Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

χωρισμος λογο πεθερας

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

ggift_91

# 41 στις 16/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αργολίδας / Αγία Τριάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 19
'Aρεσαν+: 0%

Ηθελαν να δουν αν ειμαι εγκληματιας κ αν εχω λευκο ποινικο μητρωο κ αν ειμαι η ταδε που λεω... επρεπε να τσεκαρουν σε τι οικογενεια θα πεσει ο γιοκας τους!!!

Παράθεση:
Σχόλιο # 39 από Rapunzel89
Ρε συ σκαλωσα στο θεμα σου τωφα...Αμφισβητουν το ποια εισαι λογω καταγωγης σου γενικα?Με βαση αυτο τι αμφισβητουν συγκεκριμενα? Ωστε να πρεπει να πας στο τμημα για εξακριβωση στοιχειων? Τι συγκεκριμενα εκαναν κ καταλαβες εσυ τι παιζει? Για προσδιοριαε το λιγο μπας και καταλαβουμε. Σπουδασα κ εμεινα Κομοτηνη χρονια κ γενικα ολα εκει τα εχω γυρισει.Ειδικα Αλεξανδρουπολη την υπεραγαπω γιατι κ απο εκει ταξιδευα για Αθηνα. Κ οι βορειοελλαδιτες δεν παιζονται μιλαμε. Τους υπεραγαπω.Καλυτερους ανθρωπους δεν εχω γνωρισει. Ειναι στην κουλτουρα τους. Εβλεπα μια πιο ποιοτικη Ελλαδα εκει πανω. Παντως βρε κοριτσι μου ψυχραιμια θελει το πραγμα. Κοιτα να ηρεμησεις καπως... Δεν χαλασε κ ο κοσμος. Δηλαδη αν δεν βοηθησεις κ συ τον εαυτο σου εμεις οι ξενοι τι να σου κανουμε?!

alisida

# 42 στις 16/1/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444
Τι τους εκανε να πιστευουν οτι εισαι εγκληματιας ? Ειδαν κατι ? Εχεις μημπως καποιες περιεργες παρεες κ σε φοβηθηκαν ? Λιγο τραβηγμενο μου φαινεται αυτο,παντως δε στεκομαι εκει αλλα στο οτι υπαρχει μια εγκυμοσυνη..Οχι,μην του λες πως δε θελεις χρηματα η οτιδηποτε αλλο ..Να σε στηριηξει θα επρεπε οικονομικα αλλα και ψυχικα ασχετα αν θα κανετε γαμο ή οχι...Το πιο πιθανο αυτον να τον παντρεψουν γρηγορα μια μυτιληνια για να σε ξεχασει ,να κανει κ 1-2 παιδια ακομα ...Γι αυτο το λογο χρειαζεται δικαστικη αποφαση να στηριζει οικονομικα και το δικο σου παιδι ...Μην το παιζεις υπερανω χρηματων και καποιες που το καναμε στο παρελθον το μετανοιωσαμε μετα ,ακου εκει δηλ γι αυτον φτου ξελευθερια κι εσυ να τρεχεις μια ζωη να μεγαλωνεις το παιδι μονη ,αυτο δεν πληρωνεται με τιποτα .
Αρέσει στα μέλη Paralia48, somebody961

eva1980

# 43 στις 16/1/2018
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Ωραιόκαστρο
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 56
Όλα καλά μέχρι εδώ βρε κορίτσι μου.Δέχομαι οτι δεν σε θέλουν.Για δικούς τους λόγους.Όμως αυτό με την ταυτοποίηση δεν μπορω να καταλάβω.Γιατί να έχουν λόγους να αμφισβητούν το ποια είσαι?Μα ποια είσαι τελοσπαντων.??Εαν ήμουν εγώ εσύ.. Θα πήγαινα για αυτό που θέλουν.Όχι για να τους το αποδείξω αλλά για να τους το τριψω στα μουτρα!!!Θα τους εβαζα κ μια φωτιά με το έγγραφο αφού το διάβαζαν κ αι στο διακο !!! Ουφ!
Αρέσει στα μέλη somebody961, Betty_83

Rapunzel89

# 44 στις 16/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Τι φουστηδες?! Ακου εκει,σε ενα κοριτσακι 26 χρονων που δουλευει κ παιρνει 2ο πανεπιστημιακο τιτλο να φαιρονται ετσι. Να δουν αν ειναι εγκληματιας η οχι? Σε τι? Δεν το εβλεπαν οι ιδιοι δηλαδη face2face τι ανθρωπος παιζει να εισαι. Τι να σου πω βρε κοριτσι μου?!Ο περισσοτερος κοσμος σαπιος ειναι κ κακος. Ειναι και μπετοβλακες γιατι για να εργαστει οπουδηποτε καποιος (οχο σε δικη του επιχειρηση) ζητανε εγγραφο ποινικου μητρωου. Δεν τους εκοψε οτι δεν σε προσλαμβανουν στο ετσι σε καποια καλη θεση. Γλυτωσες καμαρι μου. Μην το ψαξεις παραπανω γιατι μπορει να το εκαναν ετσι επειδη δεν σε ηθελαν για τον γιο τους.Κ αυτος μαλακας με πατεντα. Αυτο κρατα κ ολα θα περασουν.Παρτο τελειως αλλιως απ οτι βλεπεις τωρα να συμβαινει. Αδιαφορια κ φτυσιμο τους χρειαζεται.Κ εν καιρω βαλε δικηγορο να πληρωνουν οι καρ...δες κ ο μπουλης. Κανε υπομονη κ ολα θα περασουν.Θα δεις.Κ οτι χρειαστεις εμεις ειμαστε εδω.

ggift_91

# 45 στις 16/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

Πριν λιγο εμαθα οτι αλλαξε κ κινητο τηλεφωνο κ θελει να αλλαξει και σπιτι..τον πηρε τηλ ο πατερας μου για να ζητησει τα ρεστα αλλα δεν!!! Οι παιδια δεν εχω περιεργες παρεες ουτε ειμαι εμφανισιακα καπως..ειμαι απο καλη οικογενεια με αρχες κ φαινεται αυτο..

mara08

# 46 στις 16/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτός όμως δεν είναι δυστυχώς 

Αποποίηση ευθυνών ? Πάει να εξαφανιστεί από παντού ? Αισχος !

.Λοιπόν κοίταξε να μην στεναχωριέσαι ,να είναι κάτι μωράκι σου και μου φαίνεται όταν γεννήσεις με το καλό το τραβάει ο οργανισμός του να τον τσακίσεις !!!

Arxontoula_

# 47 στις 16/1/2018
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σταυρός
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 1.744

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από ggift_91

χωρισμος λογο πεθερας

χώρισα πριν λίγες μέρες ενώ ετοίμαζα τον γάμο μου.

Μας χώρισε η πεθερά!!! Με τον Ψ ήμασταν 1.5χρν μαζί. και 4 χρόνια φίλοι, υπήρχε απο την αρχή μια έλξη απο την πρώτη στιγμή θέλαμε ο ένας τον άλλον αλλά λόγο απόστασης δεν μπορούσαμε να μασταν μαζί

Το καλοκαίρι χωρίσαμε λόγο βλακείας του,και με ανάγκασε να κάνω έκτρωση και το έκανα γιατί τον έβαλα πάνω απ ολα δεν σκέφτηκα ούτε λίγο εμένα..αργότερα τα ξανα βρήκαμε και είπε πως μετάνιωσε για οτι είχε γίνει και εγω τον δέχτηκα πίσω..

Πριν λίγες μέρες οι γονείς του έβαλαν άνθρωπο να με 'ψάξει' για να δουν τι παρελθόν έχω (λες και είμαι κανας κακοποιός η φαίνομαι για εγκληματίας) δεν με βρήκαν όμως διότι είχα 2 ονόματα (πράγμα που δεν θυμοντουσαν) ετσι είπαν στον γιο τους να βρει μια πρόφαση να με πάει στο τμήμα για να μου κάνουν εξακρίβωση στοιχείων!!!

Αν είναι δυνατόν, εγώ μόλις είδα την όλη κατάσταση μάζεψα τα πράγματα μου κ έφυγα, έχω μια τιμή και αξιοπρέπεια δεν είμαι καμία τελειωμένη για να με τρέχουν σε τμήματα βραδιάτικα.

Ερώτηση νο1: Το καλοκαίρι χωρίσατε γιατί ήσουν έγκυος κι αυτός δεν ήθελε γάμο;

Ερώτηση νο2: Το γάμο που ετοιμάζατε τώρα, τον είχατε αποφασίσει, ή τον ήθελες εσύ γιατί ξανάμεινες έγκυος;

Ερώτηση νο3: Για να γίνει ο γάμος, χρειάζονται αναγγελία γάμου, με πλήρη στοιχεία, φωτοτυπίες ταυτότητας, πατρώνυμα, μητρώνυμα, τα πάντα όλα. Τί από όλα αυτά τους έλειπε (ακόμα κι αν ήθελαν να σε "ψάξουν" ) και έπρεπε να σε πάνε στο τμήμα για εξακρίβωση ταυτότητας;

Ερώτηση νο4 και τελειώνω: ο μέλλων σύζυγός σου, τα ήξερε όλα αυτά; και τα θεώρησε φυσιολογικά; Δηλαδή σου είπε "αγάπη μου, θησαυρέ μου, σε ξέρω 5 χρόνια, αλλά όπως θα πηγαίνουμε για τις βέρες, δεν περνάμε καλού-κακού και για μια εξακριβωσούλα στο τμήμα ; "

Αν θέλεις, απαντάς.

Αρέσει στα μέλη Paralia48, Betty_83 και σε ακόμα 1 μέλος.

thanasispatra

# 48 στις 16/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ακου κοπελα μου
1ον αν αυτος ο ανθρωπος σ αγαπουσε πραγματικα τωρα θαταν διπλα σου κοντα σου και θα αντιμετωπιζατε μαζι ολα τα προβληματα
2ον εφοσον η οικογενεια του επεμβαινει τοσο πριν το γαμο το ιδιο θα κανει και μετα και καθολη την διαρκεια της κοινης ζωης σας
3ον αφου αυτος δεν αντεδρασε στις ενεργειες της οικογενειας του η ηταν συμφωνος η δεν θα αντιδρα ποτε - κοινως μαμακιας

μια τετοια ζωη θες να ζησεις με ολα τα παραπανω;

δευτερον το παιδι

δεν ειμαι απολυτα αντιθετος στο να μεγαλωνει ενα παιδι σε μονογονεικη οικογενεια αν και παντα θα υπαρχουν καποια επιπλεον προβλματα τοσο για το παιδι οσο και για σενα αν και αυτο δεν ειναι παντα κανονας

στην δικη σου περιπτωση ομως και χωρις να θελω να σε θιξω δεν νομιζω οτι εισαι ετοιμη για κατι τετοιο
τοσο λογω του νεαρου της ηλικιας σου, και αλλων λογων

αυτο ομως αφορα μονο εσενα αλλα κατσε και σκεψου προσεχτικα εισαι κατα βαση στην αρχη της δημιουργιας της ζωης σου, εισαι ετοιμη να δεχτεις και να αντεξεις ολες αυτες τις αλλαγες και τις υποχρεωσεις που θα φερει αυτο το παιδι στην ζωη σου και στο μελλον σου;
Πιστευεις εχεις την ωριμοτητα γι αυτο; αυτο ομως ειναι ενα δικο σου προσωπικο θεμα κι απολυτα δικη σου επιλογη απλα σκεψου το καλα γιατι αφορα ολη την μετεπειτα ζωη σου και κυριως ολη την ζωη αυτου του πλασματος που θα φερεις στον κοσμο

προσωπικη μου γνωμη δωσε ενα τελος και στα δυο και ξεκινα παλι την προσωπικη ζωη σου απο την αρχη - αλλα η ζωη ειναι δικη σου κι εσυ αποφασιζεις

ggift_91

# 49 στις 16/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

Σημερα νιωθω πολυ καλυτερα εκτασα κ σκεφτηκα οτι τελικα δεν μ αξιζει...ηταν μονο λογια κ τπτ!!! Μαγαπαει δεν θελει να με χασει ποτε ελεγε κ τι εκανε?ΤΠΤ!!! Αποφασισα να κοιταξω τις σπουδες μ που τις εω αφησει λιγο πισω κ να εξελιχθω σαν ατομο...δεν μ αξιζει αυτος με αυτο το επιπεδο κ την συμπεριφορα ειμαι πολυ ανωτερη απο αυτον κ αξιζω κατι καλυτερο πιστευω! Μια αμβλωση την θεωρω καθαρα φονο κ την πρωτη φορα ημουν πολυ απελπισμενη κ πολυ κολλημενη, ετσι που εβαλα αυτον πανω απ ολα! Αλλα τελος αυτα απο σημερα κοιταζω μονο εμενα κ το νινι θα τα καταφερουμε κ μονοι μας μια χαρα! Ουτε σκυλακι δεν του αξιζει του βλακα... (ευχομαι να μην αλλαξω γνωμη για οσα λεω κ πιστευω)

Αρέσει στο μέλος Paralia48

mara08

# 50 στις 16/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τωρα μιλας πιο σωστα ! 

Κοιταξε συναισθηματικα πισωγυρισματα θα εχεις ... Οποτε συμβαινει, αυτο διαβασε αυτα που εγραψες τωρα .. Μη σου πω και ολο το θεμα εδω.

Paralia48

# 51 στις 16/1/2018
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 9.090

na σε ρωτήσω. Αυτός εκεί στην Αλεξανδρούπολη, πώς βρέθηκε; Υπηρετούσε;
Γιατί , αν ήταν έτσι, υποθέτω , πώς σκέφτηκα οι δικοί του. Όχι ότι τους δικαιολογώ, αλλά έχω ακούσει παρόμοιες βλακείες.

Συγνώμη δηλαδή και γω Θρακιώτη άντρα έχω και τους ξέρω καλά, είναι καταπληκτικοί άνθρωποι εκεί πάνω, αλλά οι υπόλοιποι έλληνες, δεν τους γνωρίζουν καλά, και έχουν κάποια φήμη, ότι οι κοπέλες ξελογιάζουν τα φανταράκια κ.λ.π. κ.λ.π. κ.,λ.π. Αυτά βέβαια τα είχα ακούσει προ τριακονταετίας, ΄ίσως δεν υπάρχουν  πια...

Rapunzel89

# 52 στις 16/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γιατι ενστικτωδως πιστευω οτι ολο αυτο ηταν φτιαχτο? Ωστε να πειραξει κ να θιξει την κοπελα κ να φυγει μονη της ενω η αληθεια που παιζει να υπαρχει ειναι οτι δεν ηθελαν το παιδι κ γαμο κ πιστευω οτι κ ο γιος ειναι μπλεγμενος σε ολο αυτο? Κ απλα ο γιος μετεπειτα της το παιξε αγαπουλας για να μην φρικαρει η κοπελα? Γιατι εμενα κατι μου "βρωμαει"?Οτι την εδιωξαν τελειως με τον τροπο τους? Ο γιος ρε παιδια οσο μπουλης κ να ειναι καπου θα εμπαινε μπροστα αν την αγαπουσε...κ αυτο γιατι θα τον ποναγε εξισου. Εδω την μπλοκαρε απο παντου,αλλαξε τηλ. κ εξαφανιστηκε. Ο ιδιος δεν ηθελε μια το 1ο παιδι κ δεν ηθελε κ 2η. Γι αυτο ζητησε απ τους δικους του να τον καλυψουν. Κ ολο αυτο το σχεδιο, αν αποδειχθει κατι τετοιο, ειναι σιγουρα πονηρια κ αποτελεσμα γυναικειου μυαλου κ μονο. Κοριτσακι μου,αν βγαινεις οικονονικα κλπ μην του ζητησεις τιποτα.Θα εχεις πολλα προβληματα με αυτον κ θα γινεται ορκισμενοι εχθροι.Δες πως σε αντιμετωπισαν ομαδικως?! Γιατι κ καποια στιγμη στη ζωη του αν θελει να δει το παιδι δεν θα εχει δικαιωμα εφοσον δεν το θελει τωρα κ δεν συνεισφερει. Ετσι παιξτο!Οχι για να τον εκδικηθεις για να εξαφανιστεις μια κ καλη. Αν ομως δεν βγαινεις οικονομικα ναι κυνηγα τον. Αλλα θα χαλασεις την ψυχικη σου ηρεμια. Ειναι ανθρωποι τελειως τοξικοι. Μην μασησεις ουτε λεπτο!Κοιτα εσενα κ μονο κ θα εισαι μια χαρα.Κ την προδοσια θα ξεπερασεις κ την εγκαταλειψη κ την απορριψη του κ την κοροιδια που σου εκανε. Ολα καλα θα πανε...Κ οτι χρειαστεις εδω ειμαστε.

Rapunzel89

# 53 στις 16/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κ πιστεψε με το οτιδηποτε θα αποδειχθει στο τελος κ θα καταλαβεις πολλα.Λιγο χρονο χρειαζεται το πραγμα.Θα δεις! Κ αν ειναι ετσι οπως στα λεω η ζωη θα τους το φερει μπροστα. Αργει,αλλα δεν λησμονει ποτε...Αυτο να το ξερεις.

tangerinedream

# 54 στις 16/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

...πωπωπωπω τι μου θύμισες τώρα...εκεί υπηρέτησα!!! ...Διδυμότοιχο...Σουφλί...Αλεξανδρούπολη...Ορεστιάδα...Καρωτή...περίπολα στο ποτάμι κάθε νύχτα...ναι εξαιρετικοί άνθρωποι και πανέμορφος νομός!!! ...σούπερ!!! :-)

υγ:
...ίσως το σχόλιό μου να είναι άσχετο όμως έτσι κι αλλιώς εδώ και αρκετό καιρό ΔΕΝ σχολιάζω πλέον σε θέματα που αφορούν σχέσεις, ζευγάρια, γάμους, κερατώματα, γκομενικά και τα τοιαύτα...

Rapunzel89

# 55 στις 16/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
#54 Πραγματικα υπεροχα υπεροχα τοπια. Οπως κ οι ανθρωποι τους. Οριστε βρε κοριτσι μου.Εισαι κ απ την Αλεξανδρουπολη κ θα σαι κ γυναικαρα οπως ολες εκει πανω...οι βορειοελλαδιτισες. Το λεει η καρδουλα τους... Τι να κλασουν τωρα απ την Μυτιλήνη?!

ggift_91

# 56 στις 16/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

Οχι παιδια μεναμε μαζι στην Αθηνα τον τελευταιο καιρο..δουλευαμε στην ιδια δουλεια αλλα σε αλλη περιοη κ εγω πηγαινοερχομουν για να παω να τον βλεπω κ αυτος τπτ!! Ουτε ενα δωρο δεν μ ειχε κανει τοσο καιρο μαζι τπτ...ουτε τα εισητηρια μου...Το τρομαξε η μαμακα του γιατι σου λεει ποια ειναι αυτη που δεν ξερουμε,κ αν ειναι εγκληματιας?Αν ειναι φονιας που ξερουμε κ σου κανει κακο?Λες κ εγω δεν μπροουσα να τον κλεψω τοσο καιρο η να τον πνιξω με τα τοσααα που μ ειχε κανει... μυαλο κουκουτσι οι τσομπανιδες!!!

Rapunzel89

# 57 στις 16/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ξεχνα το!Εγινε κ δεν αλλαζει. Η στιγμη που θα πεσει στα πατωματα κ θα σε παρακαλαει δεν ξερω αν θα γινει ποτε αλλα οι τυψεις κ οι ενοχες θα τον κανουν να σκασει. Δεν ξερεις τι δυνατες ειναι?! Κανε κατι να απασχολεις το μυαλο σου. Κ μπαμπας για το νινι θα βρεθει αργοτερα... Θα δεις!

ggift_91

# 58 στις 16/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

Αν τον κερατωνα, αν επαιζα αλλου αν δεν του φερομουν καλα να τα εκανε ολα αυτα κ τοσα αλλα...αλλαα εγω η ηλιθια ελιωνα για παρτη του!!! κ πιστευα τα λογια του κ οτι μ***α εκανε εγω την συγχωρουσα κ τον βοηθουσα σε καθε θεμα του..κ αυτος τπτ!Τον λατρευα με ολη την σημασια της λεξης παιδια κ αυτος με παρατησε επειδη δεν πηγα στο Α/Τ κ εφυγα απο τον σπιτι γιατι ενιωσα ξεφτυλα! Λεει οτι εγω τον παρατησα γιαυτο χωρισαμε με εκανε να νιωθω κ τυψεις κ ενοχες κ σκεφτομουν μηπως εγω εκανα λαθος..

Paralia48

# 59 στις 16/1/2018
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Αλλη χώρα
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 9.090

Παράθεση:
Σχόλιο # 52 από Rapunzel89

. Ολα καλα θα πανε...Κ οτι χρειαστεις εδω ειμαστε.

και το μωρό βαφτίζουμε, αν θες

Αρέσει στο μέλος ggift_91

Rapunzel89

# 60 στις 16/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Παραλια εγω εχω 2 βαφτιστηρια. Κ 3ο? Κανενα προβλημα! Χαχα
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234