Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θελω να χωρίσω

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Rapunzel89

# 21 στις 10/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αρχικα θα σου ελεγα να μαζεψεις καποια χρηματα ακομα...οσο μπορεις.Μεσα σε αυτο το διαστημα συζητησε με την μητερα σου για ολα αυτα κ εξηγησε της το τι συμβαινει κ πως δεν μπορεις να εισαι παντρεμενη με εναν τετοιο ανθρωπο.Αυτο θα το κανεις κ επειδη μονη σου δεν σε συμφερει να το αντιμετωπισεις ολο αυτο αλλα κ για να φτιαξεις καλυτερες συνθηκες για σενα κ το μωρο,πραγμα που τωρα δεν υπαρχουν κ εχεις πελαγωσει κ με το δικαιο σου. Σε αυτο το σημειο ελπιζω η μητερα σου να σε βοηθησει πραγματικα κ οχι να πραξει αναλογα με την κουλτουρα σας. Αν οντως σε βοηθησει η μητερα σου,μην υπολογισεις τιποτα,ανακοινωσε του οτι φευγεις κ πως αποφασισες να χωρισετε για τους εξης λογους κ γυρνα σπιτι σου κ κρατα την μια δουλεια ωστε να ξεκουραστεις κ να μην εισαι κ βαρος στους δικους σου.Να εισαι οσο γινεται ανεξαρτητη. Στο ενδιαμεσο μεχρι να δεις που θα μεινεις κ αν θα σε βοηθησει η μητερα σου μιλα κρυφα κ με καποιον καλο δικηγορο ωστε να σε συμβουλεψει πανω στο διαζκαλο,το ποσο τα παντα,κ εισαι οκ. Επισης,εχε κ στο νου σου κ συμβολαιογραφο γιατι καπου πηρε το ματι του οτι αναλαμβανουν κ αυτοι διαζυγια πλεον κ πιο οικονομικα κ βγαινουν κ πιο γρηγορα. Το τελευταιο στο λεω με καποια επιφυλαξη.Αν δεις οτι κανεις δεν σεπιφυλαξη,ουτε η μητερα σου στο να μεινεις ξανα στο πατρικο σου,ουτε τιποτα,κανε τον μαλακα μαζεψε καποια χρηματα οσο μπορεις κ σε αυτον μην δινεις την πραγματικη σημασια.Δεν χρειαζεται να του ανοιξεις ξανα συζητησεις για το τι θα γινει η γινεται με εσας ουτε για τιποτα.Φροντισε απλα το σπιτι για σενα κ για το παιδι κ ως εκει.Μαζι του τα τυπικα.Μην ξεφτιλιζεσαι αλλο.Κοιτα τελειως την παρτη σου κ το παιδι σου.Για εκεινον αδιαφορησε.Ειναι τεμπελης κ δεν προκειται να αλλαξει...Ευχομαι να βγεις γρηγορα απο ολη αυτη την κατασταση κ να σ πανε ολα καλα.

Asimina_95

# 22 στις 10/1/2018
author
Γυναίκα / 26 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 30
'Aρεσαν+: 0%

Η μητέρα μου

Η μητέρα μου από τον γάμο κ μέτα μου συμπαραστεκετε σε ολα εκείνη απλα ήθελε να μην εχει το κεφάλι στην λάσπη γιατί όντως ειναι χοντρό αυτο για την κουλτούρα της αλλα μετα το γάμο της είπα ολοι την αλήθεια κ με υποστηρίζει σε ολα κ μου εχει πει 1000 φορές οτι πρέπει να χωρίσω κ να μην φοβάμαι τίποτα αν θελω θα συντηρρησει εμενα κ το παιδί η μαμά με βοηθάει με τα έξοδα τοσο καιρό μπορεί να φάνηκε σκληρή από όσα είπα στα προηγούμενα αλλα δεν ειναι ετςι εχει μεγαλώσει καλος η κακός και δεν μπορεί να δεχτεί κάποια «αμαρτωλά» πράγματα που θεωρεί κατα τα αλλα ειναι πολυ εντάξει κ δεν ειναι καθόλου κακός γονιός μεγάλωσε 3 παιδιά ολομόναχη !!! Το πρόβλημα το εχω ξεκάθαρα εγω που είμαι πολυ κότα για να φύγω κ τον αγαπάω κ σκέφτομαι κ το παιδί αλλα δεν ξέρω πως θα αντέξω κ για ποσο ακομα θα αντέξω την ολοι φάση η μάμα κ τα αδέλφια μου με στηρίζουν απόλυτα το θέμα ειναι πως εγω δεν μπορώ να του πω στην μούρη του εισαι άχρηστος κ γιαυτο σε χωρίζω θα τον πληγωσω παρά πολυ αν κ θελω παρά πολυ να τα βγάλω από μέσα μου μα δεν μπορώ να τον αντιμετωπίσω με τόση σκληρότητα... είμαι Για τον π...

_Bellezza_

# 23 στις 10/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μιλα του για αρχη. 

Πες του τί σκεφτεσαι και τί αισθανεσαι.

Όσο κουκουλώνεις την κατασταση , τοσο εκεινος θα βολευεται.

Προφανώς δεν ήταν έτοιμος για τέτοιο άνοιγμα, γιατι η δημιουργια οικογενειας ειναι απο τα μεγαλυτερα ανοιγματα.

Για να μην δουλευει και να ειναι ολη την ωρα στα παιχνιδια μπορει να μην ειναι καλα.

Να τον εχει πλακωσει το "βαρος" και να έχει παραλύσει απο τις ευθυνες .

Πες του να βγειτε εξω να πιειτε εναν καφε και μιλησε του ηρεμα και λογικα.

Εξηγησέ του πως η συμπεριφορα του σε απομακρυνει και δεν ξερεις τι να κανεις.

Με την κουβεντα κατι μπορει να βγει.

Asimina_95

# 24 στις 10/1/2018
author

Belleza

Σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση σου θα προσπαθήσω

agapimou11

# 25 στις 10/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Asimina 95

πολύ κατατοπιστική η ανάλυση που έκανες και ανθρώπινη...

Τώρα μπορώ κι εγώ να σου πω τη γνώμη μου ! Ξανά !

Δεν θα σταθώ στις αντιλήψεις των γονιών σου ούτε φυσικά στη συμπεριφορά των πεθερικών σου, αυτοί όλοι είναι αυτοί που είναι, έτσι έμαθαν, δεν αλλάζουν μυαλά και σου προτείνω να μην ασχοληθείς καθόλου μα καθόλου όμως, με αυτούς, γιατί θα φθείρεις τον εαυτό σου κι άλλο. 

Ο άντρας σου είναι ουσιαστικά ένα παιδί και δεν μπορεί να συνειδητοποιήσει ότι είναι σύζυγος, πατέρας και υπεύθυνος για τον εαυτό του και την οικογένεια του. Αυτό που γράφεις ότι έμαθε να τα βρίσκει όλα έτοιμα είναι κάτι που πολύ δύσκολα θα αλλάξει ( από μόνος του ) !

Εσύ μου ακούγεσαι πολύ λογική κοπέλα και παλεύεις μόνη σου ουσιαστικά ! Θα σου πρότεινα να είσαι όσο πιο ήρεμη μπορείς, να συνεχίσεις να δουλεύεις με όρεξη και να φέρεις τον άντρα σου αντιμέτωπο με τις ευθύνες του. 

Τι εννοώ με αυτό : να του πεις ευθέως, πολύ σοβαρά, ήρεμα και με φωνή που δείχνει ότι δεν αστειεύεσαι αλλά ούτε και ότι τον ''διατάζεις'' ότι , εφόσον δεν εργάζεται, αυτός θα προσέχει το παιδί σας και όχι η γιαγιά γιατί το παιδί έχει ανάγκη το μπαμπά του, το παιδί σας το έκανες μαζί του ! Όταν βρει δουλειά, που επιβάλλεται να βρει, τότε το συζητάτε για την γιαγιά, για μπειμπι σιτερ ή για παιδικό σταθμό ( για εμένα είναι το καλύτερο για πολλούς λόγους ) ! Πες του επίσης ότι του δίνεις ένα χρονικό περιθώριο ( ότι θες εσύ, θα σου έλεγα 1-2 μήνες το πολύ ) να συνέλθει αλλιώς θα κινηθείς διαφορετικά γιατί δεν αντέχεις να ζεις άλλο έτσι ! 

Να είσαι αποφασισμένη να κινηθείς ανάλογα κι εσύ, προετοιμάσου !!! Ότι κι αν γίνει θα είσαι καλά με τον εαυτό σου γιατί θα ξέρεις ότι το πάλεψες !!!

matakiamouou

# 26 στις 10/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εγώ από όλα αυτά βία κρατήσω το γεγονός ότι παρθένα δε εσύ και ξερωντας τις νοοτροπίες των ελλήνων της αίγιπτου πηγές και έφτιαξες μια σχέση οκ? Προσεξε δεν σε κρινω για αυτό που εκανες...Δικαιωμα σου.Αυτο που δεν κατάλαβαινω ότι μεσα στην καψουρα του πρωτου χρονου κοπελια τον εκανες να σε παντρευτει για να μην σε χασει λόγο πΆλι παραδωσεων αν αυτά τα έκανες σε έναν έλληναρα θα σου λεγα τι θα έλεγε στην μητέρα σου και θα σου έλεγα τι θα έλεγε σε εσένα...Νομίζω ότι βρήκες ένα παλικάρι που τώρα μπορεί να είναι στον κόσμο του αλλά όταν δεν θα σε έβλεπε για τρις μηνες δέχτηκε τους νόμους της μαμάς σου περί γάμο... Ηθικος(μαγκιά σας δεν λέω κάτι αρνητικό περί αυτου) μετά ήθελες να ρίξεις το παιδι όμως πάλι δεν σε άφησε (ηθικος)...Νομίζω επίσης ότι τα έχεις λίγο μπερδέψει...Και κάτι άλλο δεν μας λες που ισως υπάρχει...Πόσο κατανόηση δίχνεις τόσο καιρό και γιατί όπως είπες μίλησε για χρήματα? Και ότι θα σου πάρει το παιδι? Αφου είναι μπατιρακι όπως μας τον περιγράφεις...Εσύ τωρα γιατί φοβήθηκες και δεν ανοιξες την πόρτα να φύγεις..?.Μήπως οι γονείς του έχουν ακίνητη περιουσία και θέλουν να τεστάρουν την νυφη τους και δεν δινουν φραγκο και εσυ το εχεις καταλαβει κάνεις υπομονή μέχρι να...Δεις τι θα γίνει. ..Γιατί η φρΆση σου δεν πΆει για δουλεια και τον έχω συνηθισει έτσι έχει και μια επαναπαυση των πραγμάτων...Από το πρώτο σου κείμενο εδιχνες σταθερότητα βοηθήστε με αναφέρεις τι να κάνω? Θα μου πάρει το παιδι...Γιατί έχει χρήματα...Στο δεύτερο κείμενο λες πιο χαλαρά είναι αδιάφορος ερωτικά...Δεν εργαζετε τι να τον κάνω. ...Στο τρίτο κείμενο γράφεις όλη την ιστορία αλλά δίχνεις να τον δικαιολογίες και δεν θες να τον χάσεις...Μέχρι και νταντά σου περνει..Βίαιος δεν είναι έξω δεν βγαινει..Κορίτσι επειδή είσαι εξυπνη για χαζή δεν σε έχω εσύ μηπως σε βολεύει η κατασταση μεθαύριο θα υπάρχει μια καλύτερη κατάσταση? Όσο για την αγαπη που δεν έλεβε ο αντρας σου αυτό ρώτησε το στην μητέρα του...Οχι στον ίδιο στην έφηβια τον γνωρισες...Οι έφηβοι βρίζουν και τους γονείς τους...Νομιζω οότι δεν πατάς σε σάπια σανιδια..Και ακόμη 25 χρονών είναι άλλοι κάνουν μεταπτυχιακό στα 25...Αν τα διαβασες λιγο απότομα ? Δεν στα είπα με κακιά...Απλά να λέμε αλήθειες και όχι να φοβόμαστε.Μεχρι τώρα θα έφευγες χίλιες φορές...Μήπως περιμένεις αυτή την αλλαγή...Αλλά ποια αλλαγή? Δεν ξέρω...Δεν μας λες.

Rapunzel89

# 27 στις 10/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εφοσον πρακτικο προβλημα δεν υπαρχει στο που θα μεινεις κ στο ποιος θα σε βοηθαει κ εφοσον η μητερα σου ειναι μαζι σου κ σε αυτο μιας που το κανει ηδη αλλα κ σε ολα τι το διαπραγματευεσαι βρε κοριτσι μου μαζι του κ φοβασαι κιολας μην τον πληγωσεις?Αν ειναι δυνατον!Μονη σου δημιουργεις παραπανω προβλημα.Κ εχεις ηδη κ 2 δουλειες που οικονομικα αν μεινεις με το παιδι στην μητερα σου θα εισαι οκ εστω κ προσωρινα ακομα κ με την μια.Αυτος κοιμαται,ξυπναει,τρωει,κανει την αναγκη του,παιζει με ενα κινητο η ενα laptop κ δεν εργαζεται κιολας κ εχει κ απαιτησεις απο εσενα.Απεναντι σου ειναι σκατα.Κ σε νοιαζει το πως νιωθει εκεινος οταν εσενα οοολο αυτο το διαστημα σε εχει πελαγωσει κ σε απορριπτει ως γυναικα αλλα κ ως συζυγο?Χεστον τον μαλακα,μην εισαι κ συ οπως κ οι υπολοιπες ηλιθιες που βριζω.Γιατι θελεις κ τα τραβας.Κοιτα πως θα φυγεις απο ολο αυτο αλωβητη κ οχι το πως θα τα ξαναβρεις μαζι του.Δεν πιστευω οτι κ ποτε ειχατε κατι ουσιαστικο ωστε να το αποκτησετε τωρα. Κοιτα να φυγεις,να στρωθεις στην μητερα σου κ σιγα σιγα αφου μεγαλωσει κ το παιδι να πας να σπουδασεις κατι για να εχεις κ ενα χαρτι στα χερια σου.Κ ο καλος ο ανθρωπος θα ερθει κ εν καιρω...

Asimina_95

# 28 στις 10/1/2018
author
Το ξέρω οτι μπορώ να φύγω θα εχω υποστήριξη κλπ αλλα δεν θελω να ήμαστε στα μαχαίρια μετα θελω να έχουμε μια καλή σχέση για το μωρό ειναι καλό παιδί γιαυτο κ τον αγάπησα τοσο . Όσο για την οικογένεια του @matakiamou η μάνα του ειναι πολυ καλή γυναίκα αλλα ο πατέρας του ειναι ο χειρότερος άνθρωπος που εχω γνωρίσει μοιάζετε μονο για τον εαυτό του κ πιστεύω πως εχει άπειρα λεφτά αλλα ούτε στην γυναίκα του δεν δίνει κ εχει κ εταιρία κ δεν θέλει να βάλει καν το γιο του σε αυτήν για δουλειά δεν βοηθάει κανέναν κ νομίζει οτι θα τα πάρει στον τάφο του όσο για την πεθερά μου είχε κ αυτή εταιρία κ τώρα χρωστάει ΙΚΑ κ ΤΕΒΕ 100€ χιλιάρικα δεν περιμένω τίποτα από αυτούς ούτε θελω να γίνουμε πλούσιοι το μονο που προσπαθούσα τοσο καιρό ειναι να πιάσει δουλειά για να γίνει ένας οριμος άντρας δεν με ένοιαζε το να με συντηρήσει εχω πολλα αρχιδια ώστε να συντηρήθω μόνη μου απλα εχω χάσει την εικόνα του άντρα πλέον γιατί ουσιαστικά ειναι λες κ απλα εχω δυο παιδιά αντί για ενα κ το 26χρονο ειναι πολυ χειρότερο από το βρέφος . Ίσως θελω να δώσω μια ευκαιρία ακομα γιατί μου ειπε οτι μίλησε για μια δουλειά κ περιμένει απάντηση αλλα λόγο της προηστοριας δεν ξέρω αν πρέπει να τον πιστέψω κ εδω ειναι η μαλάκια που κανω εγω οτι πάντα εχω μια μικρή ελπίδα οτι όντως θέλει να πετύχει αυτή η οικογένεια

Rapunzel89

# 29 στις 10/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μην ελπιζει; γιατι η ελπιδα ειναι κατι φανταστικο κ πλασματικο. Δεν σου λεω να εισαι απαισιοδοξη αλλα κοιτα ωμα κ ρελατιστικα την πραγματικοτητα κ τα γεγονοτα. Προσωπικα ειτε ημουν παντεμενη ειτε οχι τον ανθρωπο που θα ηθελα διπλα μου θα ηθελα να ειναι ιδιου επιπεδου κ οχι λουζερ. Να τον θαυμαζω!Οχι να τον λυπαμαι...Ξενερωνω κ μονο στην εικονα που περιγραφεις.Ανοιξε τα ματια σου λοιπον κ μην εθελοτυφλεις.Παρε μπρος κ το παιδι σου μαζι κ φυγε...Κ αν θελει κατι απο εσενα κ γενικα ας το παλεψει μονος του τελειως.Τιποτα αλλο δεν εχω να πω.Καλη συνεχεια!

matakiamouou

# 30 στις 10/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Asimina δεν ήθελα να αναφέρεις την οικονομική κατάσταση των γονιών του...στο κάτω κάτω αφορά τον ίδιο εσένα και το παιδι του...το οτι είναι από μια προβληματική οικογένεια ή μισή Ελλάδα αν όχι ολη ζει σε προβληματικες οικογενειες...Πως να μην δημιουργούνται προβλήματα αφού και αυτό είναι φυσιολογικό καμιά μα καμια οικογένεια δεν είναι τέλεια...Ούτε η δική μου, η δική σου, του κάθενος...Δώσε και τρις και τέσσερις ευκαιρίες άμα αντέχεις...όλα τα παιδιά ακόμη και μεγάλοι κολλημένοι με παιχνίδια είναι...και όντως δεν εργάζονται...Επειδή έχεις έναν ηθικό ανθρωπο δίπλα σου που πίστεψε με είναι σπάνιο (μπορει να έχει Χίλια χάλια αλλά αν ξέρει να ξεχωρίζει πότε κάνει λάθος ή πότε δεν θα μπει καν στην διαδικασία π.χ. να σε απατήσει αυτό λέγετε ηθικος φραγμος ίσον αξίες)Ξέρει ότι πρέπει να εργαστεί...τεμπέλης φαίνεται...κατι αλλο είναι όμως που παίζει παιχνίδια είναι όλη μέρα σπίτι και θέλει να ξεχαστεί...από τι? Δεν ξέρω Ασημίνα...μήπως την επόμενη φορά που θα μπεις στο σπίτι τον ρωτήσεις να σου πει κάτι? Μην αναφέρεις γιατί δεν πας να δουλέψεις να αναφέρεις τι σε απασχολεί τόσο που θέλεις να ξεχάσεις και παίζεις παιχνίδια? Να μου λεγες ότι είναι βίαιος θέλει να σε ελενχει ή είναι μάγκας και χτυπάει το χέρι του στο τραπέζι να σου λεγα εδώ είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα...Απλά πόσες ώρες παίζει παιχνίδι? Γιατί δε μπορεί θα πιαστεί...οποτε τις ώρες που ξέρεις ότι δεν παίζει ξεκινά να τον σηκώνεις από το σπίτι πάρε το παιδι σου αυτόν και βγειτε βόλτα...δεν χρειάζεται να αγοράσετε κάτι...ή ξεκινά να του δίνεις την λίστα του σούπερ μάρκετ και πάτε ΜΑΖΊ να πάρετε τα ψώνια...αφού έχεις ένα παιδί ξέρεις ότι τα παιδιά ότι τους πεις το κάνουν...είστε μικροί και οι δύο και είναι και πολύ όμορφο που δημιουργησατε οικογένεια.Δεν θα χαλάσει...απλά όπως όλα τα ζευγάρια κάποιος δεν νιώθει όπως πριν και περνάει ο ίδιος του φάση και κάθε φάση να ξέρεις ότι περνάει...

alisida

# 31 στις 10/1/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.452
#30 ματακια μου της λες δηλαδη να συνεχισει να ειναι μαζι του,να τον ταιζει και να τον νταντευει ενω εχουν ηδη μαζι ενα παιδι ?? Το να τον παρει απο το χερακι να τον βγαλει απο το ιντερνετ δε λυνει ολα τα μελλοντικα προβληματα .Η θεματοθετρια χρειαζεται Αντρα διπλα της να ειναι μαζι συντροφοι και γονεις .Αν ηθελε αδερφο θα ηταν ευχαριστημενη μ αυτο που εχει και δε θα εβαζε εδω θεμα .
Αρέσει στο μέλος Asimina_95

alisida

# 32 στις 10/1/2018
author
#30 και συνεχιζω ,ηθικος ειναι μονο οποιος δεν απατα ? Και με τη δικαιολογια οτι ειναι πιστος δεν ωφειλει να ειναι κι αλλα για τη συζυγο του ?? Τι θα πει περναει φαση ,εχει παιδι,να ξεκουνησει τον ποπο του και να παει να δουλεψει ,τη φαση του να την πολεμισει διαφορετικα οι αναγκες της οικογενειας δεν μπορουν να περιμενουν

Betty_83

# 33 στις 10/1/2018
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 970

Ο ίδιος άνθρωπος που σε πίεζε να παντρευτείς, για ν αποφύγεις τον στιγματισμό της ανύπαντρης δεσμευμένης, ο ίδιος άνθρωπος προσφέρει τώρα απλόχερα την βοήθεια του, παραβλέποντας τον στιγματισμό της χωρισμένης. Είναι δηλαδή αυστηρός με το θεσμό του γάμου, αλλά χαλαρός με το διαζύγιο? Πολύ ανατρεπτικό το παρόν σενάριο...

Ενώ αρχικά παρουσιαζόσουν αγανακτισμένη και να θέλεις να ξεφύγεις, δεν το έκανες γιατί φοβόσουν την οικονομική δύναμη της οικογένειας - φόβος αβάσιμος, γιατί τελικά εκτός από τον πεθερό της οικογένειας που νομίζεις ότι έχει χρήματα κανένας άλλος δεν έχει πρόσβαση στα χρήματα αυτά - τώρα που έχεις την δυνατότητα να το κάνεις, μαζί με την ανέλπιστη βοήθεια της μητέρας σου, τελικά θέλεις να παραμείνεις, όχι γιατί φοβάσαι πραγματικά ότι θα σου πάρει το παιδί, αλλά ουσιαστικά γιατί δεν μπορείς να μείνεις μακρυά του και ελπίζεις ότι κάαααποια στιγμή θα γίνει εκείνη η στροφή 360 μοιρών που έχεις μέσα στο μυαλό σου, και αυτό που έχεις δίπλα σου θα μεταμορφωθεί σε σωστό και υπεύθυνο οικογενειάρχη. 

Ως φαίνεται, η απειλή του διαζυγίου δεν ήταν συνειδητή απόφαση, αλλά προσπάθεια να τον ταρακουνήσεις. Επειδή και αυτό απέτυχε σαν επιχείρημα, δεν ξέρω τελικά ούτε τι θέλεις, ούτε τι περιμένεις, ούτε γιατί παραμένεις σε έναν γάμο που τελείωσε πριν καν αρχίσει, αλλά τουλάχιστον ελπίζω να ξέρεις εσύ. Όπως και να έχει, η απόφαση είναι καθαρά δική σου.

Αρέσει στο μέλος alisida

achinos

# 34 στις 10/1/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 33 από Betty_83

δεν ξέρω τελικά ούτε τι θέλεις, ούτε τι περιμένεις, ούτε γιατί παραμένεις σε έναν γάμο που τελείωσε πριν καν αρχίσει, αλλά τουλάχιστον ελπίζω να ξέρεις εσύ. 

αυτοτρολλάρεται η θεματοθέτρια κ μας παίρνει κ μας το ρεύμα.

Αρέσει στα μέλη alisida, Betty_83

matakiamouou

# 35 στις 11/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Alsida δεν αναφέρω να κάθετε να τον προσκινα σαν τον Δαλάι λαμα...ηθικος δεν είναι μόνο αυτός που δεν απατά αλλά δεν ήθελα να το εστίασω τόσο στο αποτέλεσμα της πραξης (να κάνει έρωτα με μια άλλη γυναίκα) όσο αν του δώθει η ευκαιρία να ξέρει ότι ηθικά η αγάπη για τον σύντροφό τον σταματάει... (αυτό πραγματικά σπανίζει γιατί οι πειρασμοι και τα ερεθίσματα πολλά στον "εξω" κόσμο...και τις αναφέρω τον τρόπο που σιγά σιγά θα τον ξεκουνησει από το παιχνίδι...με το να του λεει να κανει καποια πραγματα οταν δεν παιζει...και εμένα τουλάχιστον μου μοιάζει ότι αυτός ο άνθρωπος θέλει να ξεφύγει από κάτι...όμως alsida η τεχνολογία έχει κάνει καλά πράγματα αλλά έχει κάνει και άλλα πιο σοβαρά πράγματα όπως αυτό που περνά η θεματοθετρια...δεν είναι η μόνη που το περνά συμβαίνει και σε άλλους...εδώ δεν βγαινει εξω...Προέχει να βρει εργασία για να βοηθήσει την οικογένειά του σίγουρα όμως έναν εθισμένο ανθρωπο πως θα του πεις τέρμα το τσιγάρο αφού τον κάνει να ξεχνάει? Μόνο σταδιακά και θα δει και ο ίδιος ότι υπάρχει ζωή εκεί έξω και πρέπει να εργαστεί...Δεν θέλει να χωρισει αυτό κατάλαβα και ένας πιο σοβαρός άντρας να έρθει που θα την ικανοποιήσει ερωτικά , σεξουαλικη, βόλτες, έξω, καφέ, ψώνια, να νοιάζεται alsida μου πάλι δεν...κατι θα λείπει...Δες και εμάς...εσένα...τον γείτονα...όλους είμαστε με όλους και όλα ικανοποιημενοι? Δεν νομίζω είναι μικρή και δεν θέλει να κάνει βήμα (έτσι θεωρω) γιατί αυτό το αντέχει από ότι φαίνεται...

Asimina_95

# 36 στις 11/1/2018
author

Agapimou11

Σε ευχαριστω πολυ για την απάντηση σου θα κανω αυτο που πρότεινες κ αν παλι δεν γίνει τίποτα αναγκαστικά θα παρατήσω την προσπάθεια μου αφού δεν οφελεί. Σας ευχαριστω όλους για της απαντήσεις σας ναστε καλα. Όσο για μερικές ελπίζω να σας έδωσα τροφή για διασκέδαση με «πόνο» άλλου !!!

panagiotismp90

# 37 στις 11/1/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.654

Aρα εσυ Ασημινα δεν θελεις να χωρισεις, ουσιαστικαα θελεις να αλλαξει ο αντρας σου φερσιμο στο σπιτι.

Asimina_95

# 38 στις 11/1/2018
author
Αν ειχα επιλογή εννοείται πως όχι δεν θα ήθελα στα 22 μου χρόνια να είμαι διαζευγμένη με μωρό παιδί Αλλα Δυστηχως ξέρω πως ο άντρας μου δεν πρόκειται να αλλάξει συμπεριφορά τουλαχιστον όμως πριν φύγω να εχω χιλιοπροσπαθήσει κ για να είμαι εντάξει απέναντι μου κ για να είμαι εντάξει απέναντι κ στο παιδί μου κ να μπορώ όταν έρθει η ωρα κ με ρωτήσει γιατί χωρίσεις τον μπαμπά μου να του πω οτι προσπάθησα πολυ αλλα να σου πω την αλήθεια δεν Νοιώθω πια καθόλου το ίδιο απέναντι του κ αυτο ειναι το χειρότερο οτι τώρα απλα προσπαθώ γιατί σκέφτομαι το παιδί μου κ όχι οι προσπαθώ επειδή όντως θελω να μείνω , ξέρω πως ειναι μεγάλο λάθος να μείνω γιατί ποτε δεν θα είμαι ευτιχισμενη δίπλα του !!!
Αρέσει στο μέλος alisida

alisida

# 39 στις 12/1/2018
author
Ματακια μου σωστα το ειπες,να νοιαζεται ...Και αυτος δε νοθαζεται γι αυτην ουτε για το παιδι τους παρα μονο για την παρτη του ,να ικανοποιει τις ορεξεις του αδιαφοροντας για τις συνεπειες του παθους του.Και οι συνεπειες ειναι να παραμελει τη συντροφο του - ναι ερωτικα δεν ειναι λιγο αυτο - και οικονομικα ...Γιατι σου φαινεται παραλογο ,μια κοπελα παντρεμενη με παιδι να χρειαζεται ερωτα και βολτες παρεα με τον συντροφο της ?? Εκεινος ομως το μονο που σκεφτεται ειναι ποτε θα ανοιξει το πισι να παιξει ...Η θεματοθετρια το προσπαθει γιατι τον αγαπαει .Ομως το μονο που βλεπω ειναι ή να χανει τα χρονια της αδικα ή να τον απατησει συντομα .ή και τα δυο ...Αν και για μενα δε θα ειναι κερατο,μιας που εκεινος δεν της προσφερει σεξουαλικη απολαυση να την αναζητησει αλλου ,ποσο μπορει ενας ανθρωπος να τρωει πορτα στο κρεβατι απο το συντροφο του ? Δεν εχουν ολοι τοσο μεγαλο ψυχικο σθενος λυπαμαι
Αρέσει στα μέλη Asimina_95, panagiotismp90

alisida

# 40 στις 12/1/2018
author
Ασημινα καλα κανεις και το προσπαθεις το ιδιο θα εκανα στη θεση σου ,βαλε ομως ενα χρονικο οριο ,η ζωη κοριτσι μου φευγει και δεν το καταλαβαινεις .Και το χειροτερο οταν αγαπας ειναι να βλεπεις οχι εσενα,αλλα τον ανθρωπο σου να σπαταλα τη ζωη του σε ενα παθος που λεγεται πισι,τζογος,αλκοολ,γενικα εξαρτησεις .Το μονο παθος που θα επρεπε να εχουμε ειναι το παθος για ζωη δηλ εργασια,ερωτας ταξιδια εμπειριες ,μαθηση και σκεψη .
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε