεις αλλού αυτό που επιθυμείς..

υ.γ.: αυτό που δε θέλουμε όλοι να δούμε το προφανές, πρέπει να το προσέξουμε (χωρίς να βγάζω απέξω την αφεντιά μου!)

Αρέσει στο μέλος alisida

panagiotismp90

# 7 στις 15/12/2017
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.652

εσυ τον ξερεις τον αλλον?

tzoulia59

# 8 στις 16/12/2017
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

τι να καταλαβεις βρε κωστα μου καλυτερα να μην καταλαβεις τιποτα ,,,

οσο λιγοτερα καταλαβεις τοσο καλυτερα ,,,

οταν η γυναικα τραβαει γι αλλες πολιτειες αστο να παει στο διαολο ...

στο ειπα λιγο περιφραστικα ,,για να μην κουραζομαστε ,,,

ο γαμος σχολασε αν καταλαβες ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Kostis90
Δεν εχω ιδεσ τη φταει..ποτε δεν τσακωνομασταν,παντα ειχαμε καλη εποικηνωνια..το καιρο μετα τον πρωτο χωρισμο ημασταν μια χαρα σε αγαπαω σε λατρευω..οσες φορες προσπαθησε να μου εξηγησει μου ελεγε εκανε η σχεση τον κυκλο της,δεν ειμαι ερωτευμενη,θελω να ζησω αυτα που δεν εζησα,και μετα εβαζε τα κλαματα και στεναχωριοταν..δεν μπορω να καταλαβω τι φταει.

Αρέσει στα μέλη Xristina_97, alisida

Rapunzel89

# 9 στις 16/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Απλα τελειωσε για εκεινη...δυστυχως. Κ εκεινη ξερει μονο πως νιωθει κ αν τα εννοει τελικα. Ο χρονος θα δειξει...στην πραξη. Αλλα το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν ξυπνησε μια μερα κ ειπε θα χωρισω. Τα κρατουσε κ στο ανακοινωσε. Εξαφανισου μια κ καλη. Μην επικοινωνησεις ξανα,ουτε να την ενοχλησεις. Αφαντος κ σιγη ιχθυος. Να μην μαθαινει για εσενα τιποτα. Θελει αποσταση κ απ τους 2 σας για να δειτε τα πραγματα πιο καθαρα. Γιατι τωρα σιγουρα εισαι συναισθηματικα φορτισμενος κ εκεκ είναι που γινονται ΟΙ βλακειες. Κ αν ειναι να ερθει θα ερθει μονη της... Μην ελπιζεις κ σε κατι ομως. Στο ενδιαμεσο επειδη ο πόνος που θα σου ερθει ισως ειναι μεγαλος κοιταξε να κανεις αποκλειστικα focus σε σενα κ να σε "περιθαλψεις". Το πρωτο που πρεπει να φροντισεις ειναι ο υπνος κ η διατροφη σου αν βλεπεις οτι ξεκινησαν να "χαλανε". Για να μπορεις να ανταπεξελθεις μεσα στην ημερα σου. Κ κυριως να γεμισεις την μερα σου με πολλα πραγματα...Να το ριξεις στην δουλεια σου,κ σε δραστηριοτητες που σε ευχαριστουν-αν δεν εχεις βρει κατι να ξεκινησεις αμεσα. Θα σου κανει καλο! Α κ οι φιλοι σου...να ειναι διπλα σου με χαλαρες βολτες κ αναλαφρες κουβεντες. Περνας φαση πενθους κ ειναι πολυ δυσκολη,δυνατη κ ασχημη περιοδος κ την δεδομενη στιγμη ισως κ να εισαι στην πολυ αρχη αυτης... Να το ξερεις. Λιγο πολυ ολοι το εχουμε περασει.Αλλοι πιο δυνατα κ ασχημα κ αλλοι πιο ηπια. Στα λεω ολα αυτα για να εισαι προετοισμενος για τυχον αντιδρασεις που εχεις κ δεν αναγνωριζεις τον εαυτο σου. Μην πιεσεις καταστασεις με παρακαλετα κ τρεξιματα-δεν θα κερδισεις τιποτα. Κρατα αξιοπρεπεια,εγωισμο κ επιπεδο κ θα σωθεις απο πολλα. Συγγνωμη που δεν σου απανταω επακριβως σε αυτο που μας ζητας,αλλα η κοπελα σου εχει απαντησει ηδη η ιδια.Οποτε...δε νομιζω να μενει να κανεις τιποτα αλλο. Κι ετσι για αυτο κ τοποθετουμε στο μετεπειτα κ απο ψυχολογικης πλευρας τι ισως σου συμβει εφοσον ηταν μακροχρονια η σχεση σας,με προοπτικη κ με συναισθηματα κ απ τους 2. Καλυ τυχη!

Enikos

# 10 στις 16/12/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.656

Να την διεκδικησεις και να της το πεις..."σε διεκδικω".

Τους αρεσει αυτο, τωρα τελευταια.

Ασχετου αποτελεσματος...η ωρα να περναει.

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Kostis90

Χωρισαμε αλλα..

Τι να κανω να την ξανα κερδισω; 

Αρέσει στο μέλος autumn11

frog13

# 11 στις 16/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν νομίζω ότιμπορείς να κάνεις και πολλά..!

Αν είχατε πολύ καλύτερη επικοινωνία και πιο βαθιά όλα αυτά τα χρόνια θα την καταλάβαινες τι της φταίει..και μόνο σε αυτήν την περίπτωση θα σου έλεγα να σφίξεις τα δόντια και να παραμείνεις φίλος της...

Με την προυπόθεση να μπορείς να το αντέχεις αυτό και να την συγχωρήσεις και μετά που θα επιστρέψει πληγωμένη..(αν επιστρέψει..) απο την πρώτη εφήμερη σχέση της ..σε εσένα και πάλι..!

Αλλά αφού δεν την ξέρεις και τόσο απ' ότι φαίνεται ,είναι αργά για να την καταλάβεις...

Θα έλεγα να προχωρήσεις την ζωή σου κι εσύ με μια άλλη κοπέλα ...κάθε εμπόδιο για καλό!

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από Kostis90

giorgos170

# 12 στις 16/12/2017
author
Ανδρας / 78 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.406

το εξαντλήσαμε

ή μπα ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Enikos

Τους αρεσει αυτο, τωρα τελευταια.

Αρέσει στο μέλος Enikos

Enikos

# 13 στις 16/12/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Δεν ακουω νεα ατακα, οποτε ισχυει ακομα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από giorgos170

το εξαντλήσαμε

ή μπα ...

A-GNOSTOS

# 14 στις 16/12/2017
author
Ανδρας / 57 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 129

Μην κουράζεις τον εαυτό σου...

Η κοπελίτσα έπαιξε τον ρόλο της ως γυναίκα για γάμο .. πέρασε αυτά τα χρόνια κοντά σου και είδε ότι αυτό που τελικά ήθελε δεν ήταν ο γάμος και τα παιδιά αλλά Νέες εμπειρίες με άλλους γαμπρούς..!!

Ξέρω "πονάει.." αλλά όταν επουλώσουν οι πληγές θα δεις ότι ήταν για το καλό σου ...!! 

Το σημαντικό θέμα είναι να σου γίνει μάθημα να μην αφήσεις ξανά στον εαυτό σου να "πονάει" έτσι, να προσφέρεσαι στην σύντροφο σου Ναι να γίνεις ένα μαζί της Αλλά.. μια και δεν ξέρουμε ποτέ πότε αρχίζει και πότε τελειώνει κάτι στην ζωή μας φροντίζουμε να τα περιμένουμε όλα..!!

Τώρα αν αυτή καταλάβει ότι κοντά σου είχε αυτό που πραγματικά ήθελε θα γυρίσει μόνη της..

Γνώμη μου ..: Προχώρα την ζωή σου και αυτό που σου είπανε πιο πάνω .. Μην μαθαίνει το τι κάνεις και πως νιώθεις εσύ, είναι σημαντικό για το "εγώ" του άλλου να ξέρει ότι "μετράει η μπογιά του" και μπορεί να πληγώνει  !!! 

Ότι δεν μας σκοτώνει μας κάνει σοφότερους ..

.

Αρέσει στο μέλος James88

alisida

# 15 στις 16/12/2017
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444
Kostis90 Να εισαι ικανοποιημενος που σου μιλησε ξεκαθαρα η κοπελα σου.Δεν ειναι και τοσο ευκολο να λες στον αλλο συγνωμη αλλα μου τελειωσε.Θελει κοτσια .Μπορει να σε ξαφνιασε και να λυπασαι γι αυτο ,αλλα ποναει σαφως λιγοτερο απο το να σε κοροιδευε ή να σε κερατωνε .Σιγουρα εχει αισθηματα για σενα εφοσον ζησατε 5 χρονια μαζι .Οταν ομως δεν εχουμε τιποτε αλλο να δωσουμε στη σχεση ,καλυτερα να την τελειωνουμε φιλικα.Αν πιεστει να μεινει μαζι σου καποια στιγμη θα χωρισετε παλι και τοτε θα ειναι πιο δυσκολο γιατι θα εχετε αρχισει να μισειτε ο ενας τον αλλο επειδη θα βλεπεις οτι οπως λεει και το τραγουδι,επαψες αγαπη να θυμιζεις .

Kostis90

# 16 στις 16/12/2017
author
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Την διεκδικησα την πρωτη φορα δεν το ξανα κανω..δεν θελω καθε 2 μηνες να εχουμε χωρισμους.απο την στιγμη που βγηκε ραντεβου για εμενα εχει τελειωση οσο και αν ποναει αυτο..περασε τις κοκκινες γραμμες.αλλα αυτο που με στεναχωρη περισσοτερο ειναι το γιατι..Ειναι πολυ δυσκολο να σε αφηνει ετσι ξαφνικα και χωρις εξηγησεις..
Αρέσει στα μέλη autumn11, Enikos

Enikos

# 17 στις 16/12/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Και τι να κανουν οι εξηγησεις?

Τι θ' αλλαξει?

Να προχωρησεις φιλος...

(αληθεια εισαι 27?)...

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Kostis90
Την διεκδικησα την πρωτη φορα δεν το ξανα κανω..δεν θελω καθε 2 μηνες να εχουμε χωρισμους.απο την στιγμη που βγηκε ραντεβου για εμενα εχει τελειωση οσο και αν ποναει αυτο..περασε τις κοκκινες γραμμες.αλλα αυτο που με στεναχωρη περισσοτερο ειναι το γιατι..Ειναι πολυ δυσκολο να σε αφηνει ετσι ξαφνικα και χωρις εξηγησεις..

Αρέσει στο μέλος alisida

Enikos

# 18 στις 16/12/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη

Αυτο ειναι ο κανονας?

Παράθεση:
Σχόλιο # 15 από alisida
Kostis90 Να εισαι ικανοποιημενος που σου μιλησε ξεκαθαρα η κοπελα σου.Δεν ειναι και τοσο ευκολο να λες στον αλλο συγνωμη αλλα μου τελειωσε.Θελει κοτσια .

Αρέσει στο μέλος alisida

Rapunzel89

# 19 στις 16/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
#16 Τα γιατι που θα σε απασχολησουν ΙΣΩΣ να ειναι περισσοτερα. Με τον καιρο θα παρεις τις απαντησεις σου. Καποιες θα τις δωσεις μονος σου,καποιες αλλες θα ερθουν απο μονες τους. Κ τοτε θα συμπληρωθει το παζλ. Φροντισε να εισαι καλα κ ηρεμος με το να δωσεις χωρο κ χρονο στον εαυτο σου...

giorgos170

# 20 στις 16/12/2017
author
Ανδρας / 78 / Σε σχέση
Γεωργία
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 8.406

μέχρι να μπώ

κατομύρια έχει τώρα ...

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από Enikos

Δεν ακουω νεα ατακα, οποτε ισχυει ακομα...

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε