Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Το έκανα!!! Τι πρέπει να νιώσω τώρα ;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

Asimina_95

# 1 στις 28/1/2018
author
Γυναίκα / 26 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 30
'Aρεσαν+: 0%

Το έκανα!!! Τι πρέπει να νιώσω τώρα ;

Παιδιά το έκανα του είπα πως θελω να χωριςουμε το δέχτηκε παααρα πολυ ήρεμα μου ειπε πως ειναι η δεύτερη φορά που μου το λες όποτε δεν έχουμε μέλλον , μου ειπε πως θα χωριςουμε την εβδομάδα στην μέση με το παιδί 3 εγω 4 αυτός κ καθε εβδομάδα εναλλάξ 4 εγω 3 αυτός μου ειπε θα πάμε σε δικηγόρο να μας πει πως θα γίνει κ θα βγάλουμε το διαζύγιο...ήρεμα παρά πολυ ήρεμα κ σηκώθηκε κ έφυγε μου ειπε θα πάω να πάρω λίγο αέρα κ θα γυρίσω κ αυριο το πρωί θα τα μαζέψω κ θα πάω στους γονείς μου...δεν νευρίασε δεν φώναξε δεν έκλαψε μου ειπε πως μάλλον ολοι είχαν δίκιο κ πως δεν άξιζε να τα κάνουμε ολα αυτά...!!! Του είπα να διαλέξει ανάμεσα σε εμενα κ τα παιχνίδια του κ μου ειπε πως δεν μπορώ εγω να αποφασίσω για εκείνων το τι θα κάνει στον ελεύθερο του χρόνο κ ουι δεν θα παρατήσει τα παιχνίδια του κ ετςι του ζήτησα να χωριςουμε...ξύπνησα το πρωί της Κυριακής που ειναι το μονο μου ρεπό κ υο σπίτι ήταν άδειο δεν ειχα φιλί καλημέρας μαγείρεψα κ σιγιρισα κ μετα συνιδιτοποιησα πως εγω δεν εχω όρεξη να φάω κ οτι δεν εχω να ταΐσω κάποιον απλα κάθομαι κ κοιτάω τηλεόραση μόνη μου δεν θελω να το πω δε κανέναν κ δεν απαντάω σε κανέναν. Αυτο ειναι που ήθελα μα τι πρέπει να νιώσω τώρα ; Θα έπρεπε να χαρώ που το πήρε τοσο «καλα» κ ήρεμα μα με ενοχλεί πως ακομα κ στο χωρισμό μας αρνήθηκε να δείξει οποιοδήποτε συναίσθημα η απλα δεν ένιωσε ποτε κάτι για εμενα ; Δεν ξέρω τι να νιώσω... 

frog13

# 2 στις 28/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Το μετάνιωσες δηλαδή..η όντως έκανες καλά..?

Αυτός πάντως για να το πάρει τοσο ήρεμα μπορεί και να "παιζει το παιχνιδάκι σου"...να δει μέχρι που μπορείς να το τραβήξεις..!Οπως και να χει πρέπει να υποστηρίζεις τις επιλογές σου αν θεωρείς πως είναι σωστές..!

userxyz

# 3 στις 28/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

23?

Κι αυτός 30?

Η πρώτη φορά πότε υπήρξε?

userxyz

# 4 στις 28/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Οτι και να έδειξε.

... το αισθάνθηκες!

Προχώρα ή είναι αργά για υποχώρα!!!

Ifigeneiaroz

# 5 στις 28/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σαν πολύ ηρεμα δεν το δέχτηκε;;; στη θέση σου θα είχα υποψίες οτι κατι παίζει. .η οπως σου είπαν κ πιο πάνω μάλλον θέλει να δει μέχρι που θα το τραβήξεις...πάντως μακάρι να ηταν ετσι ολα τα διαζύγια...ήρεμα πράγματα ,με συννενόηση!!!

mara08

# 6 στις 28/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Κάτι δεν μου κολλάει...

Ή ήταν κάτι που το ήθελε γιατί κάτι άλλο παίζει η όντως "παίζει" εσένα .

Για μένα εσύ τι κάνεις ? Είναι λογικό να αισθάνεσαι αυτό το κενό .Όμως αναρωτιέμαι το ίδιο δεν ήταν και πριν .Απλά ήταν μόνο σαν παρουσία μέσα στο σπίτι αλλά ουσιαστικά ήταν απών .Τα παιχνίδια του τη ζωουλα του και η σχέση σας που ήταν σε όλο αυτό.

alisida

# 7 στις 28/1/2018
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Υμηττός
Θέματα: 35
Απαντήσεις: 8.444
Η ηρεμια που υπαρχει αμεσως μετα το χωρισμο,πριν ερθει η εκρηξη.Περιμενετε λιγες εβδομαδες κ μετα προχωρειστε το διαζυγιο...Το πιο πιθανο μετσ απο 10 μερες να σου ζητησει επανασυνδεση και να απεχει απο τα παιχνιδια για λιγο καιρο...Σιγουρα θα τον συμβουλεψουν οι δικοι του να μην κανει ανοησιες κ παιδιαρισματα...Θα σου βαλει παλι μπροστα το παιδι ισως ...Ψυχραιμια και αργα βηματακια και για τους δυο ...
Αρέσει στα μέλη archagellos, somebody961 και σε ακόμα 1 μέλος.

thanos293

# 8 στις 29/1/2018
author
Ανδρας / 76 / Χήρος
Γερμανία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 743
Μικρούλα είσαι και κάπου εκεί είναι που θα θελες να νοιώθεις ποθητή απ τον άντρα σου και πατέρα του παιδιού σου. Θεωρώ ότι την ενέργεια που έχεις μην αναλωνεσαι να μάθεις γιατί φέρθηκε έτσι, γιατί το πήρε έτσι και όχι αλλιώς, προχωρα γενικότερα.

matakiamouou

# 9 στις 29/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πριν πατε για διαζυγιο και με υπογραφες...μιλησε του...νομιζω οτι ειχες να κανεις με εναν ανθρωπο κολλημενο σε παιχνιδια οπως και σε υπολογιστες αλλοι στα face αλλοι στο κινητο (ολοι μας καπου το κανουμε αυτο)τι συναισθημα να βγαλει?αφου ο ανθρωπος εχει θεμα...και δεκτηκε αυτο που του ειπες...εδω καλα καλα δεν το πηρε χαμπαρι...οτι χωρισατε ασχετα που εφυγε...την κονσολα την πηρε μαζι του?ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΤΕ?γιατι δεν εδωσε συναισθημα?γιατι με την μια εφυγε?ΠΑΝΕ ΡΩΤΑ ΤΟΝ...Μια χαρα ηξερε ποτε θελει να εχει το παιδι...ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΣΩΣΕΙΣ? Πανε μιλησε του οπως εισαι...ριξε τα μουτρα σου...μερικοι αντρες ειναι στον κοσμο τους ο συγκεκριμενος ηταν...ΠΡΙΝ ΥΠΟΓΡΑΨΕΤΕ ΜΙΛΗΣΤΕ...ζητα τον λογο που ξεφευγει στα παιχνιδια...Πανε στο πατρικο του με το παιδι και μιλησε του...Ασημινα εισαι μικρη (σιγουρα μπορει να ξανα φτιαξεις την ζωη σου)μιλα λιγο για τα συναισθηματα σου...για το οτι τα εκανες ολα για να τον ταρακουνισεις...δες τι θα απαντησει...ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑ ΑΣΗΜΙΝΑ η επομενη ή ο επομενος δεν φταιει σε τιποτα αν θα κανετε οικογενεια ο καθενα σας ξεχωριστα να ανεχτει τα σπασμενα...Φαντασου λιγο την εικονα να βρει αλλη σε λιγο διαστημα και να αρχισει να εργαζετε στην επιχειρηση του πατερα του να ειναι αλλος ανθρωπος...χαμογελαστος...αγνωριστος...με την αλλη κοπελα και να το πανε για γαμο και οικογενεια...θα σαρεσει?οοοχι και εκ φυσικου οι γυναικες θελουμε να δημιουργουμε θεματα...ΚΑΙ ΘΑ ΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ξενη ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΤΙΣ ΣΠΑΤΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ...πως?εσυ να ξεσπας ταχα για το παιδι που δεν εγινε καλα το ταδε πραγμα και ο αλλος να πηγαινει φορτομενος στην αλλη την κοπελα...για αυτο σου λεω ΘΕΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ?νομιζω οχι...τον γουσταρεις ακομη?Μονη σου ειπες αντι να χαιρομαι εχω κενο...δεν σου τελειωσε...και δεν περιμενες τοσο χαλαροτητα εκ μερους του...και ομως σου ηρθε...Τωρα?Πανε και πες του να παρετε τον χρονο σας χωρις δικηγορο...αν εχει ακομη πραγματα του φροντισε να τον κανεις να καταλαβει οτι δεν θες να τα παρει απο εκει...Αιντε με σας...τωρα που ειναι νωρις...

Asimina_95

# 10 στις 29/1/2018
author
Μα δεν τον θελω πίσω καλύτερα να νιώθω κενό ενώ ειναι μακρυά μου παρά να ειναι δίπλα μου κ να νιώθω κενό ... ναι είμαι μικρή κ ειναι κρίμα να κάτσω να φάω τα χρόνια μου ολα σε μια κατάσταση που δεν αλλάζει κ απλώς με φθαρεί καθε μέρα κ πιο πολυ...αν έρθει κάποια στην ζωη του και καταφέρει να κάνει αυτο που εγω δεν κατάφερα θα με στεναχωρήσει μεν αλλα εγω ξέρω οτι έκανα τα πάντα σας Ασημινα κ δεν τα κατάφερα όποτε η άλλη θα είχε αυτο που έψαχνε εκείνος και θα μπορούσα να πω οτι λυπάμαι την επόμενη κοπέλα που θα περάσει τον γολγοθά που πέρασα εγω τώρα το αν θα φτιάξω εγω την ζωη μου η όχι δεν με απασχολεί πολυ αυτήν την στιγμή αυτο που θελω ειναι να τα βρω με τον εαυτό μου πρωτα κ να θεραπεύσω την ουλή που εχει δημιουργηθεί στην καρδιά μου από αυτόν που θεωρούσα «έρωτα της ζωής μου» τα πράγματα έγιναν παλι σκούρα γιατί μαζεύτηκαν οι γονείς μας κ δεν δέχονται τον χωρισμό μας μας είπαν πως είμαστε ανώριμη κ υο παιδί δεν φταιει σε τίποτα κ οτι πρέπει να τα βρούμε κ εκείνος με την σειρά του ακούγοντας πάντα τους γονείς του φυσικά μου υποσχέθηκε μπροστά σε όλους πως θα παρατήσει τα παιχνίδια κ θα γίνει σωστός οικογενειάρχης κ σωςτος απέναντι μου μου ειπε πως εισαι το πιο σημαντικό κομμάτι στην ζωη μου , επειδή ξέρει οτι ολοι θα πήγαιναν με το μέρος του κανεις όμως δεν ζει μαζί του κανεις δεν νιώθει αυτά που νιώθω εγω κανεις δεν καταλαβαίνει οτι ο γιος μου δεν θα μεγαλώνει σε υγειες περιβάλλον αν η μαμά του δεν νιώθει τίποτα για τον πατέρα του αν εχει μαζέψει τόσα πολλα κ δεν μπορεί να τα συγχωρέσει ούτε να τα ξεχάσει κανεις...κ εννοείται η Ασημινα πρέπει παλι να κάνει αυτο που πρέπει κ ποτε αυτο που πραγματικά θέλει πρέπει να του δώσω την γαμημενη ευκαιρία που καθε φορά χαραμίζει πρέπει κ παλι να βάλω όλες μου της ελπίδες σε κάτι που είμαι σίγουρη θα με απογοήτευση κ παλι σε κάτι που ξέρω οτι αργά η γρήγορα ειναι τελειωμένο...
Αρέσει στο μέλος thanos293

mara08

# 11 στις 29/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αυτό που είπες να κάνεις πρώτα απ όλα να τα βρεις με τον εαυτό σου .

Αυτό που βιώνεις δεν είναι εύκολο .Να μη σε νοιάζει τι θα πει ο ένας και ο άλλος είτε είναι γονεις είτε φίλοι είτε γνωστοι 

.Εσύ ζουσες μέσα σε αυτό και εσύ ξέρεις τι και πως περνούσες

Υποσχέσεις σου έχει δώσει πολλές φορές στο παρελθόν και μια από τα ίδια .

και στην τελική η ζωή είναι δική σου και επειδή σκέφτεσαι και το παιδί σου γιατί πρέπει να υποστείς το ίδιο έργο ? 

Με τη μαμά σου αν θυμάμαι καλά είχες καλές σχέσεις και ξέρει .πως σου λέει να τα ξαβρειτε μαζι με τους άλλους ?

Andreas66

# 12 στις 29/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τωρα θα εισαι οκ... μετα απο λιγες μερες θα αισθανθεις την απουσια...το ιδιο πιστευω και εκεινος. Ειναι σαν το τραυμα που οταν οταν ειναι ζεστο δεν ποναει.
Αν εισαι σιγουρη οτι θες να χωρισεις προχωρα...αλλα να ξερεις οτι η ζωη δεν ειναι στρωμενη με ροδοπεταλα οπως πιθανον την βλεπεις στην ηλικια που εισαι, ειδικα αν εχεις ενα παιδι..

Ισως να βρεις καποιον που θα σε αγαπησει και σενα και το παιδι και να περασεις καλα.

Ευχομαι να σου πανε ολα καλα.

alisida

# 13 στις 29/1/2018
author

#9 ματακιαμου

Να φανταστει της λες τον αντρα της μετα το χωρισμι να ειναι αλλος ανθρωπος και αν θα της αρεσε ρωτας ??? ...Ο λογος που χωριζουν οι ανθρωποι ειναι ακριβως αυτος ,δηλ να ειναι καλυτερα ,να ειναι χαμιγελαστοι με καποιον αλλο ανθρωπο ...Και αυτο δε θα πρεπει να μας προκαλει ζηλεια αλλα χαρα και ικανοποιηση οτι πηραμε τη σωστη αποφαση,οτι και οι δυο ειμαστε καλυτερα με καποιους αλλους ...χωριζεις για να εισαι καλυτερα οχι χειροτερα,δεν καταλαβαινω λοιπον για ποιο λογο το αναθεματιζεις και το προβαλεις ως εκφοβισμο στην Ασημινα για να το προσπαθησει ...Το προσπαθησε λεει,αν δεν ηταν ο καταληλος ανθρωπος γι αυτον τι να κανει,να το παλευει μια ζωη ? Αξιζουν και οι δυο μια δευτερη ευκαιρια
Αρέσει στα μέλη Blonde_31, thanos293 και σε ακόμα 1 μέλος.

Asimina_95

# 14 στις 29/1/2018
author
Η μαμά με στηρίζει αλλα τώρα που της είπα πως όντως τα παρατάω κ θελω να χωρίσω οριστικά μου ειπε πως ίσως αυτήν την φορά λέει την αλήθεια κ θα αλλάξει όντως...παιδιά απουσίες ξεαπουσιες δεν ειναι για εμενα ο Γιάννης κ ούτε εγω για εκείνων αργά η γρήγορα θα τελειώσει όλο αυτο αλλα τέλος πάντων. Ξέρω πολυ καλα πως η ζωη δεν ειναι στρωμένη με ροδοπέταλα αλλα αυτο δεν σημενει πως πρέπει να κάτσω με έναν άνθρωπο που δεν νιώθω πια επειδή φοβάμαι τα «δύσκολα» που θα έρθουν ατην ζωη μου σαν χωρισμένη με παιδιά...είμαστε άπειρες η χωρισμένες με παιδιά κ το προτειμο από το να φτάσουμε σε λίγα χρόνια να ξένο κοιτάμε άλλους κ άλλες μονο κ μονο επειδή έχουμε βουλευτή στον γάμο μας κ δεν μπορούμε να αντιμετωπίσουμε τους άλλους.
Αρέσει στα μέλη thanos293, alisida

alisida

# 15 στις 29/1/2018
author
Ασημινα εχεις απολυτο δικιο αν βλεπεις οτι δεν ειστε ο ενας για τον αλλο ...Δεν αμφιβαλω οτι ισως προσπαθησει ν αλλαξει,αλλα γιατι βρε κοριτσι να προσπαθουμε ν αλλαξουμε εναν ανθρωπο ?? Δε θα του βγει ,ακομα και αν το προσπαθησει για λιγο καιρο,μετα θα επανελθει σε αυτο που ειναι ...Οι συνηθειες και ειδικα οι εξαρτησεις δεν κοβονται με την απειλη χωρισμου ,μιλω εκ πειρας
Αρέσει στα μέλη Blonde_31, lovable1 και σε ακόμα 2 μέλη.

mara08

# 16 στις 29/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ωραία του δίνεις κι άλλη μια ευκαιρία .Στην αρχή είναι όλα υπέροχα και μετά πάλι τα ίδια. .

Δεν άλλαξε όσο του το έλεγες τόσο καιρό .Γιατί να το κάνει μετά ? Αν δεν προχωράει .Νομίζω ότι αυτή η περίοδος της απουσίας είναι κάτι Αναπόφευκτο μετά από ένα χωρισμό .Αν είσαι όντως αποφασισμένη μην το συζητάς καν .Και εξήγησε και στη μαμά σου ότι δεν μπορείς να δώσεις άλλες ευκαιρίες .Πόσες πια .Παιδί της είσαι και αν θέλει την ευτυχία σου θα καταλάβει .Γιατί τώρα είσαι δυστυχισμένη ..Το ότι θα ξαναφτιαξεις τη ζωή σου είναι δεδομένο και δεν το λέω για να το πω .Όταν θα είσαι έτοιμη .Είσαι μια κουκλάρα και πολύ λογική και ώριμη για την ηλικία σου .

Αν και οι σχέσεις όπως τα  έχεις καταλάβει είναι πολύ  δύσκολες πως  και το να βρεις έναν άνθρωπο  και να είναι και σωστός και να συμβαδίζει  με τα δικά σου "θέλω " .Υποστήριξε τις  αποφάσειςσου και τον εαυτό σου !!!

matakiamouou

# 17 στις 29/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

καταλαβες το αντιθετο alisida?εγω πιστευεις την ρωτησα για να παρω μια απαντηση ολο ζηλεια και κακια...?"Επ ουδενι..".να σου θυμησω λιγο την θεση της γνωστης σου,φιλης που μας εθεσες ενα θεμα και αναφερες που μετα απο χρονια βρηκε εναν αντρα  χωρισμενο με παιδι...και εκανε μαζι του μια οικογενεια...και μας ειχες αναφερει οτι η πρωην συζυγος ανακατευετε σε οικονομικο επιπεδο?και ολο αυτο εχει αντικτυπο στην σχεση τους..και πως να διαχειριστει το θεμα...στο θυμιζω...και με αφορμη αυτο...ειπα να ρωτησω την κοπελα πως θα νιωσει αν σε λιγο διαστημα ο πρωην αντρας της νιωθει και γινει αλλος ανθρωπος...βρει το νοημα μεσα απο το προσωπο μιας αλλης κοπελας...πως θα ενιωθε?και τι ειπε σαν πρωτο συναισθημα...διαβασε το...ξανα...:θα στεναχωρηθω ειπε...αλλα "αλλα"...ποιος μιλησε για μικροτητες?ή  λες σε αυτη την ζωη να μην υπαρχουν οι μικροτητες?Σαφως και ολα τα συναισθηματα υπαρχουν...Ας μην γελιομαστε ομως alisida...ας ξεκαθαρισει ακριβως τι θελει μεσα της...γιατι ξανα διαβασε τ πρωτο post της κοπελας...αλλα δεν ειμαι αυτη που θα πω τι ειναι λαθος και τι ειναι σωστο σε μια σχεση...ουτε ειμαι μεσα στο σπιτι κανενος για να φερω αποψη...ολα εδω ειναι τελειως σε θεωρητικο επιπεδο...η πραξη διαφερει πολυ.

Παράθεση:
Σχόλιο # 13 από alisida

#9 ματακιαμου Να φανταστει της λες τον αντρα της μετα το χωρισμι να ειναι αλλος ανθρωπος και αν θα της αρεσε ρωτας ??? ...Ο λογος που χωριζουν οι ανθρωποι ειναι ακριβως αυτος ,δηλ να ειναι καλυτερα ,να ειναι χαμιγελαστοι με καποιον αλλο ανθρωπο ...Και αυτο δε θα πρεπει να μας προκαλει ζηλεια αλλα χαρα και ικανοποιηση οτι πηραμε τη σωστη αποφαση,οτι και οι δυο ειμαστε καλυτερα με καποιους αλλους ...χωριζεις για να εισαι καλυτερα οχι χειροτερα,δεν καταλαβαινω λοιπον για ποιο λογο το αναθεματιζεις και το προβαλεις ως εκφοβισμο στην Ασημινα για να το προσπαθησει ...Το προσπαθησε λεει,αν δεν ηταν ο καταληλος ανθρωπος γι αυτον τι να κανει,να το παλευει μια ζωη ? Αξιζουν και οι δυο μια δευτερη ευκαιρια

alisida

# 18 στις 29/1/2018
author
#17 ματακια μου, επειδη η φιλη η δικη μου ειχε οικονομικες διαφορες με την πρωην του συζυγου της ή επειδη η πρωην του πρωην μου τον διεκδικουσε για να τον εκμεταλευτει οικονομικα,Δε σημαινει οτι και η Ασημινα θα πραξει το ιδιο ...Ας μην απανταμε με ψυχολογικους εκβιασμους ,αυτα μπορεις να τα κρατησεις για τον επομενο ανθρωπο που θα εχει την τυχη ή την ατυχια να σε συντροφευσει ,,Δεν ειναι προσωπικο το σχολιο μια που δε σε γνωριζω,μιλω γενικα χρησιμοποιοντας δευτερο προσωπο

matakiamouou

# 19 στις 29/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

• Εργαζεσε 12ωρο?8ωρο?6ωρο?εννοω εχεις πολλες ωρες εργασιας που σε κανει να λειπεις απο το σπιτι...με αποτελεσμα να εισαι μονιμως κουρασμενη...?εχω λογο που στο θετω αυτο το ερωτημα.

• (Η ΑΛΛΗ) θα στεναχωρεθεις  στην αρχη που δεν καταφερες...οτι ισως θα καταφερει...Εσυ για τον εθισμο με τα παιχνιδια?τι εχεις κανει ακριβως?ας πουμε εψαξες το προβλημα απο την ριζα του?να ψαξεις στο ιντερνετ για αυτο το θεμα...προσφατα ειδα μια διαφημιση στο ιντερνετ που το κατατασουν σε ενα πολυ σοβαρο θεμα σε σημειο εξαρτησης...και μαλιστα ενας διασημος ηθοποιος ελληνας δηλωσε οτι δεχθηκε βοηθεια σε αυτο το θεμα καλουσε τους φιλους του την ιδια του την γυναικα να τον βοηθησει οποτε εβλεπε οτι ξανα πεφτει σε αυτο..να τον τραβανε εξω απο αυτο εξω απο τον καναπε...Εσυ Ασημινα το εφτασες σε αυτο το επιπεδο να το ψαξεις να δεις τι συμβαινει?ας πουμε ηξερες οτι ακομη και ηθοποιοι εχουν θεμα...ποια η λυση του...να διαβασεις,να κινητοποιηθεις...γιατι "αναφερεις οτι εσυ εκανες τα παντα".Αυτη την στιγμη δεν κρινω αναρωτιεμαι ομως σε ποιο επιπεδο εφτασες...στο λεκτικο..?απλα ή πραγματικα στο πρακτικο...

• (Λυπασαι την επομενη κοπελα και τον γολγοθα που θα περασει σε οτι περασες εσυ)Εισαι σιγουρη για αυτο?πιστευεις οτι θα εισαι ιδια στα επομενα 5 χρονια?θα ειναι ιδιος στα επομενα  5 χρονια?Μπορει να θελει να της προσφερει...Μηπως διακρινω οτι ετσι δικαιολογεις καπως τον χωρισμο...οτι διχνεις μια ανωτεροτητα...στο γεγονος παντα θεωρητικα για την υπαρξη αλλης κοπελας...θα θελεις οπως ειπε και η alisida και συμφωνω να τον δεις να προωδευει...να κανει και αλλη οικογενεια οπως θα εχεις και εσυ εναν αλλο συντροφο...μια αλλη οικογενεια...Εχεις σκεφτει οτι εδω εχεις απλα εναν εθισμο σε μια τηλεοραση...γιατι αν θυμαμαι καλα (ηθελε να σου προσφερει στο αλλο ποστ ακομη και βοηθεια για γυναικα να κοιταει το παιδι σας για να μην κουρεζεσε)εχεις σκεφτει λοιπον αν μεσα στο σπιτι σου ειχες εναν αντρα(ο επομενως ας πουμε)που αντι για εθισμο στην τηλεοραση ειχε με το ποτο,με τον θυμο,με τις γυναικες...κ.τ.λ κ.τ.λ μπορει να ησουν σουπερ ερωτικα να σε ανεβαζε, να σε φρονιζε,να σε εκανε να νιωθεις γυναικα...(κατι που τωρα σου λειπει)αλλα να ειχε καποιο θεμα με τις γυναικες...με θυμο κ.τ.λ. αλλα να ησουν φουλ ερωτευμενη και καψουρα...εκει τι θα εκανες?εκει τι θα ελεγες?Σαφως και μακαρι και οι δυο σας αν τελικα αποφασισετε να χωρισετε να σας ερθουν τα καλυτερα ταιρια...

• (Εκεινος ακουγοντας παντα τους γονεις του)ειναι και αυτος περιπου ιδια ηλικια με εσενα...δεν ακους την μητερα σου?την οικογενεια σου?Μονο αυτος ακουει δηλαδη...εσυ εισαι πιο διαλακτικη?εισαι σωστη σε ολα τα πραγματα μεσα στο σπιτι σας?Οι γονεις και η μητερα σου σκεφτονται αυτο το παιδι...και οτι περναει απο το χερι τους θα το κανουν(καθε γονειος το κανει αυτο)ηταν αναμενωμενο να το περιμενεις αυτο...εισαι εξυπνη κοπελα,εχεις παρει την ζωη στα χερια σου...τι περιμενες να σου πουν...αυτο ομως δεν εχει καμια σημασια στην τελικη σου αποφαση.

• (Σου υποσχεθηκε μπροστα σε ολους...και οτι εισαι το πιο σημαντικο κομματι της ζως του)Δεν θα την κρατησει την υποσχεση και το ξερεις αν δεν βοηθηθει απο αυτο...με πραξη...οσο για το τελευταιο που ειπε νομιζω μας το ειχες αναφερει...και στο αλλο ποστ...οτι εισαι σημαντικο κομματι στην ζωη του και το πιστευει...και ξερεις ειναι λιγο ιδιαιτερο οταν το λεει μπροστα σε ολους...γιατι πολλοι αντρες δεν ειναι εκδηλωτικοι συνηθως...

• (Ξερει οτι ολοι θα πηγαιναν με το μερος του)πως εισαι τοσο απολυτη?γιατι το βλεπεις τοσο ας το πω μεταφορικα...εχθρικα?θελει ενυσχισεις για να τα ξανα βρειτε και να ξανα γυρισει αφου του ειπες τελος εφυγε ηρεμα...εσυ δεν μας ελεγες ειναι δυνατον?δεν περιμενα τοσο ηρεμα να το παρει...μα κανεναν συναισθημα..?στο εδιξε μπροστα σε ολους(ξεχνα την υποσχεση)στο εδιξε με το να μιλησει και να πει εισαι το πιο σημαντικο κομματι της ζωης μου δες με ειμαι εδω με τους γονεις μας να το συζητησουμε  γιατι εγω σε αγαπαω και δεν θελω να το διαλυσουμε...πως επρεπε να το κανει?δεν ειναι 30 ή 40 χρονων να σου φερει λουλουδια,να χτυπησει την πορτα θα τον δεχοσουν τοσο απλα?με ενα λουλουδικο?και παλι θα ειχες τις αμφιβολιες σου...ετσι δεν  ειναι?

• (Δεν καταλαβαινει οτι...)εχεις παρει ηδη την αποφαση σου Ασημινα?εισαι 100% σιγουρη οτι το παιδι σου δεν θα μεγαλωσει σε ενα υγιες περιβαλλον?οταν λεμε ενα μη υγιες περιβαλλον ας πουμε να βλεπει σε χτυπαει ασημινα?θα βλεπει να σε βριζει? να βλεπει να πινει?να σε υποβιβαζει λεκτικα?γιατι τα περισσοτερα παιδια που ζουν σε ιδρυματα ειναι απο δικαστικες αποφασεις τετοιου ειδους και χειροτερα...εσυ ανηκεις σε μια απο αυτες τις κατηγοριες και θα εισαι τοσο δυστυχισμενη?και το παιδι σου επισης?

• (Εννοειτε η Ασημινα...)γιατι δευτερο προσωπο...?πνιγεσε Ασημινα σε αυτον τον γαμο?δεν θελεις να σε ακουμπαει ο αντρας σου αν δεις οτι εχει συνελθει?δεν μιλαμε για αλλαγη ο ανθρωπος πρεπει να συνελθει...εσυ Ασημινα στην διαρκεια της σχεσης σου ησουν παντα πολυ γλυκια?σωστη απεναντη του?Ησουν παντα αυτη που δεν θα κοιτουσε την παρτη της?

• (κατι αργα η γρηγορα ειναι τελειωμενο)θελω να μας απαντησεις εδω με ειλικρινια σε αυτα που αναρωτηθηκα...και τοτε βλεπεις αν ειναι τελειωμενο η οχι...εβαλα πολλα ρωτηματικα?αν νιωθεις οτι ζωριζεσε να τα απαντησεις...προσωπικα δεν θελω να τα απαντησεις...κανεις δεν σου κανει χαρη Ασημινα σε αυτη την ζωη...ειναι ολη δικη σου...αλλα βλεπω μια ηττοπαθεια και ενα βαρεθηκα...Ανοιξε την πορτα και φυγε εσυ με το παιδι σου αν νιωθεις οτι το αποτελεσμα ειναι ηδη μηδαμινο...γιατι το ξερεις ηδη...αφου το γνωριζεις οτι θα γινει ετσι και δεν λες μηπως γινει κατι διαφορετικο...φυγε...ποιος σε κραταει?

Παράθεση: Σχόλιο # 10 από Asimina_95 

• είμαι μικρή κ ειναι κρίμα να κάτσω να φάω τα χρόνια μου ολα σε μια κατάσταση που δεν αλλάζει κ απλώς με φθαρεί καθε μέρα κ πιο πολυ...

• αν έρθει κάποια στην ζωη του και καταφέρει να κάνει αυτο που εγω δεν κατάφερα θα με στεναχωρήσει μεν αλλα εγω ξέρω οτι έκανα τα πάντα σας Ασημινα κ δεν τα κατάφερα 

• η άλλη θα είχε αυτο που έψαχνε εκείνος και θα μπορούσα να πω οτι λυπάμαι την επόμενη κοπέλα που θα περάσει τον γολγοθά που πέρασα εγω

•  τα πράγματα έγιναν παλι σκούρα γιατί μαζεύτηκαν οι γονείς μας κ δεν δέχονται τον χωρισμό μας μας είπαν πως είμαστε ανώριμη κ υο παιδί δεν φταιει σε τίποτα κ οτι πρέπει να τα βρούμε κ εκείνος με την σειρά του ακούγοντας πάντα τους γονείς του φυσικά

• μου υποσχέθηκε μπροστά σε όλους πως θα παρατήσει τα παιχνίδια κ θα γίνει σωστός οικογενειάρχης κ σωςτος απέναντι μου μου ειπε πως εισαι το πιο σημαντικό κομμάτι στην ζωη μου ,

•  επειδή ξέρει οτι ολοι θα πήγαιναν με το μέρος του κανεις όμως δεν ζει μαζί του κανεις δεν νιώθει αυτά που νιώθω εγω κανεις 

• δεν καταλαβαίνει οτι ο γιος μου δεν θα μεγαλώνει σε υγειες περιβάλλον αν η μαμά του δεν νιώθει τίποτα για τον πατέρα του αν εχει μαζέψει τόσα πολλα κ δεν μπορεί να τα συγχωρέσει ούτε να τα ξεχάσει κανεις...

• εννοείται η Ασημινα πρέπει παλι να κάνει αυτο που πρέπει κ ποτε αυτο που πραγματικά θέλει πρέπει να του δώσω την γαμημενη ευκαιρία που καθε φορά χαραμίζει πρέπει κ παλι να βάλω όλες μου της ελπίδες

•  σε κάτι που είμαι σίγουρη θα με απογοήτευση κ παλι σε κάτι που ξέρω οτι αργά η γρήγορα ειναι τελειωμένο...

panagiotismp90

# 20 στις 29/1/2018
author
Ανδρας / 31 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παλαιό Φαλήρο
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 2.652

δν μπορει τωρα ο γιαννης, βλεπει σερβαιβορ.

Αρέσει στο μέλος mmmm_m
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε