Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θελω να χωρίσω

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Asimina_95

# 1 στις 9/1/2018
author
Γυναίκα / 26 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 30
'Aρεσαν+: 0%

Θελω να χωρίσω

Καλησπέρα σας είμαι 22 χρόνων και παντρεύτηκα στα 19 κ εχω ενα παιδί 8 μηνών και είμαι παρά πολυ Δυστηχισνενη κ γιαυτο θελω να πάρω διαζύγιο ο άντρας μου όμως πολλές φορές που εχω κάνει μαζί του συζητήσεις για χωρισμό μου εχει πει οτι θα μου έδινε το διαζύγιο ακομα κ τώρα αν το ήθελα αλλα το παιδί μου θα μου το επερνε του απάντησα οτι ο νόμος ευνοεί την μητέρα κ οτι μονο αν ήμουν ναρκομανής η πορνη θα μπορούσε να μου το πάρει κ εγω δεν είμαι τίποτα από τα δυο μου ειπε όμως πως με λεφτά ολα γίνονται κ γιαυτο φοβάμαι τώρα . Η ερώτηση μου ειναι η εξεις αν ζητήσω διαζύγιο κ συμφωνήσει να μου το δώσει μπορεί με κάποιο τροπο να μου πάρει την επιμέλεια του παιδιού μου ;

panagiotismp90

# 2 στις 9/1/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.652

εσυ γιατι θελεις να παρεις διαζυγιο?

agapimou11

# 3 στις 9/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Asimina 95

Εδώ συζητάμε ότι έχει να κάνει με τις ανθρώπινες σχέσεις. 

Θα ήθελες να μας πεις γιατί σε παρακαλώ εν ετη 2018 μια κοπέλα 22 ετών νυμφευτηκε και έχει ήδη και παιδί ? 

Ίσως έτσι βγάλεις μια άκρη γιατί μέσα σε 3 μόλις χρόνια και με μωρό που δεν χρονισε ακόμα, εσύ είσαι έτοιμη με τη βαλίτσα στο χέρι, έχεις φτάσει στην εξωπορτα και απλά με τον σύζυγο διαφωνειτε για το ποιος θα κρατήσει το πορτ μπεμπε μαζί με το περιεχόμενο του ???

Το ερώτημα που εσύ θέτεις ενώπιον μας ξέρεις καλά ότι μπορεί να σου το απαντήσει μόνο δικηγόρος ( ξέρω έναν καλό να σου συστήσω πάντως χα χα ) !!!

achinos

# 4 στις 9/1/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

εγώ αναρωτιέμαι γιατί η θεματοθέτρια δεν του αφήνει το παιδί, στο κάτω-κάτω, αυτός δεν μπορεί ο ίδιος να κάνει άλλο,

ενώ εκείνη... όταν βρει τον επόμενο, τσακ μπαμ θα ξανακάνει.
Άσε που μάλλον μπλοφάρει ο νεαρός, αν του πει ότι του αφήνει το παιδί, θα βρει κάποιο άλλο ανυπέρβλητο εμπόδιο.

Είναι κ τα στρουθιά ελαφριά κ τα παίρνει ο άνεμος ψηλά όταν φυσάει... 
Αρέσει στο μέλος Arxontoula_

_Bellezza_

# 5 στις 9/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αναμένω απαντηση απο Τζούλια, που σε αυτα τα θέματα τα λεει ωραια.

Asimina_95

# 6 στις 9/1/2018
author

https://www.sxeseis.gr/profile/421289/panagiotismp90/

Επειδή ενώ είμαι 22 κ εκείνος 26 αντί να ήμαστε μέσα στα μέλια πριν καν κλείσουμε 5 αιτία έχουμε γίνει μίζερη δεν με προσέχει , δεν με βγάζει κ για σεξ τον παρακαλάω να κάνουμε κ κάνουμε το πολυ 2 φορές την εβδομάδα κ κυρία Ασημινα το σχόλιο σας δεν ξέρω αν ειναι για πλάκα η ηρονευεστε την κατάσταση μου απλα να σας πω πως εχω καταγωγή από Αίγυπτο κ εμείς παντρευομαστε σχετικά νωρις το παιδί μου δεν ειναι ενα πορτ μπεμπέ κ διαφωνούμε για το ποιος θα το κρατήσει επίσης ο άντρας μου ειναι κολλημένος με ηλεκτρονικά παιχνίδια κ αφιερώνει το 80% της ημέρας του σε αυτά κ το κιν του κ γιαυτο με παραμελεί δεν μου εκφράζει ποτε τα συναισθήματα του κ η πιο καλή κουβέντα που μου εχει πει ειναι το «καλή εισαι» ! Εχω κάνει τα πάντα για να πετύχει η σχέση μας γιατί πραγματικά τον λάτρευα ειναι ο έρωτας της ζωής μου κ ο πρώτος μου αλλα δεν αντέχω στην ιδέα οτι ειναι πιο ευτυχισμένος με το κινιτο του παρά με εμενα . Δεν θελω να φανώ ψωνάρα αλλα είμαι αρκετά εμφανίσιμη κοπέλα κ πραγματικά κανω τα πάντα για να με προσέξει όταν γέννησα μου είχε πει να μην τολμήσω να παχηνω διότι ήμουν 64 κιλά μετα την γεννά κ μέσα σε 3 μήνες πήγα στα 52 , του βαζω νυχτικό , ζαρτιέρες , του ετοιμάζω δείπνα του εχω πάντα έτοιμο φαγητό κ ρούχα κ μια αγκαλιά αλλα ειναι αχάριστος κ εγω συντηρώ το σπίτι εκείνος δεν δουλεύει επειδή βαριέται να δουλέψει όποτε δεν εχω άλλη επιλογή εκτός από το να χωρίσω γιατί από πτι εχω καταλάβει δεν του κανω κ σίγουρα δεν μου κάνει όσο κ να τον αγαπάω ξέρω πως ειναι πολυ άσχημο για ενα παιδί να μεγαλώνει μονο με τον έναν γονιό γιατί υο εχω ζησει κ ποτε δεν μου άρεσε αλλα το παιδί μου πιστεύω θα μεγαλώσει πιο υγειες σε ενα διαζευγμένο ζευγάρι που εχει καλες σχέσεις παρά σε ενα υποτιθέμενο ζευγάρι στο οποίο δεν συμφωνεί σε τίποτα . Εσείς έχετε διαφορετική γνώμη ;

_Bellezza_

# 7 στις 9/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αλλαξε μετα τον γαμο ή ήταν ετσι απο την αρχη και εσυ τα παρέβλεπες επειδη τον αγαπουσες?

matakiamouou

# 8 στις 9/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μάλιστα αφού ο σύζυγός δεν εργαζετε τότε πως αναφέρει οποίος έχει χρήματα μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο...βαριέται λες να εργαστεί και συντήρεις το σπίτι...φυσικα και θα κανεις τα πάντα για να δώσεις και να σώσεις το γάμο σου ζαρτιέρες κ.τ.λ αλλά τίποτα...ο ανθρωπος σου έχει κάποιο θέμα? Μην μας πεις για τα καθημερινά...υπάρχει κάτι άλλο σε αυτή την συμπεριφορά? Επίσης σε απατά? Είναι μπλεγμένος κάπου? Έτσι πως τα έγραψες πίστεψα αρχικά ότι υπάρχει κάποια βία ή ένταση στο σπίτι σας.Τι να σου πω...μήπως να ξεκινήσεις να δεις τον εαυτό σου και να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν? Εμένα και από το τιμπουκτου να μου λεγες ότι έχεις καταγωγή δεν μου λέει τίποτα...Πως τα βγάζετε πέρα με ένα μισθό? Υπάρχουν απολαβές τόσες πολλές που είναι άνετος και σου συμπεριφερετε υποτιμητικα? Υπάρχει κάποιο φλερτ αυτή την περίοδο στην ζωή σου και σκέφτεσαι να χωρίσεις? Σε κάποιον άλλον είσαι πιο ποθειτη? (Είναι λογικό κάποια στιγμή να κοιτάξει και άλλου με αυτές τις συμπεριφορές)

tzoulia59

# 9 στις 9/1/2018
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

μολις μ επιασες να γελαω μ αυτο ,,,

Άσε που μάλλον μπλοφάρει ο νεαρός, αν του πει ότι του αφήνει το παιδί, θα βρει κάποιο άλλο ανυπέρβλητο εμπόδιο.

Παράθεση:
Σχόλιο # 5 από _Bellezza_

Αναμένω απαντηση απο Τζούλια, που σε αυτα τα θέματα τα λεει ωραια.

agapimou11

# 10 στις 9/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

# 9 tzoulia59

Πόσο δίκιο έχεις...κι εγώ σα να τον βλέπω μπροστά μου...να ξεστομιζει...το επόμενο...τάχα μου εμπόδιο... Χα χα χα άντρες...τι να πεις

mara08

# 11 στις 9/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ολα αυτα που περιγραφεις δεν μπορει να μην τα ειχε και πριν και να τα εβγαλε ξαφνικα τωρα ...

Δεν δουλευει ( εχει τοσα λεφτα ? απογονος πλουσιας οικογενειας η εχει κληρονομησει κάτι ?) δεν σε σεβεται , εισαι δουλα , τον πληρωνεις κι ολας ε οχι ! 
Ρωτα καποιο δικηγορο για το τι μπορεις να κανεις νομικα . Αν αυτος εστω και ψεματα μπορει να αποδειξει οτι εισαι ακαταλληλη .Βεβαια ισως σου το λεει για να σε φοβίσει για να κανεις πισω στο θεμα του διαζυγίου . Εδω δεν μπορει να συντηρήσει τον εαυτο του και που αναπνέει βαριεται θα αναλαβει κοπροσκυλιαζει ολη μερα την ευθυνη ενος παιδιου ?¨
Που θα βρει αλλο κορόιδο να του τα χει ολα στο πιατο και αυτος να καθεται και να τον πληρωνουν κι ολας !
Ψαξτο παντως 

tzoulia59

# 12 στις 9/1/2018
author
Γυναίκα / 81 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 7.292

εγω θα ξεκινησω απο το πιο βασικο σημειο του ποστ ,,,

οτι καταγεσθε απ την αιγυπτο ,,,

αυτη ειναι μια λεπτομερεια η οποια παιζει πολυ μεγαλο  ρολο

κι ολο αυτο γιατι οι αραβες και ειδικα οι αιγυπτιοι στην κουλτουρα τους

εχουν  σε πολυ υψηλη θεση το θεμα παιδι ,,,

που σημαινει και οι νομοι της χωρας ειναι πολυ αυστηροι με τα διαζυγια τις επιμελειες κι ολα αυτα ,,,

αν ο συζυγος σου αγαπητη μου φιλη αποφασισει να σου παρει το παιδι ,,,θα σου το παρει ακομη και με απαγωγη ,,,

γνωριζω πολλες περιπτωσεις που γυναικες ελληνιδες αποχτωνας παιδια με αραβες

εχασαν τα παιδια τους γιατι οι συζυγοι τα φυγαδευσαν για την αραβια 

και με την ανοχη της χωρας τους τα απεκλεισαν απο την μητερα κι απο οποιαδηποτε επαφη ,,

εχω ακουσει περιπτωσεις να μεσολαβει το υπουργειο εξωτερικων ,,χωρις αποτελεσμα ,,

αυτος δεν δουλευει ; πως επιβιωνετε; 

πως βγαζετε σε περας τα εξοδα της καθημερινοοτητας και τα εξοδα του παιδιου ,,,

φυσικα μην σε μαλωσουμε οτι σε μια τοσο νεαρη ηλικια εφερες ενα παιδι στον κοσμο ,,,

στα 23 τα κοριτσια χτιζουν την προσωπικοτητα τους  ,,στην κοινωνια ,,,και δεν παντρολογιουνται κατα ποσον να γινουν γονεις ,

τι να τις κανεις τις ζαρτιερες παιδι μου; 

αν στα 23 που εισαι σαν το λουλουδι κι ειστε μολις 3 χρονια μαζι ,,,

χρησιμοποιεις επενδυσεις για να τον φουντωσεις στο παραπερα τι θα κανεις βρε; 

εχετε αιγυπτιακη υπηκοοτητα ;

δεν ξερω αν επιλυετε υποθεσεις  σας στην ελληνικη δικαιοσυνη ,,,

ναι στην ελλαδα στην μεγαλυτερη πλειοψηφια τα παιδια τα παιρνει η μητερα ,,,

αρκει να μην υπαρχει σοβαρος λογος ακαταλληλοτητος 

και το περιβαλλον που ζει το παιδι να ειναι καταλληλο ...βεβαια ,,,

εσυ εργαζεσα; ,,οικονομικα ποιος θα σε στηριξει με το παιδι ,,,; 

αν εισαι αποφασισμενη να χωρισεις μαζι του ,,συμβουλευσου δικηγορο ,,,

αν προστατευεσαι απο τους ελληνικους νομους ,,,το παιδι το παιρνεις εσυ αρκει να τηρεις καποιες προυποθεσεις ,,,

και να μην επιτρεψεις να το παρει  το παιδι  ποτε εκτος ελλαδος ,,,

του τυπου να το δουν οι παππουδες κλπ ,,

θα το κρυψουν οι δικοι του στην ερημο 

,το χασες το παιδι ,,,αυτα ,,,χωρισε τον ,,

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Asimina_95

https://www.sxeseis.gr/profile/421289/panagiotismp90/ Επειδή ενώ είμαι 22 κ εκείνος 26 αντί να ήμαστε μέσα στα μέλια πριν καν κλείσουμε 5 αιτία έχουμε γίνει μίζερη δεν με προσέχει , δεν με βγάζει κ για σεξ τον παρακαλάω να κάνουμε κ κάνουμε το πολυ 2 φορές την εβδομάδα κ κυρία Ασημινα το σχόλιο σας δεν ξέρω αν ειναι για πλάκα η ηρονευεστε την κατάσταση μου απλα να σας πω πως εχω καταγωγή από Αίγυπτο κ εμείς παντρευομαστε σχετικά νωρις το παιδί μου δεν ειναι ενα πορτ μπεμπέ κ διαφωνούμε για το ποιος θα το κρατήσει επίσης ο άντρας μου ειναι κολλημένος με ηλεκτρονικά παιχνίδια κ αφιερώνει το 80% της ημέρας του σε αυτά κ το κιν του κ γιαυτο με παραμελεί δεν μου εκφράζει ποτε τα συναισθήματα του κ η πιο καλή κουβέντα που μου εχει πει ειναι το «καλή εισαι» ! Εχω κάνει τα πάντα για να πετύχει η σχέση μας γιατί πραγματικά τον λάτρευα ειναι ο έρωτας της ζωής μου κ ο πρώτος μου αλλα δεν αντέχω στην ιδέα οτι ειναι πιο ευτυχισμένος με το κινιτο του παρά με εμενα . Δεν θελω να φανώ ψωνάρα αλλα είμαι αρκετά εμφανίσιμη κοπέλα κ πραγματικά κανω τα πάντα για να με προσέξει όταν γέννησα μου είχε πει να μην τολμήσω να παχηνω διότι ήμουν 64 κιλά μετα την γεννά κ μέσα σε 3 μήνες πήγα στα 52 , του βαζω νυχτικό , ζαρτιέρες , του ετοιμάζω δείπνα του εχω πάντα έτοιμο φαγητό κ ρούχα κ μια αγκαλιά αλλα ειναι αχάριστος κ εγω συντηρώ το σπίτι εκείνος δεν δουλεύει επειδή βαριέται να δουλέψει όποτε δεν εχω άλλη επιλογή εκτός από το να χωρίσω γιατί από πτι εχω καταλάβει δεν του κανω κ σίγουρα δεν μου κάνει όσο κ να τον αγαπάω ξέρω πως ειναι πολυ άσχημο για ενα παιδί να μεγαλώνει μονο με τον έναν γονιό γιατί υο εχω ζησει κ ποτε δεν μου άρεσε αλλα το παιδί μου πιστεύω θα μεγαλώσει πιο υγειες σε ενα διαζευγμένο ζευγάρι που εχει καλες σχέσεις παρά σε ενα υποτιθέμενο ζευγάρι στο οποίο δεν συμφωνεί σε τίποτα . Εσείς έχετε διαφορετική γνώμη ;

Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

Asimina_95

# 13 στις 9/1/2018
author

Ας πάρω τα πράγματα από την αρχή

Εγω εχω καταγωγή από Αίγυπτο είμαι 22 αλλα είμαι γέννημα θρεμα Ελλάδας ο άντρας μου ειναι 26 κ ειναι Έλληνας τον γνώρισα στα 18,5 και ήμουν ερωτευμένη παράφορα μαζί του από την 3 φορά που τον είδα τον γνώρισα στην καφετέρια του κουμπάρου μας που έκανε εκεί τουρνουά για ενα παιχνίδι που λέγεται τιτσου (παιχνίδι με χαρτιά κινεζικό )το οποίο έπαιζα ο άντρας μου ήταν από πάντα ετςι πάνω σε ενα κιν επερνε χατζιλίκι από τους γονείς του κ πήγαινε στην αντίθεση(=η καφετέρια του κουμπάρου μου) για καφέ εκεί τον έβλεπα εγω σε καθημερινή βάση . Στα 19 μου άρχισα να προσέχω το ντύσιμο μου κ γενικά να γίνομαι λίγο πιο γυναίκα πράγμα το οποίο τον έκανε να με προσέξει μετα από 6 μήνες , ήμουν παρθένα γιατί γενικά η αιγυπτιες πρέπει να Παντρεύονται παρθένες άσχετου που ζουν κ τι γίνετε γύρω τους κ εχω κ πολυ αυστηρή μητέρα όσο αφορά αυτο το θέμα . Τα φτιάξαμε κ μετα από 4 μήνες κάναμε σεξ κ ζούσα μαζί του της πιο υπέροχες στιγμές της ζωής μου μην τα πολυλογο η μητέρα μου έμαθε οτι εχω σχέση κ έγινε ο κακός χαμός με έκλεισε στο σπίτι κ εκείνος ήρθε κ της ειπε πως μ αγαπάει πραγματικά κ οτι δεν με εχει ακουμπήσει κ οτι θέλει να με παντρευτεί κ ετςι μέσα σε 3 μήνες κάναμε το γάμο ( η μητέρα μου ήθελε να μαζέψει το «σκάνδαλο» όσο γρηγορότερα γίνετε) έπιασε δουλειά αυτούς τους 3 μήνες για να μου δείξει εμενα κ της μητέρας μου της καλες του προθέσεις κ ενα μηνα μετα το γάμο απολύθηκε κ έπιασα εγω δουλειά στα 19,5 εκείνο τον καιρό δεν ειχα χρήματα για να συντηρήσω ενα σπίτι κ μου πρότεινε να πάμε να ζήσουμε με τους γονείς του για 2-3 μήνες που θα έπιανε δουλειά κ θα μαζεύαμε λεφτά να νοικιάσουμε σπίτι , συμφώνησα λοιπόν κ πήγαμε τελικα δεν έπιασε ποτε δουλειά κ εγω έπιασα δεύτερη δουλειά το πρωί πωλήτρια κ το βράδυ μπουφέτζου κ σερβιτόρα έμεινα ενα χρόνο στα πεθερικά μου κ μάζευα λεφτά στην άκρη ός τον Σεπτέμβρη του 2016 κ έψαχνα για σπίτι τελικα όμως τέλος Σεπτεμβρίου έμαθα πως ήμουν έγκυος σκέφτηκα πολυ σοβαρά να μην το κρατηςω γιατί είχαν γίνει παααρα πολλα τον καιρό που εμενα στα πεθερικά μου κ δεν ήμουν σίγουρη για την πορεία μου με τον άντρα μου τελικα όμως ο άντρας μου δεν με άφησε με τίποτα να το ρίξω κ ούτε κ εγω καταβαθος ήθελα να σκοτώσω μια ψυχή που δεν φταιει δε τίποτα τέλος πάντων εννοείται όσα ειχα στην άκρη πήγαν σε γυναικολόγο εξετάσεις γεννά κλπ σταμάτησα την δουλειά αναγκαστικά γεννηςα κ πήρα επίδομα λογχιας κ τοκετού κ μετα επίδομα μητρότητας που τελείωσε 05/01/18 από αυτά τα χρήματα τον τελευταίο 1,5 χρόνο κατάφερα να βάλω στην άκρη 700€ κ νοικιάσαμε επιτελους ενα σπίτι εδω κ δυο μήνες . Ο άντρας μου ακομα δεν έπιασε δουλειά κ εγω όλο έλεγα κάνε υπομονή θα αλλάξει κάνε υπομονή θα οριμασει κλπ με βοηθάει κ η μητέρα μου με τα λεφτά κ τώρα όμως που έληξε το επίδομα κ ξέρω οι δεν θα πάει να βρει δουλειά γιατί τον συνήθισα να ειναι ετςι εγω τέλος του μηνα ξανά γυρνάω στις δουλειές μου αλλα το παιδί εκείνος δεν θέλει να το κρατάει γιατί λέει φοβάται μην συμβεί τίποτα δεν θα ξέρει τι να κάνει κ σκέφτομαι λοιπόν τώρα εγω εκείνος δεν με βοηθάει σε τίποτα δεν φέρνει λεφτά στο σπίτι εγω δεν θα βλέπω το παιδί μου σχεδόν καθόλου για να μπορώ να βγάζω πέρα τα οικονομικά κ μου λέει κ από πάνω οτι θέλει να πάρουμε νταντά γιατί δεν θέλει να μεγαλώνει το παιδί μακρυά του να το κρατάει η μητέρα μου ας πούμε που πρότεινα εγω , δεν με προσέχει δεν ακούω ούτε μια καλή κουβέντα κ δεν έχουμε κ υγιείς σεξουαλικη ζωη κ γιαυτο έβγαλα το συμπέρασμα οτι καλύτερα να χωριςουμε γιατί δεν μου αξίζει μια τέτοια ζωη...τον αγαπάω παααρα πολυ κ καταλαβαίνω πως επειδή από πτι μου είχε πει η οικογένεια του ήταν πλούσιοι πριν την κρίση κ εχει καλομάθει κατανοούσα πως του ειναι δύσκολο να μπει σε δουλειά κλπ κάτι το οποίο δεν έκανε ποτε γιατί τα είχε ολα έτοιμα τώρα όμως δεν ξέρω κ εγω ποσο καιρό θα αντέξω να εχω τον ρόλο της μάνας του κ επίσης μου πέρνει πολλα λεφτά κ τα χαλάει σε ντονειτ(=αγοράζει στολές για τους παίκτες του κ διαφορά όπλα κλπ) ειναι σε αδιέξοδο κ κουραστικά... μολις 3 χρόνια κ ήδη κουραστικά...!!! Τι να κανω

Asimina_95

# 14 στις 9/1/2018
author
Επίσης να συμπληρώσω πως τοσο καιρό του ήμουν ευγνώμων επειδή ενο με είχε ξεπαρθενεψει με παντρεύτηκε κ δέχτηκε να μην το μάθει ποτε η μητέρα μου οτι έκανα αυτο το «έγκλημα» από άποψη της χωρις συζηγικη εστία αλλα για να ειναι ευχαριστημένη η μητέρα μου δεν μπορώ να εχω μια ολόκληρη ζωη ετςι κ σκέφτομαι κ οτι μπορεί γιαυτο να ειναι τοσο χαλαρός επειδή ξέρει οτι κ καλα δεν θα φύγω διότι φοβάμαι η επειδή του εχω αυτήν την ευγνωμοσύνη κ η αλήθεια ειναι πως τον αγαπάω κ ολας παρά πολυ ξέρω όμως οτι ποτε δεν θα αλλάξει κ ποτε δεν θα ευτιχισω μαζί του κ ψάχνω τα κότσια να του πω οτι θελω να χωριςουμε

panagiotismp90

# 15 στις 9/1/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.652

Ασημινα μηπως εχει βρει καμμια γκομενα?

Asimina_95

# 16 στις 10/1/2018
author
Δεν νομίζω δεν πάει κ πουθενα σπίτι η αντίθεση ειναι και παίζουν lol με τους φίλους του
Αρέσει στο μέλος panagiotismp90

_Bellezza_

# 17 στις 10/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Απο την αυστηρότητα των γονιών σου, που επεμεναν να παντρευεις τοσο γρηγορα, συμβαίνουν τώρα ολα αυτα.

Να τους μιλησεις να καταλαβουν οτι υπαρχει θεμα.

Για ποσο καιρο θα κουβαλας τον σταυρο μονη σου?

Να βρεις δικηγορο, να απευθυνθεις σε οργανωσεις, ακομη και στην εκκλησια να σε συμβουλευσουν ,να παρεις δυναμη και να σε βοηθησουν εμπρακτως.

Η ιδανικη λυση ειναι να εισαι κοντα στους γονεις σου ,να σε βοηθουν, να μπορεις να δουλευεις και να αισθανεσαι και εσυ ασφαλεια.

Asimina_95

# 18 στις 10/1/2018
author
Παιδιά ουσιαστικά δεν μου εχει κάνει τίποτα «σοβαρό» απλα ειναι κοπρόσκυλο κ μπορείς να τον χαρακτηρίσεις και παιδάκι , οι γονείς του ειναι πολυ κακοί άνθρωποι κ δεν πήρε ποτε αγαπη γιαυτο μάλλον κ δεν μπορεί να δώσει αγαπάει μονάχα τον εαυτό του . Δεν θελω να τον βλαψω έχουμε κάνει ενα παιδί μαζί θελω απλα να χωρίσω πολιτισμένα αλλα δεν ξέρω κατα ποσο θα δεχτεί υο πολιτισμένα δεν ειναι βίαιος η κακός ούτε μου φωνάζει απλα ειναι ενα παιδάκι
Αρέσει στα μέλη thanos293, panagiotismp90

_Bellezza_

# 19 στις 10/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μην νομιζεις και αυτος να ξεμπλεξει θελει για αυτο και ειναι στον κοσμο του.

Πιθανον να στα λεει ετσι αυτα για το παιδι για να φοβηθεις.

26 ετων ειναι, θα θελει να ζησει την ζωουλα του, σιγα μην κλειδαμπαρωθει στο σπιτι με το παιδι!

Και οταν σου ξαναπουλησει μαγκιες οτι θα στο παρει , πες του "δεν εισαι αξιος να φερεις μια φρατζολα ψωμι στο σπιτι , νομιζεις θα σου δωσει το δικστηριο το παιδι?"

Τζαμπα μάγκες γεμισαμε.

Betty_83

# 20 στις 10/1/2018
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 970

Το θέμα είναι ότι μιας και είναι εργαζόμενη, κάποιο babysitting θα το χρειαστεί, δεν μπορεί. Και ειλικρινά, δεν νομίζω να λάβει κανενός είδος υποστήριξης από τους γονείς της. 

Θα σου συνιστούσα να μην λαβάνεις υπόψιν αυτά που σου λέει ο σύζυγος αναφορικά με το παιδί. Και εγώ το πρώτο που σκέφτηκα, ήταν ότι αν του προτείνεις να το κρατήσει ο ίδιος, έστω και σαν μπλόφα, κάποιο άλλο εμπόδιο θα σκεφτεί. Μπορεί και να απειλήσει ότι θα σε εκθέσει στους γονείς σου. Ας λέμε τα πράγματα με το όνομά τους: Δεν δίνει δεκάρα για σένα, αλλά σε χρειάζεται στη ζωή του. Έχει βολευτεί.

Αυτό που θα σου πρότεινα, είναι να κοιτάξεις για παιδικό σταθμό που εξυπηρετεί και να μαζέψεις χρήματα. Έστω και αν αυτό σημαίνει να ξαναγυρίσεις στα πεθερικά σου. Κατανοώ ότι είναι άσχημα, αλλά δεν μπορείς να εξοικονομήσεις χρήματα πληρώνοντας τα πάντα μέσα σ ένα σπίτι. Έτσι, θα σου δοθεί η δυνατότητα να νοικιάσεις μόνη σου ένα σπίτι, γιατί κάτι μου λέει ότι οι γονείς σου δεν θα είναι διατεθειμένοι να σε δεχτούν πίσω.

Μου κάνει εντύπωση πάντως, που ενώ τα "θέλω σου", είναι κατά πολύ επηρεασμένα από την κουλτούρα της χώρας σου, φαίνονται να είναι επηρεασμένα μόνο κατά το ήμισυ. Κανονικά, εσύ δεν θα έπρεπε να σκεφτόσουν το διαζύγιο και εμείς θα πρέπε να στα χώναμε σκληρά γι αυτό

Υγ: Δεν είναι μόνο οι δικοί του γονείς κακοί.- 

Αρέσει στα μέλη panagiotismp90, alisida
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε