Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Σκωτσέζικο Ντουζ

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Frhkarismenh_

# 1 στις 25/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκτός Ελλάδας
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 68
'Aρεσαν+: 0%

Σκωτσέζικο Ντουζ

Γεια σας παιδιά, 

θέλω την συμβουλή σας. Εδώ και περίπου ένα 6μηνο ξεκίνησα μια σχέση με ένα παιδί 2 χρόνια μικρότερο μου. Στην αρχή εγώ δεν ήμουν πολύ σίγουρη, το ψιλοσκεφτόμουνα, αλλά με έριξε και πραγματικά με έκανε να νιώσω όπως δεν μ' έχει κάνει να νιώσω κανείς. Βέβαια δυστυχώς, την περίοδο που ξεκίνησε η σχέση μας είχαμε πολύ κακό timing μεταξύ μας, καθώς είχαμε ν' αντιμετωπίσουμε και οι δύο διάφορα προβλήματα που δυσκολευαν την καθημερινότητα μας αλλά τα πηγαίναμε περίφημα. Σε κάποια φάση από το πουθενά σχεδόν, μου είπε ότι ήταν πιεσμένος, ότι φοβόταν ότι του τέλειωσε το ερωτικό και ότι θέλει να χωρίσουμε. Εγώ τον κυνήγησα, κρατήσαμε επαφές καθημερινά και μετά από λίγες μέρες τα ξαναβρήκαμε αλλά δεν κράτησε για πάρα πολύ και λίγο πριν τις γιορτές ξαναχωρίσαμε. Γενικά αγαπάμε πάρα πολύ ο ένας τον άλλον, και αν και είμαστε πολύ λίγο καιρό μαζί έχουμε περάσει πάρα πολλά. Ξέρω ότι τους προηγούμενους μήνες πέρασε πολλά, και αυτό σε συνδυασμό με τα δικά μου προβλήματα, δεν βοήθησαν πολύ την σχέση μας και ήταν λογικό να ξεσπάμε την πίεση μας εκεί. Να τονίσω ότι δεν μαλώσαμε ποτέ και γενικά έχουμε μια πολύ καλή χημεία μεταξύ μας. Τώρα, μετά τον 2ο χωρισμό αν και με πονούσε πολύ, αποφάσισα ότι μάλλον δεν με θέλει άλλο και πρέπει να προχωρήσω. Βέβαια, συνεχίζουμε, σχεδόν 2 μήνες μετά, να έχουμε καθημερινή επαφή μέσω fb, μιλάμε συχνά πυκνά στο τηλέφωνο για ώρες την νύχτα κλπ. Συνήθως επιδιώκει αυτός την επαφή, εγώ ξεκινώ πολύ σπάνια την κουβέντα. Μου λέει, ότι του λείπω και γενικά μου δείχνει ότι με θέλει ακόμα αλλά κάπου κομπλάρει. Και κάθε φορά που μου λέει έτσι πιο συναισθηματικά πράγματα, μετά μου στέλνει ότι φοβάται ότι παίρνω λανθασμένα μηνύματα. Πριν από λίγες μέρες βρεθήκαμε 1η φορά μετά από σχεδόν 1,5 μήνα από κοντά, εγώ αποφάσισα να είμαι κάπως απόμακρη αλλά πολύ χαλαρή, για να μην νιώσει ότι τον πιέζω μιας και νιώθω ότι από εμένα χρειάζεται χρόνο και χώρο, αλλά αυτός κατευθείαν με πήρε αγκαλιά, με έσφιξε πολύ κλπ μιλήσαμε για κάνενα μισάωρο για άσχετα θέματα και μετά πάλι πριν φύγει και αφού κανονίσαμε να τα ξαναπούμε σύντομα από κοντά με αγκάλιασε σφιχτά με σήκωσε κλπ. Ενώ όταν ήταν στον διάδρομο έδειχνε ότι κάτι θέλει να πει αλλά κόμπλαρε. Γενικά, εγώ τον θέλω πίσω και νιώθω ότι με θέλει κι αυτός, αλλά για κάποιο λόγο κομπλάρει. Πιστεύω ότι έχουμε μια σχέση που έχει να δώσει πολλά ακόμα και απλά το κακό μας timing μας έφερε δυσκολίες στην αρχή της σχέσης πριν προλάβουμε να δεθούμε τόσο πολύ μαζί ώστε να μην μας επηρεάζουν. Τι μπορώ να κάνω για να τον καταφέρω ν αλλάξει γνώμη και κυρίως, δεν νομίζω να έχουν ψευδαισθήσεις, είχα αρκετούς χωρισμούς στο ενεργητικό μου, με κανέναν δεν έχω κρατήσει αυτή την επαφή, είναι λες και κανένας από τους δύο μας δεν μπορεί να δώσει ένα τέλος, αλλά ούτε και να πάρει την απόφαση της επανασύνδεσης. Αλλά αυτό το σκωτσέζικο ντουζ που μου κάνει με τρελαίνει, πάνω που λέω άντε πάμε γι αλλά, μου δίνει δικαιώματα να πιστεύω ότι κάτι αλλάζει.  

archagellos

# 2 στις 25/1/2018
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3.367

Αγαπητη ,

οντως δειχνει οτι σε θελει και οτι δεν παιζει κατι αλλο ,μια που περναει "μαζι" σου τα βραδυα του ...εστω και απο το τηλ .
Βεβαια ...οι αντρες δεν φοβουνται και αυτο που σου λεει για φοβους ...ειναι λγο μπαρουφες .
Πολυ σωστα λες οτι κατι θελει να σου πει ...αλλα δεν στο αποκαλυπει .
Υπαρχουν 2 τροποι καλη μου 
α..) Του λες οτι  τελος ολο ...οτι αυτη η κατασταση ειναι στη ζωνη του γκρι και οτ ιθες να προχωρησεις την ζωη σου και να μη σε ξαναπαρει τηλ ...Ισως ξεκουνησει το μυαλο του και σου πει 2 κουβεντες ...διοτι τωρα σε εχει δεδομενη ...εισαι εκει συνεχεια ...
β..) του λες ή μου λες τι συμβαινει ...ή  τελος ολο .

πως και να εχει να εχεις παρκαρει τωρα εσυ την ζωη σου και να περιμενεις ...ποιος ξερει τι ...δεν ειναι σωστο .
Δωσε λυση τωρα ...και πρεπει να την δωσεις εσυ , διοτι απο πλευρα του ,μια χαρα εχει βολευτει απο την κατασταση .

Keep Walking 

maraki_lar_1980

# 3 στις 25/1/2018
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.405

"Μου είπε ότι ήταν πεισμένος,ότι φοβοταν οτι του τελείωσε το ερωτικο κι οτι θελει να χωρισουμε"

Μήπως πρέπει να εστιάσεις εδώ κοπελια?Ξέρω ότι σε μπερδεύει με την αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά του,αλλά κάτι δε πάει καλά σε αυτή τη σχεση.

Χωρισατε 2-3 φορές με δική του πρωτοβουλία μ'εσενα πάντα να προσπαθείς να τον φέρεις πίσω.

Η συμπεριφορά του(να σε δέχεται πίσω και να είναι γλυκός και τρυφερός μαζί σου για λίγο καιρό.Μέχρι να ξαναλλαξει γνωμη) δείχνει ότι σε θεωρει δεδομενη,είσαι πάντα εκεί,κερί αναμμένο.

Σταματα να τρεχεις πισω του σαν το σκυλακι και βαλε τα όρια σου,ξεκαθαριζοντας τι δέχεσαι και τι οχι.

Μονο έτσι θα σε σεβαστεί και θα ταρακουνήθει όταν καταλάβει ότι χάνει το σιγουρακι του.

Αυτά!

Καλή συνέχεια στη ζωη σου!

panagiotismp90

# 4 στις 25/1/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.650

Γεια σου φρικαρισμενη, εγω σου προτεινω να μειωσεις την επικοινωνια στο ελαχιστο και την φυσικη επαφη στο μηδεν. Δηλαδη απεφυγε να τον καλεις εσυ και οτααν σε παιρνει να απαντας αλλα οχι να μιλατε τοσες ωρες, στα 5 λεπτα κλειστον με καποια προφαση, οσο και αν ξερω οτι θες να μιλατε. Οσο για τις αγκαλιες, χαδια, αγγιγματα ααν βρεθειτε καπου κλπ αυτα πρεπει να κοπουν μαχαιρι, γτ εσυ δεν θελεις κατι καζουαλ, θελεις σοβαρη σχεση και σταθεροτητα απ την πλευρα του αντρα. Σωματικα δηλ κανε λιγο πισω και αν επιμεινει πες το ρητα, αν κ δεν νομιζω να χρειαστει, ξερει καθε γυναικα πως να αποφυγει τη σωματικη επαφη. Για σεξ δεν το συζηταω, απαγορευεται δια ροπαλου ή για συναντησεις σε κλειστο χωρο.
Αυτα στα λεω γτ πρεπει να σπασεις το δεδομενο το οποιο υποδαυλιζει την επιθυμια και για να μεταδωσεις το μηνυμα οτι μην περιμενεις αγγιγματα κ χαδακια στο φλου. Δοκιμασε τα αυτα, δν χανεις τιποτα, ουτως ή αλλως τα αντιθετα τα εχεις κανει ως τωρα χωρις αποτελεσμα.
Να σε ρωτησω πως γνωριστηκατε και τι προβληματα αντιμετωπιζει πχ υγειας, οικονομικα, οικογενειακα?
Σωστο το σκεπτικο σου να μην τον πιεσεις οταν βγηκατε, για μενα εφρμοσε αυτα που σου λεω κ εδω ειμαστε.

Αρέσει στο μέλος alisida

matakiamouou

# 5 στις 25/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Παιζει να το μαθε το οικογενειακο του περιβαλλον και να ειναι μπερδεμενος ωστσ για αυτο εκανε και πισω?δυο χρονια σιγουρα δεν ειναι τιποτα...απλα μηπως για να μην τον πριζουν ειναι καπως...και αλλαξε αποψη για την σχεση σας?βλακεια αλλα λεμε τωρα...στον 21ο αιωνα τα βλεπεις και αυτα...Αν εισαι σιγουρη οτι μπορεις να πεις παω για αλλη σχεση...τοτε πολυ σωστα λενε οι σχολιαστες μην απαντας τοσο στα τηλεφωνα...και γενικως συνεχισε αυτο που κανεις τωρα...Επισης Αιγωκερινα εχετε ενα συνηθειο εσεις να μην εκδηλωνετε τοσο γρηγορα το συναισθημα...οταν φευγουν ειστε πιο θερμοι...(τι ανωμαλια και αυτη)τι περιμενεις?εκδηλωσε επιτελους τι θελεις...θες να ειστε μαζι?οκ...πες του το...αυτα τα πισωγυρισματα βαρετα και δεν ειναι καλα...

Frhkarismenh_

# 6 στις 26/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

Τα προβλήματα, έχουν απ' όλα και οικογενειακά και υγείας και από τις δύο πλευρές (τα οποία ευτυχώς και ξεπεράστηκαν σχετικά πρόσφατα) και κυρίως ένα πολύ πιεστικό πρόβλημα από πλευράς δουλείας και άλλων υποχρεώσεων. 

Αυτό με την ηλικία δεν μου είχε περάσει απ' το μυαλό, αλλά δεν έχω καμία ιδέα ότι μπορεί να παίζει κάτι τέτοιο. Εγώ από την άλλη έχω εκφράσει τα συναισθήματα μου και είχα κάνει κίνηση, να τα ξαναβρούμε, αρκετά χαλαρά μεν, γιατί δεν θέλω να γίνω πιεστική, να γυρίσει με το ζόρι και σε 2 μήνες πάλι τα ίδια. Τώρα προσπαθώ να κόψω κάπως επαφή και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να του στείλω ένα μήνυμα, ότι καλύτερα να διακόψουμε τις επαφές, όχι γιατί θέλω να τον αφήσω, αλλά γιατί με αυτόν στην ζωή μου δεν θα μπορέσω να προχωρήσω παρακάτω. Ξέρω ότι ήταν περίεργη φάση τους τελευταίους μήνες και είναι λογικό η πίεση της καθημερινότητας να βγαίνει στην σχέση μας και απ' την στιγμή που δεν ήταν μια μεγάλη σχέση όπου είχαμε δεθεί πολύ και ήμασταν έτοιμοι να τα στηρίξουμε ο ένας τον άλλον, αλλά ήταν μια πρόσφατη σχέση στα ξεκινήματα της, το περίμενα κάπως. Απλά είναι φανερό ότι υπάρχει ενδιαφέρον και αυτό το στόρι δεν έχει τελειώσει ακόμα και αυτό με σκοτώνει. Γενικά δεν έχω σκοπό να αναζητήσω κάτι άλλο αυτή την περίοδο, απλά φοβάμαι ότι όσο υπάρχει το "φάντασμα" στην ζωή μου και να εμφανιστεί κάτι θα το διώξω. Επίσης, αν και δεν μου το έχει εκφράσει ποτέ ξεκάθαρα, έχω μια εντύπωση ότι έχει μια ανασφάλεια με εμένα και την προηγούμενη σεξουαλική μου ζωή, μιας και προτιμούσα τις πιο ελεύθερες σχέσεις και είχα αρκετούς συντρόφους, ενώ αυτός προτιμά τις σχέσεις κλπ. Δεν μου έχει πει κάτι αλλά ίσως να φοβάται ότι μαζί μου θα πληγωθεί, ότι θα τον παρατήσω κλπ... 

Frhkarismenh_

# 7 στις 26/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

Επίσης, γνωριζόμασταν χρόνια, δεν κάναμε ποτέ παρέα, ένα απλό γεια. 

Φέτος βρεθήκαμε το καλοκαίρι σε μια κοινή παρέα, αυτός με διεκδίκησε αρκετά γιατί εγώ στην αρχή δεν ψηνόμουν και πολύ και μετά έδεσε το γλυκό. 

matakiamouou

# 8 στις 26/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Το τελευταίο τον Κομπλαρε...σαν άντρα...Λογικό να συμπεριφερετε έτσι...εγώ πάλι αυτό το στυλ ελεύθερη σχέση γιατί νόμιζα ότι το ειχαν οι αντρες ...!? Τελικά το έχουμε και εμείς...πω ρε συ τελευταία πρέπει να μαι πολύ πίσω σαν άτομο...δηλαδή δεν με πειράζει που το κάνουν και στην πόλη μου αν θες αυτό το free style αλλά τόσο οπισθοδρομικη δεν με περίμενα ας πούμε δεν μου βγαίνει το ελεύθερο κολύμπι...και να φανταστείς ακόμη λέω θα υπάρχει άντρας με λιγότερες εμπειρίες που θα πάει θα τον βρω...Τεσπα κορίτσι την δαγκωσες την λαμαρίνα με εναν που τελικά σου έδωσε πολύ παραπάνω σε συναισθηματικο και σύντροφικο επίπεδο. Όσο περισσότερες οι εμπειρίες σου τοσο πιο καλά να διακρίνεις ποιο άτομο είναι καλό και σου ταιριάζει...και αυτό είναι καλό ξέρεις πως να συμπερφερθεις...

Frhkarismenh_

# 9 στις 26/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

Ότι την έχω πατήσει είναι δεδομένο. 

Γενικά, έκανα την επανάσταση μου, έζησα αυτά που ήθελα, και πια "χορτασμένη" από εμπειρίες, ήθελα να δοκιμάσω και κάτι πιο σταθερό. Και γενικά μου το ενέπνευσε πολύ ο συγκεκριμένος. Το θέμα είναι, ότι δεν ξέρω τι μπορώ να κάνω και πως μπορώ να του δώσω να καταλάβει, ότι όλα αυτά που τον κομπλάρουν, δεν χρειάζεται να τον κομπλάρουν, να χαλαρώσει και να πάμε παρακάτω χωρίς άλλο δράμα. Ειδικά τώρα που δεν μου το λέει ξεκάθαρα ότι και να κάνω δεν μπορώ να του το εξηγήσω. Και κυρίως, με τα λόγια πως να τον πείσω; Τώρα αυτές τις μέρες έχω κόψει την επαφή, δεν έχουμε μιλήσει καθόλου, ούτε αυτός με έχει αναζητήσει και δεν σκοπεύω να τον αναζητήσω εγώ. Ελπίζω να μην είναι το τέλος, απλά να πάρει επιτέλους τον χρόνο και τον χώρο που θέλει και να πάρει την απόφαση του. 

Elena_90

# 10 στις 27/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγώ στάθηκα στη φράση ότι σε χώρισε επειδή του τελεώσε το ερωτικό..
Εκεί για μένα είναι το κλειδί του γρίφου..
Πιθανόν δεν σε θέλει τόσο..
Ναι μεν επικοινωνεί μαζί σου κλπ αλλά όλα ως ένα σημείο
Γιατί καταταλλα δεν βρίσκω αλλο ουσιαστικό πρόβλημα μεταξύ σας..
Εκείνος σε χώρισε 2 φορές..
Τώρα αν είστε λιγο καιρό μαζί και σε χωρίζει επδ φοβάται οτι του τελειωσε, νομίζω ειναι κάπως ανώφελο να τον περιμένεις..

_Bellezza_

# 11 στις 27/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Στους 6 μηνες εσκασε προβλημα. Ατυχια, κακο timing , πες το οπως θες.

Ο Παναγιωτης προσπαθει να το σωσει με τεχνικες και τερτιπια, που μπορει και να εχουν καποιο αποτελεσμα.

Αξιζει? Ποση ψυχολογικη φθορα να αντεξεις και ποσα πηγαινε-ελα?

Εσυ εχεις ολκληρωσει (ερωτικους-συναισθηματικους) κύκλους και λες οτι θες να κατασταλλαξεις.
Αυτο ειναι ετοιμος να κατασταλλαξει?

Γιατι το να προσπαθεις και να πονταρεις σε κατι που σημερα ή αύριο θα "χαθει" είναι χτίσιμο παλατιών στην άμμο.

Δεν ειμαι σιγουρη αν αξιζει τον κοπο να προσπαθησεις,

panagiotismp90

# 12 στις 27/1/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σχόλιο # 6 από Frhkarismenh_

...σκέφτομαι πολύ σοβαρά να του στείλω ένα μήνυμα, ότι καλύτερα να διακόψουμε τις επαφές, όχι γιατί θέλω να τον αφήσω, αλλά γιατί με αυτόν στην ζωή μου δεν θα μπορέσω να προχωρήσω παρακάτω...

Oχι φρικαρισμενη, ειδικα αυτο που λες μην το στειλεις με τιποτα! Θα ειναι σαν να πυροβολεις τον εαυτο σου! Ακουσε με κ αυτα που θα σου πω ισχυουν γενικοτερα να τα χεις υποψη, αν θελεις να διακοψεις τις επαφες μην του το ανακοινωνεις, καντο στην πραξη αν ειναι κ θα το καταλαβει πχ με δικαιολογιες οχι αποτομα. Καταρχην πρεπει να ζυγισεις αν μπορεις να το εφαρμοσεις γτ αν στειλεις σε καποιον θελω να διακοψω την επαφη κ μετα σπασεις εσυ πρωτη, θα ναι χειροτερα γτ θα επιτεινεις το δεδομενο που ηδη ισχυει κ θα φανεις ανακολουθη.

Ο αλλος λογος ειναι οτι δεν πρεπει να αποκαλυπτεις στον αλλον πως θα κινηθεις, ειτε θετικα ειτε αρνητικα γι αυτον για να μην τον προετοιμαζεις και να διατηρεις το μυστηριο κ το σασπενς. Μην ξεχναας οτι ο ερωτας μοιαζει πολυ με τον πολεμο. Λοιπον μην κανεις αυτη τη βλακεια κ του στειλεις αυτη τη φραση, ειδικα το τελευταιο σκελος, ειναι το απολυτο παραδινομαι. Θα σε καθοδηγησω εγω βημα βημα. Τωρα καθε ποτε μιλατε?

maraki_lar_1980

# 13 στις 27/1/2018
author
Γυναίκα / 41 / Σε σχέση
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 44
Απαντήσεις: 1.405

Αμάν ρε Παναγιώτη...τόση χειριστικοτητα δεν παλεύεται!Δεν καις φλαντζα ηθελα να'ξερα??

Ας τον κόσμο να λειτουργήσει αυθόρμητα.

Σε μερικά πράγματα δεν υπάρχει σωστό και λάθος,αλλά μόνο θέλω ή δε θέλω.

Κι άμα σε θελω θα βρω τρόπο να στο μεταδώσω ευθέως,χωρίς τερτίπια,σχεδια και στρατηγικές!!

Αν ο αλλος γουστάρει θα αγαπήσει και τις πατατες σου ακόμα και θα γελάτε μαζί μετα!

achinos

# 14 στις 27/1/2018
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Το χουμε κάνει σε άλλο μάθημα.

Το αν η σχέση πάει παραπέρα, φαίνεται συνήθως στο εξάμηνο.
Αν δεν μπορέσει να το περάσει...
ας πρόσεχε.
neeext...
Αρέσει στο μέλος alisida

Frhkarismenh_

# 15 στις 27/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

Γενικά, εγώ την δεύτερη φορά, ήμουν σίγουρη ότι ο.κ. δεν πάει άλλο, με τούτα και με κείνα, έφυγε το ερωτικό (ή δεν δημιουργήθηκε και ποτέ), το δοκιμάσαμε και δεν βγήκε, δεν είναι ούτε η πρώτη, ούτε η τελευταία φορά που συμβαίνει κάτι τέτοιο. Το θέμα είναι ότι στα λόγια όλα είναι απλά, οι πράξεις που δείχνουν άλλα και εκεί είναι που κολλάω.

Δεν γίνεται απ' την μια να λες τέλος και από την άλλη να μην μπορείς να βγάλεις τον άλλον απ' την ζωή σου, ειδικά αν εσύ είσαι αυτός που επέλεξε να το τελειώσει. Κάτι δεν μου κάθεται. 

Αν είχα μια ξεκάθαρη απάντηση, θα ήξερα και πως να το διαχειριστώ, μεγάλο κοριτσάκι είμαι, έχω περάσει και από χωρισμούς και από απορρίψεις και από προδοσίες και απ' όλα ξέρω πως να το διαχειριστώ και να το ξεπεράσω. Και αλήθεια μερικές φορές εύχομαι να ήταν τελείως ξεκάθαρος με μένα, για να μπορούσα να πάω παραπέρα. 

Παράθεση:
Σχόλιο # 10 από Elena_90

Εγώ στάθηκα στη φράση ότι σε χώρισε επειδή του τελεώσε το ερωτικό..
Εκεί για μένα είναι το κλειδί του γρίφου..
Πιθανόν δεν σε θέλει τόσο..
Ναι μεν επικοινωνεί μαζί σου κλπ αλλά όλα ως ένα σημείο
Γιατί καταταλλα δεν βρίσκω αλλο ουσιαστικό πρόβλημα μεταξύ σας..
Εκείνος σε χώρισε 2 φορές..
Τώρα αν είστε λιγο καιρό μαζί και σε χωρίζει επδ φοβάται οτι του τελειωσε, νομίζω ειναι κάπως ανώφελο να τον περιμένεις..

panagiotismp90

# 16 στις 27/1/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος

Φαινεται οτι κατι τον εμποδιζει. Ισως πρεπει ναα μας πεις πιο λεπτομερως τα προβληματα.
Κατι τον σταματαει.

Frhkarismenh_

# 17 στις 27/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

Κοίταξε στα προβλήματα υγείας θα προτιμούσα να μην αναφερθώ αναλυτικά, θα αρκεστώ στο ότι ήταν αγχωτικά και σχετικά σοβαρά, τα οποία ευτυχώς ξεπεράστηκαν. 

Τώρα όσον αφορά τα άλλα, έχουμε προβλήματα υγείας και στην οικογένεια, κάποιους καβγάδες, ανεργία, σχολές και πολλά άλλα μικροθέματα. 

Μέσα σε αυτό θα βάλω και μια σχέση από την πλευρά του που τέλειωσε κάπως επώδυνα και ίσως τον έχει κάνει να φοβάται ή να σκέφτεται δεύτερη φορά. (δεν υπάρχει καμία πιθανότητα επιστροφής στην πρώην). 

Τώρα, δεν ξέρω, τις τελευταίες περίπου 5 μέρες έχουμε κόψει επαφές, δεν ξέρω αν έχει γίνει κάτι από πλευράς του και δεν στέλνει, εγώ αποφάσισα να μην τον κυνηγήσω και να του δώσω τον χώρο και τον χρόνο που θέλει, στο κάτω κάτω, όπως πολύ σωστά λέτε, νομίζω ότι με νιώθει δεδομένη και αυτό του δίνει ίσως την άνεση να το αναβάλει κι άλλο. 

Αυτή η ξαφνική εξαφάνιση του μου έκανε λίγο εντύπωση, δεν ξέρω τι μπορεί να έγινε, γιατί μιλάγαμε και ξαφνικά σταμάτησε να απαντά και έκτοτε σιγή. Αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω κάτι πια και σίγουρα δεν θέλω να κάνω το πιστό σκυλάκι... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 16 από panagiotismp90

Φαινεται οτι κατι τον εμποδιζει. Ισως πρεπει ναα μας πεις πιο λεπτομερως τα προβληματα.
Κατι τον σταματαει.

Frhkarismenh_

# 18 στις 29/1/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

Από νέα, σταμάτησε να μου στέλνει, εδώ και 5 μέρες περίπου, δεν τον αναζητώ ούτε κι εγώ. Τώρα τι σημαίνει αυτή η απότομη σιγή δεν ξέρω, αλλά εντάξει αναγκαίο κακό μάλλον. 

Εσείς τι λέτε;

skaskaskasousou

# 19 στις 12/2/2018
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 3.091

Και γιατί βρε κορίτσι μου κάθεσαι και τρως τα λυσσακά σου και δεν κάνεις κάτι πιο απλό και δραστικό;

Ρώτησε τον!
Τελείωνε μια κατάσταση που προφανώς ταλαιπωρεί και τους δυο σας.
Ευθύτητα. Τρομερό προσόν.

Frhkarismenh_

# 20 στις 14/2/2018
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη

Έχω προσπαθήσει πάρα πολλές φορές, αλλά κάθε φορά αλλάζει το θέμα και βρίσκει δικαιολογίες. Οπότε κουράστηκα και δεν μπορώ να ξενερώνω κάθε φορά που προσπαθώ να τον ρωτήσω τι παίζει και τι θέλει. 

Εγώ τον αγαπάω πολύ, τον θέλω, αλλά δεν ξέρω τι μπορώ να κάνω... 

Παράθεση:
Σχόλιο # 19 από skaskaskasousou

Και γιατί βρε κορίτσι μου κάθεσαι και τρως τα λυσσακά σου και δεν κάνεις κάτι πιο απλό και δραστικό;

Ρώτησε τον!
Τελείωνε μια κατάσταση που προφανώς ταλαιπωρεί και τους δυο σας.
Ευθύτητα. Τρομερό προσόν.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε