Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισαμε αλλα..

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

tzoulia59

# 21 στις 16/12/2017
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292
'Aρεσαν+: 0%

κοιτα χρυσο μου ,,,το γιατι και το διοτι δεν εχουν καμια απολυτως σημασια ,,,

μπορει να μην υπαρχουν καν αιτιες ,,,

μπορει και να υπαρχουν ,,,αλλα νομιζεις οτι μπορεις να διορθωσεις τιποτα και να το μαθεις ;

δεν το βλεπουμε εμεις το ολο θεμα ...ετσι ,,οι γυναικες ,,,

μπορει να μην γουσταρε να ειναι μαζι σου να μην ησουν το προσδοκιμο της ,

σημασια εχει οτι η επεξεργασια μεσα στον εγκεφαλο της εχει γινει εδω και πολυ καιρο ,,,

και για να καταληξει να παει μ αλλον ,,,εσενα σ εχει απορριψει συναισθηματικα ,,,

ειναι τοσο πολυ ισχυρο το συναισθημα 

κανει τετοιες ζημιες που διαλυει ζωες ,,,

διοτι το συναισθημα του αλλου οπως ξερεις δεν εξαγοραζεται ,,

κι οταν απρριφθεις συναισθματικα απο την γυναικα  φιλε μου 

πιο πολλες ελπιδες εχεις να σωθεις  απο χτυπημα τρομοκρατικης ενεργειας παρα να επαναφερεις το συναισθημα της πισω ,,

σ ενδιαφερει να εισαι με μια γυναικα που απασχολει το μυαλο της και την καρδια της μ οποιονδηποτε αλλον 

εκτος απο σενα ;

επιδιωκεις να εισαι η βολη της δηλαδη ;

αφου ...π ...κε μαλλον ,,,

παει αυτη μας τελειωσε 

περασε στην απεναντι οχθη ...

τραβα γι αλλα και γρηγορα ,,,

μονο να ημουν 27 ,,,η ζωη σου κλεινει πονηρα το ματι βρε 

ετσι ειναι η ζωη ,,αλλος σε αποδεχεται αλλος σε απορριπτει ,,

να σου πω γω ηττα να κλαψουμε ολοι μαζι ,,,

και γω δεν ειμαι κανενα γατακι ,,,αντε γεια ,,σε φιλω ,,και δυνατα ,,παρακατω ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από Kostis90
Την διεκδικησα την πρωτη φορα δεν το ξανα κανω..δεν θελω καθε 2 μηνες να εχουμε χωρισμους.απο την στιγμη που βγηκε ραντεβου για εμενα εχει τελειωση οσο και αν ποναει αυτο..περασε τις κοκκινες γραμμες.αλλα αυτο που με στεναχωρη περισσοτερο ειναι το γιατι..Ειναι πολυ δυσκολο να σε αφηνει ετσι ξαφνικα και χωρις εξηγησεις..

Αρέσει στο μέλος alisida

Kostis90

# 22 στις 16/12/2017
author
Ανδρας / 31 / Σε διάσταση
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 21
Ναι βρε alisida αλλα τι σημαινει συγνωμη αλλα τελειωσε; Πως γινετε να σου λεει πεθαινω για σενα αλλα μια εβδομαδα μετα συγνωμη τελειωσε,και μετα να βρισκει αλλον..δεν μπορω να καταλαβω αυτη την λογικη..Μην ξεχνας οτι πηγαιναμε για γαμο..της ειχα κανει προταση γαμου το καλοκαιρι..Και αν εχει ακομα αισθηματα πως γινεται να εχει αλλον σε 5 μερες;Συγνωμη αλλα δεν μπορω να της δωσω και δικιο..

tzoulia59

# 23 στις 16/12/2017
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Απαντήσεις: 7.292

εχουν φυγει ανθρωποι λιγο πριν την εκκλησια ,,,

μην κολλας σε τετοια ,,,

και μην πιστευεις σ οτι σ αγαπω ακους ,,,

ειναι μια φραση μονο ,,,

που οι ανθρωποι μπορει να την ενοουν μπορει και οχι ,,,

τις πραξεις να κοιτας ,,,

ψαξε στο φβ ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 22 από Kostis90
Ναι βρε alisida αλλα τι σημαινει συγνωμη αλλα τελειωσε; Πως γινετε να σου λεει πεθαινω για σενα αλλα μια εβδομαδα μετα συγνωμη τελειωσε,και μετα να βρισκει αλλον..δεν μπορω να καταλαβω αυτη την λογικη..Μην ξεχνας οτι πηγαιναμε για γαμο..της ειχα κανει προταση γαμου το καλοκαιρι..Και αν εχει ακομα αισθηματα πως γινεται να εχει αλλον σε 5 μερες;Συγνωμη αλλα δεν μπορω να της δωσω και δικιο..

Αρέσει στα μέλη autumn11, alisida

Konstantinos__73

# 24 στις 16/12/2017
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 197
Σκέψου οτι τιποτα δεν μπορει να αλλαξει την κατασταση που μας περιγραφεις..μπορει ομως να αλλαξει η αξιοπρεπεια σου π ρ ο ς τα κ α τ ω..μη το επιτρεψεις αυτο..προχωρα μπροστα κ εφοσον το αξιζεις θα βρεις κατι καλυτερο..ανελεητος ο κανονας σ αυτη τη ζωη που λεει οτι: ο καθενας παιρνει οτι του αξίζει.
Αρέσει στο μέλος alisida

eva1980

# 25 στις 16/12/2017
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Ωραιόκαστρο
Απαντήσεις: 56
Μια βδομάδα πριν το ένοιωθε κ στο έλεγε..Μετα σταμάτησε να το νοιωθει..Όπως επίσης υπάρχει κ όντως το σε αγαπώ αλλά δεν είμαι ερωτευμένη..Μην σου φαίνεται περίεργο..Υπάρχει όντως!!Θα το ζήσεις κ εσύ κάποια στιγμη..Τώρα πονάς ...Εχεις δίκιο σε όσα ερωτηματικά εχεις...Αλλά μην ψαχνεις απαντήσεις..Κανεις δεν ξέρει να σου πει, κ ουτε η ίδια!! Σφιξε τα δόντια κ προχωρά! Θα ρθει μόνη της..Κάπου ,κάπως, καποτε...όλα γυρίζουν..

Kostis90

# 26 στις 16/12/2017
author
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
EVA σαν να ακουω την ιδια..Ευχαριστω ολους για τις συμβουλες..Θα το περασουμε και αυτο αλλα δεν ξερω ποσα κιλα μειον..χαχα

Daniel32

# 27 στις 16/12/2017
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Απαντήσεις: 492

Είναι απλα τα πραγματα: Δεν ειμαι ερωτευμενη πλεον - και στο λεει και στο δειχνει εμπρακτα. 

Μην αναλωνεσαι σε τελειωμενες καταστασεις - προχωρα παρακατω και μονο κερδισμενος θα βγεις.

Αρέσει στα μέλη autumn11, alisida

eva1980

# 28 στις 16/12/2017
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Ωραιόκαστρο
Απαντήσεις: 56
Σαν να ακούς την ιδια ...Που ξέρεις...Ίσως πριν δέκα χρόνια και εγώ κάπου κάπως καποτε να είχα κανει μία απο τα ίδια με την κοπέλα που αγαπάς!!! Κ για αυτό πιστεύω οτι δεν σε κορόιδεψε..Απλα ...της πέρασε!Όχι εσύ...Αλλά αυτό που ένοιωθε!!Και δεν φταις εσύ που έφυγε!!! Απλα ...της έφυγε..Όπως θα φύγει και απο σένα... Εν καιρώ..Κάνε μου την χάρη όμως...Στο μεταξύ μην παραμελεις τον εαυτό σου..Αν ποτε γυρίσει μην επιτρεψεις να το κανει απο οίκτο... Αν χρειαζεσαι να αποβαλλεις κάποια κιλα κάντο, αλλά αν όχι...? Τρεχα γυμναστήριο, πάρε σκύλο, κάνε κάτι που θα σε κρατήσει κ φιτ και ζωντανο κ θα σε κανει ομορφότερο...Άντε!! Καλες γιορτές !!
Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 29 στις 17/12/2017
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.452
Ενικε δυστυχως δεν ειναι ο κανονας
Αρέσει στο μέλος Enikos

alisida

# 30 στις 17/12/2017
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.452

#22 κωστη σου απαντησα

Σε αγαπα αλλα δεν ειναι ερωτευμενη πια .Και για να αποφασισει να αφιερωσει τη ζωη της σε καποιον δεν αρκει μια αγαπη που ειναι μαλλον συμπαθεια αλλα φαινεται οτι χρειαζεται κατι πιο δυνατο

Souria

# 31 στις 17/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Εγω παλι πιστευω πως θα το μετανιωσει καποια μερα και θα σου ερθει κλαιγοντας. Βλεπεις δεν ειναι ολοι ενταξει οπως νομιζω εσυ. Γι αυτο προχωρα και μην κοιταξεις πισω,δεν αξιζει.

Kostis90

# 32 στις 18/12/2017
author
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Με μερικους θα συμφωνησω με αλλους θα διαφωνησω με αλλους μπορει να εχουν δικιο και να μην θελω να το πιστεψω..Αλλα ενα ειναι σιγουρο οτι καποτε με αγαπησε οσο τιποτα..ξερετε τι ειναι να περιμενης να βγουνε εξετασης εαν εχεις καρκινο να μην μπορεις να κοιμηθης το βραδυ και με μια αγκαλια να ηρεμη ο αλλος και να τον παιρνει ο υπνος;! Ξερετε τι ειναι να μην σε πληρωνουνε στην δουλεια,να μην εχεις να παρεις "ψωμι" αλλα με ενα χαμοχελο της να εισαι ο πιο ευτυχησμενος ανθρωπος του κοσμου..Οταν μου ελεγε χωριζουμε τα ματια της λεγανε αλλα..Πως γινετε ολα αυτα να χαθουνε;!Μονο εγω πιστευω στην πραγματικη σγαπη;!

Souria

# 33 στις 18/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τι τα θες και τα ψάχνεις Κώστα, έτσι είναι η ζωή ,άλλους χαμόγελα και άλλους πληγώνει. Ρόδα είναι και γυρίζει όμως!!

silencee

# 34 στις 19/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...αδικείς κι εκείνη και εσένα...

...το ότι μέσα σε λίγες μέρες από το χωρισμό σας,βρέθηκε με κάποιον,γιατί το μεταφράζεις σαν προδοσία όλων όσων ένιωσε για εσένα κι όχι σαν ένα άτσαλο έστω βήμα στον καινούριο δρόμο που διάλεξε?...

...οι συμπεριφορές των ανθρώπων,δεν έχουν πάντα μονοσήμαντη μετάφραση.Δες εδώ για το θέμα σου,πόσες διαφορετικές οπτικές κατατέθηκαν...

...της ήταν εύκολο της ίδιας?αυτά τα 'μπρος-πίσω' της την τελευταία εβδομάδα,μήπως υποδηλώνουν την δυσκολία που είχε στο δίλημμα που της έθεσε το μυαλό κι η καρδιά της?...

...προτείνω να συμφιλιωθείς με το χρόνο,να πάρεις όσον σου χρειάζεται ώστε νάρθει η στιγμή (για όλους έρχεται αργά ή γρήγορα) που θα βαδίσεις σε νέους δρόμους κι εσύ...

...καλή δύναμη...

Noichegale

# 35 στις 19/12/2017
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 3
Κωστή αν κάθε φορα που ακούγαμε την φράση σε αγαπώ βάζαμε και ενα ευρώ στην τσέπη θα είχα λύσει τα προβλήματα αυτής της χώρας άνετα. Είναι κάτι που μπορεί να το πει ο καθένας πολύ εύκολα και να το αλλάξει την επόμενη μέρα. Όσο χρόνο και αν είσαι με κάποιο άτομο , κάθε μέρα θα μαθαίνεις και κάτι παραπάνω γιαυτό και μάλιστα είναι πιθανό να μην σαρέσει αυτό που θα μάθεις. Ειδικά σε θέματα σχέσεων που από την φύση τους είναι περίπλοκα. Μπορεί εσύ να είχες βρει τον δρόμο σου σε αυτή τη σχέση αλλά αυτή όχι και επειδή δεν ήξερε πως να στο δείξει απλά πήρε την απόφαση να χρησιμοποιήσει τον πιο γρήγορο τρόπο χωρίς πολλά δράματα. Και να χαίρεσαι που έγινε έτσι. Τώρα γιατί η απότομη αλλαγή? Δεν ήταν καν απότομη βάζω και στοίχημα ότι πολύ καιρό πριν άσχετα με το τι σου έλεγε είχε σκοπό να λήξει την σχέση σας απλά επειδή ήξερε πόσο την αγαπάς ζύγιζε τις επιλογές της ως προς το πως να φύγει χωρίς να σε πληγώσει πολύ.Τώρα μην ψάχνεις να βρεις σίγουρη απάντηση για τα ερωτήματα σου. Δεν αξίζει. Κάθε απάντηση θα σου δημιουργεί μια ακόμα ερώτηση και αυτό δεν είναι καλό για την υγεία και την ηρεμία σου. Απλά προχώρα παρακάτω και ποιος ξέρει μπορεί να σου βγει σε καλό όλο αυτό.

Kostis90

# 36 στις 19/12/2017
author
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Θα συμφωνησω οτι κσποτε με αγαπησε,θα συμφωνησω οτι το σκεφτοτανε καιρο θα συμφωνησω οτι δεν ηθελε να με πληγωσει μπορει να συμφωνησω οτι ηταν ενα λαθος βημα το να βρει αλλον..Ξερω οτι δεν υπαρχει λογος να σκεφτομε το γιατι το ενα γιατι το αλλο..Οτι και να εφταιξε ξερω οτι αυτη η γυναικα δεν μου αξιζει..αισθανομε τυχερος μονο που δεν εκανα παιδια οταν τα ηθελε πολυ..Μια χαρα παιδι ειμαι θα βρω καποια αλλη που να αξιζει την αγαπη μου..σημασια εχει να τα εχεις καλα με τον εαυτο σου..μπορει να την αγαπαω και να στεναχωριεμε για αυτην αλλα πανω απο ολα ο εαυτος μου,δεν θα πεθανουμε για μια γυναικα..Ξερω οτι καποια μερα θα ζυτησει συγνωμη αλλα θα εχω καθαρη την συνηδηση μου οτι προσπσθησα και οτι δεν κοροιδεψα κανεναν..(θα της περασει οταν για παντα θα με εχει χασει..ΚΑΡΡΑΣ)
Αρέσει στο μέλος James88

James88

# 37 στις 19/12/2017
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 45

Παράθεση:
Σχόλιο # 36 από Kostis90
(θα της περασει οταν για παντα θα με εχει χασει..ΚΑΡΡΑΣ)

Δεν είναι τυχαία άλλωστε η σοφή νεοελληνική έκφραση... "Ότι αρχίζει με χαρά, τελειώνει με Καρρά"!  Αν αυτά που έγραψες στο τελευταίο σου post τα εννοείς, τότε είσαι ήδη σε πολύ καλό δρόμο... δεν έχω να σου προσθέσω κάτι παραπάνω εγώ από αυτά που ήδη σου έχουν πει τα άλλα μέλη! Συνέχισε φίλε μου και μην μασάς πουθενά! 

Andreas66

# 38 στις 19/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

σε αγαπαω αλλα δεν ειμαι ερωτευμενη...αυτη η καραμελα ολο και πιο πολλοι-ες το λενε. Ελεος.Πειτε τιποτα αλλο.

Kostis90

# 39 στις 19/12/2017
author
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Τωρα τα εννοω σε κανα 2-3 ωρες δεν ξερω αλλα ενταξη που θα παει θα το περασουμε..

James88

# 40 στις 19/12/2017
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 45

Και όμως είναι αλήθεια

Παράθεση:
Σχόλιο # 38 από Andreas66

σε αγαπαω αλλα δεν ειμαι ερωτευμενη...αυτη η καραμελα ολο και πιο πολλοι-ες το λενε. Ελεος.Πειτε τιποτα αλλο.

Και όμως είναι αλήθεια. Αυτό συμβαίνει όταν σε μια σχέση γίνουν βιαστηκές κινήσεις ή μεγαλώσετε "χώρια". Αλλάζουν οι άνθρωποι, ιδίως όταν είναι σε πιο μικρές ηλικίες... Λογικό δεν είναι όταν είσαι με κάποιον χρόνια να τον αγαπάς; Να τον νοιάζεσαι; Αλλά έλα που μεγάλωσες, ωρίμασες, άλλαξες ή ο άλλος βολεύτηκε και σε θεωρεί δεδομένο, δεν κάνει κάτι για να σε ανάψει... Οπότε φτάνουμε στο σ' αγαπώ, αλλά δεν είμαι ερωτευμένος-η... κάτι το οποίο είναι αλήθεια. Απλά όχι ολόκληρη... η υπόλοιπη είναι στο κι εγώ δεν έκανα κάτι για να σε ξυπνήσω, δεν είπα πράγματα, το άφησα κι εγώ να περάσει έτσι και πλέον μου αρέσει άλλη-ος... Πάντα έτσι πηγαίνουν αυτά. 

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε