Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρισαμε αλλα..

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

alisida

# 41 στις 19/12/2017
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444
'Aρεσαν+: 0%
Andreas66 εχεις δικιο Οι καταστασεις μας εμποδιζουν να το πουμε σωστα ...Το σωστο ,ειδικα μετα απο καποια χρονια συμβιωσης θα ηταν : δε σ αγαπω πια,αν και σε ποναω γιατι ζησαμε μαζι,,,ειδα ομως οτι σε καποια πραγματα καταπιεζω τον εαυτο μου και δεν αντεχω αλλο ,ειδα οτι μαζι δεν ειμαστε οι εαυτοι μας και ισως θα ηταν καλυτερα να χωρισουμε και να συνεχισουμε τη ζωη μας με αλλους ανθρωπους ...Πες μου ομως,ΠΟΙΟΣ θα δεχοταν μια τετοια εξηγηση ?? Κανεις,απο εγωισμο ..Αναγκαζομαστε λοιπον να γινομαστε πικροχολοι και να πεταμε στη μουρη του αλλου τα ελαττωματα του εκατερωθεν ,για να δικαιολογησουμε το προφανες : οτι απλα βαρεθηκαμε ,κουραστηκαμε να προσπαθουμε να αλλαξουμε εμας και τον αλλο .

Kostis90

# 42 στις 19/12/2017
author
Ανδρας / 31 / Σε διάσταση
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 21
Ναι ολοι μπορει να εχετε δικιο δεν διαφονω..αλλα εχω ακουσει εδω 10 διαφορετικους λογους που τους εχει πει και εκεινη..οποτε ολοι την καταλαβενετε και συμφωνητε..οι φιλοι μου εχουν πει αλλους 20 διαφορετικους λογους που ξερουν μερικες λεπτομεριες παραπανω..Αλλα δεν βγαζει πουθενα ολο αυτο ουτε η ιδια δεν ξερει τι φταει..και αν σας πω οτι δεν εγινε τιποτα με τον αλλον και οτι μετανιωσε που χωρισαμε(δεν εγινε λεμε τωρα) θα βρουμε αλλους 100 λογους..Ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος και ο καθε ανθρωπος εχει διαφορετικα θελω..δεν μπορουμε να βγαλουμε ακρη με τιποτα..ενα ειναι σιγουρο δεν μπορω νσ κανω τιποτα εγω για να την κερδισω..το μονο που θελω να πιστευω ειναι αυτο που λενε οτι οποιος δεν εκτιμαει την παρουσια σου θα εκτιμησει την απουσια σου..

James88

# 43 στις 19/12/2017
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 45

Να μην σε νοιάζει...

Παράθεση:
Σχόλιο # 42 από Kostis90
Ναι ολοι μπορει να εχετε δικιο δεν διαφονω..αλλα εχω ακουσει εδω 10 διαφορετικους λογους που τους εχει πει και εκεινη..οποτε ολοι την καταλαβενετε και συμφωνητε..οι φιλοι μου εχουν πει αλλους 20 διαφορετικους λογους που ξερουν μερικες λεπτομεριες παραπανω..Αλλα δεν βγαζει πουθενα ολο αυτο ουτε η ιδια δεν ξερει τι φταει..και αν σας πω οτι δεν εγινε τιποτα με τον αλλον και οτι μετανιωσε που χωρισαμε(δεν εγινε λεμε τωρα) θα βρουμε αλλους 100 λογους..Ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος και ο καθε ανθρωπος εχει διαφορετικα θελω..δεν μπορουμε να βγαλουμε ακρη με τιποτα..ενα ειναι σιγουρο δεν μπορω νσ κανω τιποτα εγω για να την κερδισω..το μονο που θελω να πιστευω ειναι αυτο που λενε οτι οποιος δεν εκτιμαει την παρουσια σου θα εκτιμησει την απουσια σου..

Έχεις δίκιο στο ότι οι άνθρωποι είναι διαφορετικοί. Αλλά οι δικαιολογίες κοινές... όπως είπε και η alisida κανείς δεν έχει το θάρρος να πει αυτό που σκέφτεται πάντα. Το σίγουρο λοιπόν είναι ότι πλέον μαζί σου δεν θέλει. Κατά πάσα πιθανότητα θα φταίει το μικρό της ηλικίας της και το ότι θέλει νέες εμπειρίες. Όταν σου έλεγε ότι θέλει γάμους και σχέσεις, τα εννοούσε, δεν τα έλεγε έτσι. Απλά μεγάλωσε και άλλαξαν τα θέλω της. Έχει συμβεί σε όλους μας και θα συνεχίσει να συμβαίνει, έτσι γίνεται συνήθως. Εσύ όπως και να 'χει πλέον δεν σε νοιάζει αν θα σε εκτιμήσει ή όχι, αυτό είναι δικό της πρόβλημα. Εσύ να κοιτάξεις τον Κωστή και κανέναν άλλον. Κόβεις μαχαίρι κάθε επικοινωνία μαζί της και αρχίζεις γυμναστική, διάβασμα και βόλτες όσο πιο πολύ σου επιτρέπουν τα οικονομικά σου. Ο χρόνος θα σε κάνει να αντιληφθείς πολλά, απλά μην κάνεις κινήσεις απελπισίας πάνω στον πόνο σου. Μην στείλεις τίποτα, ούτε χρόνια πολλά για γιορτές, ούτε στα γενέθλιά της, τίποτα. Όχι γιατί έτσι θα γυρίσει, γιατί έτσι θα προχωρήσεις πιο γρήγορα εσύ παρακάτω. Μην αφήσεις αυτό το γεγονός να σε βουλιάξει. Στάσου ως άντρας στο ύψος σου! 

lovable1

# 44 στις 19/12/2017
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884

Κωστή μου μπορεί για σένα να μη βγαίνει νόημα αλλά εμείς οι γυναίκες την καταλαβαίνουμε την κοπέλα σου. Εσένα σου ήρθε απότομο και δεν ένιωσες όπως αυτή γιαυτό σου φαίνεται περίεργο. 5 χρόνια ήσασταν μαζί και περίμενε να προχωρήσετε. Ξέρεις οι σχέσεις πρέπει να εξελίσσονται αλλιώς βαριέσαι και χάνεται η όρεξη. Ε, αυτό έγινε, βαρέθηκε τα ίδια και τα ίδια και να περιμένει εσένα να νιώσεις έτοιμος από όλες τις απόψεις. Κουράστηκε και έχασε το ενδιαφέρον της για σένα και για τη σχέση σας. 

Είναι πολύ φυσιολογικό ξέρεις και συμβαίνει συνέχεια, δεν είστε οι πρώτοι. Γιαυτό και λέει ότι η σχέση έκανε τον κύκλο της, γιατί βαρέθηκε, γιατί έχασε την όρεξη που είχε παλιά.
Τώρα το ότι βγήκε ραντεβού σε τόσο λίγο διάστημα δεν σημαίνει κάτι. Τώρα θα κάνει όσα της έλειψαν τόσα χρόνια. Θέλει να κάνει καινούρια πράγματα και να γνωρίσει καινούριους ανθρώπους. Είναι πολύ πιθανό να έχει όρεξη για φλερτ μετά απο τόσα χρόνια αποχής. Μη φοβάσαι όμως, δεν σημαίνει ότι θα κάνει κάτι με τον άλλο. Ξέρεις είναι δύσκολο μετά απο μια μεγάλη σχέση να βρεις κατευθείαν κάποιον που να σου αρέσει τόσο ώστε να το προχωρήσεις αμέσως. Ακόμη στη καρδιά και στο μυαλό της έχει εσένα και αυτά τα πράγματα θέλουν χρόνο. 
Εσύ φρόντισε τον εαυτό σου, κάνε τον απολογισμό σου, δες τα δικά σου λάθη και κοίτα να ασχολείσαι με δραστηριότητες και να βγαίνεις συχνά ώστε να μη κάθεσαι να μιζεριάζεις και σε παίρνει απο κάτω.
Άλλωστε νωρίς είναι ακόμη, μπορεί και να είστε μαζί στο μέλλον αν το θέλετε και να συνεχίσετε με νέες βάσεις.

Kostis90

# 45 στις 19/12/2017
author
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Λοιπον ετσι για την ιστορια εχουμε και αλλα νεα..η ΚΥΡΙΑ βγηκε και με αλλον ραντεβου..Αυτο το λεω μονο και μονο ετσι για την ιστορια,τωρα ας κανουμε και αλλες 200 υποθεσης..το αποτελεσμα ειναι ενα παμε παρακατω χωρις αλλη σκεψη..σαν και αυτην παρα πολλες..

Noichegale

# 46 στις 20/12/2017
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3
Είναι απλό ξέφυγε από την σχέση ύστερα από τόσα χρόνια και ψάχνεται. Προφανώς η ίδια πίστευε ότι η σχέση σας δεν είχε κάτι παραπάνω να της προσφέρει και τώρα απλά δοκιμάζει κάτι καινούργιο. Μην σε προβληματίζει. Είναι κάτι που το κάνουν πολλοί. Εσύ τώρα πρέπει να σταματήσεις να την σκέφτεσαι και να προχωρίσεις παρακάτω. Ακολούθησε τον δρόμο της ,πάρε και εσύ τον δικό σου.

Kostis90

# 47 στις 2/2/2018
author
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Δεν ξερω αν πρεπει να ανοιξω αλλο θεμα αλλα λεω να συνεχισω νσ γραφω εδω..Εχουν περασει 2 μηνες που χωρισαμε.Αυτους τους 2 μηνες μου εχουν συμβει πολλα πραγματα πρως το καλυτερο.Ενα προβλημα υγειας που ειχα λυθηκε.Στα επαγγελμστικα παω σχεδον τελεια,εκλεισα μισ συμφωνια που δεν περιμενα ποτε.αρα και οικονομικα παω πολυ καλα..Εχω αποκτησει 1-2 υλικα αγαθα που ειναι το ονειρο ζωης πολλων..2-3 κοπελες μολις εμαθαν οτι χωρισα αρχισαν να με φλερταρουν..Κσι γενικα εχω καταφερει πολυ περρισοτερα απο αυτα που ηταν τσ ονειρα μου..ΑΛΛΑ δεν νιωθω ευτυχισμενος,μου λυπει η πρωην μου..θα ανταλαζα σχεδον ολα αυτα για να μην ειχαμε χωρισει ποτε..Ξερω θα με πειτε ΑΧΑΡΙΣΤΟ..ολοι αυτο μου λενε..αλλα μακρυα της δεν μπορω νσ ευχαριστηθω τιποτα..
Αρέσει στο μέλος alisida

mara08

# 48 στις 2/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Μια σκέψη μονο ...Μήπως η κοπέλα αυτή δρούσε αρνητικά πάνω σου και δεν σε άφηνε ίσως και χωρίς να το κάνει επίτηδες να αποκτήσεις αυτα που λες ?

alisida

# 49 στις 2/2/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444
Ισως εχει δικιο η mara08 Κωστη...Βρε μημπως πραγματι ξαναβρηκες τον εαυτο σου και καταφερες ολα αυτα?? Ακομα και για καποιες αρωστιες πιστευω οτι τις προκσλει το αγχος. Η σχεση σου δημιουργουσε αγχος ακομα και αν ηταν ηρεμη και δεν το εβλεπες...Ευχομαι να συνεχισεις να πηγαινεις προς το καλυτερο !

Kostis90

# 50 στις 3/2/2018
author
Ν. Ζακύνθου / Ζάκυνθος
Τα επαγγελματικα λογικο ειναι να πηγαινουν καλυτερα αφου δουλευω 20 ωρες την ημερα για να μη σκεφτομαι..για τα υλικα ναι το ενα απο τα δυο μπορει να ειναι ετσι,γιατι μπορουσα να το παρω οταν ημασταν μαζι αλλα εκεινη δε με αφηνε..τωρα οσο για τα αλλα πιστευω τυχη..

Rapunzel89

# 51 στις 3/2/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Κανε υπομονη κ θα περασει.Ειναι αρκετα δυσκολη φαση αλλα οχι ανεφικτη στο να περασει...Θελει απλα τον χρονο του. Κανε υπομονη,δωσε χωρο κ χρονο στον εαυτο σου κ ολα θα πανε μια χαρα. Εισαι ακομα συναισθηματικα φορτισμενος κ κυριως αδυναμος κ ευαλωτος. Καλυτερα να μην μαθαινεις,δεν ωφελει. Κ εννοειται να κοψεις οποιαδηποτε σχεση μαζι της απο κιν κ social media. Θελει αποστασιοποιησει. Ολα αυτα που νιωθεις ειναι απολυτα φυσιολογικα,ειναι στο κομματι του χωρισμου. Απλα υπομονη.

lovable1

# 52 στις 11/2/2018
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884

Ήσασταν μαζί 5 ολόκληρα χρόνια και έχει μόνο 2 μήνες που χωρίσατε! Είναι πολύ φυσιολογικό να σου λείπει ακόμη. Θέλει χρόνο και υπομονή για να ξεχαστεί μία τόσο μεγάλη σχέση, δεν είναι εύκολο. Το βρίσκω πολυ θετικό το ότι αφιερώθηκες στην εργασιοθεραπεία γιατί βλέπεις ότι είχε άμεσα αποτελέσματα κιόλας! Άρχισε να βγαίνεις σιγά-σιγά με φίλους, να φλερτάρεις, να βγεις κανένα ραντεβού και με τον χρόνο θα αρχίσεις να αισθάνεσαι καλύτερα, θα δεις. 

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε