Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

χωρισμος λογο πεθερας

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

ggift_91

# 1 στις 15/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αργολίδας / Αγία Τριάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 19
'Aρεσαν+: 0%

χωρισμος λογο πεθερας

θέλω να μοιραστώ το πρόβλημα μου γιατί νομίζω θα τρελαθώ..χώρισα πριν λίγες μέρες ενώ ετοίμαζα τον γάμο μου.Μας χώρισε η πεθερά!!! Με τον Ψ ήμασταν 1.5χρν μαζί. και 4 χρόνια φίλοι, υπήρχε απο την αρχή μια έλξη απο την πρώτη στιγμή θέλαμε ο ένας τον άλλον αλλά λόγο απόστασης δεν μπορούσαμε να μασταν μαζί..νόμιζα ηταν ο άντρας της ζωής μου οτι ηταν οτι πιο όμορφο είχα. Το καλοκαίρι χωρίσαμε λόγο βλακείας του,και με ανάγκασε να κάνω έκτρωση και το έκανα γιατί τον έβαλα πάνω απ ολα δεν σκέφτηκα ούτε λίγο εμένα..αργότερα τα ξανα βρήκαμε και είπε πως μετάνιωσε για οτι είχε γίνει και εγω τον δέχτηκα πίσω..Πριν λίγες μέρες οι γονείς του έβαλαν άνθρωπο να με 'ψάξει' για να δουν τι παρελθόν έχω (λες και είμαι κανας κακοποιός η φαίνομαι για εγκληματίας) δεν με βρήκαν όμως διότι είχα 2 ονόματα (πράγμα που δεν θυμοντουσαν) ετσι είπαν στον γιο τους να βρει μια πρόφαση να με πάει στο τμήμα για να μου κάνουν εξακρίβωση στοιχείων!!! Αν είναι δυνατόν, εγώ μόλις είδα την όλη κατάσταση μάζεψα τα πράγματα μου κ έφυγα, έχω μια τιμή και αξιοπρέπεια δεν είμαι καμία τελειωμένη για να με τρέχουν σε τμήματα βραδιάτικα..να έρθουν σπίτι να δουν ότι χαρτί θέλουν!!! Οι γονείς του με είχαν δει πάρα πολλές φορές κάναμε και διακοπές μαζί και με είχαν συμπαθήσει πάρα πολύ (που να μην με συμπαθούσαν κιόλας) μιλούσαμε κάθε μέρα στο τηλέφωνο και με έλεγαν παιδί τους, τους είπα να έρθουν όλοι μαζί στους γονείς μου και να λυθεί το θέμα εκεί να δούν ότι χαρτιά θέλουν..το θέμα είναι πως δεν θέλουν καμιά επαφή γιατί λένε πως αν δεν έκρυβα κάτι θα πήγαινα στο τμήμα...μα δεν κρύβω!!!Το έκανα για την αξιοπρέπεια μου..το θέμα είναι πως υπάρχει και ένα νινί στην μέση και νιώθω χάλια...τον αγαπάω ακόμα και τον θέλω πίσω, μάλλον πίστεψα τα μεγάλα του λόγια και κόλλησα γιαυτό το λόγο..και απο πράξεις τπτ... :-(

ΥΓ. όλα αυτα έγιναν επειδή ήθελαν νύφη απο την περιοχή τους(Μυτιληνη) ενώ εγώ είμαι απο Αλεξ.πολη Ελληνίδα. {ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΛ}

alisida

# 2 στις 15/1/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444

με ξεπερναει .

Τι ενοεις υπαρχει νινι ? Εισαι παλι εγκυος ??

mara08

# 3 στις 15/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αν είναι δυνατόν θα πω και εγώ .Το πρόβλημα σου δεν είναι μόνο η πεθερά αλλα όλη η συμμορία μαζί ?Και ο αγαπημένος σου πρώτος πρώτος .Μετά από όλα όσα σου εκαναν εσύ ακόμα το θες ?Ακόμα και έτσι οι γονείς θα ανακατεύονται συνέχεια ..Συγγνώμη έχετε και παιδί μαζί ? Δεν έγραψες ότι σε έβαλε και το έριξες ?

ggift_91

# 4 στις 15/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

ναι ειμαι παλι 2 μηνων...ειχα μεινει τον μαιο ξανα κ δεν το ηθελε ελεγε θα τελειωνε η ζωη του..

Παράθεση:
Σχόλιο # 2 από alisida

με ξεπερναει .Τι ενοεις υπαρχει νινι ? Εισαι παλι εγκυος ??

ggift_91

# 5 στις 15/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

περιμενουμε παιδι σε λιγους μηνες...η αναγκαστικη εκτρωση εγινε αρχες ιουνιου. τωρα ειπε πως θελει χρονο 

με το χρονο ολα ηρεμουν κ του λέω θες χρονο να με ξεχασεις?κ λεει βιαζεσαι βιαζεσαι οταν λεει θελουμε χρονο εννοουμαι οτι θελουμε να σκεφτουμε καποια πραγματα...κ την επομενη μερα με ενα μπλοκ απο παντου

mara08

# 6 στις 15/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τώρα ξέρει ότι είσαι πάλι έγκυος ? Τι τον θες ρε κοπέλα μου πίσω .

ggift_91

# 7 στις 15/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

ναι το γνωριζει οπως κ οι δικοι του...ειμαι ηλιθια το πιστευω...εχω κολλησει με τα λογια του μαλλον που ηταν τοσο ομορφα κ μου φεροταν τοσο καλα

mara08

# 8 στις 15/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ναι αλλά στην πράξη όπως είδες τίποτα ..Που κάλε σου φερόταν καλά ??? Τυφλωθηκες ?

.Εγώ σου λέω τα ξαναβρισκετε άντε και γέννας ,αν δεν έχεις αποβάλλει με όσα θα υποστείς ...ξέρεις τι έχεις να τραβήξεις από όλους αυτούς ? Αυτό θες?

Όσο για το μωρό δεν ήθελε το πρώτο πριν μερικούς μήνες θα θέλει αυτό ? Και τι ωραία οικογένεια !!Πως θα μεγαλώσει αυτό το παιδί ?Αυτός ούτε για πατέρας δεν κάνει

alisida

# 9 στις 15/1/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444
Εισαι 27 ,εκτρωση τον ιουνιο λες,καλα,ο γιατρος σου δε σου συνεστησε αντισυλληψη τοτε ? Κι εκεινος ποσο ειναι ? Το ξερουν ολοι λες ,οι γονεις σου τι λενε ?? Σιγουρα δεν ειναι θεμα πεθερικων κοπελα μου αλλα του ιδιου που ενω ξερει οτι περιμενεις παιδι σου ζηταει να το σκεφτειτε ,,ημαρτον πια !! Οπως και να χει ,ζητα βοηθεια απο τους δικους σου.Ειτε κρατησεις το παιδι ειτε οχι,σε καμια περιπτωση δεν παντρευομαστε καποιον που δεν ξερει που βαζει την υπογραφη του και το λιλι του,καταλαβες ? Καλυτερα φυγε τωρα παρα μετα απο χρονια με 3-4 παιδια ,γιατι ειναι και καρπερος ο τυπακος απ ο,τι βλεπω
Αρέσει στο μέλος archagellos

Paralia48

# 10 στις 15/1/2018
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 9.090

΄τώρα θα γίνω κακιά, αλλά με εκνεύρισαν όλοι τους.
Λοιπόν, εσύ για να ξαναμείνεις έγκυος, μάλλον το θέλεις, σωστά; Γιατί μια φορά...δεν ξέρεις πώς γίνονται τα παιδιά, αλλά μετά μαθαίνεις!

Εφόσον λοιπόν το θες το μπεμπάκι, άστον να πάει στο καλό και δώστα όλα στο παιδί σου. Μην το πικροχολιάζεις τώρα που είναι στην κοιλίτσα, δείξτου την αγάπη σου από τώρα. Είναι δύσκολο, ξέρω μόνη, αλλά αρκετές τα έχουν καταφέρει. Μόνο να ξέρεις ότι από δω και στο εξής, η πρώτη και η τελευταία 'έννια σου θα είναι το παιδί σου.

Και τώρα η κακία. Όταν με το καλό ξεμπερδέψες από γεννητούργια κ.λ.π., να πας σε έναν καλό δικηγόρο στην Αλεξανδρούπολη (έχει) και να κανονίσεις, να αναθρέψει καλά η ... κυριλέ οικογένεια εκ Μυτηλήνης το εβριτκο τέκνο. Μπορείς να βρεις δίκιο. Ασφαλώς θ αποκτήσει δικαιώματα ο πατέρας, όταν το μάθει, αλλά, ας ...έρχεται από τη Μυτηλήνη να του πλένει τα δόντια. Τόσο μακρυά που είναι, είναι στην ουσία κανένα πρόβλημα. Αν αποδειχτεί η πατρότητα με τεστ, είσαι εξασφαλισμένη (αυτό στη Γερμανία ισχύει 100%, κάπως έτσι θα είναι και κει).
Ναι βρε, κράξτε με!
και την επόμενη, να ξέρεις: Πεθερά από Έβρο!

Αρέσει στα μέλη Arxontoula_, alisida και σε ακόμα 1 μέλος.

ggift_91

# 11 στις 15/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

ναι τυφλωθηκα μαλλον τοσο χαζη ειμαι..αλλιως δεν εξηγείτε. κ να φανταστιτε ειμαστε απο καλες οικογενειες με μορφωση κ επιπεδο  αλλα φερθηκαν σαν τσομπανιδες αυτοι. Το δευτερο παιδακι το θελαμε κοριτσια! 26 ειναι αυτο.

ggift_91

# 12 στις 15/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

Μηπως επρεπε να παω στο τμημα κοριτσια?Για την εξακρίβωση? Αλλα εγω δεν πηγα γιατι ενιωσα ξεφτιλααα 

mara08

# 13 στις 15/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Είσαι με τα καλά σου ? Επειδή αυτοί είναι όλοι τους βαρεμενοι ?Τι είσαι εγκληματιας? Αυτά είναι παράλογα η κάπου εγώ το χάνω .

.Το να κρατήσεις το παιδί μόνη σου είναι τεράστια ευθύνη ..Αλλά είναι ένα παιδί .Το να κρατήσεις αυτόν τον άντε να μην πω είναι τεράστια βλακεία ...

Όσο για μόρφωση τους να την βράσω ..Δεν πα να έχουν πόσα πτυχία ..Άνθρωποι δεν λέγονται ..Δεν σε θέλουν και δεν θα σε θέλουν ποτέ ..Και προφανώς ούτε και αυτός .. 

Παραλία γιατί να τρέχει σε δικηγόρους ? Αυτον πρέπει να το βγάλει εντελώς από τη ζωή της ..Εκτός αν εννοείς μόνο για να πληρώνει. ..

mara08

# 14 στις 15/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Συγγνώμη αν σου φαίνονται σκληρά αυτα που λέω ... Ήσουν δυστυχισμένη βλέποντας τα όλα υπέροχα και ότι αυτός σου φερόταν και καλά (εδώ γελάνε ) και αν το συνεχίσεις θα εισαι. ακόμα περισσότερο 

ΜαΜα δεν μπορεί να μην το βλέπεις ..Τι φοβάσαι να μείνεις μόνη σου ?Τι θα χάσεις το κελεπουρι ?

Paralia48

# 15 στις 15/1/2018
author
Αλλη χώρα

Παραλία γιατί να τρέχει σε δικηγόρους ? Αυτον πρέπει να το βγάλει εντελώς από τη ζωή της ..Εκτός αν εννοείς μόνο για να πληρώνει. ..

ναι, αυτό εννοώ.

Αρέσει στο μέλος alisida

macbook

# 16 στις 15/1/2018
author
Ανδρας / 52 / Παντρεμένος
Αλλη χώρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2.557

Τι τραβάνε και οι στεριανές κάνοντας παρέα με καρχαρίες .

Παράθεση:
Σχόλιο # 12 από ggift_91

Μηπως επρεπε να παω στο τμημα κοριτσια?Για την εξακρίβωση? Αλλα εγω δεν πηγα γιατι ενιωσα ξεφτιλααα 

Ειλικρινά δε γνωρίζω τα ήθη του νησιού. Δεν αποκλείεται στη δική τους νοοτροπία αυτά να είναι φυσιολογικά πράγματα. Πραγματικά δεν έχω ξανακούσει παρόμοια περίπτωση.

Με το μωρό τι θα γίνει; Λες ότι το θέλατε και οι δύο. Εκείνος, εξακολουθεί να το θέλει; Ρωτάω γιατί μπερδεύτηκα με την πίστωση χρόνου που ζητάει.

Αρέσει στο μέλος alisida

Paralia48

# 17 στις 15/1/2018
author
Αλλη χώρα

κοίτα, αν αναγνωριστεί ως πατέρας, αποκτά δικαιώματα και υποχρεώσεις. Επειδή όμως μένει μακρυά, τα δικαιώματα θα τα ασκεί με δυσκολία.  Τις υποχρεώσεις πιο εύκολα, με το να βάζει κάθε μήνα το μηνιάτικο στο λογαριασμό...

Ναι ξέρω , μπορεί να προκύψουν άλλες δυσκολίες, π.χ. το παιδί είναι δικό μου το θέλω στη Λέσβο...αλλά αυτός δείχνει να μην έχει τόση όρεξη για παιδί...τι να πω. Και σ΄αυτή την περίπτωση, το παλεύει. Αλλά δεν παύει να είναι μάνα!

Αρέσει στο μέλος alisida

mara08

# 18 στις 15/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

"Ναι ξέρω , μπορεί να προκύψουν άλλες δυσκολίες, π.χ. το παιδί είναι δικό μου το θέλω στη Λέσβο..."

Επειδή είναι τρελοσογο ποτέ δεν ξέρεις και θα έχει αλλά μετά ?

anassa_

# 19 στις 15/1/2018
author
Γυναίκα / 59 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.136

Τι είναι αυτά που διαβάζω!!!  

Αρέσει στα μέλη Betty_83, achinos

agapimou11

# 20 στις 15/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ggift_91

Αρχίζουμε από τα βασικά : 

Εργαζεσαι ? Πες μου ναι...αλλιώς ξεκίνα να ψάχνεις έστω κι έγκυος ! 

Τι σε έκανε να πιστέψεις ότι, αφού σε πίεσε για εκτρωση λίγους μόλις μήνες πριν, θα θέλει άλλο παιδί τώρα ??? 

Μάλλον εσύ το θέλεις πολύ οπότε ετοιμάσου να το μεγαλώσεις σε μονογονεικη οικογένεια, πράγμα πολύ οκ για μένα όταν συμβεί συνειδητά όμως !!!

Αν δεν ισχύουν τα ανωθι, να σε ενημερώσω ότι στα ράφια των σούπερ μάρκετ πωλούνται κάτι κουτάκια, προφυλακτικά έχουν μέσα, ναι ???

Οι αντιλήψεις και η συμπεριφορά των "πεθερικων" δεν μας ενδιαφέρουν καθόλου γιατί αν ο γιος τους ήταν σωστός, λογικος και σε αγαπούσε θα τους έκλεινε το στόμα και δεν θα έβγαζαν λέξη !!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε