Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Το έκανα!!! Τι πρέπει να νιώσω τώρα ;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

mara08

# 41 στις 31/1/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
matakia πραγματικά δεν ξέρω αν όλοι σκέφτονται έτσι .Μην νομίζεις πως όλοι θέλουν το καλό των πρώην ειδικά όταν έχουν πληγωθεί πολύ .Αυτό φυσικά θα ήταν το ιδανικότερο αλλά όταν υπάρχει αυτό το ρημαδι το συναίσθημα και ο πόνος δεν μπορείς να λες κάτι τέτοιο .Πάντα εξαρτάται από τους λόγους που χώρισες ,πως ήσουν με αυτό τον άνθρωπο και τη γεύση σου άφησε αυτή η σχέση πέρα από τη λύπη του χωρισμού

Apro___

# 42 στις 6/2/2018
author
Ανδρας / 42 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%
Συγνωμη που θα παρω θέση αλλά το παιδί σας τα παιδιά σας τα σκεφτήκατε έστω για μια στιγμή??? Όλοι η γάμοι έχουν προβλήματα και θα πω και για τον δικό μου αυτό όμως δεν σημαίνει ότι χωρίζουμε και διαζύγιο,γονιός σημαίνει ευθύνη και να κάνεις τα πάντα που περνάει από το χέρι σου ώστε να είναι ενωμένη οι οικογένεια ότι λάθος ότι στραβό και αν υπάρχει.Όχι με της πρώτες δυσκολίες να πάρουμε βιαστικές απόφασης.Ξερεις πως μεγαλώνει ένα παιδί που χώρισαν η δική του?? Δεν είναι εύκολο κατά 97% γιατί πάντα υπάρχουν και εξερεσεις.Για αυτό πάντα μα πάντα να είσαι έτοιμη να γίνεσαι ασπίδα για την οικογένεια σου Και αν θες να βρεις τον εαυτό σου που λες φύγε κάπου μόνη σου για 3 η 4 μέρες να τον βρεις αν τον έχασες.Αλλά παντα όταν υπάρχουν παιδιά κοιτάς το καλό τον παιδιών σου..Θα ειμουν μαζί σου αν σε χτυπούσε τότε Ναι.

Hrakleitos3

# 43 στις 15/3/2018
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Το πρώτο βήμα από πλευράς του που θα αποδείκνυε ότι προσπαθεί να αλλάξει θα ήταν να απευθυνθεί στο ΚΕΘΕΑ για να μπει σε πρόγραμμα απεξάρτησης από την αδρεναλίνη.Μόνο αν έκανε αυτή την κίνηση θα σου συνιστούσα να κάνεις λίγη υπομονή μαζί του.Από την άλλη όμως,ίσως αυτό να μην είναι το μόνο του πρόβλημα.Για να επιβιώσει μια σχέση για πολλά χρόνια,θα πρέπει να υπάρχει τρομακτικός σεβασμός του ενός στις ανάγκες του άλλου.Και προφανώς δεν μιλάω για οποιεσδήποτε ανάγκες,αλλά για τις ανάγκες εκείνες που γεμίζουν την ψυχή του συζύγου και του επιτρέπουν να εξελιχθεί σαν άνθρωπος.Αν βλέπεις ότι δεν έχει την ωριμότητα Η' τη νοημοσύνη να αντιληφθεί ποιες είναι οι ανάγκες σου,δεν έχει νόημα να αργοπεθαίνεις σε μια ανύπαρκτη σχέση.Γιατί σχέση σημαίνει να κάνεις ό,τι περνάει από το χέρι σου για να είναι ευτυχισμένος ο άνθρωπός σου.Ο άντρας σου χρειάζεται ψυχολόγο και αυτό κάνει ΜΠΑΜ από χιλιόμετρα.Και δεν εννοώ φυσικά ότι θέλει ψυχολόγο για να καταφέρει να γυρίσει πίσω σε εσένα.Εννοώ ότι θέλει ψυχολόγο για να σταθεί άξια σαν πατέρας για το παιδί σας.Πρέπει να βρεις τρόπο να εξασφαλίσεις ότι δεν θα έχει καταστροφική επίδραση στο παιδί σας η συναναστροφή μαζί του,ακόμα κι αν βρίσκονται μαζί τις μισές μέρες της εβδομάδας.Δεν πρέπει αυτό το δύσβατο μονοπάτι να το περπατήσεις μόνη χωρίς τη βοήθεια ψυχολόγου,γυναίκας κατά προτίμηση,που να μπορεί να εκπέμπει στα ίδια μήκη κύματος με εσένα.Πρέπει να θωρακίσεις με κάθε τρόπο το παιδί σου και αυτό δε θα το καταφέρεις με το να συνυπάρχεις με έναν ψυχολογικά ασταθή και ανώριμο άνθρωπο,αλλά με το να εξασφαλίσεις ότι το παιδί σου θα έχει θετικά πρότυπα συμπεριφοράς καθώς θα μεγαλώνει.Μην επιχειρήσεις να τα βγάλεις πέρα ολομόναχη,γιατί οι απόψεις και οι γνώμες του περιβάλλοντος σου που θα ενδιαφέρονται πιο πολύ για το τι θα λέει ο κόσμος και όχι για το αν εσύ κάνεις άσχημη ζωή,θα σε λυγίσουν και θα σε κάνουν να συμβιβαστείς με κάτι που θα μοιάζει με αργό θάνατο.Αν νομίζεις ότι με μερικές υποσχέσεις θα αλλάξει,είσαι πολύ αφελής.Μπαίνοντας στο προφίλ σου είδα ότι είσαι ζυγός.Επειδή έχω αρκετούς ζυγούς στο κοντινό μου περιβάλλον,έχω διαπιστώσει ότι όλοι τους έχουν ένα κοινό χαρακτηριστικό σε ό,τι αφορά τις σχέσεις τους με φίλους ή συντρόφους.Αργούν πάρα πολύ να πάρουν αποφάσεις,γιατί είναι της ισορροπίας και προσπαθούν να σταθμίσουν όλα τα δεδομένα προκειμένου να εξαντλήσουν κάθε πιθανότητα να κρατήσουν μια σχέση.'Οταν όμως διαπιστώσουν πως δεν γίνεται τίποτα φεύγουν και δεν ξαναγύριζουν πίσω.Θα σου πουν αρκετοί,ειδικά από το κοντινό σου περιβάλλον,ότι δεν είσαι μόνη σου και θα σου ασκούν ψυχολογική πίεση,λέγοντάς σου ότι πρέπει να λαμβάνεις υπόψιν και το παιδί σας.Εσύ θα πρέπει να έχεις υπομονή και να είσαι βράχος στις αποφάσεις σου.Αν κάνεις πίσω,ο άρρωστος άντρας σου θα πάρει το μήνυμα πως ό,τι και να κάνει,με λίγα παρακάλια,λίγες υποσχέσεις και με την επέμβαση των συγγενών,θα μπορεί να σβήνει κάθε άσχημη συμπεριφορά του απέναντι σου.Γενικότερα,μην τα βάφεις μαύρα.Είσαι πολύ νέα και θα βρεις κάποια στιγμή άνθρωπο να ξαναφτιάξεις τη ζωή σου.Απλά την επόμενη φορα να θυμάσαι πως ο καθένας είναι αυτός που είναι και δεν αλλάζει,οπότε θα πρέπει στο μέλλον να μην την ξαναπατήσεις και να διαλέξεις άνθρωπο που θα σε σέβεται και θα σε αγαπάει.Μου φαίνεται αδιανόητο ότι κάποιες γυναίκες διαλέγετε να είστε με άντρες που σας προσβάλλουν,έστω λέγοντας ατάκες σαν αστεία,που όμως σας μειώνουν σαν ανθρώπινες υπάρξεις.Να έχετε τα μάτια σας 400 και να επιλέγετε εκείνους που έχουν ευγένεια ακόμα και στον τρόπο που εκφράζονται,γιατί αυτό δείχνει πολλά για τον τρόπο που αντιλαμβάνονται τον συνάνθρωπό τους.Θέλω να σου γράψω και για την αδελφή σου κάτι,γιατί με τρόμαξε αυτό το "κώλος και βρακί" που είχες γράψει.Γενικά να την προσέχεις σαν τα μάτια σου,γιατί μπορεί να έχει πέσει στην περίπτωση άρρωστου ζηλιάρη,οπότε είναι αυξημένες οι πιθανότητες να υποφέρει κάποια στιγμή.Να είσαι έτοιμη να αντιληφθείς κάθε της συναισθηματική εναλλαγή,ώστε να μπορέσεις να την βοηθήσεις ακόμα κι αν αυτή αρνηθεί ότι αντιμετωπίζει προβλήματα στη σχέση της.'Ενας σύντροφος νάρκισσος,εγωκεντρικός είναι ό,τι χειρότερο μπορεί να σου συμβεί.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε