Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τι να κάνω ;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Spuros85

# 1 στις 27/12/2017
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Νεάπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 21
'Aρεσαν+: 0%

Τι να κάνω ;

Καλησπέρα στην ομάδα. Πείτε μου την γνώμη σας στο τι πρέπει να κάνω. Είχα μια σχέση για έναν χρόνο με μια 20αρα είμαι 33. Όλα ήταν μια χαρά μεταξύ μας. Το μονο πρόβλημα ήταν οι γονείς της που την ζαλιζανε στο ποσό μεγάλη διαφορά ηλικίας είχαμε. Ήταν κολλημένη μαζί μου το ίδιο και εγω. Μια μέρα είχαμε μια συζήτηση μέσο μηνυμάτων που κατέληξε να νευριασω και να πούμε κάποια λόγια βαριά μεταξύ μας. Μετά απο δυο μέρες μου είπε θέλω να χωρίσουμε. Συμφώνησα αλλά με μισή καρδιά. Με έχει κανει διαγραφή απο τα social media. Είμαστε 3 μήνες χωρισμένοι τώρα αλλά την βλέπω τακτικά λόγο δουλειάς σχεδόν κάθε βδομάδα. Τελευταία έμαθα ότι έχει άλλη σχέση αλλά λόγο αποστάσεις βρίσκονται μια δυο φορές τον χρόνο μονο. Υπαρχη περίπτωση να ξανά επανασυνδεθή η σχέση μας; Τι πρέπει να κάνω;

archagellos

# 2 στις 27/12/2017
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.369

Man ,

ειχε σχεση με εσενα και ειχε και αλλη σχεση που τον βλεπει τον αλλον 1-2 φορες τον χρονο ?

με μπερδεψες ...
Οπως και να εχει ...τραβα παρακατω .Αστην να βρει τον δρομο της και βρες και εσυ τον δικο σου 
Keep Walking 
Αρέσει στο μέλος Spuros85

lovable1

# 3 στις 27/12/2017
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884

Πιστεύω ότι υπάρχει τεράστια περίπτωση να γίνει επανασύνδεση αλλά θα πρέπει να αλλάξουν κάποια πράγματα προκειμένου να κρατήσει αυτή τη φορά. Θα πρέπει δηλαδή να μη δίνει σημασία στους γονείς της και γενικότερα να μη τους αφήνει να την επηρεάζουν. Αν δεν αλλάξουν αυτά, δυστυχώς πάλι στα ίδια θα καταλήξετε.

Μήπως είχε και η ίδια πρόβλημα με τη διαφορά ηλικίας;

Αρέσει στο μέλος Spuros85

panagiotismp90

# 4 στις 27/12/2017
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.652

Δεν εχουν κ αδικο οι γονεις της που αντιδρουσαν για την διαφορα ηλικιας. Ειστε σε τελειως διαφορετικες φασεις ζωης περα απο την μεγαλη αριθμητικη διαφορα. Το δικο σου μεγα λαθος ομως ειναι οτι εκνευριστηκες και ξεσπασες στην κοπελα. Παρτο σαν μαθημα ωστε αλλη φορα να συγκρατεις τα συναισθηματα σου. Ζητησες συγνωμη την ημερα που σου πε να χωρησετε? αν δεν το κανες μαλλον πρεπει να γινει. Στη δουλεια μιλατε οταν βλεποσαστε? Θελει ηρεμια και αυτοσυγκρατηση ο,τι κινηση κανεις παντως.

lamprand

# 5 στις 27/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Spuros85

Τι να κάνω ;Καλησπέρα στην ομάδα. Πείτε μου την γνώμη σας στο τι πρέπει να κάνω. Είχα μια σχέση για έναν χρόνο με μια 20αρα είμαι 33. Όλα ήταν μια χαρά μεταξύ μας. Το μονο πρόβλημα ήταν οι γονείς της που την ζαλιζανε στο ποσό μεγάλη διαφορά ηλικίας είχαμε. Ήταν κολλημένη μαζί μου το ίδιο και εγω. Μια μέρα είχαμε μια συζήτηση μέσο μηνυμάτων που κατέληξε να νευριασω και να πούμε κάποια λόγια βαριά μεταξύ μας. Μετά απο δυο μέρες μου είπε θέλω να χωρίσουμε. Συμφώνησα αλλά με μισή καρδιά. Με έχει κανει διαγραφή απο τα social media. Είμαστε 3 μήνες χωρισμένοι τώρα αλλά την βλέπω τακτικά λόγο δουλειάς σχεδόν κάθε βδομάδα. Τελευταία έμαθα ότι έχει άλλη σχέση αλλά λόγο αποστάσεις βρίσκονται μια δυο φορές τον χρόνο μονο. Υπαρχη περίπτωση να ξανά επανασυνδεθή η σχέση μας; Τι πρέπει να κάνω;

εγω αυτό που θα έκανα γιατί κάποια στιγμή θα με άφηνε λόγω της ηλικίας μας θα της κράταγα παρέα (ξέρεις) μέχρι να πα να βρει τον δικό της . ειναι αυτές οι ηλικίες στην διερευνητική φάση εσύ μόνο σαν καβάτζα πρέπει να λειτουργήσεις . και εσύ γι αυτήν και αυτή για σένα . με αγάπη και καταννόηση φίλε προχώρα 

_Bellezza_

# 6 στις 27/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Είχα μια φίλη  που όταν ήταν 20 είχε σχέση με έναν 33χρονο.

Η μητέρα της είχε ενθουσιαστεί με τον γαμπρο γιατί ήταν μορφωμενος και επαγγελματικά σχετικά φτασμένος.

Αυτος έλεγε ότι σε 2-3 χρόνια θα ήθελε να κάνει οικογένεια, εκείνη πάλι δεν ψηνόταν.

Από την μια έκανε και εκεινη ονειρα ότι θα μεινουν μαζι και θα ειναι αγαπημενοι, απο την αλλη δεν ήταν έτοιμη για κατι τετοιο και ειχε στο μυαλο της τον ενδεχομενο χωρισμο.

Δεν ξερω τί έγινε τελικά καθώς χαθηκαμε...

Δεν είμαι υπέρ του να είναι ο  ένας η καβατζα του αλλου, γιατί ειδικά απο τον θεματοθετη θα χαθει πολύτιμος χρόνος -αν θέλει οικογένεια και τα ρέστα - και γιατι δεν θεωρώ σωστό να αντιμετωπιζουμε τους ανθρωπους με αυτόν τον τρόπο, ακομη και κοινή συνενέσει.

Spuros85

# 7 στις 28/12/2017
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Φίλε ζούμε Γερμανία κ η κοπέλα είναι απο Ρόδο. Όποτε πάει κάθε καλοκαίρι. Τώρα τον είχε πριν απο εμένα η τον γνώρισε φέτος το καλοκαίρι που πήγε Ελλάδα. Με την κοπέλα δουλεύουμε μαζί σε ένα εστιατόριο όποτε την βλέπω 3 φορές την εβδομάδα. Ο καινούργιος γκόμενος ήρθε για 10 μέρες στην Γερμανία για τις γιορτές. Γι αυτό λεω βρίσκονται μια δυο φορές τον χρόνο. Πως θα συμπεριφερόμαι τώρα στην δουλειά μαζί της; Υπάρχει πιθανότητα να γυρίσει πάλι σε εμένα ; Ευχαριστώ.

Spuros85

# 8 στις 28/12/2017
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος
Όχι δεν είχε θέμα με την ηλικία σε γενικές γραμμές δεν άκουγε και πολύ τους γονείς της στις αρχές. Είναι πολύ πεισματάρα και εγωίστρια. Όπως ανέφερα και ποιο πάνω ζει Γερμανία και πάει κάθε καλοκαίρι Ελλάδα για διακοπές. Δουλεύουμε μαζί κάποιες μέρες σε ένα εστιατόριο. Στις αρχές είμασταν κρύοι στο θέμα συνεργασίας πάνω στην δουλειά το τελευταίω διάστημα είμαστε πολύ καλά και Συνεργαζόμαστε πολύ καλά. Την έστειλα ένα μήνυμα μετά απο δυο μήνες μπας και γίνει τίποτα αλλά άδικος κόπος. Και εκεί που μου έκοψε τα πόδια ήταν που έφερε τον καινούργιο γκόμενο απο Ελλάδα.

lamprand

# 9 στις 28/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από _Bellezza_

Είχα μια φίλη  που όταν ήταν 20 είχε σχέση με έναν 33χρονο.

Η μητέρα της είχε ενθουσιαστεί με τον γαμπρο γιατί ήταν μορφωμενος και επαγγελματικά σχετικά φτασμένος.

Αυτος έλεγε ότι σε 2-3 χρόνια θα ήθελε να κάνει οικογένεια, εκείνη πάλι δεν ψηνόταν.

Από την μια έκανε και εκεινη ονειρα ότι θα μεινουν μαζι και θα ειναι αγαπημενοι, απο την αλλη δεν ήταν έτοιμη για κατι τετοιο και ειχε στο μυαλο της τον ενδεχομενο χωρισμο.

Δεν ξερω τί έγινε τελικά καθώς χαθηκαμε...

Δεν είμαι υπέρ του να είναι ο  ένας η καβατζα του αλλου, γιατί ειδικά απο τον θεματοθετη θα χαθει πολύτιμος χρόνος -αν θέλει οικογένεια και τα ρέστα - και γιατι δεν θεωρώ σωστό να αντιμετωπιζουμε τους ανθρωπους με αυτόν τον τρόπο, ακομη και κοινή συνενέσει.

ούτε και γω συμφωνώ με τον εαυτό μου . αλλά η πραγματικότητα είναι σκληρή και πιστευω σε αιξαιρετικές καταστάσεις πρέπει να προσαρμόζουμαι και την ηθική μας λίγο .

πρέπει να κανουμε το σωστό πάντα και ας βλάψουμε τον εαυτό μας  ;

γιατί εγώ βλέπω τον κύνδινο που διατρέχει ο Σπύρος να κολήσει με την 20 και να βασανίζεται οπότε ας μοιράσει λίγο απο το βασανό του και στον τρίτο που ίσως και να φταίει και εκείνος για το πρόβλημά του .

επιπλέον μίλησα και για αγάπη που σημαίνει ...ότι σημαίνει .

πιστευω ή θέλω να πιστευω ότι θα τον ξεπεράσουν τον χωρισμό πιο απάλαφρα με αυτόν τον τρόπο .

δεν ξέρω ... ξέρω ότι ο Σπύρος πονάει τώρα . τι κάνουμε ;

_Bellezza_

# 10 στις 28/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Πιστεύω, αν μπει σε τετοιες διαδικασιες , θα πληγωθει περισσότερο.

Είμαι της άποψης πως αν λειτουργείς με αξιοπρέπεια σου βγαινει σε καλο, καθώς δεν ξεφευγεις εύκολα σε δύσβατα μονοπάτια.
Ας επιλεξει ο Σπύρος ότι πιστεύει πως θα τον βοηθήσει.

thanos293

# 11 στις 28/12/2017
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Γερμανία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 743
Αυτή στα 20 της ,θα πρεπε για έναν 33 να χει κολλήσει με το σεξ που της έκανε, με το σεβασμό που θα απεπνεε, με τον συνδιασμό εξυπνάδας και χιούμορ που διέθετε. Προφανώς και δεν συμβαίνει τίποτα από τα παραπάνω. Τουλάχιστον κράτα την αξιοπρέπεια που νομίζει οτι έχει ένας 33 και συμπεριφερσου απέναντί της στην δουλειά όπως θα συμπεριφεροσουν και στην Frau Barbara ,χωρίς χαζογελακια και επευφημίες μαζί της.

Konstantinos__73

# 12 στις 28/12/2017
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 197
Ειναι τοσο απλη η απαντηση κ ισως θα με ξαναπαρεξηγησει η sillence που θα μιλησω για τη διαφορά του μετριου απ το καλο. Το μετριο προστάζει να συνεχίσεις. Το καλο να μη ξαναπροσπαθησεις καν. Για πολλούς λόγους. Κυριαρχος ειναι οτι η κοπέλα θελει να κανει το κυκλο της. Οποτε ας σε θυμαται αξιοπρεπη κ *μαγκα*. Κ επισης το καλο προστάζει οτι δε μπορει να υπαρχει υγιης προσωπικη σχεση μεταξυ ενος 33αρη κ μιας 20αρας. Οχι λογω φυσικά των 13 ετων διαφοράς ηλικιας αλλα λογω της διαφοράς στην πνευματική ωριμότητα. Με τη φυση οποιος τα βαλε εχασε.

Spuros85

# 13 στις 28/12/2017
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος

Επειδή είμαι καινούργιος στο φόρουμ μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να απαντάω σε κάθε έναν ξεχωριστά ; Ευχαριστώ. 

Spuros85

# 14 στις 28/12/2017
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος

Επειδή είμαι καινούργιος στο φόρουμ μπορείτε να μου πείτε πως μπορώ να απαντάω σε κάθε έναν ξεχωριστά ; Ευχαριστώ. 

Left85

# 15 στις 28/12/2017
author
Ανδρας / 39 / Παντρεμένος
Απαντήσεις: 8

Ολα ηταν μια χαρά κ το μονο πρόβλημα ηταν οι γονείς της?

Οχι δλδ οτι οι γονείς της ηταν μια χαρά κ το μονο τους πρόβλημα ηταν οτι η κορούλα τους τραβιοταν με μια σειρουλα τους?Φίλε μου ετσι ειναι με τις μικρούλες...αλλάζουν γνώμη κ ρότα ευκολα.Το πιθανότερο ειναι να ήσουν για αυτη μια εμπειρία αν το δεις κ συ ετσι θα σε βοηθήσει να παρεις τον ρόλο του έμπειρου σ αυτήν την ιστορια εστω κ στο φιναλε.Και να ησυχάσει κ αυτη η ερμη η μάνα!

Rapunzel89

# 16 στις 28/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εφοσον σου ειπε οτι δεν θελει κ μεσα σε 3 μηνες βρηκε αλλον,ασχετα απ το πως ειναι η τωρινη της σχεση κλπ,εσενα δεν πρεπει να σε απασχολει. Με το ζορι τιποτα δεν γινεται... Αν θελεις πια ομως τοσο πολυ ειναι καλο το οτι την βλεπεις.Μπορεις να κανεις μια προσπαθεια να της μιλησεις απο κοντα,να ξεκαθαρισεις τα πραγματα κ οπως παει...

tzoulia59

# 17 στις 28/12/2017
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να βρεις αλλη ...

οταν η γυναικα εγκαταλειπει τον αντρα σημαινει οτι δεν την ενδιαφερει πλεον ,,,

καθολου μην πιστευεις οτι οι γονεις της την επηρεασαν να σε χωρισει ,,,

η διαφορα ηλικιας ειναι μεγαλη και τα κοριτσια στα 20 ειναι λιγο χαζοχαρουμενα κι ανωριμα ,,,

τι  της βρηκες βρε φιλε μου ,,,

ερωτευμαστε ...επικοινωνιακα ,,αν ο αλλος δεν εχει να συζητησει και 5 πραγματα σοβαρα ,,το σεξ ειναι μιση ωρα ,,

να οριστε πηγε στην ροδο διακοπες και βρηκε αλλον ,,,

αγνοησε την παντελως ,,

δεν ενδιαφερεται ,,στο ειπε θελει να χωρισετε ,,,να μην σου πω οτι τον αλλον τον ειχε ετοιμο απο το φβ ,,,

στο εστιατοριο ειτε την βλεπεις ειτε οχι να κοιτας μονο την δουλεια σου ,,

και μολις φευγεις τραβα εν αναγκη και με καμια γερμανιδα ,,σουπερ γκομενακια εχει ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Spuros85

Τι να κάνω ;Καλησπέρα στην ομάδα. Πείτε μου την γνώμη σας στο τι πρέπει να κάνω. Είχα μια σχέση για έναν χρόνο με μια 20αρα είμαι 33. Όλα ήταν μια χαρά μεταξύ μας. Το μονο πρόβλημα ήταν οι γονείς της που την ζαλιζανε στο ποσό μεγάλη διαφορά ηλικίας είχαμε. Ήταν κολλημένη μαζί μου το ίδιο και εγω. Μια μέρα είχαμε μια συζήτηση μέσο μηνυμάτων που κατέληξε να νευριασω και να πούμε κάποια λόγια βαριά μεταξύ μας. Μετά απο δυο μέρες μου είπε θέλω να χωρίσουμε. Συμφώνησα αλλά με μισή καρδιά. Με έχει κανει διαγραφή απο τα social media. Είμαστε 3 μήνες χωρισμένοι τώρα αλλά την βλέπω τακτικά λόγο δουλειάς σχεδόν κάθε βδομάδα. Τελευταία έμαθα ότι έχει άλλη σχέση αλλά λόγο αποστάσεις βρίσκονται μια δυο φορές τον χρόνο μονο. Υπαρχη περίπτωση να ξανά επανασυνδεθή η σχέση μας; Τι πρέπει να κάνω;

Αρέσει στο μέλος Konstantinos__73

Spuros85

# 18 στις 31/12/2017
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από Spuros85

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από archagellos

Man ,

ειχε σχεση με εσενα και ειχε και αλλη σχεση που τον βλεπει τον αλλον 1-2 φορες τον χρονο ?

με μπερδεψες ...
Οπως και να εχει ...τραβα παρακατω .Αστην να βρει τον δρομο της και βρες και εσυ τον δικο σου 
Keep Walking 

Παράθεση:
Σχόλιο # 3 από lovable1

Πιστεύω ότι υπάρχει τεράστια περίπτωση να γίνει επανασύνδεση αλλά θα πρέπει να αλλάξουν κάποια πράγματα προκειμένου να κρατήσει αυτή τη φορά. Θα πρέπει δηλαδή να μη δίνει σημασία στους γονείς της και γενικότερα να μη τους αφήνει να την επηρεάζουν. Αν δεν αλλάξουν αυτά, δυστυχώς πάλι στα ίδια θα καταλήξετε.

Μήπως είχε και η ίδια πρόβλημα με τη διαφορά ηλικίας
Στην αρχή μου έλεγε δεν είχε πρόβλημα στο θέμα ηλικίας. Μετά όταν χωρίσαμε που είπε ότι δεν είναι και καλά σωστό αυτό που γίνετε μεταξύ μας. Το θέμα είναι πως να την  Συμπεριφερθώ από εβδομάδα που θα την δω στην δουλειά. Ξέροντας τώρα ότι ήρθε ο καινούργιος γκόμενος από Ελλάδα.   Γνώριζα από την αρχή ότι αυτή η σχέση δεν θα κρατήσει πολύ. Αυτό που με πείραξε είναι που χωρίσαμε με ένα μήνυμα σχετικά. Χωρίς να μου εξηγήσει το γιατί. Συγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά είμαι καινούργιος στο φορούμ και δεν γνώριζα πως να απαντάω στις ερωτήσεις στον καθένα ξεχωριστά. Ευχαριστώ καλή χρονιά να έχετε.

Spuros85

# 19 στις 31/12/2017
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από panagiotismp90

Δεν εχουν κ αδικο οι γονεις της που αντιδρουσαν για την διαφορα ηλικιας. Ειστε σε τελειως διαφορετικες φασεις ζωης περα απο την μεγαλη αριθμητικη διαφορα. Το δικο σου μεγα λαθος ομως ειναι οτι εκνευριστηκες και ξεσπασες στην κοπελα. Παρτο σαν μαθημα ωστε αλλη φορα να συγκρατεις τα συναισθηματα σου. Ζητησες συγνωμη την ημερα που σου πε να χωρησετε? αν δεν το κανες μαλλον πρεπει να γινει. Στη δουλεια μιλατε οταν βλεποσαστε? Θελει ηρεμια και αυτοσυγκρατηση ο,τι κινηση κανεις παντως. 

Όχι φίλε μου δεν την ζήτησα συγνώμη  και τώρα αν το κάνω αξίζει τον κόπο; Στην δουλειά στην αρχές όταν πρώτο ήρθε από Ελλάδα κρύα πράγματα ομως  το τελευταίο διάστημα μιλαμε πολύ καλά στο θέμα δουλειάς πάντα. Νόμιζα ότι έψαχνε ευκαιρία να μιλήσουμε να τα  Ξαναβρούμε έτσι εγώ μετά από λίγο καιρό την ρώτησα να βγούμε έξω και μου είπε θα το  Σκεφτεί  και θα μου πει. Τελικά η απάντηση μετά από 2-3 μέρες ήταν όχι.  Αλλά συνέχιζε στη δουλειά να μου μιλάει πολύ καλά πολύ ευγενικά αφού να φανταστείς εψαχνε ευκαιρίες για να μου μιλήσει.  Έκανα ακόμα μια προσπάθεια μέσω μηνύματος για να πάμε για καφέ η απάντηση της ήταν πάλι όχι στο τέλος με μπλοκάρε και από το messenger .  Και μετά απΆ αυτό ήρθε ο καινούργιος γκόμενος για 10 μέρες. Το θέμα είναι ότι κοιμάται στο σπίτι της που μένουν και οι γονείς της το θεωρείς φυσιολογικό η γονείς να αφήνουν την κόρη 20 χρόνων να είναι με τον γκόμενο στο ίδιο δωμάτιο; Έχω ακούσει και καλά από τρίτα άτομα ότι και καλά είναι οικογενειακοί φίλοι. Δεν γίνεται νομίζω  όμως αυτό γιατί έβαλε στο προφίλ της φωτογραφία μαζί με αυτόν. Ποιο είναι η δικιά σου απάντηση σε όλα αυτά που είπα  ευχαριστώ. Συγνώμη που άργησα να απαντήσω Αλλά είμαι καινούργιος στο φορούμ και δε γνώριζα πως να σε απαντήσω. Καλή χρονιά να έχεις.

Spuros85

# 20 στις 31/12/2017
author
Ανδρας / 36 / Ελεύθερος

Panagiotismp90

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από lamprand

εγω αυτό που θα έκανα γιατί κάποια στιγμή θα με άφηνε λόγω της ηλικίας μας θα της κράταγα παρέα (ξέρεις) μέχρι να πα να βρει τον δικό της . ειναι αυτές οι ηλικίες στην διερευνητική φάση εσύ μόνο σαν καβάτζα πρέπει να λειτουργήσεις . και εσύ γι αυτήν και αυτή για σένα . με αγάπη και καταννόηση φίλε προχώρα 

Παράθεση:
Σχόλιο # 4 από panagiotismp90

Όχι φίλε μου δεν την ζήτησα συγνώμη και τώρα αν το κάνω αξίζει τον κόπο; Στην δουλειά στην αρχές όταν πρώτο ήρθε από Ελλάδα κρύα πράγματα ομως το τελευταίο διάστημα μιλαμε πολύ καλά στο θέμα δουλειάς πάντα. Νόμιζα ότι έψαχνε ευκαιρία να μιλήσουμε να τα Ξαναβρούμε έτσι εγώ μετά από λίγο καιρό την ρώτησα να βγούμε έξω και μου είπε θα το Σκεφτεί και θα μου πει. Τελικά η απάντηση μετά από 2-3 μέρες ήταν όχι. Αλλά συνέχιζε στη δουλειά να μου μιλάει πολύ καλά πολύ ευγενικά αφού να φανταστείς εψαχνε ευκαιρίες για να μου μιλήσει. Έκανα ακόμα μια προσπάθεια μέσω μηνύματος για να πάμε για καφέ η απάντηση της ήταν πάλι όχι στο τέλος με μπλοκάρε και από το messenger . Και μετά απΆ αυτό ήρθε ο καινούργιος γκόμενος για 10 μέρες. Το θέμα είναι ότι κοιμάται στο σπίτι της που μένουν και οι γονείς της το θεωρείς φυσιολογικό η γονείς να αφήνουν την κόρη 20 χρόνων να είναι με τον γκόμενο στο ίδιο δωμάτιο; Έχω ακούσει και καλά από τρίτα άτομα ότι και καλά είναι οικογενειακοί φίλοι. Δεν γίνεται νομίζω όμως αυτό γιατί έβαλε στο προφίλ της φωτογραφία μαζί με αυτόν. Ποιο είναι η δικιά σου απάντηση σε όλα αυτά που είπα ευχαριστώ. Συγνώμη που άργησα να απαντήσω Αλλά είμαι καινούργιος στο φορούμ και δε γνώριζα πως να σε απαντήσω. Καλή χρονιά να έχεις.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε