Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

χωρισμος λογο πεθερας

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

alisida

# 21 στις 15/1/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.452
'Aρεσαν+: 0%
Σιγουρα δυο εκτρωσεις μεσα σε εξαμηνο δε θα ειναι και τοσο καλο για τη μετεπειτα γονιμοτητα ...Σιγουρα θα σου ζητησουν τεστ πατροτητας ...Συμφωνω με παραλια αν το κρατησεις κυνηγησε τον να πληρωνει μην τα αναλαβεις ολα εσυ ...Το θεμα ειναι πως λες στο παιδι οτι ο πατερας του ζητησε αντιγραφο ποινικου μητρωου για να σε παντρευτει ...Αστειευομαι για να μη με πιασει το πολυ κακο μου

ggift_91

# 22 στις 15/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αργολίδας / Αγία Τριάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 19

με εκανε να σκεφτομαι οτι εγω φταιω σε ολα αυτα!κ φαντασου οτι με ηξεραν κ με ειχαν συμπαθησει. λογικα θα καταλαβει το λαθος του αλλα θα ειναι αργα εκτος κ αν μπει ο μεγαλος τ εγωισμος!!!οχι του το εια ξεκαθαρισει οτι δεν θελω απο αυτον τπτ,,,ουτε χρηματα ουτε τπτ!! αλλα ποσο γαιδουρι που ενα μνμ δεν εστειλε να δει ζω πεθανα επαθα κατι? μονο αυτα με τους χρονους κ μπλοκ απο παντου! Ποσο ψευτης..ναι πρεπει να φυγει απο την ζωη μου ποναει ειναι δυσκολο αλλα θα βγει που θα παει

ggift_91

# 23 στις 15/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

Αυτος λεει οτι το εχει αγαπησει κ εχει κανει ονειρα γιαυτο, οποτε πρεπει να το προσεχω σαν τα ματια μ να ειμαι καλα κτλ κ θα δουμε τι θα γινει.να μην τον πιεζω κ ολα υατα περι χρονου που ειπα...

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από macbook

Τι τραβάνε και οι στεριανές κάνοντας παρέα με καρχαρίες .

Ειλικρινά δε γνωρίζω τα ήθη του νησιού. Δεν αποκλείεται στη δική τους νοοτροπία αυτά να είναι φυσιολογικά πράγματα. Πραγματικά δεν έχω ξανακούσει παρόμοια περίπτωση.

Με το μωρό τι θα γίνει; Λες ότι το θέλατε και οι δύο. Εκείνος, εξακολουθεί να το θέλει; Ρωτάω γιατί μπερδεύτηκα με την πίστωση χρόνου που ζητάει.

ggift_91

# 24 στις 15/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

βρειτε  μ τροπο να τον ξεχασω,,κλαιω δεν τρωω δεν βγαινω εξω δεν εχω ορεξη για τπτ..κ ολο σκεφτομαι τι να κανει τωρα που να ειναι...αν εχει βρει αλλη αν τον αγκαλιαζει κτλ!! Εω αρωστησει κ δεν πρεπει!Ξερω πως δεν πρεπει αλλα μ λειπει τρελα...μαλλον μ λειπουν τα λογια τα μεγαλα κ ολη αυτη η συνηθεια 

ggift_91

# 25 στις 15/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

ναι εργαζομαι σε πολυ καλγ θεση κ παραλληλα τελειωνω κ ενα ακομα αει...agapimou11 τα παιδια τα θελαμε..μαλλον τα ηθελα αυτος απ οτι φιανεται ειχε ενθουσιαστει ...στο τελευταιο εχεις μεγαλο δικιο γιατι αν ηταν αντρας δεν θα αντιδρουσε ετσι..αλλα τι περιεμενεις απο εναν που μιλαει 4 φορες την μερα με την μανα του!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 20 από agapimou11

ggift_91

Αρχίζουμε από τα βασικά : 

Εργαζεσαι ? Πες μου ναι...αλλιώς ξεκίνα να ψάχνεις έστω κι έγκυος ! 

Τι σε έκανε να πιστέψεις ότι, αφού σε πίεσε για εκτρωση λίγους μόλις μήνες πριν, θα θέλει άλλο παιδί τώρα ??? 

Μάλλον εσύ το θέλεις πολύ οπότε ετοιμάσου να το μεγαλώσεις σε μονογονεικη οικογένεια, πράγμα πολύ οκ για μένα όταν συμβεί συνειδητά όμως !!!

Αν δεν ισχύουν τα ανωθι, να σε ενημερώσω ότι στα ράφια των σούπερ μάρκετ πωλούνται κάτι κουτάκια, προφυλακτικά έχουν μέσα, ναι ???

Οι αντιλήψεις και η συμπεριφορά των "πεθερικων" δεν μας ενδιαφέρουν καθόλου γιατί αν ο γιος τους ήταν σωστός, λογικος και σε αγαπούσε θα τους έκλεινε το στόμα και δεν θα έβγαζαν λέξη !!!

somebody961

# 26 στις 15/1/2018
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από ggift_91

τον αγαπάω ακόμα και τον θέλω πίσω

ΥΓ. όλα αυτα έγιναν επειδή ήθελαν νύφη απο την περιοχή τους(Μυτιληνη) ενώ εγώ είμαι απο Αλεξ.πολη Ελληνίδα. {ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΛ}

Γιατί, γιατί, γιατί τον θέλεις;

Αφού, ό,τι και αν κάνεις, ό,τι και αν είσαι και ό,τι και αν γίνεις

δεν θα γίνεις ποτέ για αυτούς "νύφη από την Μυτιλήνη"..

Και δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο να σχετίζεσαι καθ' οιονδήποτε τρόπο

με τέτοιας "ποιότητας" ανθρώπους.

Και αφού δεν "χωνεύουν" τους ανθρώπους από την περιοχή σου,

τι δουλειά έχουν και ζουν εκεί με "αυτούς τους παλιανθρώπους";

Η λογική μου λοιπόν μού λέει πως
η "πεθερά", είναι ο 'νεαρός' σου..

Ψάξε πόσες άλλες "νύφες" τους, ΔΕΝ είναι από την Μυτιλήνη.

Γιατί τα "κάποια πράγματα" που πρέπει τάχα μου να σκεφτεί,
έχω την υποψία πως, δεν είναι 'πράγματα'.

Αρέσει στα μέλη archagellos, alisida
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

achinos

# 27 στις 15/1/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Σχόλιο # 24 από ggift_91

βρειτε  μ τροπο να τον ξεχασω,,κλαιω δεν τρωω δεν βγαινω εξω δεν εχω ορεξη για τπτ..κ ολο σκεφτομαι τι να κανει τωρα που να ειναι...αν εχει βρει αλλη αν τον αγκαλιαζει κτλ!! Εω αρωστησει κ δεν πρεπει!Ξερω πως δεν πρεπει αλλα μ λειπει τρελα...μαλλον μ λειπουν τα λογια τα μεγαλα κ ολη αυτη η συνηθεια 

Αν δεν είσαι τρολ παιδί μου, παρά τα 27 σου χρόνια, είσαι ακόμα συναισθηματικά ανήλικη.

Πήγαινε στη μαμά σου κ τι να πω, ό, τι σας φωτίσει... 

Αρέσει στα μέλη Arxontoula_, Betty_83 και σε ακόμα 1 μέλος.

eva1980

# 28 στις 15/1/2018
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Ωραιόκαστρο
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 56
Μάνα μου,τι μου θύμησες!!! :-)Πονάς ε?Αναρωτιεσαι τι κακό έκανες?Τι κακό εχεις κ δεν σε θέλουν?Δεν αντεχεις χωρίς εκείνον?Σου φερθηκε καλα λες?Σου έλεγε καλά λογια,λες? Φύγε κοριτσάκι μου,να χαρείς!Φύγε! ΑΣΕ της αγαπες κ τους ερωτες κ όλα τα ωραία που υποτίθεται οτι ζεις η εζησες κ φυγε.Θες το παιδι, με γεια σου κ χαρά σου.Αλλά Φ Υ Γ Ε !!( που ξέρεις? Μπορεί 5 μηνες μετα να σε παρει η γλυκιά σου πεθερουλα κ να σου ζητήσει με κλάματα να γυρίσεις στον γιο της..να σου ζητήσει κ συγνώμη κτλ κτλ)
Αρέσει στα μέλη ggift_91, somebody961 και σε ακόμα 1 μέλος.

archagellos

# 29 στις 15/1/2018
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.371

Αγαπητη ,

οπως εχεις καταλαβει και η ιδια τα πραγματα δεν ειναι και ευκολα .

Ο δικο σου ειναι ΛΑΠΑΣ και η ντροπη του αντρικου φυλλου . Σορρυ που το γραφω ετσι ...αλλα οι αντρες δεν αντιδρουν με αυτο τον τροπο . Ειναι Μπουλης ολικης κιολας ...

Στειλτον στο διαολο και κοιτα τι θα κανεις με την ζωη σου .

Και κοιτα την επομενη φορα που θα επιλεξεις συντροφο να εχει καποια αντρικα χαρακτηριστικα ...να μην ακους λογια και τετοια ...αλλα να βλεπεις πραξεις .Και να ξερεις κατι. Οι αντρες δεν μιλουν πολυ ...

Οσο για εσενα . Πρεπει να παρεις μια αποφαση για το παιδι . 

Και γραφεις οτι πονας ...Ξερεις κατι ? θα πονεσεις , θα κλαψεις , θα λιωσεις , θα κυλιστεις στα πατωματα ...θα δαγκωσεις καρεκλες ,τραπεζια ,θα βαρεσεις τον κεφαλι σου στο τοιχο ...αλλα μετα απο καποιο διαστημα θα αρχισεις να εισαι καλυτερα .

Δεν υπαρχει manual για τον χωρισμο. Οπως του βγαινει του καθενα ...
Το θεμα παντως ειναι ...στην Κολομπίνα ...μη ξαναγυρισεις .

Καλη σου τυχη 

Keep Walking

Αρέσει στα μέλη stamos83, alisida και σε ακόμα 2 μέλη.

Betty_83

# 30 στις 15/1/2018
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 970

Δεν είναι και η πρώτη περίπτωση εξάρτησης που συναντάμε. 

Είναι όμως η πρώτη περίπτωση, που τραβάει τόσο μακρυά. Είναι θλιβερό, που βασικές αποφάσεις στην ζωή σου περιστρέφονται γύρω από τα γούστα και τα καπρίτσια κάποιου, που εμφανώς δεν δίνει δεκάρα για σένα. Κρίμα, που η ίδια σου η ζωή περιστρέφεται γύρω από τα ίδια πράγματα. Και τώρα θέλεις να είσαι υπεύθυνη για έναν άλλον άνθρωπο, ενώ δεν μπορείς να είσαι υπεύθυνη ούτε για τον εαυτό σου. 

Η έκτρωση στην οποία προχώρησες για χάρη του, η αγωνία σου για το αν είναι πλέον σε άλλη σχέση (που φαίνεται να είναι και η μόνη αγωνία σου) και η στενοχώρια σου που ακόμα και η εγκυμοσύνη δεν είναι αρκετή για να προκαλέσει ένα ανθρώπινο δράμι ενδιαφέροντος από πλευράς του, με κάνουν να υποθέτω, ότι ενδιαφέρεσαι περισσότερο να κρατήσεις κάτι από τον ίδιο, παρά το ίδιο το μωρό. Δεν θεωρώ ότι το ενδιαφέρον σου για το μωρό, είναι τόσο γνήσιο και "αυτόνομο".  

Τουλάχιστον σε κάτι ήσουν απόλυτα ειλικρινής: Οι ανάγκες του πάνω απ όλα! Όσον αφορά εμένα, είστε εξίσου ανεύθυνοι. Και απεχθείς.

Αρέσει στα μέλη Arxontoula_, somebody961

sAvArA

# 31 στις 15/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

ναι, καλα!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 25 από ggift_91

ναι εργαζομαι σε πολυ καλγ θεση κ παραλληλα τελειωνω κ ενα ακομα αει...

Rapunzel89

# 32 στις 15/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν πολυκαταλαβα το θεμα σου. Ηθελαν να δουν την καταγωγη σου κ αν τους εχεις πει ψεμματα για αυτο που εισαι γενικα? Καλα εκανες κ δεν πηγες στο Α/Τ. Κ εννοειται κοβεις με ολους τους την ''καλημερα''. Εκανες μια φορα την βλακεια κ εκανες αμβλωση.Τωρα μην κανεις το ιδιο. Κ εισαι τυχερη που μετα απο τετοια επεμβαση εμεινες εγκυος ξανα. Τι μπετοβλακας θεε μου?! Κοριτσι μου, θα σου μιλησω σα να ησουν φιλη μου. Γαμ... κι αυτον κ το σοι του κυριολεκτικα. Κοιτα τον εαυτο σου τωρα κ μονο κ με το καλο σου ευχομαι το παιδακι σου. Τα υπολοιπα θα ερθουν εν καιρω. Σχετικα με το αν θα αναλαβει ευθυνες πατερα κλπ.. Κ να ξερεις πως εχει ο καιρος γυρισματα. Κοιτα το πως θα ξεπερασεις τον χωρισμο σου κ θα εισαι καλα πανω απ ολα για σενα κ μετα για το παιδι. Μιλα με την οικογενεια σου κ να εισαι διπλα τους. Το χεις αναγκη! Κακοπεσες, οπως ολοι μας σχεδον αλλα σκεψου οτι γλυτωσες.

Andreas661

# 33 στις 15/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οικογένεια δεν έχεις; Αδέρφια, μάνα και πατέρα; Πηγαίνε σε αυτούς και ξεκόλλα από τον αλήτη

ggift_91

# 34 στις 15/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

Δυστυχως δεν ειμαι τρολ..κ δεν θεωρω οτι ειμαι συναισθηματικα ανωριμη. απλα ειμαι ερωτευμενη ακομα (κακο αυτο) που θα αλλαξει οπου να ναι πιστευω!

matakiamouou

# 35 στις 15/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ggift-91 Μην τολμησεις να το ριξεις...ειναι μια ψυχουλα...που θελει να μεγαλωσει...να παρει πνοη...μην του τι στερησεις...και ειδες?την πρωτη φορα ο θεος σου στειλε αυτο το δωρο...μην το κανεις την δευτερη...γιατι οντως ειναι δωρο...

Κοιτα να δεις δεν ξερω μπερδευτικα αυτο με τα δυο ονοματα που εχεις?δεν ξερω τι ακριβως εννοεις...σιγουρα ειναι ταπεινωτικο...να αμφισβητουν την ταυτοτητα σου λες και οι νησιωτες εχουν αλλους νομους...ομως πες μου λιγο ο ανθρωπος αυτος για να μην βαζει βετο στους γονεις του?ειναι απο ευπορη οικογενεια?για να ψαξει καποιος το ποιον καποιου σημαινει οτι εχει και την οικονομικη δυνατοτητα...Ειναι πολλα στην μεση...ισως ειναι η αποσταση ισως φοβηθηκαν μην παει ο γιος τους και μεινει στην Αλεξανδρουπολη αντι για Μυτηλινη...

Βαλε λιγο τωρα που με το καλο θα γινεις μανουλα την θεση σου στην θεση της μητερας του...οτι απο εκει που σε αποκαλουσαν παιδι τους?κατι εγινε και αλλαξε?ισως εμαθαν καποιες πληροφοριες...ισως οντως να μην σε θελουν δεν ξερω τι να πω...

ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ...ενα μωρο που εγινε απο αληθινη αγαπη...ενωνει και τον πιο σκληρο ανθρωπο...Σκεψου θετικα...εισαι και φαινεσαι δυνατη κοπελα...σκεψου το μωρακι σου και τον εαυτο σου...μην περνας συνχησεις το ξερεις οτι δεν κανει...νιωθει και αυτο οτι νιωθεις και εσυ...οποτε να σκεφτεσαι οτι πρεπει να εισαι χαρουμενη...Σε περιπτωση που αποφασισεις οσο περναει ο καιρος και φουσκωνει η γλυκια σου κοιλιτσα...να θελεις εξακριβωση και οτι αλλο θελεις να κανεις...με τον δικηγορο σου ΜΑΖΙ...μπορεις να πας στο αστυνομικο τμημα να τους καλεσεις σε περιπτωση που σου κανουν παλι καποιο πολεμο για αυτο στο λεω αν ειναι τεταμενες οι καταστασεις...εχε μαζι σου καποιο δικηγορο φυσικα και για να σε υπερασπιστει...εξηγησε του πως εχει η κατασταση...

Για να εχεις χαρτια..οπως λες?εχεις περα την Ελληνικη και καποια αλλη εθνικοτητα?(στο αναφερω αυτο γιατι ειπες εχεις δυο ονοματα).Μην το περνεις τοσο στα σοβαρα...γιατι παιδι θα ερθει και καλος να ερθει...απο οτι καταλαβα οι γονεις σου σε στηριζουν...το παλικαρι στην Μυτηλινη ειναι ζαλισμενο...και μπερδεμενο...και μαλλον δεν εχει τοσο τα κοτσια να αντιμετωπισει την κατασταση...(δεν ξερω τι τον κρατα πισω περαν τους γονεις).Ετοιμασου για κατι πολυ ομορφο που θα ερθει στην ζωη σου και θα σου την αλλαξει...Οταν με το καλο γεννησεις θα ενωσεις πολλους ανθρωπους...και θα τους κανεις χαρουμενους...να σαι σιγουρη...

matakiamouou

# 36 στις 15/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ggfit.91 Διαβαζοντας και τα παρακατω που λες...Να ξερεις οτι θα γυρισει...Γιατι ξερει οτι εχει ενα παιδι...Δωσε δυναμη στον εαυτο σου και σε αυτο το μωρο...Μην κανεις ανοησιες με το να νιωθεις ετσι...Σκεψου οτι εχεις μια ζωη μεσα σου που χτυπαει...Η καρδουλα του...Το αντιλαμβανεσε?

Αυτο που θα εμεινω τελικα να επισκευθεις αμεσα δικηγορο σε περιπτωση που μετανιωσει και αρχησει ανετος με την νεα του ζωη να εχει και δικαιωματα...Δεν μιλαω μονο με μια  αναγνωριση...Μαθε τι δικαιωματα εχει...Πες του ολη την κατασταση μπορει να χρειαστεις απο τωρα να καταθεσεις καποια εγγραφα που να πιστοποιηουν αυτη του την συμπεριφορα...Οτι δεν εχεις ουδε μια επικοιωνια..Ειτε απο το τηλ..Ειτε απο το οτιδηποτε ολα αυτα να ειναι καταγεγραμενα με ημερομηνιες κ.Τ.Λ που θα σου χρειαστει?Μορφωμενη κοπελα εισαι...Καταλαβαινεις...Στην μετ επειτα πορεια σου...Εισαι νεα...Μια νεα ζωη ερχετε...Θα θες να ξανα φτιαξεις την ζωη σου...Και αν μη τι αλλο η συμπεριφορα των γονειων του ηταν και διχνει μια συμπεριφορα μονοπωλειου...

Προσεχε εσενα και το παιδι...Πως?Ζητα νομικη συμβουλη...Ολοι ξερουν ποτε γεννας...Ή υπολογιζουν...Πως θα προστατευτεις?Αγαπας...Αλλα εφυγε...Δεν εκανε καν το κοπο...Το θελει και αυτος το μωρο και οι γονεις του...Προτεραιοτητα σου εχει τι?Το μωρο και πως να το προστατευσεις...Φτασανε σε ενα αστυνομικο τμημα να ζητανε και τα ρεστα...Να ποδοπατησουν την αξιοπρεπεια σου οπως λες και να σε αμφισβητουν...Τι ειναι ετοιμοι στην συνεχεια να κανουν?Αυτο το εχεις σκεφτει καθολου?Ξεκαθαρισε λιγο το μυαλο σου κοριτσι μου...Και να τρωωως...Ακους?Να τρωωως...Παρε τα μετρα σου...Πως να στο πω...Δωσε δυναμη σε εσενα...Προφυλαξε αυτο που κουβαλας απο εντασεις και παρεεε τα μετρα σου...Εισαι μορφωμενη σπουδαγμενη το πρωτο πραγμα που θα επρεπε να σκεφτεις ηταν αυτο!

matakiamouou

# 37 στις 15/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν την πιστευεις?γιατι να το πει τοτε αυτο το θεμα?εγω νομιζω την πιστευω...μπορει να σπουδαζει στο ανοιχτο πανεπιστημειο...πολλοι απο καποιες ειδικοτητες οπως αστυνομια,στρατο...κ.τ.λ δινουν αμεσα σε αλλες σχολες...και μπορουν παραλληλα με την θεση τους να σπουδαζουν...

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από sAvArA

ναι, καλα!!!

silencee

# 38 στις 16/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από ggift_91

χωρισμος λογο πεθερας

με ανάγκασε να κάνω έκτρωση και το έκανα γιατί τον έβαλα πάνω απ ολα δεν σκέφτηκα ούτε λίγο εμένα..

είπαν στον γιο τους να βρει μια πρόφαση να με πάει στο τμήμα για να μου κάνουν εξακρίβωση στοιχείων!!!

μόλις είδα την όλη κατάσταση μάζεψα τα πράγματα μου κ έφυγα, έχω μια τιμή και αξιοπρέπεια δεν είμαι καμία τελειωμένη για να με τρέχουν σε τμήματα βραδιάτικα..να έρθουν σπίτι να δουν ότι χαρτί θέλουν

τους είπα να έρθουν όλοι μαζί στους γονείς μου και να λυθεί το θέμα εκεί να δούν ότι χαρτιά θέλουν..Το έκανα για την αξιοπρέπεια μου.

ΥΓ. όλα αυτα έγιναν επειδή ήθελαν νύφη απο την περιοχή τους(Μυτιληνη) ενώ εγώ είμαι απο Αλεξ.πολη Ελληνίδα.

...τι και ποιον χρειάζεσαι..

...για να έχεις λόγο στη μητρότητα...

...για να μην εξαρτάται η αξιοπρέπειά σου από το αν θα δείξεις τα χαρτιά σου στο τμήμα ή στο σπίτι των γονιών σου,δηλαδή από τον τόπο που θα το κάνεις,αλλά από το γιατί να το κάνεις...

...για να μην συμπληρώνεις τον προσδιορισμό 'ελληνίδα' δίπλα από τον τόπο καταγωγής σου(αρκεί που είσαι άνθρωπος)...

...για να αξίζεις να αγαπήσεις και να αγαπηθείς πραγματικά...

...για να απολαύσεις το όμορφο βάρος του μπεμπέ στο σώμα  σου και στη ζωή σου...

...προτείνω καθαρό αέρα,καθαρό τόπο,καθαρούς ανθρώπους γύρω σου να βοηθήσουν τη σκέψη σου να (ξε)καθαρίσει...

...σου εύχομαι με το καλό να γίνεις μαμά,χαρούμενη κι ελεύθερη...

Rapunzel89

# 39 στις 16/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ρε συ σκαλωσα στο θεμα σου τωφα...Αμφισβητουν το ποια εισαι λογω καταγωγης σου γενικα?Με βαση αυτο τι αμφισβητουν συγκεκριμενα? Ωστε να πρεπει να πας στο τμημα για εξακριβωση στοιχειων? Τι συγκεκριμενα εκαναν κ καταλαβες εσυ τι παιζει? Για προσδιοριαε το λιγο μπας και καταλαβουμε. Σπουδασα κ εμεινα Κομοτηνη χρονια κ γενικα ολα εκει τα εχω γυρισει.Ειδικα Αλεξανδρουπολη την υπεραγαπω γιατι κ απο εκει ταξιδευα για Αθηνα. Κ οι βορειοελλαδιτες δεν παιζονται μιλαμε. Τους υπεραγαπω.Καλυτερους ανθρωπους δεν εχω γνωρισει. Ειναι στην κουλτουρα τους. Εβλεπα μια πιο ποιοτικη Ελλαδα εκει πανω. Παντως βρε κοριτσι μου ψυχραιμια θελει το πραγμα. Κοιτα να ηρεμησεις καπως... Δεν χαλασε κ ο κοσμος. Δηλαδη αν δεν βοηθησεις κ συ τον εαυτο σου εμεις οι ξενοι τι να σου κανουμε?!

ggift_91

# 40 στις 16/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

Εχω δωσει κατατακτηριες εξετασεις για αλλο ΑΕΙ, βεβαια αργω να το τελειωσω αλλα σημασια εχει πως καποια στιγμη θα παρω κ αυτο το πτυχιο..

Παράθεση:
Σχόλιο # 31 από sAvArA

ναι, καλα!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε