Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θα καταλαβει ποτε;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

bagitthe

# 1 στις 30/12/2017
author
Ανδρας / 33 /
Ν. Ευβοίας / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 21
'Aρεσαν+: 0%

Θα καταλαβει ποτε;

Ειχα 5 μηνες σχεση με μια κοπελα 23 χρονων αλλα αρκετα κακομαθημενη. Η σχεση στους 3 πρωτους μηνες ηταν ιδανικη και η κοπελα ειχε μιλησει στους δικους της και μου ειχε πει πως με εβλεπε πολυ σοβαρα μεχρι και γαμο δλδ γι αυτο μιλησε και στους δικους της γιατι τοσα χρονια δεν ειχε συναντησει λεει ανθρωπο σαν εμενα και ενιωθε οτι γεννηθηκε ο ενας για τον αλλον (ειμαι απο καλη οικογενεια, με καλο επαγγελμα - βεβαια στο ξεκινημα ακομα-, και καπως παλαιων αρχων, με σεβασμο στην κοπελα μου και πιστος μεχρι αηδιας). Επισης λογω κοινων σπουδων ειχαμε πολλα κοινα και καναμε τρομερες συζητησεις με νοημα και ουσια.. ΩΣΠΟΥ... η σχεση βαλτωσε κατα τα λεγομενα της. Πιανοντας δουλεια τον τελευταιο καιρο και αρχιζοντας να κανω τα πρωτα μου βηματα στην δουλεια ανεβηκαν οι ευθυνες μου με αποτελεσμα να μην μπορω να προσφερω ανεμελα ταξιδακια στην κοπελα μου οπως το καλοκαιρι (βολτες με τ αμαξι στην διπλανη πολη). Η αληθεια ειναι πως επειδη δεν ειμαι ακομα ανεξαρτητως δεν θελω να επιβαρυνω την οικογενεια μου (που ειναι ευκαταστατη) με περιττα εξοδα για να ικανοποιω μια σχεση μου καθως πλεον στα 26 μου θελω μονος μου να κερδιζω χρηματα και να ξοδευω οσα εχω. Πραγμα που για την κοπελα μου δεν ηταν λογικο καθως η ιδια ειχε μαθει να ζηταει και να απαιτει λεφτα απο τους δικους τις να κανει το οτιδηποτε και ηθελε να κανω και γω το ιδιο. Μετα απο καβγαδες πανω σε αυτο το θεμα και με σκληρα λογια απο πλευρα της εδινα ευκαιριες μεχρι να καταλαβει πως η ζβη εχει και υποχρεωσεις ειδικα στο δικο μου σταδιο. Να μην τα πολυλογω τσακωθηκαμε ασχημα γιατι θα εγκατελειπα την δουλεια μου για να παω να την δω στην πολη που σπουδαζει μονον 3 μερες ενω αυτη ηθελε παραπανω. Με εβρισε, με ειπε τσιγκουνη επειδη δεν απαιτω λεφτα απο την  οικογενεια μου και πως ακομα δεν δουλευω καν κανονικα και κοροιδευω τον εαυτο μου. Με ευγενικο τροπο της ειπα πως ηθελα σεβασμο στην σχεση και δεν τον ειδα και πως μια κοπελα που λεει τετοια λογια σε βαρος μου δεν μ αγαπαει και αρα δεν συνεχιζω κατι μαζι της. Επιπλεον της τονισα πως στους 3 μηνες που ο ενας δεν εχει γνωρισει ακομα τον αλλον θα επρεπε να λιωνει ποτε θα τον δει και οχι να βαλτωνει επειδη δεν κανουμε tour τις γυρω περιοχες ενω μαλιστα ο ιδιος δεν εχω καν αμαξι. Τελος παντων η κοπελα με εβριζε και δημοσια μεσω instagram πετοντας μπιχτες για μενα στην κολλητη της οτι και καλα ειμαι μ***. Βεβαια αφου αυτο διηρκησε κανα 4 μερες μετα αρχισε την κλαψα προς τον αδερφο μου και την φιλη μου για το οτι δεν την καταλαβαινα και ηθελε μονο χρονο. Βεβαια προηγηθηκε και ενα αντ στον πρωην την επομενη μερα του χωρισμου (κατα πασα πιθανοτητα για να ζηλεψω γιατι ημουν ζηλιαρης). Δεν ξερω αν προσπαθει να ξαναβρει κατι γιατι ηταν τερμα δυστυχισμενη σε αυτην την σχεση και ολος ο περιγυρος της και η οικογενεια της ηταν εναντιον στο να τα ξαναβρουν. Μπορει απλα να ηθελε να καληψει και το κενο.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ... Ακομα και αν την χωρισα (που ολοι οι κοινοι γνωστοι μας λενε ειχες δικαιο γιατι δεν ειχε σωστη συμπεριφορα απενατι σου) υπαρχει περιπτωση καποτε να εκτιμησει τον ανθρωπο που ειχε διπλα της, να καταλαβει πως η ζβη ειναι δυσκολη και οχι ενα ατελειωτο ταξιδι και να της λειψω; Δεν ξερω αν θελω να τα ξαναβρω αλλα επειδη ειχε προοπτικες σαν γυναικα αν εβαζε μυαλο θα ηθελα αν με πλησιαζε να εκανα μια κουβεντα για να δω αν μπορει να συνεχιστει κατι καποτε. Εχω εναν μηνα που δεν επικοινωνω μαζι της, μου ειπαν οτι δεν ειναι καλα μετα τον χωρισμο μας αλλα δεν μου εστειλε χρονια πολλα στην γιορτη μου του Αγιου Στεφανου ωστε να γεφυρωσει κατι. Η κοινη μας φιλη λεει πωως θα το μετανοιωσει καποτε αλλα θα ειναι αργα. Εγω ενοειται μετα το βρισιμο δεν θα προσπαθησω να αποκτησω επικοινωνια λογω σεβασμου προς τον εαυτο μου.

Καλες Γιορτες.. Στεφανος..

_Bellezza_

# 2 στις 30/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Αρχικά Χρόνια σου Πολλά Στέφανε!

Από τους 3 πρώτους μήνες  έγινε γνωριμία με γονείς  και σχέδια για γαμο?

Το βρισκεις λογικο?

Η κοπέλα είναι σε φαση που θέλει ανέσεις, πραγμα που δεν ειναι κακο .

Το κακο είναι ότι είναι κηφήνας και θέλει χαιλίκια με ξένα χρήματα και ότι επεμβαίνει στην σχέση σου με τους γονείς σου και σε προτρέπει , αν όχι πιέζει, να παίρνεις χρήματα από αυτούς για να το παιζει πριγκίπισσα.

Μικρότητες, κουτοπονηριές και ξεφτιλικια. 

Καλή πρωτοχρονια φίλε μου. 

Konstantinos__73

# 3 στις 30/12/2017
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 197
Μετριοτης μετριοτητων τα παντα μετριοτης. Καλη χρονια να εχουμε. Το 2019 παλι.

Enikos

# 4 στις 30/12/2017
author
Ανδρας / 77 / Χήρος
Βοσνία - Ερζεγοβίνη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 22.656

Τι πραγμα ονομαζεις δυοτρεις φορες στο κειμενο σου, "ζβη"?

Αρέσει στο μέλος thanos293

agapimou11

# 5 στις 30/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Στεφανε για μένα είναι προφανές ότι την ερωτεύτηκες, σου ταίριαξε ρε παιδί μου. Αυτό πιστεύω ότι κατά βάθος εννοείς με τη λέξη "προοπτικές" χωρίς ίσως να το συνειδητοποιεις. Οι προοπτικές δεν είναι οι "καλές" οικογένειες ( αυτές μας γ...ν όμως ) ούτε τα χρήματα, αλλά η ωριμότητα και αυτή μαζί με την καλλιέργεια του εαυτού μας ( φαντάσου τον εαυτό σου σε γλαστρουλα στο περβαζι του παραθύρου σου - κοίτα να τον ποτιζεις μη σου μαραθει ) θα φέρει τον σωστό άνθρωπο κάποτε μπροστά μας !!! Καλή χρονιά σου εύχομαι !

_Bellezza_

# 6 στις 30/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το διάβασα λίγο καλύτερα και σημειωσα όσα μου έκαναν εντυπωση.

Έχουμε μια κοπέλα που όπως λες δεν εργαζεται και συντηρείται απο τους γονεις της , οποτε δεν έχει την αίσθηση του πώς βγαίνουν τα χρήματα και τα θεωρει δεδομενα.

Έχουμε εσένα που προσπαθεις να σταθεις στα ποδια σου και εχεςι επαγγελματικες φιλοδοξιες.

Εκεινη δεν σε καταλαβαινει και συνεχως ζηταει , χωρις να εκτιμαει. 

Πήγες να την δεις στον τοπο που σπαδαζει και σου παραπονεθηκε γιατι εκατσες μονο 3 μερες!

Θέλει ταξιδια, ενω εσυ δεν μπορεις να ανατοποκριθεις και σου κανει σκηνες που δεν ζητας χρηματα απο τους γονεις σου, πραγμα αγενες, καθως στην σχεση σου με τους γονεις σου δεν χωρα τριτος.

Το χειροτερο φιλε μου, ειναι πως δεν καταλαβαινει την αξιοπρπεια που έχεις να προσπαθεις να εισαι αυτονομος και να σταθεις στα ποδια σου.

Θέλει να σε "αναγκάσει" να ρίχνεις την αξιοπρέπειά σου και να ζητάς χάρες από τους γονεις , γκρεμιζοντας έτσι την όποια ανεξαρτησία σου.

Δεν της κάνεις τα χατήρια και και σε βρίζει και μαλιστα δημοσια.

Μετα κανει σπασμωδικη κινηση και κανει αιτημα φιλιας στον πρωην.

Βλέπω μια κοπέλα που δεν πατάει στα ποδια της (όχι μονο οικονομικα), με παραλογες απαιτησεις απο τον φιλο της που τις θεωρει δεδομενες, που ανακατεύεται στην σχεση του με τους γονεις του, δεν κατανοεί την ανάγκη του για ανεξαρτησία, με την πρώτη ευκαιρία του μιλά άσχημα και μάλιστα εκθέτοντάς  τον δημοσια , στα δυσκολα βαζει τα κλαματα και με την πρωτη ευκαιρια ψάχνει για αλλες ακρογιαλιες.

Εγώ δεν βλέπω τις προοπτικες της κοπελας για τις οποιες μιλας και δεν πιστεύω ότι θα μετανιωσει για κατι , τουλαχιστον όχι συντομα.

Το ότι δεν έστειλε έστω ένα ανθρώπινο μήνυμα στην γιορτή σου, ενώ έχουν προηγηθεί όλα αυτά απο μεριας της , είναι δείγμα έλλειψης μεγαλοψυχιας.

Παράθεση:

# 1 από bagitthe

Πραγμα που για την κοπελα μου δεν ηταν λογικο καθως η ιδια ειχε μαθει να ζηταει και να απαιτει λεφτα απο τους δικους τις να κανει το οτιδηποτε και ηθελε να κανω και γω το ιδιο. 

Μετα απο καβγαδες πανω σε αυτο το θεμα και με σκληρα λογια απο πλευρα της εδινα ευκαιριες μεχρι να καταλαβει πως η ζβη εχει και υποχρεωσεις ειδικα στο δικο μου σταδιο. Με εβρισε, με ειπε τσιγκουνη επειδη δεν απαιτω λεφτα απο την  οικογενεια μου και πως ακομα δεν δουλευω καν κανονικα και κοροιδευω τον εαυτο μου. . Τελος παντων η κοπελα με εβριζε και δημοσια μεσω instagram πετοντας μπιχτες για μενα στην κολλητη της οτι και καλα ειμαι μ***. Βεβαια αφου αυτο διηρκησε κανα 4 μερες μετα αρχισε την κλαψα προς τον αδερφο μου και την φιλη μου για το οτι δεν την καταλαβαινα και ηθελε μονο χρονο.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ... Ακομα και αν την χωρισα (που ολοι οι κοινοι γνωστοι μας λενε ειχες δικαιο γιατι δεν ειχε σωστη συμπεριφορα απενατι σου) υπαρχει περιπτωση καποτε να εκτιμησει τον ανθρωπο που ειχε διπλα της, να καταλαβει πως η ζβη ειναι δυσκολη και οχι ενα ατελειωτο ταξιδι και να της λειψω; Δεν ξερω αν θελω να τα ξαναβρω αλλα επειδη ειχε προοπτικες σαν γυναικα αν εβαζε μυαλο θα ηθελα αν με πλησιαζε να εκανα μια κουβεντα για να δω αν μπορει να συνεχιστει κατι καποτε. Εχω εναν μηνα που δεν επικοινωνω μαζι της, μου ειπαν οτι δεν ειναι καλα μετα τον χωρισμο μας αλλα δεν μου εστειλε χρονια πολλα στην γιορτη μου του Αγιου Στεφανου ωστε να γεφυρωσει κατι. Η κοινη μας φιλη λεει πωως θα το μετανοιωσει καποτε αλλα θα ειναι αργα. Εγω ενοειται μετα το βρισιμο δεν θα προσπαθησω να αποκτησω επικοινωνια λογω σεβασμου προς τον εαυτο μου.

Καλες Γιορτες.. Στεφανος..

ROCK-54

# 7 στις 30/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αγαπητε μου Στεφανε,

Σε συγχαιρω πρωτα απ'ολα για την ωριμοτητα σου, και την ξεκαθαρη θεση σου!  Και μην λυπασαι ,αν και ξερω πως σου "στοιχιζει" συναισθηματικα που η σχεση αυτη ...βαλτωσε. Η κοπελα αυτη δεν ειναι για σενα κ ποτέ δεν θα "κολησετε"γιατι τα μονα σημεια επαφης που εχετε ειναι στα ευχαριστα κ την καλοπεραση. Αλλα η ζωη εχει και αλλα ,θελει συνεση, περισκεψη,αγωνα και ειναι δυσκολοι οι καιροι για πριγκιπισσες και κακομαθημενες.

Να θυμασαι πως εισαι τυχερος και τρεχα,χωρις  να γυρισεις καν πισω το κεφαλι σου! Δεν σε αγαπησε,δεν σε σεβεται κ με την πρωτη ευκαιρια που δεν περνανε τα παραλογα της -  σε βριζει κ "θυμαται" τον πρωην της...φτηνοπουτανιες...(sorry)
Ο χρονος φευγει με ενα πικρο μαθημα για σενα,αλλα ετσι ειναι η ζωη, αν δεν παθεις δεν θα μαθεις. Γυρνα σελιδα,η ζωη ειναι μπροστα σου και σιγουρα σου αξιζει μια καλυτερη κοπελα και τυχη! Σε λιγα χρονια θα θυμασαι ολα αυτα κ θα λες μεσα σου..."καλα που εφυγα"...
Σου ευχομαι Καλη χρονια και συντομα μια ακομα καλυτερη σχεση που να σου αξιζει !

bagitthe

# 8 στις 30/12/2017
author
Ανδρας / 33 /

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από _Bellezza_

Αρχικά Χρόνια σου Πολλά Στέφανε!

Από τους 3 πρώτους μήνες  έγινε γνωριμία με γονείς  και σχέδια για γαμο?

Το βρισκεις λογικο?

Η κοπέλα είναι σε φαση που θέλει ανέσεις, πραγμα που δεν ειναι κακο .

Το κακο είναι ότι είναι κηφήνας και θέλει χαιλίκια με ξένα χρήματα και ότι επεμβαίνει στην σχέση σου με τους γονείς σου και σε προτρέπει , αν όχι πιέζει, να παίρνεις χρήματα από αυτούς για να το παιζει πριγκίπισσα.

Μικρότητες, κουτοπονηριές και ξεφτιλικια. 

Καλή πρωτοχρονια φίλε μου. 

Δεν γνωρισα τους γονεις της κοπελας ποτε. Μόνο ένα γεια είχα με την μανα της. Απλα η κοπελα εψαχνε πραγματα που τα βρικε σε εμενα και πουθενα αλλου, μορφωση, επιπεδο, καλη οικογενεια, με λεφτα, με ονειρα, με στοχους και με σοβαροτητα (παλαιων αρχων δλδ). πραγμα που σπανιζει οπως μου ελεγε καθως ποτε δεν βρηκε τπτ αναλογο. Εξ ου και το οτι δεν θα χωρισουμε ποτε και γι αυτο μιλαω στους γονεις μου απο τωρα να τους προετοιμασω. ετσι σκεφτονταν.

της ειπα ακριβως αυτο. Οτι δεν ειμαι κηφινας. οτι δεν μ αρεσει να τρωω λεφτα και η ιδια μου ειπε πως πρεπει να απαιτεις λεφτα. Οκ καποια χρηματα θα ζητησω αλλα ως το σημειο που να αισθανομαι καλα με τον εαυτο μου. Δεν το καταλαβαινε και απο εκει που λεω τι ωριμη που ειναι ειδα αλλον ανθρωπο.

Ειναι απογοητευμενη μαζι μου λεει δεξια αριστερα (μαλλον επειδη δεν ειμαι κηφινας). Και την βλεπω θλιμμενη. ΤΟ θεμα ειναι μια γυναικα παρ ολο που πληγωθηκε απο τον εαυτο της στην ουσια γιατι αλλιως νομιζε πως ειναι η ζωη και που της πληγωθηκε ο εγωισμος γιατι εγω ημουν αυτος που την χωρισα λογω ασεβιας και υστεριας υπαρχει περιπτωσει σε καποιο χρονικο διαστημα να καταλαβει οτι η ουσια δεν ειναι τα ταξιδια αλλα ενας υπεροχος ανθρωπος που με αγαπουσε και τον εχασα επειδη δεν τον καταλαβαινα; Θα κανουμε καποτε μια τετοια συζητηση;

Sourua

# 9 στις 30/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

bagitthe

Έτσι έχει μάθει και θα συνεχίσει να το κάνει όσο ο άλλος υποχωρεί.Οποτε η θα χορεύεις στο Ρυθμό της η μαζεύεις την υπερηφάνεια σου και φεύγεις. Καλή χρονιά και σου εύχομαι τα καλύτερα.

22121962

# 10 στις 30/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

αν εβαζε μυαλο

σεβασμου προς τον εαυτο μου...

Να εξακολουθήσεις να σέβεσαι τον εαυτό σου.Τα λόγια που ειπώθηκαν μία φορά, θα ξαναλεχθούν.Την πίκρα που εισέπραξες, θα την ξαναεισπράξεις.Η αλλαγή σε "ώριμες" ηλικίες, είναι, κομμάτι δύσκολο!

_Bellezza_

# 11 στις 30/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το "παλαιών αρχών" γιατί το διαλαλείτε  δεν μπορω να καταλαβω...

Οι παλαιές αρχές ήταν σαθρές και σε αυτές οφείλεται εν μερει η σημερινη ηθικη κατάπτωση.

tzoulia59

# 12 στις 30/12/2017
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

χρονια πολλα στεφανε και με το καλο να μπει το 2018 ,,,

δεν ξερω πως να το προσεγγισω το θεμα σου ουτως ωστε να μην γινω δυσαρεστη και προσβλητικη ,,,
αλλα φιλε μου διαισθανομαι βαθια μεσα μου οτι η αληθεια ειναι καπου στην μεση ,,,
η κοπελα ειναι ξεκαθαρο οτι δεν κανει για σενα και δεν καταλαβαινω για ποιο λογο ενας 26 χρονος νεος αντρας σκεφτεται μονιμοτητες και γαμους με ανωριμα κοριτσια στα 23 ,,,ενω δεν ειναι σε ηλικια γαμου ,,
η φιλη σου συμπεριφερθηκε οπως ολες οι 23 χρονες στην ηλικια τους ,,,που το μονο τους μελημα ειναι να χαζογελουν στο φβ να κανουν μερα νυχτα αντ και να ανεβαζουν σελφυ ,,,με επιδειξη το πετυχημενο μανικιουρ τους ,,
σου ειπε  5 βλακειες οτι στα 23 της δεν ερωτευτηκε ποτε αντρα σαν κι εσενα ,,,κι εσυ τσιμπησες...
δηλαδη ποτε να προλαβει;
ασε μην πω αλλα γιατι μου προσβαλει το φυλο κι αρχιζω να φορτωνω ,,
αλλα οσο κι αν η κοπελα αυτη ειναι επιπολαια δεν παυουμε να μην αγνοουμε οτι ενα 26 χρονο νεο παιδι εργαζεται σκληρα για να χτισει επιχειρησεις 
και αφιερωνει την ζωη του ολη και τον χρονο της νεοτητος του ,,,στην δουλεια ,,,
  μετραει τις μερες που θα περασει με την κοπελα του με το σταγονομετρο ,,,
 υπολογιζει με τον ιδιο τροπο   και τα χρηματα ,,,
κι ενω εισαι ερωτευμενος κινεισαι μεθοδικα και υπολογιστικα ,,,
ερωτευμενος εισαι φιλε μου δωστα ολα να ζησεις τον ερωτα ,,,και την ομορφια του ,,,
τα χρηματα αγαπητε μου ποτε δεν εφεραν την ευτυχια και η μιζερια ειναι απεχθεστατη ,,,

θα πω την γνωμη μου 
για κατι που πιστευω οτι ειναι στο dna σου και που ειμαι 100% σιγουρη οτι στο εχουν κληροδοτησει οι δικοι σου; ,,,
μηπως και σε βοηθησω να το παρεις αλλιως ,,,
σταματα την μιζερια ..
ζησε την ζωη της νεοτητος σου ,
,ολοκληρωσε τις σπουδες σου ,,,
εργασου σαν ανθρωπος με ορισμενο χρονο να βγαζεις τα εξοδα σου για να μην επιβαρυνεις τους δικους σου ,,,
κι οταν ερθει η ωριμοτητα κι ερθει και το πληρωμα του χρνου για να πεσεις με τα μουτρα στην δουλεια καντο ,,,
οι ανθρωποι δημιουργουν μεταξυ 30-40 ,,,καντο κι εσυ ομαλα και με μετρο ,,,
γιατι η πολλη δουλεια τρωει τον αφεντη και το μονο που θα κανεις αν ξεκινησεις απο τωρα θα ειναι να μην βρεις την ευτυχια ,,

συγνωμη που θα στο πω ωμα αλλα δεν θα ηθελα ποτε να ειχα τετοιο συντροφο ,,,
την κοπελα αυτη ξεχνα την ...δεν ταιριαζετε,,,
και δεν καταλαβαινω γιατι επιμενεις να μην βλεπεις οτι δεν αξιζει ,,,

δεν αξιζει μια ,,τι δεν καταλαβαινεις ; 
ηδη κανει λαικ στον πρωην της ,,

Rapunzel89

# 13 στις 30/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Λεφτα αισθηματα!!! Αυτο γουσταρε κ οχι εσενα τον ιδιο κ αυτο που εισαι.

inioxos52

# 14 στις 30/12/2017
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Ρε φιλαρακι, αντρας στην ηλικια σου, δεν μπλεκει ποτε  "σοβαρα" με κοπελα της ηλικιας της.

Κι αν δεν τοξερες εως σημερα, τωρα πλεον το εμαθες.

Ακομη κι οταν το κοριτσι σου λεει αυτα τα γνωστα για τις ηλικιες τους που ουτε καν οι ιδιες δεν τα πιστευουν, εσυ οφειλεις να κανεις το παπί.

Επισης ρε φιλαρακι, οταν εχεις στο πλευρο σου κοριτσι αυτης της ηλικιας, δεν συζητας περαν των 2-3 λεπτων για τις σπουδες σας, και εκεινο οχι συχνα.

Τωρα εαν η σχεση σας κρατησει για 5 χρονια και πανω, μπορεις να σκεφτεσαι και σοβαροτερες καταστασεις.

Εν συντομια καταλαβες?

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

panagiotismp90

# 15 στις 30/12/2017
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.652

απο σεξ πως τα πηγαινατε αυτους τους μηνες?

bagitthe

# 16 στις 30/12/2017
author
Ανδρας / 33 /

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από tzoulia59

χρονια πολλα στεφανε και με το καλο να μπει το 2018 ,,,

δεν ξερω πως να το προσεγγισω το θεμα σου ουτως ωστε να μην γινω δυσαρεστη και προσβλητικη ,,,
αλλα φιλε μου διαισθανομαι βαθια μεσα μου οτι η αληθεια ειναι καπου στην μεση ,,,
η κοπελα ειναι ξεκαθαρο οτι δεν κανει για σενα και δεν καταλαβαινω για ποιο λογο ενας 26 χρονος νεος αντρας σκεφτεται μονιμοτητες και γαμους με ανωριμα κοριτσια στα 23 ,,,ενω δεν ειναι σε ηλικια γαμου ,,
η φιλη σου συμπεριφερθηκε οπως ολες οι 23 χρονες στην ηλικια τους ,,,που το μονο τους μελημα ειναι να χαζογελουν στο φβ να κανουν μερα νυχτα αντ και να ανεβαζουν σελφυ ,,,με επιδειξη το πετυχημενο μανικιουρ τους ,,
σου ειπε  5 βλακειες οτι στα 23 της δεν ερωτευτηκε ποτε αντρα σαν κι εσενα ,,,κι εσυ τσιμπησες...
δηλαδη ποτε να προλαβει;
ασε μην πω αλλα γιατι μου προσβαλει το φυλο κι αρχιζω να φορτωνω ,,
αλλα οσο κι αν η κοπελα αυτη ειναι επιπολαια δεν παυουμε να μην αγνοουμε οτι ενα 26 χρονο νεο παιδι εργαζεται σκληρα για να χτισει επιχειρησεις 
και αφιερωνει την ζωη του ολη και τον χρονο της νεοτητος του ,,,στην δουλεια ,,,
  μετραει τις μερες που θα περασει με την κοπελα του με το σταγονομετρο ,,,
 υπολογιζει με τον ιδιο τροπο   και τα χρηματα ,,,
κι ενω εισαι ερωτευμενος κινεισαι μεθοδικα και υπολογιστικα ,,,
ερωτευμενος εισαι φιλε μου δωστα ολα να ζησεις τον ερωτα ,,,και την ομορφια του ,,,
τα χρηματα αγαπητε μου ποτε δεν εφεραν την ευτυχια και η μιζερια ειναι απεχθεστατη ,,,

θα πω την γνωμη μου 
για κατι που πιστευω οτι ειναι στο dna σου και που ειμαι 100% σιγουρη οτι στο εχουν κληροδοτησει οι δικοι σου; ,,,
μηπως και σε βοηθησω να το παρεις αλλιως ,,,
σταματα την μιζερια ..
ζησε την ζωη της νεοτητος σου ,
,ολοκληρωσε τις σπουδες σου ,,,
εργασου σαν ανθρωπος με ορισμενο χρονο να βγαζεις τα εξοδα σου για να μην επιβαρυνεις τους δικους σου ,,,
κι οταν ερθει η ωριμοτητα κι ερθει και το πληρωμα του χρνου για να πεσεις με τα μουτρα στην δουλεια καντο ,,,
οι ανθρωποι δημιουργουν μεταξυ 30-40 ,,,καντο κι εσυ ομαλα και με μετρο ,,,
γιατι η πολλη δουλεια τρωει τον αφεντη και το μονο που θα κανεις αν ξεκινησεις απο τωρα θα ειναι να μην βρεις την ευτυχια ,,

συγνωμη που θα στο πω ωμα αλλα δεν θα ηθελα ποτε να ειχα τετοιο συντροφο ,,,
την κοπελα αυτη ξεχνα την ...δεν ταιριαζετε,,,
και δεν καταλαβαινω γιατι επιμενεις να μην βλεπεις οτι δεν αξιζει ,,,

δεν αξιζει μια ,,τι δεν καταλαβαινεις ; 
ηδη κανει λαικ στον πρωην της ,,

θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω. Σπουδαζα 25 χρονια. Με ταιζαν οι δικοι μου 25 χρονια. Καιρος να παρω την ζωη στα χερια μου μονος μου. Δλδ τι το κακο εχει αυτο; Μια κοπελα που θαυμαζει την δουλεια και τους στοχους μου γιατι αντι να μου σταθει να θελει να την εγκαταλειψω για την καλοπεραση. Ναι μιζερος θα γινω, οχι στα συναισθηματα ομως και στην αγαπη. Αλλα αμα τα φαω ολα σημερα μαζι της αυριο δεν θα εχω να κανω κατι παλι γι αυτην. Και κακα τα ψεματα δεν περιμενα να ακουσω να βαλτωσει η σχεση στον τριτο μηνα επειδη δεν εκανα ταξιδια. Δλδ ελεος. Εγω θελω εναν ανθρωπο να μου λεει ελα να σε δω εστω δυο λεπτα σπιτι μου, σπιτι σου, σε ενα στενο γιατι μου ελλειψες, οχι παμε Αθηνα μια βολτα μαγαζια να εξελιχθει η σχεση μας. Και στην τελικη εγω αν ημουν μιζερος στα λεφτα (που οτι εβγαζα τα ετρογα) αυτη ηταν στα συναισθηματα. Ποιος εχει αδικο οεο;

Rapunzel89

# 17 στις 30/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αρχικα εκανες λαθος που την καλομαθες τοσο κ δωστου απ την αρχη βολτες,οπου τα 50ευρια να ρεουν αφοβα κ δωστου ταξιδια κ μονοημερες. Της εδωσες την εικονα οτι τα εχεις, γενικα στις σχεσεις σου οχι μονο στις ερωτικες να κρυβεις τι κ πως ακομα κ αν φαινεται. Δευτερον,δεν αμφισβητω το οτι ηθελε καλοπεραση γενικα. Οπως σου εγραψαν δεν ειναι κακο να το θελει καποιος,αλλα το "βοδι" (με την εννοια του καθισιου) η πρωην σου δεν τα εβγαζε μονη της ωστε να τα χαρει κ μονη της. Αλλα...μηπως σταματησες να πηγαινεις να την βλεπεις,σαν αντρας δεν κερνουσες που κ που? Σε ρωταω,να μας το διευκρινησεις για να καταλαβω οντως αν ισχυουν τα παραπανω η οχι.Δεν μου πολυκολλαει καποια να ψαχνει για το χρημα κ την ασφαλεια κ να σου κανει κ κουμαντο στην τσεπη κ στην σχεση σου νε τους δικους σου κ αν ειναι να τους ζητησεις χρηματα η οχι.Τωρα αν ισχυουν ολα αυτα κ ειναξ ακριβως οπως τα περιγραφεις καλα εκανες κ χωρισες.Τι να κανεις με εναν τετοιο ανθρωπο?!

panagiotismp90

# 18 στις 30/12/2017
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.652

υποψιαζομαι οτι με αυτον τον πρωην δν ειχε σταματησει να μιλαει, παιζει να σου λεγε οτι ειναι κ φιλοι.

Rapunzel89

# 19 στις 30/12/2017
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Οσο για το αν γυρισει τι να σου πω?!Μπορει ναι,μπορει κ οχι. Παντως το οτι μιλαει με δικους σου φιλους αυτο προμηνυει...οτι καποια στιγμη ισως εμφανιστειμ Ωστοσο αν εσυ θεωρεις οτι εχεις καποια πραγματα να πεις πες της τα οταν σου δοθει η ευκαιρια.Γιατι το να ειστε μαζι δεν ξερω κατα ποσο μπορει να υπαρξει στα αληθεια. Ισως κ να ξαναειστε μαζι αλλα δεν θα ειναι πραγματικη οταν τα χρηματα μεσα σε αυτη ερχονται πρωτα.

tzoulia59

# 20 στις 30/12/2017
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

δικαιωμα σου να διαφωνεις οσο θελεις ,,,

συνηθως τα  ατομα που ταιριαζουμε ειναι ατομα που εχουν την ιδια σταση για την ζωη ,,,

εγω αντρα σαν κι εσενα δεν θα ηθελα να τον γνωρισω το ειπα και πιο πανω ,,,

πουθενα δεν ειπα να εξαρτασαι απο τους δικους σου ,,,

κι εδω δεν χαιδευουμε αυτια λεμε αληθειες ,,,

οποιουνου δεν του αρεσει η αληθεια ας μην ανεβαζει θεμα ,,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από bagitthe

θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω. Σπουδαζα 25 χρονια. Με ταιζαν οι δικοι μου 25 χρονια. Καιρος να παρω την ζωη στα χερια μου μονος μου. Δλδ τι το κακο εχει αυτο; Μια κοπελα που θαυμαζει την δουλεια και τους στοχους μου γιατι αντι να μου σταθει να θελει να την εγκαταλειψω για την καλοπεραση. Ναι μιζερος θα γινω, οχι στα συναισθηματα ομως και στην αγαπη. Αλλα αμα τα φαω ολα σημερα μαζι της αυριο δεν θα εχω να κανω κατι παλι γι αυτην. Και κακα τα ψεματα δεν περιμενα να ακουσω να βαλτωσει η σχεση στον τριτο μηνα επειδη δεν εκανα ταξιδια. Δλδ ελεος. Εγω θελω εναν ανθρωπο να μου λεει ελα να σε δω εστω δυο λεπτα σπιτι μου, σπιτι σου, σε ενα στενο γιατι μου ελλειψες, οχι παμε Αθηνα μια βολτα μαγαζια να εξελιχθει η σχεση μας. Και στην τελικη εγω αν ημουν μιζερος στα λεφτα (που οτι εβγαζα τα ετρογα) αυτη ηταν στα συναισθηματα. Ποιος εχει αδικο οεο;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε